lisDis uil Kaalsbentei. Brieven. Kaarten en Envelopcen Dames-Gorrespondenije. Beauraing. Roestelberg. A. MULDERS-SARS Ontwikkelen en afdrukken voor Amateurs. FOTO-ATELIER H. DICKS loopige behandeling per auto naar zijn woning vervoerde. De fiets werd gedeeltelijk in elkaar gereden. CAPELLE. A 9. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk optreden Ds Louwe Kooimans uit v.m Baardwijk. J.l. Zondag hield de postduiven, vereeniging .De Luchtvaart" alhier een wedvlucht vanuit Halle met den volgenden uitslag: J. v. Doornik 1 en 53, H Dekkers 2 14 en 46, A. de Jong 3 26 en 32, Raaymakers 4. M. de Jong 5 11 13 19 20 24 en 44. A Klootwijk 6 7 en 25. A Brouwers 8. Rosenbrand 9 23 31 en 49. L. de Haan 10 en 22. A. Versteeg 12 33 34 en 45. P de Roon 15 en 43. W. Versieeg '6 17, C Rosenbrand 18 G. Trtffers 21 W Mandemakers 27 en 28, P. Verhagen 29 35 en 39, P. Nieuwenhuizen 30 en 40, J. Blom 38, A. Spierings41 42 en 50, H Dekkers 47, G Stam 51 en 52 Gedurende de maand Juli 193 werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 11471,08 en terugbetaald f4111,99 Het getal der inlagen bedroeg 92, dat der terugbetalingen 29. De arbeider W. v. B. alhier kwam dezer dagen zoodanig op een kruiwagen te vallen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Gedurende de maand Juli werden ter gemeentesecretarie voor den vleesch keuringsdienst aangegeven 23 runderen 55 varkens en 2 geiten. Gedurende de maand Juli werden ter gemeentesecretarie alhier afgegeven 24 vischakten en 6 jachtakten WASPIK. Voor den vleeschkeu- ringsdienst werden in deafgeloopen maand ter secretarie aangegeven 29 varkens, 10 runderen en 6 kal veren. In deze gemeente zijn ver schillende gevallen van »Mond- en Klauwzeer« geconstateerd. Door de Harmonie «Volksvlijt en Volksvermaak« zal op Zondag 13 Augustus a.s. worden deelgeno men aan het federatief festival te Goirle. In deze gemeente is op j.l. Zaterdag een korfbalclub opgericht. Het terrein is gelegen aan den Vaart kant. Het bestuur is samengesteld uit de Heeren J. A. Ruijtenberg, beschermheer, N. Verduijn, Voor zitter, J. Dubbelman, vice-voorzitter, G. van Pas, secretaris, J. van dei- Wiel, Penningmeester, H. Verduijn, waarnemend-penningmeester. Mej. Hajenius werd aangesteld tot leidster. Het aantal leden bedraagt reeds ruim 30. RAAMSDONK. Aan twee dienst plichtigen is vrijstelling verleend wegens kostwinnerschap, en wel Johannes M. Spuijbroek, der lichting 1933 voor een jaar en Cornelis P. van Baal, der lichting 1932, voor goed. Het verbouwen van een woning voor rekening van J. M. van Rooijen, aan de Julianalaan is opgedragen aan A. J. de Pont, te Geertruidenberg. De processie Heusden-Kevelaer vertrekt dit jaar op 15 en 16 Aug. a.s. Kaarten zijn verkrijgbaar bij den broedermeester A. van den Berg. Bij B. en W. is ingekomen een verzoekschrift van Ant. van der Westen om vergunning tot uitbrei ding van zijn broodbakkerij, door het plaatsen van twee electromoto- ren, respectievelijk van 2'/2 p k. in zijn perceel aan de Molenstraat. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de maand Juli werd aan het Postkan toor alhier ingelegd 38650.22 en te rugbetaald ƒ44643.11. Zondagmorgen om half 10 treedt Ds. Guittart op in de Dorpsche kerk Des middags is in de Veersche kerk geen dienst. v RAAMSDONKSVEER. Aan het groot Nationaal Muziek- en Zang concours dat alhier op Zaterdag, Zondag en Maandag 12, 13 en 14 Augustus wordt gegeven door de Kon. Erk. Harmonie «de Eendracht» is tevens verbonden een Kermesse d'été. De volgende kermisvermakelijk heden hebben reeds