UI If ZH10II. ANTON HOUQmïè De nieuwste Blecirische Ulaschmgcüines en Ulringers Brief uit Waspik. IJzersterke Autopeds, Kinderfietsjes, Vliegende Hollanders. RESERVE-WIELEN op voorraad. tfo. 57. Zaterdag 15 Juli '33. 56e Jrg. DERDE BLAD. Waspik, 18 Juli 1933 Geachte Lezer, 't Moet voor onze gemeenteraad wel gezellig geweest zijn, vorige week Vrijdag, te midden der warme dagen, een praatje te hebben over de te maken ijsbaan. Ons dunkt, dit moet zoo wat dezelfde uitwerking hebben als een heerlijk koude „ijsco" of als een verfrisschend stortbad. Wat echter niet wil zeggen, dat de gemoederen zoo verhit waren, als bij de eerste bespre kingen hierover, toen er zelfs vuisten op tafel bonkten. Trouwens ieder te behandelen punt, was opnieuw een douche. Zooals bekend, prijkt ook Waspik op de lijst der noodlijdende I gemeenten, en bereids werdt dan ook aan de regeering om onderstand ver zocht. Als eerste .douche" kregen we thans te hooren, dat de Rijksaccoun tant, de Heer v. d. W. te Breda, hier de zaak nog eens zal komen contro leeren, m.a.w. komt probeeren of er hier of daar nog wat te beknibbelen of te .weiteren" valt, met nog andere woorden, wil komen probeeren om veeren te plukken van een kikvorsch. Bij voorbaat wordt er tevens al op gewezen, dat, al zou onze gemeente al eens een uitkeering ontvangen, dit toch dan maar voor één keer zal zijn, zoodat men zich geen al te groote illusies moet maken. Bovendien zal het ook lang niet zeker zijn, dat het Rijk een volgend jaar nog 75°/0 in de kosten der werkverschaffing zal blijven bij dragen. Tweede „douche De presi dent der Ned Bank heeft ooit gezegd dat 'n gemeente haar eigen huishouden moet kunnen doen, desnoods maar i leeningen moet sluiten. Om de persoon die het gezegd heeft, worden deze woorden waarschiinlijk herhaald, maar wij zouden toch thuis niet graag zien, dat moeder de vrouw maar steeds bij de buren stond om te leenen. De put zou wel eens zoo diep kunnen worden, dal men er niet meer uit kon. En wij vragen het ons dan ook af, waar Waspik het van doen moet, als vele van zijn inwoners werkloos rondloopen terwijl werkloozen uit andere gemeen ten ook al onze schamele kas om zwermen, in de hoop dat er ook (na een jaar en zes weken) voor hun nog wat zal overschieten. Als tweede punt der agenda kregen we te hooren dat er voor de leden een verslag der Waterleiding Maatschappij ter inzage ligt. Men had echter besloten het winstcijfer niet te publiceeren. Voila! weer een koude douche. Dat was nu weer eens zoo'n echt kinderachtig gedoe.tje, want een paar dagen later, kon iedereen het veiilag met het be haalde winstcijfer in de dagbladen lezen. Het lid v. d. R. vraagt dan ook zeer terecht, vanwaar al die geheim zinnigheid, en waarom het winstcijfer geheim gehouden? Hij heeft hooren zeggen dat burgem. Mvan Raamsdonk, er als voorzitter der Maatschappij nog een paar duizend guldentjes bijverdient En hoewel de voorzitter zegt dat de Heer M. ontzaglijk veel voor de maatschappij doet, vindt v. d. R. het toch een mooi baantje. Wij voor ons, hadden er ook nog wel wat bij willen doen over het .dubbele" van het baantje, maar we zullen nog maar steeds vertrouwen op Min. Colijn, die gezegd heeft, geen .heilige huisjes" te zullen ontzien. Het lid Br. verzocht wat meer soepelheid door de directie omdat het toch eigenlijk al te gek is, dat drie menschen in de