itattioproÊramma. Doodelijk ongeval ie Enschot. Dinsdagavond had le Enschoi op den Rijksweg van Tilburg naar 's Bosch een doodelijk ongeval plaats. Het 3 jarig dochtertje Anny van den rijwielhandelaar S. te Enschot, dat plotseling den weg opliep werd door een met groote snelheid naderende auto overreden en gedood. De bestuurder minderde vaart, stopte slechts heel even om hierna met groore vaart door te rijden Omstanders konden het nummer niet geheel op nemen. De auto was afkomstig uit Duitschland. Gemeentepolitie en mare- chaussée onderzoeken deze zaak De autobestuurder i9 te Zundert gearresteerd. Manoeuvres in Japan eischen tal van slachtoffers. 'lijdens de jongste manoeuvres van een deel van het Japansche leger zijn zeven soldaten door zonnesteek gedood, terwijl 150 manschappen ten gevolge van de groote hitte onwel werden. Man doodgestoken te Nijmegen. Woensdagavond omstreeks 7 uur heeft de 30 jarige broodbakker R. uit Rotterdam, die tijdelijk te Nijme- gen woont, den 30 jarigen Coenen na een woordenwisseling in het huis van mej. J. in de Bottelstraat, met een mes in den rug gestoken en gedood. Het slachtoffer is per politie, brancard naar het ziekenhuis overge bracht. De dader heeft zich naar het politiebureau begeven, waar hij het gebeurde heeft verteld. Ernstig auto-ongeluk te Katwijk aan Zee. Woensdagmiddag om vier uur is te Katwijk aan Zee een ernstig auto ongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door den heer F. J. B. uit Noordwijk, kwam met een vaart van 40 tot 50 K. M. den hoek van de Varkevisser- 9traat om, juist op het oogenblik, dat het driejarige meisje G Guyt met haar vijfjarige broertje C. Guyt de straat wilde oversteken. Üe kinderen werden aangereden en het meisje werd op slag gedoo'd, terwijl het jongetje een hersenschudding en eenige beenbreuken kreeg. Uit een onderzoek is gebleken, dat de remmen van den auto niet in orde waren. Het lijkje van het meisje is op last van de justitie in beslag genomen en naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar een sectie zal worden verricht. Ook het jongetje is daarheen vervoerd De auto is eveneens in beslag genomen. Door een sproeiwagen doodgereden. Gistermiddag is te Nijmegen op den Groesbeekschendwarsweg een 9-ja- rig zoontje van den heer Willems door een sproeiwagen overreden en gedood. Twee baders verdronken. Vast staat, dat mevrouw H. en 't zoon tje gedood zijn terwijl zij nog te bed la gen. Zij moeten nog hebben geslapen. Het drama heeft zich vermoedelijk in den vroegen ochtend afgespeeld. Naast de lijken van de vrouw en het kind lag het lijk van den heer H., met een revolver in de hand, terwijl een. deken er overheen lag. Blijkbaar heeft hij de deken gebruikt om het geluid van de schoten te dempen. Twee schoten zijn gelost uit de revolver waarvan het doodelijk schot door de mondholte van den heer H. is gegaan. Het drama moet zich in den ochtend hebben afgespeeld. Er was thee gedron ken en door den man, die altijd afzon derlijk sliep, een sigaar gerookt. Van de aanleiding tot het gebeurde is met zekerheid niets bekend. Ér zijn geen papieren gevonden waaruit iets omtrent de aanleiding zou kunnen blijken. Het Correspondenticbureau herinnert er aan, dat de heer H. Commandant is geweest van den torpedobootjager, waar mede min. Deckers destijds een reis naar tie Middellandsche Zee heeft gemaakt. De heer H. stond bij zijn superieuren zeer goed aangeschreven en niets deed vermoeden, dat hij een dergelijke daad zou bedrijven. Men vermoedt dat hy in een vlaag van verstandsverbijstering heeft gehandeld. Een echtscheidingskwestie, waarin de vrouw niet wilde bewilligen, zou de oor zaak van het drama zijn. uitgebroken, die zich het geheele schip uit trekken, doch inmiddels was het reeds gepubliceerd. Een incident in Congo. Men meldt uit de Belgische Congo dat soldaten op een marsch met een preventief karakter in de door den Woensdagavond waren drie per sonen gaan baden nabij den Tilpen- berg