DË ECHO 111 BET ZDIDEN Mebroml. DamesKapsalon cor. u. d. Wiel ANTON HOLTGREFE 33 SOORTEN Brief uit Waspik. verkoopt waaronder ook de nieuwste VOOR U OOK WEL IETS BIJ! TELEFOON 72. Amandelspeculaas H. de Bont-v. Hulten Fa. P. T. BIERLAAGH-VAN OER HEIJDEN „De IJxer- en Verfhandel" No. 81. Zaterdag 7 Oct. 1933. 56e Jrg. DERDE BLAD. Waspik, 4 Oct. 1933 Geachte Lezer. Het bleek ons op de Raadsvergade ring van vorige week Vrijdag, dat het er met onze gemeentefinanciën nu niet zoo erg rooskleurig bijstaat. Het lid van de R., die namens de onderzoek commissie verslag uitbracht moest concludeeren dat er over het loopende jaar nog steeds een nadeelig saldo van enkele duizenden guldens is te dekken. Als nu de Minister en als nu enz. dan is er nog kans op een voor deelig saldo, voor welke „als-en" wij voorloopig echter geen twee duiten geven. Verder meldde het verslag ons dat onze gemeente, reeds meer dan een ton uitgaf voor werkverschaffing en steunverleening, wat voor een plaatsje van rond 3300 inwoners een reuzenbedrag is te noemen. Het ver wondert ons dan ook niets, dat voor hen die nog maar eventjes kunnen, en voor hen die heelemaal niet meer kunnen, het probleem: „Hoe krijg ik mijn belastingcentjes bij elkaar?" hoe langer hoe meer een probleem wordt. Wat ons echter wel verwondert, is, dat men in Den Haag nog kan be weren, dat Waspik nog niet onder de noodlijdende gemeenten is te rang. schikken. Zoodat we hierdoor misschien weer nieuwe belastingen, (straatbelas ting, assurantiebelasting, vul zelf maar in, er zijn er nog genoeg!) in 't ver schiet hebben. Dat onze Gemeenteraad tegen salarisverlaging van ambtenaren met dubbele rijksbetrekking adviseerde, zal wel in hoofdzaak gelegen hebben aan het feit, dat zoo'n advies toch meestal waardeloos is. Een groote struikelblok voor een goed rendement onzer gemeenterekening, is ook het steeds moeten bijpassen in de tekorten van „de Woningbouw", 't Is toch eigenlijk een beetje al te gek, dat de huisjesmelker een gedeelte van zijn belastingopbrengst, ^ziet wegvloeien, om het tekort zijnerconcurrenten" te dekken. En ook is het gek dat de gemeente maar telken jarezijn .plicht" kan voldoen, zonder dat daar een enkel recht tegenover staat. Alleen liquidatie, al was de strop dan nóg zoo groot, zou o i. de oplossing kunnen brengen, omdat dit alleen dit „perpe tuum mobile" zal kunnen opheffen. Enfin, over een en ander is nogal aardig geboomd door onze vroede vaderen, en.... Geachte Lezer laten we afspreken dat we den moed er nog een tijdje inhouden. In 't Overdiep is weer wat werk gekomen, n.l de afdamming en het leggen van een duiker in de Gantel. Voor vele boeren, die met hun lande rijen ten Oosten daarvan gelegen zijn, mag dit een ware verbetering en een groote tijdsbesparing genoemd worden. Ook op de scheepswerven is het weer wat drukker, en naar we vernemen zijn er thans weer een groote 60 personen aan het werk. Verders staat de bietencampagne voor de deur, en zoo zal 't één met 't al de werkloos heid weer een weinig moeten opheffen. Zouden we nog werkverschaffing krij. gen? Van een in de werkverschaffing te maken ijsbaan hooren we nog steeds niets, alleen weten we dat we uiterlijk deze week ons guldentje hebben moeten dokken voor lidmaatschap. We hopen maar, dat we nu ook dezen winter kunnen zwieren op de nieuwe baan. ADEPT. PROVINCIAAL NIEUWS. Waahvyk, 6 Oct. 1933. Koopt In Waalwijk. Steunt de Waalwljksche handel en Industrie. W. B. R.K. H.B.S. 3 en H.H.S. 5 le Waalwijk. Het totaal aantal leerlingen be draagt voor den nieuwen cursus 88 (vorig jaar 78) a.v. over de klassen „verdeeld Klas I 32 Klas II 21 Klas III 21 Klas IV 7 Klas V 7 Van de 88 leerlingen zijn 54 afkomstig uit Waalwijk. 