gevangenis raken, omdat zij geen water wenschen, of het niet kunnen betalen. Had iedere zakenman dezelfde rechten tegenover zijn debiteur, die hij bovendien zijn goederen heeft opgedrongen, dan zou men al heel spoedig kunnen beginnen aan den bouw van nieuwe gevange nissen. Nadat verder nog een uniforme regeling betreffende het ventverbod is besproken, komt de questie van de ijsbaan op tafel Hoewel de kosten voor onze gemeente f750,— zullen bedragen, stemden 9 leden voor, natuurlijk alleen omdat het weer een object voor werkverschaffing is, Te meer grepen de voorstemmers de kans, omdat het Rijk nu nog ongeveer f2250,— bijpast, terwijl, zooais we hierboven reeds zeiden, daar het lang niet zeker of deze bijdrage een vol gend jaar nog zal geschieden. Met welke motieven dan ook twee leden tegenstemden is ons een raadsel. Bovendien verwonderde het ons, dat door geen enkel lid de mogelijkheid besproken is, om van de uit te graven ijsbaan tevens een behoorlijke zwem- gelegenheid te maken. Voor de volkshygiëne is dit zeer zeker nog van grooter belang dan een ijsbaan, terwijl een dergelijke combinatie o i. de exploitatie ook voordeeliger zou zijn. Zal het bestuur onzer ijsclub het in deze richting voeren We zullen afwachten. ADEPT. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 14 Juli 1933. Verslag Gemeentebedrijven. (Vervolg.) Electriciteitsbedrijf. Algemeen overzicht. De exploitatie-resultaten over het jaar 1932 waren bevredigend. De ge raamde winst werd met f2517,33 over schreden en bedroeg f 17859,52. Bovendien werd door den Gemeente raad besloten, om in verband met de tijdsomstandigheden, ten behoeve van werkloozen-ondersteuning, de gebruike lijke extra afschrijving op het kabelnet ten bedrage van f 6000 te voegen bij de winstuitkeering aan de gemeente en de vervanging van het bovengrondsche net door ondergrondsche kabels voor- loopig slechts voor een klein deel uit te voeren. De totale stroomafgifte ging t.o.v. 1931 met 4399 KWH terug. Deze achteruit gang is te wijten aan de verminderde krachtstroomafgifte, tengevolge van den overgang in den loop van 1931 van enkele krachtstroomverbruikers naar de P.N.E.M. Wordt de invloed die deze overgang op de cijfers heeft uitgeoefend uitge schakeld, dan blijkt het krachtstroom- verbruik bij het totaal der verbruikers nog met ca. 5000 KWH te zijn vooruit gegaan. Deze stijging blijkt in het 2e en 4e kwartaal te hebben plaats gehad, terwijl in het le en 3e kwartaal een daling werd geconstateerd. Het verloop bij het lichtstroomver- bruik is minder bevredigend. Wel-is waar kon t.o.v. 1931 nog een accrès worden geboekt van 15000 K.W.H., doch bij vergelijking der kwartaals uitkomsten blijkt, dat het le kwartaal het grootste deel van dezen vooruitgang heeft geleverd. In het laatste kwartaal bedroeg de toename t.o.v. 1931 slechts ca. 3000 KWH. Bij de in gebruik neming van het nieuwe raadhuis in October werd door ons bedrijf het nieuwe gebouw met het Marktplein geïllumineerd resp. met flood- lightlampen en met een 2500 illuminatie lampen. In den aanvang van het seizoen werd voor het eerst propaganda gemaakt voor het gebruik van electrisch licht. Het lijkt vooralsnog voor ons bedrijf ongewenscht om naar het voorbeeld van de PNEM propaganda te maken voor het gebruik van electriciteit voor kookdoeleinden. Daar onze stroominkoopprijzen hooger liggen is het