an 78. Woensdag 27 Sepl. 1933. 56c Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 27 Sept. 1933. Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 28 September a.s. Gemeenteraad. I)e leden van der raad der gemeente Waalwijk zijn opgeroepen tot bijwo ning eener openbare vergadering, te houden op Vrijdag 29 Sept. 1933 des nam. 7 uur ten gemeentehuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken, a. Van Ged. Staten 1. Koninklijk goedgekeurde ver ordening op de heffing van straatbelasting, vastgesteld hij raadsbesluit van 26 Mei 1933. 2. Goedgekeurde bouwverorde ning, vastgesteld bij sluit van 4 Aug. 1933. 3. Ontvangstbericht van het toe gezonden afschrift der veror- dening tot aanvulling der alge meenepolitieverordening, vast gesteld bij raadsbesluit van 251 1933. als zoodanig aan de Teekenschool verbonden, aangezien destijds voor dit vak geen bevoegde leerkracht was te verkrijgen. Na een in Juni j.l. geplaatste op roeping heeft zich wederom geen enkele bevoegde leerkracht als solli citant aangemeld. In verband hier mede heeft de minister andermaal goedgevonden dat de tijdelijke be noeming van dhr. v. Mulkens met een jaar wordt verlengd. Aangezien de heer van Mulkens als leeraar aan de Teekenschool tot aantrekken, maar de belofte gezwo ren aan Christus Koning moeten wij in practijk brengen. Wanneer dat achterwege blijft zal nooit of nimmer onze maatschappij op katholieken grondslag verchristelijkt worden. Als wij niet werken om alles rondom ons christelijk te maken, dan be reiken wij niets. Wij moeten aan pakken, dat is het parool van de J. W. Straks moeten wij gevormd zijn om de leiding van onze arbei dersbeweging op ons te nemen. Spr. schetste dan de gevaarlijke schetste dan heden goed heeft voldaan, stellen j arbeidsomgeving waarin de jonge B. en W. den raad voor daartoe te arbeider geplaatst is. Priesters kunnen besluiten. dat kwaad moeilijk verhelpen, daar Rioleering Spoorsloot. zij niet in deze omgeving kunnen De sloot ten Zuiden van het doordringen, ofschoon zij het zoo spoorwegemplacement, nabij den graag'zouden willen z.ch geheel en overweg Stationsstraat-St. Antonius- straat, verkeert in zoodanigen staat van vervuiling, dat zij gevaar oplevert voor de openbare gezondheid. B. en W. hebben zich daarom in verbinding gesteld met de Nederl. Spoorwegen, tot het verkrijgen van raadsbe- (*e n0°dige vergunning om die sloot over een lengte van ongeveer 100 M. vanaf de straat te rioleeren. Intusschen werd door B.en W. nog 'n schrijven ontvangen van de Gezond heidscommissie alhier, waarin even eens op verbetering van den hier- Aug 1933 voor geschetsen toestand werd aan- 4. Goedgekeurd raadsbesluit van gedrongen, zulks naar aanleiding an A A,,° 11vr» I^I irnti een klacht van een der omwonenden. Het komt B. en W. voor dat met het aanbrengen van de vooromschre ven verbetering, waarvan de kosten 1 door den gemeen tebouwkundige wor den geraamd op f1134, ten spoedigste i moet worden aangevangen. Zij stellen den raad mitsdien voor te dien einde een crediet tot het ge melde bedrag beschikbaar te stellen. Feestdagen voor de Jonge Werkman. 4 Aug. 1933 tot verkoop van een strook grond aan de Julianastraat aan K. A. de Mol. 5. Alsvoor van 25 Aug. 1933 tot verkoop van bouwterrein aan de Baardwijksche Straat aan A. C. Ver bi eer. 6. Verzoek mededeeling gevoelen omtrent ontwerp-besluit tot aanvulling der bestaande rege ling van de bezoldiging der ambtenaren van den Burg. i Hoezeer de Jonge Werkman zich Stand. ook in Waalwijk in frisschen bloei b. Van de aideeling Noordbrabant ma« verheugen is Zondag en Maan- dag opnieuw gebleken. Ier gelegen heid van de aanneming van een aantal nieuwe leden zijn in v.m. van den Nederl. Bond Gemeenteambtenaren en van de Algem. R.K. Ambtenaren vereen. Uiteenzetting standpunt ten op- 1 i}aardwijk en Waalwijk feestvergade- zichtevan de door de Ged. Staten rj en die met recht een van Noordbrabant voorgenomen aganda voor de J.W.