DE ECaO fill UET IDE! mins nil KaalshiiDïBi. H. de Bont-v. Huiten TnÉ DANSANT No. 67. Zaterdag 10 Aug. 1933. 56c Jr g. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 18 Aug. 1933. Koopt In Waalwijk. Steunt de Waalwftfksche handel en industrie. W. B. Geslaagd. Geslaagd voor de hoofdacte de de heer M. B. van Hervvijnen, af komstig uit Waalwijk, thans onder wijzer te Terneuzen. Trekking W.S.C.-loterij. Op Maandag 21 Aug. a.s. zal in de zaal »Musis Sacrum« te Waal wijk onder politietoezicht de trekking plaats hebben van de loterij, welke door de Voetbalvereeniging W.S.C. alhier werd georganiseerd om haar trainingsfonds te versterken. De groote verscheidenheid aan prijzen, een keur-collectie van zeer waardevolle artikelen wij noemen slechts de hoofdprijzeneen salon ameublement, een rijwiel, een schemerlamp hebben er toe bij gedragen, dat in zeer korten tijd vrijwel alle loten werden geplaatst. Een klein aantal is echter nog be schikbaar, waarvan de verkoop tot op den dag der trekking zal plaats hebben hij den heer Jos. de Folter, Grootestraat alhier, bij wien ook de prijzen zijn tentoongesteld. Het comité, belast met de organi satie van genoemde loterij verzoekt ons nog mede te deelen, dat de navolgende firma's geheel belange loos eenige prijzen hebben beschik baar gesteld, t. w. L. Zijlmans, rijwielhandelaar, Grootestraat alhier, Jos. de Folter, meubelhandelaar, Grootestraat alhier, Ant. Holtgrefe, ijzerhandelaar, Grootestraat, alhier en Joh. Marks-Meeu wsen, galanteriën, Grootestraat alhier. De trekking zal aanvangen om 8 uur 's avonds. De toegang tot de zaal Musis Sacrum is voor ieder vrij. Staking. In den loop dezer week is de fa. v. d. Elshout, die de P.N.E.M.-kabel legt van Waalwijk naar Geertruiden- berg, erin geslaagd verschillende arbeidskrachten bij te krijgen. Succes sievelijk zij n nieuwe groepen gekomen uit Nieuwkuijk, Vlijmen, Boxtel, Eethen en andere plaatsen, zoodat er thans bijna 50 werkzaam zijn. Het werk is nu gevorderd tot aan Labbe- gat. De belangstelling van de zijde der stakers is niet zoo groot meer als die was toen men nog op Waal- 'wij ksch grondgebied werkte. Wel trachteu de stakers af en toe nog het werk in de war te sturen. Zoo werd Woensdag b.v. de vrachtwagen van de P. N. E. M. die de kabels aanvoerde vergast op een hagelbui van steenen, en vond men van morgen een groote kabelrol bij Café Kamp in de sloot. Zekerheid heeft men niet doch allerwaarschijnlijkst hebben de stakers dit gedaan. Het was de politie ter ooregekomen dat een der werkwilligen als voor zorgsmaatregel een revolver bij zich droeg. De man is aanstonds ver- baliseerd wegens het onbevoegd dragen van dit schietwerktuig. W ij spraken vanmorgen nog enkele der stakers die ons zeiden dat er in Sprang-Capelle niet veel zou gebeu ren, doch dat het er waarschijnlijk warm zal toegaan als men eenmaal in Waspik gekomen is. In stakers kringen is men er, naar wij hoorden, nog stellig van overtuigd dat men tenslotte het pleit zal winnen, hoewel de vooruitzichten echter thans niet gunstig daarvoor lijken. K.R.O.-Boys. Zooals we reeds vermelden komen de K.R.O.-boys in Waalwijk op 2 Oct. a.s. Evenals vorige jaren het geval was, gaat dit eminent gezelschap dezen winter wederom een tournee maken en aalwijk heeft thans de eer om de K.R.O.-boys aan 't eerste begin van hun tournee te mogen begroeten. Als we nagaan wat dit gezelschap beteekent en de buiten gewone bekendheid die het geniet alom in den lande, kunnen we dit niet anders dan een eer noemen dat zij ook Waalwijk willen aandoen, ja zelfs hun tournee hier willen be ginnen. Het succes van den K.R.O.