WifiDVS nil KaalsliBDTRi. Bijz. Vrijw. Landstorm. GEMENGD NIEUWS. NIEUWS UIT HEUSBEN, Zaterdag hield de afd. Besoijen van den Bijz. Vriiw Landstorm een onderlinge schiet wedstrijd op de speelplaats van de Chr. school te voorm. Besoijen. De uitslag was als volgt: 1 A. A. Smolders, 2. P. v. Hilst, 3. C. Holster 4. C. Treffers, 5. G. F. Couwenberg, 6 A. v. d. Heijden, 7. D. Verschuren, 8 G I. Viveen, 9. C. A. P. Musters, 10. C. L Verhagen, 11. M. C. v. d. Ven, 12. A. W. v'Rijswijk, 13. W. A. B. Kuijsten, 14. B. A. v Dongen. 15. A. Th. Bakkers, 16. H. W. W. Klerx, 17. J. G- Witlox, 18. C Blom, 19 P I. Hurkmans, 20. A. J. de Louw, 21. w'. a'. Smid, 22. A. A. v. d. Lee, 23. C. Th. Brekelmans, 24. A. M. Herselberth 25. J. Muller. 26. J. A. Wagemakers, 27 C. A. Holster, 28. A. v. d. Bruggen, 29. W. P. Braspenning, 30. J. v. He ijst. Troostprijs na loting G. J. Leijtens. In 't geheel werden 50 prijzen uitgereikt. DRUNEN. Zondag a.s. wordt wederom de maandelijksche collecte gehouden in de R.K. Kerk, ten bate van het Crisis Comité, met open schaal in alle H. Missen. RAAMSDONKSVEER. Zooals wij bereids reeds mededeelden, zal op 12, 13 en 14 Augustus a.s. te Raams donksveer een groot Nationaal Muziek- en Zangconcours door de Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht" worden gehouden, in verband met haar 85 jarig bestaan. Het aantal deelnemende vereenigin gen aan dit concours bedraagt 30, zoodat van een ruime deelname ge sproken mag worden. Om het muziekminnend publiek wat extra's te kunnen aanbieden, heeft het uitvoerend comité een zevental voor- aanstaande vereenigingen aangezocht die op die dagen komen concerteeren. Zaterdag 12 Augustus om 5 uur namiddag zal een openingsconcert worden gegeven door de Kon Mu ziekvereniging .Harmonie" uitOoster hout, de Gemengde Zangvereniging „Geertruidenberg". van Geertruiden berg en de Chr. Gem Zangvereeni- ging .Excelsior", van Raamsdonksveer. Des namiddags om 8' 2 uur volgt een groot concert door de Kon Har. monie „Cecilia", uit Princenhage. Zondag 13 Augustus om 8'/a uur namiddag wordt een groot Eereconcert gegeven, dat aangeboden is door het wel bekende Kon. 's-Hertogenbosch Muziekkorps (Ogier Jr Maandag 14 Augustus, de laatste dag van het concours, zal des na middags om 7 uur een sluitingsconcert worden gegeven door twee zeer be kende vereenigingen en wel de Gem Liedertalel „Aurora" uit Oosierhout, afgewisseld door de Kon. Harmonie „Generaal Karei v. d Heijden" uit Zalt Bommel. Dat het uitvoerend comité in de keuze uitstekend geslaagd is, blijkt wel uit het bovenstaande. Voor muziekliefhebbers staan dus een drietal avonden van hoogstaande kunst te wachten. Tegen v. d V. is door de gemeente politie procesverbaal opge. maakt, wegens verzuim van aangifte te doen van mond- en klauwzeer onder zijn vee. Zondag had alhier de plechtige hernieuwing plaats van de intronisatie van het H. Hart in onze Parochie. Deze plechtigheid had plaats onder het Lof op het Kerkplein alwaar het H. Hartbeeld prijkt. Na het zingen van eenige liederen, onder begeleiding van de Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht" besteeg een ZeerEerw Pater Capucijn het spreekgestoelte en hield een gloedvolle predicatie tot de menigte Hierna verrichtte de WelEerw. Kapelaan van Heertum de hernieuwing van de intronisatie, waarna de ge- loovigen zich weer in de Kerk bega. ven, alwaar het Lof werd voortgezet Zondag j.l. vierden de echtelie den H. Leijten-van Dongen hun gouden huwelijksfeest. Een prachtige eereboog was bij den ingang van de woning geplaatst, in de woning zelf waren ook bijzondere versieringen aangebracht. De gansche buurt had zich beijverd om het zeldzame feest luister bij te zetten Tegen zeven uur werden de nog krasse jubilarissen per auto naar de kerk gebracht, alwaar een plechiige H Mis van dankbaar heid werd opgedragen Na de H Mis werden de jubilarissen