Brief uit de Drunensctie haai J. Timmermans Wzn. heden 75 jaar directeur van „Noord-Braband" Wij geven hierbij het portret van den heer J. Timmermans Wz. te Waalwijk, die op heden den dag herdenkt dat hij vóór 75 jaren, op 19 Augustus 1858, benoemd werd tot Directeur der N.V. „Noord- Braband" Mij. van Verzekering op het Leven gevestigd te Waalwijk. De heer Timmermans werd gebo ren 25 Mei 1834 en is dus thans in zijn honderdste levensjaar. In Mei 1914 op zijn SOsten ver jaardag gewerd hem de onderschei ding te worden benoemd lot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Timmermans bezoekt nog dagelijks zijn kantoor, waar een dezer dagen de hierbij gepubliceerde foto genomen werd. Wij bieden den hooggeachten jubi laris, nestor onzer gemeente, die zoo groote verdiensten voor onze plaats heeft gehad niet alleen in deze functie, maar ook als gemeenteraadslid, wet houder enz. onze hartelijkste geluk- wenschen bij deze zeer bijzondere gebeurtenis, zeker een unicum in het Nederlandsche Verzekerings wezen, maar vermoedelijk in eiken tak van bedrijf in ons land. SERIEWEDSTRIJDEN QUICK. De vriendschappelijke wedstrijd die verleden Zondag gespeeld werd door Quick 2 tegen Hollandia 2 eindigde in een gelijk spel, 11. VVV won van BW met 21. BBC won van VOV met 113. Zondag 20 Aug. komen in 't veld: Om 1.15-uur: Blauw-Wit, Waalwijk te gen Rood broeken, Heusden. Om 4 uur: Quick 1, Waalwijk tegen DVV, Dussen. Op 27 Augustus de finale. •DUIVENSPORT. WAALWIJK. T.B.C.-vlucht. Voor de T.B.C.-vlucht zijn wederom verschillende prachtige eereprijzen inge komen, wel een bewijs, dat er voor deze vlucht een geweldig animo aan den dag gelegd wordt. De vereenigingen welke eereprijzen in zonden zijn: de Jeugdige Vliegers, Een dracht, Luchtverkenners in Besoijen. Verder is van een Waahvijker ingeko men 'n étui met lepeltje en prachtige vaas, ook de V.V. Quick en Biljartclub W.B.C. lieten zich niet onbetuigd en ock andere vereenigingen hebben de T.R.C.- commissie prijzen toegezegd. Wel "en aansporing voor dit mooie duel. Helpt al len dus mede! T.B.C.-vlucht. Naar men ons mededeelt, zal ook de duivensportvereeniging „Ons Genoegen", gevestigd in café J. van Engelen in de Stationsstraat, een T.B.C.-vlucht organi- seeren. De vlucht wordt gehouden op Zaterdag 30 September a.s. Diegenen die prijzen willen beschik baar stellen, kunnen dat doen tot 28 Sep tember a.s. WIELRENNEN. TILBURGSCHE WIELERBAAN. Als (Ie extra-klasse fietst Als de extra-klasse fietst Dit gebeurt Zondag a.s. als op de Til burgsche Wielerbaan Brabants race-fe nomenen tegen een stel builcnlandsche coureurs van de hoogste klasse zullen uit komen: Terecht mag de course, die Zon dag op de Tilburgsche piste plaats zal hebben, met meer dan gewone belang stelling tegemoet gezien worden. Vooral de vraag, wat SlaatsDebruyckere en wat Oszmellav. Oers zullen presteeren tegen PijnenburgBraspenninx, welke laatste koppel op de Tilburgsche baan immer zijn beste beentje voorzet, is er een. die niet zoo een, twee, drie beant woord kan worden. Men zal zich herinneren, dat de Waal- wijker Slaats j.l. Zaterdag te 's-Bosch zijn ouderen collega Braspenninx overwon, men zal zich ook herinneren, dat Slaats te Ginneken zelfs het stoute