Brieven. Kaarten en Hopsen DamemresiioniMe. aangelegenheden om aan eenige mede werking in deze te kunnen ontkomen. Weerstaan we voor hetzelfde dilemma Laten zij, die hiertoe bevoegd zijn en in de mogelijkheid verkeeren iets ten deze te kunnen doen, zich nog eens met elkaar verstaan en al het mogelijke doen, onze werkloozen van de lijsten af te voeren, maar dan geen egoïstisch geleuter, aanpakken en bereid zijn een offertje te brengen ten bate van den algemeenen plaatse, lijken toestand. In de bouwbedrijven schijnt er momenteel nogal werk te zijn, ten. minste bij de laatste aanbesteding waren maar enkele Waalwijksche inschrijvers, een bewijs dat men van werk voorzien is, daarom begrijp ik maar niet waarom er zooveel bouw- lijst voorkomen, al krachten van arbeiders op de nemen die ook buiten Enfin M. de R dat zullen we t.z.t. nog wel eens te hooren komen. Ook voor hen geldt dan bovenstaande. U dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, WAALWIJKER. DRUNEN. Zondag hield de post. duivenvereeniging .de Postduif* ge- vestigd bij dhr A v. d Geld een wedvlucht vanuit Vilvoorde De prijzen werden behaald als volgt. De eerste prijsduif bereikte het hok om 9 49 13, de laatste prijsduif om 9 14 4. Duiven gelost om 7.30 uur. 1 9 Gebr. van Ravensteijn, 2 16 17 W. Viveen-v. Ravensteijn, 3 5 10 13 P. van Dommelen Veldman, 4 7 11 20 Geb. Maas, 6 15 H. van Breugel, 8 14 M. v. S uisveld, 12 A v.d. Hoven, 19 J Stiphout-Pulles. Eerste en tweede overduif, eerste koningspoule en speciaal Gebr. van Ravensteijn. Tweede koningspoule W. Viveen v. Ravensteijn. Door de harmonie der jongens congregatie zal op 31 Augustus, ver jaardag van H.M. de Koningin, een volksconcert gegeven worden op de kiosk. De vernieuwing en verbree ding van de groote straat in onze gemeente, is nabij de tramremise kant en klaar Verderop is men thans gevorderd tot aan de R.K Kerk Ook de rioleering die op vele plaatsen heel wat te wenschen overliet, wordt nu in orde gemaakt, waardoor in een groote behoefte wordt voorzien -- Vrijdagvoormiddag werd onze gemeente vereerd met een bezoek van Z Ex den Comm. der Koningin die om half elf audiëntie verleende op het gemeentehuis, waaraan ver schillende personen, ook de Eerw Heeren Geestelijken hebben deelge nomen. Aan eenige gebouwen was de vlag uitgestoken. Het paard van Ant. Knippels alhier sloeg Zaterdagmorgen op ho en kwam in woeste vaart van onder de Spoorwegtunnel de groote straat opgerend, alwaar het dier werd aan gereden door een vrachtauto uit Waspik. De aanrijding was zoo hevig, dat het paard met ingedrukte borstkas neerviel en oogenblikkelijk moest worden afgemaakt. Ook de auto werd beschadigd. Bij de herdenking van het 90.jarig bestaan der harmonie ,St Cecilia" te Haarsteeg op Zondag 2C Augustus zal de harmonie der jongens congregatie alhier, bij de feestvierende zustervereeniging een concert geven ter opluistering van dit feest. De Eerw heer Pijnenborg, kapelaan van de parochie St. Antonius Barbara, Graafsche weg te 's Bosch, maakte verleden Zondag een uitstapje met het bestuur van het Parochiehuis en de jeugdleiders, naar de jongens, congregatie alhier, alwaar zij zich naar genoegen hebben kunnen amu seren - Zondag j 1. speelde V.J.C. 1 alhier haar 10e tournooi wedstrijd tegen Brabantia I uit Herpt. Daar