-beweging wijziging van de regeling tier genoemd mogen worden, bezoldiging van ambtenaren van j-)e aannemingsplechtigheid zelf den Burg. Stand. had Zondagmiddag om half 4 plaats c. \an de aideeling s Hertogen-^dens het plechtig Lof dat in de parochiekerk van St. Clemens werd gecelebreerd, 's Morgens hadden de jongens reeds gezamenlijk de H. Communie ontvangen, de v.m.|Baard- wijkers in hun eigen parochiekerk, bosch en omstreken Ned. Bond van Restauranthouders en Slijters. Verzoek vermindering van de Pers. Belasting voor de Koffie huis- en Restaurantbedrijven. d. Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Advie zen der Vereeniging van Ned. Gemeente, 's Ilage. Procesverbaal van kasopneming bij den Ont vanger, gehouden 4 Sept. 1933. e. Van P. van den Broek alhier. Betreffende weigering eener bouwvergunning. 2. Voorstel tot vaststelling van gewijzigde verordeningen ingevolge artikel 9, eerste en derde lid der Winkelsluitingswet. 3. Voorstel tot verlenging van de tijdelijke aanstelling van den leeraar aan de Teekenschool L. M. C. van Mulkens. 4. Voorstel tot gedeeltelijke rio leering van de spoorsloot nabij den overweg Stationsstraat-St. Antonius- straat. 5. Voorstel tot overdracht van een strookje grond aan de Min. Loeff- straat aan H. Klerx. 6. Voorstel tot wijziging der be- grooting voor 1933. 7. Bezwaarschrift Straalbelasting. Prae-adviezen. Winkelsluiting. Vanwege den minister van econo mische zaken is de aandacht ge vestigd op het feit, dat de in de vorige raadsvergadering vastgestelde gewijzigde verordening ingevolge artikel 9, eerste lid, der Winkel sluitingswet niet voldoende omschrij ving inhield van de omstandigheden, welke aanleiding hebben gegeyen om voor deze gemeente afwijkende be palingen vast te stellen. Tevens werd daarbij gewezen op de wenschelijkheid, om de in deze verordening opgenomen afwijking van de verbodsverpaling, bedoeld in artikel 8, eerste lid, onder b., dier wet daaruit te nemen en op te nemen in de bestaande verordening inge volge artikel 9, derde lid. De in artikel 9, derde lid, gebruikte term «sluitingsuur», welke zou doen ver moeden, dat deze alleen slaat op winkels, dient n.l. volgens de ministe- rieele opvatting te worden uitgelegd in den zin vanuur, waarop de verkoop (waar dan ook) moet worden gestaakt. Voldoende aan 's ministers ver langen bieden B. en W. den raad ter vaststelling aan 1. een opnieuw .gewijzigde en aan gevulde verordening ingevolge art. 9, eerste lid, der Winkelsluitingswet, 2. een gewijzigde verordening inge volge art. 9, derde lid, dier wet, aangevuld overeenkomstig het hier voor medegedeelde. Leeraar Teekenschool. De tijdelijke benoeming van L. M. C. van Muikens als leeraar aan de Gemeentelijke Avondteekenschool loopt af op 30 Sept. 1933. De heer van Mulkens geeft les in het vakteekenen aan metaalbewer kers. Hoewel hij voor dit vak niet de bij de wet vereischte bevoegdheid bezit, is hij, met toestemming van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, reeds vanaf 1931 de Waalwijkers in de St. Antonius- kerk. Daarna zaten zij aan aan bet gemeenschappelijk feestontbijt. De aannemingsplechtigheid werd verricht door den Z.E. beer pastoor van Erp. De Wel Eer w. heer kapelaan van Kemenade, gewestelijk directeur van de J.W.-organisatie, heeft in de kerk de feestpredicatie gehouden. Hij heeft daarbij gewezen op het doel dat bij »de Jonge Werkman» moet voorzitten en over de plichten die de groenhemden hebben op zich genomen. De nieuw aangenomen leden en bun ouders wenschte hij geluk. De plechtigheid, die werd bijge woond door de J. W.