riieufs uiitailstiguKtj. .,oe Echo van hei Zuiden" Call Het Bruine Me. Chauffeur. Oadertroaw brieven en -kaarten Antoon lielen. rumieii] GMïluslmrii zondagsblad, GELD 5—7£% Warm- ol Koudwatervorf J' hebben overgenomen Het BESTE adres i IEMAND KERKKLOKJE" Abonneert U op het Waalwijksche en Lang straatsche blad.dat ook voor Uwe advertenties het aangewezen or gaan is. omdat 't in deze plaats en streek alge meen gelezen wordt. ER BIEDT ZICH AAN voor In de Onderwerk-afdeeling worden door de leerlingen de schoenen onder leiding van de leeraren geheel zelf standig gemaakt, dus vanaf stanzen tot het afmaken toe. De fabricage-systemen, die hierbij worden toegepast, zijn de volgende Handwerk. Handzwikken en machinaal hout- gepend afwerken. Mc. Kay met rand en tusschenzool (Heeren en Dames). Mc. Kay (Dames Cuba-hak). Mc. Kay-Welt met randen tusschen zool. Goodyear-Welt, uitsluitend Heeren- werk. Ago (uitsluitend Dameswerk L XV- hak). Terwijl theorie gegeven wordt over Stanzerij-afdeeling. Zoolleer-calculatie. Zwikkerij-afdeeling. Goodyear-afdeeling. Ago-afdeeling. Onderwerk-afdeeling. Uitpoets-afdeeling. Alsmede het 2e gedeelte over Warenkennis. Bedrijfs-inrichting. Bedrijfs-organisatie. Algemeene kostprijsberekening. Aansluitende aan het technisch onderwijs in de Mach. Schoenmakerij- afdeeling wordt onderwijs gegeven voor zoover dat voor de Mach. Schoen makerij van belang is, in lederberei ding, teekenen, boekhouden, machine- leer en anatomie. Zooals uit het voorgaande moge blijken, wordt aan onze school de meest mogelijke veelzijdigheid en volle digheid betracht. De cursussen beginnen den eersten Maandag in September, terwijl aan belanghebbenden, zoowel mondeling als schriftelijk, nadere inlichtingen wor den verstrekt en 't prospectus op aan vrage gaarne wordt toegezonden. De Directeur VAN DER WAERDEN. gezicht kon v. R, naar Raamsdonkveer. Men zij thans weer voor de zooveelste maal gewaarschuwd op dezen zoo ge- vaailijken bocht. Zondag heeft In de parochie van den H. Bavo op het Dorp de jaar- lijtoche Sacramentsprocessie ptza.a gehad. Het plantsoen en het kerkhof, waar het rustaitaar prijkte, waren voor deze plechtigheid passend versierd. Om ha!f drie werd een plechtig Lot Te Ulrecht slaagde voor het coupeuse-cx^men, afgenomen door de Ncd. Mode-Vakschool „Enaald" onze stadgenoote mej M. van der Wiel. Op de Zaterdag bij den heer Chr. Timmermans (café Central) ge houden hooigrasverpachting werden hooge prijzen besteed. Qoede kwali teit gold circa f 14.per 1000 pond op struik. De wijsjes op het stads-carilion opgedragen. Nadat eenige hymnen worden deze week door andere ver DRUNEN. Bij het alhier gehouden examen voor den melkcursus slaagden de volgende leden; Adrianua Pijnenborg, Willem Smits. Cornells Brok. Jan v Heeswljk, André v. d. Sanden, Lamberfus Visser?, Gerardus v. Weert, Antoon Klerks, Petrus Muskens, Lamberlus van Son, Joseph de Gouw, Tini de Kort en Adrianua Klerks, allen uit Drunen Cornells Pullens en Willem Pullens uit Wanlwijk, Arl van Toor en Louis v. d, Lee uit Nieuwkuik, Marlnus Muskens. Jan Brok Wzn., Petrus Klijr, Cornells v. Sluisveld, Pelronella Brok, Anna Muskens, Petronella Muskrns, ^Marla Brok en JaanlJe Brekelmans, allen uit Elshout, Examinatoren de Weledele heer Fonkens-Struijf, Zuivelconsulent uil Breda en de heeren de Laat uit Vught en van Ham uit Dongen. Leeraren de heeren Jos. van Kessel, directeur der Sioomzuiveifabrlek voor ''neoreiisch en J. Knippels voor tech r^8ch onderricht, b iden