„De Ecüo van het Zuiden" timus uil KialsheiirEt. Steen- en Rellefdrukwerken DE SCHOEN" IEMAND „KERKKLOKJE Aan de Schoen- en Lederindustrie het aangewezen Orgaan, het geheele land. MARKTBERICHT. NIEUWS UIT HEUSDEN. HUIZEN 296 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Eerste plechtige H. Mis van den Neomist Pater P. N. J. van Door nik M.S.C. en J. J. M. v. Doornik M.S.F. in de Vredeskerk te A'dam 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 Lunchconcert. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.20 Liederen-recital. 2.40 Cello-soli. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.15 Vervolg liederen-recital. 3.35 Voortzetting Cello-recital. h. i. r. o. 4.00 Uitzending voor Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia". 4.10 Causerie door Ds. C. Hille Ris Lambers. 4.35 Uitzending voor den Alg. Ned. Vrouwen Vrede Bond. 4.45 Causerie door P. Smit-Schuckink Kool. K. R. O. 5.10 Tom Cedor met zijn Hollandsch Orkest. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Tom Cedor met zijn Hollandsch Orkest. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.25 J. H. v. Zwijndrecht over films. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Concert uit Wageningen. 9.00 Tooneelspel. 10.00 Het KRO-orkest. 10.40 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 10.45 Het KRO-orkest. 11.40 Gramofoonmuziek. A J van Hilst, 29 jaar en Na Berg mans, 23 jaar, beiden alhier. Gvd Lee, 30 jaar te Nieuwkuik en Aa Ba van Vugt, 27 jaar, alhier. Huwelijken: J Kooke 25 j en Pa Ca v Delft, 27 j. beiden alh. -EC Verhoeven 42 j en Ja Ma Bruijsters 28 j beiden alhier. Ingekomen: A J M v Bavel v 's-Bosch. Ca Ja Hofmans van Eethen c.a. Ja Ma Ca Spapens van Nijmegen. Aa Ca Wa v d Wildenburg uit 's-Bosch. H Kleinsmiede van Maastricht. Ha E A Faassen van Oegstgeest. C Seesig van Oudenbosch. Ca Da Ma Ja v Toren van Oudenbosch. Vertrokken: A W Versteynen naar Dongen. Ga Doremans naar Nieuw kuik. A M A v Berkel naar Bergen-op- Zoom. A Blom naar Maarssen. WH J P Schuurmans naar 's-Bosch. C Soe- ters naar Eindhoven. Pa Pa Smolders naar Vught. WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1933. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8.00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 De Flierefluiters. 12.30 Gramofoonmuziek. 12.45 De Flierefluiters. 1.15 Gramofoonmuziek. 1.30 De Flierefluiters. 2.00 VARA-Tooneel. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.45 Carel Rijken draagt voor. 6.00 Eddy Walis en zijn ensemble. R. v. u. 6.30 Cursus. V. A. R. A. 7.00 Eddy Walis en zijn ensemble. 7.45 Actueel allerlei. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.02 De Flierefluiters. 8.15 Eugène Charmon zingt. 8.30 De Flierefluiters. 8.45 Vaz Dias en varia. 9.00 De Flierefluiters. 9.30 Revue: Hallo, opstaan. 10.00 Dansmuziek. 10.30 Ooggetuige-verslag van „Kermis in Mexico". 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. N. C. R. V. 8 00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.00 Morgendienst. K. R. O. 10.30 Pantificale H. Mis uit de Kathe draal te Utrecht. N. C. R. V. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Chr. Kinderkoor „De Kleine Lof- stem" te Capelle a.d. IJsel. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.30 Praatje voor postzegelverzame laars. 3 00 Concert. 5 00 Kindemurtje. 6 00 Gramofoonmuziek. 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnen vaart. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Viool-concert. 8.00 N.C.R.V. Klein Orkest. 