DE EG10 fiN lil ZHiDEN. Mederom da^eliilis verscti verlirj]g&dar K O K J S Prima Bonbons en CMade B. ÜOLSÏ ËRËK-LAO ARDE ZUURKOOL IKIET SPEKDE MER KOitlT! F8AUE BRUINE Motten ANTON HOLTGRËFË t 8. 8. THEATER. T 282 Brief uit Waspik. is het adres Amandelspeculaas Wederom ontvangen H. de Bont-v. Huiten No. 69. Zaterdag 26 Aug. 1933. 56e Jrg. DERDE BLAD. Waspik, 24 Aug. 1933. Geachte Lezer! Als deze brief U onder de oogen komt, zijn we allen wellicht al een beetje in feeststemming en het zal U dan ook wel niet lusten om een lang epistel van ondergeteekende te gaan zitten verwerken. We hebben dan den laatsten dag der z.g. persweek, (door sommigen wel eens ondeugend de »pestweek« genoemd) te pakken en in den namiddag zoeken wij zoo langzamer hand ons kermispakje op, om tegen den avond, onder het genot van een schuimend glas bier in een café, of een heerlijk kopje thee en een extra goede sigaar hij moeder de vrouw de kermis »in te luiden«. Het is opmerkelijk dat voor velen, vooral voor ouderen, deze »voor- avond« het grootste kermisgenoegen is. Het idee van een paar daagjes vrijaf, een paar daagjes plezier en jolijt, brengt ons allen in een ge noeglijke sfeer, waarin we zelfs onze vijanden, als we die hadden, de hand zouden willen drukken. En hij die deze aangename gemoeds toestand niet aanvoelt, kan van de kermis niet verwachten, wat hij er eigenlijk van verwachten moest. We hopen dat dezulken er niet velen zullen zijn. Ondanks de vele attracties, die dit jaar de straten weer zullen vullen, bestaat de hoofdschotel der Waspiksche kermis in hoofdzaak uit de matinées in de Harmoniezaal en in Hotel Montens en verder uit de hals in de diverse café's. Vooral die matinée's geven de Waspiksche kermis een hijzonder cachet en op verschillende groole kermissen in den omtrek zal men ze dan ook vergeefs zoeken en kan men des voormiddags haast niet zien dat 't kermis is. Als vanzelfsprekend moet daar dan ook een groot percentage van de gezelligheid ontbreken, want de te-goeder-trouwe gezelligheid, waardoor Waspiksche kermis be roemd is, wordt op die matinée's geboren. Onder lach en scherts wordt daar alle rang- en stands verschil weggevaagd en wordt alles voor drie dagen weer één groote gezellige familie. Moge het ook dit jaar weer zoo wezen Geachte Lezer, ik zou U nog kunnen vergasten op een opsomming der verschillende vermakelijkheden, maar me dunkt, de winkelelalages zijn rijk voorzien van reclameplaten. Ook zou ik U nog een »leelijk wa terleidingpraatje kunnen vertellend, maar daarvoor zijn we nu niet in stemming. Ik zal dus niet langer Uw aandacht opvragen, maar eindig met ieder Waspikker een genoeg lijke,'n vroolijke en »goed-gevierde« kermis toe te wenschen. ADEPT. PROVINCIAAL NïEÜWh Waalwijk, 25 Aug. 1933. Benoeming. Z.H. Excellentie de Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot Pastoor te Millingen de W.Eerw. Heer A. F. W. Verwiel Czn., geboren te Waalwijk op 21 October 1886. De Z.Eerw. Heer Verwiel werd priester gewijd op 17 Mei 1913 door Mgr. v. d. Ven, Bisschop van 's-Bosch. In 1913 werd hij benoemd tot kape laan te Tilburg (Broekhoven) en in 1922 werd hij overgeplaatst naar Til burg (Bredasche weg). Wij bieden den oud-Waalwijker onze gelukwenschen aan. Rijksvakschool. Naar wij vernamen hebben zich voor den a.s. cursus der Rijksschool vooi Leerlooiers en Schoenmakers reeds 22 leerlingen aangemeld. Deze zijn over de verschillende afdeelingen als volgt verdeeld: looierij 5, schoenmakerij onderwerk 10, bovenwerk 7. Voor de looierij is men nog met een 3-tal per sonen in bespreking, terwijl ook voor de schoenmakerij nog met enkelen on derhandeld wordt. De cursussen beginnen den eersten Maandag in September. Zij die de school in het cursusjaar 19331934 nog wenschen te