n.u.MmjeiMHoioniBier I. Kolsteren-Laprde SISCOLIN, HARDOLIN, ANTON HOLTGRËFË STRIJKMUZIEK in het Café H. de Bont-v. Huiten HEERLIJK Warme dagen!! „De User* en Verfhandel" u DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 9 Juni 1933. staan door het Edelachtb. heer C overlijden van Q. Verwiel. den Koopt Id Waaiwi|k. Steunt de Waalwljksche handel en industrie. W. B. Ueken vun Riel. De HoogEerw. heer Deken v. Riel i9 deze week weer in het St. Nicolaas- Ziekenhuis opgenomen. Wij vernemen echter dat zijn toestand bevredigend is. Zilveren priesterjubileum. Op Dinsdag 13 Juni a.s. zal de Zeereerw. pater Albertu9 van de Orde der Capucijnen (Corn, de Bree te Waalwijk), secretaris van den Provin ciaal dier Orde en directeur der Derde Orde van St. Franciscus, in 't klooster te den Bosch zijn zilveren priester jubileum herdenken. Overplaatsing. De heer W. Alberts, werkzaam ten kantore der directe belastingen en accijnzen alhier, is tijdelijk belast met de waarneming der inspectie te Utrecht. Speldjesverkoop. De Zondag gehouden speldjesver koop ten bate der R.K. Blindenver- eeniging „St. Odilia- heeft bruto op gebracht de som van f 150 50. Meer dan 1500 speldjes werden verkocht. ZONDAG van 5-9 uur The White Star Band. Prima muziek. Gezellig zitje. Een goede daad. Een goede daad steli men gaarne en dit te meer, wanneer men op een gemakkelijke wijze hiertoe in de gele genheid gesteld wordt en bij voorbaat overtuigd is, dai die goede daad ook werkelijk tot iets goeds verwelkt zal worden. Het is üe St. Vincentius-Vereeniging die om die goede daad vraagt en er borg voor blijft, dat er ook werkelijk iets goeds uit geboren zai worden. Op welke wijze tracht zij dit te bereiken? Wel eenvoudig door het afhalen, aan de hulzen onzer inwoners, van die voorwerpen die daar overcompleet en in behoeftige gezinnen vaak nog zoo bruikbaar en welkom zijn. Met den laatsten schoonmaak zijn wellicht veel van die voorwerpen wederom in handen geweest en weer opgeborgen met den wensch of ver zuchiing.Waren we er maar vanaf." De Si. Vincentius-Vereeniging heett die bede geboord en komt ze bij U afhalen 1 Om echter dit zware en vermoeiende werk naar wensch te doen slagen, heeft zij gemeend de hulp te mogen inroepen van jonge krachiige mede werkers, met jeugdige voortvarenheid, gepaard aan eene gepaste vrijmoedig held, dat zooveel kan bijdragen tot een volkomen slagen van het beoogde doel. Die medewerking is spontaan toe gezegd door de leden van de Kaih Jonge Middenstands Vereen ging „de Kruisridders", die hun symphatleke werk wilien verrichten op Zaterdag middag 17 Juni a.s. Het kan dus niet anders of 17 Juni gaat de dag worden van goede daden Examens. Onze oud-plaatsgenoote Mej. Theo dora van Heesch (Sr. Wilheimine te Moerdijk) slaagde 7 Mei voor het examen Godsdienstonderwijs. 29—30 Mei en 1—2 Juni voor het examen Lager Onderwijs en 8 Juni 1.1 voor het examen Handwerken. Tooneeluitvoering. Op Maandag 19 Juni a.s. zal in de groote zaal van den R.K. Gildenbonc voor de leden van „de Jonge Werk man" door de Bossche Patronaats tooneelclub een uitvoering worden gegeven. Opgevoerd zal worden „De Gehangene met de koorden" van H Ghéon. Waalwijksche Zwemclub De afgeloopen week 1224 bezoekers. Temperatuur 22°. Touringcar. De heer Mulders-Sars alhier heeft zijn bekende auto-verhuur-inrichting uitgebreid door aanschaffing van een prachtigen gezelschapswagen. Wij waren in de gelegenheid de car, die dezer dagen in gebruik zal worden genomen, te bezien. Het is een ruim gebouwde bus, die voor een iwintigtal personen comfortabele zitplaatsen biedt en die ook voor grootere afstanden een zeer geriefelijk vervoermiddel zal zijn. Is het reizen per autobus in de zomermaanden wel eens minder plezierig, dit bezwaar is hier geheel ondervangen doordat de wagen voor zien is van een zgn. harmonica dak, dat