HINDERWA6EN wmieManiit. OJ MAANDA6 28 AÏÏBÜSTUS. MULDERS-SARS s Te koop: Nog enkele plaatsen a 14.50 per persoon. NAAR Stationsstraat 95, Waalwijk. Al zou U gouden tientjes voor 'n dubbeltje willen verkoopen Reclame geeft werk. stratie hebben toegekend. Weth. Eibers verzekert, dat de con trole bij gemeente-werken zeer serieus geschiedt door den bouwkundige. In dezen tijd zijn vele menschen die ge holpen moeten worden, in dienst ge nomen om hen wat te laten verdienen, daardoor is de rekening iets hooger. Spr. zegt toe van de gemaakte opmer king goede nota te zullen nemen. De heer van Haren merkt op, dat de opmerking niet als critiek bedoeld was. Spr. was van meening, dat de ge meente-bouwkundige door andere werkzaamheden te druk bezet zou zijn om nog voldoende controle te houden. De heer v. d. Waerden informeert nog naar een verhooging der uitgaven aan salarissen van Armmeesters. De Voorzitter zegt, dat hiertoe in dertijd een Raadsbesluit genomen is De rekeningen worden voorloopig vastgesteld. De vergadering wordt daarna sloten. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Koopt Id Waalwijk. Stennt de Waalwlfksche handel en Industrie. W. B. N.V. Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel. In de Donderdag 1.1. gehouden vergadering der N.V. Stoomschoen. fabriek A. H. van Schijndel werd tot Commissaris gekozen de heer Ir. W. Kootstra, Hoofdingenieur van het Stoomwezen in 't district Dordrecht, te Dubbeldam. P.T.I.-dienst op Koninginnedag. Evenals in het geheele land is ook te Waalwijk en op de post agentschappen te v.m. Baardwijken v.m. Besoijen de dienst der postwis sels, quitantiën en girostortingen en -cheques beperkt tot die met tele grafische of spoedbehandeling. Ook zijn het hoofdkantoor en de agent schappen gesloten voor den dienst der belastingbetalingen en voor de distributie van pasmunt. Deze beperkingen gelden derhalve voor 31 Augustusop welken dag de openstelling van het kantoor voor de drie diensten en de bestellingen en buslichtingen verder geen beper king of wijziging ondergaan. Op den dag, echter waarop hier de feestviering zal plaats vinden, dus op Zaterdag 2 September, worden de kantoren des middags te 14 uur voor den postdienst gesloten. Voor telegraaf en telefoon geldt de gewone openstelling, zoodat de busrecht houders tot 19 uur hunne post kun nen afhalen, De tweede(middag)-bestelling en de buslichting van 16 uur worden niet uitgevoerd. De Directeur: LANGERAAP. T.B.C.-vlucht. Naar wij vernemen hebben de R.K. Werklieden-vereeniging en hare onderafdeelingen krachtigen steun ver- leend aan de T.B.C.-vlueht van den Waalwijkschen Concoursbondook verschillende andere vereenigingen droegen 't hare bij en van tal van particulieren werd medewerking onder, vonden. Wij hopen dat ook ditmaal de T.B.C.-vlucht een volledig succes zal worden, evenals 't vorig jaar en zoo als dat ook elders b v. Tilburg en Kaatsheuvel 't geval is. Daarvoor roepen wij nogmaals aller steun in het mooie doel, de tuber- culose.bestrijding in ocze gemeente is dat dubbel en dwars waard. Wanneer dezer dagen om steun wordt ggevraagd, drage ieder naar vermogen bij, de laatste loodjes wegen 't zwaarst en helpen is beter dan geholpen moeten worden Oranje Comité Oranje-Huis Waalwijk (Centrum) De inschrijving voor de kinder— optocht, welke Zaterdag 2 Sept. a.s. om 2 uur gehouden wordt (verzamel, plaats in de Nieuwstraat aan het Hoekeinde) wordt Dinsdagavond ge sloten. Kinderen die nog wenschen deel te nemen moeten zich dus vóór dien tijd, Stationsstraat 28, opgeven. De kinderfilm voorstelling in de groote zaal der R.K. Werklieden- vereeniging begint om 4 uur. Alle kinderen worden daarbij uit- genoodigd, die de lagere school be. zoeken en in het Centrum woonachtig zijn. Een versnapering zal worden aan geboden en na afloop nog een ver. rassing voor ieder kind. Centraal Oranje-Comité. De opbrengst van de speldjes verkoop, ten bate der nieuwe kerk in Delft, 15 Aug. 1.1. gehouden, bedroeg f55.