hun komst toe gezegd Hobbelende geit, Lucht- schommel, Zweefcaroussel, Draai molen, koekkraam, gebakkraam, suikerkraam, fruitkraam. Naar we vernemen zal dezer dagen de officieele feestgids ver schijnen. Bij de dezer dagen gehouden aan besteding is aan den laagsten in schrijver dhr. G. Verduijn, alhier, voor de som van f 113 opgedragen het in gereedheid brengen van het concours-terrein. De besmettelijke ziekte mond en klauwzeer breidt zich in deze gemeente erg uit. Eiken dag komen er gevallen bij. Alleen deze week zijn reeds 13 aangiften gedaan. Wan neer de eigenaar meent dat de ziekte geweken is, moet daarvan aangifte worden gedaan ter gemeente-secre tarie. Dezer dagen is een broche van gebrand zilver gevonden. Inlichtin gen te bekomen bij den chef-veld wachter. Op Zondag 27 Augustus a.s. zal ten bate der R.K. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose Her wonnen Levenskracht een bloempjes dag worden gehouden. Koopt toch ieder een bloempje! Uw geld is goed besteed voor dit mooie doel. In het clublokaal bij C. Heessels zal a.s. Zondag 6 Augustus een ver gadering worden gehouden van de voetbalvereeniging de «Veersche Boys.» GEERTRUIDENBERG. Tegen C. K. werd door de marechaussees procesverbaal opgemaakt wegens het uithalen van twee jonge tortelduifjes. Met ingang van 1 September a.s. is onze stadgenoote mej A. M. L. Wetering9 benoemd tot kweekelinge met akte, aan de bijzondere r.k. meisjes school alhier. Onze stadgenoote mej. A. Joosen slaagde te Tilburg voor het diploma steno-typiste. - Kerkdiensten op Zondag 6 Au gustus 1933 Evangelisatie Immanuel des n.m. half zes üs Cieremans uit Princenhage Ned. Herv. Kerk des v.m 10 uur Ds. Zuurdeeg. VRIJHOEVE-CAPELLE. Mej.A. van Campen, alhier slaagde te Maas tricht voor het examen handen arbeid. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 3 Aug 33. Gisteravond vergaderde de ge meenteraad. Aan de orde kwamen o.m. Ingek. stukken brief van Ged. Staten, houdende eenige aanmerkin gen op de ingezonden instructie van den Gem.-Ontvanger; verzoek van J. H. Verhoeven om eervol ontslag als hoofd der openbare school, met ingang van 1 Oct. 1933 verzoek van J. H. Verhoeven, om aan hem te verhuren het thans door hem be woonde huis der gemeente voorstel om eenige door den Gem.-Ontvanger voorgedragen posten oninbaar te verklaren voorloopige vaststelling der gem.-rekening en der rekening van het Vleeschkeuringsbedrijf, beide over 1932. Woensdag had onze gemeente loog bezoek. Z.Ex. de Commissaris der Koningin bezocht n.l. de stad voor den eersten keer sedert hij in 'unctie was ex officio. Om circa iwart over twee verleende hij audiën tie, op welke o.a. verschenen de erw. Heeren Geestelijken der pa rochie. De fanfare der H. Familie bood Woensdagavond bij gelegenheid van de verjaring van H.M. de Koningin- Moeder een concert aan op de Vischmarkt, dat door zeer velen, dank zij den mooien avond, werd aangehoord. De luisteraars zullen iet zich niet beklaagd hebben, daar het programma uitstekend werd vertolkt. De v.v. Longa gaat Zaterdag naar Veen, om zich te meten tegen Achilles. Kaatsheuvel, 4 Aug. 1933 Rijkspostspaarbank. Op het Postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende ïulpkantoren werd gedurende de maand Juli ingelegd Él 32693,12 en terugbetaald Fl. 20744,66. Uitgegeven werden 18 nieuwe boekjes. Reis Rome. Bij de Maandag j.l. gehouden lo ting voor deelname aan de reis naar dome uitgaande van de H. Familie viel het lot, waarover de afdeeling kaatsheuvel in zijn geheel kon be schikken, op den Gemeente-arbeider C. van