IHMU 11111». üaiiiiprtgraa aa. OVALINE kachelgïans evers uit aeze gemeente. Zaterdag 12 Augustus a.s. zullen de feestelijkheden geopend worden met een receptie, die gehouden zal worden van 4—5 uur in de Harmoniezaal .Huis ten Deil". Omstreeks kwart over vijf zal de officieele opening van het feestterrein plaats hebben door den Edelachtbaren voorsprong had na 17 ronden. Wedstrijd voor Juniores op eigen kracht over 40 baanronden. De eerste serie werd gewonnen door Schriek, de tweede serie door van Kuijk. In de finale over 10 baanronden, die even later verreden werd, toonde Schriek zich de sterkste man. Koppelachtervolgingswedstrijd over Heer A. J. W. M. Moons Burgemeester 15 ronden. Finale, tusschen de koppels Dalmeier-van Leest en van Geenen - dezer gemeente. Zondag 13 Augnstus a.s. zal het feestterrein om 12 uur geopend wor den, het Concours zal dan aanvangen Maandag 14 Augustus a s. zal het concours aanvangen om 1 uur. Opening Wielerbaan le Raamsdonk- (dorp). Zondag j 1. had alhier de feestelijke opening plaats van de nieuwe Wieler baan, die naar de laatste eischen des tijds is ingericht door de eigenares Mej. Wed. H. Kanters, alhier. Sinds eenige weken is de goedkeuring der baan verkregen, en van bevoegde zijde werd-, zij als een tip.top-baan geprezen. Om half drie namiddag zouden de openingswedstrijden plaats hebben. Gelukkig dat het weer zich Zondag uitstekend hield, want Zaterdag liet het zich niet al te mooi aanzien. Om streeks den middag stroomden reeds honderden belangstellenden uit deze gemeente en omgeving naar de Kei straat, aan welke straat de nieuwe Wielerbaan is gelegen. Het aantal toeschouwers kon bij den aanvang geschat worden op ruim 800. Bij het Bestuur van de baan waren vele feli citaties. ook van ver uit den omtrek, ingekomen o.a. van het Bestuur van de Waalwijksche Wielerclub de Zwa luwen*. Namens de eigenares van de Wie lerbaan werd het woord gevoerd, door den heer C. J. Kanters. Spreker achtte het zijn taak een woord van welkom te richten, allereerst tot den Edelacht- baren Heer A.J. W. M. Moons, Bur gemeester onzer gemeente, die de opening van de baan met zijne tegen woordigheid wilde vereeren. vervolgens tot den Heer J. M. Kieboom, gemeentesecretaris. Eveneens verwei. komde spreker de Harmonie „St Bavo" van Raamsdonk (dorp), die zich weer zoo bereidwillig heeft getoond om deze openingswedstrijden met muziek op te luisteren, Daarop heette spreker ook de juryleden van harte welkom en sprak de hoop uit, dat zij zich tot volle tevredenheid van het publiek en renners van hunne moeilijke taak zouden kwijten. Ten slotte richtte spreker zich tot de renners, die elkaar het kampioenschap op deze baan zullen gaan betwisten, en vertrouwde dat deze eerste kennismaking met de Raamsdonksche baan voor hen een aangename zal zijn. Eindelijk consta teerde spreker met vreugde dat het publiek in zoo 'n grooten getale was opgekomen, en daardoor blijk gaf van zijn groote belangstelling voor de edele wielersport. Hierna gaf spreker het woord aan den Heer Burgemeester en verzocht Z. Edelachtbare tot de opening van Wielerbaan over te gaan. De burgemeester begon met te zeg gen,dat Z. Edelachtb. het buitengewoon op prijs stelde, uitgenoodigd te zijn om de nieuwe Wielerbaan van Raams donk (dorp) officieel te komen openen. Spreker verklaard, dat zijn hart nog steeds uitgaat naar het Dorp, waar hij de eerste jaren na zijn