iTSTiiWil Sumatra Sigaar OP DINSDAG 15 AUGUSTUS VAN TOT 12 UUR. 50 SlüHS 12.90. ANTON HOLTQRtFc Brief uit Waspik. SPUITWATER! IJSMACHINES Alexanderwerk No. 65. Zaterdag 12 Aug. '33. 56e Jrg. DERDE BLAD. Waspik, 8 Aug. 1933. Geachte lezer, 't Is wat men in de pers noemt: komkommertijd. Maar gelukkig nog niet voor onuergeteekende. De laatste paar weken gaven ons weer vrij veel nieuws voor een praatje. Beginnen we met onze Harmonie. Schreef ik in mijn vorigen brief dat velen zaten te ver langen („snakken" zegt men tegen woordig!) naar een zomeravond-con cert, twee dagen later kregen we een „zomeravondconcert". Dat het dien avond een echt „baomus-weertje" zou wezen, was tevoren niet te voorzien, maar dat het twee dagen later de ver, jaardag was van onze Koningin-Moe der, dat was wel te voorzien, en dat was weer eens heel slecht bekeken. Zonder eenige moeite, alleen door het een beetje uit te kijken, hadden we op dezen nationalen feestdag weer eens onze Oranje-gezindheid kunnen too- nen, terwijl nu bij velen deze Oranje dag met een teleurstelling werd beslo ten. Enfin, een volgende keer beter! A.s. Zondag gaat nu onze Harmonie deelnemen aan het federatief festival te Goirle. Overtuigd als men is, dat men op dergelijke festivals „kwaii- teits-muziek" te booren krijgt, heeft het bestuur kosten noch moeite ge spaard, om ook ons corps daar een goed figuur te doen slaan. De bekende instructeur van Sophia's Vereeniging te Loon op Zand, de heer A., hebben we een paar repetities zien dirigeeren, waaruit direct weer bleek, dat de Voorzitter gelijk had, als hij op de ver gaderingen zoo vaak herhaalde: „als we willen, dan kunnen we het!". Het zou dan ook zeer zeker de muzikale prestaties van het corps verhoogen, als van tijd tot tijd eens zulk een vreemde dirigent van zulk een capaciteit kon worden geëngageerd. Zonder hiermee nochtans de muzikale bekwaamhe den van den Directeur te willen klei neeren. In ieder geval zal Volksvlijt en Volksvermaak a.s. Zondag wel lang niet de minste zijn. Onze tooneelclub „Entre-Nous" is naar wij vernamen, ook al weer druk aan het studeeren en wel tegen a.s. kermis. We zijn niet precies te weten kunnen komen wat het zijn zal, maar volgens een paar uitlatingen van een werkend lid, moet het deze keer een zeer bijzonder programma zijn. Wat ons al bij voorbaat verheugt, want reeds enkele jaren was het matinée in „de Zaal" nou niet dat, en genoten we er nog niet voor een dubbeltje tegen 'nHotel M. wel voor een gulden. Ter wijl de kosten toch misschien vrijwel gelijk waren. Geven onze eigen men- schen daarentegen zelf een matinée, dan weten we tevoren al dat we lachen zullen, want.... 't is „Entre Nous" heusch wel toevertrouwd. Komen dan ook weer in Hotel M. de bekende „Joe en Nelly" dan is het succes der kermis verzekerd. Een klein beetje kermis was het vandaag al voor de kinderen van „Den Bond van groote gezinnen". Zij heb, ben n.l. vandaag eens heerlijk kunnen genieten van zomer en zonneschyn, door onder toezicht van het bestuur en enkele K.J.V.-ers eens vrij te rakken en te ravotten op de wijd en zijd be kende Roestelbergen. En vele ouders, die hun lidmaatschap in den loop der tijden hadden opgezegd, moesten hier over vanmorgen spijt bekennen, daar nu hun kinderen natuurlijk niet voor dit snoepreisje in aanmerking kwa men. Mocht de bond echter ook in de toekomst nog meer van dergelijke da gen organiseeren, dan gelooven wij wel dat het ledenaantal weer spoedig zal vermeerderen. De reis naar de Roestel bergen is een waar genoegen geweest, niet het minst voor de kinderen. Door het oprichten van een korfbal club is voor de Christelijke jeugd al hier in een ware behoefte voorzien. Evenals