Werkster Kooigraswerpaclitingen Meirl in lil Blad, Al zou U gouden tientjes voor 'n dubbeltje willen verkoopen EEN NETTE L. W. J. C. Christ, 9,10 Dr. Sanders: Tweelingen. Daarna vervolg uitz. Muziekleest. 10,10 Vaz Dias. 10.20 Graniofoonplaten. ZATERDAG 10 JUNI 1933. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Uitz. v Arbeiders in Continubedr. 12',00 Vara-klein-orkest. 12,45 Orgelspel. 1,15 Vara-klein-orkest. 2,15 Gramofoonmuziek. 3,00 Beoefening der Huismuziek. 3,45 De Flierefluiters. 4,40 Letterkundig overzicht. 5,00 De Flierefluiters. 5,30 Volksliederen door De Wielewaal. 6J)0 Kinderuurtje. 7,00 Vioolduetten. 7,30 Uitz. voor het Platteland. 8,00 Malteotti-hcrdenking. 8,30 Vara-orkest. 9,00 Gramofoonmuziek. 9,25 Vara-orkest. 9,50 Gramofoonmuziek. 10,00 Vaz Dias en Varia. 10,15 Vara-orkest. 11,00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. 10,00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Het KRO-orkest. 2,00 Voor de rijpere jeugd. 2,30 Kinderuurtje. 4,00 De Kro-Boys. 4,30 Zwemcursus. 5,00 De Kro-Boys. 5,15 Sportpraatje. 5,30 De Kro-Boys. 6,20 Journalistiek weekoverzicht. 6,40 De Kro-Boys. 7,15 J. Rcns over tuinaanleg. 7,30 Zangdemonstratie op den Dam te Amsterdam. 8,15 A. Voortman: Microfoonvortelsel. 8,30 Vaz Dias. 8,35 Galaconcert. 10,30 Vaz Dias. 10,35 Gramofoonmuziek. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 6 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 257 paaiden, 2 veulens, 857 magere runderen, 1U6Ö vette run deren, 378 veile kalveren, 7ü9 nuchtere kalveren, 238 graskaiveren, 393 schapen 01 lamineren, t>U8 varkens, 35 biggen, 5 bokken of geilen. Prijzen per Va kilo koeien 15-17 ct., 22}- 26 en 27*—29 ci., ossen 16—17 ct.,21—z2* ct., cu 24—26 ci., stieren 1517 ct., 182U ct., en 22—24 ci., kalveren 15—20 ct., 25—30 ct., en 35—37'/a et- Prijzen per siuk van mager veemelk koeien t 105 tot f 240, kaimoeien t 115— 250, stieren f 45—200, pinken t 30—60, graskalveren f 50—90, vaarzen f 55-90, paarden t 100—200, biggen t 6—12, slaciu- paaruen t 100-190, biggen per week t 6— til, hitten 1 50—100, tuk nuchtere kalveren t5—10, slachi nucntere kalveren f 3—5.—. veulens 1 60—1 90. heer E. aan. Ook het tweede motor rijwiel, bestuurd door A. C. uit Rot terdam op de duo zat zekere W. L., eveneens uit Rotterdam kon niet meer veilig passeeren A C week nog uit, doch reed tegen een langs den weg staanden boom op. A C. werd minder ernstig gewond S P. N. en W L. werden bewuste, loos en zeer ernstig gekwetst opge nomen. AGENDA. WAALWIJK. W.C.B. Donderdag van 6'/a8 u. inkurven Orleans. N.C. Breda. Donderdag 8 uur. Repetitie W.O.V Gymnastieklokaal. Donderdag GtEN Repetitie Lieder tatel Octenir.g cn Vermaak. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8.30 uui repetitie aüspuantcn W.O.V. Zondag 12 uur. Repeutte voor allen, Lieucriaiei «Ucteriing en Vermaak". .GEMENGD NIEUWS, Dader in Drama bij Gennep bekent De smokkelaar Van de Crommert, die onlangs bij Gennep met zijn auto een kommies der douane heeft over reden en dezer dagen te Amsterdam werd gearresteerd, heeft voor den subsiituuiufficier van justitie te Den Bosch een bekentenis heeft afgelegd. Hij verklaarde, dat hij den kommies heeft aangereden, omdat hij met zijn auto niet meer kon stoppen, üok gat hij toe, dat zijn auto met smokkelwaar geladen was. Naar wij vernemen zal hem doodslag ten laste worden gelegd. Verdachte is in het Huis