ambtsaanvaar ding heeft gewoond en zich bijzonder goed thuis gevoeld heeft onder de Heikantenaren. Het deed spreker ge noegen, toen hij eenigen tijd geleden van de oprichting der baan hoorde Tegenwoordig gaat immers het hart van het volk uit naar sport en spreker is van oordeel, dat het in de edele wielersport, zoolang deze niet ont aardt, een gezonde voldoening za vinden. Spreker acht het bewonde renswaardig, dat er in de tegenwoor dige slechte tijdsomstandigheden, nog personen worden gevonden, die het aandurven, een nieuwe Wielerbaan te gaan exploiteeren. Z. Edelachtbare hoopt dat deze onderneming zich in blijvende belangstelling van Raams- donk's publiek en dat uit de omgeving zal mogen verheugen. Spreker ver trouwt, dat het Bestuur steeds met tact en beleid zal optreden, zoodat wanordelijkheden zullen worden voor komen, dan zal genoemd Bestuur altijd op Z. Edelachtbare 's steun en medewerking kunnen rekenen. Daarna verzocht de Burgemeester aan Mej. Kanters het lint door te knippen, waarna de renners hun voorstellingsronde reden, en de wed strijden aanvingen. Na deze schitterende openingsrede van den Burgemeester volgde een daverend applaus. Hierna werd door de Harmonie -St. Bavo" het Wilhelmus gespeeld. De jury was samengesteld uit de heeren J. v. Delft, Tilburg en H. Slaats, Waalwijk. Het programma opende met een Koppelachtervolgingswedstrijd over 30 baanronden. De eerste serie werd gewonnen door het koppel Dalmeier—van Leest na 26 ronden, de tweede serie door van Geenen D. Pol, na 27 ronden Persoonlijke achtervolgingswedstrij den over 20 baanronden, tusschen N. Pol en de Gast. Winnaar N. Pol, die een ronde D. Pol Het koppel Dalmeiervan Leest, dat zich bijzonder onderscheidde, werd ten slotte winnaar. De clou van den middag was Kop pelwedstrijd over 200 baanronden, in 3 klassementen. De uitslag van het eerste klassement was 1. Dalmeier—van Leest, 2. D. Pol van Geenen, 3. Slaats-de Moor, 4. N. Pol de Gast. Het beloofde een feilen strijd te worden. Immers de koppels waren volkomen aan elkaar gewaagd. Een premie voor de le sprint werd verdiend door Dalmeier—van Leest. Bij de 2e sprint werden twee premies verreden, die gewonnen werden door Slaats—de Moor en Dalmeiervan Leest. Bij de 3e sprint werden ook twee premies verreden, no. l.wasD Pol van Geenen 2. Dalmeier van Leest. De uitslag van het tweede klasse ment was 1. Slaats—de Moor, 2. Dalmeier—van Leest, 3. D. Pol—van Geenen. Jachten op jachten werden ingezet met een verwoed tempo, waarin de koppels Slaats en Dalmeier een groote rol speelden. Een premie van f6,— uitgeloofd voor het koppel dat een ronde zou weten uit te loopen, werd in de wacht gesleept door Slaats—de Moor. De einduitslag was als volgt; 1. Slaats de Moor met 6 punten, 2. Dalmeier—van Leest op een ronde met 9 punten, 3. D. Pol—van Geenen, op 2 ronden met 9 punten, 4. N. Polde Gast op 4 ronden met 4 punten, 5 Rozenbrand Van Dijk op 4 ronden. Het moet gezegd worden, dat het publiek heeft genoten van een schitte- den strijd. Dank zij de goede regeling had alles een vlot verloop. Moge deze eerste wedstrijd spoedig door een andere gevolgd worden. worden op f30 en indien ze elders moet plaats vinden op f70. De uitgaven, welke de Vleescli- keuringsdienst momenteel per jaar moet doen voor vernietiging van afgekeurd vleesch, worden door ge noemden directeur geschat op circa I 200 en de kosten van toezicht op