Aanbesteding. trachten aan le besteden: Kostheeren gevraagd. HAARDPLATEN, W. H. Hens Zn. Heer J. Nollen en aan den vleugel Mej. A. de Kroon, uit Geertruiden- berg. Ten slotte dankte de jubilaris de heer L. C. Klijn, allen voor de buitengewone hartelijke belangstel ling die bij zijn zilveren feest ge toond was. GEMENGD NIEUWS. Geheele school met T.B.C. besmet. Het Friesche dorpje Ee in de ge meente Oostdongeradeel, tien kilometer noordelijk van Dokkum, heeft onlangs I een gebeurtenis beleefd, die ter plaatse I als een ramp wordt beschouwd. Ge. Van half twaalf tot half een had constateerd werd namelijk, dat ver een druk bezochte receptie plaats. 's Middags om 2 uur werd het programma der feestelijkheden voort gezet met de opvoering van »De lndianenclub«, blijspel met zang in drie bedrijven door Toon Jansen. Een vroolijkc middag dus aangevuld met zang en piano. Tot slot van het feest bracht de Harmonie »St. Bavo« 's avonds om 7 uur den jubilaris nog een sere nade. Meester Klijn heeft dezen dag wel kunnen constateeren, dat zijn school- arbeid in Raamsdonk(dorp) gewaar deerd wordt. scheidene schoolgaande kinderen te Ee verscheinselen toonden van be. j gevaar verkeeren. dingscolonnes, daar de toegang tot het ravijn, waar het vuur hen had overvallen, door een laag gloeiende asch was afgesloten. Later konden evenwel 33 dooden worden geborgen. Hoeveel slachtoffers er bij deze ramp om het leven zijn gekomen staat nog niet vast. Wel is bekend, dat ongeveer 150 personen zijn ge wond, waarvan er ettelijke in levens- RAAMSDONKSVEER. Op Woens dag 11 October a.s. zal om half drie namiddag in het lokaal van het bureau van politie ten Gemeente huize gelegenheid zijn tot kostelooze inenting, uitsluitend voor de inge zetenen van het Veer. Het aantal geheel werkloozen bedraagt in deze gemeente 338 en gedeeltelijk werkloos zijn er 4. De opbrengst van de speldjes verkoop, gehouden op het Veer op Woensdag 4 October j.l., ten bate van de plaatselijke Crisis-comité's bedroeg f 50,90 Het aantal steuntrekkenden van de gemeente bedraagt in de geheele gemeente 172. Op Zondag 8 October a.s. zul len alhier bloempjes ten verkoop worden aangeboden, waarvan de opbrengst komt ten bate van het Katholieke Jeugdwerk. De onvermengde margarine is in het volgend tijdvak voor recht hebbenden in deze gemeente ver krijgbaar bij de volgende winkeliers, op het Veer Gez. van Laarhoven en Joh. de Rodt en op het Dorp bij Adr. de Bont. Door de Radio-Distributie- Centrale »Raamsdonk« zal op Dins dag 10 October a.s. in de gemeente reclame gemaakt worden met een wagen, waarop een luidspreker- installatie zal geplaatst worden, om de ingezetenen aan te sporen toch aan te sluiten aan het distributienet. Sinds het net vernieuwd is en de Centrale met een buitenlandsch station is uitgebreid, is het aantal abonné's erg toegenomen. Op het Dorp zal gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en her inenting op Woensdag 11 October а.s. om vier uur namiddag in het Voormalig Gemeentehuis. RAAMSDONKSVEER. Dhr. F. J. Scliott werd wegens pensioeneering van dhr. Blankers aangesteld tot hulpbesteller. Naar wij vernamen werd in deze gemeente een steuntrekkende verbaliseerd wegens het te weinig opgeven van verdiensten. Zondag zal in de Herv. Kerk optreden des morgens om half 10 in de Veerscho en om 2 uur in de Dorpsche kerk Ds. Guittart. Gedurende September pas seerden 1800 op- en afvarende vaar tuigen met een totaal inhoud van 200/222 ton de rolbrug over de Donge. Gedurende September werd aan het postkantoor alhier ingelegd f41180.82 en terugbetaald f 37739.50. Bij de gehouden verpachting van landerijen der Diaconie bracht deze meer dan 30 pCt. minder op dan bij een vorige verpachting. - Maandag zal Ds. Guittart een Mannenvereeniging trachten op te richten. We twijfelen er niet aan of Z.Eerw. zal in zijn pogingen slagen. Naar we vernamen werden dhren B. van Achterberg, W. van Raamsdonk en C. Zwart gekozen tot bestuursleden van Eben Haëzer. GEERTRUIDENBERG. Openba. re vergadering van den Raad der ge meente Geertruidenberg, op Maandag 9 October 1933, de9 namiddags twee uur. Te behandelen zaken 1. Mededeeling procesverbaal van kasopname over bet 3e kwartaal 1933. 