Radioprogramma. GEMEENTERAAD. vereeniging Sparta haar eersten wed strijd voor het nederlaagtournooi ge speeld en wel legen Excelsior uit Ca- pelle. Deze wedstrijd werd door Sparta met niet minder dan 40 gewonnen. De volgende wedstrijd zal op Dinsdag 27 Juni gespeeld worden en wel tegen SDO uit Sprang. Dit zal een spannen de wedstrijd worden daar beide ver- eenigingen aan elkaar gewaagd zijn. Dus voetballiefhebbers, allen naar het Sparta-terrein. TILBURGSCHE SPORTVEREENIGING „ROOD-WIT" Afd. Wandelsport. Bovengenoemde vereeniging organi seert op 9 Juli a.s. een 35 K.M. wan deltocht. Het parcours loopt van Har moniezaal Korvel, Korenbloemstraat, Bredascheweg, Zomerstraat, Heuvel straat, St. Josephstraat, Hoevensche- weg naar Moergestel, Linksaf naar Oisterwijk, verplichte rust in Groot Speyk. Verder langs Gemullehoeken door Oisterwijk langs de Lind rechts af langs Quatre-Bras naar Udenhout, terug over Berkel-Enschot, Bossche- weg, Heuvel, Spoorlaan, Stationsstr., Nieuwlandstraat, Zomerstraat, Kor- velscheweg naar Harmoniezaal Kor vel. Het inschrijfgeld a 0.60 per per soon moet bij inschrijving betaald worden lot uiterlijk 1 Juli laatste post aan het adres Korvelscheweg No. 123, telefoon 1368. De deelname staat open voor Dames en Heeren boven de 12 jaar. Iedere deelnemer die den wandeltocht bin nen den vastgestelden tijd (106 uur) volbrengt, ontvangt een fraaie herin neringsmedaille. Tevens zijn verschil lende groeps- en andere prijzen be schikbaar gesteld, o.a.: Beker voor de mooiste groep van buiten Tilburg. Beker voor de mooiste marcheeren- de groep. Medaille voor de verstkomendc groep. Medaille voor de verstkomendc deel nemer. Medaille voor de verstkomendc deel neemster. Medaille voor de grootste groep Til burg. Medaille voor de mooiste groep Til burg. Medaille voor de mooist marchee- rende deelnemer. Medaille voor de mooist marchee- rende deelneemster. Verder vereenigingsprijzen voor groepen die met minstens 12 leden en een leider gezamenlijk den tocht heb ben afgelegd. Wandelaars geniet bij deze gelegen heid van Oisterwijk's natuurschoon. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag hield de Waalwijksche Con- coursbond een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. In concours waren 119 duiven. Los 8.20 uur. Wind Z.-W. 1 A. Verhagen; 2 A. Verhoeven; 3 C. Broumels; 4, 16 H. Pullens; 5 J. v. Veldhoven; 6, 9, 18, 30 A. van Eijck; 7 A. de Peffer; 8 W. van Bokhoven; 10, 15, 17 J. Blok; 11, 20, 23 A. Stok- wielder; 12, 22 C. Witlox; 13, 25, 28 Th. v. d. Geld; 14, 24, 27 A. van Hilst; 19, C. Verhulst; 21 A. Bakkers; 26 A. van Schaijk; 29 J. van den Houdt; le overduif G. Schoemans. WIELERSPORT. W.W C. „De Zwaluwen". Ondanks het slechte weer in de morgenuren kon de clubwedstrijd van de Zwaluwen op de baan doorgaan, er werd goed gereden. De uitslagen waren: Sprintwedstrijden: le serie: 1 A Slaats, 2 J. van Geenen; 2e serie: 1 Rozenbrand, 2 Dodeweerd; 3e serie: 1 de Moor, 2 Pol; Finale: 1 de Moor, 2 A. Slaats, 3 Rozenbrand. Eigen kracht 25 ronden, aspiranten 1 van Boxtel, 2 Verhoofstad, 3 op 2 ronden van Zwietering, 4 op 2 ronden Dalleu, 5 op 2 ronden Timmermans. Eigen kracht 25 ronden, juniores: 1 Ivievits, Oisterwijk; 