plm. f'75, wordt tezamen f275. i De kosten van aansluiting bij de inrichting van den N.C.B. zullen dus niet noemenswaardig hooger zijn. B. en W. adviseeren den raad dan ook te besluiten tot het aangaan dei- door den N.C.B. voorgestelde over eenkomst. B. en W. stellen daarom voor de strook grond aan den heer K. A. de De leden van den raad der ge meente Waalwijk zijn opgeroepen lot bijwoning eener openbare ver- Mol te verkoopen tegen den prijs gadering, te houden op Vrijdag 4 van per M2, zijnde <ie prijs, waar- Neen, die niet,geef mij maar dat is Nederlandsch Fabrikaat en de beste. Doosjes en tuben. Augustus 1933 des nam. om 7 uur ten gemeentehuize. Aan de orde komen K. R. o; 1. Ingekomen stukken, a. Van Ged. Staten Goedgekeurde raadsbesluiten van 30 Juni 1933 tot wijziging der begrootingen 1932 en 1933. Goedgekeurde verordening op de geldschietbanken, vastgesteld bij raadsbesluit van 30 Juni 1933. Mededeeling verdaging beslissing omtrent goedkeuring raadsbe sluit van 30 Juni 1933 tot bet verleenen van pachlverminde- ring aan C. Klijn. Goedgekeurd raadsbesluit van 30" Juni 1933 tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Baardwijksc.he Straat aan L. P. Verboeven. 1). Van bet Verbond voor Nationaal Herstel. Verzoek om maatregelen te nemen tot wering van onder wijzend personeel van revolutio naire gezindheid. I 2. Aanbieding verslagen van de licht- en waterbedrijven en van den j vleesch keuringsdienst over 1932. 3. Aanbieding gemeente- en be- drijfsrekeningen over 1932, alsmede van de rekeningen der instellingen van weldadigheid. 4. Voorstel tot wijziging der bc- grooting voor 1933. I 5. Voorstel tot verlenging-der buur van bet v.m. schoolhuis te Besoijen. G. Voorstel tot verkoop van een strook grond aan de Julianastraat aan K. A. de Mol en tot ruiling van grond ter plaatse met de Gebrs. Hombergen. 7. Voorstel tot bel onttrekken aan den publieken dienst van bet oude raadhuis. 8. Voorstel tot bet aangaan eener nieuwe overeenkomst niet den N.C.B. inzake oprichting van een destructor voor afgekeurd vee en vleesch in het Zuiden des lands. 9. Voorstel lot wijziging der rechts toestandverordening voor bet ge meen tepersoneel. 10. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe bouwverordening. 11. Bezwaarschriften schoolgeld. voor de strooken Jiouwgrond langs de Julianastraat door de eigenaars worden verkocht. Verder is wenschelijk ruiling van een perceeltje grond der gemeente tegen een perceeltje grond van Gebr. Hombergen. Het is gebleken dat het dubbele woonhuis, dal voor bun rekening wordt gebouwd aan de Julianastraat, gedeeltelijk op grond van de gemeente is geplaatst Dit pand is namelijk gebouwd juist in de in die straat voorkomende lichte buiging Hierdoor echter valt van de Gebr. Hombergen een strookje grond builen den voorgevel van Tiet pand, zoodil dit voor ben geen waarde beeft en beter bij de straat kan worden getrokken. B. en W. achten bet de beste oplossing de wederkeerig van elkaar in gebruik genomen grondstrooken te ruilen om niet, en stellen voor biertoe te besluiten. Slooping oude Raadhuis. Het voormalige gemeentehuis is thans nu de ambtswoning van den agent van politic is verlaten geheel ontruimd. Overeenkomstig de destijds reeds uitgesproken be doeling stellen B. en W. den raad voor bet thans te sloopen. Alvorens daartoe te besluiten is het evenwel noodig dat besloten wordt bet ge bouw met den daarbij