10.30 Gramofoonmuziek. Waalwijk, 11 Aug. 1933. Eieren*3 3'/2 cent. Varkens f 6—f 9, Vetlingvereen. „De Langstraat", Druneh. Prijsnoteering van 10 Augustus 1933. Aardbeien 6468 c.; Roode bessen 4- 14 c.; Pruimen 325 c..; id. wit 1022 c.; Kroosjes 815 c.; Yellow 1320 c.; id. II 711 c.; Zomerappelen 615 c.; Gravesteiner 412 c.; Lord Suffield 69 c.; Grenadiers 510 c.; Keswick 710 c.; id. II 36 c.; Oogstappelen 410 c.J Kuiling 811 c.; Appelen vol 0.53 c.; Clapp's 1218 c.; N.-H. Suikerperen 6 10 c.id. II 35 c., Dirkjes 35 c.; Saf- fraantjes 24 c.; Langhalze 59 c.; Oomskinderen 1324 c.; Snijboonen 2-6 c.; Wagenaars 22.5 c.; Stokprincc.> 6-8 c.; id. zonder draad 69 c.; Dubbele Perfect 25 c.; Duitsche boonen 77.5 c.; Boterboonen 23 c., Rentegevers 3-7 c.; Spinazie 23 c.; Postelein 3i c.; Aardappelen 12 c.; Juin 33.5 c.; Sja lotten 4—5 c.; Frambozen 1022 c.; Erwten 516 c.; Krombekken 1020 c.k Zilverjuin 48 c., Tomaten 410 c.; al les per K.G. Bloemkool 2—13 c., Roode kool 2—4 c., Witte kool_2—3 c., Spitskool 1.5—2 c. Savoiekool 1.53 c., Komkommers 0.5 2 c., Sla 0.52.5 c.. Andijvie 0.52 c., Meloenen 1024 c., Bloemen 27 c., Ci troenen 2.1/4—2.5 c., Selderij 2—5 c., alles per stuk. Rabarber 1—1.5 c., Selderij 0.5—1.5 c., Peterselie 0.5—1 c., Peen 2—5 c., alles per bos. Sinaasappelen ƒ5—6.30; Perziken 1.19 —1.25; Pruimen 1—1.03, alles per kist. SPORT. VOETBAL. WAALWIJK. QUICK. De seriewedstrijden uitgeschreven door de R.K.V.V. Quick, vangen aan op Zon dag 13 Aug. en worden geopend om 12 uur door een vriendschappelijken wed strijd tusschen Quick 2, Waalwijk en Hollandia 2, Haarsteeg. Om 1.15 uur speelt BW, Besoijen te gen VVV, Dongen. Om 4 uur speelt VOV, Hedikhuizen te gen RBC, Waalwijk. Op Zondag 20 Aug. worden de wed strijden voortgezet. Het terrein is gelegen achter de Pastoor Kuyperstraat en wij raden iederen sportvriend aan, deze wedstrijden te gaan zien, want het zal spannend zijn. WIELRENNEN. Recordpoging van Van Hout mislukt. Woensdagavond heeft de bekende ren ner Jan van Hout op de Roermondsche wielerbaan een poging gedaan om het met 42.282 K.m. op zijn naam staande Ne- derlandsche uur-record te verbeteren. Na 17 min. en 5 sec. moest Van Hout wegens bandenpech opgeven. Hij had toen 62 ronden gereden en 12 K.m. 680 M. en 55 c.M. afgelegd. Van Hout zal binnen 8 dagen 'n nieuwe poging op de Roermondsche wielerbaan doen. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. 411 Augustus 1933. Geboren Antonetta Ca Wa Ma dv M J Maas-de Hart. Wouter T zv W M Kortier-Haver- hals. Dirk zv H Rijken-Goedhart. Maria dv W van Rijswijk-v. Balkom. Anna Ma dv A J van Huiten-Schilders. Catharina Ma dv L van Gelder-van Gerwen. Adam J zv D Verschuren-v. Broekhoven. Sybilla Ma Tha Ga dv A F Thomas-Toonen. Overleden J C van Dongen. 76 jaar. .Huwelijks-aangiften: F H de Haan, 25 jaar en J Th Bijnen, 21 jaar, beiden alhier. H J Maas, 30 j. en Th Demmers, 26 jaar beiden alhier. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voorm. half 1(1 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier lees- diensl worden gehouden. Des namid dags 6 uur hoopt op te treden Ds. Guittart van Raamsdonk. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag des voorm. half 10 en des nam. 5 uur in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. Warmenhoven. Maandagavond half 8 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier godsdienst oefening worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. J. Fokkema van Amstelveen, vroeger predikant alhier. VRIJH.