ons in de eerste plaats niet mogelijk om eenzelfde tarief (n.l. van 4 cent per KWH met vastrecht) aan te bieden en ten tweede is volgens de thans berekende resultaten, zelfs met een stroomprijs van 4 cent, een con currentie met gas bij de geldende kook- gastarieven niet slechts practisch on mogelijk, doch mede om andere rede nen ook niet in het belang van de ver bruikers. Het ondergrondsche kabelnet bestaat op het einde van 1932 uit 10,143 M. Het bovengrondsche hoofdkabelnet bestond uit 5721 M. Aansluilkabelnet. Het aantal stroomverbruikers vermeer derde met 89 n.l. met 80 lichtstroom verbruikers en 9 krachtstroomverbruikers. Op 31 Dec. 1932 waren dus aan gesloten Licht- en huish.stroom 1132 verbr. Krachtstroom 133 Totaal Bosch geroepen om als kapelaan op te treden in de St. Jan. Onder de opvolgende Plebanen Mgr. H. A. Brouwers en Hemy Adelmeijer heeft kapelaan v. Beijnen schitterend werk verricht in de parochie van St. Jan tot eind Maart 1916 toen hij door Mgr W. v. d. Ven beloond werd met de hoogst eervolle promotie van pastoor te Hilvarenbeek, alwaar op 23 Maart bevorens Mgr. Leon M. Jurgens overleden was. En zijn werk aldaar is dat geweest van den waren Goeden Herder, die op allerlei gebied zijn parochianen voorging, dahrdoor bewijzend 't geloof met woord en daad. Ook hier ver breidde hij de devotie tot de H Maagd, in wier heiligdommen te Oirschot en Den Bosch hij gearbeid had ook hier kwam de devotie tot de H H. Marte- laren van Gorcum bijzonder uit. Was heer J. Kooien. Dit kwartet is al te op de vuurpijl noemen „de Bilt seint* zeer bekend dan dat wij hier nog j van Rido en Meijer Hamel, de revue die een half jaar lang hét amusement veel over zijn prestaties zouden be hoeven te vertellen. Genoeg zij het te vermelden dat de verschillende nummers weer op de bekende artis tieke wijze werden gezongen en dat vooral (ie komische noot zeer goed uitkwam. Dit laatste vooral in «Het artistiek klaverblad» en «Joden-can tate» en in de operette in 1 bedrijf «Als Mijnheer van huis is». Dehee- was van onze groote steden. Als men deze revue gezien en ge hoord heeft dan kan men het begrij- pen dat zij als het ware stormender hand het Nederlandsche publiek ver overd heeft. Er is onbedaarlijk ge lachen om de grappen van het duo Henriette Davids en Sylvain Poons. De populaire Henriette heeft in deze, ren J. Burmanje en G. van Rijen haar jubilcumsrol, haar superieure zongen de soli en de heer J. Prin- een, die op de piano accompagneerde, vulde het programma nog aan met eenige zeer goed voorgedragen le vensliedjes, die zeer in den smaak vielen, ilet was voor de Werklieden- vereeniging een zeer mooie avond. De Schouwburgloge Dassi in de Mr. v. Coothstraat werd de eerste het in Den Bosch St. Leonardus, in dagen, toen er tooneelvoorstellingen Hilvarenbeek mocht hij trotsch erop gegeven werden, niet druk bezocht, gaan dat een zijner dorpsgenooten Jammer, want hetgeen geboden werd, onder het 19-tal H. Belijders van de had meerdere belangstelling verdiend, waarachtige tegenwoordigheid van Beter ging het met de revue «De Bilt Christus in het H Sacrament be seint», waarvan Donderdag de pre- hoorde. Moge Pastoor v. Beijnen thans het loon voor zijn zielenijver en vrucht genieten in de gelukzal kwaliteiten als revue.ster opnieuw be wezen, voor zoover deze dan nog bewezen moesten worden. Wij ge. looven dat zij in deze revue haar hoogtepunt bereikt. Reeds haar verschijning op het tooneel werkte op de lachspieren van het publiek. Ir. Sylvain Poons, de bekende ko- worden gesteld, Al wat W.S.C.'eris leden, donateurs en supporters, moet dezen middag in Musis Sacrum zijn Wij verwachten een drukke eii gezellige Thé-dansant, waar dezelfde stemming zal heerschen als we van van de W.S.C.