behoorenden grond aan den publieken dienst te onttrekken. Overeenkomstig bet voorschrift van Ged. .Staten is bet voornemen tot onttrekking van dit gebouw aan den publieken dienst ter openbare kennis gebracht. Bezwaren zijn daar tegen niet ingebracht, waarom B. en W. voorstellen beide bovenbedoelde besluiten te nemen. Destructor N.C.B Politieke gezindheid van Gemeente ambtenaren. Bij besluit van 22 Mei 1933, Stbl. nr. 294, is bet Algemeen Rijksamb tenarenreglement aangevuld' met be palingen o.m. betrekking hebbende op de politieke gezindheid van de I ambtenaren en de wijze, waarop van die gezindheid wordt blijk ge geven. B. en achten bet wenschelijk ook in de rechtstoestand verordening j van de ambtenaren, beambten en werklieden dezer gemeente soortge lijke bepalingen op te nemen. Aangezien de afgevaardigden der verschillende personeels-organisaties unaniem verklaarden geen bezwaar te hebben tegen opneming dezer be palingen in de rechtstoestandsvnror- deningt vertrouwen B. en W. dat de raad zich daarmede eveneens zal kunnen vereenigen. B. en W. wij stellen dan ook voor te besluiten de genoemde ver ordening te wijzigen als volgt: Aan Hoofdstuk V wordt, na artikel 19. toegevoegd een nieuw artikel, luidende als volgt Artikel 19a. 1. Aan een ambtenaar of werk man kan verder eervol ontslag worden verleend op grond van revo lutionaire gezindheid. 2. Onverminderd het bepaalde in bet eerste lid kan voorts eervol ont slag worden verleend aan den amb tenaar of werkman, die lid is van eene vereeniging, waarvan de Mi nister, Voorzitter van den Raad v n Ministers, verklaard heeft, dat zij om de doeleinden, die zij nastreeft of de middelen, die zij aanwendt, de be hoorlijke vervulling van zijn plicht als ambtenaar of werkman kan in gevaar brengen of schaden, of die op eenigerlei wijze medewerking of steun verleent aan een zoodanige vereeniging of van baar uitgaande actie. 3. Een ontslag, verleend krachtens dit artikel, gaat niet eerder in dan twee weken nadat het den betrokken ambtenaar of werkman is medege deeld. t Het vierde lid van artikel GO wordt gewijzigd en gelezen als volgt 4. Het is den ambtenaar of werk man verboden om, in dienst of bij gekleed gaan in uniform, insignes of andere onderscbeidingsteekenen, of in dienst uniformkleedingstukken, te dragen, een en ander voor zoo ver die niet van gemeentewege zijn verstrekt of voorgeschreven of tot het dragen daarvan niet door bet college van Burgemeester en Wet houders vergunning is verleend. Dit verbod is niet toepasselijk ten aan zien van vreemde ordeteekenen, met verlof des Konings aangenomen. Aan artikel 72 wordt een nieuw lid toegevoegd, luidende als volgt: 4. Zoo een ambtenaar, beambte of werkman een ambts- of dienst woning ter bewoning is aangewezen, onthoudt bij zich van bet uitsteken of hijschen van andere dan nationale of oranje vlaggen. Uit bet uiterlijk aanzien van de ambts- of dienst woning of van bet daarbij behoorend erf mag niet blijken van de politieke Reeds in 1930 verleende de Baad gezindheid van den ambtenaar, be- G rond verkoop Julianastraat. De heer K. A. de Mol is door aankoop eigenaar geworden van een perceel aan de Stationsstraat, hoek Julianastraat, voorheen eigendom van de Gebrs. Hombergen. Tusschen zijn eigendom en bet trottoir van de Julianastraat ligt nog een strookje grond van de gemeente, zijnde een gedeelte van bet perceel, l waarop de afgebroken panden