dag-dienstbode NATIONAAL- EN BONOSFESTIVAL Ulel- en Hoolloemeal Jachtrecht IN HET HEILie IAAR NAAR ROME Thuisstiksters. bekwame THUISSTIKSTERS. ZiWMinhgtiftljLjffi verpachten: Trouwkaarten of Trouwbrieven HOLLUDIISCH0ENP1BRIEKEN N.V. TYPISTE, Bezoekt het te Heusden Notaris Schreurs Notaris A. SCHAAP publiek verkoopen L. W. J. C. Christ, vragen Verpachting verkoopen BUITENLAND. Traangas in het Beursgebouw. De politie te Boston heeft vier in dividuen gearresteerd, die er van ver dacht worden, in de beur9 te New York de traangas.bommen te hebben geworpen. De arrestanten behooren tot de zoogenaamde .Internationale Partij." Verder heeft de politie, naar ver- klaard wordt, drie helsche machines ontdekt, die afzonderlijk waren inge pakt en geadresseerd waren aan pre sident Roosevelt, oud-presi dent Hoover en Norma Thomas, den gewezen candidaat voor het presidentschap. De Amerikaansche stratosfeertocht mislukt. Zaterdag i9 Settle, de winnaar van den Gordon Bennetballonwedstrijd in 1932 te Chicago opgestegen voor een tocht in de stratosfeer, waarop hij de hoogte, door Piccard bij zijn laatste tocht behaald, hoopte te overtreffen. De ballon bereikte slechts een hoogte van 250 meter. Toen werd hij afgedreven en moe9t, na ruim 20 minuten, een noodlanding op het spoorwegemplacement van Burmington maken. Settle, die ongedeerd bleef, wijdt de mislukking van de start aan een lek in het omhulsel van den ballon. Hij wil de averij zoo spoedig mo gelijk herstellen en dan terstond weer opstijgen. De stratosfeertocht van Cosijns. Cosijns heeft het kogelvormige schuitje van zijn luchtballon, waar mede binnenkort een stratosfeertocht gemaakt zal worden, aan drukproeven onderworpen, waarbij aan één van de patrijspoorten averij i9 ontstaan, die echter binnen enkele dagen hersteld kan worden. Amerika's Nationaal Herstel. President Roosevelt heeft een mo ratorium afgekondigd voor stakingen, uitsluitingen en andere arbeidsgeschil len, waardoor het welslagen van de maatregelen voor het nationaal herstel worden belemmerd. De president wenscht. dat er een wapenstilstand wordt gesloten tusschen kapitaal en arbeid totdat alle coden voor het nationale herstel zijn opge steld. Hij heeft tot leiders der arbeiders en der industrie, o.w. Green, voor zitter der arbeidersfederatie, John Lewis, leider der mijnwerkers en Owen D. Young een oproep gericht, om zijn plannen te steunen. Voor de uitvoe. ring daarvan heeft de president een uit zeven personen bestaanden raad benoemd. In zijn oproep vraagt de president in het belang der natie den steun van alle betrokken partijen. Hij wil een tribunaal instellen, dat een oordeel zal moeten vellen over alle geschillen, welke mochten ontstaan over de in terpretatievan deregeeringsmaatregelen tot het aanstellen van meer arbeiders. Staatsgreep van Iersche fascisten. De Iersche regeering schijnt zich ernstig bezorgd te maken over een mogelijke staatsgreep van fascistische zijde en heeft in verband hiermede buitengewoone maatregelen getroffen. De wachtposten bij de regeerings gebouwen zijn versterkt en er is een nieuwe geheime politiemacht gevormd, waarvoor reed9 360 leden zijn aan. geworven. Enkele bekende tegen standers der regeering gelooven, dat hun telefoongesprekken regelmatig worden afgeluisterd. Militaire opstand op Cuba Op Cuba is een militaire opstand uitgebroken. Ten minste het halve leger is erbij betrokken Alle garni zoenen zijn gealarmeerd. Tot nu toe zouden reeds 12 personen om het leven zijn gekomen en 150 zijn gewond Het bij Havanna gelegen Fort Cabana gaf een half uur lang vuur uit kanonnen van 7'/j c.M. Nadere bijzonderheden ontbreken, daar alle verbindingen zijn verbroken. Tyfoon in Korea. Omtrent een tyfoon, waardoor de Koreaansche havenstad Foesan is geteisterd, worden thans bijzonderhe den bekend. Het aantal dooden be- draagt 27, dat der gewonden 200. Er worden nog 230 personen vermist, zoodat gevreesd wordt, dat het aantal dooden nog grooter zal blijken te zijn. Er zijn 360 visschersschepen naar zee afgedreven en vernield, terwijl 1020 booten