Belangrijke verhoop van Huizen Vanaf Zaterdag 10 Juni gedu rende 14 dagen houden wij wegens verbouwing en uitbrei- ding der thans bestaande zaak. Hooigrasverpachlgei Heerencostuums, Jongeheerencostuums, Kinderpakjes, Lumberpakjes en enkele Matrozenpakjes, een massa Hoeden en Petten en verdere Mode-artikelen. L. W. J. C. Christ, veilen en verAoopen L. W. J. C. Christ Abonneert U op dit blad. ALLES MOET WEG, omdat er dan geen plaats is, tegen belachelijkeOpruimingspriizen, zooals Alles haast voor niets, want het zal en moet weg. Wacht niet tot het laatst, maar komt nu, voor het weg is. if A11 es contant. H hage. Kosten zijn er niet aan ver bonden. Draagt allen Uw steentje bij tot de verwezenlijking van hel groote ideaal van noire cher Papa Siéphane. Voegt U bij de duizenden en duizenden, die reeds aan zijn oproep hebben gehoor gegeven en ihans door vele banden van vriendschap verbonden zijn. Het aantal leden neemt verbazend toe. Na vjjf jaren onvermoeiden arbeid bedroeg het 4 a 5 mlllioen. In Nederland heeft de beweging langen tijd stil gestaan, doch het laatste half jaar is het aantal ver dubbeld, doch bedraagt het pas onge. veer 250. Waalwijk heeft nog geen lid. Wie wil daar het werk van Papa Stéphane ter hand nemen? Als geboren Waal weker roep ik U hiertoe op, terwijl ik ten allen tijde gaarne alle gewenschte inlichtingen geheel kosteloos verstrek. ik wacht gaarne Uw bericht. Mqn adres is: |oh.E. Zuurhout Wz., Huize „Gerda", Emmalaan 41, Htllegersberg DQ Rotterdam. Wie is de eerste Sprang Capelle, Juni 1933. Mijnheer de Redacteur. Mag ik een klein plaatsje in uw veel gelezen blad, waarvoor bij voor baat mijn hartelijken dank. Is het den raadsleden van Sprang- Capelle wel bekend, dat de werkzaam heden aan de haven ten einde loopen Dat men echter nu nog steeds laat doorbaggeren, omdat er anders werk lozensteun moet worden uitgekeerd Dat dat baggeren veel geld kost, waarbij nog honderd gulden pCr week aan akenbuur komt, hetgeen het Rijk in geenen deele vergoedt? Was het nu niet veel beter voor datzelfde geld een zwembassin aan te leggen, temeer daar er zoo'n prachtige gelegenheid voor bestaat Tevens was er nog een gelegenheid om 's winters schaatsen te rijden. Door heffing van eentge entréegelden zou de weg ge opend ztyn de exploitatiekosten te dekken. Vindt u dat ook geen productiever werk? Het zal u toch ook niet bevredigen, dat de jongelui, ais ze willen gaan zwemmen, respectievelijk gaan schaal- aeniflden, aangewezen zijn op andere gemeenten. Heeren raadsleden, denkt er eens over nadit is een opmerking namens velen. OPMERKER. DE DINGEN DER WEEK. Waspik, 6 Jpni 1933. Bezuiniging der staatspoorwegen Is voor de chefs heusch geen gemak, Zelfs het openen der spoorbooms Hoort tegenwoordig bij hun vak. 't Valt dan ook heusch niet te ver-^ wonderen Dat, als wij naar Boven gaan Wij, als de trein al lang voorbij is Toch voor d'overweg nog staan. C A. is toch voordeelger Maar 't voordeeligst is wel dit 'n Lot te koopen met een nummer, Waar een flinke prijs aan zit. Honderd-duizend-gulden.winnaar Je naam is me wel onbekend Maar is er soms wat af te kluiven, Laat maar weten, 'k ben present. K.J.V. trok uit ter beevaart Naar 't bekende Handel heen Elkeen zocht met spoed een plaatsje Op 't appèl ontbrak er geen. De chauffeur kon waarlijk zingen; ,,'k Heb mijn wagen vol gelaan Vol met jonge meisjes-sijsjes Die wel aan 't zingen zullen gaan". Ijsbaan.questie in deez' hitte 'k Weet niet heel precies hoe 't kwam. Maar deez' ijskoude historie Bracht .den Raad" in vuur