-CAPELLE. Gedurende de maand Juli werd op de rijkspost spaarbank ingelegd een som van f3154:82 en terugbetaald f5069.52. CAPELLE. A.s. Zondag des nam. half drie zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. Mühlnikkel uit Waalwijk. De heer G. v. d. Poorte heelt zijn benoeming tot ouderling bij de Ned. Herv. Gemeente alhier aan genomen. Toen de landbouwer J. H. alhier j.l. Dinsdag zijn koeien ver- schaarde viel een dezer dieren op den weg dood. Voorwaar een groote schadepost. Deze week had het zoontje van de weduwe de R. alhier bij het op laten van zijn vlieger het ongeluk over een fiets te vallen en brak daarbij zijn arm met het gevolg dat hij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. Toen de landbouwer J. R. alhier gisteren zijn koeien ging melken vond hij een dezer dieren verdronken in een sloot van het weiland. Woensdagmiddag had er een aanrijding plaats tusschen de auto van zekere R. uit Dussen en den hooiwagen van den landbouwer E. N. alhier ter hoogte van het z.g. halve huisje in deze gemeente. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade aan den hooi wagen was aanzienlijk. Donderdag had op de Capelsche brug Kom een aanrijding plaats tus schen een auto van P. C. Kaiser uit Rotterdam en de auto van de R. uit Sprang. De auto van laatstgenoemde werd deerlijk gehavend. Persoonli]ke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De zaak is bij de politie in onderzoek. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk op treden Ds. v. d. Roest uit 's Grave- moer. Heden bracht de beroepen pre dikant Ds. A. J. Westra Hoekzema een bezoek aan deze gemeente. Na met den kerkeraad en het kerkbe stuur de kerk en pastorie bezichtigd te hebben, ging hij in den Dienst des Woords voor. Óm des tijds wille moest hij zijn spreekbeurt bekorten. De belangstelling was gezien den tijd waarop dit bezoek gebracht werd zeer groot. WASPIK. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag den llen Augustus 1933 des namiddags ten 6 ure. Aan oe orde 1. Mededeelingen. 2. Aanbieding gemeenterekening. 3. Benoeming commissie tot onder- zoek dier rekening. 4. Benoeming commissie tot het ontwerpen van eene politieverorde ning. 5. Verzoek van den R. K. Jongen Boerenstand om subsidie, 6. Wijziging contract destructor. RAAMSDONK. In het gezin van den landbouwer W. L. is bij een tienjarig zoontje de besmettelijke ziekte roodvonk geconstateerd. Aan de vereischte voorschriften is vol daan. De Rijksnajaarskeuring voor dekhengsten zal gehouden worden te Zevenbergen op Dinsdag 17 Oct. a.s. des voormiddags te 9 uur, te Bergen op Zoom eveneens op 17 October a.s., te 's Hertogenbosch en Eindhoven op 18 October en te Haps op 19 October a.s. De keuringen worden alleen gehouden voor het type trekpaard. In het eerstvolgend tijdvak van 14 dagen is de onvermengde mar garine voor rechthebbenden in deze gemeente verkrijgbaar bij de volgende winkeliers op het Dorp bij Adr. de Bont in de Lange Broekstraat en op het Veer bij A. van Hulst op het Heereplein en Wed. D. van Alphen in de Groote Kerkstraat RAAMSDONKSVEER. Nog een paar dagen scheiden ons van het groot Nationaal Concours voor mannen dames-gemengde koren en kinderkoren harmonie- en fanfare- gezelschappen dat alhier Zondag en Maandag 13 en 14 Augussus a.s. een drom van muziek beoefenaars en muziekliefhebbers naar onze gemeente zal lokken. Bij gelegenheid der viering van het 85 jarig bestaan der Kon. Erk. Har monie .de Eendracht" werd dit groot opgezette en laat ons zeggen uitste kend en ijdig voorbereide feest be dacht. Op de uitgestrekte terreinen, die gelegen zijn aan de Groote Kerkstraat in de nabijheid van het Heereplein heerscht alle dagen bijzondere be drijvigheid Verschillende inrichtingen van vermakelijkheid zijn bezig hun tenten op te slaan en waarborgen hun liefhebbers met het nuttige ook het aangename te vereenigen