geheel geopend kan worden, zoo dat er steeds voldoende frissche lucht is zonder dat er van tochten sprake is. Met bijzondere ingenomenheid kun nen wij erbij vermelden dat het geheel door Waalwijksche handen vervaardigd s. De fraaie gevormde en IJzersterke carrosserie is door de fa. Brok Zn. gebouwd op Chevrolet-chassis der Waveem. Het nikkelwerk dat 't fraaie uiterlijk nog accentueert is een pracht, stuk werk van de smederij van Gebr. de Ronde. De heer Jos. de Folter verzorgde de inwendige bekleeding, die van zeer goede smaak getuigt; de zitplaatsen zijn bekleed met licht grijs ieder. Tenslotte is in de Machi nale Spuitlak-inrichting van de fa, W. lens Zn. het lakwerk verricht. De )us is geheel beige gelakt met rooden band. Wij wenschen den ondernemenden eigenaar succes met deze mooie aan winst en wij twijfelen er niet aan dat vele gezelschappen uit Waalwijk en omgeving in de zomermaanden in deze raaie touringcar een uitstapje zullen gaan maken. Men behoeft dus thans ook op dit gebied niet meer na3r buiten. Grootestraat Telefoon 109 HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Kerkmeester. De heer K. van der Heijden, alhier is door den Bisschop benoemd to Kerkmeester der parochie van O. L om in huis te hebbeln met de Voorts: LIMONADES, SORBETS, SODAWATER, VICTORIA- WATER enz. Grootestraat 199 Waalwijk. Teleph. 139. Hoofdagent der „PERL" 50298 voor Waalwijk en Omstreken. waar de belangen der verschillende polders zullen besproken worden. Eerst nadat deze vergadering zal hebben plaats gehad zai de commissie haar rapport aangaande de waterschaps toestanden in de Langstraat uitbrengen. DRUNEN. Algemeene jaarvergadering van de stemgeiechtigde ingelanden van het waterschap „Hei en Meerdijk en Polder van Drunen" werd gehouden in café Vissers, onder voorzitterschap van den heer C. P. van Huiten. Besproken werd de verbetering van de watertoestanden in de omgeving van Drunen, vooral in de heide bi] het Kanaal. Onder burgemeester Loeff zijn er proeven genomen om op machinale wijze, het land aan water te helpen. De meeste aanwezigen onder wie ook de burgemeester zijn ook thans voor verbetering. Hiertoe werd een com missie benoemd, bestaande uit de Edelachtbaren heer Burgemeester R. Th. v. d. Heijden en de heeren Jos. Kessel en Chr. Muskens. Deze zullen eer. onderhoud hebben met ir, Kiüger. GEBRUIKT de waterverf in 30 kleuren, die niet afgeeft. voor keukens, gangen, slaap, kamers en plafonds. GEBRUIKT Hoogglansverf van naam. - TEOL1N-HOUTKLEURVERN1S, maakt Uw stoelen en kasten nieuw. Zij, die onze verven gebruiken, roepen er over! Voor een gulden Uw geheele keuken In de beste, duurzaamste glansverl. Fa. P. T. BIERLAAGH-VAN OER HEIJDEN Harkt naast het Nieuw» Raadhuis - Telef. 72. Dutvenwedvlucht ten bate der T B C.- bestrijding in onze gemeente. Wij hebben reeds vroeger uitvoerig meuegedeeld, wat het plan is van den Concours bond n.l. door een wed vlucht een flinken steun te geven aan de T BC.-Commissie In onze ge meente. Er zijn een groot aantal prijzen noodig om een flink getal deelnemers- inleggers te krijgen. Hoe meer prijzen, hoe meer animo. Steunt dus dit mooie doel met een prijs in natura of een bijdrage in geld. Wij houden ons gaarne aanbevolen en zuilen eventueele giften in ons blad verantwoorden. De kleinste giften zijn weikom 1 Aan ons bureau werd voor dit mooie doei 't volgende ontvangen. Notaris Schaap, Waalwijk f2 50 N. N. tl.