alhier. Donderdag a s. speelt V.f.C, 1 alhier een tournooiwedstrijd legen het hbriekselfial van de firma G van Orunen Zn Co. Aanvang half echt n.m. Zondag 18 juni had alhier een zeer geanimeerde, vriendschapoelfjke wed -frijd plaats tusschen V. J C. 1 en Zwaluwen 2 beide alhier, die eindigde met 2 1 in het voordeel van V J. C. Door het Kruisboogschutters- gezelschap .De Molenschutiers", ge vestigd bij den caféhouder M. H. v. d. Westen alhier, is besloten om op Zondag 2 Juli hare banen wederom e openen Zij. die hieraan willen deelnemen kunnen zich voor dien tijd Jaarvoor aanmelden aan bovenge- i.oemd adres. V De gymnasiiek-vereeniging „St. Terman-Jozei" alhier, behaalde Zondag j 1. bij de athletiek—wedstrijden te Nieuwkuik den eersten prijs met het .summer touwtrekken. CAPELLE. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden extra collecte en bate van den eeredienst heeft naar fe vernemen ongeveer f 40 opgebracht. De heer G. v. d. Schans heeft ->edankt als ouderling der Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse. 1/ Op het j 1. te Oisterwljk gehou den hengelconcours behaalde de hen- .elaarsvereenlging .de Maasmond" <uhier, in den korpswedstrijd den 6en prijs. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield j 1. Zo?,dag een wedvlucht met den volgenden uitslag E. Haverhals 1 4 5, W. Manden- makers 2 7 13. J. van Doornik 3r G •itam 6 A. Versteeg 8 9. J. Versteeg O 15, H. Dekkers 11. A. Klootwijk 12, G. Treffers 14 J8 en A. de Jong 6 17. Aangetoonde duiven E Haverhals, A Vef8ieeg en W. Mandemakers. Ex ra-prijs een konijn W. Mande- makers. v* RAAMSDONK.' Gistermiddag cm -reeks 4 uur had alhier een aanrijding laats welke wonder boyen wonder ..oed Is afgeloopen. Toen de bestelwagen van Vroom Greesinan uit 's Hertogenbosch den ïvaarlijken boscht wilde nemen nabij d«?n windmolen van den heer de Bruijn 'hier, wilde zekere v. R. uit Raams- donkveer nog juist met zijn rijwiel dwars den weg oversteken, hetgeen nmogelijk leek. Ooggetuigen dachten het ergste. Doch door het acliet In- gijpen van den chsuffjur stond de bestelwagen op 2 meter dwars over ien straatweg tot stilsta d Met eenige stukken aan zijn rijwiel en beteuterd waren gezongen, werd de prachtige doet, die ieder jaar wordt uitgebreid, opgesleld, en trok men in optocht naar buiten. Ter weerszijden van den stoet schreden de geloovigen biddend en zingend voort, de processie trok eerst naar het H. Hart standbeeld in het park en vandaar langs het St AdrHnusgesticht naar het Kerkhof, waar de verschillende groepen werden opgesteld. Door een ZEerw. Pater werd een gloedvolle prtdicatie gehou den tot de menigte. Hierna hernieuwde de Zeer Eerw. Heer Pastoor de akte van toewijding tot het Goddelijk Hart. Na het zingen van eenige liederen, werd, onder begeleiding van het muziekkorps .St öavo", het Tantum Ergo gezongen en knielden allen neder om den zegen te ontvangen met het Allerheiligste. In processie trok men daarna weer naar de kerk terug, waar het Lof werd voortgezet en deze voor Raamsdonk onvergetelijke dag werd besloten met het liedAan U o Koning der Eeuwen. De orde van den stoet was als volgt Kruis me! 2 flambouwen, vaandel der H. Familie, Kindje jezus gedrage; door 6 jongens, leerlingen jongens school, vaandel R K. Werkliedenver eeniglng St. Bavo, Bruidjes, Lam Gods gedragen door 6 meisjes, leetlingen meisjesschool, vaandel der Congrega tie. Geloof, Hoop en Liefde, acht brnidjes met bloemen en schilden, Eerw. Zusters, groep bruidjes, Zang koor, Heeren