-bals gewoon zijn. Voor de noodige attracties wordt natuurlijk gezorgd. A. Verhoeven gehuldigd. Maandag werd de heer A. Verhoe ven gehuldigd ter gelegenheid van zijn afscheid als regisseur van de Tooneelvereeniging D.V.S.V. Voor het matinée werd de heer Verhoeven in intiemen kring toege sproken door den Voorzitter, den heer J. v. Biel, die in een hartelijke speech de verdiensten van den oud regisseur memoreerde .en hem na- hij den drogen waanwijzen school, meester speelt moet men zich den buik vasthouden. Niet minder ook is hij in zijn creatie van den Pinda-man, tesamen met Henriette. Bij sommige mière ging. De groote schouwburg tafereelen tusschen deze twee werd er was lot in de hoeken gevuld, zoodat niet meer gelachen, maar gegierd, ge- miek, had zij een waardig tegenspeler. I nJe"s c^1^) een Prachdg geschenk Poons is werkelijk onbetaalbaar; als s herinneringaan I).\ .S.\ aanbood. eeuwigheid. De heer Verhoeven sprak een har telijk dankwoord. De openlijke huldiging had plaats tijdens de matinée in de groote zaal der Werkliedenvereeniging. Nadat de klucht «Jopie als standbeeld», waarin de heer Verhoeven voor de gods .'er geen enkel plaatsje onbezet bleef, bruid. Geen wonder dat de coupletten laatste maal een rol vervulde, was zalige Voorts bood het pas geopende door de heele zaal vlot werden mee- aige'Oopen» nam de heer Passier het zoodra daartoe B. D. B.-theater den bioscooplief hebbers eiken avond een welkome gelegenheid om een goed film pro- Geen Bazarkwaliteit! Fa. P. T. BIERLAAGH-VAH OER WkIJDEW .De User- en Verfhandel" naast het Raadhuis te Waalwijk. Harkt Stroominkoop. 1932 werden ingekocht 528075 of 13172 KWH minder dan in KWH (in 1931 In KWH 1931. Aflevering 448247 4399 KWH meer). Stroomverlies 79828 KWH of 15,12 pCt. van den stroominkoop. Het gemiddelde der vier hoogste maandelijksche belastingen bedroeg 227. Aan de PNEM werd betaald over 1932 per afgeleverde KWH 9,412 ets. Kostprijs per 100 KWH f 13,32. Stroominkoop in de jaren 1924—1931. Inkoop. Verlies. 1924 455537 KWH 19.7 °/o 1925 437964 17 °/o 1926 333723 17 °/o 1927 356641 17,34 °/0 1928 406304 14,52 °/o 1929 478774 16,47 °/o 1930 551497 15,97 °/o 1931 541202 16,40 °/0 1932 528075 15,12 °/o Tarieven. Met ingang van 1 Jan. 1932 werden de tarieven voor krachtstroom met ge middeld 1 cent per KWH verlaagd. In memoriam Pastoor A. v. Beijnen. Maandag j.l. was de Z.Eerw. heer v. Beijnen, pastoor te Hilvarenbeek, een geboren Baardwijker, alhier op familiebezoek. Ten huize van den heer M. v. H. werd hij plotseling onwel. De ijlings ontboden geneesheer achtte zijii toe stand zeer ernsiig en directe toedie ning der laatste H. Sacramenten nood zakelijk, welke hem door den Z.Eerw. heer pastoor v. Erp werden toegediend. Men verwittigde direct zijn familie, leden hier ter plaatse alsmede de We^Eerw. heer kapelaan uit Hilvaren beek, welke laatste nog juist op tijd arriveerde om zijn pastoor in diens laatste oogenblikken bij te staan. Spoe dig daarop gaf Z Eerw. den