min of meer ernstig zijn be schadigd. Niet minder dan 2000 hui- zen werden beschadigd. Staking van melkboeren. Een staking der melkboeren in Albany (V. S neemt van dag tot dag scherper vormen aan. Door 15,000 stakende boeren zijn de landwegen afgezet, ten einde iederen toevoer van melk onmogelijk te maken. Hier en daar is het tot handtastelijkheden gekomen. In regeering9kringen verwacht men dat de staat van beleg zal worden afgekondigd en dat de nationalegarde zal worden opgeroepen indien de gewelddadigheden zullen voortduren. De stappen inzake hel Duitsche vliegtuigbezoek aan Oostenrijk. De Fransche ambassadeur heeft op het departement van buitenlandsche zaken, onder verwijzing naar het vier mogendhedenverdrag, de meening van de Fransche regeeringverkondigd.dat de Duitsche propaganda ten aanzien van Oostenrijk in bepaalde, in den laatsten tijd voorgekomen gevallen niet te vereenigen is met de bestaande verplichtingen uit de verdragen. Men heeft den ambassadeur geant woord, dat de rijksregeering een toe passing van het vier mogendhedenver drag in dezen vorm niet juist acht, dat van Duitsche zijde op geenerlei wijze inbreuk op verdragen is begaan en dat Duitschland daarom deze inmenging in de Duisch-Oostenrijksche aangele- genheden niet toelaatbaar acht. De Engelsche zaakgelastigde, ont ving hetzelfde antwoord. Matuschka uitgeleverd aan Oostenrijk. De koopman en fabrikant Matuschka die aanslagen op treinen bij Bia Torbagy, Jüterbog en Anzbach heeft gepleegd, en deswegen in Hongarije gevangen heeft gezeten, is thans uit- geleverd naar Oostenrijk, waar hij eveneens nog straf zal moeten onder gaan. De lange afstand-vlucht van Rossi en Codos. Over den Atlantischen Oceaan gevlogen. De beide Fransche vliegers Rossi en Codos, die Zaterdagochtend tegen vijf uur uit New York zijn vertrokken om een aanval te doen op het wereld record lange-afstandvliegen, dat op naam van een Engclschman staat, zijn Zondagavond tegen 6 uur over Cher bourg gekomen. Even voor half negen passeerden zij de vlieghaven Le Bour- get. In een radiogram aan dit vlieg, veld hadden de vliegers van te voren medegedeeld, dat zij bijna het geheele traject boven den Oceaan met slecht weer hadden te kampen gehad. Zij hadden al hun aandacht moeten be- steden aan de navigatie, zoodat zij geen gelegenheid hadden onderweg radiografische mededeelingen te doen. Zij deelden voorts mede, dat zij nog over 2800 liter benzine beschikten Volgens een mededeeling van Reuter schenen Codos en Rossi koers te willen zetten naar Karachi (Br.-Indië). Codos en Rossi hebben na München Weenen, gepasseerd, en zetten koer9 naar Boedapest en Belgrado. Zij hoopten Bagdad te bereiken, niettegenstaande het overmatig gebruik aan brandstof dat zij voorbij Parijs constateerden, en hierdoor hetwereld- afstands record voor het vliegen in rechte lijn te verbeteren. De Fransche vliegers Codos en Rossi, zijn Maandagmiddag nabij Rajak (Syrië) geland. Volgens een niet.officieele raming hebben zij het wereldrecord voor lange-afstandvluch- ten, dat met 8544 K.M. op naam van de Engelsche vliegers Gayford en Nicholetts stond met ruim 915 K.M. gebroken en dus een afstand van ruim 9450 K.M. zonder tusschenlanding afgelegd. Rajak is gelegen ten Westen van Beiroet en ten Noorden van Damascus aan de splitsing van de spoorweglij nen Beiroet Aleppo en Beiroet-Damascus. Gemengd Nieuws De Internationale Alpenrit. Merano» 's Morgens om 4 uur is de eerste deelnemer aan den Internationalen Alpenrit gestart en daarna telkens om de minuut een andere. Toevallig zijn de eerste nummers allen Hollanders. Als de nummers één, twee en drie vertrokken achter elkaar de drie leden van het Wieleman's Ford-team, eerst Went, daarna dr. Sprenger van Eijk, de leider van het team, en ten slotte Wieleman zelf. Dan kwam een Engel sche deelnemer, Rayson op Mercedes, als numm er4, waarop onmiddellijk als vijf, zes, zeven en acht van Abbe, van der Meulen, Dr. Weijs en van Beeck kalkoen volgden, allen op Ford. Dr. Weijs had den vorigen dag bij het inleveren zijner machine verzuimd