H Ons U/eetcpraatie. Gemeenteraad. fiee4<£i^lc ifierkpe&ncl PU ROL POEDER1 In een der Amsterdamsche bladen von en we een ingezonden siuk van een mijnheer, die pas was geirouwd en nu zijn veroniwaardiging luchite over het gebleken gemis aan amoielijk respect voor wat hij als een belang rijke gebeurtenis in zijn leven be schouwde, n.l. zijn huwelijk. Toen hij met zijn bruid en een uiigebreiden familiekring de trouwkamer was bin nengetreden. werd zijn oog getroffen door een mededeeiing aan een der wanden, dat het streng verboden was om te rooken. De bruidegom vond dien maatregel zeer juist en hij keek nog even om, of alle leden van het gezelschap inderdaad hun sigaartje wel hadden gedoofd, 't Was in orde. Ook andere bruigoms en dezer aan hang bleken rookcioos. De schare wachtte in plechtige stille op de dingen, die komen gingen. Eindelijk, daar ging de deur open en verschenen de ambtenaren, die belast waren met de vohrekklng der huwelij ken. De heeren deden druk, maar niet gewichtig. Ze hielden een geurige sigaar tusschen dc lippen en patten er lustig op los, vóór, tijdens en na de .plechtigheid". Qaod licet Jovi, non licet bovi. Wat aan den op pergod j upiter geoorloofd is, is daarom nog niet aan een os geoorloofd. Voor zoover de lieve bruidjes nog niet door de beteekenis van wat hier gebeurde, waren geroerd, werden ze misschien toch tot hei plengen van een traan bewogen door ambtelijke rook. Tege.i de wel plechtige, maar toch ietwat sombere zwarte kteedij der bruidegoms stak voorts schril af de hupsche ambtelijke kleeding, welke uit een lucht-linnen zomerpakje bestond. Zóó trouwt men tegenwoordig in de hoofdstad van ons land. De door ons bedoelde inzender bruigom was er onthutst over. Hij had een beetje meer respect, althans uiterlijk gevoel van meeleven ver- wacni met een gebeurtenis, welke voor de betrokkenen van groote beteekenis is voor heel het leven. Althans zijn kdn. Het geval heeft ons tot nadenken gestemd en we kwamen tot de conclu sie. dat de moderne opvatting over gezelschapmanieren en gelegenneids- kleeding wel zeer vervormd, om niet te zeggen misvormd, is. Voor wie een beetje behoudensgezind is, Is die vervorming zelfs schijnbaar beleedi- gend van aard. Toch komt de zaak in orde, naar we meenen. Het moderne menschengeslacht schijnt een behoefte te heboen om zich van tijd tot tijd aan het een of ander te buiten te gaan, maar elke rariteit vindt tenslotte een vrij spoedig einde in de buitensporigheid, waarin ze verloopt. We hebben dat gezien aan de ge kleurde kousen en korte rokken, weike zelts een Dr. Frederlk van Eeaen ge heel uit de plooi haaiden en hem inspireerden tot de somberste voor spellingen over den aanstaanden on dergang der wereld in den poel der zedeloosheid. Die mode liep ook inderdaad de spulgaten uit. Mddr.... we heboen ons, voor wat onze ge dachten betreft, een beetje aangepasi; de vleeschkieurige kousen heboen een gedekter en smaakvoller tinije gekre gen en de rokken zjjn wat langer ge. worden, 't is allemaal weer au rignt. Toen kwam de dansmanie. Ente vierkante meter dansvloer was gedu rende eenige jaren permanent bezet met minstens vijl paren menscnenvoe- ten, welke aan jonge maagden, lalilg- dunne jongelingen en oude, buikige heeren toebehoorden. Mevr. Pothuis- Smit zag er den ondergang in van de proletarische vrouw en Us. Kersten kondigde aan, dat de wereld dansende ten onder ging. Op het oogenblik zijn de meeste houders van danslokaien ai lang failliet en de overlevende danslusiigen wiegen de heupen nog