2 Dollekens; 3 Dodeweerd, Oisterwijk; 4 J. Pol. Een uitdaging over 20 ronden werd met 5 meter gewonnen door Verhoe ven voor J. van Loon. Eigen kracht 25 ronden juniores en nieuwelingen: 1 Dalmayer, 2 van der Heijden, 3 Dodeweerd, 4 Kieviets. Koppelwedstrijd over 200 ronden: 1 Dalmaver-de Moor, 2 Slaats-van der Heijden, 3 G. PolN. Pol op 1 ronde, 4 Rozenbrand-Kieviets op 2 ronden; 5 de Vaanvan Geenen op 2 ronden. C. Slaats te Tilburg. Op de Wielerbaan Willem II te Til burg reed C. Slaats Zaterdagmiddag wedstrijden met sterke amateurs en onafhankelijken. In den sprintwdstrijd voor amateurs werd hij no. 3 achter Bakker en Mar tens. De uitslag van.den koppelwedstrijd over 250 ronden voor amateurs en on afhankelijken was 1. Reijnders-Rossou 24 p., tijd 1 uur 18 min. 47 sec. 2. van Helvoirt-van den Bemt 17 p. 3. J. Martens-C. Slaats 14 p. 4. W. Paymans-Vriens 8 p. 5. Gramser-Ketelaars 4 p. 6. Klaas Bakker-Gageldonk 2 p. Wielerkampioenschappen op den weg. Maandag werden op de Veluwe de Nederlandsche wegkampioenschap- pen verreden. De uitslagen luiden: Profs. 1. Van Oers, Zevenbergen, 5.18.6 u.; 2. Bogaert, St. Janstecn, 5.20.28 uur; 3. Valentijn, St. Willibrord, 5.24.30 u.; Van Oers is levens kampioen van Ne derland. Onafhankelijken 1. G. v. d. Ruit, Capelle a. d. IJssel, 5.19.14 uur; 2 G. Heelen, Bossche- hoofd; 3. J. de Reus, Halfweg; 4. W. Willems, Sittard; 5 M. W. Leydek- kers, Steenbergen; 6 J. Francken, Til burg. Amateurs: 1. G. Reyncn, Tilburg, 5.30.15 uur; 2. P. Kruisman, Amsterdam; 3. G. Snijders, Amsterdam; 4. L. J. v. d. Bos, Enschede; 5. G. Pellenaars, Ter- heyde; 6. D. Vermeulen, Amsterdam. Veteranen: 1. Sijbrands, Amsterdam, 2.43.16 uur; 2. L. Berkhout, Rotterdam; 3. P. de Haan, Amsterdam; 4. Braspenning, Princenhage, allen met gering verschil. VOETBALSPORT. NEDERLAND—HONGARIJE. A.s. Zondag speelt hetNederland sche elftal te Amsterdam tegen Hon garije. In verband met het feit dat de Gras shoppers a.s. Zondag een voor het kampioenschap van Zwitserland be- slissenden wedstrijd spelen moeten, heeft Adam voor zijn plaats in de Ne derlandsche ploeg bedankt. Thans is Wels van Unitas als rechts-buiten aan gewezen. Voorts heeft dr. van der Meu- len wegens drukke werkzaamheden eveneens bedankt. Het medespelen van v. Male van Feijenoord en van Bonse- ma van Velocitas in den kampioens- strijd van Zaterdagavond te Rotter dam, wordt geen bezwaar geacht voor hun uitkomen Zondag te Amsterdam. Mocht van Male toch bezwaren heb ben om uit te komen dan zal Veenen- daal zijn plaats innemen. B. S. V. Er worden door de v.v. BSV groote seriewedstrijden gehouden en wel op de Zondagen 25 Juni, 2 en 9 Juli, waaraan door 8 vereenigingen wordt deelgenomen en 4 prijzen zijn beschik baar gesteld, le pr. Zilveren Bal, 2e pr. zilveren beker, 3e pr. zilveren be ker, 4e pr. zilveren lauwerkrans. A.s. Zondag 25 Juni wordt gespeeld 2 uur: RWB 2Sporters, Drunen. 