tieuis oil halslint. WAALWIJKSCHE WIELERBAAN. Kaatsh. 26 September 1933. Keuring Certificaat K.N.P. V. Het spreekwoord lest is best, heeft niet mogen gelden voor den laatsten keuringsdag voor het certificaat politie hond van den K.N.P.V. op de ter reinen van de heeren Timmermans aan den Gaigenwiel alhier. Kregen we op de andere dagen telkens prima honden te zien met slechts een enkele afwijzing, Zaterdag was geen enkele hond aanwezig die aan alle eischen voldeed. Van de vijf ingeschreven honden waren er slechts vier opgekomen, waarvan er drie werden afgewezen en slechts de Belg. Herder, reu, Nero, v. J Snoeren te Loonopzand een voorloopig certi ficaat behaalde met 219 punten. Na afloop vereenigden zich keur meesters, genoödigden en verdere aanwezigen in het nabij gelegen café Gaigenwiel, van den heer Steenbergen waar de heer J. C F. van Helsland, Inspecteur van Politie en Vice Voor zitter van de afd. Noordbrabant van de K.N.P.V. een woord van dank bracht aan de leden van de afdeeling Kaatsheuvel van den K.N.P V. voor den gegeven bijstand bij deze keuring en aan de heeren Timmermans te Waalwijk voor het beschikbaarstellen der schitterende terreinen Speciaal keurmeester Westendorp uit Nijmegen, die als zoodanig heeft bedankt, werd attentie bewezen door spreker voor de dertien jaren dat hij op de meest eerlijke en rechtvaardige wijze de keuring voor het certificaat politiehond heeft willen verrichten. Als bewijs van dank en sympathie kan hij hem de zilveren standaard medaille van den K N P.V. namens de afdeeling Noord, brabant aanbieden. De heer Westendorp dankte spreker en tevens de afdeeling Noordbrabant voor de bewezen attentie. Hierna heeft de uitreiking der prijzen plaats. De heer Verhagen uit Breda kwam bij loting met den heer Langenberg uit Oisterwijk (beiden 286 pnt zoowel in aanmerking voor den beker, uitge Ioofd door den heer Frans Slaats te Waalwijk, als voor het hoogst aantal punten op deze keuring behaald momenteel het hoogste aantal punten van het geheele land waaraan zoo de laatste keuring in Eindhoven hierin geen vernadering brengt een zilveren medaille van Z K.H Prins Hendrik verbonden is. De heer Langenberg kwam bij loting in aanmerking voor de uitgeloofde standaard medaille van de K N.P.V. door de Afd. Noord brabant, voor 't hoogst aantal punten in.de Provincie. „Ons Vermaak." De tooneelvereeniging »Ons Ver maak» heeft voor het a.s. Winter seizoen in studie genomen »De Vadervloek» tooneelspel in 4 bedrij ven uit het Duitsch van Wallen ver taald door J. Grosfeld. Besloten is een of meer excursies te maken, naar goede opvoeringen in de omgeving. Een viertal nieuwe leden trad tot de vereeniging toe, zoodat de tooneelclub thans op een sterkte is die iets goeds doet ver wachten. Handelsavondschool. De opening van de R.K. Handels avondschool ter plaatse is bepaald op Dinsdag 3 October a.s. Het aan tal leerlingen bedraagt thans 21. Als leeraren zullen optreden de heer L. .1. v. d. Horst alhier en van Beek, leider v. h. instituut v. Beek uit Tilburg. De lessen worden in een der schoollokalen van de St. .lansschool gegeven. Vakcursus. Evenals andere jaren zal ook dit jaar een cursus gegeven worden in schoenmaken en palronenteekenen. I)e aanmelding voor dezen cursus heelt dezer dagen plaats gehad. Waar vakkennis, hoe langer ja meer een eisch des tijds wordt kunnen wij niet genoeg tot deelname aan bevelen. Gegund. Bij onderhandsche aanbesteding is de verbouwing van een woonhuis tot winkelhuis voor den heer J. Schalken in de Schoolstraat in perceelen gegund aan: L. Luxemburg, metselpost; Gebr. v. d. Hoven, timmerpost, Joh. Smit Jr., verfpost. Voetbal. Op het D.E.S.