Dr. van Mens niet te consolieereB. Aanbesteding. MS D. L. 0. School Aoehejlediog. puilt aantisieden 1 piiek veilen en verftoopen: Notaris A. SCHAAP a. DublieH uorKoooen: D. budm verhuren: c. duim h contant uerhoouen: piiel i contant verkoopen: Verpachting. rosée en Hater, GELD 2 schitterende INBOEDELS, Oogarts DUURING de Verbouwing Aanmelding van nieuwe leerlingen L. W. J. C. CHRIST Notaris Middelkoop Notaris van Ham publiek verpachten Enkele perceelen UIT 1L UWE ADVEBTENTIES AFWEZIG. is van 14 Juli tot en met 5 Augustus verkoopen: 5—72 verteringsbelasting resp. omzetbelasting moet worden voldaan. In verschillende gevallen zou dus cumulatie van hef fingen plaats vinden. Dit komt den minister op verschillende gronden ongewenicht voor. Hy heeft daarom het ontwerpwet omzetbelasting zóó gewyzigd dat de weeldeverteerings— belasting geheven wordt als 'n bij zondere vorm van omzetbelasting. Het byzondere bestaat dan hierin lo dat geheven wordt een percentage niet van een maar tien procent; 2o dat alleen verkoopen van bepaalde in het wets ontwerp met name genoemde goede ren hiervoor In aanmerking komen. Ten slotteAan deze Weeldever— teerlngsomzetbelasting 1zyn ook onderworpen met afwijking van de vroeger "genoemde vrystelling onder 3 de verkoopen rechtstreeks aan par ticulieren, die kennelijk voor eigen gebruik koopen. Van vele zijden wordt met belang stelling de b handeling van het wets ontwerp in de Staten-Qeneraal tegemoet gezien. Het ontwerp zal het Staats blad wel bereiken of het ongewijzigd daarin zal worden geplaatst is gezien de tegenstand op enkele punten te betwyfelen. Met het oog op den datum, waarop de minister de wet in werking wil doen treden 1 Juli 1933 is 'n spoedige afhandeling wel gewenscht. J. SIEMER. BUITENLAND, Concordaat tusschen het Valicaan en Duitschland. Het concordaat tusschen het Vaticaan en Duitschland is thans geparafeerd. Omtrent de bepalingen verluidt het volgende; De Katholieken zouden afstand doen van het recht om politieke vereenigin- gen te vormen en de groepen der Katholieke actie, die slechts uitsluitend een confessioneel karakter hebben, zouden aan staatscontrole onderworpen worden. De kerkelijke bezittingen zouden volkomen erkend worden door de regeering. De strikt confessioneele vereenigin- gen zouden geoorloofd zijn. De Kerk zou eenige vrijheden ver krijgen inzake onderwijs, etc. Het nieuwe concordaat zou niet alleen de reeds bestaande concordaten met Beieren, Pruisen en Baden om vatten, maar deze vervangen en voort zetten, daar deze laatste versmolten zijn met het concordaat, dat met het Duitsche rijk is gesloten. De diplomatieke vertegenwoordigin gen, zouden worden teruggebracht tot één enkele ambassade van het Rijk. Het Katholiek godsdienstonderwijs op de scholen zal verplichtend zijn in de districten, waar de meerderheid Katholiek is. De burgerlijke huwelijksvoltrekking moet aan de godsdienstige huwelijks- voltrekking voorafgaan. De huwelijks-veldtocht in Duitschland. Het Duitsche departement van finantiën heeft een verklarend hand boekje doen verschijnen over de door de Duitsche rijksregeering beoogde bevordering van huwelijkssluiting door het verleenen van hulp en steun. In dat handboekje staan alle bij zonderheden over de maatregelen die de nieuwe regeering genomen heeft om het huwelijk aantrekkelijk te maken, over den kring van personen die voor rijksfinanciering van een eventueel huwelijk in aanmerking komt. Hel doel van deze regeeringsmaat- regelen is, verhooging van het aantal huwelijken per jaar met 200 000. Werkloosheid neemt af. Voor de eerste maal sedert het begin van de crisis geven de werk— loosheidstatistieken, welke alle drie maanden door