— Land- en Tuinbouwtentoonstelling Drunen van 23 25 Sept. 1933. Het uitvoerend comité dezer ten toonstelling beslaat uit de heeren M. Schoenmakers, Waspik, Voorzitter, A. J. A. v. Bokhoven, Herpt, Secretaris, van Ooijen, Haarsteeg en C. Klijn, Elshout, leden, allen Jonge Boeren, standers. C. A. J. v. Herpt, Herpt toegevoegd vanwege het Krlngbestuur N C.B. den Bosch, C. Brok, Voorzitter afdeeling Drunen—Elshout N. C. B., Boelen, Directeur der Veiling en A. B. C. van Rooi], Drunen en A. Willems, Elshout, Landoouwonderwijzers. Een werk-commissie is gevormd uit de heeren Schoenmakers, van Bokhoven, van Herpt, van Rooij, Willems en Boelen. De afwateringskwestie Deze week heeft in Hotel Verwiel een voorloopige bespreking plaatsge had door de besturen van verschil, lende waterschappen in verband met werkzaamheden der onlangs door de Kamer van Koophandel en Fabrieken ingestelde commissie. Naar wQ vernemen zal binnen korien tijd een gecombineerde vergadering van waterschappen worden gehouden, De rekening 1931—'32 werd vast gesteld. sluitende in ontvangsten op f 2194 03, en uitgaven op f 2025.557a- dus met een voordeelig saldo van f 108 47 1931—1932 Batig slot f Restant f Opbrengst landerijen f Opbrengst houtkoop f Opbr. Waterschaplasten f 487 47'/a 297 28,30 64 61 1587,20 23277a Bijdragen pensioenstorting f Totaal t 2194,03 Uitgaven van jaarwedde voorzitter, secretaris en bestuur en onderhoud van verschillende doeleinden totaal f 2025.557a Voordeelig saldo f 168 4772. De begrooting dienstjaar 1933—1934 werd vastgesteld op een eindcijfer van f 1858.567a. v A.s. Zondag zal by de wed, M. Vissers een Matinée worden gegeven, waarbij als Humoristen zullen optreden het bekende duo, J. IJpelaar uit Drunen en H. van Engelen uit Waalwyk. De namen van het duo bewyzen reeds genoeg, dat men hier kan ge nieten. A.s. Zondag zal In café van A, v. d. Qeld een uitvoering worden ge geven door dé zangvereeniging „Zang en Vriendschap." De toegang is vry. Oezlen het varieerend program twlj felen wij niet of de zaal zal te klein zRj. DRUNEN. De Kermisdagen hebben alhier een kalm verloop gehad. Onge regeldheden kwamen voor zoover ons bekend is. niet voor. Het mooie zomer weer bracht veel bezoek van buiten, ofschoon de keimisstemmlng onder het publiek dit jaar beneden het normale bleef. Door velen werden in groepjes reisjes gemaakt per auto in binnen- en buitenland. De caféhouders hebben dank zy de warmte goede zaken ge- maakt, eveneens hebben de meeste ondernemers van vermakelijkheden en kramers reden tot tevredenheid. De uitvoeringen op de beide congre gaties en het Jongenspatronaat, voora succes geweest, waartoe de voorstel lingen van den illusionist, den heer Davoia, zeer veel hebben bijgedragen. De bioscoopvoorstellingen in de Meisjescongregatie vielen zeer in den smaak. Onze Z.Eerw. heer pastoor zietzyn streven om de leden der beide con gregaties gedurende de kermisdagen Je amuseeren, met succes bekroond. w De verbouwing aan de Coöp. Sioomzuivelfabriek „De Langstraat" is bij onderhandsche aanbesteding gegund aan den heer O. Merkx alhier. V/§ De Eerw. Zuster Boniface in hei St. Jacobusgesticht alhier, die ver leden week werd voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, is geluk kig weder aan de beterhand. Moge de Eerw. Zusier, die meer dan 30 jaar hier heeft doorgebracht en de algemeene achting geniet, weer spoedig hersteld zyn. Gedurende de maand Mei werd op het Postkantoor alnier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f7852.64 en terugbetaald f 14.368 35. Op den laatsten Zaterdag van de maand Mei stonden by het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ingeschreven16 georganiseerde werk lieden als geheel werkloos. In de werkverschaifing waren 14 personen werkzaam. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie alhier aangegeven 21 run deren en 38 varkens. HERPT. In de op Donderdag 8 Juni des nam. 27a uur gehouden ver- gadering van het waterschap .De hooge Maasdijk van het Bovenland van Heusden" bij Chr. Timmermans te Heusden, onder voorzitterschap van den dijkgraaf Hubert Verhoeven, werd de rekening over 1931 - 32 vastgesteld met aan inkomsten f 3865.947a en aan uitgaven f 2448.72, alzoo een batig slot van f 1417.227a- Oe begrooting werd vastgesteld met aan inkomsten en uit gaven f 2620 167a- Voor de vacature J. de Vaan Nzn., die wegens 70-jarigen leeftijd niet meer voor herbenoeming in aanmerking kan komen, werd de volgende voordracht opgemaakt: 1 J. de Vaan Mzn., 2 G. v. Heesbeen en 3 J. v. Hest, allen te Vlijmen. In de vacature C. J. v. Greven- broek werd als no. 1 geplaatst J. M. Buijs Azn., 2 Chr. A. J. v. Herpt en 3. P de Wilt, allen te Herpt. De voorzitter richtte nog enkele woorden tot het lid J. de Vaan en bracht dank voor zijne langdurige be. moeiïngen voor den dijkstoel, waarna sluiting volgde. 1 SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). A s. Zondag des v.m. half 10 zal In de Ned Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden, terwyi des nam. 6 uur hoopt op te treden Ds. Quittart van Raamsdonk. In de Qeref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des v.m. half 10 en des nam. 5 uur in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J C. Hagen. VR1JH.-CAPELLE. Qedurende de maand Mei werd op de Rykspost- spaarbank ingelegd f 2382.51 en terug betaald f2875.01. CAPELLE. Het 2e elftal der voetbal, vereenlging .Excelsior" speelde 2en Pinksterdag te Qeldermalsen voor de bekerwedstryden van den B.V.B. tegen Qeldermalsen 1 en verloor met 1—3. Het zoontje van C. H. in de Nieuwstraat kwam Dinsdagavond van een paard te vallen met het noodlottig gevolg dat de kleine zijn arm brak. Dr. R. verleende geneeskundige hulp. Voor de Ned. Herv. Oem. te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des v.m. half tien en des avonds 6 uur op te treden de heer Vermaas, godsdienst onderwijzer te Rotterdam en des nam half drie Ds. v. d. Roest uit 's Graven, moer. Op de te Elshout gehouden schietwedstrijden behaalde de afd. Sprang— Capelle van den Byz. Vryw. Landstorm tn den korpswedstryd 333 punten, n.l. P. v. d. Schans 53, v. Dongen 53, D J. KulJsten 44, E. Haver- hals 42, W. Zwart 42, D. v. d. Wer ken 36 C. Bogers 32 en C Chabol 31. In den personeelen wedstrijd behaalde P. v. d. Schans 58 p. Het glas en verfwerk der nieuw te bouwen woning in de Nieuwstraat voor den heer J. Brondyk is onder, handsch opgedragen aan den heer J. v. Dongen alhier. De hengeiclub „De Maasmond" alhier neemt a.s. Zondag deel aan het door de hengelsportvereeniging „Ons Genoegen" te Tilburg te houden hengelconcours. De j.l. Maandag bij gelegenheid van het hengelconcours gehouden bloemjesverkoop ten bate van het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", dat dit concours opluisterde, bracht f 26.497a op. Aan den heer M. de Rooij is in verband met zijn benoeming tot hoofd der Bijz. School te Well by Ammer. zoden, op zijn daartoe gedaan verzoek tegen 1 juli a.s. eervol ontslag ver- verleend ais onderwyzer aan de Byz. School in de Nieuwstraat alhier. Qedurende de maand Mei werden ter gemeentesecretarie voor den vleesch keuringsdienst aangegeven 26 koeien, ol varxens en i gen. A.s. Zondag des v.m. half tien en des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gem. a d. Loonschendyk op te treden de heer v. d. Ent, gods- dlenstonderwijzer te Aalst (Old.). Het bouwen van een woonhuis in de Nieuwstraat voor den heer Q. Swart is na gehouden aanbesteding opgedragen aan Qebr. Spierings alhier. Dinsdag geraakte het 7-jarig dochtertje van M. v. P. in de Het- straat in een tobbe met kokend zeep- soep, waardoor 't zich deerlijk brandde. In de Qeref. Kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Zondag des v.m. half tien en des nam. half drie op te treden Ds. P. K. Keizer. De postduivenvereen. „Nog Sneller" alhier hield een wedvlucht vanuit Rambouillet, waarvan de uitslag luidt als volgt: 1 M. v. Peer, 2 5). v. Oosterhout, 3 8 M. Mesch, 4 Q. Vos, 6 M. de Vries, 7 10 L. Verduin, 9 11 S. v. d. Galtën en 12 D. Oroene- veld. Eerste overdulf J. v. Oosteihout, zetdulf