9 Kaatsheuvel. 7 Geertruidenberg. 4 Drunen. 3 Heusden. 3 Waspik. 2 Sprang-Capelle. 2 Raamsdonk. 2 Nieuwkuik. 1 Elshout. 1 Hedikhuizen. Alzoo 54 leerlingen uit Waalwijk en 34 uit de buiten-gemeenten. Werkeloozen. Op 1 October bedroeg het aantal werkeloozen 269 tegen 1 September 297. Er waren o.m. 180 lederbewer kers tegen 200 en 21 kleermakers tegen 28. Van het totaal van 269 waren 203 geheel en 66 gedeeltelijk werkeloos. Ring van Ned. Herv. Jongelingsver. op Geief. Grondslag. De Ring 's Grevelduin-Capelle en Omstreken hoopt Maandag 9 Oct. a.s. des avonds om half acht zijn jaarvergadering te houden in het gebouw voor Chr. Belangen in de Besoijensche straat alhier. Alsdan hoopt ook de bondspenningm., de weled. heer J. H. v. Erven voor de jongelingen een onderwerp te be handelen. Vraagt obs Smakelijk, voedzaam en gezond. Elec. Luxe Bakkerij PULLES HEESBEEN Tel. 99. 50639 Uitloting aandeelen W.S.C. Woensdagavond had in tegenwoor digheid van aandeelhouders, door het bestuur van W.S.C. in 't clublokaa hotel »de Twee Kolommen» de uit loting plaats van 4 aandeelen ad f25 der leening 1932. Door een der aandeelhouders werden getrokken de nummers der aandeelen 1, 8, 28 en 36, welke uit gelote aandeelen betaalbaar zijn bi deii penningmeester van W.S.C. den heer J. Beerens. IJk wet. Door de politie is deze week bi een twintigtal winkeliers proces verbaal opgemaakt wegens't gebruik van gewichten en maten die niet van de vereischte ijkmerken waren voorzien. Nieuwe kappeiszaak. De heer W. Jutte heeft in de Grootestraat nabij de Markt, waar vroeger het confectiemagazijn van Bisschof gevestigd was, een naar de eischen des tijds ingerichte dames kapsalon ingericht. Gistermiddag is de nieuwe zaak. die er frisch en keurig uitziet, ge opend. Het interieur ziet er bijzonder aantrekkelijk en smaakvol uit. Er is een ruime en gezellig ingerichte wachtkamer en een tweetal salons, die al eveneens goed verzorgd zijn. De eigenaar heeft zijn zaak met de nieuwste installaties op het gebied der dameskapperij toegerust, zooals toestellen voor permanent Wave, droogkappen e.d. Een en ander biedt naast de vakkennis van den ondernemer de zekerheid dat de dames prettig en goed behandeld zullen worden. Wij wenschen den heer Jutte hel beste succes met zijn nieuwe zaak. Ernstig ongeval. Donderdagmiddag heeft op de Veekoekenfabriek »de Ster« van de Gebr. Teurlings aan de Haven alhier een ernstig ongeval plaats gehad. De 20-jarige arbeider Dankaart werd met zijn arm gekneld tusschen de tandraderen van een koekbreek- machine, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gekneusd. Per auto werd D. naar het St. Nicolaas Ziekenhuis overgebracht. De arm vertoonde zeer diepe vleeschwonden. Het is nog niet te zeggen of het ongeval nog ernstigere gevolgen zal hebben. Een tragische bijzonderheid is dat de eene arm van den jongen reeds gedeeltelijk verlamd was en dat nu de gezonde arm getroffen is. Aanbesteding. Bij de gehouden onderhandsche aanbesteding voor het bouwen van een machinekamer voor het plaatsen van een 5—7 P.K. ruw olie motor aan de N.V. Electrische Cartonnage- fabriek J. Trimbaeh en Zonen alhier waren de inschrijvingen C. Timmermans f320 H. Maas f289 fa. Wed. A. Aarts Zn. f280 J. Kooien. f278 Het werk werd gegund aan den lüagsten