een der spelers van Brabantia door onsportief spel van het veld werd verwijderd, werd onder protest de wedstrijd gestaakt De stand wasl_0 voor Brabantia. Op Dinsdag 15 Aug. a.s. zal alhier een Processie naar Kevelaar vertrekken, die zal aansluiten bij de afdeeling Heusden. De extra trein zal vertrekken om 9 43 uur station Drunen- Heusden. Op Zondag 20 Aug. a s. zal de Zangvereeniging .Zang en Vriend, schap" gevestigd bij dhr. A v. d. Geld deelnemen aan het groot nationaal concours te Raamsdonksveer. Op Zondag 13 Aug a.s. zal het nieuwe sportterrein van de voetbal- vereeniging .TOP* officieel geopend worden Er zal gespeeld worden een wed- trijd tusschen de Vlijmensche Boys en Concordia te 's Bosch om 1 uur, daarna tusschen SCO te Nieuwkuik en HVV te Waalwijk. De beide winnaars zullen om 4 uur de finale spelen. Om 3 uur zal de openings.wedstrijd gehouden worden tusschen TOP en de Sporters, Drunen CAPELLE. Benoemd tot ouder- ling bij de Ned. Herv. gemeente alhier de heer G. voor de Poorte ter vervulling der vacature ontstaan door het bedanken van den heer G. v. d. Schans. A.s. Donderdag hoopt de be roepen predikant bij de Ned. Herv. gem. alhier Ds. A. j. Westra Iloek- zema uit Mijnsheerenland een be zoek aan de gemeente te brengen en des avonds 7 uur een spreek beurt te vervullen. Onze vroegere dorpsgenoot de dezer gemeente voor een jaar uitstel verleend van herhalingsoefeningen. Onder leiding van den corres pondent van den militairen Bond, den heer K. Alblas, vergaderde j.l. Maandagavond het voorloopig comi té tot behartiging van de belangen der Chr. Militaire tehuizen. Na opening en gebed heette de voorzit ter alle medewerkende personen welkom, en werden de ingekomen stukken behandeld. Na toelichting en ampele bespreking werd besloten a. ook dit jaar weer te trachten de toegezegde bedragen voor de militaire tehuizen te innen en b. bovendien pogingen in het werk te stellen op 31 Augustus e.k. een vlaggetjesdag te organiseeren. De baten hiervan komen geheel ten goede van de Christelijke actie in het leger en op de vloot. Getracht zal worden voor den verkoop een aantal meisjes beschik baar te krijgen. Hierna wordt over gegaan tot het vormen van een permanent comité. De heer Alblas deed mededeeling van zijn besluit om, nu de militaire belangen reeds vele jaren door hem behartigd zijn geweest, en er eindelijk meerderen voor dezen arbeid zijn gewonnen geworden, dezen arbeid aan de jongere garde over te dragen. Spreker is dankbaar dat zijn oproep een welwillend gehoor heeft gevon den, en zegt met veel genoegen met het voorloopig comité te hebben mogen samenwerken. Alsnu worden tot voorzitter en secretaris-penning meester gekozen de heeren J. van den Hoek en M. Vos. Na dit aldus samengesteld comité Gods zegen te hebben toegewenscht gaat de heer K. Alblas in dankgebed voor. J.l. Zondag hield de postdui venvereniging gevestigd in het café van mej. de weduwe A. v. d. Haart alhier een wedvlucht vanuit Mons met den navolgende uitslag: A. Klootwijk 1 13 30 35 36, L. de Haan 2 25 38, M. de Jong 3 24 43, E. Haverhals 4 15 16 21 39, H. Dekkers 5 23 44, J. v. Doornik 6 18 19 40, F. Haymakers 7, A. Spie rings 8 41 42 45, W. Mandemakers J, A. Brouwers 10, A. Versteeg 11, P. Nieuwenhuyzen 12, H. Hozen- brand 17, W. Versteeg 20 31 