Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. De Economisctie wereldconlertiitie. in: Logische mWm. FEUILLETON Winkelnieuws. Mol Gaat Voor. I Zij"-crême NUMMER 48. ZATERDAG 10 JUNI 1933 66e JAARGANG Dit blad verschijnt UITGAVE: WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Prijs der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. By contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD. Zij die zich met ingang van 1 Juli a.s. op dit blad abonnee- ren, ontvangen de nog voor dien datum verschijnende nummers gratis. Wanneer we in au auikcl aauüacni vragen vour de Maandag a.s. te upenen Economisctie Wereldconferentie te Lon den, dan doen we dat niet om ln bijzonderheden te treden over heigeen daar behandeld gaat worden, dus niet om de lezers van voorlichting te dienen over de agenda dier conferentie. Zoo'n agenda bestaat eenvoudig niet. Hoe de onderhandelingen in Londen zullen verloopen, ls zelfs niet bij benadering aan te gevenwe willen dan ook slechts wijzen op het zeer grooie gc- wicnt van Hetgeen in Engelands hootd- stad te gebeuren siaat, opdat onze lezers van den aanvang der conferentie af zich voor net vernandelde zuilen interesseeren. De Economische Wereldconferentie te Londen is de grootste van die uit de na oorlogsche jaren. Dat die con ferentie werd georganiseerd, is de internationale erkenning van het feit, dat de wereld economiscn diep tn den put zit en dat we, leder voor zien trachtende om er uit te komen, niets anders hebben bereikt, dan dat we elkaar er dieper hebben ingetrapt. In den put zittende, hebben we gegrepen naar de vergane ankers van tariefver- hooging, coniingenteerlng en inflitle, om ons op te trekken, maar bei eentge van „De Echo van het Zuiden". ZWÊMSPORT BADPAKKEN - MUTSEN, CEINTUURS, SCHOENEN voor Dames, Heeren en Kinderen. Ruime sorteering Prima kwaliteiten Billijke prijzen. MOL bllfft goedkooper. Uit het Engelscb van Joseph Hocking (Nadruk verboden). 10. Peters stuurde mij een boodschap, dus hel) ik geen reden om aan de waarheid van het bericht te twijfelen. Hij vond, dat ik het behoorde te we len liet hij erbij zeggen. Ik geloof dat ze op het kasteel buiten zichzelf van vreugde zijn. Advocaat Dulverton is hals over kop verdwenen en mevrouw Dixon, die al opgezegd was, loopt schreiend van blijdschap door het huis Zoo luiden tenminste de berichten. U gaat zeker straks naar de Ma- nor?, vroeg het meisje. Ik ik ik ben het nog niet met mezelf eens, wat ik behoor te doen, antwoordde de predikant. Ro bert heeft mij altijd vrij onhebbelijk bejegend, ik mag gerust zeggen, dat hij mij meermalen diep beleedigd heeft en ja zie je, eigenlijk moet hij eerst zijn excuses aanbieden, eer van mij gevergd kan worden, dat ik hem een bezoek breng. Na hoeveel jaren nog? Ik vind dat u zich wel op een erg streng stand punt steil, meneer Borlase. Ik mag een ouderwetsch man zijn, Miriain, klonk het met waardig heid, maar ik heb nooit den naam voor bekrompen gehad. Je moet ech ter niet vergeten, dat Robert Dulver- resultaat was, dat we dieper werden teruggesmakt door de brokkelende wanaen. De internationale erkenning van het feit, dat we met eigen, dus nationaal toegepaste middelen de algemeene crisis niet kunnen bezweren, is op zienzelf reeds een hoopvolle aanwijzing, dat de Economische Wereldconferentie tenminste kans van slagen biedt. Het verloop der Ontwapeningscon ferentie behoeft ons voor wat de mogelijke resultaten der Economische Conferentie zullen zijn. niei te ont moedigen. Bij deze laatste conferentie heeft elk land groot belang, bij een slagen der Ontwapeningsconferentie is dat niet het geval Oroote mogendheden, welke een oelangiijke militaire machts positie hadden, zijn bij de haren naar Oei gevoerd moeten worden, omdat ze daar niets te winnen hadden. Wél zou eenlg resultaat te Gerève aan Londen nog een betere kans bieden, omdat een vermindering van bewape ning een aantal millioenen zou los maken, welke voor de economische saneering van de wereld nuttig gebruikt korden worden. ton nooit ook maar een greintje res pect voor mij getoond heeft; integen deel, hij behandelde mij of ik een kwa jongen was, inplaats van den geeste lijke leider van de parochie en ik ge loof nog altijd dat zijn vader groot ge lijk had piet hem uit Engeland weg te sturen. Maar in den grond was hij niet slecht. Ik mocht hem altijd verbazend graag lijden, veel liever dan Arthur. Eerlijk gezegd, kindlief, ik mocht hem heelemaal niet. Ik weet waar- schijnlijk beter dan jij, hoe Robert Dulverton in werkelijkheid was en 'n neger