Dollfuss in staat het nat.-soc. in Oos tenrijk uit te roeien. De binnenlandsche toestand in Oos tenrijk zal zich van zelf ontwikkelen. Hitier zal zich tevreden stellen mol toeschouwer te blijven bij Dollfuss' val, welke onvermijdelijk is en hij zal in geen enkel opzicht ingrijpen in de binnenlandsche aangelegenheden van Oostenrijk. Dit is trouwens niet noodig, want de nat.-soc. beweging in Oostenrijk is sterk genoeg om op eigen beenen te staan. De verbanning van een paar leiders zal de kracht niet breken van de beweging, die haar vertakkingen in het geheele land heeft. Wat betreft de macht van het ka tholicisme verklaarde de pers-attaché dat het nog slechts een kwestie van tijd is, dal hel volk van Oostenrijk en Duitschland tot het inzicht zal komen dat het katholicisme niet sterk genoeg is om het bolsjewisme te bestrijden. Rome is niet sterk genoeg om Mos kou te overweldigen. Wat wij noodig hebben is een anti-Moskou, en dat is Herlijn. Het katholicisme was niet krachtig genoeg om de Fransche revo lutie te Vfcrhinderen, noch om in te grijpen bij de jongste gebeurtenissen in Spanje, Rome zou bereid geweest zijn de rol van toeschouwer te vervul len, ook bij Duitschland's ineenstor ting. Doch in Duitschland is thans een man opgestaan, die aan Moskou een „halt'.' heeft toegeroepen. Deze man is Hitier, de grootste kracht in het hedendaagsche Europa". Actie tegen de Duitsch-Nationale Organisaties. In Duitschland keert de regeering zich thans tegen de Duitsch-Nationale organisaties. De actie tegen de Duitsch-nationale Kampfringe is niet uitsluitend in Prui sen, doch in het geheele rijk ingezet. Deze actie was noodzakelijk omdat in sommige dezer groepen 60, 70 pet. of meer communisten en marxisten ble ken te zitten. Uitdrukkelijk wordt verklaard, dat de actie slechts uit vei ligheidsoverwegingen wordt gevoerd en wel uitsluitend tegen de Kamp fringe, niet echter tegen het Duitsch- nationale front, en evenmin tegen de Stalen Helm waarmede de N.S.D.A.P. op het oogenblik samenwerkt.. De Stalen Helm sluit zich aan bij de nat.-soc. beweging. In een bespreking welke Woensdag heefj plaats gevonden, werd overeen gekomen, dal ter verzekering van de ten uitvoer legging der nationaal-so- cialistische revolutie de Stalen Helm zich bij de nat.-soc. beweging zal aan sluiten. Maatregelen tegen de Beiersche Volkspartij. Gedurende den laatsten tijd zijn de verdenkingen tegen leidende personen der Beiersche volkspartij in verband met de jongste gebeurtenissen in Oos tenrijk in het bijzonder met het eenige dagen geleden aldaar afgekondigde verbod der N.S.D.A.P., zoodanig toe genomen, dat geconcludeerd moest worden tot het bestaan van verbindin gen tusschen de Beiersche volkspartij en de christelijk-sociale alsmede de Heimatwehr in Oostenrijk. De Beiersche politieke politie heeft derhalve een actie ingezet tegen de functionarissen der Beiersche volks partij in geheel Beieren. KANTONGERECHT WAALWIJK. Donderdag 22 juni 1933. Verouderde toestanden. Deze treft men nog aan bij het doorkijken van den kadaslralen legger der gemeente Waspik. Deze plaats telt n.l. een aantal openbare wegen, die in beheer zijn bij de gemeente, doch waarvan het onderhoud isopge- dragen aan de eigenaren der be lendende perceelen. Dergelijke toe standen konden wellicht hun voordeel hebben in den vredigen tijd toen de legger werd samengesteld men schreef toen 1878 doch in onze jaren geven zij slechts aanleiding tot misverstand en ongewenschte situaties. Zoo leefde A. M. S, te Waspik in de veronderstelling dat hij die den weg moest onderhouden ook wel gerechtigd zou zijn er eenige paaltjes te slaan voor het maken van een afrastering. Getuige was de burgemeester van Waspik, die de heeren met de inge wikkelde situatie op de hoogte bracht. Met b ben ik een jongensnaam met h een herkauwend dier met sn. een wintersche spijs Wie ben ik? 4 1 2 3 4 5 6 7 8 9 4 is een Hol. landsch woord voor chemie. 