-Sextet- avond ligt nog versch in 't geheugen en wij twijfelen niet of velen zullen ook dit jaar willen genieten van deze pracht-uitvoering. Ten behoeve van het publiek zal ook dit jaar wederom door de K. J. M. V. „De Kruis ridders" en hunne helpers in de verschillende parochies een kaart verkoop langs de huizen gehouden worden en wij raden allen nu reeds dringend aan hiervan een ruim ge bruik te maken, ter voorkoming van alle teleurstellingen. De datum van deze voorverkoop enz. zal nog nader worden bekend gemaakt. BIOSCOOP, R. D. B.-THEATER. Een droom van Liefde. In het R. D. B.-Theater loopt deze week de luchtige operette-film „Een droom van Liefde". Zooals in de meeste films van dit genre is de inhoud niet de hoofdzaak en komt de charme van de komische ver wikkelingen de vroolijke melodieën en zoo voort. De namen van Martha Eggerth en Herman Thimig zeggen in deze voldoende. De kern per heele geschiedenis is dat een jeugdige prinses op de vlucht gaat daar zij zich geen huwelijks— candidaat wil laten opdringen. Na heel veel vreemde situaties is het ten slotte toch de voor haar bestem de huwelijkscandidaat, waar zij ver liefd op raakt. Een film om zich een avond kostelijk mee te amuseeren. LUXOR BIOSCOOP. Blanco de Ontembare. Deze film speelt in het Zuid westen der Ver. Staten, waar troepen mustangs rondzwerven die stammen van aan Spaansche landveroveraars ontsnapte paarden. Blanco, het hoofd van een dier kudden, wordt begeerd door Ghane Weijmer, een bewoner der streek. Na een spannend gevecht met een troep paardendieven krijgt Chane werkelijk het paard in zijn bezit. Hij hergeeft het dier echter zijn vrijheid en blijft achter met het meisje waarvoor hij liefde heeft op gevat. Vischwedstrijd van Visscherslnst Zondag 20 Aug. geeft de vereeni ging „Visscherslust" een nationaal hengelconcours. Verscheidene ver- eenigingen uit het land nemen eraan deel, o.a. ook „De Gouden Voorn" uit Utrecht, welke vereeniging over een uitstekend muziekkorps beschikt. Dit korps zal den aan het concours verbonden propaganda-optocht met muziek opluisteren. In den optocht zullen verscheidene vaandels der deelnemende vereenigingen worden meegedragen. Circa half een wordt vanaf het clublokaal (café Keetels) naar het vischwater gemarcheerd. De tocht zal gaan via Burg. v. d. Klokkenlaan, Stationsstraat, Groote Straat, Groensteeg, en de terugtocht Besoijensche Grintweg, Groote Straat, Mr. van Coothstraat. De wedstrijd zal plaats hebben in de Bergsche Maas in de nabijheid van de Pont. Na afloop van het concours zal de muziekvereen. „De Gouden Voorn" in het clublokaal enkele pittige num mers ten beste geven. Het geheel zal ook voor niet-visschers de moeite waard zijn eens een kijkje te gaan nemen aan 't vischwater en in 't lokaal. Als het weer medewerkt zal Zondag a.s. een drukke dag voor Waalwijk worden. □rootestraat Telefoon 109. waren, meerdere families met hunne kinderen daar een bezoek zouden brengen. Hier volge een korte be schrijving. Een korte zeggen we. Want willen we alles naar behooren ver melden, dan ware onze krant te klein. Wij raden daarom ieder met aandrang aan zelf eens te gaan kijken. Speciaal het onderwijzend personeel maken wij attent op het ontwikkelings element, dat in Burgers' Dierenpark voor hnnne pupillen gelegen is Langs den grooten verkeersweg Tilburg-Breda, die indertijd nog onder Napoleonsregiem werd aangelegd, nadert men het doel van de reis Men wandelt langs prachtige villa's, buiten, huizen, kinderspeeltuin, café's, tennis en wielerbaan, alles tot de moderne outillage van een stad behoorend. Zoodra men de monumentale trap betreedt komt men langs den vijver, waarin een aantal flamingo's, als weg- geloopen van een Japansche kamer scherm, een stille bespiegeling houden. Hier zijn ook thuis, zwarte en witte zwanen, blauwe reigers, aalscholvers en diverse soorten uitheemsche eenden en ganzen. Een stel kraanvogels maken familie van Dommelen alhier. In intieme kring werd deze