-groepen van Geertruidenberg, Udenhout, Kaats heuvel, Ilaaren, Orthen, Waalwijk en Baardwijk, liet niet na diepen indruk te maken. Feest v erg adering In de Patronaatszaal werd te 5 uur de feestvergadering gehouden. In de geheel gevulde zaal merkten wij op pastoor v. Erp, pastoor Verhagen, kapelaan Sanders en deputaties van R.K. Werklieden vereen, en van den R.K. Jongen Middenstand. Op het podiym hadden plaats genomen de besturen der afdeelingen Baardwijk en Waalwijk met hunne directeuren kap. Aliard en kap. Beekmans en den gewestelijken directeur kap. v. Kemenade. De WelEerw. heer Allard sprak het welkomstwoord tot de aan wezigen. In het bijzonder stelde hij het op prijs dat de afd. Geertruiden berg, van welke plaats Z.E. afkomstig is, blijk van belangstelling gaf. Z.E. spoorde de J.W.'ers aan tot diepen godsvrucht voor O. L. Vrouw, zonder wier hulp toch niets bereikt kan worden. Spr. stelde het ideaal van de J.W.«alles herstellen in Christus» in het licht en riep alle jonge arbei ders op mede te werken om dit ideaal te bereiken. Uit volle borst werden daarna eenige liederen uit den Zangbundel gezongen, terwijl bedrijvige banden bezig waren het tooneel in orde te brengen voor een extra programma- nummer. De afd. Orthen had zich n.l. bereid verklaard een korte één- acter op te voeren. De uitvoering leed natuurlijk wel eenigszins onder den al te haastigen opzet, maar dat neemt niet weg dat het stuk, dat als tendens had de propaganda voor de drankbestrijding, bij het publiek insloeg. De J.W.er P. Vriends uit Boxtel hield daarna een enthousiaste rede om de jonge arbeiders te wijzen op de verheven taak die zij in de Jonge Werkman te vervullen hebben. Het is te prijzen, aldus de inleider, dat er in onze heidensche maat schappij nog jonge harten worden gevonden, die een ziel bezitten waar durf en moed in zit om ten strijde te gaan en Christus trouw te zweren. De J. W. is noodzakelijkerwijze ont staan. De activiteit die hij ontplooit komt van binnen uit, anders zouden we het nooit zoover gebracht hebben dat de Bossche Jonge Werkman reeds 3000 leden telt. Het is niet voldoende dat wij een groen hemd al geven om de zielen der jonge arbeiders te winnen. Maar juist daarom moeten de arbeiders zelf hun werkzaamheid ontplooien. Spr. spoorde de J.W.ers krachtig aan niet te verzuimen, doch mede te werken aan het grootsche doel. Na deze rede klonk een spontaan applaus, dat herhaald werd nadat de voorzitter der Baardwijksche J.W.ers een dankwoord had ge sproken. Er was vervolgens gelegenheid om gelukwenschen te uiten en daarvoor bleken tal van gegadigden. De eerste was was Kap. v. Keme nade die zich speciaal tot de nieuw aangenomen leden richtte en deze van harte geluk wenschte. Hij wees hen ten overvloede nog op de taak die zij door de afgelegde belofte hebben op zich genomen en sprak het vertrouwen uit dat zij de afd. Baardwijk en Waalwijk, die bij bet Dioc. Bestuur zeer goed staan aan geschreven, geen oneer zullen aan doen. Z. E. reikte vervolgens de oor konden aan de nieuwe leden uit. De heer H. Bergmans bracht een gelukwensch over van den R. K. Jonge Middenstand. Hij stelde vooral in het licht dat de doeleinden van zijne vereeniging en de J.W. parallel loopen en dat het daarom gewenscht zou zijn dat een innige samenwer king tusschen beide vereenigingen tot stand zou komen. De heer N. van Gorcum felicite'erde de nieuwe leden namens de R. K. erkliedenvereeniging van Waalwijk Hij maakte van de gelegenheid ge bruik om de WelEerw. heeren di recteuren, die metgrooten ijver den voorvormingscursus aan de jongens hebben gegeven, te huldigen. De heer C. Pullens sprak een huidewoord namens alle inwoners van v. m. Baardwijk. Hij wees op bet schoone streven van de J. W., alles te herstellen in Christus. De Voorzitters der afdeelingen Orthen en Udenhout spraken even eens felicitaties uit. De