van Bewa. ring alhier opgesloten, terwijl zijn auto in de marechaussee.kazerne wordt vastgehouden. üoodeitjk verkeersongeval bij Tilburg. Maandagavond omstreeks half 8 kwam de 27 jarige mejuffrouw v. Gils, wonende Koudepad te Goirle, met haar verloofde per fiets van Breda naar Tilburg. Op den Bredascheweg nabij Don genwijk kwam zij, naar ooggetuigen beweren, in aanraking van een aldaar staande verkeersagent. Zij zwenkte daardoor den weg op, viel en werd door een passeerende auto overreden. Mej. G. was op slag dood. Zwaar motorongeval te Heemstede Te Heemstede wilde de heer E. met zijn auto van af den Heerenweg Kerklaan oprijden. Op dat moment kwamen uit de richting Haarlem twee motorrijders met groote snelheid aanrijden. Het eerste motorrijwiel, bestuurd door S. P. N uit Haarlem zag de auto, vermoedelijk door de groote snelheid, waarmede hij reed te laat en botste met kracht tegen den wagen van den De verduistering van f30.000 te Veendam. Zaterdag kwam een Nederlander uit Veendam, zekere H. M., bij de politie ie Schaerbeek melden, dat hij door een onbekend persoon in een koffie huis, dat hij echter niet meer kon aanwijzen, van 70 000 francs zou zijn berootd. De politie hechtte weinig geloof aan dit verhaal en vernam bij navraag bij het Brusselsche parket, dat M. gezocht werd door de Nederlandsche justitie, verdacht van verduistering van f 30,000, gepleegd op 24 December 1932, ten uadeele van een te Veendam geves- tigd filiaal van de Geldersche Cre- dietvereeniging. M. heett bekend en is opgesloten. Hij zal aan de Nederlandsche justitie worden uiigeleverd. Vliegongeluk. Naar Havas meldt, is nabij Taribaut een Fransch militair vliegtuig, waarin iwee officieren zaten, neergestort, beide inzittenden zijn om het leven gekomen. De drukte met Pinksteren l Het zal voor eenieder duidelijk zijn dat het met de Pinksterdagen overal enorm druk is geweest. In Amsterdam werden liefst 152 000 spoorsaatijes veikocht. Er liepen van uaar 36 txira treinen naar Zandvoort cn 24 naar '1 Gooi. De AiRmaai Packet vervoerde 43 307 waieriounsien. Hei nieuwe en schitie tende naiuuriand te bihhoven trok pim. 40 000 bezoekeis en zoo ging nel overal op de buitengelegenheden uaar rato. Bij Moerdijk werden Maandag na 5 uur meer dan 1500 auto's overgezei. Hier duurde de aiukte tot half twee Er werd haid gewerkt, maar toch moest men soms 1 lot l'/i uur wachten. Verdronken. Gisteravond omstreeks 9 uur waren ongeveer zes mariniers uit Rotterdam in het Schiekanaal te Overschie aan het baden. Plotseling verdween de 22-jarige A. Oudra in de diepte. Toen hij op het droge was gebracht heeft men onder leiding van dr. Roest Crollius kunstmatige ademhaling toe gepast en getracht met behulp van een zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken. Het mocht niet baten. Het lijk is naar de algemeene begraafplaats te Overschie gebracht. Gisteravond om kwart over acht is een 8 jarig meisje, wier identiteit nog niet kon worden vastgesteld van de Hertekade in de Zalmhaven te Rotterdam gevallen en verdronken. Het lijkje is nog niet opgehaald. Nederlandsch schip in brand Het Nedenandsche s.s. „Apollinarls 111" uit Rotterdam, metende 250 ton, is te Blzerta aan de Middeliandsche Zee in brand gevlogen. Twee kapiteins zijn om het leven gekomen. Op 21 Mei is het schip met machine schade te Bizerta aan de Noordkust van Afrika bij de baai van Tunis aangekomen. Het setup is eigendom