onder de Katholieken was ook daar sinds lang een drang te be speuren, tot het gaan beoefenen van een of andere sport. Thans is men de finitief tot oprichting overgegaan, telt men reeds een 30-tal leden, heeft men al een leidster, en is al in het bezit ge komen van een geschikt terrein aan den Vaartkant, hetwelk, naar men zegt, door den heer van R. gratis is afgestaan, 't Wachten is nu maar op de officieele opening van dit terrein, en we hopen, dat dit evenals bij het nieuwe Hercules-terrein, zal plaats hebben, met muziek onzer Harmonie en heel veel belangstelling. En nu we het toch over de sport heb. ben, moeten we even onzen jeugdigen Waspikschen wielrenner, den heer C. D. feliciteeren met zijn behaalde successen op de Kaatsheuvelsche wie lerbaan. Met van B. vormde hij een der sterkste koppels, en wist menige premie in de wacht te slepen. Wij zien in dezen 17-jarige een prima renner met veel „ausdauer" en o.i. is hij thans reeds een graag geziene figuur in de Laagstraatsche wielerwereld. Een klein „duwtje in den rug" en zijn naam is gevestigd. Wie zal hem dit „duwtje" geven? Naar we verder zooal hooien vertel- i len, zal Waspik weer een „busdienst" I gaan krijgen. Men zegt, dat het gemoe- I delijke trammetje tusschen Oosterhout en Dongen zal worend opgeheven, en dat een kringlijn van autobussen Don- Sen Waspik Raamsdonksveer Oosterhout Dongen zal worden in gelegd. Zou dit bewaarheid worden, dan zullen we weer eens gemakkelij ker een reisje naar Dongen of Ooster hout kunnen ondernemen. We kunnen de bussen hier toch eigenlijk slecht missen en menigeen heeft enkele jaren geleden, met spijt de toen bestaande dienstregeling zien opheffen. Laten we echter nog maar even af wachten, want nu men met die mooie zomeravonden tot elf-, twaalf uur nog geheele buurten tot een gezellig praat je vereenigd ziet, zal er ook wel eens meer \erteld worden, dan misschien waar is. En bleef het nog maar bij ver tellen. Deze week hoorden we, dat 't onder een groepje jongelui zelfs tot baldadigheid gekomen is, door n.l. bij een onbewoond perceel te gaan „bo terden Kijk, dat is nou niet „gansch richtig" en het is wel jammer, dat de veldwachter, die van dit zaakje lucht had gekregen, niet een beetje fortuin lijker was bij zijn achtervolging. Laten we hopen, dat de jongalui zelf zullen inzien, dat dergelijke gedragingen, al zijn ze niet zoo kwaad bedoelt, toch niet goed te praten zijn. ADEPT. PROVINCIAAL NIEUWS Waalwijk, 11 Aug. 1933. Benoemingen. Z.H. Ex. de bisschop van 's Bosch heelt aan den Weleerw. pater C Honout, (M.S.F.) ontslag verleend als kapelaan te Waalwijk, parochie St. Antonius. De parochianen van St. Antonius zullen pater Honout zeker noode zien vertrekken. Z.Eerw. was er zeer j gezien. Hij gaat thans weer 't rectoraat waarnemen bij de Eerw. Zusters te Geertruidenberg en van daaruit assistentie verleenen in verschillende parochies. In zijn plaats is als kapelaan van St. Antonius benoemd de Weleerw. feei' v- d* Bult. kapelaan te Eindhoven (Woensel). De benoemingen gaan in 18 Augustus a.s. Is een iirlma voor 6 cent. ALLEEN BIJ Groctestraat 199 201 WAALWIJK. Muziek-auto der R.D.B., die als steeds met de grootste bereidwilligheid hare medewerking verleent. Ook de directeur der Lichtbe- drijven zegde alle hulp en steun toe en zal voor een goede verlich ting zorgdragen afgewisseld door gekleurde projecties van de schijn werpers. In 't kort 't zal een feestelijke en prettige avond worden en 't publiek zal zeker blijk geven die nieuwe attractie-idee van W.B. te waardeeren. Zooals we schreven is 't sluitings uur der café's ten 1-uur; het bal- champêtre eindigt om 12 uur. Centraal Oranje-Comité te Waalwijk. Wij