DE ECHO MN H. Kolsleren-LaÉarde Dn1 de Biliart tlelhehbers. 100 °|o Denkt er aan! H. de Bont-v. Huiten 5 pCt. korting. GEBR. POSSEM1S, No. 52. Zaterdag 24 Juni '33. 56e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 23 Juni 1933. Kamer van Koophandel en Fabrieken. De vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat wordt gehouden op Woens dag 28 Juni 1933 in Hotel Verwiel te Waalwijk. Aan de orde komen de volgende punten 1. Vaststelling notulen vorige ver- gadering. 2. Aanbieding der rekening en ver- antwoording over 1932. 3 Aanbieding van het verslag over 1932. 4. Instelling van de .Commissie tot behartiging der Waterschapsbelangen, betrokken bij de afsluiting van eenige riviermonden binnen het gebied der Kamer". 5. Verbetering verkeer door de Lang straat. 6. Verbetering Stationsweg te Geer- truidenweg. 7. Concessiestelsel voor vrachtauto's. 8. Enquete over handeldrijven door ambtenaren in overheidsdienst. 9. Wet tot bescherming van ge- bruiksmodellen. 10. Het bewaren van correspon dentie ten postkantore tijdens afwezig heid van geadresseerde. 11. Evenredige vrachtverdeeling in de Binnenvaart. 12. Treinverbinding Noordbrabant met Twente. 13. Schrijven der Kamer van Koop handel te Tilburg over spoorwegver. binding Tilburg—'s Gravenhage. 14. Instelling van een proef-nacht- dienst op het veer Moerdijk—W il- lemsdorp. 15. Schrijven van eenige industriee- len te Loonopzand om den steun der Kamer inzake langere openstelling van het telefoonkantoor ter plaatse. 16. Schrijven van het .Economisch Technologisch Instituut der R. K. Handelshoogeschool te Tilburg" en het .Economisch Technologisch Instituut in Limburg" inzake industrie-finan- ciering. 17. Schrijven der Nederlandsche Kamer van Koophandel te Parijs omtrent een regeling van de Neder landsche invoeren. 18 Omzetbelasting. 19. Adressen van de Kamers van Koophandel te Amsterdam, Rotterdam en Utrecht inzake wettelijke tijd- regeling. 20. Mededeelingen van het Natio- naai Comité tot Beteugeling van het Cadeaustelsel. 21. Schrijven van den heer J. C. Frederiks te Kaatsheuvel over oprich ting eener Commissie van Bijstand voor den Middenstand. 22. Eenige mededeelingen van de afdeeling Handel en Nijverheid van het Departement van Economische Zaken. Promotie. Aan de Uilversiteit te Leiden is bevorderd tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld.Zwak zinnigheid bij kinderen" de hecrj H. M. Koenen, geboren te Eindhoven, Zenuwarts aan het gesticht Voorbnrg te Vucht. Dr. Koenen heeft ook In onze gemeente door onderzoek der zwakzinnige kinderen In de verschillende scholen als aan huis. stof verzameld, voor zijn proefschrift. Hij was gcruimen tijd in.Waalwijk werkzaam Voorts bezocht hij daarvoor Escb, Liempde, Cromvoirt en Vught, piaalsen van onderscheidene groot'e Bovenstaande dissertatie is versche nen ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Examen L. O. Aan de Christelijke Kweekschool te Zetten slaagde voor de acte L. O Mej. C. Louwe—Kooljmans. Centrale Vereeniging ter behartiging der belanden van de Hulden Leder. Schoenen en aanverwante branches. Vrijdag, 16 Juni, is te Utrecht de eerste bestuursvergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging. Aan wezig waren 34 bestuursleden der ver schillende aangesloten groepen uit de branche. Tot ledïn van het Dag. Bestuur zijn gekozen de heeren L. Verwoerd, Amsterdam, Voorzitter. Chr. v. d. Aa, Olsterwijk. F. Hessels, Den Haag. W. Lub, Amsterdam. C. Raming, Waalwijk. J Qjlrljis, Rotterdam. L Uytendaal, Rijen. Als plaatsverv. Dag. Bestuursleden, de heeren J A Melhado, Amsterdam. Q Messelink, Velp. E. Stibbe, Amsterdam Tot secretaris werd benoemd Mr. v. d. Loo en tot griffier, Mr. Schokking. Kindsheid feest. De optocht der Kindsheid ln de parochie St. Jan zal dü jaar gehouden worden op Zondag 25 Juni