volgen, kunnen zich nog aanmelden bij den Directeur. De Batafabrieken te Best. Naar de Prov. Crt. verneemt, is door Ged. Staten van Noord-Brabant in hun jongste vergadering goedkeu ring verleend aan het besluit van den raad der gemeente Best tot ver- onze zeer FIJN GEKRUIDE 25 cent per hal! pond. gjSSjjT" Ook aan de wagens. Elec, Luxe Bakkerij PULLES-HEESBEEN - Tel. 99. koop van ongeveer 160 H.A. grond aan de N.V. Bata Schoenfabrieken, gevestigd te Amsterdam. Het moet in de bedoeling liggen dat in de spoedig te bouwen fabrie ken uitsluitend Nederlandsche arbei ders. worden tewerkgesteld. De N.V. is voornemens zelf op het aange kochte terrein, dat gelegen is ten Zuiden van het Wilhelminakanaal, wegen aan te leggen, scholen en ver gaderlokalen te bouwen en meer in richtingen van socialen aard te stich ten, zoodat men wellicht spoedig zal kunnen spreken van een Bata-dorp 1 Tot zoover genoemd blad. Met belangstelling hebben we vernomen dit mede naar aan leiding van een ingezonden stuk in ons vorig nummer dat de Kamer van Koophandel voor de Langstraat, zooals steeds, ook ten deze diligent is geweest. Zij heeft onmiddellijk, dus direct na 't bekend worden van de beslissing van den gemeenteraad van Best de leden, betrokken bij de schoen- en leder industrie bijeengeroepen om den hierdoor geschapen toestand onder 'l oog te zien en daarna een gedocu menteerd adres aan Gedeputeerde Staten en aan den minister van economische zaken is direct ver zonden. Ook kwam ons nog ter oore dat de burgemeesters van een 8-tal schoen- en lederplaatsen te Waalwijk hebben geconfereerd om te beraad slagen wat in deze nog te doen zal zijn. Meerdere bijeenkomsten en be sprekingen zullen vermoedelijk vol gen, ook na bovenstaande beslissing van Ged. Slatcn. Zij zijn actief ten aanzien van dit besluit. Mogelijk en hopelijk is bij den raad van ministers nog iets tenminste te bereiken, want de beslissing van Gedeputeerde Staten zonder meer, kan voor een groot deel van indu strieel Brabant op verschillend gebied een nieuwe ramp beteekenen, waartegen mogelijke voordeelcn o.i. niet opwegen. Wij vernemen alsnog datpdoor de «centrale voor de schoen- en leder industrie» een krachtig vertoog tot de regeering is gericht terzake de fabriek van Bata in Best. Gemeente-Teekenschool. De nieuwe cursus van de Gemeente lijke Teekenschool te Waalwijk vangt aan 3 October a.s. De jaarlijksche tentoonstelling van de werkstukken der leerlingen wordt gehouden op Zondag 3 September, van 105 uur. Nieuwe zaak. Zooals wij Woensdag reeds in het kort mededeelden, zal hedenmiddag de nieuwe zaak van den van ouds be kenden manufacturenhandel fa. Gez. v. d. Sanden, worden geopend. Het nieuwe pand met zijn twee groo te etalage-ramen, is een prachtstuk werk van ontwerper en uitvoerder (de heer A. van Hulten-Krol, alhier), en we mogen met recht zeggen, dat het centrum onzer plaats hierdoor weer oen aanmerkelijke verfraaiing heeft ondergaan Ook het inwendige ziet er zeer keu rig uit. Er zijn twfee groote winkel ruimten, de eene daarvan wordt ge bruikt voor de manufacturen-afdee- lingen de andere voor bedden, matras sen, enz. Deze laatste afdeeling is aan merkelijk uitgebreid en thans zijn hier ook ledikanten en slaapkamerameu blementen in ondergebracht. Tevens is een geheel nieuwe afdeeling, n.l. Perzische tapijten, aan de zaak toege voegd. Ook hierin zal de firma den goeden naam, die zij in de 80 jaren van haar bestaan gevestigd heeft, we ten hoog te houden. De lieer Jan van Mil, die de zaak thans drijft, heeft door deze nieuwe inrichting bewezen, met zijn tijd mee te gaan. Wij mogen hem het beste succes toewenschen met zijn nieuwe zaak, die nieuw is in alles, maar daar bij de gevestigde reputatie houdt van soliditeit en degelijkheid. Morgen, voor