Een gezellig zitie. Aardige striik-muziek. OVALINE In doos en tube deren werden hierna op een kleine tractatie onthaald. De cadeaux, felecitaties en de vele bloemen die de jubllaresse mocht ont vangen, zullen voor haar een aange; name herinnering blijven. 's-HERTOGENBOaCtt. Üe Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft gisteren o.a. besloten bij de Tweede Kamer aan te dringen op Invoering van den West Europeeschen tijd in den winter en den West Europeeschen zo mertijd in den zomer en het tijdstip van aanvang en einde van de zomertijd gelijk te stellen met dat in de landen waar thans reeds de West-Europeesche tijd Is aangenomen. Aan den octrooi- raad zal worden bericht, dat wettelijke regelingen tot bescherming van ge- bruiksmodelien en van teekeningen ol modellen van nijverheid hoogst onge- wenscht zijn. De commissie van vervoer zal ter nadere beschouwing in de vol- gende vergadering een conceptrequest aan de regeering gereed maken, ver zoekend om het ontwerp van wet tot regeling van het autovrachigoederen- vervoer over den openbaren weg in te trekken dan wel om te werken. B. en W. vragen den raad een crediet van f 8600 voor eenige kleinere objecten van werkverschaffing, n.l. ver betering der sportterreinen Vonk en Vlam en het Zwart Zandje, alsmede aanleg van een kinderspeelplaats op een terrein gelegen aan den Pettelaar. schen weg en den Zuidwal. CAPELLE. A.s. Zondag des nam. half drie hoopt voor de Ned Herv. gemeente alhier op te treden ds. Schlemper uit v m. Besr.ijen. 's Mor gens half tien leesdienst. Het aantal tewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing be droeg in de werkweek van 9 tot 15 Juni 1.1. 75. v De A. R. Prop -club alhier hield in het gebouw voor Chr. Belangen een algemeene ledenvergadering, waar op door een der leden een inleiding werd gehouden over „Fascisme", welke interessante uiteenzetting door de aan wezigen met belangstelling werd ge- ./Volgd. Aan den dienstplichtige C. A. Boezer, van de lichting 1932 der ge meente Sprang—Capelle. is bij be schikking van den Minister van De fensie voorgoed vrijstel'ing van dienst verleend volgens persoonlijke onmis baarheid. De spaarkasvereeniging „Vele kleintjes maken een groote", houdt a.s. Zaterdagavond In bet café van mej. wed. A. v. d. Haart een alge meene ledenvergadering. J Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des nam. 2 uur op te treden ds. Louwe Kooymans uit v.m. Baardwijk, 's Morgens half tien leesdienst. v De jaarlijksche collecte voor het Fonds tot steun van den gewapenden dienst zal in deze gemeente gehouden worden a.s. Maandag 26 dezer. De kerkeraad der Oer. Kerk alhier heeft besloten gedurende de maanden Juli en Augustus de namid dag—kerkdiensten inplaats van om half drie om half zes te doen aanvan- gen. Het aantal ingeschrevenen bij het agentschap der arbeidsbemidpeling te dezer plaatse bedraagt 125. Door ouders en verzorgers van schoolgaande kinderen op de O. L Scholen te Vrijhoeve Capelle en inde Nieuwstraat, alsmede door de afd. Sprang—Capelle e. o. voor Volks onderwijs zal bij de Kroon in beroep worden gegaan tegen het besluit van Oed. Staten dezer provincie tot op heffing dezer beide scholen. Naar we vernemen is men voor nemens de weg bij het café van den heer Kamp aan den Winterdijk aan te leggen, zoodat de nieuwe achter langs dit café zou komen, wat het verkeer zeer ten goede zou komen, doordat de gevaarlijke bocht daar ter plaatse dan wordt afgesneden. y/* Maandag 26 Juni hoopt het echtpaar A Vos en H. Vos—Timmer mans zijne 25 jarige echtvereenigtng ie herdenken. RAAMSDONKSVEER. Zondagmor gen om half tien zal in de Dorpsche Kerk optreden Ds. Ouittart, Des na middags zal er in de Veersche kerk geen dienst zijn wegens vacaturedienst te Waspik. Tot afgevaardigde naar de Ciassicale vergadering te Heusden, werd door den Kerkeraad