verliest zijn huidkleur niet, zoo min als een luipaard zijn vlekken. Ik ben heel hang voor den invloed, die de nieuwe landheer op de parochie zal hebben. Daarom zou het mij verheugd hebben, als Arthur mettertijd land heer was geworden. Als u de verwijdering tusschen u heiden wilt laten voortduren, is de beste weg daartoe hem flink te be spreken, merkte het meisje op met 'n vleugje spot in haar stem. Ik voor mij ben van plan hem zoo gauw mogelijk te gaan opzoeken. i r Ik zou het niet doen, als ik jou was, raadde de predikant. Ik weet ze ker dat je vader het niet prettig zou vinden. Maar waarom niet? We zijn van kind af aan kameraden geweest, pro testeerde het meisje. Dat wil zeggen, hij was een paar jaar ouder dan ik en ik beschouwde hem al lijd als een soort grooten broer. Maar je bent nu geen kind meer Mirry, en ik blijf volhouden dat je va der het volkomen met mijn standpunt eens zal zijn. Zooals te begrijpen is, heeft iedereen den mond vol over hem en als je hem dan den dag van zijn We vragen dus aandacht voor Londen en wel céa om. dat ieder menach giïn- teresseera is bij een oplossing der economische wereldcrisis. Welnu: Londen kaï het begin dier oplossing Deteekenen en indien 's werelds diplomaten en economen te Londen falen kan Londen óóic beteekenen. dat we nog vele jaren zullen moeten voortsukkelen in ciisiswee en dat nog zware offers van de burgerij gtëschi zullen moeten worden om de fatale gevolgen v )or geslachtiff rde landge- nooten te helpen verlichten. Op hoedanige wijze de regeerings. delegaties te Londen de crisis zullen pogen te keeren We zeiden het reeds een bepaalde agenda van werkzaam heden is nog niet opgesteld Met inte resse zai geluisterd worden naar elke gedachte, elk voorstal, hetwelk geschikt kan zijn om een nieuwe, betere econo mische orde te scheppen, maar zeer zeker kan men aannemen, dat drie noolüachoicia ter Confcieutieuiei zuilen worden geserveerd le. de larlcvenkwestie, 2e. de monetaire kwestie (stabiliteit van het geldwezen), 3e. de schuldenregeling. Het onder punt 3 genoemde zal vooriooplg nog wel niet officieel op eenlge agenda worden vermeidde Ver. Siaien verzenen zich daartegen. Ook in Washington echter zal men er wel van overtuigd wezen, dal geen nieuwe economische orde mogelijk kan z()n, ais Europa uit elk beetje nerleetde weivaart de onnoemelijk grooie kapi talen zou moeien puilen om haar schulden aan de Ver. Blaten te voldoen. Dai zai alle herstelde verhoudingen weer ontwrichten. De regeering ie Washington zal tenslotte dan ook wel ln een herziening ol kwijtschelding van schulden berusten, als zj) maar wéét, wal zij daartegenover wint aan econo mische voordeden, als b.v. een herstel van den wereldhandel door verlaging van larietmuren en ophelfi.ig, althans sterke beperking van cunttngenteerin- gen. Alles zal ln Londen draalen om de kwestie der tarieven. Het moet erkend worden, dat tarlelsverhooging en contingenteering de eenlge middelen zijn ter nationale bescherming tn een economische wereldcrisis, maar herstel van de algemeene wereldwelvaart is slechts mogelijk door internationaal elk pogen te siaicen om nationaal eenlg voordeehje te behalen. Een herstel van de wereldwelvaart ls ook nauw ver bonden aan de stabiliteit van het muntwezen. Het doet er niet toe, of dollar of pond al dan niet weer op goudbasis zullen worden gestabiliseerd mits ze maar worden gestabiliseerd, zoodat inflatie als een wapen in den economischen strijd wordt uitge schakeld. Over al deze dingen zal men het te Londen eens moeten zien ie worden. En terwijl daar gepraat wordt, zal de delegatie van Washington met de Europeesche schuldpapieren in de hand zitten, gebarendewat we met die papieren doen gaan, zal van Europa afhangen. Mogen de bekwame delegatie leiders voor ons land Minister-president Dr. Colijn elkaar aantnffen in een goeden geest van internationalitelt, In een geest van opofferend begrip voor eikaars moeilijkheden. houdt Uw huid jeugdig en soepel, Uw teini frisch en fraai ln prijzen van 20—75 ct. thuiskomst al ging opzoeken, zou dat aanleiding geven tot allerlei onge- wenschte praatjes. Het is natuurlijk onvermijdelijk dat jullie elkaar bin nenkort zult ontmoeten, maar laat die ontmoeting op een andere manier plaats hebben. Het kan me geen zier schelen wat de menschen zeggen, verklaarde het meisje minachtend; Ik zou naar hem toegaan wanneer ik dacht, dat mijn bezoek hem gelegen kwam. Maar hij heeft het natuurlijk vreeselijk druk, zoo'n eerste dag zijn er honder den dingen te doen en daarom is het misschien verstandiger