de nam. om half zes. Deze zal trekken vanaf het klooster der Eerw Zusters, Stations straat, Mr. van Cooihstraat, Haven Qrootestraat Hoeketnde, terug naar het klooster. Tijdens den optocht zal ge collecteerd worden. De opbrengst dezer collecte is uitsluitend voor de missie. Nieuwe brievenbus. De directeur van het Postkantoor maakt bekend, dat een brievenbus zal worden geplaatst aan het perceel Putstraat No. 124. Speldjesdag K. V. Naar wij vernemen heeft de speldjes verkoop van de K.J. V. 1.1. Zaterdag en Zondag gehouden in onze ge meente,de belangrijke som van f 186 70 opgebracht. St. PetrusschooK Zondag 2 Juli la er gelegerheld om nieuwe leerlingen aan te geven voor de St. Petrusschool. Dit geschiedt in de spreekkamer der school 's namiddags van 5 uur tot 7 uur. Alleen die jongens kunnen worden aangenomen, die op 1 September vol ledig 6 jaar zijn. Collecte Gewapenden Dienst. Op 26 en 27 Juni a s. zal wederom, thans voor de 117de keer, de jaar lijksche collecte plaats vinden ten behoeve van het Fonds ter aanmoedi. ging en ondersteuning van den Ge- wapenden Dienst in de Nederlanden. (Fonds voor Oud-Militairen.) Blijkens het laatste jaarverslag wer- den door bedoeld Fonds 741 ver dlenstelijke oud-militairen, die hulp behoevend waren geworden, finantieel gesieund. Het Fonds onderhoudt boven dien te Leiden het Koninklijk Militair Invalidenhuis, waarin aan oud militairen een aangenaam en gezellig tehuis Hierin werden in het 48 oud—militairen Grootesfr. 199 201 Waalwijk Telefoon 139. wordt geboden, afgeioopen jaar verpleegd. Gaarne zoude het Fonds zijn hulp in wijderen kring willen verleenen de geldmiddelen laten echter uitbreiding niet toe. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk bevelen deze collecte gaarne aan de ingezetenen dezer gemeenten aan. KOLONIALE WAREN COMESTIBLES DELICATESSEN KOFFIE EN THEE Fijne kwaliteiten Uitgebreide sorteering. Prompte bediening. Geregelde besteldiensten in Waalwijk en Omstreken. Ernstig auto ongeval. Woensdagmiddag te 5 uur is de luxe auto van den heer Bouwman, ga ragehouder te Aalburg, van de brug nabij de Veldtent over het kanaal den Bosch—Drongelen gereden. De wagen stortte van een hoogte van 3 Meter neer, sloeg over den kop, en bleef juist aan den oever staan. Van de inzittenden werd Mej. J. Holster uit v m. Besoijen vrfl ernstig inwendig gekneusd Zij werd naar het St. Nicolaas ziekenhuis overgebracht, doch kon daarna naar huis vervoerd worden. De overige inzittenden kwamen er vrij goed af. Mej. C. Holster en Mej. M. Bouwman kregen lichte hoofdwonden terwijl de heer Bouwman die aan het stuur zat, zich de bovenlip doorsneed. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. Het mag een geluk heeten dat de wagen juist op den wal bleef staan en niet ln het water is terecht gekomen. De auto had de val vrij goed over leefd en vertoonde uiterlijk slechts weinige deuken. Een gedeelte der brugleuning brak af. Uitstapje. De Vereeniging A.R. K. A. (Alg.R.K. Amblenarenvereenlging) maakt Zondag as een uitstapje naar Arnhem en» Omgeving. Excursie Rüksvakschool. i Dinsdag 13 Juni j.l. maakt:n de leer- A s. Zondag komt de proresseur j|ngen ^er Rijksvakschool afd. Machi- van September heeft het comité van deze tentoonstelling besloten deze niet te houden op 23-25 September 1933 zooals aanvankelijk was gedacht doch op 30 Sept. en 1 en 2 October. Bultenlandsche Postpaketten. De directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat met ingang van 1 Juli a.s. in het pakketpoatver- keer tusschen Nederland en verschil- lende andere landen pakelten kunnen worden verzonden van 10—15 en van 15-20 kg. Nadere inlichtingen kunnen ten kan tore worden ingewonnen. Districts—Arbeidsbeurs Len Dosch. Jaarverslag 1932. De toesland der aibeidsmarkt was in 1932 nog ongunstiger dan in 1931. Het meest hadden van de werkloos held te lijdende metaalindustrie, schoenindustrie, tabaksindustrie, lypo- grafie en bouwvakken. Het behoud der werkeloosheidver zekering bleek van heel groot belang te zijn. De som der uitkeeringen liep zeer hoog. Alleen in Den Bosch werd f 138.128.51 uitgekeerd. Hei district omvat 15 agentschappen. In 1932 werden ingeschreven 8147 werkloozen, waarvan o.a. 2181 in Oss. 1350 ln Vught 379 in Rosmalen. 