der Herv. Qem. gekozen dhr. Sneep. Een kind van dhr. D., viel In een sloot. Gelukkig kon het ongeveer 15 maanden oud zijnde kind, spoedig op het droge worden gebracht. Vanwege het Polderbestuur wordt de bestrating bij het Omschoor in orde gebracht, wat ook wel zeer noodtg was. I/- De jaarlijksche collecte ten be hoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft opge bracht op het Veer f 10.53 en op het Dorp f 7.05. De kermis die alhier a.s. Zondag aanvangt en duurt tot en met Dinsdag, belooft dit jaar weer druk te worden. De volgende attracties zijn reeds op geslagen. Op het Veer: Auioskooter van Kunkels (zelfbestuurbare auto's). Luchtschommel van Sipkema, Auto- caroussel van v. d. Krogt, Draaimolen van Gigengach, Zweefmolen van Neven, Werptent van Kraak, gebakkraam van Gersen, zuurkraam van Holman, pa- llngkraam van Jolie en verschillende sufkerkramen. Op het kermisterrein op het Dorp, dat dit jaar is op het Raadhuisplein, staan de volgende vermakelijkheden: Zweefcarroussel van Lindaart, Schiet tent en lijnlrekkerlj van Muller gebak wagen van Smetjers, speelgoedkraam en nog tal van suikerkranun. Op beide plaatsen zijn de kermisterreinen dus weer goed bezet, er zal dus over vloed van vermaak zijn. Verschillende caféhouders, waar geen gelegenheid tot dansen is, hebben zorg gedragen voor strijkjes en cabarets. Zoodat iedereen, inwoner en vreemdeling zich zal kunnen amuseeren We hopen dat ieder daarvan een gepast gebruik zal maken en wenschen allen een prettige kermis. De vischakien voor het nieuwe dienstjaar 1933/34, dat 1 Juli aanvangt, kunnen afgehaald worden ten Ge- meentehuize op Vrijdag 30 Juni a.s., van des namiddags 2—5 uur. GEERTRUIDENBERG. Omtrent den in deze gemeente gepleegden dief stal van vier koeien vernemen wij nader dat zij Dinsdagmorgen met de Thor, welke hier om 4 uur naar Rotterdam afvaart, door drie personen naar de Rotterdamsche markt zijn vervoerd en aldaar door een slager uit Rotterdam en een uit 's Graven- ïage zijn gekocht Drie van de vier roeien behoorden toe aan den land bouwer J. Dirven terwijl 1 koe eigen dom was van Mr. H. Ailard. De majoor der rijksveldwacht en de agent van politie zijn Dinsdagmorgen onmiddellijk per auto naar Rotterdam gegaan waar het hen met medewerking van de recherche uit Rotterdam ge lukte de ontvreemde koeien op te sporen. Twee er van werden nog levend in het gemeentelijk abattoir te Rotterdam aangetroffen terwijl de andere twee te 's Gravenhage reeds waren geslacht. De daders zijn tot nog toe niet gearresteerd doch de politie is hen reeds op het spoor Onze stadgenoot L v. Mol slaagde voor het eind-examen der R K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk. U- Kerkdiensten op Zondag 25 Juni 1933. Evangelisatie Immanuël des n.m. half zes Ds. Bruijn uit Hooge Zwaluwe. Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. HANK. Maandagmiddag jl. is brand ontstaan in een hooischelf, toebehooren- de aan A. de Bok te Nieuwendijk. On geveer 10.000 K.G. werd een prooi der vlammen. De brand was ontstaan door het spelen met lucifers door kinderen. Het hooi was niet verzekerd. BINNENLAND. Jhr. mr. de Graeff en toenadering tusschen Nederland en België In Belgische kringen heeft het leven dig de aandacht getrokken, dat dezer dagen de nieuwe minister van Bulten- landsche Zaken, jhr. mr. A. C. D. de Graeff in gezelschap van zijn dochter te Brussel een bezoek bracht aan Kroonprins Leopold en Prinses Astrld. De Kroonprins heeft steeds de levendigste belangstelling aan den dag gelegd voor de Nederlandsch-Belgische betrekkingen. Aan een Belgische journalist ver klaarde onze minister van buitenland- sche Zaken, dat hij in het bijzonder zijn aandacht wijdt aan alle Neder— landsch Belgische problemen. Het lag in zijn bedoeling met al zijn krachten te werken voor een toenadering tus schen beide landen. De minister ver klaarde aan dezen journalist, dat hQ bij zijn pogingen om de samenwerking tusschen Nederland en België steeds enger te maken in het bijzonder rekende op den steun van prins Leopold, die reeds In Indië zijn gast was geweest toen hij het ambt van Gouverneur- Generaal bekleedde. De Katholieke Illustratie. 