-terrein had Zondag de eerste ontmoeting plaats voor de competitie van de le klas R. K. tusschen DES II en Velocitas Tilburg, De sterke Tilburgsche club bleek over goed spel te beschikken. Voor de rust moesten we een sterk over wicht van de Tilburgsche consta teeren, ofschoon DES in deze pe riode nog 2 maal kans zag om te scoren. De rust kwam met 2—4, Was na de thee DES veel sterker, onze jongens kregen geen enkele kans om hun kracht in punten uit te drukken, terwijl daartegenover Velo citas op gemakkelijke wijze de stand kon opdrijven tot 8—2 wat wel eenigszins geflatteerd de verhouding weergeeft. Er was niet over belangstelling te klagen, waaraan de actie van de laatste dagen wel niet vreemd zal zijn. Duivensport. De Kaatsheuvelsche Concoursbond gevestigd bij den heer Jan van Dun hield Zondag een wedvlucht van uit Neufville. De uitslag was: 1, 9, 19, 22, 25, 26 Fr. van den Assem .2 J. van Best3,24 C. Steen- hergen 4 P. de Nijs 5,15 M. Soeter- boek6, 7, 17, 18 A. van der Ven, S J. Bergmans; 13 J. Opperman; 11, 21, J. Zijlmans t 1*2 Jos Vrinten; 13 J. Remmeren 14, 20 L. v. Mossel veld 16 P. Snoeren23 C. de Bondt; 27 H. Netten. Eerste overduif P. de Nijs. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 26 Sept. 1933. Zaterdagmiddag werd bij de voet balvereeniging Longa een serie wedstrijd gespeeld, die den volgen den uitslag had Wilhelmina (Wijk) en Noord (Wijk) 20. B.S.V. (Besoijen) en Achilles (Veen) 2—0, zoodat de eerste twee in de finale komen. B. en W. hebben toestemming verleend tot het houden eener ver loting ten bate der Heusdensche Fanfare. Zondag had in 't Wapen van Amsterdam de eerste ontmoeting plaats van dammers om het kam pioenschap van Noordbrabant. Voor den middag speelden met den er achter gevoegden uitslag De Graagv. Ardenne 20 en PellekaanWijn l1na den mid dag Wijnde Graag 0—2 en van Ardenne-Pellekaan 2—0. Maandag vertrok van hier per autobus de processie ter eere van St. Cornelius naar Bokhoven. Het aantal pelgrims was beduidend lager dan gewoonlijk. Na een welbesteden dag keerde men hier in den namid dag terug. De uitslag van den seriewed strijd van Zondag hij Juliana is als volgt D.V.O. (Haarsteeg)—P.S.V. (Heus den 5—1, Zwaluwen ('s-Bosch) Noad (Wijk) 51 tusschenwedstrijd Juliana (Heusden) en Hollandia (Haarsteeg) 2—2. Finale D.V.O.— Zwal uwe 14. w Vaticaan en Sowjet-Unie. Reuter meldt uit Rome: Het is mogelijk, dat pogingen ge daan zullen worden om tot normale betrekkingen tusschen de Heilige Stoel en Sowjet-Rusland te komen. In de kringen van het Vaticaan wordt opgemerkt, dat de Heilige Stoel nooit tusschenbeide heeft wil len komen in de kwesties van den constitutioneelen vorm der staten. De Sowjet-vorm in Rusland zou dus geen beletsel voor een concor daat zijn. De Heilige Stoel wenscht, dat voor de kerk de vrijheid van cultus wordt toegestaan en dat de priesters hun ambt kunnen uitoefe nen. Van haar kant zou zij de geestelijkheid aanbevelen, zich