vragen nog eens beleefd de aandacht voor den speldjesverkoop welke Dinsdag 15 Aug. a.s. wordt gehouden in geheel Waalwijk, ten bate van de restauratie van de Groote Kerk te Delft. Waar wij vorige week uitvoerig geschreven hebben, hoe en waarom deze restauratie dringend noodig is en alle aanbeveling verdient, kunnen wij hiermede wel volstaan. Gaarne hopen wij, dat iedereen zoo mogelijk een schildje met de kerk er op afgebeeld zal koopen. Oranje-Comité c<Oranje-Huis», Waalwijk (Centrum). De plannen van het bovenge- gaan dit jaar, en zal waarschijnlijk weer een Kinderfilm-voorstelling worden gegeven. Ook is de medewerking gevraagd van de W. G. V. en de Liedertafel «Oefening en Vermaak» en aan de Harmonie «St. Crispijn» voor opluis tering van den Kinderoptocht. Voor het avondconcert hebben wij beslag kunnen leggen op het ver maarde corps van «Sophia's Veree niging» te Loon-op-Zand, dat onlangs het allergrootste succes van de allerhoogste afdeeling der Fede ratie mocht boeken, met een pro gramma dat klinkt als een klok. Wij komen op een en ander nog nader terug en danken reeds bij voorbaat diegenen, die ons door finantieelen steun dan wel door per soonlijke medewerking, mogelijk maken, het Koninginnefeest óp waardige wijze te vieren. Overdrijven en generalisecren is ook schadelijk In het «Nieuwsblad van het Zuiden» te Tilburg, komt onder den titel van «Hedendaagsche Zeden verwildering» en den ondertitel «Naakllooperij in de Loonsche Duinen», een schrijven voor uit Üdenhout. Het betreft een ernstige aan klacht tegen de bezoekers der Duinen en tegen de burgemeesters van Ldenhout, Drunen en Loon-op-Zand. Van bevriende zijde ontvingen wij dit epistel en men vroeg ons onze meening. Wij willen noch kunnen in twijfel trekken, wat de schrijver zegt zelf geconstateerd te hebben, maar wij die 't voorrecht hebben deze mooie streek meermalen te bezoeken en ons bij onze wandelingen ook niet houden langs den rand of aan de gebaande paadjes, wij durven zeggen dat hetgeen hier geschreven wordt zeker voor het Noordelijk gedeelte der Loonsche en Drunensche duinen geweldig overdreven is en dat door dergelijk geschrijf, speciaal door 't generaliseeren een ernstige blaam wordt geworpen op dit mooie stuk Brabant, op deze schitterende streek op hare bezoekers en op de autori teiten die aan 't hoofd daarvan staan. Wij geven een kleine bloemlezing uit dit proza «We zijn zoo de Duinen ingetrok- «ken, en moeten erkennen dat wat «zich daar afspeelt, iedere beschrij- «ving, wil men niet tot pornografie «over gaan, te boven gaat.» Wat verder: «gewoonweg ongehoord, vuil, beest- «achtig.» punten, op geen der bezoekers iets te zeggen zal vallen, maar wel dat de inzender overdrijft in hoogst ernstige mate, waardoor onverdiend een ernstige blaam wordt gewor pen op een mooi ontspannings oord voor jong en oud, op de be- stuurderen dezer plaatsen, op be zoekers enz. en waardoor aan den naam dezer streek, aan een stuk mooi en echt Brabant, willens en wetens groot nadeel wordt berok kend. Misstanden signaleeren kan zijn waarde hebben, generaliseeren, overdrijven zooals hier geschiedt, is zeer nadeelig en onrechtvaardig en daarom hoogst afkeurenswaardig. Men zende z'n kinderen, natuurlijk onder behoorlijk geleide, gerust naar Roestelbergen, Loonsche en Drunen sche Duinenzij zullen er veel genieten en naar onze vaste over- tuiging weinig kwaad leeren speciaal als men ze er heen zendt op tijden dat ze er hooren te komen. Verplaatst. Bij resolutie van den Minister van Financien is verplaatst de adj.