JAN VAN MIL Dinsdag 19 September Dinsdag 3 Deleter. Loopjongen. filgeheeie Opruiming Markt. WAALWIJK Deze week speciale aanbieding in Rieten reismanden vanaf 50 et. r WAALWIJK Rectificatie. Nette Jongen, Schooltasch Prima Leer fi.50, Schooletuis, grlffeldoozen, kleurkrijt, doosjes griffels, puntenslijpers, cahiers, schrijfblocs enz. Speciale aanbieding met een GROOTE KAATSBAL CADEAU. ■9* SPEET IS GOEDKOOP. Manufacturen, Bedden, Meubelen C. Houhen-LuüctiX. te Rotterdam genoodigcl ter bezich tiging van de naar haar geoctrooieerd systeem vervaardigde voetbalschoe nen. üe heer van Gent uit Waalwijk hield daarbij een zeer geslaagde causerie over de voetbalsport in de laatste 50 jaar en over de uitrusting voor die sport, waarbij tevens,hel nieuwe systeem voetbalschoen werd gedemonstreerd. Verschillende sport beoefenaren trokken de schoenen eens aan en betuigden met de grond gedachte van dit systeem en den pasvorm hun ingenomenheid. (V. v. d. S.) Festival Harmonie St. Jan. Telegram H. M. de Koningin. Op het huldigings-telegram dat Za terdag j.l. werd verzonden bij de ope- nings-plechtigheid van het Festival, mocht het comité het volgende dank schrijven ontvangen: 's-Hage, 13 Sept. 1933. H. M. de Koningin heeft mij op gedragen, het comité ter herdenking van het 10-jarig bestaan van het harmonie-corps „St. Jan" Haren dank over te brengen voor de betui gingen van aanhankelijkheid en trouw ter gelegenheid van het 35- jarig regeeringsjubileum. De particuliere secretaris van H. M. de Koningin, o.l. De ordonnans-officier, (get.) R. RöMER. Trekking loterijen. De trekking van de beide loterijen, georganiseerd door het festival-comité, welke was aangekondigd op Zondag 17 Sept., zal, omdat Zondagavond met het oog op het festival de tijd daarvoor te beperkt zal zijn, hedenavond 7 uur plaats hebben, in het Patronaatsge bouw of op het festival-terrein. De harmonie „St. Jan" zal daarbij haar medewerking verleenen en eenige nummers ten gehoore brengen. Alle prijzen zullen bij de trekking aanwezig zijn om terstond aan de ge lukkige winnaars te kunnen worden uitgereikt. Alle loten zijn reeds ver kocht. De toegang tot het terrein is van daag voor iedereen vrij. Ook de dans tent zal hedenavond van 812 uur geopend zijn; morgen van 612 uur. De winkels mogen Zondag den ge- heelen dag tot 's nachts 12 uur geopend zijn. Levensverzekering-Mij. „Noord-Braband". „Noord-Braband", Maatschappij van Verzekering op het Leven te Waal wijk, heeft op 't Keizer-Karelplein te Nijmegen een belangrijk pand aange kocht om daarin een Bij-Kantoor de zer Mij. te vestigen. nabil da Markt is telefoniich aangesloten onder No. (Cornelis de Bree van Waalwijk) is bij de verkiezingen op het Pro vinciaal kapittel der Capucijnen te 's Bosch benoemd tot Gardiaan van 't klooster Langeweg. Pater Albertus was sinds lange jaren secretaris van den HoogEerw. Pater Provinciaal, definitor der Orde en directeur der Derde Orde, en was als zoodanig in de Brabantsche hoofdstad een zeer geziene figuur. Ongetwijfeld zullen de vele vrien den, die Pater Albertus als geboren Waalwijker hier heeft, het bericht dezer benoeming met vreugde ver nemen. Wij bieden Z.H.E. onze gelukwenschen. Paters van de H. Familie. De zeereerw. pater J. Jacobs, rec tor van het klooster der paters van de H. Familie te Oudenbosch, is overgeplaatst naar het Missiehuis dezer Congregatie te Kaatsheuvel. In diens plaats is tot rector van het klooster te Oudenbosch benoemd de zeereerw. pater Jos. Schmitz, die professor was in de philosophic. Septemberaardbeien. De heer H. IJpelaar, aan de Burg. v. d. Klokkenlaan alhier, plukte dezer dagen in zijn tuin het tweede gewas van zijn aardbeiplanten. Voorzeker een zeldzame gebeur tenis: aardbeien in September. K.R.O.