geest. Begrijpelijkerwijs bracht dit plotse ling verscheiden hier in zijn geboorte, plaats, waar zoovelen hem kenden groote ontroering teweeg, maar vooral in Hilvarenbeek werd de mare van het onverwacht verlies van hun zoo zeer beminden herder met diepe deernis vernomen. Z.Eerw. bereikte den leeftijd van bijna 62 jaar. Geboren te Baardwijk 4 Sept. 1871 deed hij zijne voorbereiding in de beide seminaries van ons bisdom vanaf 1885 tot 12 Juni 1897, toen hij in de St. Jan te's Bosch priester werd gewijd. Begin Angustus 1898 volgde hij te Oirschot als kapelaan op den Z.Eerw. heer P. v. Lieshout, destijds benoemd tot pastoor te Someren (9 Jan. 1933), maar werd van daaruit in Oct. 1900 door Mgr. W, v. d. Ven naar Den DE KERMIS. We mogen zeggen dat er dit jaar weer goed kermis gehouden is, en we gelooven zelfs dat het beduidend drukker was dan vorige jaren. Vooral den eersten Zondag was het vanaf vroeg in den middag tot zeer laat overstelpend druk, zoowel op het kermisterrein als in de café's. De j bijna onafzienbare file auto's die in de Grootestraat geparkeerd stond en de tallooze fietsen die in de berg plaatsen gereden werden, bewezen dat een zeer groot kwantum der be zoekers uit de buitenplaatsen kwam. Op de weekdagen was het natuur lijk niet zóó druk als bij de opening, maar toch was het bezoek zeer goed te noemen. i De matinée van «Oefening en Vermaak» op Zondagmorgen in Mu sis Sacrum was evenals vroegere jaren weer voor velen de kermis- i inzet. De zaal was tot in de hoeken gevuld. Onder leiding van den heer Gerritsen gaf de liedertafel een zeer varieerend en gezellig programma ten beste..Naast het machtige koor werk «Zegepraal» van Brandts-Buijs was een plaatsje ingeruimd voor het genre dat bij de kermisstemming past. Ook het dubbelmannenkwartet werkte daaraan mee. De zangers verdienen allen lof voor de wijze waarop zij de verschillende koren, onder leiding van hun kundigen di recteur, uitvoerden. Maandagmorgen trad de liederta fel «Tot Bloei der Toonkunst» vol gens oude traditie te Baardwijk in café v. Cromvoirt op. De belangstel ling was ook hier groot en de aan wezigen hebben volop genoten van het vele goede wat geboden werd. De liedertafel zelf werkte een zeer goed programma af en het duo Martino-Jeannette heeft buitenge woon goed voldaan en de zaal door zijn geestige liedjes af en toe doen schudden van het lachen. Bij den heer Joh. Vissers was het accompag nement in goede handen. Door de heeren T. Burmanje en M. Pullens werd als extra nummer het duet «Californië» gezongen, wat door de aanwezigen bijzonder werd op prijs gesteld. Ook het bal dat na afloop gegeven werd, was druk bezocht. In den Gildenbond begon het feest Maandagmorgen met een matinée van de harmonie St. Crispijn en de tooneelvereeniging D.V.S.V. Nadat deze, als altijd druk bezochte bijeen komst der Werkliedenvereeniging, door den heer F. Passier geopend was, werkte de harmonie een viertal nummers op zeer verdienstelijke wijze af, onder leiding van haar di recteur, den heer Stravers. De Too neelvereeniging verzorgde het ko mische gedeelte van deze zeer ge zellige matinée. Zij voerde een twee tal kluchten op, n.l. «Jopie als stand beeld» en «Een vergissing», die niet nalieten duchtig op de lachspieren der aanwezigen te werken. Op deze vergadering werd tevens afscheid genomen van den regisseur der too- neelclub, den heer