32, C. Broeks 22, C. Hozenbrand 26, P. Verhagen 27 34, H. Dalmayer 28, A. de Jong 29, W. Meter 33, P. de Hoon 37, P. Bakkeren 46 en J. Versteeg 47. lot ons genoegen kunnen we mededeelen dat door het gemeente bestuur in overleg met het bestuur van den Capelschen Binnenpolder is overgegaan tot verbreeding en verbetering van de z.g. »Witte Brug« aan de Nieuwevaart richting Willem van Gentsvaart Waspik. A.s. Vrijdagavond zal het in^ torven van duiven voor Quiévrain ilaatfc hebben bij de weduwe A. v. d. Haart alhier, terwijl voor de 1 .B.C.-vlucht het inkorven moet plaats hebben bij J. van Dun. Con- stateurs regelen en lichten in het clublokaal bij de weduwe A. v. d. iaart. v/ HAAMSDONK. Het aantal steun- trekkenden van de gemeente bedroeg in de afgeloopen week 76 en bij de werkverschaffing het verhoogen der taden door het Waterschap „de Gecombineerde Groot-W aspikschen en Raamsdonkschen Binnen-, Buiten- dijkschen en Overdiepschen Polder" zijn 30 personen te werk gesteld. Door den Rijksveldwachter zijn dezer dagen op het Dorp twee Zweden aangehouden, die op weg waren naar Spanje. Na onderzoek der papieren, zijn de ongewenschte vreemdelingen, ie van geen reisgeld waren voorzien, )er tram naar Breda doorgereisd. Een dezer dagen kwam de zekere J. Boons te vallen, toen hij met paard en wagen reed. Hij kwam r„omet zijn voet onder de wielen terecht. heer J. P. Luteyn, thans onderwijzer Geneeskundige hulp werd verleend te Woerden heeft met gunstig gevolg door dokter Wijfels uit. Waspik, het examen Fransch L O. afgelegd.Een dezer dagen kreeg de Het aantal tewerkgestelden bij k"ccht vai?den landbouwer van de gemeentelijke werkverschaffing UonS?.n gihier een paar wo.ndjqs k - o aan zijn handen bn het opbindt en heeft gedurende de week 28 Juli— 3 Augustus 1933 bedragen 88. j va" êraan-. n j t i 1 'ians 1S gebleken dat daaru.it De stucadoor J. v. O. had het bloedvergiftiging is ontstaan en ongeluk tijdens zijn werkzaamheden een stukje gips in zijn oogen te krijgen, hetgeen hem dermate pijn veroorzaakte dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest j stellen. j Dezer dagen hield de postdui- venvereeniging »De Luchtvaart« een wedvlucht vanuit Bordeaux met den I volgenden uitslag: W. Mandemakers 1, A. Klootwijk 1 2 en 9, G. Stam 3, J. v. Doornik 4 en 7, H. Dekkers 5, M. de Jong 6 en J. Blom 8. Bij ministerieele beschikking d.d. 19 Juli j.l. is aan den dienst- fiichtige M. Vos der lichting 1929 verschillende weken zijn werk niet zal kunnen verrichten. Wij voeren prachtige voor eigen ge b r u i k Bijzondere chique modellen voor Vraag U onze monsterboeken eens. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. SPORT. VOETBAL. W. S. G. WSG was Zondag j.l. te gast bfi de sportvereeniging „PAZO" te Oisterwijk, die een nieuw sportterrein in gebruik nam. Bij de officieele plechtigheid, die voor den openingswedstrijd plaats had, voerde de heer Spijkerman namens WSG het woord. Hij bood aan PAZO een bloemstuk aan. De aftrap voor den openingswedstrijd werd door Burgemeester Verwiel gedaan. De wedstrijd, die onder een heel onge schikte temperatuur gespeeld werd, ein digde met 53 voor „Pazo". WAALWIJK. H. E. G. De verleden week aangekondigde wed strijd tegen Longa is niet doorgegaan, daar Longa op het laatste oogenblik nog had