eerste vestigde daarbij de aandacht op het verschil in de strijdvoering van de Katholieke en van de linksche organisaties. De hoofdbestuurder van den Dioc. Bond, de heer Gubbens uit Kaats heuvel, feliciteerde namens het Dioc. Bestuur. Nadat Kap. Beekmans nog een gelukwensch had uitgesproken na mens Deken van Riel en pastoor Buijs, die verhinderd waren, werd de feestvergadering gesloten. De Feestvergadering in Waalwijk. Maandagavond werd de feestver gadering der Waalwijksche afdeeling gehouden in de groote zaal van den Gildenbond. De Burgemeester en de wethouders, pastoor Buijs, pastoor van Erp en pastoor Verbagen en verschillende andere heeren geestelijken, waren onder het talrijke publiek. De Voorzitter der afd. de J.W.ers Casteleijns, sprak Jiet openingswoord. Hij verwelkomde de aanwezigen, en vooral het gemeentebestuur en de H.H. Geestelijken. In de groote op komst voor deze vergadering meende spr. een bewijs te mogen zien dat de J. W. op den steun van zeer velen kan rekenen. De Voorzitter feliciteerde de nieuw aangenomen leden en wees ben op de plichten die zij hebben op zich genomen. Hij meende te mogen rekenen op den steun van allen, maar in de eerste plaats dan die van de ouderen. Om aan te toonen dat de J. W. een broodnoodige organisatie is, schetste spr. de mistoestanden die in de wereld bestaan. Hij beschouwde daartoe achtereenvolgens 't politieke, het economische en het godsdienstig- zedelijke gebied. Dit alles voert de wereld naar het moderne heidendom, waarin zij reeds goeddeels is ver vallen. Spr. eindigde met een oproep aan alle J. W.ers om dit verval, door het herstel der wereld in Christus, tegen te gaan. Na een krachtig applaus werd een lied ingezet en vervolgens was het woord aan kapelaan Beekmans, dir. der afdeeling, die een korte toe spraak zou houden. Hij stelde zich tot doel erop te wijzen wat de Jonge Werkman wil en waarvoor hij dient, om daardoor te trachten welwillendheid te wek ken voor de organisatie. Het eerste doel is te werken voor God zelf. Daarom luidt het deviesalles her stellen in Christus, en hiermede is het doel aangegeven den .christe- lijken geest weer in de wereld te doen zegevieren. Ook Z.E. wees op het groote gevaar dat den jongen arbeider in de fabriek bedreigt. De jongens moeten daartegen z.i. zelf optreden en elkaar steunen om in vloed op hun omgeving te kunnen uitoefenen. Spr. behandelde voorts de drie programmapunten van de J. W. katholiek in alles cn overaljong maar degelijk; werkman fieropdenj adel van den arbeid. Een groote leugen noemde spr. bet dat de arbeid minderwaardig zou zijn. Hij noemde hem integen deel een eer, mits goed en degelijk verricht. Dit besef moet doordringen bij de leden van de J. W., die straks de leiding zullen hebben in de R.K. Arbeidersbeweging. Sps. feliciteerde dan de jongens en hun ouders en hoopte op de medewerking van deze laatsten. Z.E. was ervan verzekerd dat de J. W. op de medewerking en waar deering van geestelijke en wereld lijke overheid kan rekenen. Daarom was hem de belangstelling van het gemeentebestuur dubbel aangenaam. Applaus.) Nadat de directeur nog een klein beroep had gedaan op den offerzin der aanwezigen, om de kosten van den avond te dekken, was het ofïi- cieele gedeelte voorbij, en werd het lied «Roomsche Blijdschap» ingezet. De tooneelclub van den J. W. trad op met het drie—bedrijvige tooneel- spel »de Eeuwige Strijd», welk stuk zij een goede vertolking liet ten deel vallen. Er bleken onder de J.W.'ers nog goede tooneelkrachten te schui len ook. In de pauzes werden liederen ge zongen en aan bet slot heeft de WelEerw. heer Beekmans nog een dankwoord gesproken aan bet adres der tooneelclub en aan dat van den nieuwen regisseur, den heer Jac. Didden. R.K. Middelbare Handelsavond- cursus Waalwijk. Het aantal