KOSTGANGERS Won aangesloten No. 240 3. Kinderwagens, D. floedemakers-v. NETTE gevraagd. L. W. J. C. Christ, f 1200.. Ook de heeren v. Heeswijk, Frot- scher, Hösel en Somers waren mede van de snelsten. Het diploma kan nu worden uit gereikt aan de heerenA. Somers I. Raaijmakers, J. v. Heeswijk, A. J. v. d. Ven, A. Horst, P. Mombers, H. Frotscher, R. Hösel en P. v. Nieuwstadt. Ook aan mej. R. Blok welke daags tevoren het afstand zwemmen met gunstig resultaat had volbracht, kan een diploma worden uitgereikt. Als eenige dameszwemster die het heeft aangedurfd dus wel een zeer mooie prestatie. De »K.R.O.-Boys«. komen. Naar wij vernemen zullen de K.R.O.-Boys op Maandag 2 October a.s. een muziekavond komen geven in den R.K. Gildenbond. De organisatie van dezen avond is wederom in handen gesteld van de R.K. Jonge Middenstands-Vereeniging „De Kruisridders" uit welke vereeni- ging bereids eene Commissie gevormd is, die onder leiding van hunnen Moderator den WelEerw. Heer Kap. G. Klaassen en met medewerking van den K.R.O.-Correspondent den heer C. v. Oudheusden, dezen avond zullen voorbereiden en organiseeren. Gezien het enorm succes van den K.R.O. Sextetavond van vorig jaar twijfelen wij niet of de belangstelling zal wederom evenredig zijn aan de schitterende prestaties die de K.R.O. Boys ook hier zullen leveren. Wij komen op een en ander nog nader terug. W.S.C.-loterij. Naar wij vernemen zijn de loten der W.S.C.-loterij bijna uitverkocht. Zij gingen vlot van de hand, hetgeen ook wel blijkt uit den korten tijd, die voor den verkoop noodig was Vanaf Zaterdag zijn alle prijzen te bezichtigen in de etalages van het Meubelmagazijn van den heer Jos de Folter. Daar zijn ook de laatste loten nog beschikbaar. De trekking zal plaats hebben op Maandag 21 Aug. a.s. Athletiekwedstrijd Berg en Dal Zondag a.s. Verschillende deelnemers hebben zich voor den wedstrijd bij Berg en Dal aan den Roestelberg opgegeven, waaronder een ploeg uit Ginneken met de beste loopers-ploeg uit Brabant, De afmarsch voor dezen wedstrijd is vanaf café „de Lindenboom" van den heer P. van Daelen, n.m. circa half drie. Elk sportliefhebber moet hier aanwezig zijn. Ned. R.K. Fabrieksarbeidersbond. De groep Lederbewerkers houdt een algemeene vergadering op Maan dag 21 Aug, a.s. in de groote zaal der R.K. Wetkliedenvereeniging. Aan de orde is de bespreking der reis naar het Congres te Eindhoven op 3 September a s. Door het bestuur zal een voorstel worden gedaan voor een flinke reductie op de reiskosten. Leden, die de reis wenschen mee te maken, kunnen zich vanaf heden opgeven tot en met Maandag 21 Aug. aan de wijkboden of een der bestuurs leden. T.B.C.-bestrijding. Wederom.werd aan den secretaris der T.B.C.-Commissie een busje afge dragen tot een bedrag van f 8.32 van 't personeel der Waalwijksche Stoom drukkerij Antoon Tielen. 't Is toch zulk een gemakkelijke wijze van steunverleening, als ieder elke week een kleinigheid bijdraagt. Voor fabrieken ten zeerste aan te bevelen Aanbesteding. Het verbouwen van het winkel pand in huur bij den heer L. van Well, voor rekening van den heer Jan Tielen alhier, is opgedragen aan de fa. Wed. A. Aarts Zonen. Het leggen van 't plancher op de Markt voor 't Bal-Champètre op Dinsdag a s. is opgedragen aan de fa. Wed. G. van Huiten alhier. Waalwijksche Zwemvereeniging. Deze week waren er aan het zwem bad 2234 bezoekers, de temperatuur was gemiddeld 24°. Gevonden voorwerpen. Door de politie worden inlich tingen verstrekt omtrent de navol gende gevonden voorwerpen Zilveren damespolshorloge, stal lantaarn, doublé halsketting, doublé polsarmbandhorloge, zakboekje met kwitantie, ring met 6 sleutels. Staking. Zooals wij Woensdag gemeld heb ben was toen te Geertruidenberg een staking uitgebroken bij 't leggen van een kabel van de electrische centrale der PNEM naar Waalwijk. De aannemer, de fa. v. d. Elshout uit den Haag, betaalde de grond werkers een uurloon van 30 cent, ofschoon naar men