en vlam. Menig schaatsliefhebber-raadslid Had een prachtig ijsbaan.plan En buiten hoorde men het bellen Van een zwoegend ijsco-man. Waspiksch' landbouwtuigpaard Lera Is gevreesd op elke baan Heeft reeds vele concurrenten Dan ook weten te verslaan. Hing men eens al zijn medailles Aan den nek van 't trouwe dier 't Zou ze haast niet kunnen dragen En 't stapte vast nog eens zoo fier. Bij de huidige malaise Zijn de gezichten eens zoo lang Dat dus zijn zaak te klein zou worden Daarvoor was Piet Knipscheer bang. Hij vergrootte zijn „radierhaus" Hij kon dit bestig, want hij zegt: Hoe meer ik over (een anders') kop ga Hoe beter 't broodje is belegd". Met dit .stof-weer" gaat men zwemmen En men zoekt de Haven op, Of, als men 't bijzonder goed kan Gaat men de Maas in, op zijn kop. Jantje Flos, die waterschuw is, Zegt: „k Wacht liever nog eens af Tot het Waspiksch zwembad klaar is. Misschien lig 'k dan al wel in't graf". 'n Winkeliertje staat te bibberen Voor een man der Warenwet, Die zich moeit met zijn azijnvat En eens ruikt aan kaas en vet. .Stof is zeer on-hygiënisch Zegt de controleur geleerd. Stuur hem dus maar eens naar Boven Als een auto juist passeert. Voor een heel klein beetje centen Wordt Uw zaak thans uitgebreid. Het is dus zaak voor zakenmenschen Te profiteeren van deez' tijd. Strakjes leest men in ons dorpje Op een groot reclamedoek „Koopt Uw wijn, Uw kinderwagen, Op den een of anderen hoek!" Rijmelaar. Gemengd Nlenws Roeiboot met twee kinderen overvaren. Moedige redder ontrukt hen aan wissen dood. Twee jongens van 5 en 6 jaar van de families P. v. R. en v. H. te War mond hadden een roeiboot genomen en waren gaan varen op de Leede, toen plotseling een groote motorboot in voilen gang aankwam en boven op de roeiboot voer. Deze kwam, zonder de jongens, weer aan het achtereinde van het schip boven water. Gelukkig hadden zekere j. K. en J. v. d. Z. het ongeval uit de verte gezien en liepen ijlings naar de plaats, waar de overvaring had plaatsgevon den. Ook de schipper van de motor, boot, die het ongeluk veroorzaakte, was reeds te water gesprongen, doch zonder gevolg. Bovengenoemde K. sprong eveneens te water en mocht na eenig zoeken het genoegen smaken, de knaapjes te vinden onder het kroos. Hij greep een der jongens vast bij de haren en trok hem aan den kant, waardoor tevens de andere drenkeling, die zich aan zijn kameraadje had vast. geklamt, werd gered. Ontploffingen in een Japansch kruitmagazijn. Naar uit Tokio wordt gemeld, zijn b!j ontploffingen in het kruitmagazijn te Hamamatsoe 25 menschen om het leven gekomen. Meer dan vijftig vliegtuigen zijn ver. nield en drie opslagplaatsen van oor- logsmunitie, een kruitmagazijn, een benzine-opsiagplaats en talrijke pu blieke gebouwen zijn ten gevolge van de hevige ontploifing totaal vernietigd Men gelooft, dat de ramp is veroorzaakt door het verkeerd omspringen met vliegtuigbommen. Start der Mollisons mislukt. Het plan van het echtpaar Mollison om naar New York te vliegen, is hedonochtend bii den start mislukt. De Mollisons wilden van New York zonder tusschenlanding een record vlucht naar Bagdad maken. Bij den start sloeg het vliegtuig dat zeer zwaar geladen was voorover tegen den grond, vermoedelijk als gevolg van een oneffenheid van het terrein. Gelukkig bleken de heer en mevrouw Mollison ongedeerd te zijn. Het toestel is zeer zwaar beschadigd. Het vertrek is voor onbepaalden tijd uitgesteld. ALTIJD RHEUMAT1EK Tot zij het juiste middel vond Op raad van een vriendin Als iemand deze vrouw eerderover