Voor verplichting is de Voorzitter ook niet te vinden. In de practijk echter., valt dit gewoonlijk mee. Wordt besloten het genomen be sluit in te trekken. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een nieuw contract met den N. C. B. omtrent de destructie van vee en vleesch. De kosten hiervan bedragen voor deze gemeente ong. f 40.per jaar. Het voorstel wordt aangenomen. Vaststelling kohier hondenbelas ting 1933. Wordt op f164 vastgesteld, voor 105 honden, Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener nieuwe bouwverorde ning De Voorzitter zegt dat hier voor de voornaamste bepaling wel geldt de rooilijn. Aan wegen buiten de be bouwde kom moet voortaan worden gebouwd op 12'/, M. uit den as van den weg en indien de weg 10 M. breed is, op 7'/2 M. In noodzakelijke gevallen kan de raad hiervan out heffing verleenen. Wordt vastgesteld conform ont werp. Bespreking verzoek Voetbalver- eeniging S. I). O- omtrent het in bruikleen afstaan van het huidige Voetbalterrein. De Voorzitter deelt mede dat be doelde vereeniging hier op het oog heeft het terrein in huur bij de Wed. van den Brand. De voetbalclub had zich dus tot den huurder moeten wenden. Wil de huurder nu het terrein aan de vereeniging afstaan, B. en W. zijn hierin tot medewerking bereid. Is de huurtijd om, dan kan de ver eeniging zich tot de gemeente wenden om voor de volgende jaren het per ceel te huren. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Voorstel van B. en W. tot afwij zende beschikking op een verzoek van J, Prins te Dordrecht om con cessie tot het oprichten eener radio centrale. Wordt afwijzend beschikt. en tot Daartoe werd besloten. Vaststelling van de gemeente- rekening over 1932. De ontvangsten bedroegen f 18761.03 de uitgaven f 17.724 11, alzoo een goed slot van f 1725.46, zoodat er over 1932 f 700 meer is uitgegeven dan ingekomen. De heer v. Herpt adviseerde de rekening voorloopig vast te stellen. Hiertoe wordt eveneens besloten. Aanwijziging van gemachtigde(n) om de gemeente te vertegenwoordi- en in de openbare vergadering te ouden door Ged. Staten, ter be lli voer 1930 297 Ton 1931 381 Ton 1932 700 Ton hebbenden terzake gemakkelijk zich op de hoogte kunnen stellen. Het ontwerp is samengesteld door eené Commissie uit de Afdeeling Noord- Brabant der Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten. De Commissie ad hoe, bestaande uit de heeren Mr. Th. Ileere, D. Lankhuijzen, G. C. de Bont en J. W. F. M. de Klijn, hebben het ontwerp onder- 1 1930 397 Ion zocht en kunnen zich cr mee ver- 1^31 011 eenigingen, weshalve zij voorstelt 1932 339 l°n haar vast te stellen. Advies is aller eerst ingewonnen bij de Gezond heidscommissie, die nog enkele Zoolleder falie soorten) Saldo f 1.08 mill. Uitvoer 1213 Ton 1388 Ton f 1.02 mill. 598 Ton f 0.03 mill. spreking van het plan tot opheffing wijzigingen heeft aangebracht. De der gemeente. Bouwverordening wordt hierna aan- B. en W. stellen voor als gemach tigde aan te wijzen den voorzitter Aanwijzing van gemachtigd bijwoning der door Ged. Staten te houden openbare zitting, waarin worden behandeld de verschillende voorstellen tot wijziging van ge meente grenzen. Hiervoor worden aangewezen de heeren A. Mostermans en Th. van den Besselaar. Bespreking voorwaarden inzake hulpverleening bij brand door de Bossche Brandweer. De gemeente 's Hertogenbosch is onder bepaalde voorwaarden bereid deze hulp te verleenen. Het sluiten dezer overeenkomst kost de gemeente Nieuwkuijk niets. Alleen in het geval de hulp van de Bossche brandweer wordt ingeroepen. Voor een en ander