Confraterie, Mtsdtenaais. Allerheiligste, Kerkbestuur, gevolgd door een zeer groot aantal geloovigen. RAAMSDÓNKSVEER. De familie W. Molcwiik uil de Groensteeg ontving Vrijdagmiddag uit Rotterdam bericht, dat het lijk van hun 29 jarigen zoon Jan, die Woensdag 7 Juni jl. in de Rijnhaven is verdronken, is opgeviacht. De heer F. van Gerwen heeft ontslag genomen ais directeur van het R K. Zangkoor. In de eerstvolgende periode van 14 dagen is de onyermengde margarine voor rechthebbenden verkrijgbaar bij de volgende winkeliers, op het Veer bij M. Timmermans in de Ddjlstraat en Wed. L. P/uijssen In de Dubbel damstraat, en op het Dorp bij A de Bont, In de Lange Broekstraat Het aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank bedraagt in deze gemeente 27 Het maximum ver. gunningen voor deze gemeente is 28, zoodat er nog een vergunning open is. Verlofhouders zijn er alhier 5 Aanvraagformulieren voor het verkrijgen van een vergunning voor vervoer of het ten verkoop in voorraad houden van meik er/of melkproducten zijn ten G^meentehuize verkrijgbaar. Vergunningen kunnen alleen worden verleend, indien de lokalen aan de in het Meikbesluit genoemde eischen vol doen en wanneer de lokalen vóór 31 Juli a.s. nog verbeterd worden, indien op 31 Juli a.s. de lokalen niet aan de gestelde eischen voldoen, is de verkoop van melk- en melkproducten niet toe gelaten. De aanvragen moeten zoo spoedig mogelijk, bij voorkeur vóór 15 Juli a.s. worden Ingediend. Op Woensdag 28 Juni a.s. des namiddags cm 2 uur zal bij C. van der Pias een vergadering worden ge houden van stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap .de Gecombineer de Aanwassen". vangen, aldus: Heel uurIn een groen knollenlandhalf uur't Zonnetje gaal van ons scheiden groot en klein kwarller resp. voorspel van 't heel en 'l half uur. De uitslag van den voetbal wedstrijd op j l. Zondag tusschen de V.V. Juliana alhier en U.S V. Gorkum was 2-4. 'i Was een interessante wedstrijd. In de openbare vergadering van den gemeen eraad op 22 Junt komen aan de orde 10 punten, o w. benoeming van een Gemeente Ontvanger. Op de aanbeveling siaan A. van Delft. Gem.- Stcretarls en P. J. Biuijsten, ambte naar ter secretarie. Maardag voormiddag overleed alhier in het St. Thereslagestlcht na een kortstondige ziekte de Eerw. Over ste Zuster Hiacynia. in de wereld ge naamd Ar.tonetta van den Boom, geb te Heeswijk, den 13 Juni 1866. Zuster Hlscynta w>rd in 1889 gepro fest en was sinds 1928 overste van het St. Thereslagestlcht alhier, daarvoor was ze overste in Woensel, waar ze 9 jaar is geweest, en in Boekei, Ros malen. Losser en Lage Mierde. Zuster Hiacynfa genoot de achting van allen die op eenlgerlei wijze met haar in aanraking kwamen. Dat hare ziel ruste In vrede. De begrafenis heeft alhier plaats a s. Woensdag. HANK. Alhier is Maandagavond een partij hooi van ruim 10,000 K G. door brand vernield. Het hooi was eigendom van den landbouwer Heijmans. Vermoedelijk is het hooi in brand geraakt, doordat kinderen in de nabijheid met lucifers hebben gespeeld. Kaatsheuvel, 18 Juni 1933. bi. Sacramentsprocessie. Ofschoon het weder zich niet van den aangenaamsten kant liet zien neeft dit jaar de gebruikelijke H. Sacramentsprocessie op het Kerkhot door kunnen gaan. De toeloop was mogelijk nog grooter dan andere jaren. Het Kerkplein en het Kerkhof waren rijk mei vlaggen, wimpels en emblemen versierd. Op den Calvarieberg was een ExpostUetroon opgesteld. Onder het spelen van een processie marsch