ons mededeelde, in de contracten tusschen patroons en arbeidersorganisaties het uurloon op 43 cent is bepaald. Te Geertruidenberg verliep de sta king kalm. De aannemer trachtte nu het grondwerk in Waalwijk te be ginnen en zoo te werken in de rich ting Geertruidenberg. Een aantal bij de Arbeidsbemiddeling ingeschreven grondwerkers moest volgens de ministerieele voorschriften het aan geboden werk aanvaarden, wilden den gesloten. Deze werklieden gingen Voetbalver. D.E.S. in Veenhuijzen geweest. Zoo nu en echter aanstonds in staking, daar Zondag a.s. zal op het DES terrein dan, als z'n drie jaren waren „uit- de aannemer een loon aanbood dat de laatste sportdag gehouden worden gezeten" kwam hij weer eens „in de beneden het contractloon bleef. De van het DES Sterrenprogramma. i vrije maatschappij" terug omz'n aannemer heelt (oen uit de omge- Was het Zondag j 1. een ware uitgaanskas op te maken en zorgde ving een nieuwe troep grondwerkers succes- en propagandadag voor onze dan maar weer door landlooperij van 1/ man bij elkaar gebracht en R.K.V.V. DES ook de a.s. Zondag retour daarmee Donderdagmorgen aan'belooft grootsch te worden en zullen En et werk. weer de voetballiefhebbers op span- In de vroege ochtenduren werden nende wedstrijden vergast worden, deze arbeiders door de stakers danig Qm 21/, uur wordt gespeeld de lastig gevallen. Aan het Hoekeinde wilde men er enkele tegenhouden, en deze moesten onder poli be geleide naar het werk aan den Winterdijk te v.m. Besoijen gebracht worden. Bij het werk was veel be langstelling en aanvankelijk vielen er vrij hooge woorden. Dank zij de aanwezigheid van een flink aanta politiemannen bleef 't echter daarbij en verliep de dag verder vrij kalm 's .Middags had een aantal der werk willigen liet werk neergelegd. Te halfzeven Donderdagavond hat in den Gildenbond een vergadering plaats van de bij het conflict be trokken grondwerkers. Een groot aantal arbeiders, vooral uit Geer truidenberg en Raamsdonk was aanwezig. Door een bondsvrijgesfelde werd de toestand uiteengezet en werd medegedeeld dat het hoofd bestuur de georganiseerden het wer ken beneden het contractloon ver bood. Hedenmorgen is slechts een 5-tal werklieden aan het werk gegaan Deze hebben het grondwerk tegen een vergoeding per strekkende Meter aangenomen. Er is een autohus met een aantal grondwerkers uit Hoeven aangekomen. Deze waren schijnbaar van de situatie niet op de hoogte, want spoedig wist men hen vanwege de arbeiders-organisatie te bewegen niet aan het werk te gaan. Terwijl de stakende arbeiders met hun organisatie-mannen Vrijdag een bijeenkomst hadden, wilden een inge nieur en een opzichter van de PNEM een poging doen om bemiddelend op te treden in het conflict tusschen den aannemer de fa. v. d. Elshout en de stakende grondwerkers. Deze poging werd reeds in de kiem gesmoord door dat men beide heeren den toegang tot de bijeenkomst weigerde. Het conflict duurt zoodoende nog voort en naar men ons mededeelde zul len maatregelen getroffen worden om in elk geval, het werk voortgang te doen vinden. Op het werkterrein, waar thans slechts een kleine ploeg werkt, heerscht nog steeds veel belangstelling maar het blijft overigens rustig. Winkelsluiting. Naar wij vernemen zullen a.s. Dinsdag, ter gelegenheid der feesten van W. B., de winkels later geopend mogen zijn. Het sluitingsuur is ge steld op 12 uur. Bata slicht een schoenfabriek te Best. De gemeenteraad van Best heeftin zijn gisteren gehouden vergadering een belangrijk bescheid genomen n. om aan de N.V. Maatschappij voor Schoen- en Leder-industrie «Bata» te Amsterdam (hoofdfabrieken te Tslin (Tsjecho—Slowakije), een groot perceel heidegrond en een perceel weiland, samen groot 160 H.A. te verkoopen, waarop voornoemde firma een schoenfabriek met aan- hoorigheden zal stichten. De koop prijs bedraagt f 62.280. Wapenhandel W. A. Valkenburg 'lilburg. De bekende zaak van W. A. Valken, burg, niet alleen in Tilburg, ook ver daar