2. Voorstel van Burgemeester eD Wethouders tot het rooien en ver koopen van 61 iepeboomen. 3. Wijziging gemeentebegrooting—- dienst 1933. 4. Aanbieding van de gemeentebe grooting en de daarbij behoorende bedrijfsbegrootingen dienst 1934. 5. Voorloopige vaststelling gemeen terekeningen bedrijfsrekeningen dienst 1932. Wijziging begrooting Stedelijke Godshuizen dienst 1932. 7. Wijziging begrooting Stedelijke Godshuizen dienst 1933. 8. Ingekomen stukken 9. Reclames. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a s. de9 v.m. 9 30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Ent uit Aalst. smetting met t. b. c.-bacillen. Lang zamerhand begon men zich bewust te worden van bet feit, dat de aard dezer besmetting te vinden was op de dorpsschool, bij een onderwijzer, die destijds ter plaatse werd benoemd en wiens gezondheidsverklaring toen vol komen in orde werd bevonden Een groot deel der kinderen moest worden opgenomen in een sanatorium. Noodlottige botsing bij Etten. Woensdagnacht keerde de heer J Nieveen, ontvanger der registratie te Roosendaal, per motorrijwiel, komende uit de richting Breda, huiswaarts. Ter hoogte van .De Hooge Donk" op den Roosendaalscheweg reed hij tegen een voor hem rijdend tweewielig rijtuigje. Door den hevigen schok werd de heer Nieveen tegen den grond geworpen. Met een schedelbreuk werd hij opge nomen. Eenige oogenblikken later is hij ter plaatse van het ongeval over leden. Bedriegelijke bankbreuk. In het dorp Aal9t nabij Zaltbommel i9 gearresteerd de schilder L. V., verdacht van bedriegelijke bankbreuk. Een groot aantal meubelen en een vat lijnolie zijn in beslag genomen V. wa9 1 September in staat van faillis sement verklaard. Het misdrijf, dat eenige dagen voor dien datum moet zijn gepleegd is eerst na opheffing van het faillissement wegens gebrek aan actief, op 29 September ontdekt, zoodat de crediteuren geen voordeel bij de ontdekking zullen hebben. Tevens is de vader van V. gearres teerd, verdacht van brandstichting. Diens huis is. zooals gemeld, in den nacht van Maandag op Dinsdag afgebrand. Men vermoedt dat L. V. een ander gedeelte van zijn goederen dan de in beslag genomene bij zijn vader heeft ondergebracht en dat deze mede zijn verbrand VROUWENZORGEN Slechte teint - rheumatiek - te dik - altijd moe. Indien deze vrouw voor elke klacht een apart middel genomen had, zou zij het erg druk hebben gehad. En de lange tijd die noodig zou zijn ge. weest, om voor dit alles een kuur te doen Neen, ze nam maar één middel en na zes weken zag zij alle klachten al verdwijnen. De eenvoudige verklaring is, dat al haar klachten voortkwamen uit één zelfde oorzaak Zij schrijft: .Sinds ik zes weken geleden Kruschen begon te nemen, is mijn gezondheid hard vooruitgegaan. Mijn teint, die er onfrisch uitzag, is nu helder en gezond geworden. Mijn rheumatiek is bijna verdwenen. Twee maanden geleden was mijn gewicht 138 pond en gisteren woog ik op dezelfde weegschaal 128 pond. Deze gewichts-vermindering heeft me wonderlijk veel goed gedaan, want ik voel me niet half zoo moe meer tegenwoordig en ik kan beter werken dan ik in maanden deed. Daarom zou ik Kruschen nooit meer willen missen". Mej. A. L. B Zoovele kwalen, waarover de men- schen klagen vanaf .niet lekker voelen" acute rheumatiek kunnen veelal worden teruggebracht tot één grond oorzaak traagheid der in- wendige organen. Er is één zekere, veilige weg om Uw organen regelmatig aan 't werk te houden de .klein, dagelijksche dosis" Kruschen Salts. Kruschen is een wetenschappelijke combinatie van zes minerale zouten, die Uw afvoerorganen aansporen tot betere werking en aldus alle afval stoffen wegruimen, die Uw