door de gezamenlijke harmo- nitën trok de menigte biddend uit de kerk. Na het zingen van een lofzang door het zangkoor bites Apollo h£L devote Pants Angelscus van Cesar Franck. Na de benedictie trok de menigte hei „Lauda Jerusalem" zingend weder ter kerke. Na den dienst maakten de muziekcorpsen hunne opwachting voor de pastorie, waar de Weleerw. heer Kiijn. namens den Hoogeeiw. heer pastoor, die wegens ongesteld heid persoonlijk verhinderd was, de oetde muziekcorpsen voor hunne gewaardeerde medewerking dankte. Duivensport. De Concours Combinatie gevestigd bij den heer Jan vaq Dun hield Zon- dag een wedvlucht vanuil Pont St. Maxer.ce. Eerste duif 1151, laatste duit 12.20. Uiisiag: 1 20 P. Snoeren, 2 5 C de Bonot, 3 4 7 B. v. Bruijckeren, A. Snoeren, 8 17 Jac. van Dongen, P. van Esch, 10 Jan Zjjimaris, 11 16 27 P. Kemmeren, 12 L Mosselveld, 13 19 28 J. v. d. Linden, 14 B, temmeren, 15 21 M. Zacht, 18 22 C. van Boxtel. 23 25 Fr. v. d. Assem. 24 P. Snaphaan, 26 W. Kemmeren, 29 H. Hendriks. Voorkeuring K. N. P. V. Zaterdag 18 Junf is de eerste voor- keuringsdag gehouden voor de K N.P.V. op de terreinen aan den Galgenwiei oy calê Steenoergen-Kroot. Opgekomen waren 6 honden, waarvan er reeds twee tijden» de keuring lerugirokken. De uitslag was: A. v. d. Linden, Loonopzand met Nero B.H. 231 pnt N. v. Oudheusüen, Tilburg met Dulo B H. m. H.H. 206 put., J. v. Bladei, Loonopzand met Roland B.H. 209 pnt. en J. v. d. Velden, Loonopzand met Cesar Groenendaler 180 punten. Als keurmeesters tungeerüen de heeren J. F. C. van Heisiand, Kaats heuvel, A. v. d. Hout, Tilburg en L. v. (1. Griend, Waalwijk. De volgende keurir.gsdag is Zaterdag 24 juni op hetzelfde terrein. uitgevoerd. De korte tijd die de voorbereiding te Kaatsheuvel krijgen kon maakte het onmogelijk het geheel spreekkoor te verwerken, doch waar het tweede ge. deelte als een geheel kan beschouwd worden, zal het weglaten van het eerste deel niet als een gemis gevoeld worden. Om dezelfde reden nl gemi9 aan tijd, is het Engelenkoor vervallen en vervangen door een enkele engelstem. Als in het vervolg gespro ken word van eerste tweede en derde deel is dit van toepassing op het spreekkoor zooals dit a.s. Zondag te Kaatsheuvel zal worden gegeven. In het eerste deel wordt afwisselend door het Meisjes en Jongenskoor in duidelijk sprekende zinnen de nieuwe vervolging zooals iedereen die uit de courantenberichten van Spanje, Rus- land Mexico en andere landen kent uitgebeeld. Voor al die Heiligschen nissen en gruweldaden wordt dan telkens door alle kinderen eerherstel aangeboden aan het H. Hart door het met overtuiging uitspreken van den kor en rythmischen zin: inhoud van het Kaatsheuvelsche 24 NIEUWS UIT HEUSDEN, Heuaden, 20 Juni 1933. Donderdagavond gaf de R.K. fanfare haar 2e zomerconcert op de Visch- markt. Begunstigd door een prachtig zomerweer, was het juist een avond om te concerteeren. Er was dan ook bijzonder veel publiek, dat volop genoot van het uitstekend uitgevoerd programma. De R.K. leesbibliotheek SL Jozef zal voor het nazien der boeken tot nader aankondiging gesloten zijn. De Heusdensche damclub V. D. n-m dee! aan het nederlaag-tournooi te Leerdam, doch wist slechts twee punten te behalen van de twintig. Wielerclub. Zaterdag 24 Juni a.s. zullen op de Kaatsheuvelsche Wielerbaan aan den Horst wederom groote wielerwedstrij. den plaats hebben. Voor deze wed strijden zijn een keur van nieuwelingen uit het Zuiden geëngageerd Naast sprint, en achtervolging zullen ook