de opening zal de zaak worden ingezegend door den H.Eerw. Heer Deken van Riel. Begin van brand. Woensdagavond circa 9 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in de kapperssalon van den heer W. van Raak aan de Haven. Het vuur was ontstaan in een berg- kast en verspreidde zich van daaruit naar de damessalon. De brandweer was onder leiding van brandmeester Hendriks zeer spoedig aanwezig en wist het vuur, eerst met een straal op de waterleiding en daarna met de mo torspuit, nog in zijn begin te stuiten. Desondanks was de schade, die in de salon werd aangericht, zeer groot, vooral ook door de massa's water die er werden ingespoten. Een Permanent Wave-toestel met toilet en leeren fau teuil werden geheel vernield. Voorts verbrandde een partij klee- ren en linnengoed en werd een droog installatie onbruikbaar gemaakt. Merkwaardig genoeg bleef de groote etalage-ruit heel, terwijl alle kleine ruitjes het begaven. De schade wordt door verzekering gedekt. Men vermoedt, dat kortsluiting dé oorzaak is van den brand, die dank zij het spoedig optreden der brandweer, nog in zijn begin kon gestuit worden. ettt groote sortecriag FIJNE LIEVERKOEKJES U1TDEELERTJES (hetl voordeelig) PALETJES JAVAANTJES. Ook in luxe blikjes verkrijgbaar. Probeert ook allen eens onze 2 ozts voor 25 cent- Grootestroat WAALWIJK. De politie hield de talrijke kijklusti- gen op een afstand, zoodat het ver keer in de Grootestraat gewoon door gang kon vinden. Motorongeluk. Donderdagavond had in de Groote straat vlak bij het Postkantoor 'n mo tor-ongeval plaats, dat nog goed is af- geloopen. De heer J. v. B., uit Meeu wen, reed daar met zijn echtgenoote op de duo, toen plotseling de voorvork van zijn motorrijwiel brak. De motor raakte aan 't slingeren en de beide opzittenden werden tegen de keien geslingerd. v. B. werd bewusteloos opgenomen en in de woning van den Postdirec teur binnengedragen. Hij had een lich te hersenschudding een paar gebro ken tanden en eenige ontvellingen be komen. Dr. Kolster verleende genees kundige hulp. De duo-passagiere kwam er zonder verwondingen af. Later op den avond kon het echt paar per auto naar Meeuwen gebracht worden. De motor liep ernstige schade op. Door de kalme vaart waarmede de bestuurder reed is het ongeval nog zoo betrekkelijk gunstig afgeloopen. Aanrijding. In de Grootestraat werd de koop man K. uit Drunen, die naast zijn wa gen stond, aangereden door een luxe auto, bestuurd door den heer K. De man werd tegen den grond ge smakt en kreeg een schouderverwon ding, die door Dr. van Seters uit Dru nen werd verbonden. De politie onderzoekt de schuld vraag. Toen de heer P. M. in wat al te groote vaart den hoek van de Mr. van Coothstraal omreed, kwam hij in bot sing met een jonge dame, die daar 't midden van den rijweg hield. De bot sing was hevig en de jonge dame kwam op den grond terecht, maar wonder boven wonder had geen der botsenden, noch de rijwielen, eenig letsel van beteekenis bekomen. beentje voor zullen zetten en niet voor elkaar zullen willen onderdoen. Dat verzekert reeds bij voorbaat een mu ziekfestijn dat op hoog peil zal staan en waarop de vele muziek-liefhebbers van hier en elders volop zullen kunnen genieten. Zooals te doen gebruikelijk zullen er ook verschillende attracties op het feestterrein geplaatst worden, waar van vooral de groote danssalon van Jacobs wel de grootste aantrekkings kracht zal blijken te bezitten. Het festival wordt gehouden op het terrein voor de muzieknis en langs het Patronaat in de Min. Loeffstraat, dat om verschillende redenen het meest geschikt werd bevonden. De aan het festival deelnemende gezelschappen voeren hun nummers uit op de mu zieknis, ternwijl de avondconcerten zullen gegeven worden op een meer naar