-Boys. Wij naderen reeds kort den datum, dat, zooals gemeld? bovengenoemd ge zelschap in Waalwijk komt concer teeren. En we zeggen niet teveel wanneer we beweren dat het grootsch belooft te worden, niet alleen als propaganda voor de Katholieke Radio, maar even zeer wat den aard van de uitvoering betreft. We behoeven immers over de prestaties van de K.R.O.-Boys niet verder uit te wijden, deze zijn alleszins bekepd. Wij wilden ditmaal echter nog speciaal de aandacht vestigen op den spreker voor dien avond, n.l. de heer P. A. M. Speet, algemeen bedrijfslei der van den K.R.O. Was bij de uitvoering van vorig jaar de propaganda-rede van den heer Paul de Waart een van de hoogtepun ten van het programma, de naam van den spreker van dit jaar staat ons er borg voor, dat het dezen keer zeker niet minder zal zijn. In de komende week zullen de le den van de K.J.M.V. met den voorver koop van kaarten langs de huizen be ginnen. Wij kunnen niet anders zeggen dankoopt tijdig uwe plaatsbewijzen om teleurstelling te voorkomen. Het zal er storm loopen! MARKTBERICHT Waalwijk, 14 Sept. 1933. Varkens f 7—f 10. Eieren 3'/2 a 4'/a cent. Propaganda van de Centrale H. L. S. Vrijdag 8 September j.l. vergaderde in het kantoor de „Centrale H. L. S." te Amsterdam de propaganda-com- missie ter bevordering van het or- ganiseeren van schoenwinkeliers en schoenreperateurs in de Centrale. De agenda bevatte slechts één punt: Op welke wijze en met welke mid delen zal de propaganda, ten doel hebbende winkeliers en reparateurs in „De Centrale" te brengen, aan gevat worden De commissie die hierover te oordeelen had, was zoo goed als volledig, present, l. w. de heeren Lub, voorz. der comm. W. Donker Pzn.Fr. IiesselsJ. A. Melhado, secr.Bergers Bekkering (plaatsverv. voor den heer v. Best) en J. Diamant. Naderhand werd eveneens aan de besprekingen deel genomen door den heer Verwoerd, die ter vergadering de financieele mogelijkheden besprak. Als algemeen secretaris fungeerden de heer Kuiper. De heer Hardenbol was met kennis geving afwezig. De propaganda commissie besloot een reeks vergaderingen te beleggen. De eerste bijeenkomst zal plaats vinden te Leiden op 18 September en vervolgens een te Amsterdam op 28 September a.s. Na deze bijeen komst zullen vergaderingen belegd worden in de volgende steden 4 Oct. te Rotterdam5 Oct. Den Haag 9 Oct. Haarlem; 11 Oct. Dordrecht; 12 Oct. Hilversum; 1G Oct. Gouda; 18 Oct. Utrecht en 19 Oct. Amers foort. Welke steden dan opnieuw aan de beurt zullen komen, wordt daarna in een nieuwe commissie vergadering bepaald. Pater Albertus. De HoogEerw. Pater Albertus GEMENGD NIEUWS Botsing met doodelijk gevolg. Zondagmiddag omstreeks 1 uur is op den Rijksstraatweg onder de ge meente Hazerswoude een doodelijk motor-ongeluk gebeurd. Een vrachtauto reed achterwaarts uit den inrit van de melkfabriek Hollandia, terwijl uit de richting Leiden een motor naderde, bestuurd door den heer Korndorfier uit Kat wijk aan Zee. Deze merkte den auto blijkbaar in het geheel niet op, want in volle vaart botste hij tegen den wagen aan. Hij werd tegen den grond geslingerd en op slag gedood. De chauffeur van den vrachtauto verklaarde voldoende signalen te hebben gegeven. Zijn grootouders neergeslagen. De dertigjarige G uit Reelst, die Zaterdagavond tijdens een woorden twist zijn beide grootouders met een knuppel mishandeld heeft en sin Is- dien voortvluchtig was, is door de rijksveldwacht en gemeentepolitieonder Zeelst aangehouden. Volgens zijn verklaringen had hij zich de vorige dagen in de bosschen onder Zeelst en Oirschot opgehouden. Uit de gesprek ken van boeren, welke hij afluisterde, vernam hij dat zijn gruwelijke daad druk besproken werd en dat er naar hem gezocht werd. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is in verzekerde bewaring gesteld. Een autobus bij Toulon verongelukt. Op 20 K.M. afstand van Toulon heeft een ernstig autobus ongeluk plaats gehad. Volgens voorloopige berichten zijn hierbij zeven personen om het leven gekomen. Nadere bij. zonderheden ontbreken nog. Het drama bij Rockanje. Tegen een onervaren chauffeur, die op 19 April door een verkeerde manoeuvre een auto in het kanaal bij Rockanje reed, waardoor een dame en vier jonge meisjes verdronken, heeft het O. M. bij de rechtbank te Rotterdam een maand hechtenis voorwaardelijk geëischt. Meisje overreden. Zondagochtend is nabij het woon wagenkamp aan den Greunsweg te Leeuwarden het driejarig meisje van den woonschipbewoner van Houten door een vrachtauto, bestuurd door M. W. uit Huizum, overreden en gedood. Het kind is spelenderwijs onder den auto geraakt, daar de chauffeur niets van het ongeval had Broodprijs in Rusland verdubbeld. Volgens een Reuter-bericht uit Helsingfors zou bij decreet van de Sowjet-regeering de prijs van het brood in Rusland thans verdubbeld zijn Een witbrood van 500 gram kost nu ongeveer 40 cent, een bruinbrood ongeveer 38 cent. Vermetele overval te Antwerpen. Gistermorgen heeft in de Leopold straat te Antwerpen een brutale roof overval plaats gehad. Twee loopers van de Westminster Foreign Bank hadden bij de Belgische Bank een cheque van 240 000 francs geïnd. In de Leopoldstraat reed hun een auto achterop. Plotseling greep een der inzittenden van den auto de tasch van den looper, waarop de wagen pijlsnel wegreed. Van de autobandieten heeft men geen spoor kunnen vinden Het nummer van den wa^en was bekend, doch het bleek een gestolen auto te zijn. Auto met zeven personen tegen een boom. Te Groningen is de heer M. de Vries uit Leeuwarden op den Frie- schen straatweg onder Hoogkerk ter hoogte van Slaperstil bij het passee- ren van een vrachtwagen door tot nog toe onbekende oorzaak met zijn auto tegen een boom opgebotst. De botsing was zoo hevig, dat alle ze ven inzittenden, de bestuurder, zijn vrouw en vijf kinderen werden ver wond. De vrouw en het jongste 1-jarig kindje zijn zoo ernstig ge wond, dat zij direct naar het Aca demisch Ziekenhuis te Groningen i moesten worden overgebracht. De toestand van de vijf anderen is minder ernstig. Amokmaker doodt vier vrouwen. Op het eiland Taliaboe (N.-1.) heeft j een Bue onnees tijdens het huwelijks.' feest van zijn dochter amok gemaakt, j Hij doodde vier vrouwen en bracht j drie vrouwen en een man verwon, j dingen toe De dader werd gewond, doch wist te ontsnappen. De gezag, hebber van Sasana is met een mili taire patrouille uitgerukt om den dader op te sporen. De gewonden zijn per K P. M-schip naarAmboina overgebracht De toestand van twee hunner is zeer ernstig. Auto door trein gegrepen. Woensdagmiddag omstreeks kwart over drie vond in het nabije grensge bied van den Amererweg onder Duiken, waar deze met de spoorbaan Duiken Bruggen een kruising vormt, een noodlottig ongeval plaats Een uit de richting Ameren naderende personenauto, waarin vier personen gezeten waren en welke auto bestuurd werd door den caféhouder W. Kusters uit Dilkrath, werd op den beruchten overweg aldaar door personentrein 2908 Bruggen Viersen gegrepen. De bestuurder van den auto werd door de locomotief opgenomen en een eindweegs verder zwaar gewond in een greppel geworpen Een der in zittenden, die naast den bestuurder gezeten had, liep ernstige inwendige kneuzingen en een beenbreuk op, terwijl de echtgenoote en een kind van den bestuurder, die beiden achter