slechts op de wetë-Weensche muziek van Strauss. in onze dagen schudden alle wijze menschen het hoofd over de ontaar ding der kleeding in het algemeen, van de sportkieeding in het byzonder. Menschen ais u, geachte lezers en lezeressen, en wij, die nog een beetje conservatief zijn groot gebracht en nog meenen, dat zwart ot aiihans donker bij een ernstige piechiigheld „past", een visite-toiiei b(j bezoek, een Itchi pakje bij een zomersch vermaak enz., wij 'kunnen wel even verbaasd staan kijken, als we een paar nichtjes in pyama uit een auto zien stappen bij naar vacantlebezoek, of in een trainingspak (waarvan de broek de groote attractie is) van de fiets zien springen, maar oen, wij zouden aan het zien van zoolets gauwer wennen, dan onze nichtjes aan het dragen er van. Zulke malligheden gaan over. 'n Mensch met gezonden geest wordt aldra naar van de uitwassen van zulke nieuwigheden. Kerels, die met naakte bovenlijven op de fiets zitten; jong. of oud-geliefden, die in gemengde zonnebaden een .eiach" des ijjdsl liggen te kltffen en te kieven, vrou wen, die ais mannen een broek weten Zonder schriftelijke toestemming is eenige overname uit deze rubriek verboden. FIDEL ALS KINDERMEISJE. .Qa een beetje wandelen in hei park met kleine Beppie", zei moeder tegen Dina, het dienstmeisje. .Het weer is zoo mooi 1" Dina kleedde Beppie aan en ging naar het park waar nog andere dienst, meisjes met kinderen waren. Dina ging op een bank zitten en begon met vriendinnen te babbelen, Ze Het Beppie op het zand bij een fontein spelen en bekommerde zich verder niet erg om het kind. Het was een geluk, dat Fidel, de groote poedel mee gegaan was. HQ ging naast het kind liggen en was er niet weg te krijgen. Nu eens haalde hij den bal terug, die Beppie weg gegooid had; dan weer lag hij naast haar, en liet met zich sollen. Of hij zat ais een waker bij haar en keek naar het spelen. Dina bracht het kind een boterham en ging weer naar haar vriendinnen terug om te babbelen en te lachen. En tenslotte ging ze een eindje wan delen en liet Beppie aan haar lot over. Beppie had genoeg gekregen van het spelen en wilde nu wat met het water van de fontein plassen. De rand was hoog en ze kon er niet bij. Maar kinderen weten zich te helpen. Beppie droeg een paar steenen, die dichtbij lagen, naar de fontein, stapel de ze op elkaar en klom er op. .Oh, wat leukZe zag haar eigen gezichtje in het water, ze wilde er naar grijpen en... plons daar lag ze in diepe kom van de toniein. Dina was te ver weg om het kind te hooren schreeuwen en kleine Beppie zou in het diepe water verdronken zijn, als Fidel er niet geweest was. Opmerk zaam had hij toegekeken, toen het kleintje op de steenen klom en toen zij daarop in het water viel, was hQ haar meteen nagesprongen en had haar aan haar jurkje eruit getrokken. Huilend lag Beppie op den grond, toen Dina weer terug kwam. Ze droogde het kind zoo goed als het ging, troostte het en droeg het naar huis. Toen de ouders hoorden, wat er gebeurd was. kreeg Dina een flink standje voor zorgeloosheid. Omdat ze snikkend beterschap beloofde mocht ze blijven. Ze is later ook nooit meer zoo onvoorzichtig geweest. De trouwe Fidel werd nog meer geliefkoosd en gestreeld dan vroeger. Want als hQ er niet geweest was DINA VAN Z. DOM MARIETJE. Marietje hield erg veel van vlinders, zooveel, dat zij wilde, dat zij ook kon vliegen, om met ze te spelen. Eens op een ochtend vergat ze naar school te gaan, zoo was ze verdiept in het na- hollen van een kapelletje. En zonder te dragen, ze wekken al heel gauw dégouts op. Dat voelen ze eindelijk en dan is het met die buitensporig heden weer gedaan. Maar juist dd&rom zou het van overheidsorganen goed zijn, als ze door goede manieren de boeien onzer beschaving lieten blijven brullen langs de oude banen van der menschen levensvaart, opdat de tijdelijk dwalen, den gemakkelijk kunnen terugkeeren. DRUNEN. Verlaging landpacht. Ver- Labeling Electrisch net. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op Maan dag 10 Juli des nam. te 7 uur ten gemeentehuize, onder Voorzitterschap van burgemeester Mr. R. v. d. Heijden. Afwezig de heeren de WQs en Verhoeven, met kennisgeving. De notulen worden vastgesteld, nadat de Voorzitter daarop .een serie aanmeikingen heeft gemaakt, die in de volgende notulen zullen verwerkt worden. Aan de orde 1. Ingekomen stukken w o. a. Schrijven d.d. 16 Mei 1933 van de afdeeling 's Bosch van de R.K Reclasseeringsvereeniglng houdende dankbetuiging voor de over 1933 toegekende subsidie en toezending van het jaarverslag over 1932 b. Besluit van Qed. Staten d.d. 31 Mei 1933, O no. 4, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 15 Mei 1933, tot verkoop van grond aan j. M. Merkx c. Besluit van Oed. Stalen, d.d. 28 Juni 1933 Q no. 181. tot goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 13 Juni 1933 tot wijziging der begrooting van in komsten en uitgaven over 1932 d. Schrijven d.d. 26 Juni j.l. van den Minister van Economische Zaken dat de in de raadsvergadering van 15 Mei 1933 vastgestelde verordening op de winkelsluiting bij Kon. besluit van 20 Juni 1933, no. 41 is goedgekeurd; e. Schrijven d.d. 24 Juni j.l. van den Commissaris der Koninging in de provincie Noordbrabant, dat de verordening op de gemeente-politie bij Kon. besluit van 13 Juni 1933, no. 15 is goedgekeurd f. Proces-verbaai van kasopname bij den gemeente-ontvanger d.d. 29 Juni 1933. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Onbewoonbare woning. 2 Advies d.d. 8 April 1933 van de Gezondheidscommissie te Heusden tot onbewoonbaarverklaring der woning plaatselijk gemerkt A 20 toebehoorende aan A. Brok en bewoond door Arn. dat zij het merkte, was ze een heel eind buiten het dorp gekomen. De vlinder, die zij volgde was zoo ver gegaan, dat zij plotseling midden in een dicht bosch stond en niets anders hoorde, dan het gezang der vogels. Zij was verdwaald. Diep bedroefd ging ze op een mijlpaal zitten, die aan den kant van het pad stond en begon te huilen. Hoe lang ze er wel zat, wist ze zslf niet. Ze hoorde ook niet, dat er iemand aankwameen oud vrouwtje, dat naar haar huisje, midden in het boscb ging. Pas als het vrouwtje voor haar staat, merkt Marietje haar. „Ik ben verdwaald", snikt Marietje op het verwonderde kijken van het vrouwtje. „Ik heb een vlinder achter na geloopen, inplaats van naar school te gaan... Ik wou zoo graag naar mijn vader en moeder terug. Zij wonen op „Het Witte Huis." Weet U, waar dat is?" „Ga maar eerst mee naar huis, kleintje. Want het begint al donkerte worden, dan zal ik je morgen wel terugbrengen". Als ze in in haar huisje gekomen zijn, geeft het vrouwtje Marietje een boterham en een glas melk. „Dat is alles wat ik je geven kan." Dan stopt zij het meisje in bed. Marlelje slaapt heel gauw, want ze is uitgeput van het huilen, Den volgenden morgen brengt het vrouwtje Marietje naar haar ouders terug, die doodelljk ongerust over hun dochtertje zijn geweest. Moeder sluit haar kind overgelukkig in de armen. Na het vrouwtje bedankt te hebben geeft