staaltje durf de uithalen een heele serie kanonnen, waaronder ook Pijnenburg-Braspenninx, achter zich te laten, men weet, dat De bruyckere te Ginneken dienzelfden Zon dag met Slaats den koppelwedstrijd en alleen de overige nummers, ook het sprintnummer, op zijn naam bracht, men kent ten slotte de rivaliteit tusschen Oszmella en Pijnenburg. Kunt U zich voorstellen, dat Pijnen burg zich in eigen stad de eerepalm zal willen laten ontnemen,, of dat Braspen ninx niet evenzeer op revanche belust is. En dat, terwijl Slaats een vorm ver toont, als waarin misschien op het oogen- blik geen enkele Nederlandsche renner is. Ook de taaie v. Oers, die in Parijs bij de wereldkampioenschappen de wereld versteld heeft doen staan over zijne ca paciteiten, zal van zich af weten te bij ten, men heeft hem dit seizoen toch wel leeren kennen. Alleen tusschen de zes genoemde ren ners reeds zal het hard gaan tegen hard. Wie zegt, dat de anderen, die mederijden dien dag niet voor de verrassing zouden kunnen zorgen? De extra-klasse die fietst, zal zorgen voor courses van de allerhoog ste spanning. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. 1118 Augustus 1933. Geboren Carolus zv M J IJpelaar-Bakker. Marinus J Th zv Th M Bakkers-Kemper man. Hubertus J M zv J C J Battaille- de Beer. Arnolda Ma dv A J v Duppen- Netten. Johanes P M zv O L de Rouw- Vos. Anna Ma Wa dv J van den Broek- Klerkx. Johanna Ma Aa dv A C M Ver- vaart-Schoonen. Cornelia Wa Fa dv G J Bruystens-de Kok. Overleden: W. van den Anker, 8 maanden. Huwelijks-aangiften J A Pullens, 25 jaar en Ja Aa Verhulst, 21 jaar, beiden alhier. Gehuwd: Geene. Ingekomen: Oa Ma Kroot van Tilburg. HK Som- mer van Ginneken c.a. AH Pijnen burg. van Loon op Zand. Wa Klerkx van Drunen. M Knuist van Zutphen. Ja Ma Ha Lijkcndijk van Zutphen. Vertrokken Ha Venus naar Rotterdam. Ja Ja v. d. Griendt naar Loon op Zand. A J v Ginneken en gezin naar Valkenswaard. Ja Aa Aa Ma Novons naar Apeldoorn. Aa Kooke naar Rotterdam. KAATSHEUVEL. 1 t.m. 15 Aug. 1933. Geboren Antonius M zv Antonius in 't Groen en Maria Roeien. Martinus J zv Johannes van Wanrooy en Wilhelmina M Damen. Cornelius P zv Josephus W. van Don gen en Godefrida A Zijlmans. Corne lia H dv JoseDhus W van Dongen en Go defrida A Zijlmans. Maria J dv Nico- lnas .T van der Linden en C J Loots. Clazina P dv Adrianus L Zwaans en Anna in 't Groen. Andreas zv Marinus Emmers en Christina Dingemans. Martina M dv Johannes P. van Wanrooy en Antonia Damen. Alphonsus H A zv Emile H J v d Nieuwenboer en Anna W M v d Heuvel. Martina M dv Wilhel mus M J van Laarhoven en Hendrina J A Brok. Gerardus A zv Petrus A van Woensel en Allegonda van Gils. Jo hannes M A zv Johannes A van Riel en Joanna P Govers. Overleden Catharina Govers, echtg. van Johannes Dirksen. 62 jaar. Petrus J. van Boxtel, 2 maanden. Johannes Vugts, echtg. van Corn, van den Langenberg, 47 jaar. Adriana Maas, echtg. van Peter Dinge mans, 52 jaar. Cornelis Paaijmans, 62 inar. Allegonda van Gils, echtg. van Petrus A. van Woensel. 