Verhoeven. Woensdagavond trad voor de Werkliedenvereeniging het dubbel mannenkwartet «Zang en Vriend schap» op, onder leiding van den gram le bewonderen. Velen hebben daarvan gebruik gemaakt. De verschillende café's en dans gelegenheden hadden het buitenge woon druk en er heerschte overal die recht gezellige kermissfeer. Met het weer hebben we het dit jaar, b ehalve op den openingsdag niet zoo buitengewoon getroffen, doch dat heelt niet kunnen verhinderen Jat er tot nog toe buitengewoon goed kermis gehouden. Goed, maar vooral ook gepast, want zooals telken jarc werd ook deze kermisweek niet door wanklanken verstoord. Slechts een heel enkele moest door de politie weer op het rechte spoor gebracht worden. De Vereenigde Tooneelisten. De tooneelvoorstellingen blijken er met de kermisdagen nog maar n'et goed In te gaan. In de Schouwburgloge van Dassi in de Mr. van Coothstraat is in de eerste helft der week opge treden het gezelschap „de Vereenigde Tooneelisten* dat onder leiding van Joh. de Boer in de Plantage Schouw burg te Amsterdam speelt. De belangstelling was gering, hetgeen te betreuren viel daar door de artisten hoogstaand tooneelkunst werd te ge- nieten gegeven. Zondag en Dinsdag werd het be kende iooneelspel „de Onbekende Vrouw" van Blsson opgevoerd. De weinige belangstellenden zullen van hun avond geen spijt gehad hebben. Men wist dit trouwens reeds tevoren want ook verleden jiar is het gezel schap van de Boer hier opgetreden en toen heeft het reeds een goede reputatie bij het publiek gekregen Ada van Duïjl konden wij bewonderen in haar rol van een vrouw die door de hardheid van den man, die haar den eens gedane misstap niel vergeven wil, uit haar kring is gestooten en aan lager wal is gesukkeld. Het Is een genot haar spel te aanschouwen. De oude heer Fleuriot werd ge speeld door Joh. de Boer. De bezetting der overige rollen was eveneens uitstekend. Karei Baars, ten Hoonte, B. Boolman. Jo d.Boer Mulders, Marie Bigot, J. v. d. Water, zij allen zijn acteurs van de bovenste plank, Dubbel jammer is het dan ook dat niet meerderen van deze unieke ge legenheid om dit gezelschap op de planken te zien hebben gebruik ge maakt. Maandag ging er het beroemde big spel van Blumenthal „de Sabijnsche Maagdenroof* en Woensdag het Bra- bantsche spel uit het stroopersleven „Zwarte Orlet", terwijl's middags voor de kinderen de klucht „Jopie Slim en Dikkie Bigmans werd vertoond. Revue „De Bilt seint De Bilt had blijkbaar mooi weer voorspeld voor Donderdag, want bij vlagen kon men den plasregen op het dak van de Schouwburg hooren klet teren, De zaal was geheel volge loopën, zoodat er vrijwel geen enkel plaatsje onbezet bleef. Meijer Hamei's revue is in Waalwijk wel in trek. We herinneren ons nog „Hallo Hierheen!" van 1931 en „'n Geel Bandje Meneer* van 1932. Deze keer mocht men het met recht de klap gezongen zoodra daartoe vanaf het tooneel een wenk werd gegeven. jan Blok sloot er als aeide komiek goed bij aan, evenals Rika Davids Het vocale gedeelte was in goede handen bij Sophie Köhler en Ad. Wlllebrandt Het is alles teveel om op te noemen, teveel om zich te herinneren de pracht en praal die tentoon gespreid wordt in de dansen van devroolijkeLudowsky. girls, de gratie in de dansen vanTat- jana Tamarova, de solo—danseres van de Kon Vlaamsche Opera, en van Alex. Ludowsky, haar partner, de schat van