wordt een minimum bedrag van f30.of 10 gulden per uur in re kening gebracht. Besloten wordt de voorwaarden aan te nemen. Bij de rondvraag merkt de heer A. Mostermans op om te reclameercn op de kosten van het heerlijk jacht- recht die hier f5,.per H.A. be dragen. De Voorzitter zegt toe deze reclame te zullen indienen. De heer de Goeij vraagt verbetering van de fietspad naar de Hoeve. De Voorzitter zegt hiervoor reeds opdracht gegeven te hebben. Hierna sluiting. HFRPT. Openbare vergadering van den Baad der gemeente Herpt c.a. ge houden op Donderdag 27 Juli 1933, des voormiddags 11uur. Voorzitter H. J. van Eggelen. Secretaris F. A. J. van Liempt. Aanwezig alle leden. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met den N. C. B. voor de oprichting van een destructor. De Voorzitter zeat dat eenige tijd geleden goedkeuring werd verleend aan een ontwerp-contracf in deze. De gemeeqte zou als algemeene ver goeding betalen 2 ets. per inwoner en 2 ets. per H,A. tot een maximum van f 400 per jaar, deze voorwaar den zouden de gemeente jaarlijks ongeveer f 30 kosten. Bij het be graven van thans met de daarbij behoorende desinfectie-middelen is men ongeveer hetzelfde kwijt. Wordt dien overeenkomstig be sloten.' Voorstel van B. en W. om mach tiging te verleenen tot vaststellen van pensioens-grondslagen. Deze machtiging wordt verleend- Goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter zegt dat deze ook een begrootingswij/.iging hebben voorgesteld en wel daarom omdat gebleken is dat de post van bedee lingen ad f 1500 te laag is geraamd; deze kan worden verhoogd met f 600 van een andere post. Dit wordt goedgekeurd Dc rekening is nagezien door de heeren v. Herpt en Verhoeven. De heer v. Herpt maakt enkele op merkingen naar aanleiding der reke- van den Raad. Het lid van den Broek zou ook een tegenstander aan willen wijzen. Het lid van Herpt steunt dit voorstel. Dit voorstel wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. In stemming gebracht wordt met gewezen aan 5 stemmen Chr. van Herpt, terwijl een stem blanco was en een op J. Buijs. Nog zijn ingekomen De firma Prinsen en van Ilalder heeft verzocht om met een vracht auto van meer dan 2.10 Meter breed door de kom der gemeente te mogen rijden. Deze vergunning wordt tol weder opzegging verleend met dien ver stande dat niet harder gereden mag worden dan 15 K.M. per uur. Nog is ingekomen de rekening van de gezondsheids-commissie over 1932 die een goed slot aangeeft van f 161.88'/,. De raming voor de begrooting 1934 bedraagt voor onze gemeente f 30.15. Daarna sluiting. R AAMSDONK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 29 Juli 1933, des namiddags ten zeven uur. Voorzitter de Edelachtbare heer genomen. 3. Ontwerpverordening lot wijzi ging der Verkeersverordening. De Voorzitter deelt mede, dat Gedeputeerde Staten bezwaar maakte Java en Rundbox Invoer Uitvoer Saldo 727 Ton f 2.18 mill. 674 Ton f 1.5 mill. 313 Ton fO.Ol mill. Ander Chroomoverleder Invoer Uitvoer Saldo 1930 424 Ton 776 Ton f4.5 mill. 1931 458 Ton 924 Ton f4.3 mill. 1932 499 Ton 671 Ton f 1.07 mill. Looi-exlract-industrie. Deze industrie, die geheel afhan kelijk is van den gang van zaken de wijziging goed te keuren, omdat m,Ac hderfabneage, maakte begrij- er wordt gesproken van weg en dit pUijkenvijze ook een moeilijk jaar moet zijn openbaren weg. Het arti- .or; De omzet was in 1932 dan ook kei wordt nu alsvolgt gewijzigd. Het miT, .ei \rl. Ip31. is verboden met reclamewagens, Het afzetgebied van deze industrie reclameborden, reclamedoeken of hoofdzakelijk worden