H. Holsteren-Lagarde m WECK Nitiiis II laalsheuitl Brief uit Waspik. ae JDont-v. nullen Anton Holtgrefe TRÉ DANSANT VOOR GARNEERING Adv. BevgmanS'Smits DERDE BLAD. Waspik, 14 Juni 1933. Geachte Lezer, Er schijnt momenteel weer wat meer opleving te komen in onze R.K. Middenstandsvereehiging Mochten we vorige week consiateeren dat een volte autoous belangstellenden de reis aan vaardde naar St. Oedenrode om tegenwoordig te zijn bij de groote kringvergadering welke daar werd ge houden, gisteren zagen we weer enkele afgevaardigden naar de Centrale ver gadering te Utrecht gaan. Het wil al heel wat zeggen, om bij een midden stander belangstelling voor zulk een vergadering op te wekken, en Waspik heelt dan ook zeer zeker in „Rooy een goed figuur geslagen. Het mag wel een unicum heeten, als men op derge lijke vergaderingen, behalve bestuurs leden ook nog meerdere gewone leden kan aantreffen, en een niet-Waspikker slaakte dan ook de welgemeende ver zuchting: „'k Wilde dat wij zoo iets ook eens voor elkaar konden krijgen Voor onze middenstanders is het dan ook wel een goed teeken. Niet alleen geeft U zulk een vergadering vaak nieuwe gezichtspunten op het practische leven, maar men krijgt er ook gelegen, heid zijn plaatselijke (wan)-toestanden in breeden kring te publiceeren, om zich dan eventueel de medewerking van andere afdeelingen te verschaffen. Zoo besprak bijv. de Waspiksche voorzitter, de Heer G. te St. Oedenrode de hooge en. vaak onbillijke tarieven der Waterleidingmaatschappij. En zelfs, al zou het zijn dat er totaal niets mee werd bereikt, dan nog moet men toonen dat men op zijn post is. Men moet de nog ongeorganiseerde broeders laten zien, dat er fut in zit, en dat de vereeniging reden van bestaan heeft. En dat nog maar alleen op hunne toetreding gewacht wordt, om nog meer te kunnen presteeren. Nog steeds zijn er ook in onze gemeente een heele boel middenstanders (vooral ook niet- neringdoenden!) die maar niet schijnen te beseffen de onmacht en „het niet meetellen' van den eenling. Men lapt alles maar aan zijn laars, en soms zelfs, staat men nog klaar met ongerijmde en niet steekhoudende critiek op het werk van de weinigen die zich bewust zijn hun plicht te doen. En toch, onze R.K. Werkliedenvereeniging, de Boe renbond, enz. zijn daar, om le bewij- welke kracht er van een goede belastingbiljet terug vindt. Zou het dus vooral tegenwoordig niet zeer logisch, ja zelfs een plicht zijn, eerst eigen standgenooten te steunen, om eerst dan, als men daar niet terecht kan een bezoek te brengen aan een der groot.zaken in de stad? Geachte Lezer, we zullen er niet verder op in gaan, omdat het niet tot onze competentie behoort en omdat wij weten, dat het toch „boter aan den galg smeren" is. Maar toch kun- nen wij gerust verklaren, dat de vele middenstandszaken, doodgeknepen tusschen groote trustmaatschappijen en N.V.-s, gerust hun eigen standge nooten als de onmiddelijke doodsoor zaak kunnen opgeven. Thans rest ons nog een kort woord aan .De Heeren van de Vincentius". Als onderdeel van het groote geheel, hebben ook zij j 1. Zondag hun eeuw feest herdacht. Wij feliciteeren hun daarmede, maar tevens willen wij hun innig dank brengen aan het vele goeds Grootestr. 