het internationale arbeidsbureau worden samengesteld, een vrij belangrijke vermindering van de werkloosheid te zien. vergeleken met de zelfde periode van 1932. De cijfers voor de maanden April, Mei en Juni zijn zoo juist bekend gemaakt, en hieruit blijkt, dat de werk. loosheid is afgenomen in een aantal landen met name in Duitschland, Engeland, Australië, Chili, Japan en Palestina. Daarentegen was de werk loosheid in het voorjaar van 1933 grooter dan in dezelfde periode van het voorafgaande jaar in Cechoslovakije, Italië, Canada, de Vereenigde Staten, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Nederland. Vergelijkt men de cijfers met die van de voorafgaande drie maanden, dan is het beeld nog gunstiger. Dan ziet men, dat het aantal werkloozen is afgenomen in aile landen waarvoor cijfers beschikbaar zijn, met uitzonde ring van Finland en Nieuw.Zeeland. De Paus le Castel Gandolfo. Een kort bezoek aan de inrichting van het buitenverblijf. Z. H. de Paus is vergezeld van een aantal Vaticaansche hoogwaardigheids, bekleeders, per auto naar Castel Gan dolfo vertrokken, het Pauselijk buiten verblijf, op 25 K.M. afstand van Rome gelegen, dat, zooals men weet, volgens artikel 14 van het verdrag van Late- ranen, den H. Stoel als Pauselijk gebied werd toegewezen. Het is de eerste keer, dat de H. Vader Zijn staat en tegelijk Rome verliet. Het bezoek aan Castel Gandolfo, waartoe Zijne Heiligheid heden plot seling besloot, is een belangrijk evene ment, dat reeds ruim een jaar met groote spanning verwacht werd. Een noorloopig internationaal accoord lot beperking der graanproductie. Naar Keuter verneemt is in een bijeenkomst van de Donaulanden en Polen volkomen overeenetsmming bereikt over een beperking van de graanproductie. Men is zich intusschen bewust dat de houding van de ver bruikers-landen een ernstig beletsel zou kunnen zijn. De Britsche mijnwerkers voor ulgemeene slaking in geval van oorlog. Het congres van de Britsche Mijn werkers Federatie te Scarborough heeft een motie aangenomen, waarin van T.U.C., het Vakvereenigingscongres, geëischt wordt, dat het de algemeene staking zal afkondigen wanneer Enge land ooit zou overgaan tot het ver klaren van den oorlog tegen een an dere mogendheid. ADVERTENTIëN. GEMENGD NIEUWS. Mat tern is terecht. Na bijna vier weken van ongerust heid is te Moskou het bericht ont. vangen, dat de Amerikaansche vlieger Mattern, die op zijn reis rond de wereld vermist werd, zich veilig en wel te Anadirtsjoetka in Siberië be vindt. Na zijn vertrek uit Harbarofsk op 12 Juni had men niets meer van hem vernomen. Nadat hij, zooals bekend, tengevol- ge van een motordefect in de nabij heid van het dorp Anadirsk moest landen, heeft hij verscheidene dagen rondgezworven om menschen te vin- den. Inmiddels had hij geleefd van wijn, chocolade en beschuit, die hij aan boord had. Zijn signalen werden geruimen tijd niet opgemerkt, zoodat hij gedwongen was een hut te bouwen, waarin hij zes dagen heeft gewoond. Eindelijk op 29 Juni des morgens te 11 uur, hadden twee kleine Russische booten zij signalen gezien. Zij namen hem aan boord en brachten hem naar Anadirsk. Mattern verklaarde, dat hij zijn vlucht wil voortzetten en haar volgend jaar zal herhalen. Motorboot omgeslagen. Zondagmiddag is op den Bergschen Plas te Rotterdam een motorboot omgeslagen, waarin zich driemannen en drie vrouwen bevonden. Alle in zittenden geraakten te water. Gelukkig was het zeer druk op den Plas, zoodat onmiddellijk van alle zijden hulp kwam opdagen. Dit kwam den drenkelingen zeer te stade, aan- gezien zij niet konden zwemmen. Verschillende kano's en zeilbooten begaven zich in allerijl naar de dren kelingen en slaagden er in ze alle zes aan land te brengen. Twee van hen, de 54-jarige H. J. van A. en de 37 jarige mej. W. L beiden uit Rotterdam, waren reeds in bewusteloozen toestand, de eerste is gestorven. 