achteren, speciaal daarvoor te bouwen muziektent, zulks om hinder van de dansmuziek te vermijden. Bij onverhoopt slecht weer worden de avondconcerten in de groote zaal van het Patronaat gegeven. Voor de avondconcerten heeft men beslag weten te leggen op de: alom be kende fanfare uit Aminerzoden, de har monie „Concordia" uit Loon-op-Zand en de harmonie der Jongenscongrega- tie uit Drunen, zoodat deze uitvoerin gen iets bijzonders beloven te worden. Hoe allerwege met den opzet van het festival wordt meegewerkt en steun wordt verleend, blijkt wel hieruit, dat alle daartoe aangezochte autoriteiten en vooraanstaande ingezetenen zich be reid hebben verklaard zitting te ne men in het eere-comité en tal van bij dragen voor medailles zijn beschik baar gesteld. Ons staan op 9, 10 en 17 September a.s. enkele mooie dagen te wachten van hoogstaand muzikaal genot, die zeker ook een prettige drukte in onze plaats zullen meebrengen. Laten we hopen dat ook liet weer 'n beet je mee werkt om de moeiten en zorgen van het volijverige comité met succes te bekronen. Waalwijksche Zwemvereeniging. Aantal bezoekers 489. Temperatuur 18^ graad. Over Tapijten. II. Het behoeft geen betoog, dat het vuil en vooral wanneer het zanderig is, den levensduur van een tapijt ten zeerste beinvloed. Zooals een. weinig zand voldoende is om een mes van hard staal aan te zetten, zoo ook is vuil dat zich tus- schen de wolvezels bevindt, voldoende om deze, wanneer er over het tapijt ge- loopen wordt, door te snijden en zoo doende uw tapijt te ruineeren. Schoonmaken is dus de boodschap, i K.E.M.I. Ui Is lapje Missie—r a a i kri ng De Missie-naaikring der parochie van St. Jan Baptist zal op dit jaar een uitstapje maken naar Zeeland en daar Middelburg en Vlissingen bezoeken. VOOR ECRTE EN Fa. P. T. ©SIS ME9JDEN Oe Uzer- en Verfhandel" g&AOHUISPLnK T£ W3A&.WIJK. TELEFOON 72, MOSK met een heerlijke kop koffie, vervol gens in Roermond en als laatste etappe vóór Valkenburg, werd in het «Oranje Hotel» te Sittard een heerlijk koud «elf uurtje», door een up to date kellner geserveerd. Dat er veel van het programma van dien dag «in het water» is ge vallen, behoeft niet gezegd te worden. Een keurig, in de puntjes verzorgd diner in Hotel «Prins' Hendrik», waar een echt collegiale stemming heerschte, besloot den dag in Val kenburg en werd vervolgens getuft naar Maastricht, waar tot slot, een bezoek werd gebracht aan Hotel Café Restaurant «Les Pays Bas» op het Vrijthof, waar èn de joviale eigenaar, èn de allerliefste keurige stemmingskapel allen een paar echt gezellige uren heeft verschaft. VERWACHT de geweldige nieuwe schlager (HET MEISJE MET EEN MILLIOEN) mei MAG DA SCHNEIDER, FRITZ SCHULZ, H TH 1 MIG etc 50627 FESTIVAL 1933 TE WAALWIJK- Nog slechts 'n paar weken scheiden ons van de groote muziekfeesten die hier op 9, 10 en 17 September a.s. ge houden worden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der harmonie St. Jan en het zal velen zeer zeker benieu wen hoe de vooruitzichten hiervoor zijn en hoever men met de voorberei dingen gevorderd is. Wat de deelname betreft, deze heeft aller verwachtingen overtroffen, niet alleen kwantitatief, maar ook kwali tatief. Onder de circa 25 gezelschap pen die hebben ingeschreven, bevin den zich b.v. de beroemde Fanfare „St. Cecilia" uit Aminerzoden, de hier niet minder gunstig bekende harmonie „Concordia" uit Loon-op-Zand, „Eu- phonia" en „Apollo" uit Kaatsheuvel, „Jongenscongregatie" en „Volharding" uit Drunen, „St. Crispijn" en de lieder tafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk, de liedertafel uit Dongen en tal van andere bekende muziek- en zanggezelschappen. Ook het bekende mondorgelcorps „Juliana" uit Vught ontbreekt niet op het programma. Het ligt voor de hand dat dergelijke prima corpsen, die een naam hebben op te houden, op dit festival hun beste R. D. B.