te Vogelenzang. De 28-jarige ongehuwde B., uit de Zilk, die niet kon zwemmen, verdween plotseling in de diepte. Dit werd opgemerkt door zijn makker, de 30-jarige ge huwde R. uit Vogelenzang. Hoewel R. evenmin kon zwemmen, trachtte hij B. te redden, doch deze klamp te zich aan hem vast onder wa ter, waardoor ook R. in de diepte verdween. De derde persoon een visscher, die wel kon zwemmen, schoot onmiddellijk te hulp, doch nu klampten de beide drenkelingen zich aan hem vast. Er ontstond onder water een heftige worsteling, maar de visscher slaagde er in na eenige minuten de beide mannen uit het water te halen. Zij waren toen reeds bewusteloos. Onmiddellijk werd een dokter ontboden, die ruim l'/2 uur kunstmatige ademhaling heeft toegepast, evenwel zonder re sultaat. De beide mannen bleken overleden te zijn. Familiedrama te 's-Gravenhage. Woensdagmiddag heeft de Haag sche politie bericht gekregen, dat in het^ perceel Joan van Hoornstraat 31 te 's-Gravenhage, bewoond door den heer J. W. A. A. H., zich een drama had afgespeeld. Gebleken is, dat daar een dubbele moord en een zelfmoord hebben plaats gehad. Daarvan zijn slacht offer geworden de heer H., zijn vrouw en een zesjarig zoontje. De waarnemende commissaris dei politie in afd. C., de heer Paré, mr. J. U. Polman, subs.-officier van justitie, en mr. Polis, rechter-com- missaris, zijn naar het perceel gegaan tot het instellen van een onderzoek. De aanleiding tot het gebeurde moet in een familie-aangelegenheid worden gezocht. De lijken zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Botsing tusschen motor en auto. Gisteravond heeft op den rijksweg onder de gemeente Maastricht een ernstige botsing plaats gehad tusschen een auto, afkomstig uit den Helder en een motorrijwiel, dat uit Maastricht kwam. De bestuurder van het motor rijwiel, zekere M., werd met zware verwondingen naar het ziekenhuis te Roermond vervoerd, waar hij in den loop van den avond is overleden. De duorijder heeft een arm- en een beenbreuk opgeloopen. Poging tot omkooperij. Te Rotterdam kreeg een rijksamb tenaar, die een klein salaris verdient, het aanbod van f 3000 om opgaven te verstrekken voor hel derde ge deelte notarieel staatsexamen. Hoe wel hij in behoef tige omstandigheden verkeerde wees hij dit aanbod van de hand en meldde dit feit aan zijn directeur, die daarop aangifte deet bij de politie met als gevolg, dat de verleider gearresteerd is. Ontploffing van een ketel. Uit Belgrado wordt gemeld, dat de ketel van een stoommachine in het dorp Gaja is ontploft. Twee arbeiders zijn gedood, tien menschen ernstij gekwetst. Onder de gekwetsten bevin den zich verscheidene kinderen, wier toestand hopeloos is. MEN MOEST HAAR DE TRAP OPDRAGEN. Van kind af rheumatische pijnen Kan nu weer dansen en spelen. Zij was nog maar twaalf jaar oud, toen zij aan rheamatiek begon te lijden. Dus is het niet te verwonderen, dat zij thans, nu zij van deze kwaal bevrijd is, danst en speelt met de kinderen, hoewel zij 30 is. in de volgende woorden beschrijft zij zelf hoe zij haar leven veranderde .Op twaalfjarigen leeftijd kreeg ik voor het eerst rheumatiek Drie jaar geleden moest ik 's avonds de trap opgedragen worden. Ook had ik rheu matische koorts. Toen begon ik met Kruschen Salts en dank zij dit middel ben ik weer geheel in orde en dans en speel nu met de kinderen. De flacon Kruschen staat altijd bij ons op tafel en in elke kop thee of koffie neem ik een klein beetje. Zoodoende weet ik zeker, dat ik eiken dag mijn vaste dosis inneem. Ik ben nu 30 jaar, maar voel me veel jonger". Mevr. P. M. R. Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der inwendige organeneen toestand waarvan de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalproductenen een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die scha delijk zijn voor den geheelen gezond heidstoestand. En deze stoffep onder- mijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke recept tot behoud van een inwendige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en ingewanden aan tot gemakkelijke, geregelde werking. U wordt dus inwendig vri; gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien ze zich kunnen ophoopen, ongetwijfeld het peil Uwer gezondheid zullen ver lagen. De .kleine dagelijksche dosis" Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen ver- hoogen de werking der afvoerorganen, verschaffen U nieuwe levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f 0.90 en f 1 60 per flacon en wordt gefabriceerd in Engeland door de Fa. E Grilfiihs Hughes Ltd., sinds 1756 te Manchester gevestigd. Stralende gezondheid voor één cent per week. De »Forbin« in brand. Aan boord van het 700 ton meten, de Fransche stoomschip .Forbin" op weg van Le Havre naar lndo-China is een brand spoedig over breidde. De „Forbin" is in 1932 gebouwd en heeft een bemanning van 58 kop. pen aan boord. Op het draadlooze verzoek om assistentie is geantwoord w UC11 door het Nederlandsche stoomschip stam Bashileli bewoonde gebied door „Sembilan.. inlanders met pijlen zijn beschoten. Naar nader gemeld wordt is de Een soldaat is ernstig gewond. De brand bedwongen er zijn geen men soldaten hebben met geweervuur ge- schenlevens te betreuren. j antwoord en verscheidene inlanders Britsch Indische stad ondergeloopen. zUn neergelegd. Het ministerie van Naar .United Press" meldt is deI k?lonie" verklaart in een cornmu- stad Cutrack (ten Z. W. van Calcutta) mqlJe: «at dit incident van lokalen -1vreeselijke ramp getroffen f™, ls' Ue, dorpen waar het zich heeft voorgedaan, hebben zich onder door een Zware regenval, zooals nog nooit in dit gebied is voorkomen, heeft de stad doen onderloopen tengevolge waarvan duizenden menschen dakloos zijn geworden en door hongersnood worden bedreigd. Om aan de geweldige watermassa's te ontkomen, huizen verscheiden ge zinnen in de toppen der boomen. Alle spoorwegen staan onder water. De oogst is vernield en de veestapel zwaar geteisterd. Tot overmaat van ramp is ook nog de cholera uitgebro ken. Zeven kinderen verdronken. Aan de kust van New Jersey heeft een droevig ongeval plaats gehad, waarvan zeven kinderen het slachtoffer zijn geworden. Toen een vrij talrijke groep wees meisjes aan het baden was, kwam er plotseling een reusachtige golf opzetten, die over de badende meisjes heensloeg en daarna weer terugtrok. Nadat de golf was weggespoeld bleek, dat een meisje verdronken was, terwijl er zes anderen werden vermist. Men neemt aan, dat zij eveneens den dood in het water hebben gevonden. worpen en hebben heelden ingeleverd. hun afgoden- KERKNIEUWS. Benoemingen. Naar wij vernemen heeft Z. H. Exc. de Bisschop van 's-Hertogen- bosch eervol ontslag verleend aan Pater G. Honout(M. S. F.) als kape laan te Waalwijk, St. Antonius, aan Pater L. Vos (M. S. F.) als kapelaan te Geldrop. Verder heeft Z. H. Exc. benoemd: te Made den Wel Eer w. heer F. Verbunt; te Loon op Zand den WelEerw. heer J. Maas, priester van het Seminarie; te Waalwijk, St. An tonius den WelEerw. heer A. v. d. Bult; te Nieuwkuijk den W.Eerw. heer C. Simons. BUITENLAND. Hitler trekt weer van leer. Hitier heeft in een intervieuw weer eens flink uitgepakt tegen de Joden- kliek. Hij ging als volgt te keer: Moet ik duizenden menschen van Duitschen bloede laten vernietigen, opdat alle Joden, zelfs beschermd, kunnen werken, leven en afpersen, terwijl een volk van milliocnen verhongert en wanhopig ten offer valt aan 't bolsjewisme? Zou ik ophouden de Duitsche jeugd, de Duitsche menschen, grijs aards, mannen, moeders en kinderen tegen het ongewenschte vreemde vergif te beschermen Vrachten kosten betalen wij gaarne en we geven nog een ieder een kleine bankrekening daarenboven, wanneer gij ze wilt hebben, maar Duitschland moet leven, Duitschland leeft en zal verder leven. Verder verklaarde Hitler nog over de actie tegen de communisten: Toen wij in dien nacht van den brand in den rijksdag en het Ber- ijnsche