niet in de politiek van den staat te mengen. Men zou kunnen onderhandelen, hoe de geestelijkheid in Rusland het best georganiseerd zou kunnen worden, zonder in strijd te komen met de Sowjet-instellingen. Orkaanramp te Mexico. hen orkaan, die Zondagmiddag en Zondagnacht het Noordoostelijk gedeelte van Mexico heeft getroffen, heeft daar geweldige verwoestingen aangericht en aan talrijke bewoners het leven gekost. Van vele zijden wordt verzekerd, dat dit een' dei- grootste rampen is, die ooit deze streek getroffen hebben. Volgens niet-officieele raming be draagt het aantal dooden in de omgeving van Tampico vijfduizend. Er zijn nog geen officieele cijfers bekend, daar alle verbindingen met Tampico onderbroken zijn en de draadlooze op het oogenblik het eenige middel is om inlichtingen te verkrijgen. Duilsche journalisten uit Rusland gebannen. De correspondenten der Duilsche bladen in Rusland hebben order gekregen, binnen drie dagen hel land te verlaten. Alle Russische correspondenten in Duitschland hebben eveneens van de sovjet-regeering aanzegging gekregen, binnen drie dagen Duitsch land te verlaten. Deze order is het gevolg van het onlangs gemelde incident te Leipzig, waar twee Russische correspon denten werden gearresteerd. Aardschok in Italië. Door een hevige aardbeving, die het district Sulmona heeft geteisterd, zijn minstens 12 personen gedood en 150 gewond. Deze, aardbeving was een der hevigste, die Italië gedurende de laatste jaren geteisterd heeft. schrijven? De middenlinie had een wij ziging ondergaan, die echter geen ver betering bleek. Daardoor werd de voorhoede, die in de eerste minuten zoo goed van stapel liep, dat we er hooge verwachtingen van kregen, te weinig gesteund. De achter hoede moest onder hoogdruk werken en daar men ook hier nctgal eens gevaarlijke capriolen maakte, dreig de er herhaalde malen gevaar voor het W.S.C.-doel. Het was daarom maar goed dat de doelman zoo uitstekend zijn werk deed. Na de rust toen de midhalfplaats sterker hezct was trad er al aanstonds een groote verbetering in, en feitelijk is WSC in de 2e helft voortdurend de ster kere partij geweest. Merkwaardig was deze wedstrijd om de psychische reacties die zich afteeken- den. Trad WSC van den aanvang af, vooral de voorhoede, resoluut op, toen echter VOS het eerste punt had gescoord, was alle zelfvertrouwen bij de thuisclub weg. Erger werd het nog toen de Venlo- sche voorsprong vergroot werd. Eerst toen 20 minuten na de rust de achter stand werd verkleind, was de ploeg weer zichzelf. Begeesterd door enthousiasme dreef zij VOS op eigen helft terug en niemand verwonderde het eigenlijk nog dat de zwarthemden er toen werkelijk nog in slaagden den achterstand in een overwinning om te zetten. Tn deze perio de zagen wij weer dat overrompelende spel, dat WSC vorig jaar zoo menig suc ces gebracht heeft. De Venlo'sche ploeg is de oude geble ven. Zij gaf soms goede combinatie te zien en heeft in de voorhoede eenige spelers die weten door te tasten. Of schoon VOS niet tot de uitblinkers zal behooren, zal zij ook dit jaar voor vele clubs een struikelblok vormen. Haar doelman was echter verre van safe. We schreven boven al, dat WSC de eerste minuten den toon aangaf. Het zou niemand verwonderd hebben als toen reeds een kopbal van den linksbinnen