76ste Jaargang No 38. In deze 38ste aflevering verhaalt J P. Vermeulen „Uit de geschiedenis van den H. Rok te Trier*. Hans Lijn vervolgt „Een nieuwe jeugd" J. W. Brouwers observeert „De zuster op vacantie*. J. Stelle geeft les in het maken van een Planetarium. A. v. Eeden beschrijft de processie van „Sint Jeroen te Noordwijk". Guus Beihlem Jr. beschrijft een „Strantont- moeting", terwijl Set een visite maakt bij „De oudgediende van Parijs" Het slot wordt gevormd door een overzicht van „Het Sacramentsspel in het Sta dion te Amsterdam". In De Witte Raaf vinden we ver- halen van Reinier de Muntel „Toen Nelleke de Kanter weduwe werd" en van Kapauli .Vergif'*. Vernieuwing rijbewijzen. Ter voorkoming van moeilijkheden met de politie wordt aan houders van rijbewijzen, welke in de maand Juli a s. verloopen, aangeraden minstens acht dagen vóór den vervaldatum een nieuw rijbewijs aan te vragen ter secretarie hunner woonplaats De geldigheid van elk rijbewijs eindigt twee jaar na de dagteekenirig der afgifte. Kijk eens na of Uw eigen rijbewijs niet verloopen i9 Centingenteering Van Maandag af zal onze iutvoer van komkommers, tomaten, bospeen en aardbeien naar België in overleg met onze regeering worden gecontin- genteerd. Nieuwe belasting In Ind Volgens een bericht uit Neder- landsch-Indië zou, nu de olie- en monopoliebelasting van de baan zijn, nader worden overwogen het heffen van een overwinstbelasting of ver hooging van het tarief der vennoot schapbelasting De Chlneesche communistische propa ganda In Indië. Vernomen wordt, dat Chineesche communisten (die het maandblad De roode Vloed verspreidden) de oprich ting voorbereidden van arbeiders-, vrouwen-en jeugdvereenigingen. Uit het onderzoek in Asaham is gebleken dat de communisten ook verbindingen hadden met het buiten land. D komt toch zeker Zondagmiddag in de „Kolommen*'? GEMENGD NIEUWS. De beklimming van den Mount Everest Tengevolge van het slechte weer zal de poging om den top van de Mount Everest te bereiken, uitgesteld worden tot het najaar. Oceaanvliegers verongelukt. De Spaansche Oceaanvliegers Bar- beran en Collart die van Spanje naar Cuba wilde vliegen waren sinds enkele dagen vermist. De Mexicaansche regeering deelt thans mede, dat het vliegtuig in de buurt van Apizaco gevonden is. Een van de twee was dood. de ander ge wond. Een trap van een paard. Gister was de 69-jarige H. Groot- huisen uit de Cronjéstraat te Rotter dam, in een stal aan die straat aan het werk. Hij zat op een balk, welke aan een touw hing. Doordat het touw brak, viel G. Hij kwam in een box, juist achter een paard terecht. Het paard schrok sloeg achteruit en trapte daarbij G. op het achterhoofd. G. bleef bewusteloos liggen. Dr. Bijlsma constateerde een schedelbreuk. Nadat G., voorloopig was behandeld is hij naar zijn woning vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. KON HAAR HOOFD NIET MEER DRAAIEN. Gemarteld door spierpijnen. Een ons hulp is meer waard dan een ton medelijden. Dat was het ook voor deze vrouw. Iedereen beklaagde baar. Maar één gaf haar een raad, die hielp. Na deze goede raadgeving was zij niet langer het voorwerp van me delijden. Zij schrijft: „Ik leed aan spierrheumatiek in den nek het was een marteling Mijn hoofd kon ik niet meer omdraaien. Iedereen had medelijden met mij. Toen was er iemand, die me raadde Kruschen Salts te probeeren, wat ik deed. En in zes maanden was ik een andere vronw. J Als ik nu maar het minste vleugje van j rheumatiek voel, neem ik direct een J