9 5 6 niet mager 8 7 6 gril 3 4 8 kip 1 2 3 5 6 pret 5 De volgende lettergrepen goed ge rangschikt, geven een bekend spreek woord Des. dig, dul, heid is, kus, ie, oor, sen, veis. En toen mocht verdachte al beweren dat de gemeente Waspik zelf niet weet waar haar wegen liggen en dat hel huis van Corn. Heere ook op het bedoelde voetpad gebouwd Is, aan zijn schuldigverklaring kon hij toch niet meer ontkomen. Maar met de minimum boete kwam hij er toch af. Nog een grondkwestie. Er kwam nog een tweede grond- kwestie aan de orde. j. D. uit Kaats heuvel had n.l. op zijn perceel hij was tenminste in de meening dat de grond van hem was een bord ge plaatst met opschrift „Verboden Toe gang'. Zijn huurlieden, de 68-jarige M. L., de 26-jarlge F. v. O. en de 28 jarige H. L. j. R„ waren zoo vriendelijk nog denzeifden dag het bord met paal en al weg te halen en in een sloot te werpen. Daarover kreeg men de poppen aan het dansen. Getuigen mej. A. D. en mej. A. L.-S. gaven verslag van de bewerking van den paal door de drie verdachten. Verdachten voelden zich onschuldig daar zij meenden dat de paal op hun terrein stond. Get. j. D. die er ook pretenties op voert, beweerde dat hij vroeger het erf nooit heeft willen afsluiten omdat zijn zoon naast hem woonde. Than3 is L zijn buur geworden en deze was zoo vrij om zonder ver gunning allerlei werkjes te gaan op knappen. Alles bijeen was het voor de heeren een zeer lastige zaak, want D. heeft indertijd 6.60 H A. van zijn grond verkocht en nu is het maar de vraag tot hoever die lap reikt. Het beste is dat jullie op ge zamenlijke kosten een landmeter laten komen om de zaak uit te maken, merkte Kantonrechter op. Dat moet L. dan maar doen, ik betaal er niets voor want ik weet dat de grond van mij is, was bet resolute antwoord van D. De zaak wordt voor zes maanden geschorst om partijen de gelegenheid te geven een civiele procedure te be ginnen. Hij wist van mets. G. P. v. d. O. uit Gilze, chauffeur der ATO-bussen werd er van verdacht in de St. Antoniussiraat te Waalwijk met zijn bus zoodanig te hebben gemanoeuvreerd dat hij daardoor den 25-jarigen schoenmaker J. v. V, een leeiijke vai liet maken. Bij mijn weten is er niets voor. gevallen, zei verdachte. Dat is kras! merkte Kanton rechter op. Ik heb niet eens een wielrijder gezien. 10 dagen na datum is er een agent bij me gekomen die mijn naam gevraagd heeft, meer heb ik niet van de zaak gehoord. Get. F. A. G. M. V. echter had wel wat gehoord en gezien ook. In geuren en kleuren vertelden hij hoe de aan rijding gebeurde. Bij de halte café Kemperman week de bus plotseling naar de zijde der straat en stopte, zonder signaal of teeken te geven. De flitser kon de bus toen niet meer ontwijken. Get. J. v. V„ het slachtoffer, ver haalde in denzelfden geest en zei dat hij aardig wat schade gekregen had. Stel je civiele party vroeg Kantonrechter. Nee, ik heb al f 15,— gekregen van iemand, die zei dat hij van de verzekering kwam. Van welke verzekering kwam die man Kantonrechter stelt dezelfde vraag nu aan verdachte. Ik wee» eerlijk waar van niets Een goede verzekering! laat de Ambtenaar zich ontvallen. Maar een feit is het dat je je f 15.