huiswaarts ge reden, om daar het overige van den dag temidden van kinderen en kleinkinderen in gepaste feestvreugde door te brengen. Talrijk waren de felicitaties en cadeaux die de jubila rissen in ontvangst mochten nemen Des namiddags om half vijf bracht de Kon Erk. Harmonie „de Eendracht het gouden paar een serenade, dat een massa volk op de been bracht. De feeststemming duurde tot laar in den avond Moge de jubilarissen nog met genoegen op dit zoo schoont feest terugblikken en siere hen nog eenmaal de diamanten huwelijkskroon. DUSSEN. De collecte gehouden voor den gewapenden dienst heeft opgebracht de som van 12.75. Een elf-jarig dochtertje van C. de V-, wonende te Hank, is Zaterdag j.l. op de Nieuwesteeg door een mans persoon van haar rijwiel getrokken blijkbaar met minder goede bedoelingen Toen het meisjes begon te scheeuwen en wegging loopen, is het lage induvidu gauw op zijn rijwiel gevlucht. Aangifte bü de plaatselijke politie volgde, die de zaak onderzoekt. ^HANK. Vrijdag j.l. had alhier op den Rijksstraatweg een aanrijding plaats tusschen een groote zeswielige vracht auto en een luxe auto. De luxe auto werd zoo ernstig beschadigd, dat deze naar de garage moest worden gesleept. Door de plaatselijke politie is van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Zaterdag n.m. had een een 5 jarig kind- van C. K. alhier het ongeluk in een teil met kokend sodawater te vallen. De kleine kleine had zich zoo ernstig gebrand, dat deze onmiddellijk op last van Dr. v. Vuure te Dussen naar het Ziekenhuis te Raamsdonksveer moest worden vervoerd. Zondagavond kwam ren zekere M. H. uit Geertruidenberg alhier op den Buitendijk zoo ernstig met zijn rijwiel te vallen, dat hij bleef liggen. Om- staanders waarschuwden direct veld wachter Keller, die spoedig ter plaatse verscheen Onder diens toezicht is hij per auto vervoerd naar een woning van kennissen te Hank, alwaar den dokter uit Dussen, die inmiddels was gewaar schuwd, hem heeft verbonden, daar hij een zijner knieën had verwond, terwijl hij aan hoofd en aan hand schaafwonden had bekomen. Zijn wonden waren niet ernstig, zoodat hij een volgenden dag weer naar zijne woning kon vertrekken. CAPELLE. Me]. D. J. Vos heeft te Waalwijk bij de Eerw. Zusiers, waar zij haar opleiding genoot, met zeer gunstig gevolg heb examen in de kook kunst afgelegd. Th. v. B. had dezer dagen het on geluk met zijn voeten in glas te trap pen, met het noodlottig gevolg dat hij zich daarbij dermate verwondde, dat Dr. A. Roos geneeskundige hulp moest verleenen. J.l. Vrijdag maakten de kinderen van de hoogste klassen der Chr. school a.d. Loonschendijk onder leiding van het personeel een reis naar Nijmegen en omgeving. Zij bezichtigden bij die gelegenheid de diverse bezienswaar digheden der stad Nijmegen, waarna zij zich naar iBeek begaven om een tocht naar den z.g. Duivelsberg te on dernemen. Des avonds half elf keerden de kinderen hoogst voldaan huis waarts. De heer M. de Roon te Rechtvaart Kaatsheuvel legde dezer dagen te Bre da met gunstig gevolg het examen voor bet M.U.L.O.-diploma af. Bij den landbouwer C. A. |S. al hier werd onder het. vee het mond- en klauwzeer geconstateerd. uHet aantal tewerkgestelden bijj de gemeentelijke werkverschaffing heeft gedurende de week van 2127 Juli 1933 bedragen 92. Over het tijdvak 28 Mei1 Juli bedroegen de uitkeeringen van de werk- loozenkassen 326.18. over datzelfde tijdvak bedroegen de uitgaven bij de gemeentel, werkverschaffing ƒ3791.12 Doot de Ncd. Herv. Kerk te 's-Grevelduin-Capelle is tot predikant beroepen Ds. A. J. Westra Hoeksema te Mijnsheerenland. VGEERTRUIDENBERG. Zondag j.l. had alhier de aanneming plaats van 'n twintigtal jonge mannen tot leden van het patronaat. Des morgens in de H. Mis van 7 uur was het algemeene H. Communie voor de leden, waarna ontbijt in het pa rochiehuis. Onder het Lof had de aanneming plaats