afgeschreven. Deze wedstrijd zal nu worden gespeeld op a.s. Zondag. Het HEG-terrein heeft, nu de beruchte kale plaatsen flink begroeid zijn, 'n groo- te verbetering ondergaan. Het HEC-be- stuur zal alle pogingen doen om het ter rein in dezen toestand te houden, ja zelfs nog te verbeteren. Het Bestuur hoopt op aller medewerking, zoowel van spelers als publiek om haar in deze moeilijke taak behulpzaam te zijn. R.K.V.V. H.V.V. H.V.V. 1—JULIANA-comb. 2—1. Zondag 1.1. had onder groote hitte een wedstrijd plaats tusschen de bovenge noemde vereenigingen, die werd gewon nen door de thuisclub. Beide partijen gingen goed tegen elkaar op en pas even voor de rust had HVV succes door een goed schot van den rechtsbuiten. Nauwelijks is de tweede helft begon nen of de HVV linksbinnen geeft doel man van Wel voor de 2e maal het nakij ken. Eenigen tijd blijft HVV in de meer derheid totdat Juliana onverwacht door breekt en de midvoor den HVV-doelman geen schijn van kans geeft, 21. Met dezen stand komt het einde. HVV 2 speelde Zaterdagmiddag tegen Don Bosco en verloor den wedstrijd met 41. Of het aan het warme weer lag, dat weten we niet, maar ze speelden niet zoo goed als tegen PVV. Zaterdag komt DES III op bezoek. Dit zal ook wel een lastige wedstrijd worden. Het le elftal van HVV gaat Zondag 13 Augustus bij Quick op de serie en speelt dan tegen de Roodbroeken. KAATSHEUVEL. Sterren programma D.E.S. Onder een temperatuur die noch voor voetbal, noch voor gymnastiek geschikt was, is Zondag 't Sterrenprogramma op het DES-terrein afgewerkt. En ondanks die hitte zijn er keurige prestaties op sportgebied geléverd. We hebben jongens aan het werk ge zien met een bijzonder uithoudingsver- magen en die zich geheel en al opofferden om dezen R.K. Sportdag te doen slagen. Allereerst traden in 't veld R.A.C. tegen Oranje-Wit, waarbij al dadelijk te zien was dat R.A.C. een klas sterker was. Hun positiespel was keurig en 't verband van de linie's onderling was goed verzorgd. O.W. slaagde er toch in tot na de rust de leiding te behouden met 21. Maar RAG was veel sterker en doelpunten houden dan ook niet uitblijven. In vijf minuten zette RAC een 21 achterstand om in een •12 voorsprong, hierbij voegden zij nog 2 doelpunten zoodat het einde kwam met een verdiende overwinning voor de Reijenaren, die zich hierdoor in de fi nale plaatsten. Hierna volgde de wedstrijd RK TW tegen DES. Een strijd die van het begin tot het einde zeer spannend was en die door DES zeer eervol met 32 werd verloren. Ongeveer 1 uur traden de gymnasten aan en brachten een aardige afwisseling tusschen de voetbalwedstrijden. De op- marsch en de vrije oefeningen werden met zorg uitgevoerd, zooals we dat van onze gymnasten gewend zijn. Vooral de RVrnmirlnn irinlnn KIJ 20. De Tilburgenaren zetten er dan nog eens alles op en maakten het ver diende tegenpunt, waarmede ook het '•inde kwam. RAG behaalde door haar overwinning den len prijs, zijnde een prachtigen lauwerkrans en RKTVV den 2en prijs, zijnde een prachtigen lauwer tak. Scheidsrechter Trauenfelder komt een woord van lof toe voor z'n moeilijke taak, waarvan hij zich naar ieders genoegen heeft gekweten. KORFBAL. N.E.O., SPRANG. J.l. Zaterdag speelde de Korfbalclub N.E.O., alhier te Nieuwendijk een comp.