350 in Sprang— Capelie, 350 St. Mlchiels Gestel, 685 Waalwijk, 255 Waspik, 310 Dussen, 157 Berllcum, 301 Almkerk, 171 Herpen 161 Schljndel, 349 Vlijmen, 79 Drunen, Andel 46, Hedlkhuizen 81, Heesch 86, Heusden 91. Uden 181, Veghel 222, Wijk 167 en in de overige plaatsen uli het district een geringer aantal. Uit het geheele district konden slechia van de 8147 werkloozen, die inge schreven waren een 909 lal werk vinden door bemiddeling der Arbeids beurs. Van de gemeente Den Bosch waren welkom, en de dag der feestelijke opening zal nader algemeen bekend worden gemaakt. De Voorzltser en de secretaresse-penningmeesteresse resp. niej. T. van Dijk en Mej. B Smits zullen denaanval leiden, en de volgende families zullen zich onder hunne banier scharenRaming, van Wees, Stieger, Klep, v. d. Biggelaar, Suljs, de Bruijn, Stiater, Mol, van Iersel, Lomans en Smits. Wij verwachten dat U weder naar ons zult zien, wij zorgen voor goede muziek, dit jaar was de Rhylhme Band uit Breda zoo welwillend ons te be- geleiden, en de N V. Bierbrouwerij „de 3 Hoefijzers" was zoo vriendelijk een vrachtwagen ter beschikking te stellen. AHe gaven zijn welkom en houdt ze gereed opdat de aanval spoedig afge slagen zal zijn, tot voldoening van U en van de aanvallers. Elke seconde moet geld opbrengen en weest bij voorbaat verzekerd van onze dankbaar heid, en van het geheele Brabantsche volk. (Zie verder Vervolg Prov. Nieuws). Ingeschreven werkloozen. 4168, geplaatst 1169 Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING WIJ geven op al onze goederen tot 15 JULI a.s. Beleefd aanbevelend, Meubelhandel en Reparatie-inrichting Stationsstraat 67, tegenover de Julianastraat een THEEBOOM in 't café van de biljart MAX séance geven N.V. Hotel „de Twee Kolommen" van 12-2 uur. Wit—Gele Kruis Woensdagavond hield het Wlt-Gele Kruis bestuursvergadering ln de achter- J zaal van Hotel Verwiel. Na opening werd door den Voorz. allereerst mededeellng gedaan van de ingekomen en behandelde stukken na de laatste bestuursvergadering, o.a. de mededeellng van enkele giften. j Een zeer uitvoerige bespreking werd gewijd aan de samenstelling der be grooting 1934 en daarmede verband houdende subsidie aanvrage. In be- glnsel besloot men de min contributie te verhoogen van f 1 50 tot 12 50 en de dtfialtieve vaststelling der begroo ting 14 dagen uit te stellen, en daar voor eene speciale bestuursvergadering te houden. Als datum voor de te houden jaar vergadering werd Donderdag 6 Juli bepaald. Zoo eenigszir.s mogelijk zal getracht worden veriegenwoo digd te zijn bij de viering van het 10 jarig bestaan der Nat. Fed. van het Wit—Gele Kruis, welke te Utrecht zal worden gehouden op 29 Juni a.s. H. Hart.hulde. De meisjes van de St. Theresia. school brachten Vrijdagmorgen hun jaarlijksche openbare hulde aan het H. Hart. De lange stoet van bruidjes en schoolkinderen, waarin talrijke vaandels, schilden en emblemen wer den meegedragen, trok door Groote straat, Stationsstraat en Antoniusstraat naar het Antoniusplein. Daar werden voor het beeld van Christus Koning enkele liederen gezongen en werd de opdracht gedaan. Het was een treffende plechtigheid, die nu eens niet zooals andere jaren door den regen verstoord werd. In de parochiekerk van den H. Antonius heeft pastoor Verhagen daar na de kinderen toegesproken en hen gewezen op de beteekenis der opdracht aan Christus-Koning. Via den