van „de Jonge Wachters", waar bij de insignes werden uitgereikt en door een pater Capucijn een preek werd gehouden, waarbij hij de jönge mannen aanspoorde trouwe leden van hel patronaat te blijven, daarbij den wensch uitsprekend dat nog vele jon gelingen het voorbeeld zouden navol gen om lid te worden van het patro naat. Na het Lof werd een rondgang ge maakt door de gemeente. - Des avonds half zeven werd door de patronaatsjongens een uitvoering ge geven in het parochiehuis, waarbij de ouders waren uitgenoodigd. De verschillende gymnastiekoefe ningen alsmede de voordrachten vie len zeer in den smaak van het talrijk aanwezige publiek, hetgeen wel tol uiting kwam door het langdurig ap plaus dat de jongens hadden te boe ken. Naar wij vernemen lig het in de bedoeling van de Eerw. Zusters om achter het Liefdegesticht een kerkhof te laten aanleggen, uitsluitend be stemd voor kloosterlingen. Voor de Evangelisatie Eben Haë- zer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9,30 en des n.m. |2 uur voor te gaan de heer Weststraatcn. Kaatsheuvel, 1 Aug. '33. Concert. Zaterdagavond gaf de Harmonie „Apollo" onder leiding van den heer P. B. Bisselink een concert op de kiosk op de Markt alhier. Met een fiksche Marsch Per Aspera Ad Astra van E. Urbach werd het schitterend programma geopend. De temperamentvolle wals Estudiantina van Em. Waldteufel oogstte ook thans weer veel bijval, waarna de Tweede Hongaarsche Rhapsodie van Fr. Liszt zeer verdienstelijk werd vertolkt. Na de pauze kon slechts enkel de Sla vische Rhapsodie B dur van ,C. Frie- demann worden uitgevoerd, wijl door een flinke bui het verder afwerken van het programma onmogelijk werd gemaakt. Kaatsheuvels Belang. Zondagmiddag hield de Ver. Kaats heuvels Belang in de zaal van den heer Jan van Dun een algemeene vergade ring, waartoe alle leden en allen, die belang stellen in het doel en streven van de vereeniging waren uitgenoo digd. Goed 12 uur opende de voorzitter, de Weled. heer M. A. van ider Wee, de vergadering, die slechts matig bezocht was. Spreker wees op het doel dezer vergadering, n.l. om de Ver. K.B., die sedert een paar jaar kwijnende is, thans nieuw leven in te blazen. Werd door K. B. voor eenige jaren de groot ste activiteit aan den dag gelegd, ook thans bestond nog die mogelijkheid. Hij hoopt door samenwerking K. B. weer tot bloei te brengen, hetgeen mo gelijk is, indien op medewerking van de leden kan worden gerekend. Hierna werd door den secretaris de heer Tuerlings een resumé gegeven, waarin in korte trekken werd aange toond wat in de 9 jaren dat K. B. be staat door de Ver. is verricht, betref fende organisatie Liehtweken, Konin- ginnefeesten, St. Nic'olaasactiën, di verse jubilea, verder bemoeiingen i.z. Post- Telefoon- en .Telegraafdienst, verkeersbelangen, belastingkantoor, enz. De .toestand van de kas waarin nog een saldo van ruim 83.aanwezig is, mag oogenschijnlijk niet ongunstig blijken, docty moet, gezien de uitgaven die K.B. nog wachten, niet al te opti mistisch beschouwd worden. Bij de bëstuursverkiezing werd het in zijn geheel aftredende bestuur met algemeene stemmen herkozen. In de vacatures ontstaan door het vertrek van Dr. W. L. M. de Both, en het be danken voor een bestuursfunctie van den heer II. van der Linden, werden in diens plaats gekozen de heeren Dr. J. P. M. Vercauteren en Dr. Th. F. Capetti, terwijl ook de heer J. van Kemenade, die destijds ontslag nam, opnieuw werd gekozen. De Koninginnedagviering zal ook weer dit jaar onder leiding van K. B. plaats vinden, waartoe om althans eenigszins de kosten te dekken een speldjesdag in de maand Augustus zal worden gehouden. Naast diverse kin derspelen welke dien dag zullen wor den gehouden, zal dan des middags om 12 uur een zangaubade door de school kinderen worden gebracht. Hierna werden door den voorzitter de K. B. plannen voor de toekomst besproken, n.l. te trachten verbetering te krijgen in de Postverzending, waar aan voor onze industrieplaats groote belangen vastzitten, de cventueele ex ploitatie van de ijsbaan, het vreemde- lingenbezoek aan den Roestelberg etc. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt. De Voorzitter sprak hierna nog een woord om propaganda te maken voor K.B., dat in vele gevallen acief werk zaam kan zijn voor belangen van onze plaats, waarna de vergadering onder dankzegging werd gesloten. T.B.C.-vlucht. De groote T.B.C.-vlucht die onder auspiciën der plaatselijke T.B.C.-ver- eeniging op Zondag 13 Aug. zal gehou den worden, staat in de volle-belang stelling der duivenliefhebbers van ge heel Kaatsheuvel. Geen wonder, de collectie prijzen die dit jaar weer bij een gebracht wordt om deze vlucht te steunen is zoo aanlokkelijk, dat zelfs de liefhebber, wiens duiven dit jaar nog niet gewild hebben, nog mee zal gaan doen. De prijzen stroomen bin nen en als we eens een kijkje nemen bij den Secretaris der T.B.C.-Ver., dan vinden we daar geen snuisterijen, maar artikelen van groote waarde, die een sieraad vormen voor salon en huis kamer. Dezer dagen kwam o.m. binnen een prachtige rooktafel met gedreven ko peren blad. Nog dagelijks komen de giften binnen van groot en klein. Doch er zijn veel duivenliefhebbers en er worden ontzaggelijk veel duiven ver wacht, dus wie steunen kan en wil, helpe vlug. De T.B.C.-secretaris is al tijd te bereiken en hij accepteert alle giften, groot en klein. Voetbal D.E.S. Na een periode van rust zal DES eens voor den dag komen met een pro gramma, dat klinkt als een klok. 6 Augustus zal een sportdag worden van groote beteekenis. Met recht is hij door het bestuur betiteld en met sroote affiches aangekondigd als Ster rendag. Drie der beste clubs uit den omtrek zullen dien middag hun spel demon- streeren op het prachtige sportterrein achter het gemeentehuis. Om 1 uur zal Oranje-Wit uit Til burg spelen tegen R.A.C. Reijen, om 2,15 uur zal de R.K. T.V.V. uit Tilburg den strijd aanbinden tegen DES zelf. R.K. T.V.V. is zooals mogelijk bij velen bekend zal zijn reeds 8 keer afd. kampioen en reeds 4 maal landkampi- oen geweest, zoodat wij over de pres taties dezer vereeniging niet verder uit behoeven te wijden. Voor de finale zal de R.K. Gymna stiek vereen. K.G.V. komen demon- streeren in haar geheele sterkte. Tn opmarsch, vrije en orde oefeningen en pvramide zal zij haar kunnen en ken nen voor het ongetwijfeld talrijke pu bliek komen veroonen. t Aan het slot zal de finale gespeeld worden van de voetbalwedstrijden. WIELERSPORT. Fr. Staats' succes op de Bossche Wielerbaan. De wedstrijden op de Bossche baan van Zaterdagavond waren voor den Waahvykschen renner Fr. Slaats 'n groot succes. Hij verrastte vriend en vijand door in de achtervolging den be kenden van Hout te verslaan. De Prov. Bossche Crt, zegt van deze spannende race: Het groote evenement van dezen avond is ongetwijfeld geweest het feit dat Fr. Slaats de specialist in achter volging, Jan van Hout, eenvoudigweg in haalde. Slaats vertrok zeer snel en nam in de eerste ronde 5 M. voorsprong. Vjin Hout verhoogde het tempo iets en liep in de volgende 2 ronden enkele meters in, maar Slaats deed er toen weer een schepje op en kwam in de 4e ronde zelfs 15 M. voor. De Waalwijker bepaal de zich toen tot het draaien van een re gelmatig tempo en er ontwikkelde zich een opwindende strijd. Van Hout liep in en in de 9e ronde waren de renners ge lijk. Opnieuw ging Slaats toen tot een aanval over. Als Van Hout er op gere kend had dat Slaats dat tempo onmoge lijk kon volhouden, dan is hij wel zeer bedrogen uitgekomen, want het fel aan gemoedigde Franske ging steeds sneller draaien en toen 'hij in de 14e ronde een voorsprong had van 22 M. was de weer stand van Van Hout gebroken. Snel liep Slaats in om zijn grooten tegenstander 50 M. voor het eindigen van