buiten, was te klein, vanwege de toenemende uitbreiding. Vandaar een ruimer pand betrokken werd aan de Willem Il-straat 58. Aan den voor gevel prijkt het symbool van St. Hubertus, de patroon der jacht. De etalages nemen een flinke ruimte in, zijn ruimschoots voorzien van wat den wapenhandel betreft. De toon- kamers met keurige collecties wapens (eenige duizenden) en verdere be. noodigdheden als degens, sabels, jachtpatroonen, munitie en al wat daartoe behoort, doet denken aan een zaak, welke zich geheel aan de eischen des tijds heeft weten aan te passen. Het interieur is voorzien van jachttropheën o a. Eland-, Rendier en Gazelle geweien. De lichtkronen bestaan uit sierlijke Dam-en Konings- hert-geweien. Wij kunnen ieder die wapens of iets in de branche noodig heeft aan. raden een kijkje te gaan nemen bij bovengenoemde firma en verwijzen naar de advertentie in dit nummer. In- en Uitvoer van schoenen. In Juli 1.1. werden ingevoerd 40.032 paar schoenen (v.j. 77.131) en in Jan.Juli 398.382 (v.j. 678.505). Het grootste deel kwam uit Duitsch- land, Tsjecho Slowakije en Engeland. Uitgevoerd werden in Juli 6171 paar (v.j. 7851) en in Jan.—Juli 38.638 paar (v.j. 47.180). Ned.-Indië was de beste afnemer. wedstrijd Brabantia WaspikGilze Boys, om 4 uur J. W. Eindhoven DES Kaatsheuvel. De finale der twee winnende ver- eenigingen zal om 5'/2 uur worden gespeeld. De fraaie prijzen welke door DES voor deze wedstrijden zijn beschikbaar gesteld zullen niet weinig de animo der deelnemende vereenigingen verhoogen. Laten we hopen dat de belangstelling van de zijde van het publiek evenredig zij aan het schitterend programma, dat door on ze R.K.V.V. DES weer is samengesteld. Circus Van Bever. Naar wij vernemen zal het be kende Circus van Bever dat het vorig jaar hier met groot succes eenige voorstellingen heeft gegeven ook dit jaar op zijn tournee onze plaats aandoen. Van 19 tot en met 22 Aug. a.s zal het circus hier zijn tenten op slaan en zullen velen weer van de attractievolle voorstellingen willen genieten. Gegund. Het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van de heeren Ypelaar en Klis alhier is opgedragen aan L. van Luxemburg, aannemer te Kaatsheuvel. Veenhuijzen te kunnen gaan. jij. begon de president het raden dezer dagen dit theater te be zoeken, temeer ook waar hier het bekende oorlogs filmwerk „Houten Kruisen" gegeven wordt. Ned. Muziekcollege. Op initiatief van den oud-Waal- wijkschen pianist, den heer Jan Ver- verhonr vnn h p.re?,cTn fnei hoeven te Rotterdam, is opgericht aI 29^aarge weest"Ife? ^Nederlandsch Muziekcoll^e. Ha Ja 1 lachte het oudje. Hij is een van de oprichters hoorden we zeggen. En zou je nog kunnen werken Nou aardappelen schillen da zal nog wel gaan, grinnekte het manneke. En je wilt zeker graag terug Nou 1 en óf! Ze kunnen jou daar ook niet missen Je bent er zeker president van de sociëteit De officier eischte tegen ieder der schare 3 jaar opzending. De stoet af. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Houten Kruisen». Zaterdag 8 uur, R.D.B.-Thealer, «Waterloo bridge». Zaterdag 8'/2 uur repetitie voor allen Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondagmorgen oefenvlucht T.B.C.- vlucht met oude en jonge duiven vanuit Tilburg. Zondag 12 uur repetitie voor allen iedertalël Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 u. Luxor Bioscoop «Houten Kruisen». Zondag 6 en 8!/2 u. R.D.B.-Theater, «Waterloo bridge». Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, Houten Kruisen». Maandag 8-9.30 uur. Gym aslLk dames K. cn V Gy nnastirklokaal O. S. Dinsdag 4'/212 uur. W.B.-feesten op de Markt. Dinsdag 6 en 8'/2 u. Luxor Bioscoop «Houten Kruisen». Dinsdag 6 en 8'/2 u. R.D.B.-Theater »Hoe Jasper vader werd». Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V., Gymnastiek). O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. GEMENGD NIEUWS. De moord bij Oss. De ouders van den vermoorde waren bij het vernemen van de vreeselijke tijding aan de grootste wanhoop ten prooi. Op de plaats van het misdrijf speelden zich hartver scheurende tooneelen af. De vader moest, ondersteund door eenige buren, naar huis worden gebracht. Men vertelt dat eenige dagen geleden de vader, die een voorgevoel moet hebben géhad van wat er stond te gebeuren, zijn zoon Gerrit nog ernstig gewaarschuwd zou hebben om een bepaald gezelschap te mij den. Het heeft helaas niet geholpen. Van morgen hebben honderden personen de weide bezocht, waarop nu, binnen een tijdsverloop van nog zich tweemaal zulk een instituut stelt zich ten doel door het periodiek houden van piano-wed strijden pianisten (vakmusici) zoo veel mogelijk in hun beroep te steu nen en bij dilletant-pianisten meer animo voor het pianospel aan te kweeken. Als directeur en artistiek-leider zal optreden Jan Verhoeven. Bescherm heer is de heer J. Wiesman alhier. De heer A. C. v. d. Heijden alhier, is eere—voorzitter, en leden zijn o.m. mej. E. Rubbens en de heeren Th. van Delft, O. Donkers, Drs. G. v. Imbeeck, Dr. H. G. Langemeijer en Jos. Verwiel, allen alhier. Voorts vermeldt de ledenlijst nog namen als Dr. Casparie, Rob. Dellanoy, L. Brussel, Ton van Es, Jos Groenen, Maartje Offers, Felix Timmermans e. m. a. Staking. Gisteravond moesten de arbeiders, die thans het grondwerk voor de kabelleiding te v m. Besoijen verrichten en die hoofdzakelijk uit Nieuwkuik en Vlijmen komen, onder politie, geleide naar huis gebracht worden. Zij werden door een groot aantal stakers en kijkers gevolgd, totdat de politie de straat afsloot. Hedenmorgen is dezelfde groep weer aan het werk gegaan, Vermindering met ongeveer 2500 onderwijzers. De voortgaande achteruitgang van geen jaar, afschuwelijk drama heeft afgespeeld. ,en.. .anciee^en ^oes^an^ hes Rijks Velen vragen zich af, wat, zoowelhppff Hpn RECHTZAKEN. Een van de oprichters. schaarsche zittingen der Vervolg nieuws uit Kaatsheuvel. Geslaagd. Voor het te Maastricht gehouden examen handenarbeid slaagde heden onze plaatsgenoote Fr Damen. Zij genoot haar opleiding bij dhr. Gremmé te 's-Hertogenbosch, De zeer rechtbank in den vacantietijd zijn als vergaderingen van den gemeenteraad met een magere agenda Als er weinig óf onbeduidende punten aan de orde komen duurt 'n raadsvergadering schier eindeloos! In de rechtzaal is 't nu dito Saai en dor die trits van civiele zaken en zaakjes, waarna of waarvoor óf tusschen door enkele strafzaakjes, alles samen vervelend lang van duur. Maar er heerscht dan soms zoo n gemoedelijken geest, 'n vacantiesfeer, 'n stemming van mindere gestrengheid, want 't zijn immers ook geen hals misdrijven waar 't over gaat! De film van deze week sloot met den in- en uittocht van een half dozijn landloopers Dat zijn altijd vermakelijke typen met den galgenhumor in woord en blik als zoo geheel geëigend voor die „schans.candidaten." En de rechtbank zat er gemoedelijk, rustig tegenover, toen het stel daar stond. Als treurig teeken des tijds waren helaas drie van de zes slachtoffers van de werkloosheid die eindelijk na veel zoeken en afwijzen waren gewoon geraakt aan de gedachte in Veenhijzen, in j's Rijkskrententuin onderdak, rust en voedsel te zullen vinden. En zij blijven met hun droevig lot dan ook vanzelf buiten beschouwing van den Iuchtigen kant Maar de drie lotgenooten, mannen met echt Brabantsche namen uit Waspik, Eindhoven en de derde met den wereldnaam Jan Klaassen, gaven bepaald aanleiding tot een prettig glunderen. De oudste, de 80 nabij, 'n krom spierwit manneke met levendige guitige kraaloogjes en 'n verschrikkelijk stop. pelige tronie had al 29 jaren van z'n leven als landlooper in „de schans" doorgebracht en stond te solliciteeren om er maar weer heen te worden ge transporteerd. Die rechts van hem stond, z'n beste vriend, was al 27 jaar den op zijn 30sten verjaardag ver moorden caféhouder v. d. Pas, als den jeugdigen De Bie bewogen kan hebben, om in het holst van den nacht een zoo