3.30 uur: HEC 2BSV, beiden alh. Op Zondag 2 Juli: 2 uur: PSV, HeusdenWilhelmina, Wijk. 3.30 uur: Roodbroeken, Waalwijk— JBS, Waalwijk. Op Zondag 9 Juli wordt de finale gespeeld. De prijzen zijn te bezichtigen in het sigarenmagazijn van den heer L. Fran ken, Besoijenschesteeg. Het terrein van BSV is gelegen ach ter het Café van den heer B. Kamp- Leemans, Winterdijk. N.E.O., SPRANG. A.s. Donderdagavond half 8 zal op het terrein van de sportvereeniging NEO, alhier, een vriendschappelijke wedstrijd worden gespeeld tusschen NEO 1 en Excelsior 1 uit Capelle. DRUNEN. Door Mgr. Diepen, bis schop van 'i Hertogenbosch is eervol ontslag verleend aan onzen oud-dorps genoot den ZeerEerw. heerW.v. Kessel, als adviseur van den Noordbrabant- schen Christelijken Boerenbond, en in diens plaats benoemd als zoo danig onze dorpsgenoot de WelEerw. heer J. P. v. Dal. V^-ELSHOUT. Op Zondag 25 Juni zal alhier in de tuin bij den heer J Klerks een nationaal schuttersconcours worden gegeven door de scherpschuttersver- eeniging O. L Vrouw-Gilde. Prach- lige prjjzen zijn ter beschikking ge steld door vele sportvrienden, mag het weer medewerken tot welslagen van dat concours. U- As. Donderdag 22 Juni zal op het gemeentehuis de algemeene ver gadering worden gehouden van de leden ingelanden Waterschap en Polder, aanvang 10 uur onder voorzitterschap van den heer H. J. Verhoeven uit Heusden. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van J. Melis is opge dragen aan Chr. v. d. Aa alhier. NIEUWKU1JK. Op Zondag 18 Juni werden door de Kath. Jong. Vereeniging „St. Jan", alhier groote athletiek—wedstrijden georga- seerd. Aan deze wedstrijden werden door niet minder dan 14 vereenigingen uit het Bisdom den Bosch en Breda deelgenomen. Alhoewel het weer zich aanvankelijk zeer slecht liet aanzien, klaarde het in den middag wat op en zelfs tijdens den wedstrijd was het prachtig. Omstreeks half drie verzamelde de deel nemende vereenigingen zich voor het Bonds- gebouw en trok men met muziek voorop naar het feestterrein. Onmiddellijk werd met de wedstrijden begonnen en werden als volgt de prijzen behaald 80 Meter hardloopen voor aspiranten. le pr. A. Schapendonk, Kunst en Kracht v.m. Baardwijk 10 3/5 sec. 2e pr. E. Tielemans, Voorwaarts Tilburg 10 4/5 sec., 3e pr. J. Huigevoort Tilburg 10 4/5 sec. Hindernisloopen voor aspiranten 80 Meter. le pr. A. van Cromvoort Kunst en Kracht v.m. Baardwijk 12 3/5 sec., 2e pr. J. van Huigevoort V. K. C. Tilburg 12 9/5 sec., 3e pr. J. Timmermans V. K. C. Tilburg 13 2/5 sec. Los verspringen. le pr. G. Klerk* Kunst en Kracht v.m. Baardwijk 5.80 M., 2e pr. C. v. d. Bosch Ondeugdelijke levensmiddelen D. O. T. O. Breda 5.46 M.. 3e pr. A. Knuist S. S. S. Waalwijk 5.44 M. f Speerwerpen, le pr. G. Klerkx Kunst en Kracht v.m. Baardwijk 38.12 M., 2e pr. G. Haans Voor waarts Tilburg 35.23 M., 3e pr. A. v. Thiel O. S.S. den Bosch 32.87 M. Los hoogspringen met aanloop, le pr. G. Schapendonk Kunst en Kracht v.m. Baardwijk 1.54 M., 2e pr. A. Knuist S. S. S. Waalwijk 1.54 M., 3e pr.C.vanden Bosch D. O. T. O. Breda 1.50 M. 100. M. hardloopen. le pr. G. Klerkx Kunst en Kracht v.m. Baardwijk 11 3/5 sec., 2e pr. J. Pulles Kunst en Kracht v.m. Baardwijk 11 7/5 sec.t 3e pr. H, Nijnatten Breda D. O. S. 12 sec. Hink stap sprong' le pr. A. Knuist S. S. S. Waalwijk 11.85 M., 2e pr. G. Klerkx Kunst en Kracht v.m. Baardwijk 11.35 M., 3e pr. H. van Daalen S. S. S. Waalwijk 11.20 M. Estafetteloop 4 x 100 M. le pr. Kunst en Kracht v.m. Baardwijk 52 1/5 sec., 2e pr. O. S. S. den Bosch 53 sec., 3e pr. Kunst en Kracht 2e ploeg v.m. Baardwijk 54 3/5 sec. Polstok hoogpsringen. le pr. C. v. d. Bosch D. O. T. O. Breda 2.70 M., 2e pr. G. Klerkx Kunst en Kracht v.m. Baardwijk 2.60 M., 3e pt. A. van Erven Steeds Voorwaarts Tilburg 2.60 M, Touwtrekken, le pr. St. Herman Jozef Drunen, 2e pr. Veteranen le ploeg Waalwijk, 3e pr. Vete ranen 2e ploeg Waalwijk. 