inschrijvei. Specialiteit in het ontwerpen van de NIEUWSTE Vraagt ons gratis advies. TEL. 8. Naast het Postkantoor, Waalwijk. BIOSCOOP. Cohen en Kelly in moeilijkheden. R. D.B.Theater. Een kluchtige historie, waarin het beroemde komiekenpaar van de eene moeilijkheid in de andere valt. Kelly komt voor de moeilijkheden dat hij in een wachtclub zijn vroegere vrouw tegen het lijf loopt, aan wie hij nog een flinke duit schuldig is. Hij tracht haar echter een ander aan te smeren, maar verdwaalt met zijn vriend op een smokkelboot. Een douane—chef, die verliefd is op Kelly's dochter, weet die situatie uit te buiten door hem onder be dreiging met levenslange gevangenis straf zijn dochter af te dwingen. Peter Voss de Millioenendief. Luxor Bioscoop. Peter Voss, procuratiehouder van bankier Schilling fingeert een mil- lioendiefstal om de zaak te redden uit de moeilijke omstandigheden, waarin zij door het zakken van aan deelen gekomen is. Er begint dan een spannende achtervolging door detective Dodd en de dochter van den bestolene. Ook in Europa, zelfs in Afrika is Voss voor zijn achtervolgers niet veilig. Na allerlei avonturen vindt Voss eindelijk zijn rust doordat hij hoort dat de aandeelen weer op peil zijn gekomen en de bank dus uit de moeilijkheden, gered is. Als dank voor zijn mooie daad krijgt Peter Voss de millionnairs dochter, die hem achtervolgd had. DRUNEN. Te den Bosch slaagden voor het diploma van den Ned. R.K. Politiebond de heeren J. A. v. d. Broek en H. Winter alhier. Het bouwen van een auto garage voor rekening van den heer M. Elshout-Veldman is opgedragen aan L. van Oers alhier. Het bijbouwen van een winkel voor uitbreiding der zaak, voor rekening \an A. van Loon-v. Delft is opgedagen aan Jos van Iersel alhier. Gedurende de maand Sep tember werd op het postkantoor alhier voor de rijkspostspaarbank ingelegd f 7254.68 en terugbetaald f8729.20 -. Voor den vleeschkeurings- dicnst werden in de maand Sept. ter secretarie alhier aangegeven 20 runderen en 43 varkens. ELSHOUT. De collecte voor het Crisis-comité alhier heeft f31.12 opgebracht. des namiddags 2 uur hoopt voor te gaan Ds. v. d. Roest van 's Graven moer. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voorm. half tien en des namiddags half drie voor te gaan Ds. J. C. Hagen. A.s. Maandagavond half acht zal de opening plaats hebben van het geheel vernieuwde verenigings gebouw van de Vereeniging Chr. olksbond alhier. Besturen en leden der aangesloten vereenigingen zijn hierbij uitgenoodigd, terwijl voorts werden uitgenoodigd de heeren F. IJ. Hoek, als oprichter, J. Ruiter, oud-secretaris, een afgevaardigde van het C.N.V. enz. Wij waren in de gelegenheid reeds een kijkje te nemen in het gebouw en we moeten bekennen, dat het geheel onze verwachtingen verre heeft overtroffendie het gebouw vroeger gekend hebben zullen thans verbaasd staan, hoe het geheel is ver nieuwd. De ramen zijn openslaande gemaakt en uitgevoerd in glas in drie kleuren. De plafonds van triplex in paneel, plus een prachtige lam briseering in paneel, alles in zeer moderne kleuren geschilderd. Boven dien maakt een uitstekend werkende harmonicawand scheiding tusschen twee lokalen. Deze zaal is thans bijzonder ge schikt voor grootere vergaderingen enz., terwijl het anderzijds thans ook mogelijk is meerdere kleinere vergaderingen tegelijk te houden. De lees- en ontspanningszaal is van de vergaderlokaliteiten geheel gescheiden gehouden en biedt overigens dezelfde gezellige aanblik. Het