199 201 Waalwijk Telefoon 139. KOLONIALE WAREN COMESTIBLES DELICATESSEN KOFFIE EN THEE Fijne kwaliteiten Uitgebreide sorteering. Prompte bediening. Geregelde besteldiensten in Waalwijk en Omstreken. dat door hunne bemiddeling reeds in Waspik tot stahd kwam. Wij danken hun uit naam van het kroostrijk gezin, dat koud en verhongerd neer zat bij de .uite" kachel, uit naam van de moeder, die hulpeloos uitzag naar een schamele ontvangst van een te ver wachten kind, uit naam van den grijsaard, die in stille armoede voort sukkelend, ook al eens wat van de Vincentius mocht ontvangen En mocht al eens wat niet op de juiste plaats terecht komen, moest men zelfs al eens ondank van bedeelden onder vinden, eenmaal Hierboven, zal hun het loon niet onthouden worden, wantEen glas water, in Mijnen naam,zal zijn loon niet missen. ADEPT. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 16 Juni 1933. zen organisatie kan uitgaan. De doorsnee middenstander staat bekend (zoo men wil: berucht.) voornamelijk voor twee dingen; Eerstens kan hij de zon niet bij zijn buurman in 't water zien schijnen, en tweedens 't Moet geen geld kosten. Mocht toch vooral het eerste in deze tijden dat men elkaar zoo hard noodig heeft, eens spoedig tot het verleden behooren. En wat het tweede betrefttja, een vereeniging is nu eenmaal geen automaat, waar men stuivers kan instoppen, en gelijktijdig weer rijksdaalders kan uithalen. Maar misschien hebben de velen, die terug schrikken voor een paar gulden jaar contributie, zich nog nooit afgevraagd, wat bijvoorbeeld een arbeider van zijn schamel weekloon nog moet afstaan voor „zijn bond". Men noemde den middenstand wel eens de ruggegraat der maatschappij, en velen kunnen dan ook maar niet begrijpen, waarom juist deze klasse zoo door de regeering wordt „verwaarloosd", en schijnbaar alleen maar dienstbaar kan zijn als belasting-slachtoffer. Zou het niet zijn, omdat andere standen zich beter wisten te vereenigen, en door hun massa bij de officieele lichamen voor gaan? Wij voor ons gelooven dat het wel anders zou wezen, als ook de middenstander zijn spreekwoordelijke laksheid eens af legde en zich trouw aansloot bij zijn eigen vereeniging. In ieder geval zou het beter helpen dan thuis te ploeteren, te mopperen en te kankeren. Ja zelfs zonden wij gelooven dat regeeringshulp aan den midden stand niet eens noodig zou zijn. mits ieder middenstander op de eerste plaats steeds zijn eigen standgenoot zou weten te gedenken. Nemen we bijv. onze neringdoenden. Met leede oogen moeten zij het vaak aanzien, dat hun eigen standgenooten, aangelokt door groote advertenties, naar Den Bosch trekken, om daar in een der groote warenhuizen een artikel te gaar» koopen, dat hier evengoed geleverd kan worden, om dan daar evenveel, zoo nog niet meer te gaan betalen. Met graagte maakt men dan gebruik van den goedkoopen markttrein op Woensdag Juist dezer dagen kon men in de dagbladen lezen, dat de Ned. Staatsspoorwegen een slordige 17 mil lioen op hun exploitatie te kort kwamen, maar men heefter vermoede lijk nog niet eens zoo ver over door gedacht, dat men te weten kwam dat ook de goedkoepe treinen, die het platteland naar de steden moeten lokken, in die berekening zijn gecal culeerd. En dat het toch uiteindelijk ook de Waspiksche middenstander is, Jhr. Mr. E. Verheijen. Onder de leden der rechterlijke macht die met 1 Juli a.s. wegens den leeftijdsgrens den rechterstoel zullen verlaten, is ook de Waalwijksche kan tonrechter, Jhr. Mr. E. J. B. J M. Ver hellen. Zijn heengaan zal door velen zeer be treurd worden. Eensdeels omdat Jhr. Verheljen in de bijna 45 jaren dat hij hier de zoo belangrijke en vaak zoo moeilijke taak van kantonrechter ver vuld heeft, met voile toewijding en met onkreukbare