Nieuwsgie. i rigen en vooral de jeugd kunnen maar genieten, en vinden dit werk heel prettig. We kunnen nog mededeelen dat het sluitingsuur van de café s op de dagen van het Concours is gesteld op twaalf uur. GEERTRUIDENBERG. Woens dagavond omstreeks half twaalf brak brand uit in de schilderswerkplaats van J. Waalwijk. De brandspuit was spoedig ter plaatse. Met drie slangen cp de waterleiding werd het vuur bestreden. Door het spoedig ingrijpen was de schade zeer gering. De oorzaak is onbekend. t Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9,30 en des namiddags twee uur voor te gaan de heer Weststraten. van den heer C. A. van de Ven te Kaats heuvel. Ingeschreven werd als volgl J. F Cornelissen, Kaatsheuvel f 3015 G. Paans, Capelle f 2865 J. van den Broek, Waspik f 2859 E. Fitters, Waspik f 2859 A. de Grauw, Waspik f 2850 A. Kleijngeld, Kaatsheuvel f 2850 Gebr. Spierings, Cat eile f 2840 A. Rosenbrand, Capelle f 2750 A. H. Willems, Sprang f 2745 Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel f 2670 P. de Grauw, Waspik f 2649 C. Mutsaers, LoonopZand f 2600 H. Molenschot, Kaatsheuvel f 2540 Gegund aan den laagsten inschrijver. T.B.C. vlucht. Wat organisatie doet bewijst de T,B,C.-vlucht, die Zondag a.s. alhier zal worden gehouden. De aanbieding van prijzen heeft voor dit jaar een afmeting aangenomen, die enorm is en de duivenliefhebbers doet ont stellen. Veel meer dan 2(J0 prijzen in alle genres kwamen voor dit bij uitstek mooie doel gratis bijeen. Een greep uit de keurcollectie is te bewonderen in de vitrine van den heer H. van der Linden, die dage lijks honderden belangstellende nieuwsgierigen trekt. Het kom! er nu op aan dat ook de duivenliefhebbers ten volle mede werken. Ook in dat opzicht moeten we nu een record slaan, te meer nu het voor Kaatsheuvel geen kunst is een 800 duiven voor deze gelegen heid te zetten. Ook in deze minder gunstige tijdsomstandigheden moet dit aantal bereikt worden. Wij houden er ons van overtuigd dat de T.B.C.-vlucht zooals deze thans is opgezet een groot succes zal worden voor de T.B.C.-vereeni- ging ter plaatse en levens een prach tige propagandadag voor de duiven sport. Vrijdagavond van 7—10 uur zul len in de zaal van den heer J. van Dun de duiven voor deze T.B.C.- vlucht naar Halle (B.) worden in- gekorfd. Steunregeling. In verband met de in deze ge meente nog steeds toenemende werk loosheid in de schoenindustrie, die thans een ongekende hoogte heeft aangenomen, vernemen wij dat door B. en W. dezer gemeente aan den Minister van Econ. Zaken is ver zocht voor werklooze arbeiders uit de schoenindustrie een steunregeling in het leven te roepen, zulks mede op grond van het feit dal het niet mogelijk is alle werkloozen in werk verschaffing onder te brengen nu hiervoor de werkobjecten ontbreken en tevens om die personen, die door hun lichamelijke gesteldheid niet in staat zijn in werkverschaffing te werken in hun tijdelijken nood te kunnen helpen. De Roestelberg Was voor enkele jaren de onder deze gemeente gelegen Roestelberg met zijn schitterende duinen en boschrijke omgevingen nog voor ve len onbekende plaats natuurschoon, thans heeft deze streek een bekend heid verworven, die dagelijks dui zenden bezoekers trekt, niet alleen uit Kaatsheuvel en omgeving doch ook van buiten de provincie komen velen hier voor enkele dagen hun tenten opslaan om op deze plek ongerepte natuur hun vacantiedagen te kunnen doorbrengen. «Onbekend maakt onbemind« gold voor eenige jaren ook nog voor onze Roestel berg met zijn schitterende omgeving, doch de stroom van menschen, die we dagelijks langs de in het voorjaar nieuw aangelegde