vader haar een flinke belooning voor haar vriendelijkheid. Wat Marietje betreft, nooit is zij meer achter vlinders aangehold, in plaats van naar school te gaan. TANTE TINE. WIE FOP7 ER GRAAG? Een nieuw tooverkunststuk. Nadat alle toeschouwers bij elkaar zijn laat de toovenaar een eenvoudig waterglas zien, legt daarop een stuk krantenpapier, doet het er stevig om heen. zoodat het heele glas er mee van Weert. Deze woning verkeert in zoo slechten toestand, dat zij door het aanbrengen van verbeteringen, niet meer in be woonbaren staat kan worden gebracht. De eigenaar is door B. en W. met het advies der Gezondheidscommissie in kennis gesteld. Aangezien door hem geen bezwaren tegen genoemd advies zQn Ingediend, stellen B. en W. voor bedoelde woning onbewoonbaar te verklaren. Dhr. W. v. d. Wiel wil aannemen dat deze woning ongeschikt Is, doch hij vindt het opvallend dat de Gezond heidscommissie over allerlei kleinig heden valt. Zoo maakte de commissie laatst eenige aanmerkingen op een woning, daar deze geen goede privaat had, terwijl een en ander toch heel goed was ingericht. De Voorzitter merkt op dat het moeilijk is daar iets tegen te doen. De iGezondheidscommissie is een zelfstandig lichaam en op hun advies moeten B. en W. het voorstel aan den raad doen. De heer W. v. d. Wiel merkt op dat In het door hem bedoelde geval de eigenaar zijn huis niet mocht verhuren, ais de herstelling waarvoor de eigenaar echter het geld niet had niet binnen 8 dagen was verricht. De Voorzitter zegt dat, als de eige naar In dit geval de gevraagde ver bouwing niet laat verrichten en meent daarmede in zijn recht te staan, Ged. Staten zullen moeten beslissen. Het is meermalen voorgekomen dat Ged. Staten besluiten van de Gezondheids, commissie vernietigen. Het voorstel wordt aangenomen. Aansluiting Elect, nel. 3. Verzoek van J. van Helvert te. Drunen om aansluiting van zijn woning aan het electrisch net. Het is gebleken dat de afstand van de woning van adressant tot den dichtsbQ geplaatsten paal van het electrisch net 176 Meter bedraagt, zoo dat ingevolge het raadsbesluit van 20 Februari 1933 de aansluitlngskosten over een netlengte van 106 Meter ten laste van adressant zouden moeten worden gebracht. Deze verklaart niet in staat te zQn deze kosten voor zijne rekening te nemen. Bij navraag bleek dat van de omwonenden, behalve adressant, slechts één bereid is mede aan te sluiten. Op grond van het vroeger door den raad genomen besluit meenen B. en W. te moeten voorstellen afwijzend op het betreffende verzoek te beschikken. De heer W. v. d. Wiel had verwacht dat B. en W. naar aanleiding van dit verzoek gedacht zouden hebben over event, verlichting der Molensteeg, welke weg 's winters zeer slecht en donker Is. Thans wordt voorgesteld het electr. net te bouwen. Spr. veronderstelt dat bedekt is. Nu tilt hij hei geheel nog eenmaal op, tikt er mee tegen den rand van de tafel om te bewQzen.dat het glas er nog is. Dan zet hij het neer, slaat er hard op en het glas komt er onbeschadigd onder uit. De oplossing van dit kunststuk is heel eenvodig; nadat het glas met het papier op getild is en weer op tafel gezet, heeft men in werkelijkheid het papier terug gedaan en het glas heel snel in den schoot laten glijden. Op tafel stond dus alleen het leege omhulsel. En daarop kon men natuurlijk uit alle macht slaan. Bij het geheele tooverstuk komt het alleen maar aan op de vlugheid en handigheid van dengeen, die het uit voert. Maar ais je het verschillende keeren geprobeerd hebt, valt het wel mee en de toeschouwers zullen zich verbaasd afvragen hoe dat mogelijk is. EDUARD H. Kruiswoordraadsel. 