gebeurtenis eenigszins feestelijk herdacht. Als leerares van de E.N.S.A.I.D. in fijne handwerken en kunstweven werden ook hare leerlingen van bin nen en buiten degemcente hierbij uit- genoodigd. Deze invitatie werd door de ^enuodigden dankbaar aanvaard. De collecte ten bate van het crisis-comité gehouden in de R.K. Kerk alhier heeft opgebracht f 81.26. Voor de pelgrims *die Zondag a.s. de bedevaart mede maken naar Ulicoten zijn de kerkelijke diensten aldaar gesteld als volgt le H. Mis om half 7, 2e H. Mis om half 9, plechtige Hoogmis tot intentie van de bedevaartganger om 10 uur. Het Lof om half drie, onder het Lof trekt de processie met het Allerheiligste door den grooten ver sierden tuin achter de kerk, waarna Tantum Ergo en Zegen met het H. Sacrament. De processie wordt op geluisterd door muziek. v§ Dinsdag speelden de Zwalu wen I en II uit v.m. Baardwijk, deze groep vol. Verder schrijdend ziet eveneens gecombineerd een vriend- men rotspartijen een natuurlijke ver- schappelijken wedstrijd, blijfplaats verschaffen aan een stel Z.waluwen wonnen met 32. oolijke bruine beren. Daar tegenover ^porters 3 alhier speelden huizen de wilde zwijnen, met hun le£>en E.S.\II te Elshout en won vervaarlijk lange snuit en borstelig nven me^ 3 0. ^SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddag half 10 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen gouden heerenring, roode dames muts, portemonnaie met inhoud. Aanrijding. Gisteravond werd de wielrijder D. v. H. op het St. Antoniusplein aangereden door den motor van v. D. v. H. werd tegen den grond gesmakt en kreeg een bloedende hoofdwonde. Zijn nieuwe fiets werd grondig vernield. De politie verzoekt de schuldvraag. Waarschijnlijk is de aanrijding het gevolg van een verkeerde manoeuvre van den motorrijder. Grasstrooperij. De politie betrapte eenige jongens bij het snijden van gras zonder dat zij daartoe permissie hadden. In verband daarmede is het misschien wenschelijk konijnenhouders er op te wijzen dat het streng verboden is gras te snijden in weiden of op verpachte wegbermen, zonder dat men daartoe eerst vergunning heeft gevraagd aan den pachter of eige naar Bijz. Vrijw. Landstorm. Voor de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm wordt heden middag ten 4 uur een schietoefening gehouden op de speelplaats der St. Petrusscholen. Over tapijten I. Alle voorwerpen die gebruikt wor den, moeten onderhouden worden en dit geldt dus zeer zeker voor vloerbedekking, waarover den ge- heelen dag en dikwijls met vuile schoenen geloopen wordt. Dit spreekt vanzelf, alhoewel de ervaring bewijst dat eenieder daarvan nog niet ten volle overtuigd is. K.E.M.I. Uitstapje. De sociëteit „Ons Genoegen", ge- i vestigd in café W. v. Helvoirt alhier, gaat morgen een uitstapje per autobus maken naar Valkenburg. Onderzoek spring stieren. Het onderzoek der springstieren zal in September a.s. plaats vinden te Waalwijk op 18 Sept. 11 uur, te Heusden op 18 Sept. 1 uur en te Almkerk op 18 Sept. 3.30 uur. Waalwijksche Zwemvereeniging Deze week waren er aan het zwem- i bad 864 bezoekers, de temperatuur was gemiddeld 20°. Burgers' Dierenpark. Bredascheweg Tilburg. Aan het verzoek van velen, eens iets te willen pennen over het prachtige dierenpark willen wij gaarne voldoen Ze deden ons enthousiaste verhalen over hun bezoek aldaar en waren overtuigd, dat indien men wist welke intresantigheden daar zooal te zien behaard. Na enkele fraaie collecties fazanten, pauwen, roofvogels en andere kleine roofdieren, arriveeren we aan de vermakelijke apenkooi. In het volgende hok springt dreigend een wolvin naar voren; zij heeft 5 jongen en speelt den baas in 't hok, ook over haar man. Dit wolvenverblijf is nog aantrekkelijker gemaakt door de getrouwe nabootsing der fabel die Roodkapje