om iet contact af te sluiten, zoodat zijn batterij was leeggeloopen en hij de grootste moeite had om te starten, leigeen hem een aanzienlijk tijdverlies lezorgde Gelukkig was de Ford Ser- vice aanwezig, die gedurende den loop van den dag voor een nieuwe batterij zou zorgen. Reeds de eerste étappe toonde aan, dat de rit ditmaal veel zwaarder is dan de voorgaande jaren. In het geheele traject van 400 k.m. komen slechts enkele stukken laagland voor, de rest is voortdurend klimmen en dalen over de slingerende bergwegen, waardoor de rijders en machines geen oogenblik rust krijgen om op adem te komen. Het is een voortdurend jakkeren om op het gemiddelde te blijven, zoo erg, dat verscheidene rijders wagenziek werden door het onophoudelijk zwie ren en slingeren van de wagens door de ontelbare bochten. Enkele deel. nemers zijn dezen eersten dag dan ook reed9 uitgevallen en talloos velen liepen strafpunten op, vooral op het gecontroleerde gedeelte van den be- ruchten Pordoipa9, die met een ge- middelde van 45 k.m. per uur door de zware en respectievelijk 44, 43, en 42 door de lichtere klassen genomen moest worden In de zwaardere klassen bleven de wagens nog al aardig uit elkaar, zoodat zij elkander weinig hinderden, maar toen de horde kleine wagens bijna tegelijkertijd den voet van den Pordoi bereikten, leek het alsof een zwerm sprinkhanen over den berg neerge streken was. Al deze kleine wagentjes, alle van bijna gelijke kracht, probeerden elkander op alle mogelijke manieren voor te komen. De een trachtte dit te doen door in de laagste versnelling naar boven te klauteren, waardoor hij in de bochten won, wat een andere op een hoogere versnelling weer op de rechte einden ophaalde. Sommige rijders stormden tot op het laat9te moment met vol gas door om dan vlak voor een bocht geweldig af te remmen en hun wagentjes met knar- sende remmen door de bochten heen te slingeren. Het was een heidenseh spectakel van gillende motoren, schreeuwende remmen en door de bochten gierende banden. Het was eigenlijk een wonder, dat allen zonder ongelukken boven kwamen, slechts een enkele moest onderweg blijven staan om zijn motor te laten afkoelen. Op. merkelijk was, dat stoomende radia- teuren veel meer onder de groote dan onder de kleine wagens voorkwamen. Een Duitsch Mercedesrijder, Klotz, raakte in een bocht van den weg af, de machine viel onderste boven en lag in het gras met de vier wielen naar boven. Klotz en zijn mederijder kropen er ongedeerd onderuit, maar de wagen heeft voor langen tijd zijn laatste woord gesproken. Een Engelsche rijder, Nash, op M.G. vloog eveneens uit een bocht, maar zag de vaart van machine gestuit door een houten kippenhok, dat in gruize lementen sprong, terwijl de kakelende kippen naar alle kanten onder, voor en naast den wagen opzij stoven. Nash zwenkte zonder op te houden met een breeden zwaai voor op den weg terug en reed zonder vaart te verminderen verder. Van de Hollanders had van Abbe een lekken band. Vlug werd een wiel verwisseld, zoodat hij bijna zonder tijdverlies verder kon. Van der Meulen beschadigde een wiel door een lichte aanrijding met een steenen paaltje, maar hij kon doorrijden tot Merano, waar de Ford Service hem terstond een nieuw wiel bezorgde. Prachtig was dien eersten dag Staal op Bugatti, die hier in de bergen meesterlijk zijn rijkunst vertoonde. Het vermoeden, dat deze vijfde jaarlijksche Alpenrit veel zwaarder zou zijn dan zijne voorgangers, heeft zich dezen eersten dag reeds volkomen bewaar heid. Veel cups zullen er ditmaal stellig niet uitgereikt worden, maar alle omstandigheden in aanmerking ge nomen zijn onze Hollandsche deel nemers over hunnen eersten dag te vreden. Mr. P. H.L. Lamberts Hurrelbrinck. ADVERTENTIëN. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd, en Groot moeder Mejuffrouw ADRIANA JOHANNA PETR0NELLA VAN DER HEIJDEN Weduwe van den Heer GERARDUS VAN HULTEN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam H. J. v. HULTEN. v. BLADEL. Waalwijk, Augustus 1933. Gevraagd een degellfke bij A. C. P. SPEEKENBRINK Stationsstraat 18, Waalwijk. Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen TE WAALWIJK, voor zoo spoedig mogelijke in diensttreding geroutineerde tevens bekend met stenografie. LOUIS VAN DRUNEN, Schoenfabriek Drunen, vraagt voor direct Vacantie-aanbieding Alle soorten wafels 20 ets. per half pond met 1 ons Fruitblokjes cadeau en verder bij 21 ons Demi-lune, Marie, Va nil le-c ro quets enz. van 15 c. of bij 3 ons Social- Provincial biscuits van 15 cents, 2 cocos- macrons of 2 eier koeken cadeau Denkt aan prem Kermesse d'Été. Lage entréeprlfzen. Avondconcerten. Zie Feestgids 10 cent. 50550 Heusden. te Drunen, zal ten verzoeke van Mevr. Wed. L. v. HERPT de Wilt te Nijmegen in Hotel „Central" te Heusden, Op Zaterdag 19 Augus tus 1933. voorm. 11 uur precies Vier perceelen genummerd 1, 2, 3 en 4 op den „Grooten Fuskens- waard" om te hooien en Vijf perceelen genummerd 1, 2, 3, 4 en 5 op den „Kleinen Fuskenswaard", om tehoolen. te Waalwijk, zal bij inzet op Woensdag 16 Augustus 1933 in DE KORENBEURS te Waalwijk en bij toeslag op Woensdag 30 Augustus 1933 in Hotel VERWIEL aldaar, telkens om 7 uur des avonds, Het dubbel, zeer gerieflijk ingericht, goed doortim merd, woonhuis, erf en tuin te Waalwijk, aan de Mr. van Coothstraat, Kad. Sectie B. Nos. 2136 en 2137, samen groot 2.30 Aren. Één woning in eigen gebruik en één woning verhuurd aan den heer Th. de Graaf voor f40,— per maand. Behoorende tot de nal. van Mej. H. C. VELTHOVEN Aanvaarding in genot en in lasten en belastingen bij de be taling der koopsom op 11 October a.s. 50572 Notaris te Waalwijk, zal krachtens art. 1223 B. W. in het openbaar het navolgend onroerend goed, toebehoorend aan den heer P. W. TWEEHUYZEN, voorheen te Waspik, thans te Nijmegen: Het huls met erl en tuin te Waspik, Grootestraat A 40, kadastraal aldaar bekend In Sectie G num mers 564 en 565, tezamen groot 10 Aren 10 Centlaren. Aanvaarding bij de betaling der koopsom. Betaling der koopsom uiterlijk 15 September 1933. Grond- en andere lasten voor rekening van kooper vanaf 1 Juli 1933, De veiling zal worden gehouden bij inzeten toeslagop Vrijdagen 11 en 18 Augustus 1933, telkens des avonds te 7 uur (Zomertijd) precies in het café van den heer H v. IERSEL te Waspik. 50512 De JACHTCOMMISSIE brengt ter algemeene kennis.dat van 11—25 Augustus 1933 op de secretarie der gemeente DRUNEN voor een ieder kosteloos ter inzage ligt een afschrift van het schat- tingsbesluit der commissie, be treffende een jachtrecht, dat tot het in werking treden der Jachtwet 1923 heeft gerust op gronden, in die gemeente gelegen, en door het in werking treden dezer wet is ondergegaan. De Jachtcommissie Mr. P. M. J. E. BLOEM ARTS, Voorzitter. Mr. A. J. ROSMAN, Secretaris. Jubileumbedevaart naar de Eeuwige Stad, onder gees telijke leiding van den ZeerEerw, Zeergel. Heer Pater Dr. Uury, Dr. Kuijperstraat 12, Den Haag, namens de Congregatie der Salezianen van Don Bosco, met goedkeuring van Zijne Doorl. Hoogw. Excellentie Mgr. J. H. Jansen, Aartsbis schop van Utrecht. Bezoek aan Bazel, Turijn, Padua, Venetië, Milaan, Lu gano en Freiburg. Speciale audiëntie bf] den Paus. Tevens te Turijn bijwoning van de plechtige uitstelling van de H. Lijkwade van Christus. Prijsalles Inbegrepen2e kt. trein, le klas hotels 1185 3e kl. trein, le kl. hotels f 155.- Vertrek 22 September a s. Duur der rei9 12 volle dagen, tot en met 3 October. Geen nachttreinen. Aanmeldingen en inlichtingen bijden WelEerw. Heer F. MOMMERS, Kapelaan St. Cathrien, Vughterstr 98, 's-Bosch. Reisbureau ROTALA NEERLANDICA, Rijnstraat 18a Den Haag. 50511 TILBURGSCHE WIELERBAAN Donderdagavond 10 Augustus. Aanvang 8.15 nar. DE SCHOK DER JONGEREN v. HOEK—VLUGOEN BOCKKOM-MULLER v. NEK Jr.-METZ KISTERS-KERSTEN Z1MS—GROSS KUSTER-STUPP In Sprints, Achtsrvolging- en Koppelwedstrljd. Verder interessante wedstrijden: KREMERS, KI. BAKKER, ROSSOU en vele anderen. Entréef0.30, f0.50, f0.75 en f 1.Sted. bel. inbegrepen. Rijwiel-, Auto- en Motorstalling gratis bij het terrein.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 4