5000 M. Ioopen. le pr. A. Baaten Kunst en Kracht v.m. Baardwijk 17.59 sec., 2e pr. van den Heuvel D. O. T. O. Breda 18.10 9/5 sec., 3e pr. A. Kwisthout 18.19 2/5 sec., 4e pr. Taler D. O. T. O. Niettegenstaande het slechte weer was er op het terrein veel belangstelling en kunnen de wedstrijden als zeer goed geslaagd ge noemd worden. Een woord van dank aan allen, die hebben meegewerkt tot het wel slagen van de wedstrijden, is hier voorzeker niet misplaatst. De leiding was bij den heer L van Dtunen uit Waalwijk en pater Stephanus zeker in uitstekende handen. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). De collecte, die Donderdag 15 Juni alhier gehouden is Yoor de Vereeniging tot verspreiding van de Heilige Schrift, heelt opgebracht f 23 43 Vergadering der afdeellng Sprang van het Ned. Werkl Verbond .Patri minium" op as. Zaterdagavond half 8 In de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: Opening, Notulen. Inge komen stukken, Verslag afgev. Bonds vergadering Rotterdam, Mededeelingen, Rondvraag. Sluiting. LOON OP-ZAND Zondag 1.1. heeft de Liedertafel .Echo der Duinen" deelgenomen aan het Nationaal Con cours te Valkenswaard in de eerste afdeellng en werd bekroond met een Isten prijs met 327 punten (benoodlgd aantal punten 300Des avonds om 10 uur arriveerde de zangvereeniging, opgewacht door de harmonie Sofia's Vereeniging Onder de tonen van een fiksche marsch trok men naar haar verenigingslokaal bij den heer Aartsen, welke zaal reeds gevuld was met be langstellenden. De harmonie Sofia's Vereeniging beklom het podium en liet wederom haar lustige tonen door de zaal weerklinken. Daarna sprak de Voorzitter der har- monle, de heer J. D. E. v. d. Heuvel, hij feliciteerde de zangvereeniging «Echo der Duinen" met haar succes en memoreerde daarbij in afwijking van vele andere zangverenigingen, dat ze dit succes gehaald heeft met uit sluitend leden van .Echo der Duinen". Hij feliciteerde den Directeur, den heer v. Baest uit Tilburg, met zijn geweldige prestaties, hij sprak verder den wensch uit dat .Echo der Duinen" steeds crescendo mocht gaan, totdat ze den hoogsten sport der muzikale ladder zal hebben bereikt. Daarna dankte de Voorzitter, de heer C. Maas de harmonie Sofia's Vereeniging voor de serenade hen ge bracht en tevens den heer v. d. Heuvel voor zijne waardeerende woorden. Daarna overhandigde de heer C. Maas een lauwerkrans aan den heer v. Baest voor de vele opoff ringen die bij zich heeft getroost om .Echo der Duinen" gelauwerd uit het strijdperk te doen terugkeeren; verder bracht hij dank aan de dames en heeren die de zaal hadden omgetooverd in een waren bloemenhof. Daarna kwam op het podium de Koninkl. Erk. Harmonie .Concordia" welke een paar goed afgewerkte mar- schen ten gehoore bracht, waarna de Voorzitter de heer J. Verschuuren in