— hebt, merkt Kantonrechter getuige op en deze knikt instemmend alsof hij wil zeggen dat de rest hem vrij koud laat. Verdachte trachtte zich nog te redden met de bewering dat er dik wijls meerdere bussen vlak achter elkaar rijden en mogelijk een der andere wagens de aanrijding had ver oorzaakt. Getuigen hadden echter maar 1 bus gezien en zoo ging de uitvlucht niet op en moest verd. f5— boete neertellen 'n Al te ijverig raadslid. W. v. d. W., 39-jarig leerlooier wonen de te Drunen, kwam niet ais doodge woon burger voor 't hekje, doch in zijn kwaliteit van raadslid. In de meening dat deze hooge functie niet alieen binnen doch ook buiten de raadszaal rechten en plichten geeft, had hij zich op het terrein der werkverschaffing begeven Vermits het lot wil dat som mige dorpspolitici met hoogere dorps autoriteiten op niet al te wit voeije staan en dat blijkbaar ook hier het geval was en men dus op speciale belangstelling of bemoeizucht niet gesteld was, zoo was de werkver schaffing voor het raadslid gevaarlijk terrein. Met een bonnelje werd het hem dan ook duidelijk gemaakt dat zijn aanwezigheid daar op niet zeer hoogen prijs werd gesteld. Wie in plattelandspoUtiek is inge wijd zal licht begrijpen, dat er aan het geval meer vast zat en dat de overheid zich door bepaalde motieven tot deze verbaliseering liet leiden. Had je vergunning om daar te loopen? vroeg de Kantonrechter. Ik ben lid van den gemeenteraad en daarom meen ik het recht te hebben op gemeenteterrefn te komen. Boven dien is het terrein in het geheel niet afgerasterd en staat er geen bord „Verboden toegang". Er staat toch in het verbaal dat er een draadafrastering was die be vestigd was aan palen. Men heeft er 2 dagen een draad gespannen, maar dat was alleen om mij te „vangen". Laat er dat maar af, dat doe niets terzake. Verdachte beweert vervolgens dat hij voor en na de bekeuring meer malen ongehinderd het terrein heeft bezocht. De gemeente Drunen heeft 500 H.A. grond in eigendom, aldus redeneert hij, en hoe zou een raadslid goed de belangen der gemeente kunnen behartigen zonder dat hij op dat terrein mag komen In dit geval was het toch niet noodig dat je op de werkverschaffing kwam, Het was wel noodig, want de burgemeester had gezegd dat de men- schen er niet hard genoeg werkten. Daarom heb ik 4 dagen achtereen het werk bezocht Anderen mochten er vrij loopen, doch ik niet, alleen om mij is het te doen. In de stukken lees ik dat er andere beweegredenen voor bestonden, en dat is heel droevig. Overeenkomstig het verzoek van den Ambtenaar stelt Kantonrechter deze zaak uit tot de volgende zitting (13 Juli) wanneer getuigen zullen worden gedagvaard. Den barmhartige beloond! Als men maar voor het ongeluk geboren is dan kan zelf3 barmhartig heid duur te staan komen. Daar was W. K. ie Vlijmen die 2ljn medelijdend hart liet spreken bij een motorongeval te Vlijmen. Een der slachtoffers moest n.l. met zijn 7-jarig zoontje nog naar Waspik en de laatste trein was reeds voorbij. K. was toen zoo bereidwillig zijn vrachtwagen beschikbaar te stellen. Daar hij de weg niet goed wist moest hij als vierde man In de cabine nog een gids medenemen, wat hem geen bezwaar leek daar de cabine voor 4 personen goedgekeurd was. Echter K had daarvan de bewijzen niet en daarna vroeg de politie juist. Dat kostte het eerste procesverbaal en tegelijkertijd moest hij op de bon daar hij vergeten had signalen te geven, vermoedelijk om de nachtelijke rust niet te ver storen. Kantonrechter