leerlingen van den R.K. Middelbaren Handelscursus is a.v. over de verschillende klassen ver deeld klas I 25 klas II 15 klas III 9 Vervolgcursussen 18 Cursus Stenografie Machineschrijven 18 Gemeente Teekenschool. Naar wij vernemen hebben zich voor den cursus 1933/1934 aan de Gemeentelijke Teekenschool te Waal wijk 106 leerlingen aangegeven. Hoewel dit getal aanzienlijk minder is dan de laatste jaren (160—180) valt ons dit nog niet tegen, gezien de tijdsomstandigheden met daarnaast de belangrijke verhooging van het schoolgeld. gemeente nog steeds 25 gevallen Vorige Restauratie Herv. Kerk. week hebben wij een be richt opgenomen betreffende de restauratie der Ned. Herv. Kerk aan de Haven. Daar hieraan een gedeelte was ontvallen herplaatsen wij het hier in zijn geheel. Wat de toren te Waalwijk betreft, in de Memorie van Toelichting tot hoofdstuk VI der Rijksbegrooting voor 1931 is medegedeeld, dat voor- loopig alleen de dakruiten zou worden gerestaureerd. Er werd hiervoor een Rijkssubsidie van f 6000 en een renteloos voor schot van f 3600 verleend. Voor uitvoering van de herstelling van het eigenlijke kerkgebouw, waarvoor toen f 108.000 noodig werd geacht, ontbraken voorloopig de middelen. Thans ziet men kans ook het dak van de kerk te herstellen, wanneer men er op rekenen kan, dat het zich in deze uit. Reeds zijn 20 aangegeven. Bijz. Vrijw. Landstorm. Op Zaternag 7 October a.s. zullen de zestallen van de afdeelingen Waalwijk, Baardwijk cn Besoijen van den B. V. L. een ouderlingen schietwedstrijd houden op het oefen terrein van de afd. Waalwijk. De wedstrijd begint om 3 uur. Avondcursussen Rijksvakschool. Zooals bekend was Maandag voor meisjes en Dinsdag voor jongens gelegenheid zich aan te geven voor de Avondcursussen. Wij geven hier onder hoe 't staat na de aangifte van deze twee dagendit is na tuurlijk onvolledig, omdat ook heden Woensdagavond nog aanmelding kan plaats hebben. Wij doen dit thans te meer, om dat er nog een paar belangrijke afdeelingen zijn, waarvoor de aan gifte gering is, zoodat er groote kans zou zijn dat deze niet door gingen, wat voor de jongelui dubbel jammer genoemd mag worden. De stand is dan als volgt le. Bovenwerk modelleeren 7. 2e. Gradeeren geen. 3e. Overleer-snijden 20. 4e Stikkerij Jongens 2. 5e Meisjes 28. 6e Zoolleer-calcuiatie geen. 7e Handzwikken 19. 8e Machinaal-zwikken 10. 9e Onderwerk en uitpoets 7. Wij vestigen speciaal de aandacht op den cursus «gradeeren» een ver volg van den modelleer-cursus voor de moderne schoenfabriek van groot belang. Voorts op de afdeeling zooi leder-calculatie, een onmisbare factor zeer niet Van de leden behaalde, de heer C. v. Helvoirt alhier met zijn hond 't certificaat met 218 punten, de heer C. v. d. Velden te Kaatsheuvel met 233 punten, de heer A. v. Ravesteijn 't voorloopig certificaat met 218 p. K.R.O. avond. Men verzoekt ons mede tedeelen dat de kaarten voor den K.R.O.— avond, die Maandag in den Gilden bond wordt gegeven, reeds zoo goed als uitverkocht zijn. Het zal er dus weer storm loopen. Het Roode Kruis en de Sport. Nog steeds schijnt het niet te zijn doorgedrongen bij de heeren be stuursleden, dat het Ned. Roode Kruis, afd. Waalwijk volgaarne zijn manschappen beschikbaar stelt om bet verleenen van Eerste Hulp, indien zulks noodig is, bij sportwedstrijden van allerlei aard. Pas is de voetbalcompetitie be gonnen of er gebeuren ongelukken. Wie weet hoeveel nut het zou gehad hebben indien de getroffenen dadelijk deskundig waren behandeld, in afwachting van de verdere be handeling door den geneesheer. Doch doordat deze hulp niet was aangevraagd bleef ze ook achterwege, aangezien het voor het Afdeelings- bestuur onmogelijk is om met het risico, dat haar leden zouden worden teruggezonden, de manschappen luk raak uit te sturen, zonder