125 menschen om hel leven gekomen In de Koreaansche wateren is het Chineesche stoomschip Toenau door een Japansch geramd. Men vreest, dat 125 passagiers om het leven zijn ge komen. Ongeluk met D-trein bij Apoldra. Zondagmiddag zijn jn de buurt van Apoldra drie wagons van den D-trein Stuttgart—Berlijn, welke om 18 uur 03 te Berlijn moet' aankomen, ont spoord. Het aantal dooden bedraagt vier, het aantal zwaargewonden 12. Eenige personen werden licht gewond Er zijn uitgebreide hulp maatregelen getroffen. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is niets bekend. Groote wervelstorm in Noord-Mexico. Het Noord.Oostelijke deel van den Mexicaanschen staat Tamaulipas werd geteisterd door een vernietigenden wervelstorm, waarbij 16 personen werden gedood en meer dan 30 ge wond. Veischeidene dorpen werden geheel van den aardbodem wegge vaagd, terwijl in tal van plaatsen vele huizen zijn vernield. Amokpartij tijdens een bruiloft. Bij een amokpartij tijdens een bruiloft in Palembang werden twaalf personen gedood, twee zwaar gewond, en tien lichtgewond. De dader werd zwaar gewond. Het geval heeft geen politieken ondergrond. JAN SPEEKENBRINK en MARIE SPEEKENBRINK- WINGELS geven met vreugde kennis van de geboorte van hun Zoon BERNARD. Waalwijk, 11 Juli '33. Ondertrouwd: M. DE ROOIJ en C. A. J. DE GROOT. Well (gem. immerzoden) 13 Juli 1933. Capelle (N.B.) Kerkelijke inzegening door den WelEerw Heer Ds. H Guittart, Ned. Herv. Predikant te Raams- donksveer c.s. in de Ned. Herv. kerk te Capelle, des n.m. half 4. Thuis te Capelle Grootestr. C 116 op 20 Juli na 2 uur n.m. Toekomstig adres: Schoolhuis Well, gem. Ammerzoden. Degenen die iets te vorderen hebben van of schuldig zijn aan wijlen den heer GIJSBERTUS CORNELIS WIJDEMANS, in leven zonder beroep te Kaatsheu- vel en aldaar overleden 25 Juni 1933, gelieven hiervan SCHRIF TELIJK opgave te doen vóór 23 Jolt 1933 ten kantore van den Notaris L. W. J. C. Christ te Waalwijk. Voor 28 cent: DEN BOSCH 50393 IS TOT 24 JULI Oor-, Neus- en Keelarts Op Maandag 17 Juli, 's nam. 3 uur, zal in café „EUPHONIA" te Kaatsheuvel onder georganiseerde bouwvak patroons worden aanbesteed; van een Woonhuis tot Winkelhuis met achter- bouw naast „Euphonia" en voor rekening van den Heer Jac. Clarijs te Steenbergen. Bestek en teekening verkrijg baar f5 00 (restitutie f2 50.) De Architect, J. A. PRINS, Hoofdstraat 195 Kaatsheuvel. W BLW IJ K voor het schooljaar 1933 34, waarvan de lessen beginnen op Woensdag 23 Augustus a s., kan plaats hebben bij het Hoofd der School, den heer M. C. Goud* berg. St. Ant.str. 17 alhier, en bij den Secretaris van het Be stuur: Grootestr* 315. Vereischt ishet met goed gevolg doorloopen hebben van zes klassen eener Lagere School. Het Architectenbureau VAN REE BOSSAERTS te Waal wijk, zal onder georganiseerde aannemers HET BOUWEN VAN EEN WOONHUIS aan de Noordzijde der Juliana- straat te Waalwijk, voor rekening van den Weled. Heer W. TEURLINGS alhier. De aanbesteding zal plaats heb ben op Dinsdag 25 Juli 1933, des avonds ten 7uur in het café C. SMOLDERS te voormalig Besoijen. Het glas-, verf en behangwerk blijft buiten het bestek. Bestek en teekening te beko- men bij het Architectenbureau voornoemd tegen betaling van f5 per stel (restitutie f2.50). Inlichtingen verstrekt onderge. teekende. De Architect, ED. BOSSAERTS. Waalwijksche Stoomdrukkerij Aitoen Tlelei, Notaris te Waalwijk, zal ten verzoeke van den Heer H. A. VERHOEVEN te Baard, wijk Het solied gebouwd, goed