DE ECHO TIN II IDE». KIEST Hoe Waarom U. Holsteren-Lagariio Nienws sit Ksalshenvei. If Een aparte 6 cent sigaar H. de Bont-v. Huiten mM' No. 59. Zaterdag 22 Juli '33. 56e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 21 Juli 1933. Bevorderd. Aan het Stedelijk Gymnasium te 's Bosch werd van de tweede naar de derde klas bevorderd Hans Schaap alhier. Mies Klijberg alhier is be vorderd van de le naar de 2e klas van het St. Geertrudis-Lyceum^ te Roosendaal. Mulo-examens. Te Breda slaagde o.m. Voor diploma A. mej. M. H. Bol uit Eethen en de heer M. J. van Her wijnen uit Waalwijk. Voor diploma B. de heeren A. M. v. Dommelen uit Capelle, G. Fijan en E. W. Treffers uit Waalwijk. Allen leerlingen der Nuts-l'.L.O.- school. Rijkswaterstaat. Bij Kon. besluit is, met ingang van 16 Juli 1933, de technisch-ambtenaar van den Rijkswaterstaat J. Nieuw- land te Hardenberg vroeger te Waal wijk, bevorderd tot technisch-hoofd- ambtenaar. Moedercursus van het Groene Kruis. Men schrijft ons Wanneer u het pasgeboren kindje, rose en zacht en frisch uit het badje voor u ziet liggen en de prettige op dracht hebt het aan te kleeden, weet ik zeker dat er heel wat gedachten door u heen gaan u wilt vanzelf alle kleertjes zoo zacht mogelijk heb ben, goed warm, goed schoon en zoo eenvoudig gemaakt, dat het kindje van het aankleeden zoo min mogelijk last ondervindt.- Behalve de kleeding wilt u gaarne iets weten over de voeding. In nor male gevallen lijkt dit misschien niet zoo heel moeilijk en toch bestaan er op dit gebied nog heel eigenaar dige begrippen. De ervaring heeft geleerd, dat vele ziekten van uw baby worden veroorzaakt door ver keerde voeding of wel door te veel voedsel. Want elke moeder pronkt graag met een dikkertje. En ook voor de moeders zelf zijn er nog dikwijls heel veel dingen die zij niet weten en die toch van groot belang zijn. Het Groene Kruis wil moeders en zij die het hopen te worden gaarne leeren hoe zij de kleertjes moeten maken, zoodat ze practisch en toch niet duur zijn, welk voedsel voor hare kleine op verschillende leef tijden het meest geschikt is. Beginnende in de maand Septem ber zal een moedercursus worden gegeven. De Enquetrice zal dan ge durende 10 weken praktisch en .theoretisch onderricht geven. De lessen worden gegeven in het Wijkgebouw, Mr. v. Coothstraat 52, en zijn geheel gratis. Met het oog op een beperkt aantal cursisten is spoedige aangifte bij Zuster Roos, die gaarne nadere in lichtingen verstrekt, zeer gewenscht. Aanmelding moet vóór 15 Aug. a.s. geschieden. Bloempjesdag. De bloempjesdag ten bate van Herwonnen Levenskracht heeft in totaal f 150.64 opgebracht. Rijwielbelastingmerken. De verkoop aan de postagent schappen" en aan het hoofdkantoor begint op Maandag 24 Juli a.s. Men wordt beleefd doch dringend verzocht met het aanschaffen van een nieuw „fietsplaatsje" niet tot de laatste dagen van de maand te wach ten, doch te willen medewerken aan .eene meer gelijkmatige verdeeling der aan de verkoop verbonden werk zaamheden. Koning schieten. Voor de eerste maal hield de scherpschuttersvereeniging „De Een dracht", gevestigd in het café van den heer W. de Haan, het hier zoo populaire koningschieten. Het jong ste lid der vereeniging de heer W. Schifferli wist op den titel beslag te leggen. De andere prijzen werden behaald als volgt 2 P. van Woensel, 3 O. Helbing, 4 .1. van Mier, 5 Pullens, 6 P. van Woensel Jr., 7. W. de Haan. Directe belastingen. De adjunct-commies B. Selten van 't kantoor Helmond wordt tijde lijk gedetacheerd ter inspectie Waal wijk. Lederfabriek »Oisterwijk.