korte doch krachtige bewoordingen de Liedertafel en haren eminentenDirecteur geiukwenschte met het succes. De heer Maas dankte ook wederom de Harmonie .Concordia" en haar voorzitter voor de gebrachte ovatie. Voorts spraken nog de voorzitters der zangvereenigingen .Zang en Vriend schap" uit Tilburg en uit Udenhout, (waarvan ook de heer v. Baest directeur is) eenige felicitaties voor .Echo der Duinen" en hun Directeur, die weer werden beantwoord door den heer Maas, waarna de aanwezigen nog enkele gezellige uren bij elkaar bleven. Ook wij feliciteeren de .Echo der Duinen" met haar behaald succes. - Zondag hield de R.K. W.V. een algemeene ledenvergadering, welke flink bezocht was, ook de ZeerEerw. Heer Pastoor was aanwezig en kwam kennis maken met de besturen der RK.W.V. en de diverse vakbonden, welke allen op het podium hadden plaats genomen. Om 12 uur opende de Voorzitter de vergadering, heette allen welkom en sprak daarna den ZeerEerw. Heer Pastoor een welkomswoord toe. Vooral liet hij uitkomen dat het den besturen zoo aangenaam was getuigen te zijn van zijn medeleven met de organisatie en hij hoopte dat als het bes uur der W. V. eventueel bij Z.Eerw, zou komen aankloppen om adviezer, dat hij hen ook met raad en daad zou willen bijstaan. Hij sprak den wensch uit dat Z.Eerw. er getuige van zou mogen z'jn de W. V. vooral op geestelijk ge bied steeds mede aan de spits zou komen staan van den Bosschen Dioce- sanen Werkliedenbond. De ZeerEerw. heer pastoor dankte den voorzitter der R K.W.V. voor de woorden tot hem gericht en zeide toe niets liever te zullen doen dan het bevorderen van het organisalieleven en dat het hem aangenaam zal zijn iels voor de R K.W.V. te kunnen doen voor zoover het hem mogelijk is. Na nog een opwekkend woord tot de verga dering en sprak Z.Eerw. den wensch uit dat de W.V. in Loonopzand nog veel goeds tot stand zal mogen brengen in het belang van de arbeiders. Daarna sprak de heer Eikemans, Sec van den Bosschen Bond. Hij wets op de noodzakelijkheid van organisatie en besprak de vele nuttige instellingen van de R K W.V., zooais de Centrale Volksbank, Herwonnen Levenskracht en de Levensverzekering-Maatschappij .Concordia" en stelde de vraag aan de vergadering of deze instellingen wel voldoende gesteund werden in de af deellng. Daarna werd besloten een spaarkas op te richten voor het congres te Eindhoven om zooveel mogelijk deel te kunnen nemen aan deze meeting. Vanwege het vergevorderde uur werd de bespreking Brandsloffjn-ccöperatie van de agenda afgevoerd en uitgesteld tot een volgende vergadering: daarna kwam de rondvraag, waarvan door niemand gebruik werd gemaakt. Nadat door den Voorziiter en den Eerw. Adviseur nog een opwekkend woord was gesproken, werd deze goed geslaagde vergadering gesloten met gebed. Groot Succes Harmonie Sophia's Vereeniging. Na de schitterende prestatie van de Harmonie .Sophia's Vereeniging", door het behalen van den Nederlandschen Wisselbeker 2en Pinksterdag op hei Federatief Concours te Borne, mocht zij thans nog de verblijdende tijding ontvangen dat nog de volgende Eere- prijzen zijn behaald 1. Goot Zilveren Lauwerkrans voor het hoogs'.e aantal punten over het geheele concours. 