eerlijkheid de wet heefi toegepast. En daarnaast omdat hij ondanks zQn jaren nog ten volle voor zijn ambt berekend was en dit nog met zooveel ambitie en toewijding bekleedde, zoodat, wij zijn er van overtuigd, zijn heengaan hem zwaar valt. Met recht mogen wij de functie die Jhr. Verheijen vervulde, een bijzonder zware en verantwoordelijke noemen. Als alleensprekend rechter immers heeft de kantonrechter persoonlijk de volle verantwoording te nemen voor zijn be slissingen, die moeilijk kunnen zijn, vooral waar het civiele zaken betreft en die voor de betrokkenen dikwijls van zoo bijzondere beteekenis zijn. En voor een man met een zoo edele in borst als Jhr. Verheijen moet deze plicht nog wel dubbel zoo zwaar zijn. Want de wet is onwrikbaar en eischt daar. door in sommige gevallen wel eens beslissingen die met hoogere moreele gevoelens in strijd komen. Heel dik wijls kan het hart een beter oordeel vellen dan het verstand en ook Jhr. Verheijen dacht dan ook in die geval len aan het „frappez dans voire coeur", maar als rechter bleef hij toch gekluis terd aan hetgeen wet of verordening hem voorschreef en zoo moest het hem soms wel zwaar vallen een vonnis te veilen, waartegen zijn medevoelen in strijd kwam. want hij paart aan adel van geboorte, adel van karak er. Bij de huldiging die hem ter gele genheid van zijn 25 jarig jubilé ten deel viel, heeft hij zelf erkend hoe pijnlijk het hem was in deze gevallen de beslissing te nemen. Vandaar ook die uiterste zorgvuldigheid, waarmede Jhr Verheijen feiten en omstandighe den wikt en weegt, voordat hij zijn vonnis uitbrengt. Ook als vraagbaak en raadgever voor de velen uit zijn kanton heeft hij zeer groote verdiensten gehad. Nooit deed men tevergeefs een beroep op z'n ken nis en grooten Invloed. Hij was niet alleen de rechter, maar ook de man die door zijn positie en z'n adviezen zoovelen in netelige omstandigheden ten hulpe is geweest. Slechts noode zitn wij hem uit het Waalwijksche leven verdwijnen, waar voor hij zooveel belangstelling had, na hier bijna een halve eeuw gewerkt te hebben, vier jaren als griifier en 45 als kantonrechter. Ook voor hemzelf, die ondanks zijn jaren nog vol werklust was, zal het scheiden van den rechterstoel en z'n omgeving, die hem dierbaar was, zwaar vallen. De jaren van rust die thans voor hem aanbreken zijn wel zeer verdiend na den langen tijd dat hij zich geheel aan zijn ambt gewijd heeft. Mogen het er nog vele en gelukkige zijn 1 Waalwijksche Zwemclub. De afgeloopen week 579 bezoekers. Temperatuur 19,5 Werkloosheid In Waalwijk. Aanmerkelijke vermindering sinds October 1.1. In vergelijking met andere plaatsen in de omgeving heeft de werkloosheid in onze gemeente niet meer zulk een kolossalen omvang. Den laatsten tijd mogen wij de cijfers, die door het Agentschap der Arbeidsbemiddeling geregeld worden gepubliceerd, zelfs heel bevredigend noemen. Een getal van 165 werkloozen. zooals de laatste opgave (per 1 Juni) vermeldde, mogen we voor een gemeente van meer dan 10 000 zielen niet buitensporig hoog noemen en er zijn tientallen plaatsen aan te wijzen die verhoudingsgewijs dubbele getallen hebben. Men make hieruit niet op dat de toekomst van onze plaats zoo bij zonder rooskleurig is en dat we arbeids dienst en werkloozenzorg binnenkort zullen kunnen stopzetten. Nog altijd moet een groot aantal werkers aan geregelden arbeid worden geholpen, al willen wij niet verhelen dat onder het werkloozental dat wij thans tellen er velen zijn die wel nooit