organisme verstoppen en het bloed onzuiver maken Kruschen heefteenzuiverenden en versterkenden invloed op de bloeds. omloop, zoodat het elke vezel van Uw lichaam doorstroomt met tintelenden levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f0 90 en f160 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking, de naam Rowntree Han- delsmaatschappij Amsterdam voorkomt. Vreeselijke ramp te Los Angeles. Waarschijnlijk door een achteloos weggeworpen sigaret is in het Grif fith Park aan den rand der stad Los Angeles in het kreupelhout een geweldige brand uitgebroken, die zoo snel om zich heen greep, dat vele werkloozen, die hier waren te werk gesteld, in de vlammen omge komen zijn en dat aan blusschen nauwelijks te denken viel. Twee en vijftig werkloozen, die zich vrijwillig hadden aangemeld voor het blusschingswerk, werden door het vuur in een nauw ravijn ingesloten en zagen geen kans meer te ontkomen. Zij zijn allen levend verbrand. Hun verkoolde lijken lagen aan vankelijk buiten het bereik der red- Hoe ontzettend het einde is ge weest van de in het ravijn ingesloten werkloozen weet een ooggetuige te verhalen. In nameloozen angst had den zij getracht zich te redden. Men zag ze met elkaar vechten bij eiken vermeenden uitweg en hartverscheu rende kreten stegen uit het ravijn op, toen de vlammen zich ten slotte boven de hoofden der in deze dood- loopende ravijn gevangen ongeluk- kigen sloten. Meer dan 100 mannen slaagden er in door een overhaaste vlucht over de brandende asch het veege lijf te redden. Velen liepen daarbij aan voeten ernstige brandwonden op. Links en rechts zagen zij hun kameraden bedwelmd ineenzakken en anderen met brandende kleeren voortrennen andere ongelukkigen zich kermend van pijn over den grond rollen. De honderd ontsnapten moesten het lijdelijk aanzien dat hun kameraden omkwamen zonder iets tot hun redding te kunnen onder nemen. Het aantal dooden bij den grooten brand te Los Angeles is thans tot 72 gestegen. Men vermoedt dat brandstichting in het spel is. In verband daarmede is zekere Robert Barr in arrest gesteld. Verkeersong el u kken De N Tilb. Crt schrijft: Het aan- tal verkeersslachtoffers in de afgeloo- pen maand September is wederom schrikbarend hoog. In ons land von den in die maand bij verkeersonge vallen alleen nog maar waarvan wij den noodlottigen afloop tot dusver definitief konden vaststellen 73 personen den dood. In 12 gevallen betrof het voetgan gers of wielrijders, die plotseling voor een auto den rijweg overstaken. Vijf slachtoffers vielen op den onbewaak ten overweg Ook de tram maakte deze maand verscheidene slachtoffers, terwijl ook het aantal ongelukken met motorrijwielen en vrachtauto'9 groot is. De vorige maand werd, gelijk toen gemeld, een droevig record geboekt en werden 84 personen bij verkeers. ongelukken gedood In twee maanden tijd verloren dus 157 personen in ons land bij verkeersongevallen het leven. Chineesche bitndieten overvallen D-trein. Chineesche benden hebben in de nabijheid van Inkoe een D trein aan gehouden en 20 passagiers van Mant sjoerijsche, Japansche of Chineesche nationaliteit ontvoerd Een bandiet werd gedood en 27 gewond. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. Jachtongeluk te Helmond. Op de Bakelsche heide, nabij Helmond, heeft een jachtongeluk plaats gehad. Daar zijn door nog onbekende oorzaak vijf toeschouwers met hagel uit de generen der jagers getroffen. Zij zijn allen naar het R.K, Gasthuis overgebracht. Een van hen bleek ernstig in het oog getroffen te zijn. Deze patient is naar Utrecht vervoerd. Vorig jaar i9 op dezelfde wijze een dergelijk ongeluk gebeurd. De f 100.000. De loterijclub van personeel der Gasfabriek te Eindhoven heeft op zeven tientjes der Staatsloterij de f 100 000 getrokken, zoodat haarpl.m f70.000 zal worden uitgekeerd. Ieder der deelnemers krijgt pl.m. f2800. i Het is echter gebleken dat Haan onbetrouwbaar is en men meent zijn verklaringen dan ook als zoo danig. Chaos op Cuba. Het i9 op het oogenblik te Havana een chaos. Iedereen vecht tegen iedereen men weet niet met zeker heid waar de President zich bevindt en over het lot der uit het Nationale Hotel verdreven officieren doen som bere geruchten de ronde zij zouden zijn vermoord. Gelukkig is er Ame- rikaansche gewapende hulp in de buurt. Bij dej gevechten kvan vielen 130 dooden en 250 gewonden. Men zegt dat op de president een aanslag is gepleegd. 