vond het ook wel wat sneu er zoo in te loopen, vooral voor een vader van 9 kinderen, die het in dezen tijd toch al moeilijk genoeg heeft. Voor het eerste feit werd K. dan ook geen straf opgelegd hoewel hij wel schuldig werd verklaard, voor 't tweede kreeg hij f 1 boete. Uitspraken. C. B. v. d. S. te de Werken, die zonder achterlicht gereden had en om zich schoon te wasschen zoo'n mooi verhaal opdischte, kreeg f 10 of 5 d ondanks het feit dat hij hei zoo spijtig vond onschuldig veroordeeld te worden! Den O., de verdachte in de Loon op Zandsche wegenkwestie, werd schuldig verklaard aan het strafbare feit over andermans terrein te hebben getoopen. Het kost hem twee kwartjes Het ernstigere gevolg, van deze uit spraak is dat de Loon op Zandenaren niet meer van deze weg gebruik zullen mogen maken. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur. Vergun ons s.v.p. een plaalsje in Uw veelgelezen b!ad, waarvoor wij U bij voorbaat danken. Zondag j.l. het raadsverslag van Sprang-Capelle gelezen hebbende zagen we dat het Gemeentebestuur naar werkgelegenheid zoekt voor de werkverschaffing en dit zoekt in een andere gemeente, terwijl in onze ge meente ook nog wel wat te doen is, n.l. dat ze ons bewoners van het Trampad eens uit den modder helper.. Na een paar regendagen is het één baggetboel. Hopende dat het gemeentebestuur hierop eens de aandacht vestigt ver. blijven Hoogachtend. De bewoners van het Trampad. Vryh, Capelie Juni 1933. Waspik, 20 Juni 1933. De Supportersvereniging der R.K, voetbalclub „Hercules" bood de club een stei nieuwe doelnetten aan bij gelegenheid van het behaalde kampi. oenschap. Deze „beau geste", die ons aan het daadwerkelijk bestaan der Supportersclub herinneit, deed onder, geteekende trachten in een gevoelde behoefte, een Supporterslied, te voor zien. Onderstaande regelen zijn dan ook genoemde supporters aangeboden. Wijze: It is a long way to Tipperaify. SUPPORTERSLIED. Wij, Supporters zijn te kennen Als wij langs het lijntje staan. Want wij vuren door ons' geestdrift Onze voetbalmakkers aan. Voor de overwinning van ons Hercules Staan wij immer op de bres. Kou of hitte kan niet hind'ren Immer gaan wij er op uit Want wij hebben graag ons aandeel In den te behalen buit. Voor de overwinning van ons Hercules Staan wij immer op de bres. Bij het spel der Herculanen Klopt ons voetbalhart zoo snel Wij genieten met volle teugen Bij 't zien van hun fraaie spel. Voor de overwinning van ons Hercules Staan wij immer op de bres. Voor de eere der geel-zwarten Zijn wij naar het veid gegaan. Gaan zt) met d'overwinnlng strijken Dan voelen wij ons ook voldaan. Voor da overwinning van ons Hercules Staan wij immer op de bres. Ze! de voorhoede een punlje Dan slijgt onze vreugd ten top. Door ons juichen, door ons jub'len Laait dan weer de geestdrift op. Voor de overwinning van ons Hercules Siaan wij immer op de bres. Brengt de vijand onverwacht soms Onze netten iri 't gedrang. Dan staan wij in de hoogste spanning En wij roepen, wei een beetje bang: Voor de overwinning van ons Hercules Staan wij immer op de bres. Meestal is d?e angst gauw over Want ons backstel is paraat. En onze keeper zorgt dan keurig Dat de bal weer 't veld Ingaat. Voor de overwinning van ons Hercules Staan wij immer op de bres. De middenlinie zorgt dan spoedig Dat het leer weer verder rolt. Waarna fluks dan weer „een uiterst" Er mee langs 't lijntje holt. Voor de overwinning van ons Hercules S!aan wij immer op de bres. Mocht het onz' jongens eens verrassen En de bal