L. Verduin. WASPIK. Door Burg. en Welh. is aan het plaatselijk crtsis.comiié ver. gunning verleend tot het houden eener verloting. \J Het aantal leden van de Suppor- tersvereenlging van de voetbalclub „Brabantia" is reeds gestegen tot 30. De vereeniging draagt den naam van „Onderlinge Hulp". A.s. Zondag zal in de parochie kerk het lOO.jarig jubileum worden gevierd van de oprichting der St. Vlncentiusvereeniging. in beide kerken zal om 10 uur eene plechtige H. Mis worden, opgedragen. Des namiddags zal door de vereeniging worden deel genomen aan de feestvergaderlng te Kaatsheuvel. WASPIK. Mej. A, J. M. Kamp, alhier slaagde voor 't theoretisch examen van akte Na (lingerie en costuum- naalen) aan de R.K. Huishoud-' en Industrieschool te 's-Boich. RAAMSDONKSVEER. Zondag morgen zal Ds. Quittart optreden in de Dorpsche Kerk en om 2 uur in de Veersche Kerk. UR AAMSDON KSVEER. Maandag j.l. is het onze Kon. Erk. Harmonie .de Eendracht" gelukt op 't Muziek, en Zangconcours te Boxtel beslag te leggen op den len prijs in de 2de Afdeeling. Met 343 punten trad onze vereeniging uit het strijdperk. Weken lang was met taaie volharding gerepe teerd onder de eminente leiding van den heer N. Snijers, aan wien voorzeker een groot deel van het succe9 toekomt. Circa 12 uur vertrok de Harmonie met twee autobussen naar Boxtel. De strijd zou zwaar zijn, maar de leden hadden trouw de repetities bijgewoond, dus vol goeden moed ging men op weg, vergezeld van de beste wenschen van de burgerij. Reed9 vroeg was het nieuws bekend op het Veer. Toen dan ook omstreeks 9 uur de bussen arriveerden, was heel wat volk in de buurt van de Harmo niezaal, dat de Harmonie opwachtte. Nadat gelukwenschen waren aange boden en speeches waren afgestoken, trok men naar de Harmoniezaal waar alles in gereedheid was gebracht om het de muzikanten zoo aangenaam mogelijk te maken Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen en werd het verdere van den avond in vroolijke stemming doorgebracht. GEERTRUIDENBERG. Kerkdien sten op Zondag 11 Juni 1933. Ned. Herv. Kerk de9 v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Immanuel des n.m. half drie Ds. Strating uit Oosterhout. v^LOON-OP—ZAND. Maandag 1.1. (tweeden Pinksterdag) behaalde de Kon. Erk. Harmonie Sofia's Vereeniging in het federatief concours te Borne een lsten prijs met 105 punten in de hoogste afdeeling, en won ook tevens met 't hoogste aantal punten den wissel beker. Des 's avonds half elf arriveerde de harmonie met een extra tram vanuit Tilburg, waarna ze met een fiksche marsch naar haar verenigingslokaal trok. De toch al te kleine zaal kon het geweldige publiek niet bevatten. De liederlafel „Echo der Duinen" stond opgesteld op het podium om haar met een „lang zullen ze leven" le verwelkomen. De heer Nijkarap sprak daarna namens de lledertafel Echo der Duinen en feliciteerde de harmonie met haar geweldige prestatie en sprak den wensch uit, dat ze onder haar emlnenten instructeur, den heer van Abeelen nog hooger zou klimmen in de zoo verheven muziek. Daarna zong de liedertafel Echo der Duiden een tweetal nummers waarna de heer J. D. E. van den Heuvel, voorzitter der harmonie Sofia's Vereeniging het woord voerde. Spreker dankte alie in gezetenen van Loonopzand die met hem voelen voor de Sofia's Vereeni ging voor de geweldige ontvangst die zijn vereeniging te beurt viel. Daarna besprak hij in 't kort het verloop van het concours en zeide dat het ook thans voor de eerste maal is dat de wisselbeker in Noord—Brabant aan eene vereeni- ging is ten deel gevallen en zij dan de eerste is welke het tot een zoo hooge prestatie heeft kunnen brengen. Inmiddels waren er ai gelukwen schen ontvangen van den Commissaris IA4 vat» UVUIUI W VIII HERO PERL uw» luaiiiicc van wuisuag £(|ll CCll Wddl

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9