40 jaar. Wil helmina J A Netten, echtg. van Antonius C. Prui.imboom, 27 jaar. Gehuwd: Bernardus G Kleijberg, 30 jaar en Jo hanna Mutzers, 23 jaar. GEERTRUTDENBERG. Geboren Henricus Johannes zv H Goossens-van der Made. Dvmphena Pia Maria dv B. Baars-Renniers. Hendrikus Huber tus zv .T. H. v. d. Heijkant-van Dongen. Dvmphna Johanna dv P Vermeeren-Kie- boom. Johannes Wilhelmus Josephus zv W J Aerts-de Vries. Ingekomen: Maria F de Vries, echtg. van J. v Erp van Rotterdam. Carolus A J Verbrug- ge en gezin van Raamsdonk. Wilhel mina E Cornel van Breda. Vertrokken Engelina H Schrauwers naar Tilburg. Pieternella H Radings naar Breda. Wilhelmus H Schummelketel naar Val kenswaard. Catharina Chr. AMD Ranning naar 's-Bosch. Lambertus Timmermans en gezin naar 's-Bosch. Drunen, 18 Augustus 1933. Munheer, Zedde nog gezond van al dè oarig weer? Goed zoo, bauwt ur de moed mèr in en es ie ur uit is pompt um Onder munnen brief van virtien doagen geleje zedde gij mèr zoo af- straant gewist om wè onder te zetten. Dè stèrreke dur veur wul zeker zeg gen „doar nou ok zon sterreke stoi, door heurt di bij". Joa, joa, dè begrijp ik al. Ik moet jou us krèk vurtellen wè# ik-bedoelde? Dè komt veur mekare, hè, mer us etkus geduld. Irst nog us wè over dieën aandere regel, die tur onder ston. Dun deze: „Tienus is beslist een heldere boer", en zoovorts. Wè wulde nou? Wulde meen noar munnen mond proaten, of liever op zun Drunensch gezeed „den honing oan munnen mond smèren", of wulde Driekas un pluimke geven, dèk zon helder gewaasschen buisje en zukke wit geschuurde klom pen oan haai, toen gij lest bij ons waart.-1) Of bedoelde soms nog iets aanders? Dees vroagen hèk veuraaf vast oan jou te stellen. Nou zak dan beginnen meej jou vroag te beantwoorden. Ik hagged over de kraant en veural over dè wè tur instoi. Goed, ik vurtelde zoo 't een en aan- der over dingen die meen soms kwoad moaken, omdè ze in de kraant ston. Kèk lis, munheer, de veurige wèèk hak oew meej unnen omhoal van woorden oan oew vurstaand wullen brengen, dè tur in de kraant soms din gen ston, die tur nie in thuis heuren of woar ge meej oew haanden van kant vatten dè ze gelogen of overdre ven zijn. Nou vroeg ik jou of gij 't doar mee eens waart, wèk doar veurtelde en of dè oan jou laag. Of dè gij ur niks oan kont doen. En of dè de schuld was van die mannen, die dè op moeten sturen. Ik haai doar oan jou un ant woord op gevroagd, mèr dè begreepte gij nie, is 't wel? Begrèpte me nou? 2) Gij hed dieën kraant uit Tilburg ook thuis gekregen, hèk gelezen. Nou, ik ook. Hoe vonde gij dè stuk van dieë kèèrl over de duinen in Loon, den Unend, en Drunen en Woalk en overal. Of dè dieë vent letters gevreten heej zeg en vrimde woorden gezien. Kinde gij dieë vent of dè wijf die dè zoo mooi in mekare geflaanst heej? Geef meen zun adres is, dan vur- zuuk ik um un poar doag bij oons, en dan maag ie losloopen; dè wul zoo veul zeggen es: dè tie dan overal heene maag goan in de haai en in dun duin. Hij maag loopcn woar tie wul. Dan moet ie mèr us goed zun oogen de kost geven en dan zal tie wel aan ders proaten of liever gezeed schrijven. Es hij wul beginnen meej un aander de les te lezen of un aander aaf te brè- ken, dan moet ie 't mèr zeggen. Dan vroag ik um irst. „Zeg man, es gij olleen narrig zet, moet dan heel dun omtrek van jou narrig zijn?" Zoo stogged ook meej de duinen. Es eene ineens of vrouw doar dun beest uithangt, hangen ze dan overal dun