« Eenige maanden geleden heeft de lederfabriek »Oisterwijk« meer dan 100 arbeiders ontslagen; thans worden weer arbeiders aangenomen, en U zult er plezier van hebben 1 Alleen verkrijgbaar bij Grootestr.201 Waalwijk ZIET ONZE SPE. CIALE ETALAGE. zoodat ook hier de toestand weer wat schijnt op te leven. Waa l wijksche Z wem vereen ig ing. Aantal bezoekers dezer week 564. Temperatuur 22°. R7K. Jeugdcongres te 's Bosch. Minister mr. H. P. Marchant zal Zondag a.s. het Congres der Katho lieke Jeugd Vereeniging te 's Bosch bijwonen. Behalve mgr. J. Janssen, aartsbisschop te Utrecht, die een toespraak zal houden, worden ook verwacht de bisschoppen van Breda, 's Hertogenbosch en Roermond. Ongeveer tienduizend meisjes uit de vier bisdommen zullen aan het Congres deelnemen. De Nederlandsche Spoorwegen zullen tien extra-treinen laten loopen. Nederlandsch fabrikaat. De Vereenigde Chemische Fabrie ken te Nijmegen vestigen er onze aandacht op dat vele soorten kachel glans, die onder een Ilollandsche naam verkocht worden, in werkelijk heid buitenlandsch fabrikaat zijn. De bekende Ovaline kachelglans, die door deze fabriek wordt in den han del gebracht is van zuiver Neder- landschen oorsprong, zoodat de huis vrouw als zij dit merk vraagt ervan verzekerd is dat zij de vaderlandsche industrie steunt. Grooteatraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Vernieuwing Rijbewijzen. Ter voorkoming van moeilijkheden met de politie wordt aan houders van rijbewijzen, welke in de maand Augustus a.s. verloopen, aangeraden minstens 8 dagen vóór den verval datum een nieuw rijbewijs aan te vragen ter secretarie hunner woon plaats. De geldigheid van elk rijbewijs eindigt twee jaar na de dagteekening der afgifte. Kijk eens na of uw eigen rijbewijs niet verloopen is. De schoeneninvoer in Ned.-Indi'è. Het Bat. Nieuwsblad publiceert in een bespreking van de penetratie der firma Bata in de Indische schoe- nenmarkt terzake de volgende cijfers: De invoer op Java van Euro- peesche schoenen bedroeg in 1928 7025 dozijn paren, in 1931 11.362 dozijn, waarvan uit Nederland 3200. In 1932 voltrok zich een belangrijke wijziging. De totaal-invoer van Euro- peesche schoenen bedroeg in dat jaar 27.854 dozijn, waarvan van de firma Bata 20.928 en uit Nederland 3.150. In de eerste vier maanden van het jaar 1933 werden ingevoerd 20.467 dozijn, waarvan 17.882 van de firma Bata en 704 uit Nederland. Bata ondervindt moeilijkheden in Engeland. Vijf en twintig leden van het Engelsche Lagerhuis hebben in een conferentie, waaraan ook de minister van Arbeid deelnam, geprotesteerd tegen de opening van het te Tilbury gebouwde Engelsche filiaal der groote Cechoslovaaksche schoenfabrieken van Bata. Aanbestedingen. Namens Gedeputeerde Staten werd Woensdag door den hoofdingenieur van den provincialen Waterstaat in het gebouw van het Provinciaal Bestuur te 's-Hertogenbosch aanbe steed het vervangen der klinkerbaan door keibestrating in de kom van v.m. Baardwijk en tusschen Capelle en Yrouwkensvaart, benevens het omleggen van den weg door het wiel nabij het z.g. Middelhuis te Waspik en het verbreeden van keibestratin gen te Waspik, met bijkomende werken op het 19e perceel der pro vinciale wegen. Begrooting f 51.000. J. v. d. Heuvel, Made f 52.900 H. Gelzing, Roosendaal f 51,400 J. H. v. d. Ven. Vlissingen f 50.630 J. Verwater en Zoon, Made f 50.580 C. W. Kanters, Raamsdonk f 49.991 H. J. J. Timmermans en A. Smits, Nijmegen 'beteringen f 49.440 P. v. d. Veken en J. v. Beek, Made f 49.300 L. Timmer. Dordrecht f 49.296 J. v. d, Heuvel. Made met (akkerzand) f 49.200 A. Rovers en W. de Wijs, Made f 48,720 F. N. v. d. Pluijm, Rosmalen f 48.400 L. van Drunen, Hintham