heet. Dam - en edel herten, bisons, kameelen en la-ma's, alsmede yaks en zebus vormen er een bezienswaardigheid, allen in rennen van 2500 M2 opper vlakte. Het verblijf der leeuwen, tijgers en panters is uniek. Als curiositeit wordt een jong leeuwtje grootgebracht door een hond. Na den rondgang een heerlijk zitje in 't restaurant onder den koelen schaduw der dennenboomen, voltooit het genot van een bezoek aan Burger's Dierenpark. Muzikale opluistering. De Bondsdemonstratie der Katho liek georganiseerde arbeiders op 3 September a.s. zal worden opge luisterd door de volgende 29 Muziek corpsen Muziekcorpsen van „De Jonge Werkman" uit Eindhoven, Cuijk en Loon op Zand, en verder door de volgende Muziekcorpsen L'Entree Joyeuse, en de Patronaats corpsen van St. Trudo en St. Catha- rina te Eindhoven; De Volharding te Aalst, Kunst Adelt te Hapert, Fanfare St. Nicasius te Heeze, De Vooruitgang te Nuenen, L'Union Fraternelle te Zeelst. Canisius-Harmonie te Nijmegen, Muziekcorps te Leutli, Kunst na Arbeid te Puijflijk, Harmonie Sint Barbara te Dreumel, Fanfare Cecilia te Cuijk, Crescendo te Boxmeer, Harmonie Juliana te Someren, Muziekcorps te Orthen, Muziekcorps St. Michael te St. Michielsgestel, Muziekcorps St. Jozef te Herpen, Montagne te Oss, Opwaarts te Tilburg, Harmonie St. Crispijn te Waalwijk, Apo'llo te Geertruiden berg, Hel— mondsch Muziekcorps, Oefening en Uitspanning te Beek en Donk, Harmonie St. Caecilia te Asten, Muziekcorps St. Lucia te Mierlo Dorp. DRUNEN. Gisterenmorgen vertrok van het station Drunen—Heusden, de groote processie naar Kevelaer, opgeluisterd door de Harmonie van Elshout. Ongeveer 12 uur kwam de pro cessie in Kevelaer. Om 4 uur trok men in processie met vaandels en banieren naar de groote basiliek, alwaar de H.Eerw. Heer Wouters het welkomstwoord sprak. Daarna had de wijding plaats van gouden en zilveren medailles, die werden uit gereikt aan den heer J. van Beek, broedermeester der afdeeling Raams- donksveer, en zijn echtgenoote, en den heer B Kollemans te Drunen, Kap. van Veldhoven uit Drunen hield een predicatie. Om 8 uur werd de fakkeloptocht gehouden. De tweede dag werd een alge meene H. Communie gehouden. Na de H. Missen werd de Kruisweg door het veld gehouden. Om 12 uur had de jaarvergadering plaats van bestuur en broedermeesters, waarin werd besloten dezelfde dagen te blijven handhaven. Na het Lof en de afscheidsoefe- ning ging de processie weer huis- aparts. Dinsdagmiddag had alhier de elhier de elfde tournooiwedstrijd plaats tusschen E.S.C. I uit Elshout en V.J.C. uit Drunen, die door E.S.C. werd gewonnen met 6—0. De Drunensche duinen wor den dit jaar weer buitengewoon druk bezocht, niet alleen door inwoners, maar ook door vreemdelingen. Zeer groot is het aantal verkenners, pad vinders en kampeerders die van het natuurschoon en de gezonde denne- lucht komen genieten. Door de postduivenvereeni- j ging «De Postduif« alhier, zal a.s. 1 Zondag een wedvlucht gehouden worden van uit Mons, afstand 162 y Donderdag 17 Aug. was het 12'/a jaar geleden dat mej. L. Mjka, afkomstig uit Oostenrijk, als 12-jarige wees werd geaddopteerd door de leesdienst worden gehouden, terwijl des nam. 2 uur voor de gemeente hoopt op te treden Ds. Louwe Kooymans van Waalwijk. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 5 uur Ds. J. C. Hagen. J.l. Dinsdag maakten de leden der Ned. Herv. en Geref. Knapen- vereenigingen alhier, onder leiding van hunne resp. leiders, de heeren C. B. Timmermans en W. M. Dal- maijer, een plezierreis per autobus naar Valkenburg. Des morgens circa half zeven werd de reis. aangevan gen na een mooie tocht arriveerde men te Valkenburg, alwaar de vele bezienswaardigheden werden be zocht, o.a. de gemeente-grot, de imi tatie kolenmijn, Wilhelmina-toren enz. In de beste stemming en hoogst voldaan keerden de jongens huis waarts. De Chr. Gem. Zangvereeniging «Excelsior» maakte j.l. Dinsdag een uitstapje naar Nijmegen en omstre ken. Het gezelschap bestaande uit circa 70 dames en heeren vertrok 's morgens per autobus en bezocht eerst Berg en Dal, waarna een be zoek gebracht werd aan de Belvedère, het Valkenhof, het Gemeentehuis, het Kronenburgerpark met grot enz. Te circa middernacht arriveerde het gezelschap weer in onze ge meente. CAPELLE. Na verschillende we ken van ernstige studie nam ons muziekgezelschap »Kunst na Arbeid« j.l. Dinsdag 15 dezer deel aan het Groot Nationaal Concours voor muziek- en zanggezelschappen, uit geschreven door de Stedelijke »IIar- monievereeniging van Grave« te Grave. Met als verplicht nummer »Les Francs Saliens«, »Gr. Marche Tri- omphale«, van Gadenne en als vrij nummer »Trois scenes de Garneval« van Sam Vlessing werd in de Afd. Uitmuntendheid met 275 punten een eersten prijs, een zilveren lauwer krans, behaald. Nadat de uitslag bekend was ge maakt, werd onder het blazen van een pittige marsch door de straten van het oude stadje Grave gemar cheerd naar de autobus, waarna in de meest opgewekte stemming de thuisreis werd aanvaard. Toen de vereeniging 's avonds in onze gemeente aankwam, werd, niet tegenstaande het niet zoo vroeg meer was, aan het Kerkeind uitge stapt en met muziek naar het repe titielokaal getrokken, waar directeur en werkende leden nog menige felicitatie in ontvangst hadden te nemen. Naar we vernemen heeft de ver eeniging het plan bij gunstig weer a.s. Zaterdagmiddag naar aanleiding van dit succes een muzikale wan deling te maken vanaf het repetitie lokaal in de Kom over Winterdijk, Hoogevaart en Nieuwstraat. Met een autobus van de garage Bruijns uit Oosterhout maakte de gemengde zangver. »'t Rozeknopje« j.l. Dinsdag 15 dezer een plezierreis. Reeds vroeg in den morgen werd vertrokken over Utrecht naar Hil versum, waar onder leiding van een gids o.m. een bezoek werd gebracht aan het Raadhuis, waarna door een der mooiste gedeelten van het Gooi naar Huizen werd getoerd. Van hieruit werd met een plezierboot een tocht gemaakt over het IJselmeer met een bezoek aan het typische Volendam en Marken. Des avonds werd de terugreis gemaakt over Baarn en Soestdijk, waarna het ge zelschap via het Sleeuwijksche veer te ruim 12 uur in de opgeruimdste stemming en hoogst tevreden weder thuis kwam. Met het meeste genoegen kan de zangvereeniging op dezen welbeste- den dag terugzien, en we gelooven wel, dat allen aan dezen dag de aangenaamste herinneringen zullen bewaren. De hengelaarsvereefiiging »De Maasmond« houdt a.s. Zaterdag 26 dezer te Gorinchem in samenwerking met de Gorcumsche hengelaarsver- eeniging een onderling concours, waarvoor door de Gorcumsche beugelclub een medaille voor het grootste procent visch en door de Capelsche hengelaarsvereeniging twee draagmedailles zijn uitgeloofd, waarvan één voor het grootste aantal visch en één voor het hoogste ge wacht aan visch. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse zal a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie optreden Ds. Teeuwissen uit Brugge. Het glas-, behang- en verfwerk van de ambtswoning van den Bur gemeester der gemeente Waalwijk, benevens dat van een dubbel hee renhuis voor rekening van Mevr. Wed. Wagemakers te Waalwijk is opgedragen aan de firma Gebr. van der Waals alhier. v.