koppelwedstrijden verreden wor den. De volgende renners zullen aan de wedstrijden deelnemen: A. Slaats Waalwijk; de Moor Waspik; (j. Pol J. v. Genen Waalwijk; Gebrs. Gommers Donge; A. Nouwens Kaatsheuvel —van 't Hof Hilvarenbeek J. Spierings Kaatsheuvel— van den Biggelaar Oisterwijk; A. van Berkel Kaatsheuvel Alf, Zijlmans Kaatsheuvel. G. van Boxtel Dalmaijer Capelle. M. van Wanrooij van Duppen Kaatsheuvel. Verder zullen nog wedstrijden plaats hebben tusschen de junioren der Kaatsheuvelsche, Oisterwijksche en Waalwijksche Wielerclub. De wedstrijden die zullen aanvangen om half zes, zullen ongetwijfeld staan in het teeken van belangstelling, zooals we dat steeds op onze baan gewend zijn. H. Hart Hulde. Zondag 25 Juni a.s. zal de groote kinderhulde aan het H. Hart te Kaatsheuvel plaats vinden zooals we reeds in een voorgaand nummer meld den. Speciaal willen we thans de aandacht vragen voor het spreekkoor dat door de kinderen bij deze gelegen heid zal worden uitgevoerd. Dit spreekkoor is de 2de helft van het groote spreekkoor „Om de Wereld te Verlossen" van Frater Stanislas van de Fraters te Tilburg wat Vrijdag a.s. in zijn geheel bij de grootsche hulde die Tilburg reeds jaren kent zal worden Het tweede deel geeft in eenvoudige maar diep doorvoelde zinnen, juist als het evangelie verhaal zelf in het ge. heele bijbelverhaal, weer, het lijdens. verhaal van den Christus. De Engel spreekt in duidelijke talen na elk apart lijden de reden uit waarom Jezus juist deze pijniging onderging. Of ook. dat de Verlosser tegen woordig nog dezelfde pijniging onder gaat in anderen vorm b v. na de uit- beelding der doornen kronen geeft de de engelenstem Waarom van deze marteling: „de menschen sloegen Jezus lichaam bloedend open door de zonden." Het lijdensverhaal sluit met een prachtige dichterlijke beschrijving van de natuurverschijnselen die plaats vonden bij den dood van Jezus. In het derde deel wordt gevraagd, direct aan God in de H. Hostie zelf waarom Hij dit alles leed. En na elke vraag geeft het heele kinderkoor hetzelfde doordringende antwoord Tot zoover de spreekkoor. Maar het is niet alleen de woorden taal, die hier spreekt, neen elke zin wordt onderstreept, geaccentueerd door een sprekend, vooral sprekend gebaar en houding. Dit moet juist de indruk in de ziel prenten Het massale woord en gebaar uit gevoerd door de jonge onbesmette zuiver aanvoelende, enthousiaste kin derzielen. Oog en oor krijgen hier beiden hun deel, om een beeld te vestigen vast en onuitwisbaar in de harten der toeschouwers. Dit zal ten slotte de grootste hulde wezen aan het veel versmade oneindig goede Hart, als alle toehoorders ieder voor zich, Christus hun Koning, in woord en vooral in daad, trouw zweren door het geheele leven. Dan zal dit spreekkoor behalve het eigenlijke doel hulde, dank en eer herstel aan het Goddelijk Hart, ook iets uitwerken ten goede in de zielen der grooteren. Nogmaals moeten we het publiek er uitdrukkelijk op attent maken dat voor het goed% volgen van wat te hooren en te zien is het alle aanbeveling verdient zich te voorzien van den tekst van spreekkoor en zang welke voor een luttel bedrag beschikbaar wordt gesteld. aie een üBBtsoiucin volledige reclame wil hebben voor plaats- en streek, plaaise zijne advertenties in Waalwijksche en Courant, en het Langstraatsche voor Kaatsheuvel, Loonopzand, Waalwijk en Waspik. Vollediger en beter reclame kan geen enkel blad bieden, men bereikt dan zoowat a-Ie Inwoners dezer streek. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. rekening gehouden moet worden waar de nieuwe functlonnarls recht heeft op de dienstwoning en deze elders niet kan worden ondergebracht. Een der leden merkt op, dat B. be. weert, bij de Brouwer om een woning te zijn geweest. De Voorzitter ontkent dit ten stelligste. De Brouwer laat geen woningen leeg slaan, als ze deze gevoeglijk verhuren kan. Het lid Roestelberg stelt voor aan het College de gevraagde machtiging te geven doch tevens met B. in over. leg te treden om onnoodige kosten te sparen en de gemoederen niet te kwetsen. De raad gaat met het voorstel accoord, waarna de vergadering ge- sloten wordt. AGENDA. WAALWIJK. W.C.B. Donderdag van 6'/a8 u. Inkorven Chateauroux, N C. Waalwijk. Donderdag 8 uur. Repetitie W.Q.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8.30 uur repetitie adsplranten W.G.V. Zaterdag 8'/2 uur. Repetitie Lieder tafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Algem. vergadering Liedertafel Oefening en Vermaak. ADVERTENTlèN. BINNENLAND. Geschillen in de R K. Volkspartij. Het bestuur van de R.K. Volkspartij In Nederland verzoekt mede tedeelen, dat het besluit der afd. Tilburg om zich af te schelden van de pfttfj door geen enkele andere afdeellng is gevolgd. Daar de leider dezer afscheidlngs- beweging, de heer Felix Donders te Tilburg, oud lid van liet partjjbeituur, zijn publieke functie schijnt te willen blijven waarnemen, heeft het partflbe- stuur met algemeene stemmen het vol gende besluit genomen Het bestuur der R K. Volksparllj in Nederland, uit dagbladberichten ver nomen hebbende, dat de heer Fellx Donders te Tilburg de R K. Volkspartij verlaten heeft, van oordeel dat hij der halve heeft opgehouden vertegenwoor diger dier partij te zijn in de provin ciale staten van Noordbrabant en in den gemeenteraad van Tilburg, spreekt de verwachting uit, dat hij ter wille der politieke moraliteit ten spoedigste zijn ontslag als lid van genoemde lichamen zal indienen en zijn collega's in den raad van Tilburg, die zich met hem „solidair" verklaard hebben, eveneens hun plaats aan hun wettigen opvolger zullen overlaten. GEBOREN: HERMANUS JACOBUS Zoon van H. MEETH en C. MEETH-v. HELVOIRT. Waalwijk, 19 Juni 1933. St. Antoniusstraat 60. PAUL SCHINDLER en MARKTBERICHTEN. Reeds in een gedeelte van onze. vorige oplaag opgenomen). Spoedelschende gemeenteraads vergadering Kaatsheuvel. G'steren kwam de raad dezer gemeente bijeen voor een spoedelschende raads vergadering. Voorzitter L. J. v. d. Horst, loco burgemeester. Secretaris M. A. v. d. Wee. Aanwezig alle leden. De Voorzitter geeft een uiteenzetting waarom deze vergadering belegd is. Het gaat om de ambtswoning van den vroegeren agent van politie H. Badjou. Na het verkrijgen van zijn pensioen Is genoemde Badjou per 12 April aangezegd uit te zien naar een andere woning, terwijl hem met Ingang van 1 Juni ontslag uit den dienst op eer- volle wijze verleend werd. Toen op 1 Juni Badjou de woning nog niet verlaten had is hij per deur waarder aangeschreven de woning alsnog binnen 8 dagen vrij te geven daar deze beschikbaar moest komen voor den nieuw te benoemen veld- wachter. Ook aan dit verzoek heeft Badjou niet voldaan. Intusschen is de nieuwe veldwach- ter benoemd, die reeds op 26 Juni as. als zoodanig in functie treedt. De nieuwe funclionnaris ls gehuwd en het ligt voor de hand dat de dienst woning hem ter beschikking moet worden gesteld. Getracht is om B. tegemoet te komen om voor de nieuwe veldwachter