dosi9 van Uw wonderlijke Kruschen j Salts en het verdwijnt. Na alles, wat ik ondervonden heb zal ik nooit na- laten ook anderen Kruschen Salts aan te raden." Mevr. S. Het zijn de opeengehoopte afvalstof len in het lichaam, die de ondrage lijke rheumatische pijnen doet ontstaan. Kruschen Salts nu spoort nieren en ingewanden aan tot gezonde, gere gelde werking en het gevolg is dat de schadelijke afvalstoffen op volkomen natuurlijke wijze uit het lichaam ver wijderd worden. Wanneer U zich dus houdt aan de „Kleine dagelijksche dosis", zult U inwendig schoon zijn en blijven, en in een gezond, frisch en „schoon" gehouden lichaam is geen plaats voor het ontstaan van rheumatiek Kruschen Salts is uitsluitend ver. krijgbaar bij alle apoihekers en dro gisten a f 0.90 en f 1 60 per flacon Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) Botsing tusschen politie en opstandige boeren. Naar gemeld wordt is het in een dorp in het wojwodeschap Krakau tot bloedige botsingen gekomen tusschen de politie en opstandige boeren. In den loop hiervan werden 9 boeren gedood en ruim 20 gewond. De orde is weer hersteld. Granaat ontploft Naar uit Tunis wordt gemeld, zijn er in een inboorlingenhutbij Hammanet vijf personen gedood en twee levens, gevaarlijk gewond door de ontploffing van een granaat, die een inboorling had gevonden en die hij wilde openen AGXNDA1A WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, „Een aufo en geen g-ld." Ziterdag 8'/2 uur. Repetitie Lieder tafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Algem vergadering Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en8u, Luxor Bioscoop, „Een auto en geen geld W C.B Zondag van 6'/a8 uur inkorven St. Sebastlaan. NC Eindhoven. Zondagmorgen van 8-9 uur oefen- vlucht T.B.C vlucht vanuit Tilburg Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V GymnastieLl. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Motor.ongeval. Gisteravond had aan het Hoogeinde, bij de fabriek der N.V. v. Haren, een ernstig motor.ongeval plaats. De heer P. moest met zijn motor uitwijken voor een tegemoetkomende auto en kwam daarbij in botsing met een wagen die langs den weg stond. P. en zijn duo rijder W. werden tegen den grond geslingerd en met ernstige verwon dingen opgenomen. Dr L. die spoedig aanwezig was bracht de slachtoffers naar het Ziekenhuis, waar bleek dat P. een beenbreuk had bekomen. W. bracht het er met lichte kwetsuren, geblesseerde vingers enz. af De motor, eigendom van den heer V werd zwaar beschadigd. Auto.ongeval. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de heer H. K. alhier onder Veghel een auto ongeval gehad dat voor de inzittenden be'rekkeltjk gunstig is aigeloopen, terwijl de wagen, een nog als nieuwe Chevrolet, ge weldig is toegetakeld; Doordat de heer K. even naar een der portieren keek dat blijkbaar niet goed gesloten was en dus zijn aan dacht een oogenblik van het stuur was afgeleid week hij iets te veel naar rechts en raakte een langs den weg staanden boom. De auto vloog een halven slag om en botste daarna tegen een volgenden boom op. De carrosserie bleek aan de rechterzijde geheel in elkaar gedeukt en stuk geslagen. De bestuurder de heer K. had Zich slechts licht aan den linkerarm ge kneusd, de achterin zittende heer B. v. H. alhier bleek den rechterpols te hebben gebroken, terwijl nog een derde inzittende er met den schrik afkwam. Zij mogen wel van geluk spreken, dat zij 't er nog zoo gunstig hebben afgebracht. Gevonden voorwerpen. Op het bureau der gemeentepolitie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen een zilveren gulden. Limburgsche Bedevaart naar Lourdes. De vier treinen der Limburgsche Bedevaart naar Lourdes, waarin ook die waarin de zieken worden vervoerd, en aan welke bedevaart ook eenige Waalwijksche ingezetenen deelnemen, zijn Donderdagmiddag te Lourdes aangekomen. Alles en allen verkeerden in goeden welstand. Het weer is schitterend. Biljart-seance in de Twee Kolommen. Wij vestigen de aandacht op de mededeeling elders in dit blad om trent de biljart-seance die prof. Thee boom morgen Zondag van 12 2 uur in het café van N V. Hotel de Twee Kolommen zal geven. O.m. zal hij 500 punten cader spelen met een voor gift van 400 punten. Zijn partner zal zijn de bekende Waalwijksche biljarter de heer Frans Slaats. Daarna komen kunststooten enz. 