— Aan den dienstplichtige der lichting 1933 dezer gemeente, den heer D. de Rooij, is voor één jaar vrijstelling verleend wegens kost winnerschap. A.s. Zondag des namiddags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. Guittart uit Raams- donksveer. Des morgens half tien leendienst. Met het leggen van een kabel voor rekening van de P. N. E. M., welk werk uitgevoerd wordt door de aannemers-firma van Elshout uit 's Gravenhage, is men thans gevor derd tot den Winterdijk onder deze gemeente. In verband met de vorige week onder de grondarbeiders, hier aan werkzaam, uitgebroken staking, wordt door Rijks- en gemeentepoli tie >een oogje in het zeil gehouden. De Postduivenvereniging »Nog Sneller« alhier hield een wed vlucht vanuit Quievrain, met den volgenden uitslag: 1 2 3 12 Th. Groeneveld, 4 7 8 16 G. Vos, 5 6 13 C. Groeneveld, 9 11 A. v. Beek, 10 14 15 J. v. Oosterhoiu. Zes duiven en Konings Poule Th. Groeneveld. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Zondag 20 Aug. op te treden Ds. P. K. Keizer. WASPIK. Hel zoontje van den Heer K. alhier had het ongeluk onder een passeerende luxe auto te geraken. Met een hoofdwonde werd de kleine opgenomen en naar tien dokter vervoerd, die de wonde hechtte. Het ongeval liep nog be trekkelijk goed af. Den bestuurder trof geen schuld. Door Burgem. en Weth. is aan de Nederl. Chroomlederfabriek »Waspik« vergunning verleend in gevolge de Hinderwet, tot het uit breiden barer fabriek. Wegens de groote stijging van graanprijzen zullen met ingang van a.s. Maandag de broodprijzen worden verhoogd. De prijzen zullen dan bedragen: Tarwebrood 8 ons f 0,14; tarwebrood 12 ons f 0,20; water brood 8 ons f 0,16; Melkbrood 8 ons f 0,20. De verhooging is vastgesteld door de Centrale Bakkerij-Commis sie te 's Gravenhage. GEERTRUIDENBERG. Ook in deze gemeente is de zoozeer heer- schende besmettelijke ziekte mond en klauwzeer geconstateerd. Bij de navolgende landbouwers is het- vee door genoemde ziekte aangetast: A. de Jongh, A. J. van Dongen en C. H. Boons. Mej. J. G. A. Nillissen is met ingang van 1 September a.s. be noemd tot onderwijzeres aan de bijzondere R.K. Meisjesschool alhier. Predikbeurfyh op Zondag a.s. Ned. Herv. Kerk des v.m. 16 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie '»Immanuël« des n.m. half zes Ds. Slrating uit Ooster hout. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 19 Aug. 1933, des n.m. ten 6 ure (z.t.) Agenda 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Aanbieding gemeente-rekening 1932. 3. Aansluiting bij het streekplan Midden- cn West-Noord-Brabant. 4. Opheffing der Openbare Lagere School wijk A No. 49. Onder het rundvee en varkens van verschillende landbouwers, heerscht het mond- en klauwzeer Alhier vliegt sinds enkele dagen een sneeuwwitte zwaluw rond. Het beesje is vermoedelijk uitgebroed bij den kolenhandelaar Poelje. Het beestje heeft begrijpelijkerwijs veel bekijks. DUSSEN. Tot kerkmeester alhier is benoemd de heer Ant. van Hon- sewijk. HANK. Donderdag v.m. zijn door de gladheid van den weg, twee luxe auto's geslipt op de brug van hel Keizersveer. Beide auto's zijn tegen de ijzeren stijlen der brug gereden en zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, wat wel een wonder mag heeten. VLIJMEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 18 Augustus 1933, des n.m. ten 7.30 uur ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en SV. tot reductie van landpacht over 1932. 3. Goedkeuring der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1932 en van de begrooting over 1934. 4. Aanbieding der rekening van de gemeente en van het G.E.B. over 1932. U DENKT TOCH AAN DE Zondagmiddag van 5—9 uar In MUSIS SACRUM? 5. Voorstel van B. en W. tot her ziening van de overeenkomst met de N.C.B. tot oprichting van een destructor. 6.^Voorstel van B. en W. tot her ziening van de bouwverordening 7. Voorstel van B. en W. tot af stand van een aan de gemeente toekomend zakelijk recht van hypo theek. 