dat ik nu maar naar huis ga. Dan kan ik morgen wel met Vader gaan. Hij mocht Bob ook altijd graag. Endellion kon het gesprek woord voor woord volgen. Hij gaf er zich geen rekenschap van dat hij voor luis tervink speelde, zoo interesseerde het hem wat deze twee zeiden. Ik heb kennelijk nooit op bijster vriendschappelijken voet met den eer waarden heer gestaan, concludeerde hij. Hij stelt Arthur verre boven mij en er wacht mij een tamelijk koele be groeting van zijn kant. Het meisje is natuurlijk niemand anders als de Mi riam Donnithorne, met wie ik zulke goede vrienden placht te zijn en waar op neef Arthur zijn zinnen gezet heeft. Er staat mij een bewogen tijd le wachten, dal heb ik al vast in de gaten Een oogenblik later kreeg hij een schok. Een kromming in het pad ont hulde hem niet alleen het gezicht van den predikant, maar ook dat van Mi riam. Dat van den ouden heer boezem de hem vooralsnog weinig belang in; zijn heele aandacht was geconcen treerd op het jonge meisje, dat naast hem voortliep. HOOFDSTUK XI. Miriam Donnithorne. Het was heelemaal geen volmaakt mooi gezichtje, waarop Ralph Endel- lion's blik rustte. Niemand zou Miriam Donnithorne bij den eersten aanblik een schoonheid hebben genoemd. Ze bezat zoomin de verfijnde manieren als de luchtige elegance van een meis je, dat zich veel in de uitgaande we reld beweegt, maar daar stond tegen over, dat er onmiskenbaren charme van haar uitging door haar frissche natuurlijkheid. Endellion sloeg haar aandachtig gade. Hij had zich dikwijls afgevraagd wat voor type Miriam Don nithorne, het meisje waarmede Ro bert Dulverton had willen trouwen, zou zijn. Nu wist hij het. Ze was an ders dan het beeld, dat zich in zijn geest had gevormd, maar teleurge steld was hij niet; hij verheugde er zich zelfs al min of meer op, haar weldra te zullen ontmoeten en spre ken. En tegelijk vervulde dat vooruit zicht hem met een zekere heklem ming. Hij besefte dat, hoe zwaar de vuurproef, die hij reeds had door staan,, ook geweest was, de ontmoe ting met dit jonge meisje nog moei lijker zou zijn. Die groote, eerlijke oogen zouden scherper kijken dan die van den achterdochtigen advocaat. Niet dat hij bang was. Zijn ondervin ding van de laatste uren had hem ver trouwen gegeven, toch, al verlangde hij ernaar in verder contact te komen met Miriam Donnithorne, voelde hly een vage twijfel, dien hij niet verklaren kon. Eindelijk verdween zij uit het ge- BINNENLAND. De Oranjetreln. De oificieele opening van den Orarjetretn, (de eerste Ned. Tentoon, stellingstreln, in oranjekleur geschil derd) zal plaats hebben te Utrecht op 12 Juni. Voor het publiek ls de trein voor het eerst den volgenden dag toegankelijk te Hilversum. De deelneming iaat niets te wenschen over. Oeen vierkante centimeter is onbezet. De toonaangevers in handel en industrie schreven in. Speciale uitgebreide exposities van de K.L M de Spoorwegen, het Koloniaal Instituut, de Nederlandsche pers e a zullen de aleemeene belangstelling treUlc*". fer. zicht en Endellion liep het kerkje, dat hem scheen le fascineeren, weer bin nen. Die koperen en marmeren ge denkplaten spraken een eigenaardige taal tot hemze vertelden hem van de Dulverton's, wier namen erin waren gegrifd; sommigen van hen waren al eeuwen tot stof vergaan en hij had 'n mysterieuze gewaarwording alsof hij in zeker opzicht met hen verwant was en zij hem vriendelijk gezind waren. Bij zijn terugkomst op het kasteel, liep hij direct naar de bibliotheek en terwijl hij het vertrek op en neer liep, viel zijn oog op het portret van den overleden landheer. Ja, hij herkende het gezicht. Het was het gezicht van den man, die in Australië zijn pad had gekruisd, maar ouder. Endellion voelde een onbehagelijk gevoel in zich opkruipen, toen hij naar het portret keek. Hij vroeg zich af wat deze man, als hij door een wonder in het leven kon terugkeeren, wel zeggen zou, wanneer hij hem op '(de plaats vond, die sinds menschen- heugenis door een Dulverton was in genomen. Het was waar, maar het leek wel alsof er een grimmig lachje om de gladgeschoren lippen speelde, alsof de oude landjonker zich heime lijk verkneukelen zou, als hij wist, dat zijn weinig-beminde broer de vurig- ^begeerde erfenis door den neus werd geboord Nadat hij een tijdlang naar het por tret gestaard had, zette de jongeman zich aan tafel en begon de bescheiden die Binns, de rentmeester, had achter gelaten. Wordt vervolgd. De Echo van het Zuiden. Waalw(jksclie en Langstraatsebe ('airait. 99

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 1