Parijiche cosluums en decors en de feeërieke lichtt ffeclen. En dan spreken we nog niet van de geestige en rake coupletten en van het orkest onder leiding van den overbekenden radio—kunstenaar John Brookhouse Mac Cartby. Het is onmogelijk dat alles te bescnrljven men moet 't beleven Daarom zouden wij elkeen aanraden een der voorstellingen der revue bij te wonen. Men beleeft er een avond waarvan men geen spijt zal hebben, waaraan men onmogelijk kan terug denken zonder opnieuw in een lacht- bui te geraken. Wie eens hartelijk wil lachen met humor van zuiver Hol. landsch fabrikaat, hij bezoeke „de Bilt Seint." De prem'ère in Waalwijk was een volledig succes. Lyceum 's Bosch. Voor het toelatingsexamen voor het Lyceum te 's Bosch slaagde om. de jonge juffrouw Annie Froklage, leer. llnge der Openbare School alhier. Bevorderd van de eerste naar de tweede klas: Carla Langemeijer, van de tweede naar de derde klas Greet Slemer, Ria Weijers en V. Timmermans, van de vierde klas H.B.S. naar de vijfde: Chr. Klerkx.van de derde klas gymnasium naar de vierde klas H. Langemc ijer en W Christ. Nuts- XJ.L.O.-School Waalwijk. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: B. Buddingh, J. Fijan, E. M. van Oljsel, I. C. Mortier, M. C Nells. M A. Pleijs, K. W. de Raat, J. de Rooij te Waalwijk. H. A. Dekkers, J. C. Dekkers, W. J. Haverhals, A. Hoefnagel, O A. de Jong, C. Vos, G. D. Vos. H. Wlttebol, J. Zwart te Sprang—Capelle. P. Kamerman, N. Schilders te Eethen. H. J. Schrier, J. J. Schrier te Drimmelen. H. G. Stravers te 's Gravemoer. Niet bevorderd 6. Bevorderd van de tweede naar de derde klasse J. Bouman, G. Fljan, A. J. Kuljsten, G. W. Stevens, P. A Treffer» te Waalwijk. E. v. d. Hoek, J. P. de Jong, J. Rosen- brand, J. Bouman en W. Mes te Sprang—Capelle. W. de Bie, A. Bouman, A. Saakes en P. Vos te Eethen. M. S. van Beek en G. J. Zwart te Loon op Zand. J. E. Boezer te Waspik. Niet bevorderd 1. Bevorderd van de derde naar de vierde klasse A. Trtffiis te Waalwijk H. J. de Bie, J Cole», W. Geenen, H. Kommers. J. P. de Rooij A. Vos te Sprang—Capelle. Niet bevorderd 2. G. P. van Hullen. Onze gemeentebouwkundige. de heer G. P. van Huiten viert dit jaar een bijzonder jubilé Het is al de 25sten maal dat hij als Marktmeester de staan plaatsen voor de kermis aanwijst en dergelijke werkzaamheden meer. Het wa» de kermlsmenschen ter oore ge komen en zoodoende verrasten zij den heer v. Huiten, Zaterdagavond te zijne huize. Door den heer Robben—lanvier werd het woord gevoerd en werd de heer v. Huiten, namens alle attractie- houders een prachtig gouden horloge met inscriptie aangeboden. Een aardige attentie 1 Thé-Dansant W. S. C. Het bestuur van W.S.C. biedt ter gelegenheid der Kermis leden en supporters weer eens iets bijzonders aan. Heden (Zaterdag)middag wordt n.l. van 2 tot 5 uur in de zaal Musis Sacrum een thé dansant ge geven waarbij de muziek zal verzorgd worden door de bekende band van Herman Rinket. Een mooi initiatief van het W.S.C.