Schloss uit geheel Duitsch- and berichten over de aanstaande bolschewistische samenzweerdersom wenteling ontvingen, nam ik het besluit, rneedoogenloos alle storm troepen onmiddellijk in het veld te >rengen. Buigen of breken was voor mij het parool. De onthullingen, die 2 uur later gedaan werden, hebben mij „elijk gegeven. Alleen in Berlijn •eeds vond men bij onmiddellijke bezetting der openbare gebouwen, vuurhaarden, lonten, met benzine drenkte tonders en ontplofbare stoffen. Wanneer ik niet in dat beslissende uur voor orde en vrede was opge treden tegen het bolsjewistische in brand steken van Duitschland, zou den niet alleen de rijksdag en het slot, maar alle openbare gebouwen en wie weet misschien ook het ge- ïeele avondland thans een puinhoop zijn. De aanstaande processen zullen de wereld de oogen openen over de sensatie van dien nacht. Het tot dus ver geheim gehouden materiaal waarborgt reeds thans het bewijs voor de ontdekking van een bolsjewistisch wereldcoiwplot. Bij nader inzien vond hij het maar beter het intervieuw in te De opstand op Cuba. De positie van Machado wordt steeds zwakker. De Cubaansche volkspartij, tot dusverre zijn krach tigste steun, heeft gecischt dat een der bemiddelingsvoorstellen van den Amerikaanschen ambassadeur Wel les zou worden aangenomen. In het leger worden reeds zeer sterke stroo mingen tegen Machado merkbaar. Machado heeft den oorlogstoestanc afgekondigd en verklaard elke Ame- rikaansche interventie af te wijzen. Zijn troepen bezetten de hoofdstad. Men verwacht dat Amerika ten slotte toch zal moeten intervenieeren. Er wordt zelfs al gemeld dat daartoe een deel der vloot wordt beschik baar gehouden. Nieuwe Duitsche uitdaging van Oostenrijk. Als om te toonen, dat het zich van diplomatieke verloogen, zelfs van de vriendjes van het viermogend- hedenverdrag niets aantrekt, heeft de Duitsche overheid gisteravonc Habicht, den (Duitschen) Nazi inspecteur voor Oostenrijk gelegen- I heid gegeven te Munchen voor de microfoon een nieuwen aanval op Dollfus te richten. Hij beschree Dollfuss als lid van een bende terroristen, wiens regeering tot alles in staat is, behalve iets goeds. De stappen, door de mogendheden te Berlijn ondernomen, zoo zei Habicht, zullen niet de minste uitwerking hebben. Habicht zei ten slotte nog, dat er geen vrede of vastheid in Europa zou heerschen, zoolang Centraal- Europa niet «bevredigd» is door een Oostenrijksch-Duitsche vereeniging onder auspiciën der Nazi's. In Londen 'is men zeer ontsticht over deze houding van Duitschland. In een officieus commentaar wordt o.m. het volgende gezegd Sinds Hitier op 17 Mei zijn ver zoenende rede heeft gehouden, heb ben de regeeringen van Europa ge wacht op het in praetijk brengen van deze verklaringen bij de eerst mogelijke gelegenheid. De spanning t< Dublin. De toestand te Dublin is nog uiterst gespannen. Alle belangrijke punten der stad zijn door burger wachten bezet en poliiieagenten pa trouilleeren door de straten. D Valera heeft verklaard dat hij geen parades met uniformen zal dulden. Groote belangstelling trekt het feit, dat de. op één na grootste partij van Ierland, de partij van Cosgrave, toe nadering toont tot de fascisten. Cos grave zal misschien zelf deelnemen aan den opmarsch der blauwhemden op a.s. Zondag, indien deze doorgaat. Men verwacht dal er Zondag, bij gelegenheid van dezen opmarsch, harde klappen zullen vallen. Er wordt zelfs over burgeroorlog ge sproken. De Franschen in Marokko. Naar Reuter uit Rabat bericht, zijner van een mobieh groep Fransche troepen bij een poging tot omsinge ling van Dzjebel Baboe 42 man ge sneuveld en 55 gekwetst. Irak protesteert. Irak protesteert bij den Volken bond tegen de actie van Syrische benden op zijn grenzen en stelt de mandaatmogendheid daarvoor ver antwoordelijk. Het uitstel van den stratosfeertocht van Cosijns. Cosijns heeft zijn stratosfeertocht een jaar uitgesteld. De verdaging is niet alleen noodzakelijk gebleken door