eenzame en afgelegen plaats te bezoeken die eenige hon derden meters van den beganen weg verwijderd is. Het onderzoek in deze duistere moordzaak berust bij de marechaus see te Oss in samenwerking met de rijkspolitie uit Berghem. De politie bewaart een diep stilzwijgen over de resultaten van haar nasporingen. Het staat echter vast, dat De Bie in het weiland moet zijn gestorven en dat ook op de plaats, waar het lijk gevonden werd, de vreeselijke moord heeft plaats gehad. Het is wederom een raadselachtig drama en algemeen hoopt de be volking, dat hel ditmaal de politie zal mogen gelukken, licht te brengen in de afschuwelijke tragedie, die zich in den vorigen nacht in de afgelegen weide bij Oss heeft afge speeld. Botsing tusschen motorfiets en auto. Motorrijder te Velp gedood. Gistermiddag is de 22 jarige J. C. Wale uit Den Haag te Velp met zijn motorfiets in botsinggekomen met een auto uit Winterswijk. Hij werd van zijn motorfiets geslingerd en bleef met een ernstige schedelbreuk liggen. Een half uur later is hij aan zijn verwon, dingen overleden. De jongeman kwam de Rembrandt, laan afgereden en zwenkte den rijks- weg op in de richting Rheden, waar. bij hij den bocht afsneed. Het lijk is in beslag genomen. Doodgevallen. De 70 jarige landbouwer A. Over- mars te Raalte is eergistermiddag in zijn woning van den zolder gevallen. Een uur later is hij aan de gevolgen overleden. Doodelijk ongeluk te Nijmegen. Bij den bouw van het electrische gemaal aan de Meersluis te Nijmegen waren gisteren twee mannen onder leiding van den voorwerker B. Udo bezig een boven aan den wegberm liggend 1500 K G. zwaar toestel, waar- mede palen worden uitgetrokken, te verplaatsen. De 60 jarige de Haan stond als be langstellende bij het werk, tot plotse ling het toestel een eind vooruit schoot en van den berm dreigde te vallen. De Haan trachtte te helpen en kwam met het bovenlichaam onder de ma chine terecht, Udo, die hem te hulp schoot, werd aan den rug getroffen. De Haan overleed enkele minuten later. Udo werd door de gemeente arts voorloopig geholpen en daarna naar het Canisiusziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. heeft den minister van Onderwijs genoopt nogmaals een wetsontwerp tot wijziging der Lager Onderwijswet 1920 bij de Staten-Generaal aanhan gig te maken. In dit ontwerp wordt een vermin dering van het aantal onderwijzers, dat ten laste van het Rijk komt, met ruim 2500 voorgesteld, waardoor de minister het budget van zijn depar tement met f5.200.000 hoopt te ver lichten. Onjuist bericht. Kolonel Lindbergh is niet veronge lukt. Hij bevindt zich behouden en wel te Julianahaab. ADVERTENTIE. GEBOREN: HUBERT Zoon van J. BATAILLE en A. BATAILLE-DE BEER. Waalwijk, 11 Augustus 1933. St. Nicolaas-Ziekenhuls. Te bevragen GROOTESTRAAT 307. onder Aanbevelend, Runds-, Kalfs. en Varkensslagerij St, Antoniusstraat, WAALWIJK. Nog nooit gezion te Waalwijk De nieuwste uit de nieuwste Halve prijzen. Komt zien het overtreft alles Ook Zondags te bezichtigen' LAATSTE BERICHTEN. Luxor Bioscoop. De Luxor Bioscoop heeft, zoo wij reeds in dit blad hebben kunnen mededeelen, een nieuwe geluids installatie in gebruik genomen. Gisteravond hebben wij de eerste proefvoorstelling, die hiermede ge. geven werd, bijgewoond. De directie der Luxor heeft o.i. met deze instal. latie, een Connector geleverd door de fa Hagenaar uit Utrecht, een zeer goede keuze gedaan. Het geluid dat dit nieuwe toestel produceert is zoo natuurgetrouw mogelijk. De bezoekers van de Luxor zullen deze uitstekende verbetering zeer op prijs stellen. Wij kunnen elk filmliefhebber aan. Ridderstraat 8, 's Bosch. Notaris te Waalwijk, bericht, dat het huis met tuin te Waspik, eigendom van den heer P. W. TWEEHUYSEN te Nijmegen, slechts is ingezet op Toeslag vindt plaats op Vrijdag 18 Augustus, des avonds te 7 uur precies (Zomertijd) in het café van den heer H. VAN IERSEL te Waspik.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10