of een mooi schot van den midvoor een doelpunt waren geworden. Het zat de VOS-sen meer mee, want zij hadden reeds met hun eersten uitval succes door een doelpunt van den rechtsbinnen. Het spel ging op en neer, hoewel VOS het meest in den aanval was. Een opgelegde kans misten de Venlo-naren toen een hunner voor open doel juist in panden van den keeper schoot. Ook de WSC- voorhoede vischte achter het net toen zij met vereende kracht een bal in het doel liep, doch scheidsrechter Seegelaar annuleerde het punt wegens buitenspel. VOS' midvoor accepteerde een kwar tier voor rust dankbaar een hem, door een fout van een der backs, geboden kans, 02. De WSC-aanval poogde hardnekkig den stand op te halen. Vooral de buiten spelers onderscheidden zich daarbij. Van rechts kwamen tal van mooie voorzetten en van links eenige schoten die de VOS-verdediging in het ongereede brachten. Hoewel WSC reeds aanstonds na de hervatting teekenen van verbetering loonde, duurde het nog 25 minuten voor hel eerste tegenpunt werd gescoord. De midvoor leverde uitstekend solospel en wist op het juiste moment den bal af te geven aan zijn buurman, die zonder aar zelen een uitstekend schot loste, dat in den hoek belandde. Dit doelpunt was 't eigenlijke keerpunt in den wedstrijd. Met onstuimig élan ging de WSC-voor- hoede opnieuw op het doel af en het duurde geen minuut of de Venlo'sche keeper was door denzelfden speler ten tweeden male gepasseerd. WSC was nu schier niet meer te houden en bleef druk uitoefenen op het doel der tegenstan ders. Herhaaldelijk werden corners ge forceerd en het kon niet anders of dit offensief moest nog tot een doelpunt leiden. Dat kwam: een der corners be landde op het hoofd van den zwarten linksbinnen die den keeper geen kans Gaf. WSC had daarmede de leiding en behield die in de spannende minuten die nog volgden. Zelfs werd een vierde doelpunt gemaakt, doch de arbiter be sliste off-side. Het laatste deel van dezen wedstrijd heeft goeddeels vergoed wat we in het eerste deel gemist hebben. BOSSCHE BOYS—W.S.C. 2. De reserves hielden zich in Den Bosch zeer goed tegen de Boys, die zich wel wat al te pootige spelers toonden, waardoor de wedstrijd een forsch karak ter droeg. Het betere spel van WSC heeft tenslotte de overwinning gebracht. Voor de rust slaagde geen van beide elftallen erin te doelpunten. Toen de tweede helft een kwartier oud was, wist WSC's rechtsbuiten met een vliegend schot van. af de zijlijn te doelpunten. De Boys wis ten dezen achterstand op te halen, toen er iets haperde in de WSC-achterhoede, die overigens dezen middag zeer goed op dreef was. Toen het einde reeds in zicht was, wist WSC's midvoor uit een corner de winnende goal in te koppen. Na eeni ge spannende minuten kwam het einde met een verdiende overwinning voor de zwarthemden. A.s. Zondag gaat WSC 1 naar Tegelen. De reis wordt per bus gemaakt. WSC 2 speelt eveneens uit en zal een plaatselijke wedstrijd spelen tegen Baard wijk. JULIANA. CAPELLE—JULIANA 3—4. Juliana wist Zondag in Capelle een 43 overwinning te behalen, na een spannenden wedstrijd en werden alzoo de 2 gespeelde competitiewedstrijden in overwinningen omgezet. Beide vereenigingen werpen zich vol .enthousiasme in den strijd en wegen te gen elkaar op. Na 5 minuten spelen heeft Capelle bij een