Parallelweg trok de kleurige stoet daarna weer naar de school terug Gisteravond werd een openbare hulde gebracht door honderden katho lieke ingezetenen van geheel Waalwijk. Door de ZeerEerw. Heer Pastoor Verhagen werd de vernieuwde op dracht gedaan, terwijl de WelËerw. heer kapelaan C. Honout een treffende predieatie hield. nale Schoenmakerij onder leiding van hun leeraar, den heer C. J Mustert, een excursie naar de bakende Robinson Schoenfabriek te Nijmegen. Na door de Directie vriendelflk ontvangen te zijn, werd de groep ln tweeën gesplitst, om het bedrijf beter te kunnen bezichtigen. De rondgang Politiezaken. Waarschuwing. Onder den naam „Ned. Land- en Siadszending" werkt in den laatsien lijd een „Comité", dat voorgeeft zen ding ten doel te hebben. De leiders. Jan Willem Verbeek en was uit menig oogpunt zeer interessant, Dirk van Tol, laatstelijk in woonwagens vooral, wanneer men er rekening mede houdt, dat de Robinson Schoenfabriek een uitgesproken speciaalbedrijf Is. waarin uitsluitend heeren- en jongens schoenen gefabriceerd worden. Het aantal leestvormen is dan ook zeer beperkt, evenals de snituitvoeringen, waardoor het iet, dat in de snijderij alles gestanzt wordt, gemakkelijk kan worden verklaard. De fabricage geschiedt in commissle's van 10 paar en dan alleen op voorraad, zoodat de levering direct van het ma gazijn kan plaats vinden. Het tweede gedeelte van het fabricageproces, de z g. onderbewerking, vindt plaats op den loopenden bard, zoodat de schoe nen, in ongeveer 9 uur van onderen geheel klaar zijn. Opmerkelflk is het groot aantal spe- ciaal-machines, dat langs den band staat opgesteld, en waarbij de al- iernleuwste „Hochlelstungmaschlnen" sterk de aandacht trekken. Met groote belangstelling werd door de leerlingen o.a. kennis genomen van de nieuwste D.V.S G. omboekmachine, de uitleestmachine der firma Scfcön, welke werkt met staanden gummierol en oliedruk, de drukpersg'a tmachine der Moenu», eveneens werkende met oliedruk, en de Klridon doozenlijm- machlne. Verder viel het den leerlingen op, dat ondanks het hoog opgevoerde tempo, waarin de «chcenen gefabri ceerd worden, het product, aan het einde van den band, er zeer goed uit zag. Ongetwijfeld moef dit voor een groot gedeelte worden toegeschreven aan de prima inrichting en uitstekende organisatie. Na den rondgang werd door den heer Mustert, namens het gezelschap een dankwoord gericht tot de Directie, voor de welwillendheid, de leerlingen in de gelegenheid ie hebben gesteld, het mooie speciaalbedrijf te hebben mogen bezichtigen. EEN LEERLING. Land- en Tuinbouwtentoonstelling „Drunen." Met het oog op meerdere ten toonstellingen te houden op het eind verblijvend te Renkum, staan ongunstig bekend Gecolporteerd wordt met een blaadje „Zendingsblad ten dienste vau de Ned. Land- en Stadszending". dat tegen den prijs van 10 cent wordt verkocht. De opbrengst strekt geheel ten eigen bate. Verbeek neemt personen in dienst, aan wie hij een door hem geteekende legitimatiekaart ter hand stelt. Sieun aan genoemd „Comilé" in welken vorm ook, is ten eenenmale af te raden. De wit gele aanval. Bewoners van de Langstraat, weest op Uw hoede! Waarvoor? Wel voor den Wit Gele aanval, die Zondag 25 Juni op Uwe beurzen wordt gedaan. Het ts geen aanval die gepaard zal gaan met ge weld, doch een aanval, welke U vriendelijk uit zal noodigen een kleinig heid in de collectebussen van de aanvallende bende te werpen. U zult zeggen, komt er ook nog een bende aan te pas? Welzeker, het Is de B. K. B. of te wel de Bedelende Kleuter Bende, een bende van jongelui, die zich ten doel stelt, met alle geoor— loofden middelen gelden in te zamelen voor de Instelling van 't R.K Kleuter huis, wat te Rljsbergen in de Krabbe- bosschen bijna is voltooid. Het vorig jaar was U! ook reeds mild en het stelde de