gezocht dergelijke reclamemiddelen zich te [P. binnenland, daar de export bevinden op of aan den openbaren geheel verloren ging. Engeland weg of op zoodanige plaatsen, dat l?c1?. kon door den val van het pond die voorwerpen van den weg af sl(M/mg gemakkelijke veroveringen zichtbaar zijn, indien daardoor de vooral in Diiitschland, terwijl openbare orde verstoord of bedreigd 111 Helgiê de extractlabrieken de prij- wordt of den goeden zeden aansloot gegeven kan worden. Aangenomen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan eener rekening-courant-overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Ge meenten, ten behoeve van het Bur gerlijk Armbestuur groot I' 18.000,—. De Raad kan zich hiermee vereeni gen. 5. Vaststelling kohieren der Straat- belasting, Rioolbelasting A. en Brand verzekeringsbelasting. Worden vast gesteld. De Straalbelasting wordt alleen geheven van de gebouwde eigen dommen en bedraagt 3'/2°/0 van de kadastrale huurwaarde van die stelden, dat export meer loonend kon zen zoo laag daarheen niet geschieden. Alleen het vertrouwen in de kwali teit van het product maakte het mogelijk hel binnenlandsche afzet gebied te behouden, ondanks de lagere prijzen van de buitenlandsche concurrentie. Rijksproefstation en Voorlich tingsdienst ten bate der Leder en Schoenindustrie, gevestigd te Waalwijk. Het aantal monsters, dat in 1932 onderzocht werd, nam in vergelijking met het vorig jaar iets af, hetgeen voor rekening komt van het aantal looimaterialen. Daarentegen nam hel aantal monsters leder, ingezonden A. J. W. M. Moons, burgemeester. eigendommen. De Rioolbelasliiig A. bedraagt 4 »/0 ctooi het leclercoidroTest^uToiCeMbiK- van de kadastrale huurwaarde der zjns t0e. gebouwde en ongebouwde eigendom- Dit mag in zekeren zin tot vol- Secretaris de heer J. M.Kieboom. men die aan de gemeenterioleering doening stemmen, omdat zulks waar- Afwezig de leden J. W. F. M. de schijnlijk wijst op de toename van Klijn en .1. J. de Jong, met kennis- De Brandverzekeringsbelasting be- de verwerking van leder met con- geving. De notulen der vorige ring worden onveranderd goedge keurd. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Goedgekeurd zijn door Gedepu teerde Staten een tweetal raadsbe sluiten, wijziging van de begrooting over het dienstjaar 1933 van de gemeente en begroolingswijziging over het dienstjaar 1932 van het V leesch ke u ri n gsbedr ij f. Ingekomen is het verslag van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente. Het verslag beval o.m.: Het onder wijs, zooals dat hier op de verschil lende scholen gegeven wordt, be antwoordt aan de verwachtingen, de orde en lucht wordt goed in acht genomen en er heerscht goede samenwerking lusschen het onder wijzend personeel. De commissie constateerde dat in de beide R.K. Scholen te Raamsdonksveer de mu ren der Westzijde veel te lijden hebben van regendoorslag en <1 rin gend herstel noodig hebben en dat in de Chr. School te Raamsdonks veer Waterspoeling op de W. C's in den schoolgang behooren te komen. Nog deelde de Commissie mede, de klacht der schoolhoofden over de geringe gemeentelijke vergoeding per leerling. Zij zijn niet in staat om verouderde leermethoden en versle ten leerboeken door nieuwe te ver vangen. Goed onderwijs is zeker een algemeen belang en de nieuwe vin dingen en leerwijzen op onderwijs gebied dienen ook hier benul te worden. De Commissie gaf de Raad in overweging, om in deze moeilijke tijd zooveel mogelijk mee te werken om toch het onderwijs in onze ge meente op peil te houden. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Nog is ingekomen een bezwaar schrift van Adr. van Strien, café houder te Raamsdonk(dorp) om verlaging van het vergunningsrecht, dat f 50,— bedraagt. Vroeger toen het Raadhuis nog te Raamsdonk- (dorp) was, betaalde hij maar f37,50. Reclamant vindt dat door de ver plaatsing van het Raadhuis van het Dorp naar het Veer, het cafébezoek bij hem veel minder is geworden. Hij zou daarom eer voor verminde ring dan voor verhooging in aan merking komen. De heer Kanters zegt dat van Strien in een achter hoek woont en dat de menschen er maar hoogst zelden komen. Zijn inziens zijn hier wel terruen aanwe zig om hem te verlagen. De Voorzitter zegt, dat door recla mant f 10,meer betaald wordt, dan dat het minimum bedrag is. Besloten wordt daarna om van Strien niet te verlagen, 2. Ontwerp Bouwverordening. De Voorzitter zegt dat van Gede puteerde Staten een schrijven is in draagt 3Ia van de verschuldigde trolestempel, dus Nederlandsch Fa- vergade- jaarpremie, waaronder alle gebouwen brikaat, daar voor zoover bekend 5% vallen. Het bedrag der belasting is voor geen gebouw hooger dan van de kadastrale huurwaarde. 6. Aanbieding rekening en begroo ting der gemeente, de bedrijven en van het Burgerlijk Armbestuur, die in handen worden gesteld van dc geen buitenlandsche firma's dit stem pel voeren. In dezen tijd, waarin de ons omringende landen zich hoe langer hoe meer afsluiten en de Nederlandsche ledernijverheid daar van ook de nadeelen ondervindt, zou het voor de vacheleer-looierij niet van belang ontbloot zijn, indien Commissie van onderzoek, bestaan de uit de heeren J. 1\ Elemans, 0O~k de niachin. ^choïnfhbricagë'dë G. C. de Bont en J. J. de Jong voorkeur gaf aan leder, voorzien van Bij de rondvraag zegt de heer het conlrolestempel. Kanters, dal hij in de vorige ver gadering verzocht heelt om bordjes met het opschrift »Rijwiclpad« te plaatsen aan den Kerk weg. Tol he den heeft hij die bordjes nog niet opgemerkt. De Voorzitter antwoordt, dal er een schrijven is ingekomen van Gedeputeerde Staten, waarin wordt gewezen, om voorloopig nog geen bordjes met het opschrift »Bijwiel- pad« te plaatsen, daar het Rijwiel reglement zal gewijzigd worden en er vermoedelijk nieuwe modellen zullen komen. De heer Elemans zegt dat de waterafvoer in de Keizersdijk veel te wenschen overlaat, bij regenachtig weer staat het rijwielpad soms ge heel onder water, niet alleen dan, maar ook bij het schrobben onder vinden er dc bewoners veel last van. De Voorzitter zal een onderzoek laten instellen. De heer Kanters deelt nog mede, dat het hem opgevallen is dat eenige dagen geleden in de Kerkstraat op het Dorp een dikke ketting den weg versperde, en gevaar opleverde voor wielrijders. De Voorzitter denkt dat dit waar schijnlijk wel zijn oorzaak zal heb ben gehad, in verband met legging van den telefoonkabel. Niets meer te behandelen zijnde en niemand meer het woord ver- langende, sluit de Voorzitter de i vergadering. Verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk over het jaar 1932. (Vervolg.) Daar het Engelsche tarief eerst op 1 Maart 1932 in werking is getreden, zullen de cijfers over 1933 zich zeer waarschijnlijk nog meer in het voor deel der Engelsche en in het nadeel der Nederlandsche industrie wijzigen. Nog kan worden opgemerkt, dat de invoer in Engeland ondanks de valutadaling, die reeds eerder intrad, onverminderd doorging tot op het tijdstip, dat de rechten in werking traden. Hier volgen de cijfers, die den loop van iii' en uitvoer van de voor- ning. Hij bracht een woord van lof gekomen, dat alle