moet weer midd'out, Dan zijn wij het, die er voor zorgen □al men er toch den moed in houdt. Voor de overwinning van ons Hercules Slaan wij immer op de bres. Hercules is onze vreugde Want wij leven met hun mee. En nu ze dit jaar kampioen zijn Brullen wij: „Vivat, Hoezee!" Voor de overwinning van ons Hercules Staan wij immer op de bres. RIJMELAAR. GEMENGD NIEUWS. Epidemie In Oost-Slberle. De Iyphu3 epidemie, die reed3 vier maanden in het Chita-district van Oost Siberië heerscht, breidt zich ge stadig uit. Volgens de jongste gegevens zijn niet minder dan 10 000 mannen, vrou wen en kinderen aan de epidemie ten offer gevallen. Spoorwegongeluk in Bulgarije. By Sofia is een ernstig spoorweg ongeluk gebeurd, waarby zes personen werden gedood en 13 werden gewond. In een tunnel kwam een personen trein, waarvan de machinist een stop- teeken niet had gezien, in botsing met een lorrie, welke; uit tegenovergestelde richting kwam en waarmede zich twintig wegwerkers naar hun werk begaven. Van de arbeiders op de lorrie wer den er zes gedood, terwyi één zoo goed als ongedeerd bleef en de overi gen zoodanig werden gewond, dat zij in hopeloozen toestand naar een zie kenhuis moesten worden overgebracht. Ernstig motorongeluk. Twee dooden. Woensdagavond is tusschen Lunte- ren en Ede een ernstig motorongeluk gebeurd, De 40 jarige T. Bakker met den 2C-jarigen B Lagerwy op den duo, cwam uit Lunteren. Van de andere zijde kwam een meisje uit Ede, J. Mei link, met haar vriendinnelje H v. d. Weyde achter op haar fiets. Zij gaf een teeken links af te willen si2an, wat de motorryder te laat opmerkte. Een aanrydlng vo'gde. Bakker was byna op slag doodLagerwlj kreeg een zware schedelbreuk en is kort daarop even eens overleden. Het meisje Meilink kreeg een lichte hersenschudding en evenals haar vriendinnetje eenige vleeschwonden. Zes kinderen bedolven. Tc Bernrath by Keulen speelden zes kinderen op een aschvaalt toen de massa in beweging geraakte. Alle zes werden bedolven. Twee hunner konden slechts a!s lijk worden geborgen. Onder een tram geraakt en gedood. Gisteimorgen is een tot dusver on bekend gebleven man op den Beukels- dijk te Rotterdam, ter hoogte van den Heemraadssingel met zijn fiets onder een motorwagen van tyn 21 geraakt. Met verbryzelden schedel werd hy op genomen. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Mattern als verloren beschouwd. Wij hebben reeds gemeld, dat sinds geruimen tijd niets meer was verno. men omtrent den Amerikaanschen vlieger Mattern, die 'n vliegtocht om de wereld had ondernomen. Het aatste nieuws van den vlieger was zijn vertrek uit Siberië naar Alaska, in Canada. Systematische opsporingen hebben geen enkel resultaat gehad, zoodat moet worden aangenomen dat Mattern is omgekomen en vermoedelijk in zee gestort. Het rijkste meisje ter wereld getrouwd. Prins Alexis Mdivani, die met miss Barbara Hutton, de erfgename van de I Woolworth-millioenen in het huwelijk J getreden is, heeft een document onderteekend, waarbij hij atstand doet van alle wettelijke rechten op het fortuin zan zijn echtgenoote. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. 