'n Fransche recordpoging. Assolant en Lefèvre, de Fransche vliegers, die een tocht naar het Oosten maakten, zijn na 6600 K.M. ineens te hebben afgelegd, te Karachi geland Het record dat zij trachtten te slaan stond op naam van Codos en Rossi met 9140 K M. De aanslag op Dollfuss. De moeder, stiefvader en een vriend van Dertil, den dader van den aanslag op Dollfuss zijn gearresteerd De Oostenrijksch politie heeft vastgesteld, dat Dertil van 1932 1933 lid van de nat-soc. partij is geweest. De Volkenbondsvergaderihg. De kwestie der minderheden. Het werk van de Volkerbondsver- gadering loopt ten einde; de commis- 9ies zijn vrijwel met hun werk gereed Hetdebat over de minderheden in de zesde Volkenbondscommissie heeft een scherpe wending genomen door het indienen van een Fransche revo. lutie. volgens welke de Duitsche regeering den Joden dezelfde behan- deling zou moeten garandeeren, als andere staten aan hun minderheden doen. Mevr. Kluver heeft een Neder- landsche verklaring ten gunste van de algemeenmaking der minderheden- verplichtingen afgelegd. De subcommissie voor de kwestie van de Duitsche vluchtelingen is het te Genève eens geworden. Er komt een hooge commissaris die met hulp. werk zal leiden. Keert Engeland terug naar gouden standaard De Britsche minister van Finan ciën, Neville Chamberlain, heeft op het jaarlijksch banket der bankiers van de city van Londen verklaard dat GrootBrittannië ten slotte waar schijnlijk tot den gouden standaard zal teruekeeren. met ingang van vandaag is be paald: Van vandaag af zal de invoer van genoemde productensl echts door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale kunnen geschieden. Komt Sarrasani in ons land? Sarrasani heeft met de directie van het Stadion te Amsterdam, de onderhandelingen geopend over het geven van voorstellingen met zijn enorme onderneming op het Stadion terrein. RECHTZAKEN. Een auto-maniak. Een reiziger genaamd C. M. v. L. raasde op 27 Dec. 1932 met zijn wagen door de Langstraat en deed ook de Hank aan vanwaar hij naar Dussen spoedde. Verdachte veroor zaakte door zijn roekeloos rijden een botsing, waarvan Willem van Wijk, klompenmaker te Almkerk de dupe werd. De Kantonrechter te Heusden had verdachte tot boete veroordeeld en betaling der schade aan Willem van Wijk, die gekwetst was geworden en den dokter noodig had. De officier eischte in hooger be roep van het vonnis bevestiging. BUITENLAND. Het proces te Leipzig. Te Leipzig is men Donderdag gereed gekomen met het verhoor van Torgler. v. d. Lubbe blijkt hoe langer hoe meer versuft te geraken, hij lijdt thans ook aan rheumatiek. v. d. Lubbe ontkende zijn Bul- gaarsche medebeklaagden vóór den brand te hebben gekend. Torgler betuigde opnieuw zijn onschuld en voerde daarvoor aan wijzingen aan. Dimitrof moet nu nog verhoord worden, waarna het proces tot Dinsdag wordt verdaagd. De voort zetting heeft dan plaats in het Rijks daggebouw te Berlijn. Wat een Nederlander aan de politie vertelde. Naar 't «Klever Kreisblatt« meldt, heeft zich, blijkens ontvangen politie bericht uit Oss, aldaar dezer dagen een zekere Joh. Haan, metselaar j van beroep en afkomstig uit Nieuwen- hagen, aangemeld, die mededeelingen met betrekking tot den rijksdag brand kon verstrekken. Haan had in Duitschland een BINNENLAND. Prinses Juliana voor de sprekende film. De radiotoespraak welke Prinses Juliana Dinsdagavond heeft gehou den om op te wekken tot steun aan het Nationaal Crisis-comité is dooi de filmfabrieken Orion-profilti te 's-Gravenhage en Polygoon te Haar lem voor de geluidsfilm opgenomen. Naar wij vernamen, zijn deze op namen uitstekend geslaagd. KATHOLIEKE ILLUSTRATIE. 