2. Bronzen Medaille van Z K.H. Prins der Nederlanden, voor hoogst aantal punten klankgehalie. 3 Qroot Zilveren Medaille voor hoogst aantal punten opvatting. 4 Directeursp ijs, Zilveren Eerekruls, hoogst aantal punten nuar.ceering er. frazeering. Voorwaar een schitterend succes. GEERTRUI DEN BERG. Zondag j.l. des n m. 8 uur gaf onze harmonie Apollo een concert op het marktplein alhier. Ondanks het zeer onbetrouw. baar weer was de belangstelling voor de pauze tamelijk groot. De nummers welke werden ten gehoore gebracht werden goed uitgevoerd Jammer dat onze harmonie slechts een slappe bezetting heeft en dat er hier in Geertruidenberg niet meer ambitie is om zich bij het corps aan te sluiten. Het klankgehalte zou dan heel wat sterker zijn. yHedenmorgen (Dinsdag) ontdek ten Mr. H. Allard en de landbouwer J. Dirven dat te hunne nadeele een viertal koeien ontvreemd moesten zijn Onmiddellijk werd de gemeentepolitie gewaarschuwd. Daar men vermoedde dat de koeien verhandeld zouden worden op de Dinsdagsche markt te Rotterdam, begaf de gemeente en rijkspolitie zich daarheen, waar met behulp van de recherche te Rotterdam spoedig een tweetal van de ontvreem de koeien werd opgespoord. Zij waren reeds naar het gemeentelijk abattoir vervoerd. De andere twee werden te 's Gravenhage in beslag genomen. Een woord van hulde voor het tactisch optreden is hier zeker op zijn plaats. Naar wij vernemen zal Zaterdag a s. door onze stadgenoot Kwaaitaal een demonstratie worden gegeven in de rivier de Donge met een door hem ontworpen watersportfiets. \JVoor de Evangelisatie Eben Haëzer te Raamsdooksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9.30 en des n m. 6 uur voor te gaan de heer Schoonderbeek. Alhier had de aanbesteding plaats van het verbouwen van de voormalige militaire kazerne tot jeugdherberg. Ingeschreven werd als volgt Perceel 1. (Timmer-en metselwerk) Gebr. Naglé f2050 G. van Wietmarschen f 1985,— J. van Uijen.Kerremans f 1900, A. C. Krols f 1835, C. A. Krols f 1795, Ch v. d. Ploeg f 1650,— A. J. du Pont f1649,— Gebrs. du Pont f1579,- Perceel 2. (Lood-en zinkwerk). G. Broeders f 936, Gebrs. Speetjens f 898,— A. Draaijer f 860,— Perceel 3 (Verfwerk), M. Heesters f 765,— Ant. Wiercx f 656,— G. den Reijer f 575, Jac. Waalwijk f 550.— B. Sperber f 470,— Gunning volgens bestek. SvASPIK. A s. Zondag zal het nieuwe spoitleriein van de R K. Voetbalver- eeniging .Hercules" in gebruik worden genomen. Des namiddags om 3 uur zal het terrein worden ingezegend door den Geestelijken Adviseur, den WelEerw. neer kapelaan Hens, waarna de offi- ctetle opening zal gtschieden door den Edeiachibaren heer Burgemeester Dekkers. Om 3.15 zal een vriendschappelijke wedstrijd worden gespeeld lusschen Hercules 1 B en DES uit Dongen. Om 5 uur wordt een wedstrijd ge speeld tusschen .Hercules II" en het elftal der supportersvereniging. De wedstrijden zuilen worden opge luisterd door de harmonie .Volksvlijt en Volksvermaak". NIEUWKUIK. Afscheid Burgemeester. Maandag kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bij een. Ingekomen was een verzoek van de Nieuwkuiksche voetbalvereen S.D.O. om het perceel land, in huur hij F. v. Son, welk perceel nu reeds voor voet balveld dienst