in den wagen zaten, ongedeerd bleven. De auto werd totaal vernield Onmid. dellijk na het ongeluk was genees kundige hulp ter plaatse Na voor- loopig te zijn verbonden werden de beide zwaargewonden naar het Cor nelius Ziekenhuis te Duiken overge bracht Kort na aankomst aldaar is de bestuurder K. aan de verwondingen overleden Ernstig ongeluk te Linne. In den afgeloopen nacht omstreeks halfdrie reed op den Rijksstraatweg Roermond Maastricht, onder de gemeente Linne, een vrachtauto van den huidenkoopman Hellingers uit Maastricht tegen een stilstaanden kiezeltrein. De 25 jarige Hellingers en zijn 31 jarige knecht Reynders uit Roermond werden ernstig gewond. Verdronken. Het 6-jarige zoontje van schipper Molendijk uit 's Gravenmoer is giste, ren in de Maas onder de gemeente Woudrichem over boord gevallen en verdronken. AGINDA'B. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »De Vrouwendiplomaat». Zaterdag 8 uur, R.D.B.-Theater, «Melodie der Liebe». Zaterdag 8'/2 uur repetitie voor allen Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertalël Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag G en 8'/a u. Luxor Bioscoop «De Vrouwendiplomaat». Zondag G en 8'/2 u. R.D.B.-Theater, «Melodie der Liebe». Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag?8.30uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7'/2 uur. Feest vergade ring R. K. Vrouwenbond in den Gildenbond. BINNENLAND. De nieuwe Nederlandsclie gezant te Brussel. Naar wij vernemen, is binnenkort de benoeming te verwachten als H M. gezant te Brussel van jhr. mr. A W. L, Tjarda v. Starkenborgh Stachouwer, commissaris der Koningin in de provincie Groningen. Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben in Aug. f 29 568 936 opgebracht of f2 269 188 minder dan verleden jaar. Over de eerste acht maanden van het loopende jaar bedraagt de achterstand tegenover het vorige jaar f18 239,355. Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft het wets ontwerp tot wering van buitenlandsche studenten aan onze universiteiten aangenomen met 25 tegen 9 stemmen tegen de soc.-democraten. Het uniform verbod heeft de Kamer z h. st. aan genomen, tegen de soc.-dem Bescherming van de Nederlandsche arbeidsmarkt. Bij de Tweede Kamer is thans een wetsontwerp ingediend, houdende regeling van het verrichten van arbeid in loondienst door vreemdelingen Het ontwerp gaat uit van den ge- dachtengang, dat door de Kroon kan worden bepaald, dat werkgevers geen arbeid door vreemdelingen in loon dienst mogen doen verrichten zonder vergunning van of vanwege den met de uitvoering van de wet belasten minister.' Hanzebank den Bosch. Naar de Bossche Crt. meldt, zal in het faillissement der Hanzebank den Bosch een vierde uitkeering geschie. den, thans van 2 '/2 pet-, waardoor het totaakder uitkeeringen 50 pet. is. Nog een kleine slotuitkeering zal volgen. Omzetbelasting aangenomen in de 1 weede Kamer. De Tweede Kamer heeft het wets ontwerp tot heffing van een omzetbe lasting aangenomen met 68 tegen zes stemmen. De communisten en de heeren Sneevliet Arts en Vervoorn stemden tegen. ADVERTENTIëN. In de advertentie van Notaris Christ, verkno ping M. van Ingen van Vugt te Haarsteeg (zie EersteBlad) staat Woens dag 20 Sept. en Woens dag 4 October, moet zijn respectievelijk en Gevraagd: 14-15 jaar, goed kunnende fietsen. Aanmelden aan het Bureau van dit Blad. bij St. Crispijnstr. 111 WAALWBAK. Alle soorten RIEMEN, o.a. Broekriemen luxe en gevlochten, Hondenbanden en lijnen met 20 procent korting. iëjêlTio. ÏR WARENHUIS SchoolartiEelen. Hollers in alle malen en prijzen. 1 yrooie doos schoencreme 20 cl

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 12