68e Jaargang No. 1. Het eerste nummer van den nieu. wen jaargang dient zich aan in gemo derniseerd uiterlijk met een andere kleur dan we gewoon zijn een fijne groene tint, die de foto's uitstekend tot hun recht doet komen. Aan het nieuwe seizoen wordt herinnerd door een artikel „Herfstjacht in Frankrijk" en verder is het buitenland vertegen woordigd door „Momentopnamen uit Italië" en „Een restaurant in New York". Aan „Radio Bandoeng" wordt een pagina foto's gewijd, evenals aan den fietstocht der werkloozen naar Rome. De dames worden extra bedacht met twee welgevulde bladzijden van een nieuwe rubriek, terwijl ook een afzonderlijke sportpagina niet ontbreekt. Fijne vertellingen zijn er van Antoon Coolen „Rozen en appelen uit het Paradijs" van J. W. Brouwers „De driehoek in de cinema", en het pak kend begin van een roman: „De ver dwenen schaduw" door Ottwell Binns Ook het gratis bijvoegsel .De Witte Raaf" heeft een uitbreiding ondergaan. De kinderen worden verblijd met een eigen blaadje en de anderen krijgen een rijkdom van vertellingen humo- ristische. gedichten en anecdoten, die hen urenlang kan vermaken. We heb- ben zoo den indruk dat de oude Katholiede Illustratie nog geen malaise kent of er met schitterend élan tegen in gaat 1 Het fruilmonopolie afgekondigd voor Zuidvruchten enz. Dezer dagen is afgekondigd Staats blad 506, waarin opgenomen is een Kon. besluit van 28 Sept., waarbij Maart 1932 in de inwerkingtreding van het mono ontmoeting met polie van den invoer van: een man gehad, die hem gevraagd j1. vijgen, dadels, grape-fruit, me- had, of hij wat wilde verdienen en loenen en kanteloepen; die sterk gezinspeeld had op de2. frambozen, aardbeien, kersen wenschelijkheid van brandstichting en bessen; in den rijksdag, zoodat Haan den 3. alle fruit en Zuidvruchten in indruk kreeg, dat de man hem toebereiden doch niet in gedroogden (Haan) daartoe wilde overhalen. 1 vorm 1 MARKT RE RICITl Waalwijk, 6 Oct. 1933. Varkens f 8—f 11. Eieren 5 5 6 cent. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijksche Ontwikkelingsclub. De Waalwijksche Ontwikkelings club zal binnenkort haar lezing seizoen weer openen. Het bestuur is reeds met vooraanstaande sprekers in onderhandeling, en waarschijnlijk zal eind October de eerste lezing gegeven kunnen worden. Het ligt tevens in de bedoeling in dit winter seizoen een wetenschappelijke film avond te geven. Ongeval. Gistermiddag bij het uitgaan der fabrieken reden op den hoek Mr. v. CoothstraatGrootestraat een tweetal fietsers met flinke vaart op elkaar in. Zij zelf kwamen er met den schrik af, maar de materieele schade was vrij aanzienlijk, een dei- fietsen was finaal in elkaar gedrukt. K. J. V.-aanneming. Ter gelegenheid van de K. J. V.- aanneming die morgen alhier zal plaats hebben is een keurig verzorgd programma verschenen. Het bevat naast het programma voor den feest dag, een aantal liederen die op de bijeenkomst zullen gezongen worden. Het belooft morgen een echte K. J. V.-dag te worden in Waalwijk. ADVERTENTIëN. Ondergeteekende zal op Zater dag lb October a.s des nam. 3 uur in Hotel VAN IERSEL te Waspik voor rekening van het Waterschap „Klein Waspik" A. Het maken van een gewapend beton dui ker met toebereldlngs- kanalen B. Het afdammen van de zgn. Dussensche Gan- tel, In perceelen en In massa. Aanwijzing ter plaatse op Donderdag 12 October a.s. des voorm. lO'/a uur. 40837 Het bestek ligt ter inzage in voornoemd Hotel terwijl de teekening van de duiker a f0.75 verkrijgbaar is bij J MICHAËL Waterbouwkundige te CAPELLE (N.-B EEN OF'TWEE ANTONIUSSTRAAT 136, 50838 WAALWIJK. VOOR VERNIEUWEN VAN GITZWART, SPIEGEL. GLAD en SPIJKERHARD Electr. Sputtlaklnrlchting

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10