meer een normalen werkkring zullen vinden of willen vinden. Een gelukkig verschijnsel is het dat de cijfers voor onze gemeente nu al sinds October 1932 een gestadige ver- mindering toonen. Nu was 1932 dan ook verreweg het ongunstigste jaar dat de Waalwijksche industrie heeft door gemaakt en de eerste en de laatste maanden waren de cijfers het aller hoogst. Op 1 Januari 1932 bedroeg het getal werkloozen niet minder dan 414, een hoogte-record dat des te meer opvalt daar het in enkele maanden tijd werd bereikt; op 1 October 1931 immers was het getal nog slechts 117. Het eerste trimester van 1932 bracht een beduidende verbetering, zoodat het aantal werkloozen tot 227 terugliep. Daarna echter bleef het zich weer in stijgende lijn bewegen, zoodat het op 1 Juli 256 en op 1 October 313 bedroeg. Sindsdien is de lijn blijven dalen. Op 1 Januari van dit jaar was het cijfer 278, op 1 April 216 en op 1 Juni 165. Vooral het feit dat ook na het eerste kwartaal de vermindering bleef voortgaan stemt hoopvol, daar beide voorgaande jaren juist in het tijdvak na April een sterke stijging toonden (in 1931 van 72 op 1 April tot 113 op 1 Juli.) Wij mogen dus niet ontevreden zijn over den omvang, die de werkloosheid in onze plaats bereikt heeft. Desondanks zullen we met bezorgdheid de toe komst moeten afwachten, om de weinige zekerheid die er in het verschiet nog te ontdekken valt. Niemand kan zeggen of we inderdaad het diepste punt van de inzinking der Industrie reeds over leefd hebben. A.s. Maandag zal in v.m. Besoijen weer een gouden bruiloft gevierd worden, n.l. van het echtpaar Jos. Wanten de Ruijter. Door het buurtcomité, dat vooreen passende hulde zal zorg dragen, is een feestprogram in elkaar gezet Het hoogtepunt daarvan zal zijn het buurt feest. dat 's avonds in Café Pompe gehouden wordt. Het comité heeft voor de buurtbewoners bonnen be schikbaar gesteld, die in alle café's en winkels geldig zijn. 's Morgens heeft de officieele huldi. ging van het gouden paar door het buurtcomité plaats. Het belooft dus een feestelijke dag te worden voor v.m. Besoijen. Brabantsche Ruilerdog. Op Zaterdag 1 en Zondag 2 Juli wordt door den bond van Landelijke Rijvereenigirgen te Oirschot een Brabantsche Ruiterdag georganiseerd. Zaterdag half twee vangen de keu- ringen aan. Daarna zullen de deel nemende vereenigingen gezamenlijk defileeren. Vervolgens heeft de voor keuring plaats van het beste remonte- paard. Zondag te 12 uur beginnen de keu ringen voor de lustrumkampioenschap pen 1933 en te 2 uur het groote springconcours. Na de prijsuitreiking zullen enkele Ruiter-tafereelen uit het Brabantsche verleden worden geënsceneerd. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een BETERE HEERENKLEED1NG de uit te voeren bewerkingen worden voorgedaan en verklaard, waarbij de theorie met de practijk hand in hand gaat, waarbij zoowel de theorie van het looien als de chemie, de bedrijfs- boekhouding, oeconomie en machine- leer onderwezen worden. Aan belanghebbenden worden, zoo wel mondeling als schriftelijk, nadere inlichtingen verstrekt, terwijl het pros pectus op aanvrage gaarne wordt toe gezonden. De Directeur H. VAN DER WAERDEN. Slechts enkele centen Alle benoodigdheden verkrijgbaar bij Fa. P. T. Bierlaagh-van dar Heijden „De IJzer- en Verfhandel" Naast het Raadhuis WAALWIJK. Naar de Drunensche Duinen. Zondag j.l. bezocht de Bossche af- deeting van de Nederl. Natuurhisto rische Vereeniging onder leiding van den heer E. E. van der Voo, ornitho