Wezel, uit het Loonsch Hoek- e, die zooais we vernemen persoon- ijk de reis wil medemaken. Processie Kevelaer. Alleen uit Kaatsheuvel hebben zich voor de processie Kevelaer op Zondag en Maandag a.s. ruim 270 personen opgegeven. Is dit getal iets ager dan we de laatste jaren gewoon zijn, gezien de vele andere gelegen- leden waarvan geprofileerd wordt mogen we de deelname nog groot noemen. Geslaagd. Voor het diploma machine schrij ven slaagde de dames Fr. en M. Damen alhier, die haar opleiding ge noten van de Eerw. zuster Richardus te Waalwijk. T. B. C. Met genoegen mogen we consta- teeren, dat de medewerking welke de t.b.c. vlucht die 13 Aug. a.s. alhier onder de duivenliefhebbers georganiseerd wordt algemeen te noemen is. Het comité belast met het in ontvangst nemen der prijzen heeft overal het verwachte succes, zoodat de collectie die voor deze gelegenheid bij elkaar gebracht wordt ongetwijfeld niet minder zal zijn dan de verzameling waarover het vorig jaar beschikt werd. Ook onder de duivenliefhebbers is de ambitie zeer groot. Reeds een 3-tal Zondagen is met voorvluchten ge oefend en algemeen wordt verwacht, dat de t.b.c. vlucht 1933 een record aantal duiven zal bijeenbrengen. D.E.S. De laalste lijd is in onze R.K. Voetbal beweging een opleving te bespeuren die aangenaam aandoet. De club neemt dagelijks in groei toe. Meerdere krachten die geruimen tijd eenigszins wijfelend de R.K. Sportbeweging hebben afgekeken, komen nu zich aanmelden, zoodat we voor het komend seizoen op een sterk DES mogen rekenen. Het oude praatje, dat in den R.K. Bond geen strijd te leveren is, heeft afge daan. De zomerwedstrijden hebben dit ten overvloede duidelijk bewezen. Heeft onze club in haar afdeeling in het afgeloopen competitie-seizoen een goed figuur geslagen, het is haar dezen zomer op de uitwedstrijden nog geen enkele maal mogen ge lukken met de beide winstpuntjes thuis te komen. Dat is juist de grootste drijfveer voor hen, die in de R.K. Voelbalbeweging geen strijd meenden te ontmoeten, tot DES toe te treden. De propagandadag van Zondag a.s. zal liierloe nog het zijne bijdragen. Het wordt een echte Roomsche-sportdag waarop Kaats heuvel zal kunnen zien, wat Room- sche sport is en vermag. De groote affiches geven voldoende aan wat er vanaf 1 uur tot 7 uur, dus 6 uur onafgebroken op het prachtige DES- sportterrein in voetbal en gymnastiek zal te genieten zijn. Wij voeren prachtige voor eigen gebruik. Bijzondere chique modellen voor Vraag U onze monsterboeken eens Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Dood gevonde -\ Naar wij vernemen werd heden in de bosschen onder Loonopzand het lijk gevonden van den jager J. van Vugt uit Tilburg, met een schot wonde in het lichaam. Niet onmo gelijk is een ongeluk hier de oorzaak. Tot heden konden we niets naders omtrent dit droevig ongeval ver nemen. Kaatsheuvels Belang. In de gisteravond gehouden be stuursvergadering der Vereeniging Kaatsheuvels Belang had de verdee ling der bestuursfuncties plaats. Tot Voorzitter werd gekozen de heer M. A. van der Wee, tol Vice-Voor zitter de heer L. J. van der Horst, tot Secretaris de heer J. Tuerlings, en tot Penningmeester de heer J. van Kemenade. Besloten werd iederen laatsten Donderdag der maand vergadering te houden. De viering van Koninginnedag werd nader besproken. Vooral werd er de nadruk opgelegd te trachten met het uitsteken der vlaggen de plaats op dien dag een meer feeste lijk aanzien te geven. Om de on kosten te dekken die Koninginne dagviering met zich brengt, zal een Oranjedag georganiseerd