f 47.648 H. v. d. Pas, Hintham f 47.400 H. v. Seven ter, Vugt f 47.190 N.V. v.h. Fa. J. Heijmans, 's-Bosch f 46.740 N.V. Malbruw, Willem stad f 46.563 P. C. Langeveld, Hardinx- veld f 46.220 L. J. Louwers, Uden, f 45.740 P. v. üort, Raamsdonk f 45.290 C. A. v. Strien, Uden hout f 44.947 G. J. Vissers, Drunen f 44.640 Gistermorgen is onder goed keuring van den minister van Water staat, door of vanwege den hoofd ingenieur-directeur van den Rijks waterstaat in de directie Noord- Brabant, aan het gebouw van het proviciaal bestuur te 's Hertogen bosch, aanbesteed: het uitvoeren van herstellingen aan de beveiligingswerken en duk dalven van de draaibrug over het Heusdensch kanaal te Nederhemerl, bij de rolbrug over het Zuiderkanaal te Waalwijk en de ophaalbrug over het Oude Maasje te Capelle. Raming f5000. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. Parels, Sliedrecht f5880 J. Blijlevens, Geertruidenberg 5870 v. Dongen en v. Hoven, Dordrecht 5860 N.V. C. Kasteleijns en Zn., Dordrecht 5780 P. A. v. Wijnen, Dordrecht 5750 L. Schermers, Niéuwendijk «5650 G. Schermers, Nieuwendijk 5591 N.V. Th. Smeulders, R'dam 5490 v. Sprundels' Aanneming en Handelsmij., Ridderkerk 5423 N.V. Visser en Smits, Papendrecht 5395 G. Timmenga, Vught 5280 A. Verhagen, Made 5240 W. Klootwijk Gzn., Papendrecht 4482 A. J. Dijkstra en H. Wage- makers, 's Grev.-Capelle 4228 Volders' Heiwerken, Den Oever 4100 A. Kalf kens, Dordrecht 3850 Provinciale reclameverordening Noord-Brabant. Onder de aandacht van belangheb- benden wordt gebracht, dat op 1 Januari 1934 zal eindigen de over gangstermijn, genoemd in art. 7 der Provinciale Reclameverordening (Pro vinciaal Blad 1931 nr 68). Met ingang van dien dag zal derhalve geen enkele reclame.uitgezonderd die, welke be trekking heeft op zaken, die worden vervaardigd of verhandeld, of op bedrijven, die worden uitgeoefend op of in 't onroerend goed waarop of waar aan de reclame is aangebracht buiten de kom eener gemeente aanwezig mogen zijn, wanneer niet door het College van Gedeputeerde Staten ontheffing is verleend. Met het oog op de vele te ver wachten verzoeken om ontheffing is het gewenscht, dat de houders van onder de overgangsbepaling vallende reclames reeds thans een verzoek om ontheffing bij Gedeputeerde Staten indienen, opdat dit College vóór het verstrijken van den termijn daarop zal kunnen beschikken. De aandacht wordt erop gevestigd, dat voor elke gemeente, buiten de kom waarvan reclames zijn of worden aangebracht, een afzonderlijk verzoek moet worden ingediend bij Gedepu. teerde Staten. Een verzoek om ont heffing moet o.m. bevatten le. naam, voornaam, woonplaats met nauwkeurige aanduiding van straat en huisnummer van den verzoeker2e. de kadastrale en plaatselijke aanduiding van onroe rend goed, waarop of waaraan de reclame zal worden aangebracht3e. de mededeeling of de aanvrager eige naar dan wel gebruiker van het goed is en wanneer hij gebruiker is, of de eigenaar zijn instemming met de aanvraag heeft betuigd 4e. een uit voerige en nauwkeurige opgave van de afmetingen, de kleuren en inhoud der reclame in woord en beeld, ver gezeld van een foto of beeld (schets), dit laatste in kleuren. KATHOLIEKE ILLUSTRATIE. 67ste jaargang No. 42. Vele actueele gebeurtenissen hebben een plaatsje gevonden in dit jongste K. I.-nummerj Aan het 700 jarig stadsbestaan van Arnhem werd de voorplaat gewijd, terwijl aan de .Revue der K.R O.