loog uit Breda de Drunensche duinen. Het was dus een vogelexcursie, hoe wel ook de flora haar deel heeft ge. had. Aan een verslag der excursie in het Huisgezin ontleenen wij het volgende Het allereerst vonden we een nest van het paapje met jongen, het aardi ge vogeltje, dat we telkens op onzen tocht langs het kanaal ontmoetten. We hebben daar bij het water heel wat gezien en gehoord, o. a. karekiet, kleine karekiet, kleine stern, visch- duifje, kokmeeuw, boerenzwaluw, kneu, grasmusch, graspieper, reigeren in de weilanden daarnaast de groote wulp en de grutto en in een boschje de fitis., boompieper, geel gors. De tocht op zich zelf langs bet Drongelsche kanaal is bijzonder mooi steeds wisseling in het landschap; daarbij heerlijke vergezichten. Langs het pad bloeide weelderig de rolkla ver hier en daar een Spaansche ruiter en wambuisknoop. Overal zie je wol van het gaan van de kruipwilg In een boschje vonden we het eigen, aardige parasiteerende plantje dnivels- naaigaren, dat leeft op de struikheide. Daar vonden we ook het boschkartel- blad. In de Duinen werden eerst de hongerige magen gestild. We klauter den daarna een paar heuvels op en genoten van het mooie woeste gebied. We hoorden daar het gekraagde roodstaartje, zagen de wielewaal en vlaamsche gaai. Daarna fietsten we dwars door de Duinen naar een vennetje, dat geheel dicht gegroeid was. Daar hoorden we de rietgors en tuinfluiter en waren we zoo gelukkig de kiekenduif (twee exemplaren) te zien. In de slooten en daarlangs bloeide een rijke flora: wateraardbei, poeiruit, bitterzoet, smeerwortel, munt, egelbo terbloem, gele waterkers, kale jonker, blauwe godsgenade of glidkruid. U DENKT TOCL AAN DE Zondagmiddag van 5—9 nnr In MUSIS SACRUM! Onze oud-dorpsgenoot de heer S. Lankhuljzen, Cand. te Kampen, welke j I. Zondagavond in de Oeref, Kerk alhier optrad, heeft een beroep aangenomen naar de Qeref. Keik te Zoutkamp. De Postduivenvereeniging „Nog Sneller" hield een wedvlucht vanuit Orleans met den volgenden uitslag: 1 3 5 7 H. Vos, 2 J. v. Oosterhout, 4 C. Oroeneveld, 6 »M. Mesch, 8 9 0. Vos. Eerste overdutf A. v. Beek. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Oem alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam. half drie op te treden Ds. J. Bakker uit Bleiswijk. v— Het aantal tewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing bedroeg in de werkweek van 2 tot 8 Juni 89. De hengelsportvereenlging „De Maasmond" neemt a.s. Zondag deel aan het hengelconcours te Olsterwjjk. georganiseerd door de hengelaarsver- eenlging „De Sportvisschers" aldaar. v— A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Oem. a.d, Loonschendijk op te treden Ds. v. d. Vtught uit üiunen. 's Morgens half tien leesdtenst. WASPIK. Onder architectuur van den heer A. Q. de Bruljn werd aan besteed het bouwen van een woning voor rekening van den heer A. Dank alhier. Het metselwerk werd gegund aan den heer C. Savelkouls alhier voor 1796 en het timmerwerk aan den heer H. Wagemakers te Capelle voor f740. RAAMSDONKSVEER. Zondag om hau tien treedt Ds. Quittart op in de Veersche Herv. Kerk en om 2 uur in de Dorpsche Kerk. Ten bate van het Vereenigings- geuouw voor Prot. Chr. Belangen zal een verloting worden gehouden. /SPRANG—CAPELLE (Voorm. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op le treden Üs. Schlemper van Waalwfjk. Bediening H. Avondmaal. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags vyf uur in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. G. Hagen. Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. De tijden zijn voorbij, dat de zoon eenvoudig de looierij van zijn vader overnam en het bedrijf kalm doorzette wordt gedreven en brak zijn arm. Dr, DRUNEN. Het zoontje van den tuinier M. Klerks alhier geraakte j.l. Donderdagmiddag door onvoorzichtig heid met zijn arm tusschen het rader werk van den draaimolen op de Jon genscongregatie, die met handkracht KRAAGJES STRIKKEN. CENTUURS, KNOOPEN. GESPEN ENZ. De grootste en mooiste sorteering bij MARKT WAALWIJK. Gevonden voorwerpen. Op het bureau der gemeentepolitie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen; bruine damesportemonnaie met inhoud, engelsche sleutel, bruin lederen porte monnaie met inhoud, afsluitdop van autowiel. Sjef van Dongen. Sjef van Dongen (thans te Vucht), die bij het Nobile-drama zulk een heldhaftige rol speelde, is deze week te Oostburg in het huwelijk getreden met mej. S. Bonte. Een leelijke val. Op den Winterdijk kwam B. met zijn fiets zoodanig te vallen dat hij vrij ernstige schaafwonden bekwam en klaagde over inwendige pijn. Per auto van den heer K. werd B. naar Dr. Langemeijer vervoerd waar hij ver bonden werd. met de ondervinding, die hij geleidelijk in het bedrijf opdeed. Wil men zich tegenwoordig handhaven, zijn bedrijf tot bloei brengen, of de bakens zoo noodig kunnen verzetten, dan is de gelijke kennis van het vak, zoowel theo retisch als practisch, noodig. lederen dag kan de looier van thans voor moeilijkheden komen te staan, die slechts op te lossen zijn door hem, die op de hoogte is van de nieuwste werkwijzen en den gang van het be drijf wetenschappelijk beoordeelen kan. Een behoorlijke vooropleiding is dus niet alleen nuttig, maar ook absoluut noodig voor allen die een leidende po sitie willen innemen en die vooroplei ding is nergens beter te halen dan aan de Rijksvakschool te Waalwijk. Aan deze School wordt een dag cursus gegeven voor looiers, welke cursus met September begint en waar aan dagelijks gewerkt wordt van 8.30-12 en van 1.30—5 uur. Op dien cursus worden alle bekende looiprocédés ge regeld toegepast, hetgeen een veelzij- digen kijk op het vak bevordert, want de kennis van het eene looiproces komt aan het andere dikwijls ten goede. Bovendien geeft de dagcursus naast de dagelijksche practijk de noo- dige theorie, waardoor het „waarom" van de wijze van werken duidelijker wordt. Maar niet alleen voor hen die later in de looierij gaan werken, maar ook voor hen die in den leerhandel of de schoenfabricage komen, verdient het aanbeveling om hunne kennis van de grondstoffen, waarmede zij handelen of werken te vermeerderen door zich aan onze school te komen bekwamen. De tijd aan ons instituut besteed, om in het looiersvak te worden opge leid is weliswaar kort, maar toch vol doende om een goeden grondslag te leggen, waarop later in de practijk kan worden voortgebouwd. Noodig is dus het dagelijksch wer ken in de looierij van onze school ge durende minstens een jaar, onder voort durend toezicht, waarbij steeds weer Akkermans verleende de eerste genees kundige hulp De collecte ten bate van het Crisis-Comité genouden in de R K. Kerk ainier met de kermisdagen heelt opgebracht f 168.40. Zondag a.s. gaan de Zwaluwen I alhier voor de seriewedstrijden naar Nieuwkuijk om aldaar Oiympia I uit Haarsteeg te bekampen. Wie zal den beker bemachtigen? ELSHOUT. De feestdag van het H. Sacrament is alhier op waardige wijze gevierd. De kerk was voor deze