aanval succes, 10. Ju liana onderneemt ook verschillende ge vaarlijke aanvallen, maar op gelukkige wijze weet de Capelle-achterhoede nog doelpunten te voorkomen, hoewel harde schoten van links- en rechtsbuiten tegen den doelpaal beter lot hadden verdiend. Een schot van den centervoor weet de keeper nog juist te stoppen. Dan komt een doelpunt waar het niet wordt ver wacht. Als de Juliana-keeper den bal naar voren plaatst, belandt deze bij den Capel- le-centervoor en voor dat de keeper zich in het doel heeft kunnen herstellen, maakt Capelle het 2e doelpunt, 2—0. Juliana zet er ook alles op en daar meest op de Capelle-helft wordt ge speeld is het onbegrijpelijk, dat er geen doelpunten worden gemaakt. Na rust wordt door Juliana er alles op gezet en de Capelle achterhoede wordt telkens aan het werk gezet. Een kwartier weten zij nog doelpunten te voorkomen, maar de druk wordt te zwaar, daar Ju liana telkens naar voren trekt. Dan weet de Julia na-linksbuiten den achterstand te verkleinen, 21. Achtereenvolgens weten centervoor, links- en rechtsbinnen den Capelle-keeper te passeeren en den stand op 24 te brengen, terwijl een hard schot van den centervoor juist naast doel vliegt. Capelle weet dan en kele minuten voor het einde nog een doelpunt te maken. Als de scheidsrech ter einde blaast, heeft Juliana een ver diende overwinning behaald. Aller belangstelling is nu gevestigd op den groofen strijd welke Zondag a.s. op het Juliana-terrein wordt gespeeld, de plaatselijke ontmoeting Juliana—WSC 2. B. W. B. T.O.P., Oss—B.W.B. 2—2. Het vermoeden dat deze wedstrijd wel lol de zwaarste uitwedstrijden gerekend kan worden, is dan ook gebleken. Onze jongens waren aanstonds na het begin in de meerderheid. Uit een voorzet van links draait onze centervoor om een der TOP-achterspelers heen en schiet on houdbaar in, 01. Onze keeper kan zijn talenten toonen, als de TOP-midvoor 'n keihard schot lost, dat keurig gestopt wordt. Het spel gaat vlug op en neer. RWB is iets in de meerderheid. Onze linksbinnen gaat er in zijn eentje tus schen uit met eenige TOP-ers op zyn hielen; dit is echter geen beletsel om met een goed gericht schot in den boven hoek RWB met 2-0 de voorsprong te ver- grooten. Even later maakt onze linkshalf ge heel onnoodig hands; de penaltv wordt onhoudbaar ingeschoten. Met 2—1 voor RWB wordt de thee ge bruikt. Hierna blijkt dat TOP zich lang niet gewonnen geeft en komt sterk op. zetten; onze achterhoede, waarvan de aanvoerder geblesseerd is, weert zich uitstekend, vooral doelman en rechts half zijn de grootste struikelblokken voor de aanstormende TOP-ers. Toch krijgen onze jongens nog wel eenige kansen om te doelpunten, doch er wordt slecht ge schoten. Vrij plotseling maakt TOP ge lijk als er niet tijdig ingegrepen wordt. Nogmaals komt voor Oss een opgelegde kans, als de linksbuiten mooi opgebracht heeft, doch in plaats van naar den vrij- staanden centervoor over te geven, wil hij het zelf met een schot probeeren en schiet jammerlijk naast. Onder groote spanning komt het einde met 22, wat de verhouding goed weergeeft. De wed strijd werd in goede verstandhouding ge speeld. Onze reserves speelden vooraf tegen TOP 2 en wonnen met 21. Voor RWB derhalve een goede dag. R.K.V.V. H.E.C. K.J.W.H.E.C. 2—3. „De eerste klap is een daalder waard', schreven we Zaterdag. Dit hebben de IIEC-ers onthouden. Anderhalf uur lang hebben zij met geestdrift gestreden om ten slotte met 32 te overwinnen. Het was een zeer goede wedstrijd met IIEC iets in de meerderheid. Dat er niet meer doelpunten gemaakt zijn is voor een groot deel te danken aan de keepers-ta lenten van den K.J.W.