-vloot" de laatste pagina besteed werd. Daar tusschenin treffen we interes sante artikelen aan, die met goed-ge- kozen foto.materiaal de aandacht trek ken. Willy Verster trekt met de lezers schaar .In het rotspark te Valkenburg" (L), waarna .Angst voor de Camera" getypeerd wordt, terwijl Sch. .Een staat zonder land" bekend maakt en tenslotte een stuk van de wereld getoond wordt. Waar prinsesjes spelen." Naast de boeiende vervolgverhalen teekent Jet de Bruin .De veroveraar" en openbaart Toon Rammelt .de laatste bladzijden uit Hutterson Davy's dagboek." In het bijblad .De Witte Raaf" vinden we van Sch. .De keerzijde van de medaille," Martin Berden vertelt .Over onze woning," Boice du Bois schetst .Uit het donker" en J van Merkenhove De beschuldiging van de juffrouw." Kaatsheuvel, 21 Juli 1933. Aanrijding. Bij het uitgaan der fabrieken werd de heer S uit de Verl. Hoofd, straat, die te voet huiswaarts keerde ter hoogte van het politiebureau, toen hij de straat wilde oversteken door een Sprangsche werkman, die per fiets passeerde, aangereden. S. duizelde even en viel neer. Opgenomen en in het politiebureau binnengedragen moest de dokter hersenschudding con- stateeren. Ruim twee uren moest S. blijven liggen alvorens hij naar huis vervoerd kon worden. Zijn toestand is tot heden nog onveranderd. De toestand van S. die deze week zooals we hierboven meldden met een fiets werd aangereden is tot heden nog niet zonder gevaar. Kaatsheuvels Belang. In de Maandagavond gehouden Bestuursvergadering der Vereeniging .Kaatsheuvels Belang" is besloten de viering van Koninginnedag op 31 Aug. a.s. zoo mogelijk eenigen luister bij te zetten. Op de medewerking van de scholen in de plaats tot het brengen van een Zangaubade door de kinderen wordt als steeds gerekend. De plannen voor den namiddag zullen nader onder het oog worden gezien, terwijl de avond zal worden gevuld met concerten van onze har monieën en de zangvereeniging De vereeniging K. B. kan voor deze feestviering ongetwijfeld op de volle medewerking der geheele burgerij rekenen. Concert. De harmonie van het Kon. Muziek gezelschap .Euphonia" zal Zaterdag, avond om 8 uur op de K. B. Kiosk op de Markt een groot Volksconcert geven. Programma 1. Prins Albrecht, Marsch C. Teike. 2 Madchen von der Spule Ouverture Fr. v. Suppé 3 Venus auf Erde, Fantaisie P. Lincke. 4. La Chanson des Nids V. Buot. (Fantaisie Polka pour 2 clarinettes, solisten L. en C. van Gulik, PAUZE. 5. Cavalerie Legére Fr. v. Suppé 6 Winterstürme, Walzer J Fucik. 7.FrauLuna, Ouverture P. Lincke. 8. Jeanne D'Arc, Marsch E Derême. Nieuw Raadslid. Naar wij vernemen heeft de heer M. J. van Nieuwstadt het lidmaatschap van den Raad dezer gemeente in de vacature van den heer G. C. Wijde, mans aangenomen. Kinderfeesten. Bij gelegenheid van den feestdag van den H. Vincentius werden op de scholen der Eerw. Broeders alhier Woensdagmiddag groote kinderfeesten gehouden. Voor iedere klas waren een of meer wedstrijden vastgesteld, waarmede zoowel de kleintjes als de groote toeschouwers veel genoegen smaakten. Na afloop der wedstrijden werd een gecostumeerden voetbal wedstrijd gespeeld, waarin verschillen, de types zeer opvallend uitkwamen vooral waar sommigen in hun spel tevens hun persoonlijkheid wisten uit te drukken, die ze wilden voorstellen. Tot slot werd een groote optocht gehouden met zanguitvoering. Daarbij werd nog den geheelen middag heer. lijke limonade beschikbaar gesteld en ging elke jongen met een prijsje huis waarts Of ze content waren 1 Kaatsheuvels Belang. Zaterdagavond houdt het Bestuur van K. B. een vergadering, waarin de viering van Koninginnedag nader zal worden besproken. Tevens zal op deze vergadering de agenda worden vastgesteld voor de te houden alge- meene vergadering die we binnen een tiental dagen kunnen tegemoet zien. Gymnastiek. De