wegen zien trek ken, geeft zonder twijfel aanleiding te gaan veronderstellen dat hier een te kort aan een dergelijke ontspan ning was, die nu voorgoed bekend, ten zeerste wordt geapprecieerd. Zondagmiddag zullen aldaar ach ter de uitspanning Berg en Dal groote turnfeesten worden gehouden, terwijl naar wij vernemen onze har monie »Apollo« Zondag 20 Augustus a.s. een concert zal geven. De meerdere attracties welke den bezoekers wordt geboden zal zeer zeker de toeloop naar deze mooie streek nog vergrooten. Kinderreis. Door de R. K. Coop. Vereeniging Broederhulp U. A. alhier zal voorde kinderen der leden een reisje worden georganiseerd op Dinsdag 15 Augustus a s. naar Burgers Dierenpaik in Tilburg. Eerstdaags zullen aan de deelne mende kinderen de kaartjes voor dit uitstapje worden uitgereikt. De vertrektijd is bepaald om half twee met de tram vanaf het tramsta tion bij de Wed. J. van Berkel. De kinderen die aan dit reisje deelnemen worden half één verwacht op het terrein achter de Coöperatie, waar een stoet groepsgewijze zal worden opgesteld om van daaruit gezamelijk naar het tramstation te marcheeren. Uit het respectable aantal van ruim 400 kinderen welke aan dit uitstapje deelnemen blijkt overduidelijk de animo welke hiervoor bestaat en zon der twijfel belooft 't de voor kleuters een aangename dag te worden. Door het bestuur van de Coop. Ver. zal worden gezorgd, dat de inwendige mensch der kinderen gedurende de reis wel zal worden gezorgd, zoodat de ouders daarover geen zorg behoe ven te maken. De terugreis zal eveneens per tram worden gemaakt welke ongeveer half acht op de Horst zal aankomen. Laten we voor de kinderen en tevens voor de initiatiefnemers hopen dat het weer dien dag eenigszins wil medewerken, wat zeer zeker voor het welslagen een der hoofd.vereischten is. uic ecu auoviuui V o He dl ge reclame wil hebben voor plaats en itfesk, plaatse zline advertenties in W.^alwijKsche eu Courant, en het LangSiraatache 99 voor Kaalsheuyel, Loonopzand. Waalwijk en Waspik. Vollediger en beter reclame kan geen enkel b'ad bieden, nrn bereikt dan z^owat inwoners d^zer streek. W/.ALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIhLEN. Heusden, 10 Aug '33. De processie ter eere van den H Bernardus naar Ulecoten zal dezen zomer plaats hebben op Zondag 20 Augustus e k. Zooals verwacht werd, werden voor het nagras op de jongste ver pachting, hoogere prijzen besteed, dan verleden jaar. Per schaar was de hoogere opbrengst gemiddeld f 3 De Heusdensche fanfare neemt 15 Augustus as. deel aan het concours van de Sted. Harmonie te Grave, en komt uit in de 1ste afdeeling. Naar we vernemen, komt de club van scheidsrechters uit Gorcum en omgeving a.s. Zondag weer naar hier, om te spelen tegen de V. V Juliana. Naar men zich zal herinneren, gaven zij den vorigen keer hoogstaand spel te zien. worden door ons geleverd in prima uit voering en aan billijke prijzen. Door onze bemiddeling krijgt men hetzelfde werk aan dezelfde prijzen. Doet uwe bestellingen dus bij Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Voor doelmatige reclame voor Uw fabrikaat is 99 Kaatsheuvel, 11 Aug 1933 Aanbesteding Onder architectuur van den heer J. A. Prins, werd heden alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor rekening Off. Orgaan van den Ned. Bond van Schoenmakerspatroons en Schoenwinkeliers- vereenigingen omdat het gelezen en geraadpleegd wordt door schier alle schoenwinkeliers, schoen makerspatroons, schoenreparateurs en han delaren, in Vraagt billijke advertentie-tarieven Bureau LAAN VAN MEERDERVOORT 848DEN HAAG.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 8