-doelmaln. Zoo goed verdedigde hij zijn doel, dat een HEC-speler verzuchtteik geloof dat er geen gat in is. K.J.W. beschikt over een hardwerkende en zeer goed spelende ploeg, die het verschillende tegenstan ders nog danig lastig kan maken. De wedstrijd is pas eenige minuten aan den gang of reeds krijgt de linksbin nen van HEC een fraaie kans om Ie doel punten. doch zijn schot gaat juist naast. IIEC blijft aanvallen en verschillende harde schoten van dichtbij worden ge lost. Maar de KJW-kceper wist alles te keeren. Na ongeveer 20 minuten spelen breekt KJW door en doelpunt de rechts binnen onhoudbaar, 10. HEC blijft ste vig doorspelen, doch hoewel zij kansen te over krijgt, wil het hun nog niet luk ken. KJW speelt ook met vuur verder, doch succes komt nu eens aan den kant waar het verdiend is. Als de linksbuiten van HEC den bal krijgt toegespeeld, geeft hij kalm voor doel en met een hard schot doelpunt de centervoor, 11. De resteerende tijd voor de rust zijn de beide partijen om beurten in den aanval. Doel punten komen er echter niet meer en met gelijken stand komt de rust. Enkele minuten na de hervatting doel punt KJW voor de 2e maal, 21. HEC speelt niet ontmoedigd door. Het is hen aan te zien, dat zij niet willen verliezen. Met groot enthousiasme werpen zij zich in den strijd. Bijna een half uur is er ge speeld als de rechtsbinnen met een dia gonaal schot den K.TW-doelman het na kijken geeft, 2—2. Onstuimig valt HEC opnieuw aan en spoedig heeft de mid voor wederom succes, 23. Er is nog bijna een kwartier te spelen, KJW geeft den moed nog niet op. Met bewonderenswaardig elan blijven zij verder strijden. De linksbuiten van KJW, die te dikwijls vrij spel gelaten wordt, is een voortdurend gevaar voor HEC. Zijn afgemeten voorzetten stichten dik wijls de grootste verwarring in de ach terhoede. Verschillende doelworstelin- gen vinden plaats, doch telkens is er een HEC-been, dat redding brengt. De tijd verstrijkt meer en meer. Luid worden de KJW-ers door hun supporters aangemoe digd, maar HEC weet van geen wijken en onder de grootste spanning komt het einde met een 32 overwinning voor HEC. Ook onze reserves speelden een uit stekende wedstrijd tegen VIOS 1 uit Til burg. Daar echter Vrouwe Fortuna niet aan hun zijde was, konden zij het ech ter niet verder brengen dan een gelijk spel, 33. Jammer voor onze jongens, nadat deze den geheelen wedstrijd in de meerderheid waren geweest, de laatste minuut door een fout van hun doelman een zekere overwinning te zien ontgaan. Laten beide elftallen na zoo'n schitte rend begin met hetzelfde vuur en den wil om te winnen blijven spelen, dan kan men er bij voorbaat van verzekerd zijn, dat beide elftallen iij hun nieuwe omgeving een goed resultaat zullen herei ken. Nog zij vermeld dat beide wed- streden in de beste verstandhouding werden gespeeld en dat de leiding goed was. Zondag a.s. zal voor HEC een thuis wedstrijd worden vastgesteld, waarbij dan tevens het speelterrein