- wedstrijd voor den D.K.B. tegen Quick, aldaar en wist na een spannenden wed strijd met 40 te winnen. A.s. Zaterdag komt de korfbalclub A.K.C. uit Almkerk in Sprang bij N.E.O. op bezoek om een comp.-wedstrijd voor den Dordschen Korfbal Bond te spelen. De wedstrijd vangt aan om 6 uur en wordt gespeeld op het terrein van de sportvereeniging N.E.O., aan het Oost einde. WIELERSPORT. WAALWIJK. Waalwijksche Wielerbaan. De wedstrijden van Zendag waren niet zoo druk bezocht als gewoonlijk, wat met het oog op de groote warmte wel le ver klaren is. Door de droogte was de baan vooral in de bochten erg los, zoodal on ophoudelijk valpartijen voorkwamen, 'n Ernstige valpartij had plaats in den kop pelwedstrijd voor nieuwelingen, toen de Moor in botsing kwam met Dahneijer. De Moor kwam over de balustrade heen in het publiek terecht, terwijl Dalmeijer naar beneden tuimelde. Alles bijeen liep het nog gelukkig af, al moest Dalmeijer opgeven. In de groote koppelrace voor amateurs en onafhankelijken bleken C. Slaats-Mar- tens verre superieur. Bij de klassementen sleepten zij herhaaldelijk de punten in de wacht. Buiten het goede rijden van deze twee viel er van dezen strijd niet veel te genieten. Het koppel Wijnberg-v. Deursen stelde zich al heel onsympathiek aan door absoluut geen strijd te geven. Toen dit koppel dan ook na een kwar tier reeds vier ronden achter stond, werd het uit de baan genomen. De uitslagen waren als volgt Sprintwedstrijd over 3 baanronden voor amateurs en onafhankelijken: le serie: 1 Prince; 2 Nassau. 2e serie: 1 Engel, 2 C. Slaats. Finale: 1 Engel, 2 Prince. Sprintwedstrijd over 3 baanronden voor nieuwelingen. le serie: 1 de Moor, 2 Dalmeyer. 2e serie: 1 van Geenen, 2 van der Heij den. Finale: 1 de Moor, 2 van Geenen. Ploegachtervolging over 20 baanron den voor nieuwelingen: 1 Oppermans-v. Leest-N. Pol; 2. D. Pol- A. Slaats-Rozenbrand. Van de laatste ploeg wist A. Slaats de winnende ploeg in te halen, maar werd niet eerst ge plaatst omdat hij nog slechts alleen reed. Eigen kracht over 40 baanronden voor amateurs en onafhankelijken 1. J. Martens 10 p.; 2 Kraav 4 p.; 3 Wïjnberg 4 p.; 4 Stoop 4 p. Koppelrace over 150 baanronden, 3 klassementen (nieuwelingen) 1/ Slaatsde Moor 18 p. Op 2 ronden: 2. N. PolJ. van Geenen 10 p. Op 3 ronden: 3. v. d. HeijdenRozenbrand 4 p. Dalmeijer en Oppermans moesten we gens stukken opgeven, waarop v. d. Hey- den en Rozenbrand een nieuw koppel vormden. 1-Uurs koppclrace voor amateurs en onafhankelijken: 1. C. Slaats—J. Martens 25 p. 2. StroopVan Nassau 13 p. 3. Prince-van Helvoirt 10 p. 4. KraavEngel 4 p. Tilburgsche Wielerbaan op Donderdag avond 10 Augustus a.s. De bekendste jonge Nederlandsche cou reurs kampen dien avond op de Tilburg sche piste. Renners als de Eindhovenaar v. Hoek, de Limburgers Vluggen, Bock kom, Muller, Kisters, de Tilburger Kre mers, de Amsterdammer Klaas van Nek Jr. zullen voor ongemeen spannende races zorgen. Trouwens, de bekende Don derdagavondwedstrijden op de knusse 1 ilburgsche piste hebben een goeden roep door het geheele land. De wielrenner van Bree aan de gevolgen van zijn val overleden. De wielrenner J. van Bree uit Helmond die aan de z.g. Zesdaagsche op de wie lerbaan het Hert te Eindhoven deelnam en Zaterdag kwam te vallen, is heden morgen in het R.K. Ziekenhuis te Eind hoven, na voorzien