-Theater. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de Directie van het R. D. B.-Theater alhier om binnen kort de zaal van dit theater te res- taureeren en te verfraaien, zoodat het aspect van de zaal er een war mer en intiemer karakter door zal krijgen. Waalwijksche Ver. van Vergunning houders. Het uitstapje vaji bovengenoemde vereeniging naar Valkenburg, mag, het slechte weer er buiten gelaten, als goed geslaagd beschouwd worden. Al viel de regen bij stroomen, toch startte om ruim zes uur een bus met 31 personen, en 't mag gezegd, de stemming was goed. In Eindhoven, bij de familie Nijpels, werd de inwendige mensch versterkt Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEDE Nü BIOSCOOP. «The Ladg of the Nightclub R.D. B.-Theater. Temidden eener duistere geschie denis staat de knappe eigenaresse van een nachtclub, voortreffelijk ge speeld door Mayo Methot. Zij ont vangt dreigbrieven en weet daaruit dat men haar op een zeker tijdstip wil dooden. Alle voorzorgsmaatre gelen door de politie, onder leiding van Colt, genomen baten niets en zij sterft. Tegelijk vinden nog eenige andere moorden plaats, onder de meest geheimzinnige omstandighe den. Aanvankelijk schijnt Colt mach teloos te staan tegen de blijkbaar duivelsche middelen, doch tenslotte gelukt het hem heel onverwacht de persoon van den dader te vinden. Wie dat is blijft tot de laatste oogen- blikken voor den toeschouwer een raadsel. Een gegeven dus voor een zeer spannend en boeiend filmwerk. Mam'zelle Nitouche. Luxor- B ioscoop. Dit werk is verfilmd naar de wereldvermaarde operette. Denise (Anny Ondra) is een deugdzaam, in een klooster opgevoed meisje, dat door samenloop van om standigheden met het tooneel in aanraking komt en zich ontpopt als een eerste-rangs artiste. Zoo komt zij in connectie met een jong officier, die een afscheidfeest geeft voordat hij zal gaan trouwen. Hij mag de tooneelspeelster Mam'zelle Nitouche graag, maar hoe groot is zijn verwondering als later blijkt dat zij en zijn aanstaande bruid dezelfde zijn. Een gezellige amusementsfilm. Schapenfokdag J.l. Woensdag werd te 's-Herto- genbosch de 4e Schapenfokdag van het Noordbrabantsch Texelsch Scha penstamboek gehouden, met mede werking van de Commissie voor veemarktbelangen te 's Bosch. Wegens verhindering van Burge meester van Lanschot en van den Voorzitter den heer A. D. van dei- Schans werd na een inleidend woord van den heer Ir. Al iens, de Fokdag door Wethouder Krijgsman geopend. Als jury fungeerden de heeren Ir. Swierstra te Utrecht en de heer E. Covers te Alkmaar, met den heer Ir. Tromp te Breda als arbiter. In totaal waren 250 dieren aan gevoerd. De indeelingen waren als volgt Tweejarige en oudere rammen. (9 aangiften). 2e prijs de 4'/a-jarige Y 65 van A. I). van Buuren te Meeuwen. 3e pr. b. de 2'/2-jarige Y 95 van Johs. van Tilburg te Genderen. 3e pr. c. de 7'/2-jarige Y 3 van J. A. van der Schans te Drongelen. 3e pr. d. de 2'/2-jarige Y 81 van denzelfden. Rammen geboren in 1932. (10 aangiften.) 4e pr. a. Y 119 van G. van dei- Beek LGzn. te Genderen. Drietallen ramlammeren. (5 aan giften). 2e prijs W. van Gammeren te Drongelen. Tweetallen ramlammeren. (14 aan giften). Ie prijs G. F. Kistenmaker te Werkendam. 2e pr. a. M. Millenaar te Dussen. 2e pr. b. A. D. van Buuren te Meeuwen. 3e pr. a. G. v. d. Beek LGzn. te Genderen. 3e pr. c. M. Millenaar te Dussen. 3e pr. d. dezelfde. Ooien geboren voor 1932 met hare in 1933 geboren lammeren, (minstens 2) (17 aangiften). lepr. J. A. van der Schans te Drongelen met Y 328 en lammeren van ram Y 3. 2e pr. a. A. D. van Buuren te als

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9