-bestuur, dat naar wij verwachten door velen op prijs zal woord om den regisseur namens de R.K. W.V. toe te spreken. Hij bracht hartelijk dank voor hetgeen hij al die jaren voor de too neelvereeniging heeft gedaan en waar door hij alle leden van de R.K. Werk liedenvereeniging aan zich heeft ver plicht. Namens het bestuur en alle leden van de W.V. bood spr. een prachtige bloemenmand aan, in de hoop dat de heer Verhoeven nog lange jaren van een welverdiende rust mag genieten en nog vele ma len de verrichtingen van zijn vroe gere club mag gadeslaan onder het regisseurschap van den heer Jac. M. Didden, die zich welwillend bereid heeft verklaard die taak op zich tc nemen. Zichtbaar geroerd, nam de heer Verhoeven het woord en sprak een woord van dank tot den Voorzitter en tot allen voor de hulde hem ge bracht. Spr. had reeds langoren tijd het plan om heen te gaan, maar was daarvan geregeld teruggekomen, doch nu acht hij zijn tijd gekomen. Hij gaf de verzekering dat, mocht de vereeniging nog eens een beroep op hem doen om haar in moeilijkheden terzijde te staan, hij haar steeds ten dienste zal zijn. Geslaagd. Voor het examen machineschrijven slaagden de dames J. v. Huiten en R v. Drunen alhier en Fr. Damen te Kaatsheuvel. Mej L. v. Hullen slaagde voor het snelheidsdiploma. Allen genoten hij de Eerw. Zusters hun opleiding. In- en uitvoer van schoenen. In de maand Juni 1933 werden in. gevoerd 46638 (v. j 66989) paar schoenen in de maanden Jan.—Juni 358350 (v. j. 601374) pare.) Het grootste kwantum kwam uit Duifsch- land, Groot-Brlttannlë en Tsjecho Slo wakije. Uitgevoerd warden In Juni 4740 paren (v. j. 4853 en in Jan.—Juni 32467 (v. j 39329). Door de hitte bevangen. Zondagmiddag weid ten vreemde ling in de Grootestraat door de hitte bevangen. Hij viel op het trottoir en bekwam daarbij een bloedende hoofd wonde Hij werd by den heer G. v. d. W. binnen gedragen en verbonden. Botsing. By den hoek Mr. v. Coothstraat— Grooteitraat kwam Zondagmiddag een wielrydster die vergeten had te bellen in aanrijding met een landbouwer die juist een groote bus melk opzijnfifis had. De inhoud der bus stortte over de straat, doch gelukkig bleien verdere nadeelige gevolgen van den val uit. Ongeval. Zondagavond had op de Oisterwyk- sche weg naby café „de Druivetros" een aanryding plaats waarby mej van R. zoodanig kwam te vallen dat ze een bloedende wor.de aan het achter hoofd opliep. Na verbonden te zijn door de Ongevallendienst van de Transportcolonne van het Ned Roode Kruis, kon de hevig ontstelde dame huiswaarts keeren. Kostelooze rijwielbelaslingmerken. Ztj, die wonen in den dier>s<kiing van den dlenstgdeider der directe belastingen te Kaatsheuvel en in aan merking meenen te komen voor een kosteloos rywielbelastingmerk kunnen by voornoemde dlensfgeleider een formulier afhalen en weer inleveren en by gunstige beslissing een koste loos merk in ontvangst nemen op de vo'gende dagen en uren: Woensdag 19 Juli, 26 juli en 2 Augustus a.s. des namiddag* van 7—9 uur en Zater dag 22 Juli, 29 Juli en 5 Augustus as. des namiddags van 3 tot 5 uur. Rectificatie. In een gedeelte der editie van or.s blad van Zaterdag 1 Juli was abusie. veiyk vermeld dat de sluiting d?r cur sussen van de Rijkivakschoo) alhier bepaald was op Donderdag 25 juli. Bedoeld was 20 lull. Een aardig hondje. Een hond uit de buurt kwam bij den café-houder J. T. in de kippen- kooi op bezoek. Hij heet er twee kloeken en liefst 20 kuikens dood. Een leelijke schadepost dus. Gestolen. Bij S. aan den Winterdijk werd een portemonnaie met eenige inhoud ontvreemd. De dief die hier zijn slag wilde slaan zag gelukkig een flinke som geld die in een lade lag over het hoofd. ft' 1265

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9