in eene gemeente p&amste ledersoorten over de laatste aan den secretarispenningmeester geldende bouwvoorschriften, zooveel jaren weergeven (on tleend aan hel van het Burgerlijk Armbestuur en mogelijk in eene verordening moeten Maandschrift van het Centraal Bureau adviseerde tot goed. worden opgenomen, opdat belang- voor de Statistiek). Behalve voor de gewone onder zoekingen en adviezen werd nog veelvuldig een beroep gedaan op het Instituut, o.a. door hel bestuur der werkverschaf fing aan invalide mijnwerkers tol verdere inrichting en uitbreiding van de daarvoor opgerichte schoen makerij en schoenfabriek door de Staatsspoorwegen bij het aanschaffen van standaardmonsters en bij het keuren van geleverd leder door den Hoofdcommissaris van politie te 's Gravenhagc tot onder zoek der winterschoenen voor het personeel door de keuringscommissie der Centrale Magazijnen van militaire kleeding en uitrusting te Amsterdam ter beoordeeling van normen door haar aan leder gesteld en ter keuring van leveranties i door den gemeentelijken Genees kundigen en Gezondheidsdienst te Rotterdam betreffende orthopaedi- sche schoenen door diverse crisiscomité's betref fende kwaliteit en prijswaardigheid van schoeisel voor werkloozen voor hel geven van vakonderwijs aan jeugdige werkloozen, enz. (Wordt vervolgd.) RAAMSDONKSVEER. Groot Nationaal Muziek- en Zang- concours op 12, IS en 14 Aug. 1933. door de Kon. Erk. Harmonie »De Eendrachhi. Laat ons den strijd aanvaarden, wel wetende dat er nooit vrede, noch wapenstilstand zal zijn bij het pafladi um der kunst. Geheel van toepassing op het Con cours zijn deze woorden, waarmede Felix Clement zijne inleiding tot „Beroemde Toonkunstenaars sluit. Ja werkelijk, een strijd zal het zijn, wanneer de muziekgezelschappen na wekenlange oefening hun krachten zullen meten, onder aanvoering hunner leiders. Meer dan een edelen en eerlijken strijd, waarin alle strijders met moed en kracht bezield zullen worden, om zich verder op te werken in de schoone kunst der muziek. Alleen zoo beschouwd zal een Concours aan zijne bedoeling beant woorden om de beoefening der mu. ziekkunst te bevorderen en tevens de goede richting aan te geven vooral nu „malaise" het woord van onzen tijd geworden is, nu de wereld een troos teloos beeld van verwarring en ver wording biedt, zal de muziek meer dan ooit hare taak moeten vervullen, hare taak van veredelingTbëscïïavïng en opwekking. Op 26 Mei 1933 was het 85 jaar geleden dat de Harmonie .de Een dracht" werd opgericht. Een jubileum dat met trots gevierd mag worden! F.en tijdperk dat getuigt van levens kracht onzer Harmonie, maar tevens ook van volharding energie der Veere- naren. Want volgens algemeen gel dende wetten van het vereenigingsleven kwamen ook hier na tijden van bloei, perioden van verval en stilstand. Doch steeds daagden dan nieuwe strijders op, nieuwe kracht ontwikkelde zich. Vooral in de laatste jaren zien we zooveel muziekverenigingen worstelen om zich staande te houden. En men behoeft zich daarover niet te verwon deren. Was vroeger en vooral in kleinere plaatsen de Harmonie of Zangvereniging niet alleen de aange wezen kring om zich te oefenen in de muziekkunst, zij bood ook meestal een der weinige geleg®nheden tot ge. paste ontspanning onderling. Doch de nieuwere tijd kwam met zijn ontelbare wedstrijden in allerhande takken van sport, gelegenheden tot vermaak namen enorm toe, terwijl een sterk ontwikkeld verkeerswezen het .uitgaan* steeds meer in de hand werkte. Men ver- vreemde van het rustige tezamen zijn en veel lessenaars bleven