te zijn van de H.H Sacramenten, overleden. Van Bree was 19 jaar oud en afkom stig uit Helmond. DUIVENSPORT. WAALWIJK. De Waalwijksche Goncoursbond hield Zondag 6 Aug. een wedvlucht vanuit Mons. Afstand 158 K.M. In concours 340 duiven. Aankomst eerste duif 10.2.21 uur laatste duif 10.20.44 uur. De prijzen werden behaald als volgt: J. Kipping 1, 5, 44, 45, 65; M. van de Griendt 2, 16, 79; A. Stam 3, 13; A. van Hilst 4; C. Witlox 6, 17, 20, 22, 53, 56 J. van Bladel 7, 77; A. Lombarts 8, 19, 52 75 31 ---- Pul lens lo; A. Verhoeven 18, 41, 80; H. v. d. Wiel 23, 32; P. Schoemans 24, 28, 84, 85; A. Stokwielder 25, 29, 68; J. van Bokho ven 26, Th. de Ronde 27; W. van Bokho ven 30, 55; G. Schoemans 33; M. Leijtens 34, 66; S. Sleenhoff 36, 38; L. Leijtens 37, A. Adriaanse 39, 81; H. Knippels 40, 42; A. van Riel 43, 50; A. de Leijer 46; P. L Pullens 47; C. Broumels 48, 54, 58; Schoemans 49; P. van Helvoirt 51; Vrijhoeven 59; J. G. Pullens 60, 71; A. Bakkers 61, 78, 82; A. van Schayk 62; A de Peffer 63, 64; A. Braspenning 69; G. Struyk 72; H. van Spijk 76. le Overduif Th. de Ronde. J. van Hiadel 7, 77; A. Lombarts 8, 19, 63; J. van den Houdt 9, 57, 73, 74, L. van Gelder 10, 70; S. Boot 11, 21, 3a, 83; J. de Leijer 12, 14, 67; P. L. I P- pvramiden vielen bij het publiek in den smaak en werden beloond met een har telijk applaus. Daarna volgde de finale om de le en 2e prijs. R.K. T.V.V, plaatste zich tegen over RAC. We kregen een strijd te «aan schouwen van de beste soort. Vooral RAC weerde zich geducht en was ook het meest in den aanval. Hun voorhoede was productiever en met flinke schoten maakten zij het den Tilhurgschen doel man dikwijls zeer lastig, die voor de rust eenmaal moest zwichten voor een prachtschot van den linksbinnen. Na de rust dachten we RKTVV den achterstand op te zien halen, maar RAC dacht er anders over en spoedig was het KAATSHEUVEL. Driedaagsche Wielerwedstrijden. De 3e dag van de Drie-daagsche op de Wielerbaan van de Kaatsheuvelsche Wie lerclub aan den Horst stond in het tee- ken van groote belangstelling. Het kop pel Zijlmans—van Berkel had de leiding met 2 ronden voorsprong. Van Boxtel Dalmeijer hadden een strafronde opge- loopen, zoodat zij op 2 ronden van de leiders kwamen liggen. De jachten waren niet zoo heftig als de beide voorgaande dagen, doch er werd nog geweldig ge reden, zoodat er vele ronden gewonnen en verloren werden. Een premie, uitge loofd voor het uitloopen van een ronde werd gewonnen door het koppel v. Box tel—Dalmeijer welk koppel het heele pe loton wist te dubbelen, na een hevige op windende jacht. De totaal-uitslag werd: 1- Zijlmansvan Berkel 41 Op 1 ronde: 2. van BoxtglDalmeijer 47 p. 3. van Wanrooy—Klaassen 35 p. Op 2 ronden: 4. AartsJansen 21 p. Op 3 ronden Spierings alleen 25 p. Het koppel Zijlmans—van Berkel heeft gedurende de 3-daagsche schitterend ge reden. Het zat geregeld in de vuurlinie en wist meermalen den strijd te ontkete nen door talrijke uitlooppogingen. Van Boxtel-Dalmeijer volgt op één ronde; jammer dat dit koppel één strafronde moest incasseeren door ziekte van Van Boxtel °p den 2en dag. Den 3en dag heeft dit koppel echter nog veel goed ge maakt. Vooral in de klassementen blonk dit duo uit. In het koppel van Wanrooy- K; -issen viel vooral van Wanrooy door zijn