bende reeds in staat een flink bedrag af te dragen, maar er is veel, héél véél noodig, en daarom, nu een jaar verstreken is, wagen wij het nog eens, op Uwe mildheid een be roep te doen. De kleinen van het Kleuterhuis zullen het broodnoodig hebben, de lucht der Brabantsche dennen in te ademen, en iedere keer dat er een kleine gezond en wel aan zijn ouders terug wordt gegeven, zullen deze in stilte de weldoeners van hen en hunne kleinen danken. Zoudt gij milde gevers er niet trotsch op gaan te hebben medegewerkt tot dit resul taat, te hebben medegewerkt ons Brabantsch medevolk groot en sterk te maken Komt ln Juli eens zien bij de opening wat wij door Uwe mede werking hebben bereikt, U is hartelijk DRUNEN. Zondag a.s. wordt op hei voetballerrein van V.J C. 1 alhier een tournooi-wedstrljd gespeeld tus schen een elftal van de harmonie der jongens-congregatie en bovengenoem de club. Deze bekende, met de hoogste on derscheiding bekroonde harmonie, zal onder de pauze eenige flinke nummers ten beste geven, zoodat het publiek hier, tegen '/eer gering entiée, dubbel kan genieten. De heer H. Brok. directeur der har monie, zal den aftrap doen. Aanvang van den wedstrijd half vijf n.m Hel publiek wordt beleefd, doch dringend verzocht, het voetbalterrein alleen over den omloop te betreden, dus niet van- af den weg over de weide te loopen. Door de leden van den Jongen- Boerenstand werd per autobus een uitstapje gemaakt naar Zevenbergen, waar eenige model-boerderijen werden bozichti&d. Tevens werd een bezoek gebracht aan den ZeerEerw. Heer pastoor van Kessel aldaar, geboortig uit Drunen, die hun bezoek zeer op prijs stelde. Het is voor de jongens een gezellige, leerrijke reis geweest, waarvan zij des avonds in opgewekte stemming huis- waarls keerden. ELSHOUT. Dondérdag 22 Juni werd alhier op het gemeentehuis de alge- meene vergadering gehouden van de stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap vanOunheusdener.Elshout. Aan het financleele verslag onlleenen wij het volgende De inkomsten van de binnen en buitenlanden over 1931—1932 bedroe gen f 6715 31, de uitgaven bedroegen t 527985, voordeelig saldo f 1435.46. De begrooting 1933—1934 sluit met een bedrag groot t 4713 62. De rekening over 1931—1932, als mede de omslag over 1933—34 en de begrootlng werden goedgekeurd en vastgesteld. Verder werd aan het bestuur mach tiging verleend tot uitvoering van wer ken ln eigen beheer. Verder had verkiezing plaats van zes afgevaardigden van het Waterschap de Binnen—Oude—Maas. De periodiek aftredenden werden met algemeene stemmen herkozen. Het voorstel van het bestuur om 20 pet. vermindering van pacht aan de pachters te geven over 1932 werd aangenomen. Ook werd machtiging verleend tot af- en overschrijving be- erootlng 1933—1934. NIEUWKUIJK. Dinsdag 20 Juni j.l. herdacht mej. Kennis, onderwijzeres aan de R.K. Bijz. Jongensschool alhier den dag waarop zij voor 25 jaren tot onderwQzeres bij de lagere school alhier werd aangesteld. De groote sympathie welke naar deze leerkracht uitgaat was zeer zeker aanleiding tot de vele gelukwenschen welke haar op dezen dag ten deel vielen. Een kwart eeuw toch was zij een opvoedster der jeugd van Nieuw- kuljk in den waren zin des woords. Des 's morgens werd door den Z E. heer pastoor dezer parochie een plech tig gezongen H. Mis van dankzegging opgedragen. Na afloop der Mis werd in de school de jubilaresse verwelkomd en toege sproken door den pastoor der parochie. Door de kinderen werd hierna een feestlied gezongen en door een der jongens namens de kinderen een prachtig cadeau aangeboden. Het hoofd der school, de heer C. Hornman complimenteerde hierna de jubilaresse namens het personeel. Ook namens het personeel werd haar een prachtig cadeau aangeboden. De kin-

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9