door den HoogEerw. Heer Deken van Waalwijk plechtig zal worden ingezegend. Wij komen hierop nog terug. R.K.V.V. QUICK. Zondag speelde Quick haar eerste competitiewedstrijd tegen HVV en won met 43. De Quickers speelden over het geheel een zeer goeden wedstrijd en hebben dan ook verdiend gewonnen. DRUNEN. Zondag 1.1. had een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschcn De Sporters 1, alhier en DEVO 1 uit Haarsteeg. Het einde bracht gelijk spel, 00. Zondag a.s. zullen de Sporters 1, al hier, hun eersten competitiewedstrijd spelen tegen de Vlijmensche Boys 1 uit Vlijmen. Zondag speelde VJC 1, alhier, een vriendschappelijke match tegen PSV 1 uit v.in. Baardwijk en won met 72. VJC 2 speelde eveneens vriendschap pelijk tegen Brabantia te Herpt gecombi neerd 1 en 2 en verloor met 50. De voetbalvereeniging V.J.C. alhier hield Zondag hare algemeene vergade ring, waarin de bestuursverkiezing plaats had, waarhij bet bestuur als volgt werd samengesteld: de heer P. van Nis- tclrooy, voorzitter; A. Smits, secr.-pen- ningm.; M. Elshout, G. Luvpen en J. van der Sanden, comm. De elftalcommissie wordt gevormd door de heeren A. Smits, P. van Nistel- ?opy, M. van Loon en J. v. d. Sanden. SPRANG. Sportvereeniying ,,N.E.O.". Ter gelegenheid van het behaald kam pioenschap der korfbalafd., speelde de korfbalclub j.l. Zaterdag een huldigings wedstrijd tegen Quick uit Nieuwendijk, voorafgegaan door een voetbalwedstrijd tusschen N.E.O. en S.D.O. Deze wedstrijd eindigde met 31 voor N.E.O. Ofschoon bij den korfbalwedstrijd een aardig spel te zien gegeven werd, kon men spoedig bemerken, dat het geen competitie-wedstrijd was, daar men meer geestig dan ernstig was. Des ondanks was toch de overwinning voor N.E.O. met een 43 eindresultaat. Voor a.s. Zaterdag organiseert N.E.O. een wedstrijd die wel veler aandacht zal trekken. Het is n.l. de bedoeling dan ge- costumeerd op te komen. Hoofdzakelijk omdat een dergelijke wedstrijd in onze gemeente nog nooit heeft plaats gehad, beschouwen wij die thans als iets buitengewoons. Gezien vele spelers nog al humoristisch zijn aangelegd, waar de koddige kleeder dracht het zijne zal bijdragen, rekenen wij op groote belangstelling, en vertrou wen dat Uwe verwachting niet teleurge steld zal worden. Allen die dus a.s. Zaterdag eens wil len genieten, komen op naar het N.E.O.- terrein, waar deze leuke wedstrijd om 4.30 uur zal aanvangen. Na afloop van dezen wedstrijd zal nog een voetbalmatch gespeeld worden tegen Blauw-Wit uit Nieuwendijk. WIELERSPORT. Zaterdag werden op de Waalwijksche Wielerbaan de sluitingswedstrijden van dit wielerseizoen gehouden. Enkele deel nemers waren maar thuisgebleven, waar om de nummers voor amateurs en onaf- hankelyken moesten worden veranderd. De amateurs werden nu gekoppeld aan nieuwelingen. De uitslagen waren als volgt: Sprint over 30 ronden voor amateurs en nieuwelingen: le serie: 1 C. Slaats am., 2 Vriens, am. 2e serie: 1 de Moor nwl., 2 van Geenen nwl. Finale: 1 de Moor, 2 C. Slaats, 3 van Geenen, 4 Vriens. Achtervolging over 20 baanronden voor nieuwelingen: 1 Broeks, 2 de Vaan (ingehaald na 11 ronden). Eigen kracht over 40 ronden voor amateurs en nieuwelingen: 1 J. Martens am. 15 p.; 2 A. Slants nwl. 0 p.; 3 Pay- mans am. 0 p.; 4 Rozenbrand nwl. 3 p.; Dalmavcr