van P. v. d. Pas hebben gestaan. Deze strook beeft een lengte van plm. 27 M. en een breedte van plm. 0.90 M. Practisch is deze strook dus nergens voor te benutten, ook niet voor ver- breeding van bet trottoir, aangezien dit voldoende breed is en het door i verbreeding een onregelmatige afwij king van bet overige gedeelte zou vertoonen. Bovendien rustte op het genoemde perceel van v. d. Pas bet recht van overweg ten behoeve van S bet perceel, dat nu eigendom is van j de Mol. Door verkoop van de be- i wuste strook aan hem komen dus beide perceelen in handen van den zelfden eigenaar, wat met het oog op bedoeld recht van overweg een meer gewenschte toestand brengt. machtiging om met den Noord- brabantsclien Christel. Boerenbond een contract aan le gaan betreffende bet opruimen en onbruikbaar maken van afgekeurd vee en vleesch in een destructor. Door dc abnormale om standigheden is de oprichting van den destructor tot nog toe achter- ambte of werkman of zijn huis- genooten. Bouwverordening. De plaatselijke bouwverordenin gen moeten worden herzien vóór wege gebleven. Hoewel deze omstan-19 Augustus 1933. digheden momenteel nog van dien Deze herziening is noodig ten op- aard zijn dat het bedrijf niet anders 1 zichte van verschillende punten dan met verlies zal kunnen worden namelijk voor zoover de bouwver- geëxploiteerd, heelt de N.C.B. in ordeningen niet in overeenstemming overleg met de Afdeeling Noord- zijn met de gewijzigde Woningwet brabant der Vereeniging vanNederl. jl 'Hoewel dus zou kunnen worden Gemeenten besloten maatregelen le volstaan met wijziging der bestaande nemen om een of meer destructoren bouwverordening, bieden B. en W. in werking te stellen, indien de ge- meenten zich bereid verklaren bij dragen te verleenen in de exploitatie kosten en wel tot een bedrag van f0.02 per inwoner en f 0.02 per H.A. van haar grondgebied, alles per jaar. De N.C.B. biedt in verband daar mede een nieuw contract ter goed keuring aan. Voor de gemeente Waalwijk komt deze bijdrage neer, bij een aantal inwoners (op 1 Jan. 1933) van 10274 en een oppervlakte van 2278 H.A., op f251.04. Volgens het advies dat de directeur van den Vleeschkeu- ringdienst hieromtrent beeft uitge bracht, komen hierbij nog de kosten van telefoon en telegrammen, welke, indien de aangifte te Tilburg moet plaats vinden, door hem begroot ter vaststelling aan een ontwerp voor een geheel nieuwe verordening. Deze verordening is ontworpen door een Commissie uit de afdeeling Noordbrabant der Vereen, van Ned. Gemeenten. De verordening beoogt te zijn een model-verordening vóór de gebeele provincie Noordbrabant. Bij de samenstelling daarvan is voe ling gehouden en overleg gepleegd zoowel met de provinciale admini stratie als met de inspectie van de volksgezondheid. Hoewel de verordening bedoeld is als een uniform model voor de ge beele provincie spreekt bet vanzelf, dat voor bepaalde gemeenten wijzi gingen daarin gewenscht, zelfs nood zakelijk zijn, daar de verschillende gemeenten een té uiteenloopend MO Dr. Presser over: Pers en publ. opinie. 7.00 Eddy Walls en zijn ensemble. V. P. R. O. 8,00 Cursus. 0,00 Lezing over filmen. Vrijz. Godsri. Persbureau en Vaz DIas 10,1.) Jan de Groot draagt voor. 10,45 Gramofoonplnten. 7 A. V. R. O. 8,30 Symphonle-concert uit Kurliaus. V. A. R. A. 11,00 Ornmofoonmmiek. HUIZEN 296 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 Morgenconcert. 