- Ondersclieiding. Roeds tallooze malen hebben wij kunnen meedeelen dat de heer Pulles- Heesbecn alhier op verschillende bak kerswedstrijden bekroond was. Voor kort behaalde hij op de „Brc- bata" te Apeldoorn nog den len prijs voor zijn inzending krentenbrood. Dat de bijzondere vakbekwaamheid van den heer Pulles ook in vakkrin gen naar waarde wordt geschat, blijkt wel uit het feit, dat hij den laatsen tijd herhaaldelijk wordt aangezocht om zitting te nemen in de jury bij bak kerswedstrijden. Vorige maand was hij jurylid op den nationalen wedstrijd te Utrecht en thans is hij weer aange zocht voor den wedstrijd die op 20 en 21 Sept. te 's-Bosch zal gehouden wor den. Deze eervolle onderscheidingen zijn een bewijs voor de vakbekwaam heid van den heer Pulles. Pluimveetentoonstelling. Dc Waalvvijkschc Pluimveeten toonstelling zal in het najaar weder om een groote club-tentoonstelling houden, Bijz. Vrijwillige Landstorm. 3» Zaterdagmiddag wordt de jaar- lijksche schietwedstrijd der afdeeling Waalwijk van den Bijz. Vrijw. Land storm gehouden. De Dwergenstad. De Dwergenstad die thans op het daarvoor zeer gunstig gelegen raadhuis plein alhier is verrezen, heeft gisteren avond haar poorten geopend en reeds een flink aantal bezoekers binnen haar muren gezien. Op het eerste gezicht vormt alles in dit miniatuurstadje een harmonisch geheel met zijn dwergen-bewoners en biedt het een sprookjesachtig aanzicht Maar het zijn de bezoekende normale menschen die deze harmonie komen verstoren en het valt dan pas duidelijk op hoe nietig klein de gebouwtjes, de kamertjes en meubeltjes en vooral de bewoners van het dwergenstadje zijn. Eigenaardig dat men onwillekeurig die kleine mannetjes en vrouwtjes aan spreekt op een manier als men dat een kind zou doen. terwijl de meesien den leeftijdsgrens voor volwassenen reeds lang bereikt hebben en wat de ontwikkeling hunner verstandelijke vermogens betreft voor geen normale menschen behoeven onder te doen. Vanaf het bordes(je) van het raad- ïuis(je) verwelkomt de (het) burgemees- ter(tje) de bezoekers om vervolgens in hoogst eigen persoon als gids te fun- geeren en ons de bezienswaardigheden in zijn stad te toonen. Hij voert ons langs het café „Klein maar dapper", laat ons even een interieur zien van een lilliputters woning met het kinder speelgoed.achtig meubilair, de brandweer.man (ook in zakformaat) staat bij het brandweer luis op post, terwijl een politie-agent, die gemakkelijk onder je beenen door can loopen, met ernst en vol plichts betrachting toeziet of geen overtredin gen worden begaan. We passeeren diverse winkeltjes, de ponny-stallen, aet postkantoor, de kerk en de Rats- celder om tenslotte geintroduceerd te worden voor een gratis circus- en variété voorstelling. De kleine artistjes werken hier een leel aardig programma op zeer vlotte wijze af. Paarden.dressuur, acrobatiek, j edresseerde honden, clowns, muziek, virtuoos, snelteekenaar, kortom al wat zooal„bij een circus of variété—voor stelling wordt opgediend wordt ook hier in een vlot tempo vertoond 't Is zeker de moeite waard eens een kijkje te gaan nemen in dat kleine gedoe de groote menschen zullen het ypisch vinden en zich van hun groot- leid bewust gevoelen naast die kleine menschjes, maar meer nog genieten de kinderen voor wien het hier is als in een sprookje Zij kunnen boven- dien nog gratis rijden op de kleine dwerg-paardjes. Wij wijzen verder nog op de spe ciale kinder-voorstelling die blijkens vorenstaande annonce Maandag om 10 uur gegeven wordt, tegen verlaagde entrée. Evenals overal elders zal ook hier de dwergenstad niet over het „vreem. delingenbezoek" te klagen hebben en dat zeer terecht. Ongevallen Een jongen die achter op een vracht, auto was geklommen en er plotseling afsprong, werd door een volgende auto aangereden. De chauffeur remde uit alle macht maar