heest uit? Dè zii toch te gek zijn om los te loc pen. Ik zu hum wullen vroagen, wè tie van plan is. Heej tie musschien 't plan om de zoak zon bietje aaf te brèken. Gogged noar huninie zin soms te goed meej ons mooi stukske van Bro.v bant? Hij zie zeker liever, dè de dcamus en heeren half noakend deur de stad flaneeren of in de kroeg liggen zuipen en zwynjakkeren? De kènder, die dag in, dag uit van de een minuut in d'aander op stroat bloot ston om dood of half dood ge- rejen te worren, die wul hij ur ook al uithauwen uit den duin en de haai. Zeker, volgens hum heej tie ur un gezonde reje veur. Mèr zun reje is nie in den honk, zoo es ik net al zin. Hij moak 't veul te erg. Es dè, wè tie van den Duin zeej, ook veur Dru nen en Woalk bedoeld is, dan durf ik gerust te zeggen: „Hij lieg 't gelijk". En dan durbij, hij stoi nie in zun recht om alle ploatsen, zoomèr te veur- oordeelen es ie ur mèr één gezien heej. Rondom zit ik, volgens hum dan, in 't kwoad en de smèrlapperij. „Wè zal Drieka op meen moeten paassen, zalde zeggen! Nie noodig. Doar gebeurt niks of nie veul. En dan: kènder onder geleiding sturen". Dè moet altij en overal! Zal hij veur de kènder instoan, es ge ur un heel stel noar un plots stuurt, woar ze gin vurkeerdighed heuren of zien? Ikke nie Doar hoef tur mèr eene tusschen te zijn die vurkeerd wul en 't is ook mis. Dus dè is mèr un smoesje om de zoak nog zwarter te moaken. Mèr 't goi nie op. Doar is niks zoo gevoarlijk es kènder onder inekoare en zonder toezicht ergens noar toe loaten goan. De plots, woar ze hin goan, ur bui ten geloaten! Dus, munheer, es gij zun adres wit, dan stuurt um di mèr. Dan wit ie woar oan en woar aaf. Hij is bij oons welkom! Nou, munheer, joa nou zuk hoast wel uit mun vel wullen springen van plezier en blijschap. Sjonges, sjonges, dè hebben ze um goed geleverd. Wie? Och, dè is woar ook, ik heb oew nog nie gezeed woar ik 't over heb. Wel man, de licdertoffel van Aarte, „Zang en Vriendschap" heej dun Zon dag in Romsdonk op 't konkoers dun twidde prijs gehold. Schon gedoan, mannen! Witte nog, munheer, dè ik oew vur telde veurig joar, dè ze pas beston en toen al un uitvoering durfde te geven. En nou zal ze zoowè un joar be- stoan, en ze komen van 't irste 't beste konkoers, dè ze meej moaken al meej unnen twidde prijs thuis! Eerlijk gezeed, munheer; dur waren ur veul in Drunen, die 't nie gedocht ban, mèr ik wies 't wel. Die mannen hebben hart veur dur vureeniging en dan valt ur iets te be reiken, dè ziedde wel. Wè zèn dur toch nog veul, die de liederentoffel es veurbild magen ne men in soamenwerking en behartiging van dur zoaken. „Zang en Vriendschap", hullie mun heer, wensch ik van harte proficiat en ik hoop, dèk ze nog dikwijls zooiets kan toewenschen. Ge zal 't beleven, munheer, dè me wir de zelfde noam op gebied van zang terug krijgen es virtig ,joar of langer terug. Ze moeten durren Driekleur in eere hauwen en mee hum soamenwerken en mekare goed vurstoan, dan zelde us zien hoe wijd dè ze 't brengen! Es ik goed geheurd heb, munheer, dan zal di joar Koninginnendag nie zoo doods veurbij goan es aander joa- ren. Ik mèèn dè de Kloster Hermenie op dur schon kios un concert gift 's oavus op 31 Augustus. Ik maag lijen, dè 't