de 20e en laatste ronde glad voorbij te draaien, onder donderend gejuich. Een derge lijke prestatie zal er mede toe bijdragen de aandacht van al wat aan wielersport doet, op hem te vestigen. De „Maandagmorgen" schrijft erover: De voornaamste gebeurtenis van den avond was echter de achtervolgings match tusschen den bekenden specialist Jan van Hout en den jongen Waalwijker Frans Slaafs. Slechts weinigen zullen ge rekend hebben op een zege van Slaats en hem in het gunstigste geval een neder laag „mei nieters" hebben toegedacht. Maar zie, Slaats was sterker dan van Hout, liep niet slechts op hem in, maar ging hem voorbij! Dat zijn van die over winningen welke tellen in 't leven van een jongen renner en die voor hem een machtige moreelc steun beteekenen bij zijn verderen opgang. De overwinning van Slaats werd hartstochtelijk toege- iuicht; men besefte het: hier gebeurde iets van historische waarde voor de Ne- derlandsche wielersport. Niets is er dta de fraaie prestatie van Slaats kon verkleinenof 't moest het feit zijn, dat van Hout uit forme was, wat ook wel blijkt uit den tijd die ge maakt is, n.l. een gemiddelde snelheid van 42.93 K.M. Of zou het ook z'n invloed hebben dat van Hout momenteel inten sief traint voor de verbetering van het uur-record en dus zich te veel aan een regelmatig leinno heefl gewend om op volle strijdkracht Ie zijn Hoe dit ook moge zijn, de overwinning van Slaats blijft een groote. indrukwek kende prestatie. De ..Nieuwe Tilburgsche Crt." schrijft over Slaats' prestatie: Hierna kwam een zeer belangrijke wedstrijd van hel programma aan de orde, n.l.: achtervolgingswedstrijd tus schen Jan van Hout (Ned. uurrecordhou der en beste achtervolgingsspecialist) en Frans Slaats, de renner uit Waalwijk, die dil seizoen reeds zoo vele successen boekte. Fians Slants start sneller dan v. Hout en heeft na vior ronden reeds een voor sprong van ruim 10 M. te pakken. Dan krijgt v. Hout een lekke tube en ■wordt afgebeld. Als dan opnieuw ge start wordt, is de spanning tot het kook punt gestegen. Zal Slaats voor de tweede maal zoo vlug reeds een voorsprong kunnen Iin len? Van Hout is bij de 2e start sneller dan Slaats. Na vier ronden is v. Hout (5 M. voor. Vijf ronden later liggen de ren ners gelijk. Luide aanmoedigingskreten klinken en vooral Slaats die vergezeld was van vele Langslraatsche supporters, wordt flink aangemoedigd. Na 12 roijden is Slaats reeds 10 Meter op v. Hout ingeloopen. Een prachtig tempo wordt gereden als men rekent dat er een felle wind stond, wat natuurlijk van grooten invloed was, draaide men toch nog met een gemiddelde van 43 K.M. Bij de 14e ronde was Slaats 20 M. voor. Twee ronden later was dit 40 M. Dan kijkt Slaats v. Hout in de rug en is gewoonweg niet meer te houden. Na 19 en een kwart ronde wordt v. Hout inge loopen. Slaats krijgt door deze fraaie prestatie een geweldige ovatie in ont vangst te nemen. Dergelijke gebcurenissen zijn voor een jonge renner ais Slaats van groote be teekenis en zullen ongetwijfeld van groo ten invloed op zijn verdere toekomst zijn. De uitslag van den koppelwedstrijd voor profs, en onafhankelyken over 50 K.M. met 5 klassementen, was: 1 P. v. Kempen en J. v. Hout 5-5-0-5 is 15 pnt., 2 L. Krijnen en J. Maas 4-1-4-2 is II pnt.; 3 A. Maes en Aug. Meulemans J-4-2-3 is 10 pnt.; 4 Klaas van Nek Sr. en Braspenninx 2-3-3-0 is 8 pnt.; 5 F. de Reyt en Ph. Reijnders 3-2-1-1 is 7 p.; 0 M. van Oers en Fr. Slaats 4 pnt. Een revanche Slaats-Van Ilont. Naar aan de „Maandagmorgen" werd medegedeeld, is het zoo goed als zeker, dat er op de Bossche baan binnenkort 'n revanche-ontmoeting zal plaats hebben tusschen Slaats en Van Hout. Van Hout heeft dus voldoende strijdlust om de ge leden nederlaag niet op zich te willen laten zitten! WAALWIJK W.W.C. „DE ZWALUWEN. De wedstrijd die anders 's Woensdag avonds plaats heeft, wordt deze week op Donderdag