-com- mies A. Reniers van de inspectie Waalwijk naar het kantoor der In voerrechten Waalwijk. Attentie. Op Dinsdag 15 Aug. a.s. zullen onder alle H. Missen in de parochies van St. Jan en H. Antonius lief dadigheids— predicates gehouden worden door eerw. Paters Capu- cijnen, gevolgd door collecte met open schaal, ten bate der armen der St. Yincentius-vereeniging. 't Is wel een droevig tijdsteeken, dat weder een beroep moet worden gedaan op de welwillendheid dei- parochianen, om voor de armste der armen den druk van dezen tijd eenigszins dragelijk te maken. Mogen wij de St. Vincentius-ver- eeniging als een goed functioneerende barometer beschouwen, waarop de nooden van dezen tijd zijn af te lezen, dan voorspelt de naaste toekomst nog niet veel goeds en met het wederom toenemende aantal onzer werkloozen kan het nog lang duren vooraleer hier de wijzer op «Mooi Weer« staat. Helpt daarom den goedwillenden vader, die mede zoekt maar het niet vinden kan en de zorgzame moeder, die haar gezin in stand wil houden maar toch verkwijnen zietde arme voor dorst, als tsfclu/ater en voor zieken I Maakt het zelf voor 10 cents per syphon! Koolzuur patronen F8. 1.20 per twaalf. Soda, Sellzer. Lithia, Carlsbad, Potasch, Vichy F3. 1 00 per flacon tabletten. Vraagt het uwen huisdokter Oe syphon zelf, voor Jarenlang gebruik Ft. 5 75. Steeds bij veten in Waalwijk in gebruik Verdelg vliegen, muggen, kippeniuis, springer.? en ander onhebbelijk gedierte snei en afdoende met onze FlY-TOKSPUil en FIV-TO X. SMIJBOOitHOlEWSI Odgineeie f»gr©£ moiens. Met 2 gewone messen Fl. 1.75. Mot 2 roestvrije messen Fl. 2.25. Fa. P. T. BIEüLAACiM-Vliei ÖËK W£iJO£& „Oe User- en Verfhandel" Markt naast het Raadhuis te WaaSwigk. kinderen, die maar al le zeer slacht offers dreigen te worden van dezen droeven tijd. Daarom bedenkt, dat de armen ook schepselen Gods zijn en om barmhartigheid te verwerven, moeten wij zelf barmhartig geweest zijn. W.B.feesten. Wij wenschen nogmaals de aan dacht te vestigen op de feestelijk heden die «Waalwijks Belang« a.s. Dinsdag 15 Augustus voor het publiek van Waalwijk en omstreken geheel gratis organiseert. Des namiddags van 4'/,—5'/a uur zal onze bekende liedertafel „Oefe ning en Vermaak" een concert aan bieden, terwijl direct daarna het Kon. Muziekgezelschap »Euphonia« onder leiding van den heer Stravers een uitvoering geeft van hare beste nummers. Ten 8 j2 uur volgt een Bal Champêire op een plancher op de Markt, met muziek der beste dansen en schlagers krachtig versterkt door noemde Gomité beginnen reeds vas ten vorm te krijgen en zoo te zien zal het een schitterend programma worden. Het feest zal wederom geopend worden met een kinderoptocht met versierde wagens, fietsen, vliegende Hollanders enz. Was het vorige jaar de deelname groot en de opzet schitterend geslaagd, jammer was echter dat 't geheel door den regen moest worden afgelast. Wij hopen dat dit jaar het weer zal medewer ken om er een succesnummer van te maken. Alle kinderen, jongens en meisjes, kunnen hieraan mee doen. Voor zoover men zich nog niet heeft opgegeven, kan men dit alsnog doen, door een briefje in de bus te deponeeren, in de Stationsstraat No. 28, met duidelijk opgave van naam, adres en waarvoor men zich opgeeft, alsmede opgave of het een jongen of een meisje is. Verder is geprobeerd voor de kin deren een aardige kinderoperette door kinderen gespeeld, te laten op voeren. Door onvoorziene omstan digheden zal dit niet door kunnen «Onbeschaamde brutaliteit». «Verregaande verdorven heid'wordt «in de Loonsche Duinen gedemon- «streerd». «Onbeschaamde vuiligheid of in tense demoralisatie», enz. enz., om ten slotte de ouders te waar schuwen onder geen voorwaarden de kinderen naar de Loonsche Dui nen te zenden, waar het zedenbe derf een nieuw, «maar droevig record heeft behaald.» Nogmaals wij kunnen niet zoo goed beoordeelen wat er aan de zijde van üdenhout gebeurt; de keeren dat wij er persoonlijk ver toefden of er langs heen kruisten, hebben wij ons gelukkig niet be hoeven te ergeren. Maar wij moeten protesteeren tegen de wijze waarop de inzender de geheele Drunensche en Loonsche Duinen verdacht maakt en dat op een manier, die voor hier zeker te veel generaliseert, overdrijft of on waarheid zegt. Wij zullen niet beweren dat in deze streek, zooals in elke waar veel personen komen vooral in afgelegen BIOSCOOP. R. D. B.