10,30 Morgendienst. 11,00 Liederen-recital. 12,15 G ramofoonmaz iek 12,30 liet ensemble van der Horst. 2,30 Lezen van Chr. lectuur. 3,00 Viool-recital. 4,00 Gramofoonplnten. 5,00 Schoonheid van Aug., door Rinke Tolinnn. 5,30 Kwartet. 0,30 A .1 Ucrweg: over Kamerplanten. 7,15 N'ed Chr Persbureau. 7,30 Literair linlfuurtje. 8,00 Concert. 8,20 Orgelbespeling. 8,40 Concert. 0,00 J Hollander: lie Perstribune. 9,30 Concert. 10,15 Vaz Dins. 10,25 Orgelbespeling. 11,00 Gramofoonplatrn. ZATERDAG 5 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8,00 Grnniofoon muziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Uitz. v arbeiders in continubedrijven. 12,00 Haarlemsch Salon-orkest. 2,00 Opera: Rlgoletto. 4,13 De Flierefluiters. 5,<Jfl Letterkundig overzicht, 5,20 Strijkensemble. 0,00 Albert Halm-herdenking. 0,20 Strijkensemble. V. R. O. 7,00 Rede door J M Boonstra, enz. V. A. R. A. 8,00 Herhaling van SOS-berichten. 8,02 Zomeravond-programma. 8,25 Vaz Dins. 9,00 Vnrn-vnrin. 11,00 Grnmofoomnuziek. HUIZEN 296 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. 10,00 Grnmofoonmuzlek. 11,30 Godsd. halfuurtje. 12,15 Grnmofoonmuzlek. 2,00 Halfuurtje voor do rijpere jeugd. 2,30 Kinderuurtje. H. I. R. O. 4,00 Uitz. v h NVd. Agentschap van de Star Pu blishing Trust. 4,05 Toespraak Krtanimurthl. 4,30 Grnmofoommiziek. 4,35 Hollnndsche vertaling van de toespraak. K. R. O. 5,00 Willem Drukker en zijn ensemble. 5,15 Grnmofoonmuzlek. 5,30 Ensmblfl Willem Drukker. 0.20 Journalistiek weekoverzicht. ,>,.30 Hnsrmhle Willem Drukker. 7,15 Dr. Mollerus: Ervaringen op een luchtreis naar Ned. Oost-Indlë. 7,35 G r nmofoonmuzlek 8,00 I)e Bossche harmonie. 11,00 G ramofoonmuziek. DONDERDAG 3 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8,00 Grnmofoonmuzlek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Solistenconcert. 11,90 Mevr. Meunier-Nngtegnal draagt voor. 11,30 Vervolg Solisten-concert. 12,00 Lunchconcert. 2,00 Gramofoonmuziek, 2,30 Kamermuziek. 4,00 Voor zieken en ouden van dagen. 4,30 Gramofoonmuziek. 5,00 Voor de grootere kinderen. 5,40 Kovacs Lnjos en zijn prkest. 0,30 Sport praatje. 7,00 Kovacs Lnjos. 7,30 Causerie door D. Balfoort. 8,00 Vaz Ilias. 8,05 Het Omroeporkest. 8,40 Avit)-radio-tooneel. 9,15 Vervolg concert. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,20 Het Omroeporkest. 11,00 Vaz Dins. 11,10 Gramofoonmuziek HUIZEN 296 M. K. R. O. 8,00 Morgnconcert. N. C. R. V. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,15 Morgendienst. 10,45 Gramofoonmuziek. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Iwan Scliustow en zijn Balalaika-kapel. N. C. R. V. 2,00 Gramofoonmuziek. 4,00 BijbflJIezlng, 5,00 Liederen-recital. 0,45 Cursus knippen en stofvprsleren. 7,15 Gramofoonmuziek. 7,30 Weekoverzicht. 8,00 Concert. 9,00 Corn. Crayé, over Indië. 9,30 Orgelbespeling. 10,30 Vaz Dins. 10,40 Gramofoonplnten. VRIJDAG 4 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Jan Lemairel draagt voor. 10,30 Trio Gunroni. 11.15 Jan Lemalre draagt voor. 1,30 Trio Guaroni. A. V. R. O. 12,00 Gramofoonmuziek. 12,30 KovacS Lnjos en zijn orkest. 2,15 Grnmofoonmuzlek. 2,30 Voordracht door Mevr. Hunsclie-Verkade. 3,00 Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 1,00 Orgelspel. 1,30 Na schooltijd. 5,10 Verkorte opera Faust. 6,00 Edddy Walls en zijn ensemble.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3