woar is. Dan koom ik noar Drunen om dieën dag nog us auwerwetst te vieren. Vroeger, munheer, bij een of aander fist van 't Koninklijk Huis, dan ston heel Drunen overèènd. Zuimne dè nou wir terug krijgen? Ik hoop 't, want nou goi meej zukke doagen "t jonk volk 't durp uit, omdè doar niks te doen is. Zeg, bij jullie hebben ze zon Oranje- kommetée of zooiets, is nie? Zun ze dè bij oons ook nie op kan nen richten? Dè moesen ze toch us prebeeren, vijn ik, want zoo is 't nie veul. Doar moet iets zijn, woar meej zon nen dag de leiding van uit goi, is dè nie zoo? 't Begin is wir gemokt! Wie zal tur de resta bijinoaken? In fisten veur mekoare boksen kan nen wij, geleuf ik, un veurbild oan jul lie nemen. Wè is tur van de wèèk toch wir te doen gewist? 't Is vurschrikkelijk, zoo druk en ge zellig 't was op de mert. Doar hadde me wel us iets van kan nen loaten weten. Houw, munheer, 't is meen schuld, mun eigen schuld, dè ik 't nie wies, ik haai nie uit mun oogen gekeken toen ik dun Zoaterdagoavund de kraant in keek. Och joa, ge wordt ook al oud en ik was noar Vlijmen gewist en dè valt ammel nie meej. Eigenlijk hak noar de Wielerboan Wullen goan in dun Bosch, om noar Franse te goan kijken, mèr ik moes onvurwaachts noar ons Catrien in Vlijmen toe en zoodoende kon ik dè nie meemoaken. 't Was zund, want dè hak toch gère gezien dè Fraans dun „Bras" inhoalde en dè tie meej de Peijn soamen reej en ook wir won. Woar moet dè meej hum noar toe? Munheer, es ge hum ziet, zeg dè tie ur de moed in bauwt. Hedde ook al vurkansie gehauwen? Goadde dan ook meej un tent op pad en un stel potten en pannen? Bij oons, munheer, nou doar lig 't overal vol meej vurkansiemeensen. Padvinders, werkeloozen, heel huis- hauwes en weet ik wè nog meer. Ze zèn welkom! Wè dochte gij? Es 't ur mèr geef en netjes noar toe goi. Soms, nou dan denkte bij oew eigen, wè hak oew toch unnen immer woater over oewen nek moeten gooien". Ze komen bij oons oan meej un groot bezwiet en leven, koopen dit en det en goan meej de Noorderzon en loaten niks es rommel aachter. En Tienus kan noar zun centen fluiten Neeje, dan de padvinders, dè zèn mennekes, die zurgen dè alles tip-top in orde is. De spullen die ze nie meer kannen gebruiken, worren in un gat gegroaven. Och, dè stoi toch zoo oarig es ge langs un plek komt gekuierd en ge ziet doar nog unnen hoop rommel liggen. Woarom roapen de meensen die doar un tijke plezier hebben gehad van oons mooi haai, 't pepier en de rommel nie efkes op en gooien 't hier of doar te neer zoo dèt 't uit 't oog lig. t Is un klennighed en ge doet ur alleman die in de haai komt, un ple zier meej, zonder uitzondering. Munheer, dè 't oew goed goi, war. De groeten van meen en Driekas. Hou doe, TIENUS. 1). Mis hoor; we dachten dat Tienus nog helderder was. We bedoelen geen buis, geen klompen, ge^n honing-smeer- derij, maar een helder verstand; dat kan een boer toch ook hebben, zeker! 2). Ja, we begrijpen Tienus nu, maar voor ons is het moeilijk van hieruit te beoordeelen of de berichten al of niet juist zijn. Daarvoor moeten we vertrou wen hebben en kunnen stellen in onze correspondenten. Het Bal—Champêtre] van W.£B. OF HET ER OOK DRUK WAS?

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7