-lheater. Waterloo-Bridge*. Deze film, vervaardigd naar het beroemde gelijknamige tooneelstuk van Sherwood, toont ons hoe een onervaren jong soldaat liefde opvat voor een meisje, dat door een bittere jeugd aan lager wal is geraakt. Door deze liefde ontstaat in de ziel van het meisje een omkeer, die in de film zeer goed geteekend wordt. Ontroerender wordt de film nog als de jongen en zijn moeder in het goede karakter van het meisje blijven gelooven, ook als zij van haar ver leden gehoord hebben. Tenslotte stemt bet meisje in het huwelijk toe, vlak voordat de jonge soldaat den oorlog ingaat. „Hoe Jasper Vader werd". Dit is een dol.komische klucht, een aaneenschakeling van komische ver. warringen en misverstanden die niet te beschrijven zijn. De arme arbeider Jasper, die op zijn Amerikaansch tot een millionnair wordt omgetooverd, beleeft heel wat onaangename situaties voordat hij goed en wel in 't huwelijks bootje gestapt is. Het zou jammer zijn deze verwikkelingen reeds tevoren te vertellen. „De tweede Vrouw in zijn leven". In dit filmdrama wordt een levens» schets gegeven van 'n jongen veel be lovenden romanschrijver Bart Carter. Zoolang hij arm is, is hij met zijn vrouw en kroost gelukkig, doch niet zoodra is hij „ontdekt" en een ge vierd schrijver geworden of hij wordt zijn vrouw ontrouw en gaat met een andere samenleven. Aanvankelijk slaat de jonge vrouw zichzelf door het leven, doch ten slotte aanvaardt zij den steun weer van den man, die berouw over zijn daad heeft. Zoo eindigt dit aangrijpende filmwerk nog gelukkig. LUXOR—BIOSCOOP. „Houten Kruisen". Deze Fransche oorlogsfilm werd vervaardigd naar den roman van Dorgelès. Op treffende wijze teekent hij den strijd die een compagnie van het Fransche leger onder aanvoering van Breval testrijden heeft. Te midden van alle ellende die de manschappen doormaken gaan zij een voor een ten onder, tot er tenslotte nog slechts vier personen overblijven. Van hen sneuvelt ten slotte ook de- vrijwilliger Demachy. Roerende momenten zijn het als deze stervend nog eens door leeft de geheele hel, die hij van den aanvang van den oorlog is doorge trokken tot het bittere einde. Uit den door granaten omwoelden grond rijzen tenslotte de kleine houten kruisen uit de graven der gevallen. Een oorlogs film van het beste gehalte. Wa a twijksch e Zwem vereen iging Donderdagavond is in de zwem inrichting het «Hoefsven» door die leden, welke Zaterdag jl. met gunstig gevolg voor het diploma «geoefend zwemmer» hadden gezwommen, het laatste gedeelte n.l. de 2000 M. vrije slag, afgewerkt. Ook hierin slaagden deze Heeren volkomen, hoewel vanzelfsprekend de een nogal wat langer tijd daar voor noodig had dan de ander. Vooral de Heeren A. Horst en J. Baaymakers maakten een zeer snelle tijd en deze twee gingen dan ook voortdurend aan het hoofd. Met forsche slagen werden de 2000 M. in ca. 47 minuten afgelegd, en als men dan nagaat dat de laatst aan gekomene er 1 uur 15 min. voor noodig had, kan men wel begrijpen dateertgenoemden een buitengewoon goede prestatie geleverd hebben. Bezoekt de W. B. FEESTEN

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9