het feit dat de gondel moet worden hersteld en dat de weers gesteldheid na Augustus ongunstig zou zijn, maar ook door de om standigheid, dat de Nederlander de Bruyn, die als assistent meegaat en ingenieur is bij een Nederlandsche fabriek, slechts over een verlof be schikt tot einde Augustus en na dezen datum zijn medewerking niet meer is verzekerd. Bovendien wil de heer Cosijns 16 tot 18 uur in de lucht blijven en in September zijn1 de dagen reeds veel korter. en sportberichten Vaz Lindbergh dood Zijn machine op Groenland neergestort Volgens een te Kopenhagen lopend gerucht zou Lindbergh op Groenland zijn neergestort en gedood. Men tracht nadere nauwkeuriger berichten te verkrijgen. ZONDAG 13 AUGUSTUS 1933. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 9.30 Eddy Walis en zijn ensemble. Martien Beversluis draagt voor. Eddy Walis en zijn ensemble. Eilmkwartiertje. Eddy Walis en zyn ensemble. Zondagmorgentoespraak. A. V. R. O. 12.00 Lunchconcert. Gramofoonmuziek. Boekenhalfuur. Mandoline-orkest Semper Avanti. Het Residentie-orkest. Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 5.00 Arbeiders Zangkoor „Onze Stem", Goor. V. P. R. O. Halve uren met boeken. Wijdingsuur. A. V. R. O. 8.00 Nieuws- Dias. Wiener Bohème Orkest. Richard Tauber zingt. Voortzetting concert. Richard Tauber zingt. Gramofoonmuziek. Kovacs Lajos en zijn orkest. Gramofoonmuziek. Kovacs Lajos en zyn orkest. HUIZEN 296 M. K. R. O. Morgenwijding door Pastoor L. H. Perquin O.P. Gewijde muziek. Uitzending van de Godsdienstoefe ning uit de Stiftskirche te Diez a. d. Lahn, ter gelegenheid van de herdenking van het 4e eeuw- van de geboorte van Prins ^N\ ïllem van Oranje. Cesarine Pool met haar orkest. Reportage van een gedeelte der zwemwedstrijden om Nederland sche kampioenschappen. Boeken en schrijvers, liet K.R.O.-Orkest. Vervolg reportage zwemwedstrijd. Ziekenlof uit Moederheil, te Gin- neken. N. C. R. V. Orgelbespeling. Kerkdienst uit de N'ed. Ilerv. kerk le Pijnacker. Orgelbespeling. Voetbaluitslagen R.K.F. Dr. Moorman: Zigeuners in Ne derland". Het KRO-orkesl. Viool-recital. Gramofoonmuziek. Vaz Dias. Het KRO-orkest. Epiloog door het Klein Koor. MAANDAG 14 AUGUSTUS 1933. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Orgelconcert. Gramofoonmuziek. Kovacs Lajos en zijn orkest. Voordracht. Arnhemsch Strijkkwartet. Viool-recital. Causerie door Max Tak. Wiener Bohème Orkest. Boekenhalfuur. Wiener Bohème Orkest. Piano-recital. Nieuwsberichten van Vaz Dias. Opera Concert Italiaansche Opera Gramofoonmuziek. liet orkest Schacht-Langer. Nieuwsberichten van Vaz Dias Het orkest Schacht-Langer. N. C. R. V. HU,ZEN M' Schriftlezing en meditatie. Morgenconcert. Morgendienst. Lezen van Chr. Lectuur. Gramofoonmuziek. Gramofoonmuziek. Orgelconcert. Gramofoonmuziek. Wenken voor de keuken. Gramofoonmuziek. Bijbellezing. Gramofoonmuziek. Johannes de Heer zingt. Gramofoonmuziek. Vragenuurtje. Ned. Chr. Persbureau. Vragenuurtje. Gramofoon muziek. Amsferdamsch Salon Orkest. Gramofoonmuziek. DINSDAG 14 AUGUSTUS 1933. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Kindermatinée. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Radio Kinder Koorzang. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Causerie. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Wiener Bohème Orkest. 9.00 Optreden van Louis Noiret. 9.20 Voortzetting concert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11.10 Dansmuziek. 6.00 6.45 8.15 9.00 9.20 10.00 10.15 10.30 11.00 11.10 8.30 N. C. 9.30 10.10 K. R. 12.15 2.00 2.15 2.35 3.45 4.15 5.00 5.30 7.00 K. R. 7.45 7.50 8.15 9.30 9.50 10.15 10.20 10.40 10.00 10.15 11.00 12.00 12.15 2.00 2.30 4.00 4.30 5.30 6.30 7.00 7.30 8.00 8.15 10.00 10.15 11.00 11.10 8.00 8.15 10.30 11.00 11.30 12.15 12.30 2.00 2.45 3.15 4.00 5.00 5.15 6.15 6.30 7.15 7.30 8.00 8.15 10.30 v-..- 10.00 10.10 10.45 11.00 11.30 1.30 2.00 2.30 3.00 4,30

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7