verreden. Als voorproef voor Zondag krijgen wy morgenavond een koppelwedstrijd voor nieuwelingen, waaraan de volgende koppels zullen deelnemenSlaats- de Moor, Dalmeijer-v. d. Heijden, N. Pol v. Leest, Rosenbrand-v. Duppen, D. Pol van Geenen. De wedstrijd begint om 7 uur. A.s. Zondag hebben op de Waahvijk- sche baan weer groote wedstrijden plaats. Er is een keurig programma voor samengesteld. Wij komen er a.s. Zaterdag op terug. KAATSHEUVEL. Driedaaqsche Wielerwedstrijd Donderdag a.s. om 7 uur begint dan de lang verwachte en druk besproken 3-daagsche wielerwedstrijd, welke ge houden wordt op de Kaatsheuvelsche Wielerbaan. Het bestuur heeft voor deze bijzondere wedstrijd een keur van nieu welingen geëngageerd, welke volkomen aan elkaar gewaagd zijn. Verschillende winkeliers hebben reeds mooie prijzen beschikbaar gesteld voor dezen wed strijd. De volgende kopnels nemen hier aan deel: G. van BoxtelDalmeiier; A. Zijl mans-van Berkel: PruijmboomVer hulst, SpieringsDaelmans, van Wan- roov-van Geenen. Welk koppel zal uit dezen zwaren wedstrijd als overwinnaar begroet kun nen worden? We durven ons aan geen voorspelling te wagen. Wel kunnen wij ervan verzekerd zijn, dat ons een schit terende wedstrijd te wachten staat en er verbitterden strijd zal worden ge voerd om als overwinnaar uit het strijd perk te treden. Bezoekt dus allen de Driedaagsche te Kaatsheuvel, waar gedurende drie dagen een echte Zesdagenstemming zal heer- schen. Komt allen Uw favorieten aan moedigen. FJken avond zullen er, voor dat het hoofdnrogram aanvangt, wedstrijden zijn tusschen de verschillende juniores der omliggende plaa'sen, zoodat we ook hier van mooie wedstrijden verzekerd ziin. De enfréc is zoo laag mogelijk gesteld, zoodat deze voor niemand een beletsel zal ziin om deze interessante wedstrijd te gaan zien. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag 8 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8.30 uur repetitie adspiranten W.G.V. W.C.B. Vrijdag van 6—8'/a uur inkorven Mons. Zaterdag 8'/2 uur repetitie voor allen Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertalel Oefening en Vermaak. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 1 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd252 paarden, 39 veulens, 1 ezel, 724 magere runderen, 966 vette runderen, 290 vette kalveren, 4 43nuchtere kalveren, 213 graskalveren, 154 schapen of lammeren, 7 varkens, 5 biggen, 5 bokken of geiten. Prijzen per '/2 kilo koeien 15—175 ct., 22- 25 en 27129 ct., ossen 1617 ct., 2022 ct., en 23—25 ct., stieren 15—17 ct., 20 ct., en 22—23ct.f kalveren 175—221 ct., 27—30 ct., en 325—35 ct. Prijzen per stuk van mager veemelk koeien f 115 tot f 245, stieren f45—275. graskalveren f 15—50, paarden f80—180, slachtpaarden f 80—170, hitten f40—85, .veulens f40 75, fok nuchtere kalveren 712, slacht nuchtere kalveren f5—8. kalfkoeien f 125—260, pinken f30—60. vaar zen f50—90, biggen f6—10. Biggen f 0.60— 100 per week. Auto met geestelijken geslipt. Nabij Venlo is bij het passeeren van een anderen wagen een auto geslipt, waarin waren gezeten 2 paters en 2 fraters van de Duitsche Jezuieten uit Valkenburg. Pater-missionaris Rembold werd zwaar gewond. Zijn toestand acht men hope loos. Pater Kemps bekwam een arm- fractuur, terwijl zijn polsslagader werd doorgesneden. De bestuurder Graf von Stillfried (frater Nikolaus) werd licht gewond. Pater Rembold is reeds overleden. Tegen een boom gereden. Op den Groenendaalscheweg bij de Woestehoeve te Apeldoorn is een auto, bestuurd door den advocaat E. uit Oos terbeek door onopgehelderde oorzaak in volle vaart tegen een boom gereden. Zijn zoon werd daarbij op slag gedood, een vrouwelijke passagier en de be stuurder kregen ernstige verwondingen. Beide gewonden zijn naar het zieken huis te Apeldoorn overgebracht. Hun toestand is naar omstandigheden heden redelijk wel. De politie