uitgevallen. Ploeg-achtervolging over 20 haanron den voor am. en nwl.: C. Slaats-v. Gee nen loopen 20 M. in op Vriens-de Moor. 1.30 uurs koppelwedstrijd voor am. en nwl.: 1 J. Martens-v. Geenen 20 p.; 2 A. Slaats-de Moor 8 p.; 3 C. SlaatsDal- mayer 5 p.; 4 op 1 ronde: Vriens-Broeks 2 p.; 5 op 2 ronden: PaymansRozen brand 9 p. Frans Slants rijdt achter motoren. In Wandre bij Luik heeft Fr. Slaats Zaterdag gedebuteerd in wedstrijden achter motoren. Hij heeft zich daarin onderscheiden door den Belg Aerts uit stekend strijd te bieden en hem in een der drie manches te verslaan. De uitslag van dit nummer was als volgt: le manche (100 ronden): 1 Aerts; 2 Slaats op 2 M.; 3. Mith/uard op 30 M. 2e Manche (125 ronden) 1 Aerts; 2 Slaats op 20 M.; 3 Mithouard op 3 ronden 3e Manche (1.75 ronden): 1 Slaats; 2 Aerts op 220 M.; 3 Mithouard op 2 ron den van 102 M. Een Telegraaf-correspondent schrijft van Slant's laatste overwinning: Rest nog Slaats' prachtige debuut ach ter kleine motoren te Wandre. Men wist, dat wij in dezen Brnbantschen coureur een bekwaam koppelwedstrijdrijder en een uitnemende kracht op de achtervol ging hadden, thans is te Wandre ook ge bleken, dat de sterke Waahvijker ook achter motoren al waren het dan slechts „handelsmotoren" uit de voe ten kan. Dehuteeren en met de eerepalm gaan strijken, kan uiteraard meestal niet te zamen gaan. Slaats echter vereenigdc wel het een met het ander. Dit triomfan telijke debuut onderstreept opnieuw de groote capaciteiten van de jongste Zui delijke ster aan den wielersporthemel. Als Slaats het sprint vermogen van Pijnenburg had., wij zouden misschien meteen een tweeden Pijnenburg hebben. DUIVENSPORT. Waalwijksche Concoursbond. De Waalwijksche Concoursbond hield Zondag 24 Sept. een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Neufvilles. Duiven los 8 uur. Eerste duif 9.36.28 u. Laatste duif 9.49.12 uur. In concours 129 duiven. Wind Z.-W. De prijzen werden behaald als volgt: Sjef Sleenhof 1, 7, 24; J. v. d. Houdt 2, 6; A. de Peffer 3, 28; A. Lombarts 4; M. Leijtens 5, 25; P. Schoenmans 8; L. Leijtens 9, 11; G. v. d. Kolk 10; J. van Bokhoven 12, 26; A. Stokwielder 13, 32; J. Schoenmans 14, 19, 22; Th. Duiven- kam 15; Sjef Alessie 16; L. van Gelder 17; G. Strijk 18, 31; A. Verhoeven 20; A. Stam 21, 33; P. L. Pullens 23; A. v. Hilst 27; Th. van der Geld 29; A. van Riel 30. A. van Hilst, overduif. A.s. Zondag wordt traditie-getrouw de laatste vlucht van het seizoen 1933 fees telijk besloten, daar op deze vlucht door elk deelnemend lid één luxe prijs kan worden behaald. Wij sporen een ieder aan om zooveel mogelijk duiven te zetten om deze vlucht die eenieder sympathiek is te doen sla gen, vooral waar er ditmaal prachtige prijzen voor aangekocht worden. Weder om worden er 5 serieprijzen vervlogen, waaraan een ieder gratis deelneemt. De inleg bedraagt voor deze vlucht 25 cent per duif. Gelegenheid tot poulen als ge woon. De regeling geschiedt als voor heen. Op deze vlucht is ook nog gelegen heid om in te manden voor het kring concours van Kaatsheuvel (De Getrouwe Duif). Gelegenheid tot inmanden vanaf 6.308 uur, Vrijdag 29 Sept. Nader zal bekend gemaakt worden wanneer de prijzen uitgereikt worden in het lokaal Heesbeen-Ketels. \f BUITENLAND.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3