worden, op 20 Augustus a.s. Betreffende de contributie-inning werd besloten zich met een circulaire te wenden tot de burgerij en hierin het doel en stre ven der vereeniging opnieuw uiteen te zetten. Getracht zal worden op de eerst komende algemeene vergadering een actueel punt in behandeling te brengen. Meer bekendheid te geven aan onze plaats zal tevens ernstig onder de aandacht van het bestuur gehou den worden. GEMENGD NIEUWS. Moordende warmte in Noord-Amerika. Bij de hittegolf, welke de laatste vier dagen de Oostelijke Amerikaan- sche staten heeft geteisterd, zijn 100 personen om het leven gekomen. In het district New York alleen be draagt het aantal dooden meer dan veertig. De hittegolf duurt nog steeds voort en volgens de jongste weersvoorspel lingen is er voorloopig nog geen verandering in zicht. Mijnwerkers, die zichzelf in een mijn opsluiten. Vijftig mijnwerkers hebben zich in een mijn te Mazarron in Spanje opgesloten, daar de eigenaars wei gerden hoogere loonen te betalen. De mijnwerkers verklaarden niet eerder uit de mijn te zullen komen, dan nadert hun eischen zijn inge willigd. De gouverneur van Murcia heeft den ingang der mijn door de civiele garde doen bewaken, teneinde te verhinderen, dat de mijnwerkers van voedsel worden voorzien. De toestand wordt intusschen als vrij ernstig beschouwd daar de mijn werkers van de omliggende mijnen groote voorraden ontplofnare stóffen hebben en men vreest, dat zij een aanval zullen doen om hun kame raden te helpen. Munitiedepót in de lucht gevlogen. Naar uit Managua, de hoofdstad van Nicaragua wordt gemeld, is daar het hoofdmunitiedepöt in de lucht gevlogen. Het ongeluk gebeurde Dinsdagavond, terwijl de bevolking deelnam aan een feestelijkheid op Santo Domingo-plein. Dertig leden van de civiele garde werden gedood of gewond. De explosie veroorzaakte in de stad een paniek, daar de be volking oorspronkelijk in de meening verkeerde, dat er een aardbeving plaats had. Spoorwegongeluk vraagt 18 dooden. Tengevolge van verkeerden wissel stand zijn bij Bologoje in het district Nowgorod (Rusland), een goederen trein en een passagierstrein met elkaar in botsing gekomen. Van den passagierstrein werden eenige wagons vernield. Het aantal dooden bedraagt waarschijnlijk 18. Kind in aanraking gekomen meteen machine. ioen het 9 jarig dochtertje van den landbouwer M. in de buurtschap Rekken, onder Eibergen, bij het spelen te dicht bij de in werking zijnde electrische hakselmachine kwam, werden haar lange haren door een draaiende as gegrepen, waarbij het kind tenslotte met den schedel tegen deze as werd getrokken. Eenmaal sloeg het kind met de beweging van de as mee rond toen het noodlottige gebeurde. De ruk aan de haren was te sterk, zoodat van het voorhoofd tot in den nek het haar van het hoofd werd gescheurd tegelijk met de huid, waarin de haren waren gewor teld, Het kind. dat een geweldig bloedverlies had, is terstond per zie kenauto naar het R K. Ziekenhuis te Enschede vervoerd De toestand van het slachtoffer is zeer bedenkelijk. 