R.K. Gymnastiek Ver. K.G. V. zal Zondag a.s. deelnemen aan de groote Diocesane Bondswedstrijden te Nijmegen. K G V. komt uit in 1ste Graad, den 3de Graad en in de Afd. Adspiranten boven en onder de 14 jaren. Wij wenschen onze kranige gymnasten hetzelfde succes, dat zij bij alle wedstrijden weten te behalen. Verh uurdersbon d. In de hedenavond gehouden alge- meene vergadering van den Bond van huiseigenaren werd besloten om de boeten voor het verzuim der verga deringen te verhoogen tot f0 50, daar het noodzakelijk is gebleken voor de goede functionneering der vereeniging, dat ieder lid goed op de hoogte is met de in de vergaderingen genomen besluiten, en dat afwezigheid bij her haling blijkt een nadeeligen invloed te hebben op de goede naleving der bepalingen. Tot de leden zal in dien geest een circulaire gericht worden, waarin er tevens op gewezen zal worden, dat toetreding van nieuwe leden met meer uitsluitend vooropgezet doel een nalatigen huurder uit de woning uitgezet te krijgen, niet dan na j rijp beraad van het bestuur zal mo- gelijk zijn. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer J. A. Prins werd heden aanbesteed de verbouw van een woonhuis tot Winkelhuis alhier voor rekening van den heer Jac. Clarijs te Steenbergen. Uitslag Gebr. Spierings, Capelle f7310. M. Molenschot, K heuvel f7995. Fa Molengraaf, Capelle f7290.— Jac. v. d Bioek, Waspik f7245. G. Baaten en A. Roovers id. f6798.— Gunning volgens bestek. Kaatsheuvelsche Wielerclub. Bovengenoemde vereeniging zal a.s. Zondag 23 Juli een groote Wieler wedstrijd geven op hare Wielerbaan gelegen aan „den Horst". Aan dezen wedstrijd zullen deelnemen Onafhankelijkèn, Amateurs en Nieu welingen o.a. J. Franken—Reijnen (Kampioen v. Nederland)Vriens-Paijmans, Tilburg; v. Helvoirt— Schoonewals Eindhoven; Prince-v. d. Bemdt, Tilburg v. d.Ven- v. Gestel, Tilburg. Vervolgens de beste Nieuwelingen van het Zuiden. Deze wedstrijd zal opgeluisterd worden door de harmonie .Apollo." Het belooft een spannende wedstrijd te worden. De wedstrijd vangt aan om 3.30 uur. Bij goed weer belooft het een heele drukte te worden. Rijwielbergplaats nabij het terrein. I2,l2-jarig bestaan R.K. Jongens school te Berkdijk. De R,K. Jongensschool te Berkdijk heeft j 1. Woensdag op bijzonder waardige wijze haar 12'/2 jarig bestaan herdacht. Tevens vierde op dien datum de heer de Bruin zijn koperen feest als Hoofd. Een dubbel feest dus. De viering er van heeft dan ook op dienovereenkomstige wijze plaats ge had. 't Is een dag geweest, die èn bewoners van de parochie Berkdijk èn vooral de jongens en oud leerlingen nog lang een aangename herinnering zal blijven. Om 9 uur zou er een H. Mis zijn, maar van te voren gebeurde er iets, wat nog nooit zoolang de parochie Berkdijk bestaat, was voorgekomen de klok luidde 3 keer. De ZeerEerw. Pastoor legde dat later in zijn toe spraak tot de jongens op de hem eigen geestige wijze uit: „'t Was, alsof de menschen toegeroepen werdKomt toch menschen, komt toch, d'r is iets bijzonders vandaag te doen, komt toch naar de kerk." En de parochianen gaven gehoor aan de stem van hun klokken, zoodat een groot aantal van hen in de H. Mis aanwezig was. Deze H. Mis werd door der. Voor- zltler van 't Schoolbestuur. Pastoor v. Enschot opgedragen, om God te be danken voor de weldaden door het Bijz. Onderwijs In deze afgHoopen l2'/a jaar afgeworpen en Zijn zegen te vragen voor de toekomst. Onder leiding van 't Hoofd zongen de jongens de Hollandsche Mis van Hamers terwijl de heer v. d. Ven, organist en musicus begeleidde. Na deze H, Mis was het

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9