toch werd de onvoorzichtige tegen een trottoirband gedrukt, waardoor hij eenige wonden opliep, die door dr. L. verbonden werden, Een zoontje van de wed. L was op het brandspuithuisje aan den overweg S. S. geklommen en had het ongeluk er af te vallen; hij bleef aan een der pinnen hangen. Een agent van politie verloste hem uit zijn netelige en pijnlijke positie en bracht hem naar de kliniek der Eerw. Zusters waar hij voorloopig verbonden werd. ZiEen tweejarig zoontje van D. uit de Putstraat, kwam in een flesch te vallen z'n hand werd ernstig verwond door de scherven, zoodat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Rondvlucht 1933. Zooals men weet wordt gisteren en vandaag een rondvlucht gehouden met een 30-tal vliegtuigen. Zij komen heden uit Twente en zullen ongeveer 11.45 boven Den Bosch, 1210 boven Breda zijn. Tilburg passeert men ditmaal 10 K M. benoorden. Men zal er dus mogelijk hier in de omgeving iets van kunnen waarnemen. Gevonden voorwerpen. Op het politie bureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na. volgende gevonden voorwerpen Blauwe ceintuur, rijwielhandpomp. Inlevering van Rijksgoederen. Door den Indeelings.districtscomman dant te 's Hertogenbosch is bepaald, dat de inlevering van de rijksgoederen door de dienstplichtigen die op 1 October as. naar de aanvullings reserve overgaan, zal plaats vinden als volgt Te Waalwijk op 28 October voor de gemeenten Waalwijk, Hedikhuizen, Drunen, Heusden en Nieuwkuijk, Herpt, Wijk c.aEethen, Veen en Oudheusden. Te Raamsdonksveer op 23 October voor de gemeenten Raamsdonk, Waspik, Loon op Zand, Geertruiden berg, Dongen en Made c.a., Sprang- Capelle en 's Gravenmoer. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Apeldoorn vestigt de aandacht van crediteuren van gefailleerde onder nemingen op de omstandigheid, dat bij verkoop hunner vorderingen op die ondernemingen van instellingen, als Het Nationaal Belang de Speur der, de N.V. Zamora en soortgelijke onder anderen naam, zij gewoonlijk geen geld ontvangen, doch winst- deelende obligaties dier instellingen, waarvan de waarde nog zal moeten blijken. Herhaaldelijk is het voorgekomen dat cedeering van vorderingen van deze instellingen op teleurstellingen uitliep. Het wereldduurrecord wielrennen verbeterd. De Eindhovensche wielrenner Jan van Hout heeft op de wielerbaan te Roermond het wereldduurrecord van Oscar Egg met 311 Meter verbeterd en gebracht op -14 Km. 588 M. Gemengd Nieuws De slaapziekte te St. Louis. De te St. Louis heerschende slaap ziekte heeft tot dusverre 23 dooden ge- ëischt. Spoorwegongeluk bij Washington. De sneltrein New YorkNew Orleans is in de nabijheid van Washington ontspoord. De locomotief en de drie eerste wagens stortten in de Potomac- rivier. Vier personen, onder wie de machinist en de stoker, kwamen om het leven. Meer dan 40 passagiers weT- den gewond, van wie 5 ernstig. Nader wordt gemeld, dat het onge luk is veroorzaakt door het instorten van de spoorbrug over den Oostelijken arm van de Potomac, die door het aanhoudende noodweer sterk is ge zwollen. De passagiers vluchtten in nachtgewaad uit de wagons en werden in een hulptrein naar Washington ge bracht. ADVERTENTI6N. Met vreugde geven wij ken. nis van de geboorte van een dochtertje BERNADETTE. G. MAAS. A. MAAS-MAAS. Waalwijk, 26 Aug. 1933. weinig gebruikte, zeer moderne en een ijzeren, wit gelakt Waar zegt de Uitgever. 50642 Aanbevelend, TELEFOON 141. U G H VAN OJIMA* dan zou U dat nog niet tukker?, als U het niet bekend maakten Wanneer niemand iets af weeft van het product dat U maakt, f100 kunt U dan verwaohten, dat men het zal koopen. Koopt U zelf soma iets waar U niets van af weet? In een of andere vorm Is reclame noodlg. Thans meer dan ooit, thans beter dan ooit. Reclame doet koopen. BEAPRAlNfl jnootschopv.Reclom. leizersgrochl 2834 Imilardoro-CfiJU'tud

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 12