'legen hel rooken van vrouwen. Te Kevelaar, de bekende bedevaart, plaats in het Rijnland, zijn de natio- naal-socialisten een campagne begon, nen om aan vrouwen het rooken in openbare gelegenheden te verbieden. Duizenden katholieke bedevaartgan. gers bezoeken elk jaar Kevelaar en de inwoners van dit plaatsje zijn van meening dat de gewoonte der vrou wen om in het openbaar te rooken, niet strookt met 't heilig karakter van de stad. De Nazi 's hebben thans aan eige naars van café's, restaurants en andere openbare gelegenheden van vermaak, verzocht te verbieden dat vrouwen in het openbaar zullen rooken. Zestien menschen verdronken. Door den hoogen zeegang is aan de Spaansche kust, dicht bij de badplaats Deva, een motorboot met 25 personen er in, omgeslagen. Hoewel onmiddelijk hulp werd verleend, konden er slechts 9 personen worden gered. De overige 16 verdronken. De bedevaarten naar Beauraing. Naar wij vernemen hebben niet minder dan 2.000 zware zieken aan vraag ingediend bij het comité Familia te Beauraing om te worden toegelaten in den tuin der Zusters op Zaterdag 5 Augustus. Slechts de zwaarste zieken dan nog konden worden toegelaten, dat is nog 1 500 waarmede de tuin reeds dicht zal gevuld zijn. Daarenboven zijn met alle treinen zieken aangekondigd. De laatste mededeelingen omtrent treinen en omtrent aangekondigde groepen hebben het comité Familia na een rustig opgemaakt overzicht doen vreezen dat er minstens 350 000 personen zich naar Beauraing begeven Zaterdag a.s. Hierbij komen dan nog de duizenden en duizenden buiten België, wier komst niet is aangekondigd. Men berekent dat er voor zulke massa 40 H.A. oppervlakte noodig is, terwijl er slecht9 7 tot 8 H.A. ruimte is op de straten en banen van Beauraing zelf, zoodat de menigte na processie, gang voorbij kerk, tuin en grot, verder in de richting van Vignée zal worden geleid. WAALWIJK GROOTESTRAAT 189 Met bezichtiging van Namen enOinant. Nog 3 piaatsen voor Zondag 6 Augustus a.s. Vertrek 7 uur v.m. Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s. naar de Roestelberg per touringcar. TELEFOON 141. WAALWIJK- WIELERSPORT. Driedaagsche te Kaatsheuvel. Gisterenavond is onder matige belang stelling bovengenoemde wedstrijd aange vangen. Diegene echter, die dezen avond hebben bijgewoond, hebben kunnen ge nieten van buitengewoon spannende wedstrijden. Dal alle koppels aan elkaar gewaagd zijn, blijkt wel uit onderstaan- den uitslag. Door de firma v. Spaandonk alhier was een fraaie prijs uitgeloofd voor het koppel dat gisteren de leiding had en welke premie ten deel viel aan het koppel Dalmeyer-van Boxtel. Zelden zagen we zoo'n wedstrijd als die van gisteren. Voortdurend werd er gejaagd. De klassementen werden zee* fel betwist. Het koppel Dalmeijer-v. Box- lel wist door zijn zeer tactisch rijden de 2 eerste klassementen op schitterende wij ze Ie winnen, v. Boxtcl-Dalmeijer, die niet alleen de leiding hebben, waren al- lijd in de vuurlinie, evenals Zijlmans-van Berkel, die echter door een val van v. Berkel bij het 3e klassement nu de 4e plaats bezetten. Spierincs-Daelman gaven ook schitte rende strijd Ie zien, waarbij vooral de kleine Daelman zich onderscheidde. Jammer dat de kopnelgenoot van Van Wanrooy zoo ongelukkig kwam te vallen want van Wanrooy en Pruimboom zaten geweldig in forme. Alles bij elkaar is het echter een prach tige wedstrijd geweest, waarbij elke meter grond lievig betwist werd. De stand van gisterenavond is als volgt 1. v. Boxtel-Dalmeyer 12 p. 2. v. Wanroov alleen 10 p. 3. Soierings-Daelman 6 p. 4. Zijlmans-v. Berkel 5 p. Naar we vernomen hebben, worden er vanavond nog enkele koppels inge- plaatst. Er is voor hedenavond weer een pre mie binnengekomen voor hel koppel dat d" leiding heeft. Hedenavond beginnen de wedstrijden om 7 uur. De groote wedstrijd wordt wederom voorafgegaan door voorwedstrijden der juniores. I itslag van de 20 ronden inhaal-race voor juniores: L A. van Boxtel. 2. G. Wagcmakcrs on 3 meter. Wij lezen in de katholieke Brussel- sche „Standaard":

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 8