gelegenheid smaakvol versierd en het priesterkoor was in een zee van licht en bloemen herschapen. Om 10 uur werd door den Eerw. heer kap. Grun. deman een plechtige solemneele H. Mis gecelebreerd. Na de H. Mis werd een plechtige processie gehouden over het kerkhof, waar een rustaltaar was opgericht. De Z Eerw. heer pastoor hield een predikatie over Christus. Koning. Op het gehouden examen voor het Diploma Lingerie van de R.K. Vereeniging St. Anna slaagden alle leerlingen, n 1. R. v. Hoorn, F. Klijn, M. Voorbraak, P. Pulles en L. v. Deelen. S Zondag a.s. vertrekt alhier de processie met alle congreganisten naar Boxtel ter vereering van 't H. Bloed. VRIjH.-CAPELLE. In de Oeref. Keik hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. P. K Keizer. In de gehouden ledenvergade ring der afdeeling van den Chr. Bouw- vakarbeideisbond werd tot afgevaar digde naar de te houden districts- vergadering op Zaterdag 17 Juni te den Bosch benoemd de heer J. Haverhals. NIEUWS UIT HEUSDENg Heusden, 16 Juni 1933. In de vergadering der Heusdensche Winkeliersvereniging werd o m. be sloten in den komenden winter bij voldoende deelname, een cursus te laten geven in boekhouden en tevens de Oranje-vereeniging geldelijk te steunen en de R.K. fanfare een medaille aan te bieden voor het in Augustus te houden festival. Onze damclub V. D. neemt a.s. Zaterdag deel aan het nederlaag-tour- nooi te Leerdam. Onze stadgenoot, de Heer H. v. d. Pol. draagt a.s. Zaterdagavond om circa 9 uur een zelfgeschreven schets voor van de K.R.O. Ze is getiteld: „Het boeket". Bij de heden op het eiland ge- houden hooigrasverpachting werd borg stelling niet geëlscht. De prijzen waren hooger dan verleden Jaar ?n liepen van 12 tot 15 gulden per 500 K O. Zondag spelen hier de gezamen lijke tcheidsrechiers uit Qorkum tegen de V.V. Juliana. Op enkele plaatsen zijn hier reeds nieuwe aarc'appelen gestoken (Blauw- ijes en Eigenheimers) en dank zij regen der laatste dagen van stuk en goed vooral den zijn zij flln kwaliteit. van Ka Het R.K. bescherming Kaatsheuvel KOOPT voor de EEN BLOEMPJE Jonge K. J. V. .leuvel, 16 Juni 1933. Liefdewerk voor Kinder- vraagt de aandacht van voor ^het misdeelde kind. In de rij der instellingen, weike door middel van eerrspeldjesverkoop, een beroep doen op de algemeene liefdadigheid zal nu ook de R K. Vereeniging voor Kinderbescherming, a.s. Zondag te Kaatsheuvel hare plaats moetengaan innemen. De redenen liggen voor de hand: de nood der tijden, belangrijke Rijks subsidie—verlaging en de groote moei iljkheld om de donaties en giften op peil te houden, nieuwe donateurs te bekomen of andere bronnen van In komsten aan te boren; daarentegen blijven de aan haar toevertrouwde kinderen. van de wieg tot aan de meerderjarigheid, meer dan ooit hare zorg vragen. Zij nam deze zorg over een 300- tal kinderen op zich. Zij moet deze voltooien, terwijl nieuwe gevallen steeds hare aandacht vragen. Wat is het eigenlijke doel, wat doet de Vereeniging voor Kinderbescher ming? ZIJ trok en trekt zich het lot aan van kinderen, van wie voor het mee- rendeel de ouders schromelijk hun plicht verzaakten, zij het lot aan van hen, trok en trekt zich die nimmer ware 364 WECK kosten NU versche groen ten en fruitook de WECK glazen waren nog nooit zoo goedkoop! Dus nu „wecken", dan eet U ook in den winter even goedkoop en lekker. Zekerheid geven U echter alleen toe stel en inmaakglazen merk Prijzen opnieuw verlaagd

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9