tijdelijk een andere wo ning gehuurd te krijgen. Het college is daarin niet kunnen slagen en staat zoodoende voor het feit, dat het aan den Raad machtiging moet vragen om desnoods andere maatregelen te nemen om de dienstwoning vrij te krijgen. Er staat in de Bouwvereeniging een goede woning vrij. Badjou heeft zich Heeft zich tot heden nog niet tot de Bouwver. gewend en heeft bezwaren tegen de vrijstaande woning. Het College wil hem deze woning niet opdringen, doch kan waar de tijd dringt niet met de wenschen of bezwaren van B. rekening houden. De leden zijn het er over eens dat het mogelijk B. niet aangenaam is een woning te moeten nemen die voor hem bezwaren heefi, doch eveneens zijn zij overtuigd, dat hier niet met wenschen VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 20 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 223 paarden, 3 veulens, 663 magere runderen, 670 vette run deren, 306 vette kalveren, 805 nuchtere kalveren, 62 graskalveren, 125 schapen of lammeren, 9 varkens, 9 biggen, 5 bokken of geiten en 1 overlooper. Prijzen per '/2 kilo koeien 16-18 ct., 23- 26 en 27}—29 ct., ossen 16—17 ct., 2122} ct., en 24—26 ct., stieren 17—19 ct., —20 ct., en 22—24 ct., kalveren 15—20 ct., 25—27} ct., en 30-35 ct. Prijzen per stuk van mager veemelk koeien f 110 tot f 120, kalfkoeien f 250- 250, stieren f 40-275, pinken f 30-60, graskalveren f 20—50, vaarzen f 55-90, paarden f 100—200, biggen f 6—12, slacht- paarden f 100—190, biggen per week f 6— fll, hitten f 50—100, fok nuchtere kalveren f 5 10, slacht nuchtere kalveren f 3—6 veulens f 50—f 80. MARIA TSCHIRPKE brengen ter kennis dat ze Don derdag 22 Juni in het huwelijk hopen te treden. Waalwijk, St. Crispijnstraat 107. Tegelijkertijd brengen ze ter kennis van het geachte publiek van Waalwijk en Omstreken, dat ze het gelegen aan het Capelsche Veer bij Dussen, en dat Zaterdag a.s. zullen heropenen. Ze bevelen zich zeer gaarne in de gunst aan. Ook genegen andere werkzaam heden te verrichten. Brieven onder letters V. S. aan het Bur. v. d. blad. 50370 IS Moet ook gif bezuinigen En weet ge waarop? Wij zullen het U zeggen: EEN BEZUINIGING VOOR IEDEREEN is het vervangen van een duur weekblad door het Ook zonder borg, v. Hypoth., Tijdel. bedr. kapitaal, overn, en uitbr. zaken. Afl. oudeschuld,part. leeningen, ook kl. bedragen enz. Deposito Credtetbank Goadscheslngel 129 Rotterdam. Tel. 12729. 5009 het voor den lagen prijs beste geïllustreerde weekblad van Nederland. Prijs slechts 57'/2 ct. per kwartaal. (Franco per post f 0.85) Elke aflevering bevat 16 bladzijden groot formaat, ontelbare interessante foto s, een compleet verhaal, een boeiend vervolgverhaal, en bovendien een LEERRIJKE FOTO-WED STRIJD raet fraaie prijzen. Wie zich met ingang van 1 Juli a s. als abonné opgeeft, ontvangt gratis een roman-overdruk „Wolven der Zee". Naam Straat:-. Adres:- Verzoekt een abonnement op bovengenoemde uitgave alsmede toezending van „Wolven der Zee'. 50263 WAAROM verft elke huisvrouw thans haar kleeren, gordijnen, enz. met (in poedervorm). OMDAT zij hiermede steeds succes heeft, want: INGEVERF bevat geen lijm of bindmiddelen, INGEVERF tast de handen of pannen niet aan, INGEVERF lost op zonder te spoelen, INGEVERF kost slechts 20 ct. per pakje. 50333 ER IS GEEN BETERE I Nederlandsch fabrikaat. Waalwijksche StoomdrokkerlJ Aateen Tlelei, .WIJ BRENGEN DEZE EERHERSTEL VOOR LAFFE DADEN". TE VERLOSSEN.' .OM DE WERELD 99

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6