tevoren overleg gepleegd te hebben met de bestrokken besturen. Welaan, laat voor Waalwijk nu eens niet het spreekwoord opgeld doen, 't welk reeds zooveel kwaad slichtte, »als het kalf verdronken is, dempt men den put.» Aanvragen tot het verkrijgen van manschappen te richten tot den heer A. Schaap, Grootestraat 211, of den leider dhr. A. Claasen, Besoijensche- straat 21 B. Motorsport. In de knobelrit, die Zondag te Gennep gehouden is, won de heer Ad. Donkers alhier, voorzitter van de Motorclub «Waalwijk en Om streken» den eersten prijs. Sobrietas-bloempje. De verkoop van het Sobrietas bloempje ten bate der drankbestrij ding heeft in onze gemeente ongeveer f 75.— opgebracht. Ongevallen. Op het veld der voetbalvereeniging Quick werd een jongen die langs de lijn stond zoodanig aangeschoten dat hij zijn arm brak. Hij werd naar bet St. Nicolaas-Ziekenhuis vervoerd. Een motorrijder reed Maandag- zeker, terwijl de jongens nog avond tegen de leuning der brug schijnen te begrijpen dat ook over het kanaal den Bosch—Dron- stikken voor ben een goede loon- bron is en zeker in de toekomst belooft te worden. De jongelui die in het lederbedrijf gaan, schijnen als steeds te meenen geen onderricht noodig te hebben. Nogmaals, men kan zich voor alle afdeelingen nog hedenavond aan melden. Vervoerbewijzen voor aardappelen. gelen. De berijder werd in de veld tent verbonden en moest zich daarna in Heusden onder doktersbehande ling stellen. De motor liep zware schade op. De duo-rijdster kwam er met den schrik af. In het Loonsch Hoekje heeft Zaterdagmiddag een ongeval plaats gehad met vrij ernstigen afloop. Voerman M. Brekelmans van de De districts-secretaris der Nederl.boterfabriek te Capelle had melkbus- Aardappelen-Centrale voor de ge- sen weggebracht en wilde met zijn meenten Sprang-Capelle en Waalwijk wagen huiswaarts keeren, toen twee 'de heer B. van der Hoeven Jz.'te jongens achter op den wagen spron- Vrij hoeven-Cappel zal, te beginnen a.s. Donderdag (Jaarmarkt) en voorts eiken Marktdag des voormiddags zitting houden te Waalwijk in de Korenbeurs tot het afgeven van Rijk, evenals voor den dakruiter, vervoerbewijzen voor aardappelen 50 pet. der kosten draagt. Aangezien andere dagen ten zijnen huize te de voorziening urgent is, trekt de j Vrijhoeve-Capellc. Minister voor dit doel thans f 1000 uit, met de bedoeling, dat dan bet hierboven genoemd, reeds uitge keerd renteloos voorschot mede als Rijkssubsidie voor de dakherstclling zal gelden. Er zal dan dus f 4600 beschikbaar zijn. Omtrent liet totaal van de kosten van de voorziening zijn nog geen juiste gegevens be schikbaar. Deze zullen nader worden verstrekt, hetzij nog bij Memorie van Antwoord, hetzij bij gelegenheid van de indiening van het ontwerp der Rijksbegrooting voor 1935. Aanbestedingen. B. en W. hebben gistermiddag voor slooping verkocht het oude raadhuis. Ingekomen waren de biljetten Venus-Stupers, Vlijmen N. de Wit, Drunen M. Klerkx, Waalwijk Kivits, Vlijmen den Teuling, Besoijen A. v. Ingen, Vlijmen L. Korthout, Waalwijk H. de Roo, Dubbeldam J Trompen, Waalwijk Th. v Eggelen en C. v. Meden, Waalwijk f volgende f1087 - f1007 - f 825 - 700.- 665.- 612.- 459 - 444 44 425 - 356.- 312 301.- 260 - C v. Meel, LageZwaluwe f Strikweida, Den Haag f Gebr. Versluis, Meerkerk f Het werk is aan den hoogsten inschrijver gegund. Voorts hebben B. en W. bij in schrijving verkocht 40 populieren staande aan de Westerhaven kade De boomen zijn toegewezen aan den eenigen inschrijver, den heer Th. v. Eggelen alhier voor f 25,25. Mond- en Klauwzeer. Door de politie en den .