van Apel doorn heeft de auto in beslag genomen. Zijn eigen kind doodgereden. Zaterdag reed de aannemer J. H. Pierik, wonende aan oen Deventersche- straatweg te Zwolle, zijn auto uit de garage. Hij zag niet dat zijn driejarig zoontje ongemerkt achter de auto was gaan staan. Het kind kreeg't achterwiel over zich heen. Het is naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht, waar 't spoedig aan de verwondingen is overleden. Door electrischen stroom gedood. Gistermiddag wilde de dienstbode van den caféhouder Jansen te Hedel inden tuin een losgeraakt drooglijn om een boom winden. Waarschijnlijk door een defect aan de electrische buitenleiding stond deze lijn onderstroom. Het meisje greep den draad met beide handen vast en bleef aan de lijn hangen. Onmddel- lijk schakelde men den stroom uit, waarna het meisje bewusteloos neerviel. Twee doktoren hebben langen tijd ge tracht de levensgeesten op te wekken, doch het meisje is zonder tot bewustzijn te komen overleden. Vijf dooden bij een motorwedstrijd. Bij een motorwedstrijd in het sta dion te Berlijn gaf een motorrijder tijdens een vaart van 100 K. M. een andere met de hand een duw. De motorrijder vloog door de balu strade. De berijder en twee andere personen werden onmiddellijk gedood. 18 Personen werden gewond. Twee hunner stierven in den loop van den dag, terwijl nog 4 anderen in levens gevaar verkeeren. IJsvergiftiging In de gemeente Winsam (Gronin gen) zijn vermoedelijk door het eten van bedorven ijs, Zaterdag 150 perso. nen ziek geworden. Dit aantal is Zondag tot over de 200 gestegen. Het ijs moet afkomstig zijn van de ijsfabriek Hunsingo aldaar. De dok toren hebben handen vol werk. De resten van het ijs zijn opgestuurd naar het laboratorium te Utrecht. De zieken lijden aan parathyphus B. Tragische thuiskomst van een vacan tiereis. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur heeft te Malden tijdens een der zware slagregens, waarbij het water als een gordijn over den weg hing, een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Tengevolge van de gladheid van den asfaltweg, is de auto, waarin de heer Braggaard uit Amsterdam met vrouw en dochter van een vacantie. reis naar Zwitserland, naar huis te rugkeerde, in volle vaart geslipt. De wagen kwam in de rails van den Maasbuurtspoorweg terecht en sloeg vervolgens eenige malen over den kop, waarna zij als een wrak. hoop bleef liggen. Er was niemand op den weg, doch de bewoners van in de nabij, heid gelegen huizen kwamen op het hooren van den slag toesnellen. Zij vonden den heer B. hevig bloedende op den weg liggen. Voor hem mocht geen hulp meer baten Slechts enkele minuten later gaf hij den geest. Bij de auto vond men de dochter, een meisje van 16 jaar, hevig verminkt onder een wrakstuk liggen. Het kind bleek dood te zijn. Haar moeder lag ernstig gewond aan den weg. Dr. Gerritsen die spoedig ter plaatse was, heeft haar verbonden, waarna zij per auto naar het St. Canisiuziekenhuis te Nijmegen is overgebracht Haar toestand was gisteren naar omstandigheden redelijk. BINNENLAND. Noordbrabantsche Mij. van Landbouw. De Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw hield gisteren te Almkerk een algemeene vergadering In deze vergadering hield de heer H. D Louwes te Westpolder, gemeente Ulrum lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de Groningsche Maat schappij van Landbouw, een inlei ding over: Hoogere voedergraan prijzen zijn in Nederland noodig en mogelijk. Na afloop der vergadering werd een rijtoer gehouden door het Land van Altena, waarbij een bezoek werd gebracht aan de Coöp. Zuivel, fabriek Altena te Nieuwendijk en aan het slot Loevestein. Demonstratie legen fascisme en oorlog te Antwerpen. Zondag werd te Antwerpen door socialisten van België en Nederland een internationale betooging gehouden tegen fascisme en oorlog In den morgen werden de afgevaar