9 Horizontaal 1 te berde brengen 7 Egyptische waterlelie 9 opdracht 11 schade 13 hectogram 14 afsluiting 15 toovernimf 17 plaatsje in Gelderland 18 onzuiver metaal 20 Ieder 21 kwaad 22 in voorraad daarbij wellicht een goedkoope ge legenheid zal zijn om de menschen aan licht te helpen en tevens in de ver lichting der Molensteeg te voorzien. Vooral her achterste deel van dezen weg is volgens spr. zeer slecht De heer van Drenen meent dat indertijd op verzoek van 5 of 6 men schen een aansluiting gemaakt is van 500 M. Daarom begrijpt spr. niet waarom deze aanvraag geweigerd moet worden. De Voorzitter zegt toe de kwestie van verlichting der Molensteeg in B. en W. te zullen bespreken. De raad heeft,besloten een afstand van 75 M. voortekening deru gemeente te nemen, wat daarvoor gebeurd is weet spr. niet. HQ raadt echttr aan om aan het besluit van den raad vast te houden, daar anders een groote onbillijkheid zou ontstaan tegenover andere perceelen die zelf de aansluitkosten hebben moeten betalen. De heer W. v, d. Wiel wil dit ver zoek aanhouden in verband met den ombouw van het geheele net. De Voorzitter zegt nogmaals dat aan het eens gestelde principe moet worden vastgehouden. Wat betreft het ver band met de straatverlichting die hier gemaakt zou kunnen wordenals er een lichtpunt gemaakt is is er gelegen heid voor de menschen om aan te sluiten mits daartoe de noodige voor. zienlgen worden getroffen daar de hulsaansluitingen niet op het net der straatverlichtingen kunnen geschieden. Het voorsiel van B. en W. wordt aangenomen. Hulp bij brand. 4. Concept-voorwaarden waaronaer de gemeente 's Bosch zich verplicht tot hulpverleening bij brand, aan om liggende gemeenten, met verzoek om nader bericht omtrent het aangaan van een overeenkomst ter zake dezes met genoemde gemeente. De Voorzitter geeft nog een korte toelichting op deze voorwaarden. De houding van het gemeentebestuur van 's Bosch vindt spr, zeer royaalde financieele bepalingen zijn zeer ver beterd. zooüat er thans 110.— betaald wordt voor elk uur dat hulp verleend is, met een minimum van f 30.— Verdere financieele verplichtingen zijn er bulten de kosten van het jaarlijksche Verticaal 2 massa van een vloeistof 3 zweertje 4 bewoner van Rusland 5 loofboom 6 kamerveger 8 makers van brood 10 niet deze persoon, maar een 12 heideveld 16 spijs tot zich nemen 17 verdikking der opperhuid 20 bewoner van Letland Raadsels. 1 x medeklinker .x lidwoord t.x lidwoord (Engelsch) x roofdier x stookplaats x soort sla xxxxxxx plaatsje in Zuid-Holland. Op de kruisjeslljnen komt hetzelfde woord te staan. 2 Van de lettergrepen dil, fant, goe, kaan, kan, ko, kro, II, li, o, pe, roe, woorden van de vol- gende beteekenis maken: dikhuidig dier kropgans reuzenhagedis buideldier 3 Mijn geheel: 1233 45264478869 is een andere naam voor Engeland. 1 2 3 4 spelonk 5 2 6 4 Engelschman 2 6 9 4 waterplant 8 6 9 4 tegenovergestelde van wel 2 6 4 tocht 4 6 8 metaal 8 7 2 dwaas 4 Met b ben ik het tegenovergestelde van hol. met d ben lk opgewonden met h grot met j ben ik een zeilboot met k ben ik een tooverheks met m een insecteneter met p een stronkje No. 57. Zaterdag 15 Juli '33. 56e Jrg. TWEEDE BLAD. 4 l 3 3 5 6 7 8 40 44 42 43 4f 45 4t> 17 42 20 24 22 h bijzonder verzachtend, opdrogend en reuk- wegnemend, werkt bij transpireerende oksels en voeten. Strooibussen 60 ct en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5