van de N.V. P. Fauctuy's Cargadoorsbediljf te Rotterdam. De „Appollinaris" zou bij wijze van proei voor stukgoedvervoer ondtr nouden tusschen Boedapest en Altxan- dnë, vla Stamboul en üalatz. Van Boedapest zou het 1500 K.M. langs den Donau tot aan zee vaieneen dergelijk lang traject op een rivier is ongetwijfeld voor een zeeschip een merkwaardigheid. Een nieuwe vltegtocht. De Amerikaansche vlieger James Mattern is geheel alleen opgestegen om een poging te doen om het recorc van Post en Gatty voor een vlucht rondom de wereld te verbeteren. De aviateur hoopt de eerste landing te maken te Berlijn of misschien zelfs in Moskou. Hij heeft 700 gallon benzine aan boord, doch geen draadlooze installa tie. De Amerikaansche vlieger Mattern is op zijn reis om de wereld reeds den Atlantischen Oceaan overgevlogen. Hij heeft met Jomfruland en Oslo als tusschenlanding Moskou bereikt en is vandaar vertrokken in de rich ting Siberië. Intusschen is hij te Omst aangekomen en vandaar naar irkoetsk vertrokken. Verkeersongevallen. j Zondagmiddag omstreeks zes uur wandelde de 82 jarige heer J W. D.. wonend in Den Haag met zijn schoon- zoon de heer D., op den Rijksstraat- j weg te Haarlem Noord. Toen beiden de weg wilden oversteken naderde uit de richting Santpoort een motorrijder, die toen hij de wandelaars zag, vaart minderde De heer B. hield zijn schoonvaderstaande om de motorrijder gelegenheid te geven te passeeren, doch de oude heer trachtte toch nog over te steken. Hij werd aangereden en tegen het asfalt geslingerd. Een dokter, die toevallig ter plaatse was, constateerde, dat de heer D. een ernstige schedelbasis fractuur had op- geloopen. Hij is naar het Ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht, waar hij is overleden. Maandagmiddag is het vierjarig zoontje van den heer L. K. te Reuver bij het oversteken van den weg door een passeerenden auto gegrepen en op slag gedood De auto reed daarna tegen een tegemoetkomenden auto op en kwam in een sloot terecht. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De bestuurders bleven ongedeerd. Het 13 jarige meisje J L. uit Hillegersberg, is Maandagavond onder de gemeente Nieuwerkerk a d. Usel door een auto overreden en op slag gedood. Het lijk is naar de begraaf, plaats te Hillegersberg gebracht. De auto is in beslag genomen. De chauffeur is in arrest gesteld. Maandagmiddag reed kapelaan L. Cusstes uit Oss, over den Boschdijk te Woensel. Het 7-jarig dochtertje van den heer Ernst uit Woensel wilde de straat oversteken. Het kind werd aan gereden en liep een hersenschudding op. Kort daarna is het kind overleden. Doodelijke val. Te Oosterhout (Gld.) is de 22-jarige landbouwerszoon B. van een zolder gevallen en aan de gevolgen overleden. Verdronken. Te Barger Compascuum is het 3- jarig zoontje van den winkelier M. W. in het Verlengde Oosterdiep geraakt. Na eenige uren dreggen heeft men het lijkje opgehaald. .Mijnramp in Japan. Als gevolg van een hevige ontplof fing in een kolenmijn te Nagasaki zijn 46 mijnwerkers gedood en 50 zwaar gewond. De inaterieele schade is enorm. Tegen vliegen, muggen, enz. De Parijsche studente Germaine Gourdon. die 25 jaar oud is, heeft een toestel geconstrueerd, waarmede, naai zij verzekert, alle vliegen, muggen, enz. gedood kunnen worden. Zij heeft een idee van haar vader, die reeds in 1908 een kwartslamp construeerde, verder uitgewerkt, waar voor zij 6 jaar noodig