^keur meester is in de polders een onver wachte inspectie gehouden, waarbij verschillende gevallen van mond en klauwzeer werden geconstateerd, die nog niet waren aangegeven. Tegen de eigenaars van het besmette vee is proces-verbaal opgemaakt. Het monden klauwzeer breidt In Waalwijk dus op de marktdagen in easu op de gewone Vrijdagsche markten en de jaarmarkten. Loterij Quick. Maandagavond bad onder groote belangstelling de trekking plaats dei- loterij, welke in alle opzichten zoo schitterend is geslaagd en welke trekking in 't vorig nummer van ons blad was aangekondigd. Voor de trekking sprak de heer P. v. Iersel een woord van dank aan Burg. en Weth. voor de toestemming tot het'houden dezer loterij. Verder dankte spr. ook allen die de loten hebben gekocht en verkocht, alsook hen die op eenigerlei wijze tot het welslagen hebben medegewerkt. Ten slotte beval hij de R.K. V. V. Quick bij de aanwezigen aan in hunnen steun, moreel zoowel als finantieel. Daarna werd tot trekking over gegaan, waarvan men den uitslag onder de advertenties vindt. Conlingenleering van schoenen. Met zev?n maanden verlengd. Naar wij vernemen zal een dezer dagen in de Staatscourant een Kon. Besluit worden gepubliceerd, waarbij de contingenteering van schoenen voor den tijd van 7 maanden on gewijzigd wordt verlengd. Deze bepa lingen worden van kracht 1 Oct. a.s. Zooals men weet heeft deze contin genteering betrekking op schoenen, laarzen en pantoffels geheel of groo- tendeels van leerschoenen, laarzen en pantoffels, zonder of niet voor het grootste gedeelte van leer, caout chouc, gomelastiek of rubberschoe nen, laarzen en pantoffels geheel of voor het grootste gedeelte van caout chouc, gomelastiek of rubber; leest- klaar schoenwerk. Kgnolog en-vereen iqing Waalwijk en Omstreken. Op de de vorige week gehouden keu ringen voor politie-hond, uitgaande van de K.N.P.V., heeft ook de dres- seerclub, afd. der Kynoiogen vereen. Waalwijk en Omstreken een goed figuur gemaakt. i gen. Deze kar kreeg zulk een schok dat het paard schrok en begon te slaan. De voerman en zijn zoontje vielen van de kar en B. kreeg waar schijnlijk een der wielen over het lichaam. Toen hij naar huis vervoerd was bleek bij onderzoek dat hij twee ribben gebroken had en bovendien beenkwetsuren had bekomen. Ook de kleine had eenige verwondingen. Waterschap »de Binnenpolder van Waalwijk In de laatstgehouden vergadering van ingelanden van het Waterschap »De Binnenpolder van Waalwijk« werd tot bestuurslid gekozen de beer Adr. van Nooij, in de plaats van den beer L. van Hul ten. Tegen deze benoeming is door Ingelanden bij Ged. Staten in beroep gegaan, met bet gevolg dat Ged. Staten de benoeming hebben ver nietigd, op grond van het feit dat een der volmachten niet in orde was. Er zal dus een nieuwe verkiezing moeten plaats vinden. Schouw-voeren. Door den Binnenpolder van Waal wijk werd aanbesteed het schouw- voeren. De perceelen werden aan de laagste inschrijvers gegund, n.l. i M. v. Daelen perc. I cn II voor resp. f 18 en f 19.50. Th. v. Eggelen perc. Ill en V voor resp. f 24.50 en f21.75. Adr. Kroot perc. IV voor f24. Land- en Tuinbouwtentoon stelling Drunen. Alom in den lande is ook de jonge boerenstand in bet getouw gekomen om den strijd om verbe tering van positie op te nemen. Een zeer belangrijk onderdeel van de taak die hij zich gesteld heeft is de verbetering van de technische en vakkundige opleiding. Dank zij ijverig werken en goeden voorgang hebben de jonge boeren het met verschillende middelen al ver ge bracht. Wij noemen slechts de landbouwcursussen, den aanleg van proefvelden en het houden van ge wa sse n wed s t rij den. Den Kring Tilburg van den Jongen Boerenstand heeft pas nog een groolsch opgezette tentoonstelling gehouden in Berkel-Knschot. En thans is de beurt aan den Kring 's Bosch, die dit jaar Drunen heelt «rr. ✓!/-»»-* \T nrl aid I nnrl \70 n l l i rp i VIER STUXS PAKJE WRIGLEY'S KAUWGOM IN DE MOND IS LEKKER EN GEZONDI

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5