Kruschen gesproken had, had zij niet haar halve leven aan rheumatiek be hoeven te lijden. Haar ervaringen beschrijvend zegt zij „Een paar jaar geleden was ik bijna kreupel door rheumatiek. Eén knie was zóó pijnlijk dat ik mijn been bijna niet gebruiken kon. Ik kon niet slapen of ik moest in een dergelijke moeilijke houding gaan liggen om mijn been te ontzien, dat alle andere ledematen pijn deden. Ik ben over de 55 maar ik heb mijn leven lang met tusschen poozen, aanvallen van rheumatiek gehad. Toen vroeg een vriendin mij, of ik al eens Kruschen Salts had ge- probeerd. Nu moet ik uvertellen.dat ik alles geprobeerd had, maar met bedroevende resultaten. Gedurende korten tijd probeerde ik toen de kleine dosis Kruschen Salts en kreeg werkelijk verlichting van pijn. Ik voelde me algemeen zoo veel beter, dat ik steeds met de doses ben doorgegaan en ik heb daarna nooit meer een aanval van rheumatiek gehad, Als ik het voel aankomen, neem ik direct de gewone dosis een halve theelepel in een half glas water een paar dagen lang en het is weer verdwenen.'' (Mevr.) A. G. U moet de rheumatiek overwinnen voor zij U overwonnen heeft. Wacht niet tot de rheumatiek haar mes dieper en dieper in U gedrongen heeft. Zoek direct naar de hoofdoorzaak van Uw pijnen en neem afdoende maatregelen. Rheumatische toestanden kunnen ont staan, wanneer het organisme een teveel aan urinezuur heeft. Dit is het gevolg van slechte werking der afvoerorganen. De zes zouten in Kruschen nu zullen Uw inwendige organen aansporen tot geregelde, gezonde werking, zoodat schadelijke afvalstoffen en het kwaad aardige urinezuur regelmatig en vol komen uit het lichaam worden ver wijderd. Begin morgen met Kruschen. Houd U aan „de kleine dagelijksche dosis" en U zult spoedig met duizen- den anderen instemmen, die verklaren dat de rheumatiek voor Kruschen moest wijken. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij apothekers en drogisten ■k f0.90 en f 1 60 per flacon. Stralende j gezondheid voor één cent per dag. Verdronken. Gistermiddag is de 40-jarige S. v. d. O. uit Loosdrecht, aan het einde van den z g.n. derden plas aldaar verdronken. Hij was met zijn motor boot gaan varen en is toen gaan zwemmen met het noodlottig gevolg. Gisteravond is het vijfjarig zoontje van den heer R. S. te Hazerswoude in een sloot achter de woning geraakt en verdronken. AD VERTEN TliN. TE WAALWIJK. Notaris te Waalwijk, zal krachtens art. 1223 B. W. in het openbaar de navolgende onroe rende goederen in eigen dom toebehoorende aan de families VAN DIJCK- TIJSSEN Koop Het winkelhuis (in gericht als kapperssalon) met aparte bovenwoning en twee huurwoningen te Waalwijk, Groo testraat Nos. 291 en 293 en 291a en 291b, kadastraal bekend Gemeente Waalwijk, Sectie C Nos. 2243, 2244 en 2245 tezamen groot 2 32 A De kapperssalon en boven woning zijn verhuurd aan den heer C. v. d. Wiel voor f 15.25 per week. De kapperssalon bevat: winkel, ruime damessalon en aparte heerensalon, benevens kelder, W. C. en bergruimte en is voor zien van Centrale Verwarming. De bovenwoning bevat: keu. ken, alcoof. twee .slaapkamers, woonkamer en zolder. De huurwoning 291a is ver huurd aan Kolster voor f 3.25 per week. De huurwoning 291b is ver huurd aan J. v. Riel voor f 3. per week. De huurders dezer woningen hebben tevens in gebruik het schuurtje behoorende bij den volgenden koop. KOOP II. Heerenhuis met schuurtje en tuin te Waalwijk, Grootestraat 295. kadaster Sectie C No. 2481. groot 3.90 Are. Dit pand is vrij van huur. Het bevat beneden: voorkamer, tusschenkamer, serre, kelder, keuken en bijkeuken. Halfweg de trap twee kamers, le verdiepingdrie kamers, waaronder een zeer groote en verder zolder. KOOP III. De massa van de koopen 1 en II tezamen groot 6.22 A. KOOP IV- Huis met erf aan de Grootestraat te Waalwijk No. 303, kadastraal bekend Gemeente Waalwijk Sectie C No. 2154 geheel en No 2155 gedeeltelijk tezamen groot ongeveer 88 c.A. Deze koop is verhuurd aan H. v. d. Eerden, postbode te Waalwijk voor f5 77 per week. Het bevat beneden voorkamer alkoof, achterkamer, keuken, kei- der en bergruimte. Boven twee slaapkamers en zolder. Koop V* Het winkelhuis met erf te Waalwijk, Grootestraat No. 305, kadaster Sectie C No. 2153 groot 64 c.A. Het pand is verhuurd aan den heer A. v. Dongen, bloemist, voor f7.50 per week. Het bevat beneden winkel, (bloemenmagazijn), achterkamer en keuken, kelder en klein plaatsje. Boven eenige kamers, waarboven nog zolder. Koop VI. Het huis met werk plaats, open terrein en.13 huur woningen te Waalwijk gelegen aan de Grootestraat No. 307 en van de Grootestraat naar den Winterdijk, Nos. 307 a. tot en met m en 309 a, kadaster Ge meente Waalwijk Sectie C Nos. 2195, 2155 gedeeltelijk, 2156 en 1726 tot en met 1736, tezamen groot 13.78 Are ongeveer, behou dens 50 A. staande bij het kadas ter t. n. van den Binnenpolder van Waalwijk. Het pand Grootestraat 307 met de werkplaats No. 309a zijn verhuurd voor f8.per week aan de Wed, Bergmans. De 13 huurwoningen 307 a tot en met m zijn alle van week tot week verhuurd, behalve no. 307 f dat thans vrij van huur is, doch verhuurd was voor f 2 per week. De wekelijksche huuropbrengst der verhuurde 12 woningen be draagt f 22.70. Koop VII. De massa der koopen IV, V en VI tezamen groot 15 30 Are. Totale wekelijksche huurop brengst f43.97. KOOP VIII: De massa der koopen III en VII tezamen groot 21.52 Are. Totale huuropbrengst per week voor zoover verhuurd f65.47. Aanvaarding: Bij betaling der kooppenningen, in het genot der huurpenningen, voor zoover ver- huurd en in eigen gebruik voor zoover onverhuurd. Betaling der kooppenningen vóór of uiterlijk op 17 Aug. 1933. Grond- en andere zakelijke lasten zijn voor rekening van de koopers vanaf 1 Juli 1933. De veiling zal geschieden hij inzet en toeslag op DONDERDAGEN 22 JUNI en 6 JULI 1933 telkens des avonds te 7 uur in Hotel ,DE TWEE KOLOMMEN* te Waalwijk. 50323 Notaris te Waalwijk, zal de navolgende houden Op W0ENSDA6 14 JUNI 1933 v.m, c.a. 11 uur te HAARSTEEG ten herberge van v. d. LOO- Loeff, terstond na de hooi- grasverpachting van Notaris Schreurs, verpacht wordt: DE LAGE ZES MORGEN voor de Gemeente Waalwijk. Op VRIJDAG 16 JUNI 1933 td BESOIJEN in het café van J. v. d. MEIJS aldaar, aan. vangende n.m. 2 uur precies verpacht wordt LAND van: Arme Udenhout J. v. d. Bijgaard, Jan Vermeer H. Brekelmans, Erven H Pijnenburg, Joh. Pijnenburg Willem van lersel, Wed. P Verstijnen.Fam. J. C. Claessen, Mevr. v. Mensvoort, F. Klerki, P. Willems, W. Piggen, Ant. de Bruijn en Dr. Sweens. Op VRIJDAG 16 JUNI 1933 te WAALWIJK in het Hotel „DE TWEE KOLOMMEN" aldaai vangende 4'/2 uur precies, verpacht wordt: LAND van: W. Piggen, W v. Iersel, C. v. d. Pas, Heeren Timmermans, Buitenpoldet van Waalwijk, F. Raijmakers Jan Vermeer, St. Felixgestichl R.K. Burgerlijk Gasthuis en de Kinderen v. Hultente Waalwijk Uitvoerige publicaties verkrijg-i baar ten kantore van genoemden Notaris. 5032| TOTALE niIVEBUOOr Opruiming JAtl ueraa, Kleedingmagazijn, stationsstraat uiaalm

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 8