's Namiddags is het strijkmuziek in dezelfde zaal van 5-9 uur van de White Star Band. ADVERTENTIëN. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Kindsheidsmis. Hedenmorgen werd in de St. Jans- kerk de Klndsheidmis opgedragen. Een kinderkoor, gevormd uit leer lingen der bijzondere scholen voerde de gezangen uit. R.K. Werkliedenvereniging. De R K. Werkliedenvereen. houdt a.s. Maandag in den Gildenbond hare jaarvergadering. Behalve de jaarver slagen van secretaris en penning meester komt o.m. de periodieke bestuursverkiezing aan de orde. Af tredende leden zijn de heeren F Passier, G. van Someren en Adr Stokwielder, terwijl er een vacature is wegens bedanken van den heer P. Kelder. Door den bestuursraad wordt als candiiaat voorgedragen C v. Hoof, en door de leden is voor J, Schalken een lijst ingediend. Bakkersvereenlging. De bakkersvereenlging „Eendracht maakt Macht" alhier zal a s Dinsdag een uitstapje maken naar Nijmegen en omstreken. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Echtgenoote en Moeder NEELTJE KUIJSTEN. geb. Versteeg, In den ouderdom van 57 jaren. Waalwijk. W. KUIJSTEN Sr. H. KUIJSTEN A KUIJSTEN Balkbrug. W. KUIJSTEN Jr. Waalwijk. H. KUIJSTEN en Verloofde. J. KUIJSTEN J. KUIJSTEN M KU1ISTEN. Waalwijk. 23 Juni 1933 NEDERLANDSCH PRODUCT HERPT. Verschenen is de officieele feestgids van hel groot festival van den Bond van Harmoniegezelschappen „Dé Langstraat", op Zondag 25 Juni a.s., welk festival wordt gegeven door de Harmonie „De Eendracht" te Herpt in den tuin van J. Verhoeven,, café, alhier. Wij ontleencn daaraan dat de officieele ontvangst om 3 uur zal plaats hebben op het gemeentehuis en de opening aldaar zal geschieden door den beschermheer der harmonie, burgemeester van Egge- len, waarna de gezamenlijke harmonie ën de feestmarsch zullen uitvoeren. Verschillende jonge dames zullen lief- dadigheidsbloempjes, verkoopen tot steun der harmonie. In 't geheel zuileen deel nemen 8 harmonieën en 2 zangvereeni- gingen. Het geheel belooft een drukke Zondag middag te worden, die den bezoekers veel muzikaal genot zal verschaffen. SPRANG—CAPELLE (Voorin. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien zal in de Ned. Iierv. Kerk alhier lees- dienst worden gehouden, terwijl des na middags 2 uur hoopt op te treden Ds. Mulilnickel van Waalwijk. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half 10 en des namiddags vijf uur in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. C. Hagen. SPRANG. In Café van Zwietering zal Zondagavond 8' uur prof. Max Theeboom uit Rotterdam een biljart-seance geven. DUSSEN. Onder het vee loopcnde in den polder Spits en Hennip is mond- en klauwzeer uitgebroken. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 27 Juni des voormiddags 11 uur. Hal,o Pieterse, stuur tante Bet kachelglans, een doosje met opener hoor, en tevens een tube, maar zeg Pieterse, tante Bet is er achter gekomen dat die tuben die je voor heen leverde En ge ls ch fabrikaat waren, niet meer doen hoor. Wat zeg je, weet je dat niet? Zeg zakenman, let net op de Hollandsche tekst van de verpakking, die is soms misleidend, stuur nou maar een doosje en een tube OVALINE dan heeft tante Bet Nederlandsch fabrikaat van de Ovaline- fabrieken te Nijmegen, en ze is nog beter ook

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10