onder houden Woonhuis met Schuur, Tuin en Wei land te Baardwijk, Laag- einde 28, kadaster Ge meente Baardwijk Sectie E nos. 921, 922 en 430 tezamen groot 45.16 Aren met uit zondering van den sloot aan de Oostzijde van No. 430. Het pand is voorzien van gas, electriciteit en waterleiding. De schuur biedt plaats voor stalling van een paard en eenig vee. Aanvaarding uiterlijk 7 Sep. tember 1933 of zooveel eerder als het door verkooper zal zijn verlaten en ontruimd en mits de koopsom voldaan zij. LastenGrond- en andere zakelijke lasten komen voor reke ning des koopers van 1 Jan. '34. Betaling der koopsom vóór of uiterlijk 7 September 1933. De veiling zal worden gehouden bij inzet en toeslag op Donder dagen 20 Juli en 3 Augustus 1933 telkens des avonds te 7 uur in het Café „Het Vosje" te Baard wijk. 50461 te Capelle, zal op Maandag 17 Juli 1933. in het openbaar a, des nam. 3 uur bij J HAMERS in de Moer te Loonopzand ten verzoeke van de heeren Boonen en Timmermans te Capelle 6 HA. rogge in 12 koopen en 4'/a H«A. haver (waarvan 1 H.A. witte en 3'/a H.A.zwarte haver) in 9 koopen wassende op de ontginning van verkoopers, gelegen aan den harden weg van Tilburg naar Dongen nabij den wissel. b. des nam. 7 uur precies ten verzoeke van den heer Arnol- dus van Zelst te Sprang A 7, ongeveer 64 aren rogge in 4 koopen, wassende onder Sprang, 2 koopen achter het huis van verkooperen 2 koopen op land van de Diaconie van de Hervormde Kerk van Sprang voor Adriaan Brouwer. Samenkomst bij de woning van den heer VAN ZELST. te Waalwijk, zal op Dinsdag 18 Juli 1933, namiddags 2 uur (Zomertijd) ten huize van den heer N KROOT te Waalwijk aan de Burg. Smeele. laan 6 koopen haver en 7 koopen rogge, aan de groeiplaats, tusschen de 2e Zeine en Meerdijk. Betaling 1 October 1933. voor den tijd van 4 jaren, aan vangende na het blooten van den stoppel in 1933 2 perceelen Bouwland, gelegen tusschen de 2e Zeine en Meerdijk, elk groot 47a Hont. een ondermaats 6-jarig paard [merrie], hooge kar, lage kar, ploeg, egge, bak trog, haverkist, diverse boerengereedschap en het geen verder ten verkoop zal worden aangeboden. te Kaatsheuvel, zal in de zaal van het Hotel van den heer VAN DEN ASSEM aldaar, hoofdzakelijk bestaande uitEet kamer-, zitkamer en slaapkamer ameublementen, mahoniehouten leg- en hangkasten, penantkasten, buffetten, ledikanten met volledig toebehooren, stoelen, fauteuils, divan, salon- en uittrektafels, spiegels, schilderijen, porcelein, glas- en aardewerk, kristal, rij wielen, radio, gramophoon, naai- machine, brandkast, schrijfbureau, schrijfmachine, lokelkasten, piano, vloerkleeden, gordijnen, matten enz. enz. Kijkdag: Dinsdag 18 Juli 1933 van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. Deze verkooping wordt gehou den als volgt Dinsdag 18 Juli van 7—10 uur nam,, Woensdag 19 Juli van 10—12 uur v.m van 2 5 en van 7 10 uur nam. Donderdag 20 Juli van 10—12 uur v.m., van 2—5 en van 7 10 uur nam. en zoo noodig Vrijdag 21 Juli. 50464 De Burgemeester der Gemeente LOONOPZAND zal op Dinsdag 18 Juli a.s. om 2 30 uur n.m. op het terrein wassende op de drainagevelden te Loonopzand. De Burgemeester van Loonopzand J. L. VAN BESOUW. Ook zonder borg, v. Hypoth Tijdel. bedr. kapitaal, overn, en uitbr. zaken. Afl. oudeschuld,part. leeningen, ook kl. bedragen enz. Deposito Credletbank groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs mindert 9'n half pond cocos- gaufrettes en 'n half pond fruitbonbons of half pond cocos- janhagel en 'n half pond mocca's of 'n half pond thee moppen en 'n half pond babbels Denkt aan Gondscheslngel 129 Rotterdam. Tel. 12729. 5009

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 2