digden der internationale federaties van vakbonden ten stadhuize ontvan. gen. Daarna congresseerde men in het Hipodroom-Paleis. Het woord werd achtereenvolgens gevoerd door Coos Vorrink, Nederland die voor de jeugd sprak, daarna door de heeren Kupers (Nederland) en Jouhaux (Frankrijk), beiden voor de vakbeweging, en door den heer Ëcke- lers uit België voor de socialistische partij. Het aantal deelnemers wordt ge schat op 50 tot 60000, waaronder 25000 Nederlanders. Incidenten deden zich niet voor. Zaandam buigt het hoofd. De Gemeenteraad van Zaandam heeft, na zijn uitdagende motie van 27 Juni, het schuldige hoofd gebogen voor de regeering en met 15 tegen 8 stemmen de door Den Haag ge- ëischte bezuinigingen en wijzigingen op de begrooting-1933 overeenkom stig het voorstel van B. en W. aan genomen. Vier soc.-dem. leden stemden vóór. Soekarno gearresteerd. De bekende Indische nationalist ir. Soekarno is gearresteerd. Hij zal waarschijnlijk geinterneerd worden. Soekarno had een brochure uitge geven over Indië's streven naar zelfstandigheid. Het vergaderrecht voor de nationalistische partijen, de P. I. en de P.N.I., is beperkt. Drie Amsterdamsche wethouders treden af. De afd. Amsterdam der S.D.A.P. heeft besloten dat de soc.-dem. wethouders, de heeren S. Rodrigues de Miranda, E. Polak en E. Boek man, zullen moeten aftreden. De Nederlandsche Bank. Goudvoorraad met f 10 millioen vermeerderd. Uit de jongste weekstaat der Ne derlandsche Bank, per 31 Juli, de eerste na de disconto-verlaging van 29 Juli, blijkt, dat de goudvoorraad in de afgeloopen week wederom met f 10 millioen is toegenomen tot f 793,3 millioen. Heusden, 1 Aug '33. Naar wij vernemen zijn de na- weiden tegenover de stad reeds zoo wat alle uit de hand verhuurd, wat wijst op vrees voor gebrek aan gras; althans vroeger wachtte men op de publieke verpachting. U De heer J. H. Verhoeven, sedert 35 jaren hoofd der Openb. School alhier, heeft tegen 1 October eervol ontslag aangevraagd. Bij de damvereeniging V.D. wordt een driekamp gespeeld in dubbele ron den, waaraan deelnemen de heeren Bax Deurloo en Swagemakers. Aan den„ serie—.wedstrijd bij „Hollandia" (Haarsteeg) werd Zondag deelgenomen door P.S.V. en Juliana 1 resp. tegen Excelsior [Vlijmen) en Nieuwkuijk. Beide verloren, de eerste met 2 1 de laatste met 3—1. Aan het op 12 en 13 Aug. te houden groot Nationaal, en Bonds- festival door de Fanfare der H. Familie nemen deel een twintigtal zang. en muziekgezelschappen. Uit de beschikbaarstelling van ruim dertig medailles en enkele geldprijzen door particulieren blijkt, dat er hier veel animo is. Van de scheepswerf der fa. De Haan Oerlemans, alhier, werd met succes te water gelaten een stalen motor-tank schip, gebouwd voor buitenl. rekening. De afmetingen zijn: lang 38.60 M., breed 5.05 M., hol 2.50 M. bij een grootte van 293 ton. Het schip wordt voorzien van een Sulzermotor van 150 P.K. en electr. licht en ingericht voor het vervoer van petroleum, benzine en eetbare oliën, waarvoor verwarmingsspiralen zijn aan gebracht. De bouw geschiedde onder toe zicht van Bureau Veritas. In de etalage bij de fa. Wassen zijn tentoongesteld de medailles van particu lieren en vereenigingen, aangeboden aan de R.K. Fanfare voor het op 12 en 13 Augustus te houden festival. De Kon. Erk. Scherpschuttersver. behaalde op het bondsconcours te Els- hout den len korpsprys en nog een zes tal personeele prijzen. De speldjesverkoop voor Herwon nen Levenskracht (Berg en Bosch) bracht op ruim 27. De R.K. Tooneelvereeniging Kunst Vermaak" maakt a.s. Donderdag een autotocht naar Apeldoorn. Begunstigd door prachtig weer, gaf de Heusdensche Fanfare Zaterdagavond een uitvoering op de kiosk op de Visch- markt, waarmee zy, blijkens de groote belangstelling, zelfs van velen uit de om geving, een schitterend succes had.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6