heeft gehad. Het toestel werkt met ultraviolette stra len. In den tijd van 126 uur heeft mej. Gourdon niet minder dan 37 pond, dat is ongeveer 140 millioen insecten ge vangen en gedood. Zij verklaarde dat reeds voor Rhodesia, Guinea, Brazilië, Venezuela en Columbia van dergelijke insectendooders zijn besteld. Liefdesdrama te Rotterdam. In Rotterdam heeft zich Maandag avond om even over elf uur een af schuwelijk liefdesdrama afgespeeld. Twee Duitsche vrouwen werden in de Coloniastraat nabij het Herman Dul- laertplein, door een Hollander, die zes revolverschoten loste, neergeschoten. Tn zorgwekkenden toestand werden de heide slachtoffers door den Gemeen telijken Geneeskundigen Dienst over gebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, alwaar direct operatief werd ingegrepen. De dader wist aan vankelijk te ontkomen, doch is vrij spoedig, nog geen tien minuten na zijn gruwelijke daad, door een politieagent, op aanwijzing van een chauffeur, die hem was gevolgd, onder de brug, welke loopt over den Pieter de Hooghweg, gearresteerd. Hij gaf zich zonder eenig verzet over en werd gebracht naar het politiebureau aan de Aelbreehtskolk waar hij, na te zijn verhoord, een vol ledige bekentenis aflegde, i De getroffenen zijn de 32-jarige me juffrouw M. Capiske en de 36-jarige mevrouw E. Hajes-Capiske, beiden ge- i boren in Duitschland. De dader is de 33-jarige H. van M. uit Barnevekl, die met de 32-jarige M. Capiske was ver loofd. De jongste van de twee slachtoffers, de 32-jarige mejuffrouw M. Capiske, was gelijk wij hierboven reeds mede deelden, verloofd met den 33-jarigen H. van M. Daar zij serieuse trouwplan nen had, was zij om het huishouden te leeren, gaan inwonen hij mevrouw van Amstel aan de Coloniastraat 34. Den laatsten tijd waren de beide verloof den echter om allerlei redenen steeds met elkander in conflict gekomen en de ruzie liep op het laatst zoo hoog, dat het meisje te kennen gaf de verlo ving uit te maken. Zij durfde het ech ter haar verloofde niet te zeggen, om dat zij bang was voor eventueele ge volgen. Daar zij haar plan toch wilde doorzetten, vroeg zij haar zuster, de 36-jarige mevrouw E. Hajes-Capiske, die acht dagen geleden getrouwd was, uit Duitschland over te komen, om voor* haar de verloving met van M. uit te maken. Zaterdag j.l. is deze naar Rotterdam afgereisd en logeerde bij haar zuster in de Coloniastraat. AD VERTENTIëN. gevraagd voor Vrijdags. Waar zegt de Uitgever. 50308 Notaris te Waalwijk, zal de navolgende houden Op Woensdag 14 Juni 1913 te HAARSTEEG ten herberge van v. d. Loo Loeff, terstond na de hooigrasverpachting van Notaris Schreurs. Op Vrlfdag 16 Juni 1933 te BESOIJEN in het café van J. v. d. Meijs, aanvangende n.m. 2 uur precies. Op Vrijdag 16 Juni 1933 te WAALWIJK in het café „DeTwee Kolommen'1,aanvan gende n m. 4uur precies. Uitvoerige publicaties verkrijg, baar ten kantore van genoemden Notaris. 50307 IJ G H VAN D1IMA& dan zou U dat nog niet lukken* als U het niet bekend maakten Wanneer niemand iets af weet van het product dat U maakt, hos kunt U dan verwachten, dat men het zal koopen. Koopt U zelf soms iets waar U niets van af weet? fn een of andere vorm is reclame noodig. Thans meer dan ooit, thans beter dan ooit. Reclame doel koopen. Reclame geeft werk. ABONNEERT U OP DIT BLAD. 3enootschopv.R«clom« Éeizersorocht 28—34 I «faro C&AJr u O

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6