8. Wijziging der begrooting 1933. NIEUWS UIT HEUSDEN, Heusden, 17 Aug '33. Dinsdag behaalde de «Heusden- sche Fanfare«, directeur de heer J. van Berkel te Ammerzode, op het concours te Grave een eersten prijs de eerste afdeeling. Naar we vernemen komt er op de scheepswerf, langzamerhand weer werk, zoodat er reeds een tachtig man is aangenomen en dat waar daar verleden jaar absoluut niets te doen was. I Kaatsheuvel, 17 Aug. '33. Gouden Bruiloft. Andermaal gaat Kaatsheuvel een ouden bruiloft vieren. Het krasse echtpaar Dolf Hollants-Reijnen in de Hoofdstraat, hoopt 27 Augustus a.s. het heugelijke feit van zijn gouden huwelijksfeest te herdenken. Dat de huurt reeds lang bezig is dit feest waardig voor te bereiden zijn we van Kaatsheuvel gewoon. D. E. S. Maakte onze R.K. Voetbalclub DE3 Zondag 13 Aug. een minder goed figuur door te Gilze te verliezen, op Dinsdag 15 Augustus heeft de club deze neder laag op een prachtige wijze hersteld door in het Nederlagen-tournooi, dooi de R.K. Voetbalclub Roda te Tilburg georganiseerd, met 71 van deze club te winnen, nadat -de vier voorgaande ontmoetingen allen door Roda gewon nen zijn. Waar nog slechts twee clubs tegen Roda moeten uitkomen, is de kans groot, dat DES uit dit tournooi als overwinnaar zal treden. Kaatsheuvelsche Boys. Zondag a.s. staat de Kaatsheuvel sche Boys een zware strijd te wach ten. De reserves Ie klas uit Dongen zullen aan den Horst op bezoek ko men. Deze friendly game zal ongetwij feld veel belangstelling trekken. Rijwielsport. Zaterdagavond worden op de Wie lerbaan der Kaatsheuvelsche Wieler club grooto clubwedstrijden gehouden, waarbij verschillende renners van naam zijn geëngageerd. Wil 't weer me dewerken, dan kunnen wij er op re kenen, dat de belangstelling niet gering zal zijn. Geslaagd. Voor het examen Hoofdacte slaagde onze plaatsgenoot de heer A. M. D. Pols alhier. Wij mogen den gelukkige ge in kwenschen met dit succes dat wij te vens een weinig voorkomende presta tie mogen noemen, daar geslaagde hel vorig jaar de akte Fransch wist te be halen en zich in ruim 10 maanden, uit sluitend met cursus Holthuizen, voor de Hoofdakte heeft weten te bekwa men. Beauraing. Buiten de vele particuliere auto's ver trokken j.l. Zondag van hier de eerste autobussen naar het genade-oord Beau raing. Vanaf het café de Bondt in de Marktstraat alhier, van waaruit de tocht georganiseerd werd, ving de tocht om 3 uur 's morgens aan. Gereden werd over Antwerpen, waar Mis ge hoord werd, Brussel, Dinant, Namen, Beauraing. Na een paar uren vertoe ven in het genade-oord van O. L. V., werd de terugtocht aanvaard, die even als de heen-reis zonder een enkel on vrijwillig oponthoud werd volbracht. De plannen bestaan om binnenkort andermaal dezen tocht te, ondernemen. Kookcursussen Klooster „Bethlehem", Kaatsheuvel. Sedert eenige jaren bezit Kaatsheu vel, dat vooruitstrevend is als weinig andere, een uitstekend modern inge richte „Kookschool" in 't klooster „Bethlehem" alhier. Verscheidene di ploma's zijn na het eindigen der cur sussen, die ongeveer twee jaar duren, reeds uitgereikt. De laatste weken werd het volledig diploma nog behaald door: P. Dingemans, Co-r v. d. Louw, Mien v. d. Hoven, To Leenaerts, Jeanne Schrauwers, Mien Span, Anna Steen bergen en Bep Vloemans. De zes laatstgenoemde dames volg den niet alleen den gewonen en meer uitgebreiden, maar ook den z.g. „fij nen" cursus. Allen waren wederom vol lof over de taktvolle leiding van de Zuster-leerares. Het zou voor Kaatsheuvel beslist 'n groot gemis zijn, als de school zou ge sloten worden, omdat er niet voldoende belangstelling voor is. 't Was zeer goed gezien, dat ook het fabrieksmeisje ge legenheid moet hebben om op een voordeelige manier Zaterdagsmiddags van half twee tot vier uur of Donder dags 's avonds van half zeven tot negen uur een smakelijk maal te bereiden, dat niet méér behoeft te kosten, omdat het smakelijk is toebereid. Ook al be- i K M-

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9