onbezet, veel koren werden verzwakt. Anderzijds kwamen nieuwe ideeën de samen horigheid niet ten goede. Alleen waar liefde tot de muziek heerschte en vooral waar een goede leiding de noodige ambitie aankweekte of bewaarde kon een muziekvereeniging bloeien. Het ligt niet in het bestek de stoere werkers welke aan onze Harmonie hunne beste krachten gewijd hebben te vermelden. Hun namen blijven in dankbare herinnering! Doch een uit zondering moeten we maken ten opzichte van onzen eminenten Direc. teur, den Heer N. Snijders Aan zijne muzikale gaven en tactvolle leiding heeft onze Harmonie, naast zoovele andere Vereenigingen hare successen te danken. Wij hopen dat de gevierde Directeur nog lange jaren onze Ver eeniging zal leiden tot beider succes Ten slotte richten wij nog een welkomswoord aan de deelnemende gezelschappen en aan Zustervereeni gingen welke zoo welwillend tot het slagen van het muziekfeest zullen medewerken. In totaal hebben 29 vereenigingen, die wij hieronder laten volgen, aan den oproep gehoor geven. Dat op die dagen de muziek hoogtij vieren mag! Dat dit dagen van hoogstaand mu ziekgenot mogen worden, waarop voor de strijdende gezelschappen vele successen zullen zijn weggelegd en waaraan allen een aangename herin nering zullen bewaren. Het eere commité is als volgt samengesteld A. J. W. M. Moon9 Burgemeester van Raamsdonk, Mr. A. M. de Roon Mr. Th. H. A. M. Heere, Dr. B. Knaap Arts. F. J. Hartong van Ark Notaris, G. van de Werf Dierenarts, J. G. P. M. Simoni9 en J. W. F. M. de Klijn. Hierna volgt het Uitvoerend Comité, waarvan Voorzitter is Dr. Ch. Lips, J. J. de Jong vice voorzitter, P. J. Broeders le secretaris, J. H. van Gerwen 2e secretaris, Jos. W. Mertens penningmeester, leden zijn, A. J van Onzenoort, A. C. Nollen, Th. Ver meer, N. Snijers, E. van Dongen, P. de Jong C. Bouwens, H. van Strien Sr. J. J. SimonisPoppelier en Fr. van Gerwen. De jury bestaat uit de volgende leden Sam Vlessing IJmuiden, Officier d'Academie, membre de la societé des compositeurs, membre de la societé Dramatique a Paris, J. J Hermans toonkunstenaar 's Hertogenbosch en J. P. J. Wierts toonkunstenaar's Gra- venhage. De volgende Vereenigingen zullen aan het Concours deelnemen Fanfare „Oefening kweekt kennis* Zevenbergschenhoek, Mannenkoor .Zang en Vriendschap" Drunen, Zang- vereeniging .Ons genoegen" 's Her togenbosch, Breda's Politie Harmonie Gezelschap Breda, de Ver. Vrienden, harmonie Breda, Fanfare „Onze vrije uren" Wagenberg, Gemengde Zang- vereenigingGeertruidenberg Tilburgsch Mannenkoor „De ster der toekomst", Made's Mannenkoor, Chr. Gemengd koor „Oefening en Stichting Lage Zwaluwe Fanfare „Juliana" Uitwijk, Gemengde Zangvereeniging „Kunst na Arbeid" Oudendijk, Mannenkoor „Onderling Genoegen" Nieuwendijk, Mannenkoor „Orpheus" Tilburg, R.K. Fanfare F C.O. Bosschenhoofd, Har monie .de Gildezonen" Roosendaal, Gemengd koor .Altena" Woudrichem, Dubbelmannenkwartet „Omhoog" Nij megen, Politie Harmonie Ver. Dor- drecht, Gemengde Zangvereeniging „Excelsior" Giessen, R K, Kon. Erk Harmonie .Apollo" Etten, Roosen- daal's Gemengd koor, Zangvereeniging .Uitspanning door Inspanning" Wer kendam, Gemengd Dubbelkwartet .Soli Deo Gloria" Etten en Leur, Dubbelkwartet Charitas Gemengd koor „Zanglust* Moerdijk, Dameskoor Onderafdeeling „Altena" Woudrichem, Fanfare .Unitas" Mierlo Hout, en Kinderkoor "Zanglu9t" Moerdijk. Het Feest.commité mocht een der tigtal medailles, waaronder een beker, lauwerkrans en zilveren plaquette, ontvangen, aangeboden door milde I

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 2