16—23 Juni. Geboren Bertha Pa. Ma. d.v. W. L. v. Muilekom- Sleenhoff. Maria La. Fa. d.v. P. J. Sclialken-Koolen. Nicolaas A. J. z.v. J. X. Hooymayer-de Groot. Catharina Chra. d.v. W. J, v. Boxel-v. Bommel. Johanna Ma. d.v. G. v. d. Anker-v. Dru nen. Antonius F. M. z.v. J. M. Leijtens- Refl&rman. Wilhelmus z.v. G. Tim- mermans-v. Vlijmen. Hermanus J. z.v. H. H. Meeth-v. Helvoirt. Antonius A. z.v. J. C. v ;Bladel-v. ,d- Elshout. Wil- helmina Ma. Ma. d.v. G. J. v. Duijl-van Broekhoven Henrica Ma. d.v. J. de Haan-Snijders. Johanna Aa. Ca. d.v. J. W. Roelofs-Goedhart. OverledenGeene. Huwelijksaangiften C. J. de Peffer 28 jaar en Aa. Wa. Ja. Knippels 23 jaar beiden alhier. J. H. de Werd] 29 jaar en M. Ma. v. Rijen 26 j. beiden alhier. A. J. P. v. Ree 26 jaar en ba. Ja. v. Hoof 22 jaar beiden alhier, i L. H. Kokhuis 24 jaar te Eindhoven en Ja. E. .de Leeuw 20 jaar te Waalwijk. Huwelijken P. N. O. Schindler 27 jaar en E. M. I schirpke 26 jaar beiden alhier. Ingekomen: Pa. Ma. Vos van Tilburg. Ja. Ma. Bruijsters van Udenhout. A: Zwerts en gezin van Werkendam F. Brink maan van Werdingen (Kr. Krefeld Did.) A. F. v. d. Sanden van Drunen M. Robben en gezin van Drunen. Ja. Aa. Snijders van Raamsdonk. Wa. Ja. Pa. Didden van Veldhoven. P. G. Beek man en gezin van Maastricht. Ha. Fa. Peijnenburg van Boxmeer. Vertrokken: G. L. Simons naar den Haag. G. H. L. Stroeken naar Oisterwijk. A. P. Korthout naar Eindhoven. H. Pieper naar Bocholt. Ca. Pa. Jaspers naar Rucphen. P. Schindler en echtgenoote naar Eethen. KAATSHEUVEL. 1—15 Juni 1933. Geboren Petronella G. M. dv Cornelius A. de Bont en M. P. van der Velden. Ger- truda Th. dv Antonius M. Molenschot en Adriana J. Hoevenaar. Maria A. C. dv Marinus Maas en Cornelia J. Bressers. Leonardus zv Johannes van der Linden en Johanna G. van Wanrooij. Johanna C dv Jacobus J. Sprangers en Petronella F. Beerens. Michael C. C. zv Marinus J. Coo- mans en Maria C. Maas. Joannes F. zv Gerardus A. van Halder en Jo anna E. van Seters. Clasina A. M. dv Cornelis van Loon en Maria v. d. V en. Adriana W. C. dv Cornelis A. Schoenmakers en G. M. Beunis. Waltherus zv Johannes W. Dinge- mans en Grada Olten. Antonia dv Antonie van Dongen en Agnes van Wanrooy. Johannes M. A. zv Adria- nus J. Snoeren en H. J. Brehin. Carolus M. zv Marinus M. Aarts en E. Smulders. Overleden Johanna van Ham, wed. van Wil lem van Gorkom, 85 jaar. Nicola- sina H. M. Jansen, 4 dagen. Arnol- dus G. de Kinderen, echtg. van A. M. van Dortmont, 27 jaar. Gehuwd Hendrikus J. van Gorkom, 30 jaar en Maria A. van der Velden, 26 jaar. Theodorus J. Musters, 23 jaar en Anna van Boxtel, 21 jaar. Francis- cus van Osch, 26 jaar en Johanna M. Couwenberg, 24 jaar. Hendrikus C. de Wit, 31 jaar en Elisabeth J. van Laarhoven, 33 jaar. Adrianus H. J. v. d. Rijt, 27 jaar en Maria E. Mus- kens, 27 jaar. RAAMSDONK. Van 10 t.m. 16 Juni 1933. Geboren: Johannes F. zv Franciscus W. van der Pluijm-van Gils. Henrica J. C. dv Johannes A. Kamp-de Bont. Gehuwd Franciscus C. van Disseldorp, jm., oud 28 j. en Maria E. de Bruijn, jd., oud 26 jaar. Johannes H. Peters, jm., oud 26 jaar en Maria C. Sneijers, jd., oud 22 jaar. Overleden Johanna Wijdemans, weduwe van Wilhelmus A. van Zon, oud 79 jaren. SPORT. VOETBALSPORT. De Nedcrlandsclie voetbalploeg tegen Hongarije. Doelverdediger Van Male van Feije- noord heeft zijn benoeming aanvaard, doch Bonsema van Velocilas moest bedanken en wordt vervangen door Schoemaker van Quick, Den Haag. Het elftal is nu definitief als volgt: Doel; Van Male (Feijenoord)ach ter: Weber (A.D.O.) en Van Run (PSV); Midden; Pellikaan (LONGA), Ande- riessen (Ajax) en Breitner (ADO). Voor: Wels (Unitas), Vente (Nep- tunus), Lungen (AFC), Schoemaker (Quick) en Mulders (Ajax). Het eigenaardige is, dat in den aan val niet minder dan 4 tweede klasse spelers uitkomen en dat het binnen- trio uit debutanten bestaat.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6