prachtige uitlooppogingen op'. Spie- rings-Daelman hielden zich eveneens lang goed. Door een val moest de kleine Daelman opgeven. Jammer voor dit duo. Ook het koppel Aarts-Jansen gaf goed werk te genieten. Alles bijeen 'n mooie wedstrijd voor publiek en renners. De voorwedstrijden van de juniores over 20 ronden koppelachtervolging werd weder om gewonnen door het koppel v. Boxtel Wagenmakers op Pol—v. Zwietercn. Na ronden werd het 2c duo ingehaald. Tilburgsche Wielerbaan. Wij maken onzen lezers attent op de in dit nummer van ons blad voorkomende advertentie over wielerwedstrijden op de KAATSHEUVEL. De Kaatsheuvelsche Concoursbond hield heden een wedvlucht vanuit Mons. De uitslag was: 1, 8, 10, 49 K. Steenbergen; 2, 5, 7, 13, 14, 18, 20, 31, 48, 59 60 79 P. Kemmeren, 3 G Laros; 4 15, 26, 27, 33, 36, 37, 57, 72 M. /«acht; 6 9 12 24 C. de Bondt; 11, 22 Jos. Pijnenburg; 16 Jos. Schrauwers; 17, 39, 69. 70, 71 Jan Opperman; 19, 38, 53 L. Mosselveld; 21, 50, 51, 52 A. Priems; 23, 68, 78 M. van Boxtel; 25, 29, 89 F. Damen, 28, 76 Jan Zijlmans; 30, 62, 63, 64, 85 C. van Boxtel; 32, 91 A. Snoeren; 34 P. Stok- kermans; 35 C. Laros; 40, 66, 84 Jos. Snaphaan; 41, 77, 90 H. Snoeren; 32, 42 P. Snoeren; 44 B. van Bruijckere; 45, 75 P. Snaphaan; 46, 81 M. Damen; 54 P. de Nijs; 55 A. Aussems; 56 B. Kemmeren; 58, 73 F. v. d. Assem; 61 P. van Esch; bo, 74 Sulsters; 67 W. v. d. Ven; 80 P. Laros; 83 F. van der Linden; 86, 87, 88 A. Pijnenburg. Eerste serie: K. Steenbergen. Tweede serie: B. van Bruijckeren. Derde serie: K. Snoeren. Vierde serie: M. Zacht. ZWEMMEN. Examens der W.Z.V. Zaterdagmiddag werden aan het Hoefs- wiel de examens voor het diploma „Ge oefend Zwemmen" gehouden. Daarvoor bestond een flinke belangstelling. De aanwezigen hebben van zeer goede pres taties kunnen genieten. Dat blijkt ook wel uit het feit dat het meerendeel der deelnemers het toch lang niet gemakke lijke program vlot volbracht en voor het eerste deel van het examen slaagde. Het tweede deel, het afstandzwemmen, wordt Woensdagavond voor de dames en Don derdagavond voor de heeren gehouden. Voor het eerste gedeelte zijn geslaagd mej. Blok en de heeren H. Frötscher, R. Mösel, J. v. d. Ven, A. Horst, J. van Hees- wijk, P. Mombers, P. van Nieuwstadt, J. Raaijmakers en A. Somers. Ook voor de wedstrijden voor kinderen, die dezen middag gehouden werden, was veel be langstelling. De W.Z.V. in Tilburg. De zwemmers der W.Z.V. onderschel den zich steeds meer op de verschillen de zwemwedstrijden in het Zuiden. Zon- dag gingen zij naar Tilburg, waar de heer K. Jansen van zich deed spreken door zijn goede prestatie op de 100 M. vrije slag om het kampioenschap van den K.N.B. Z.B. De spannendste serie was die waarin lagen A. Abeleven B.Z. en P.C., P. Zon dervan B.R.B., E. Schollaert R.E.S. en K. Jansen W.Z.V, Voor het eerst sinds langen tijd was de bekende Bossche zwemmer P. Zondervan weer op deze baan, waarop hij tot voor enkele jaren niet te slaan was. Nu slaagde hij er niet in om den kampioen E. Schol laert eenigszins te bedreigen. Wel deed dit de Waalwijker Jansen. Tot op 15 M voor de finish bag hij pl.m. een halve me ter voor, doch gaf om onverklaarbare re denen toen op, hierdoor aan Schollaert de eer latende. tx' i hij

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3