doet, aan deze club te willen afstaan. De Voorzitter meent in deze, zonder den huurder zelf hierover te hebben gehoord, niet te kunnen heslissen. Wordt besloten B. en W. te mach tigen deze aangelegenheid met den huurder af te handelen. Mededeeling van den Commissaris der Koningin dat met ingang van 20 dezer op zijn verzoek aan den Burge meester dezer gemeente, als zoodanig eervol ontslyg is verleend. Tevens wordt medegedeeld dat tot plaatsvervangend Burgemeester is aangewezen de heer G. R. van der Ven, burgemeester der gemeente Vlij men. De Voorzitter zegt, dat het oogen- blik thans voor hem is aangebroken om zijn ambt neer te leggen. Volgen3 de wet kon hij vanwege zijn leeftijd niet meer in aanmerking komen voor dit ambt en achtte hij zich verplicht zijn ontslag te nemen, hetwelk hem eervol is verleend. Hoe graag hij ook nog eenige jaren in het belang der ge meenschap zou werkzaam zijn ge weest. Spr. hoopt nog menig jaar ge tuige te mogen zijn van het bestuur der gemeente door zijn opvolger. De heer Van der Ven is spr. van nabij be kend als een rechtschapen man, die de belangen der gemeente zal dienen en waarvoor hij dan ook aller mede werking vraagt. Spr. hoopt onder Gods zegen in de toekomst de beste resultaten voor de gemeente. Hierna overhandigt de burgemees ter zijn ambtsketen aan den oudsten wethouder H. Mostcrmans. De heer A. Mostermans dankt den Burgemeester voor zijn 18-jarig be stuur dezer gemeente. Zeer gaarne zou spr. gewild hebben dat het bestuur nog enkele jaren in zijn handen bleef, doch daar dit een maal niet gaat, kunnen we niet an ders dan hierin berusten. Spr. hoopt, dat onze oud-burgemeester nog menig jaar in gezondheid met zijn echtge- noote zal leven. De heer H. Mostermans brengt een woord van dank aan den scheidenden burgemeester voor diens vele en goede daden tijdens zijn bestuur aan de ge meente gedaan. De heeren van den Besselaar, Wil- gers, de Goey en van der Ven sluiten zich aan hij de vorige sprekers en wenschen hem nog vele jaren gezond heid. Na nog een kort dankwoord door de op de publieke tribune aanwezig zijnde politie, sluit de Voorzitter deze vergadering met den Chr. Groet. HILVERSUM 296 M. A. V. R. O. De overheid zorgt er voor, dat de winkeliers slechts deugdelijke eetwaren kunnen ver- koopen, doch hoe staat het ermee wanneer U ze gebruikt? Wanneer U muizen hebt kan in één nacht Uw voedsel vies en bedorven worden. Maak nu direct een eind aan deze bron van schade en ergernis door Rcdent te gebruiken op de voorgeschreven m nier. De Heer A. te K. ondervond in zijn schuur veel last van muizen, die hij met allerlei middelen trachtte te verdelgen. Tenslotte probeerde hij Rodent en na twee dagen schreef hij ons met slechts één doosje 113 muizen gedood te hebben. Koop nog heden een enkele doos a 50 ct. of een dubbele doos a 90 ct. en morgen zult U van muis en rat bevrijd zijn. Imp.: Firma B. Meindersma, Den Haag. A 43 DONDERDAG 22 JUNI 1933. 8,00 Gramofoonaiuziek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Graniofoonmuziek. 10,30 Solistenconcert. 11,00 Cursus knippen vnn Kinderkleeding. 11,30 Voortzetting Solistenconcert, 12,00 Lunchconcert,

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3