gebouw is thans ook electrisch verlicht, terwijl voorden ingang ook een lichtpunt is aangebracht. Verder zijn heel wat nieuwe meubels aangeschaft. Het geheel ziet er werkelijk keurig uit; de vereeniging kan met recht trotsch zijn op haar gebouw en menig dorp kan met reden jaloersch zijn op zoo'n keurige vergader lokaliteit. De uitvoerders van het werk, de Gebr. van Willigenburg, hebben eer HOEK RAADHUISPLEIN TE WAALWIJK. NIEUWKUIJK. In het Bonds- gebouw hield Dinsdagavond de Boerenleenbank haar algemeene jaarvergadering. 86 Leden waren aanwezig. Door den nieuw benoemden kassier, den heer Th. van den Besselaar werd verslag uitgebracht over het afgeloopen boekjaar 1932. Hieraan ontleenen we 't volgende Inhoud kas per 31 Dec. 1931 f 2789.81. Uitstaande voorschotten f 44108.96. Tegoed in loopende rekeningen f 2306.01. Te vorderen rente van voorschotten f 1.15. Totaal der ontvangsten f 49935.87. Saldo der spaargelden f 44958.46. Reserve f4780.59. Winst van het boekjaar fl 96.82. Na enkele toelichtingen door den kassier werden rekening en balans goedgekeurd. Tot bestuurslid werd gekozen de tieer Jac. Mostermans en tot lid van den raad van toezicht de heer P. Meesters. De kassier bracht dank aan bestuur, raad van toezicht en geestel. advi seur, voor het groote vertrouwen in hem gesteld, door be benoeming tot kassier. Spr. spoorde verder de leden aan in dezen moeilijken tijd gerust eens met een der bestuursleden te komen jraten over finantieele aangelegen- ïeden. In vele gevallen zal het jestuur niet ongenegen zijn te helpen en voorschotten te geven. Spr. herinnerde de leden voorts aan hun verplichtingen jegens de jank. De ZeerEerw. Heer Pastoor sprak tiierna nog een woord van dank tot de leden, feliciteerde de nieuwe jestuursleden en vooral den kassier. Hierna sloot de Voorzitter op gebruikelijke wijze deze vergadering. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag zal in de Ned. Heiv. Kerk alhier des voormiddags half 10 leesdienst worden gehouden van hun werk. Het schilderwerk werd uitgevoerd door de fa. Klaassen en Zonen. De lees- en ontspanningszaal zal a.s. Dinsdagavond voor het publiek opengesteld worden. We twijfelen er niet aan of hiervan zal evenals vorige winters een druk gebruik gemaakt worden. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand September 1933 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 5690.59 en terugbetaald f5648.54. Wij vernemen dat het in de bedoeling van het bestuur der Chr. Gem. Zangvereeniging Looft den' Heer«, die sinds enkele maanden rustend is ligt, de repetities wederom te hervatten. Daartoe zal a.s. Woensdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond eene bijeen komst met de leden worden ge houden, die hiertoe zijn uitgenoodigd, terwijl degenen die tot het lidmaat schap der vereeniging wenschen toe te treden ook op deze bijeen komst worden verwacht. - onze zeer FIJN GEKRUIDE A 25 cent per hall pond. Ook aan de wagens. Elec. Loxe Bakkerij PULLES.HEESBEEN - Tel. 99. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a s. Zondag des morgens half tien, en des nam. half drie op te treden, Ds. Teeuwissen uit Brugge, Door het plaatselijk Crisiscomité is besloten aan verschillende daarvoor in aanmerking komende ingezetenen een schrijven te richten met het verzoek j een bijdrage aan het comité te geven, tot stijviog van de kas van het comité. V» GrootestraatTelefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Onder het vee van den landbou wer A. Smits aan de Hooge Zandschel is mond.en klauwzeer geconstateerd. -— Gedurende het tijdvak van 30 Juli tot 26 Augustus werd door de werkloozenkassen in deze gemeente uitgekeerd f 1529,16, terwijl gedurende hetzelfde tijdvak aan gemeentelijke werkverschaffing werd uitbetaald f 3663,34. \j De heer J. den Hollander heeft bedankt als bestuurslid der Ned. Herv. Jongelingsvereeniging, op Ger. Gr. „Gideon" aan den Loonschendijk. J.l. Dinsdag bracht de bij de Ned. Herv. gemeente alhier beroepen predikant, Ds. J. Cuperus uit Masten broek, voor de tweede maal een be zoek aan onze gemeente. Voor een groot aantal belangstellenden ging Z. E de9 avonds 7 uur in het kerk- gebouw in den dienst des Woords voor, waarbij hij zijn toehoorders bepaalde bij Jesaja 64 4 en 5 De rede van den beroepen predikant werd door allen met de meeste belangstelling gevolgd. Door de gemeente werd hem toege zongen Ps. 42 3. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk is besloten het kerkgebouw in het vervolg op Zondagen niet meer be schikbaar te stellen voor predikanten, uitgenoodigd door de Ned. Herv'. Jongelingsver. op Ger. Gr. „Gideon" aldaar, teneinde in 't belang van ge noemde vereeniging een spreekbeurt met collecte te houden. De Chr. gemengde Zangvereeni. ging „Hallelujah" te dezer plaatse zal op Donderdag 2 Nov. a s. haar eerste uitvoering geven in de Ned. Herv. kerk alhier. u A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden, Ds. Mülhnickel uit Waalwijk, 's Morgens half tien leesdienst. Naar we vernemen bestaat het voornemen hetbovengrondschtelefoon net in de Kom alhier te vervangen door een ondergrondschen kabel. In de Ger, kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam half drie op te treden Ds. Keizer. Gedurende de maand September werden ter gemeentesecretarie voor den vleeschkeuringdienst aangegeven 35 runderen, 57 varkens, 2 kalveren en 2 geiten. Het tweede elftal der voetbal, vereeniging Excelsior speelt a.s. Zon. dag een competitiewedstrijd voor de eerste klasse B V.B te Waalwijk tegen WS.C. III aldaar WASPIK. Voor de Ned. Herv. Gemeente alhier hoopt a.s. Zondag 8 October des avonds om zes uur op te treden de Weleerwaarde Heer Ds. W. Theeuwissen van Brugge. Op Maandag 9 October des avonds om half zeven wenschl Z.Eerw. wederom voor te gaan en een lezing te houden over het onderwerp «Mijn ervaringen in Rusland en Siberië en in de krijgsgevangen kampen». Wij twijfelen niet of velen zullen dezen begaafden spreker ko men hooren. A.s. Zondag zal de St. Theresia- kerk te Waspik-Boven worden be zocht door eene processie uit Vlijmen en Elshout. De H. Missen zijn dien dag om 7 uur Hoogmis voor de Parochie, om 8'/2 uur gelezen H. Mis en om 10 uur plechtige Hoogmis voor de pelgrims. A.s. Zondag 8 October zal in de concertzaal van den Heer H. van Iersel des avonds om 7'/a uur een uitvoering worden gegeven door »Het Nederlandsch Tooneek uit Rotterdam. Opgevoerd zullen wor den het tooneelspel in 4 bedrijven «Offers der Zee« en het blijspel »Z'n Edelachtbare«. RAAMSDONK. Maandag jl. had onder groote belangstelling de vie ring plaats van het zilveren ambts jubileum van Meester Klijn. 's Morgens om 8 uur werd een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen, waaronder alle kinderen tot de II. Tafel naderden. Om 10 uur werd de jubilaris in het St. Leogebouw gehuldigd. Het Knapenkoor zong een feestlied en door enkele leerlingen werden mooie versjes en aanspraken opge zegd. De jongeheer Bernard van der Westen bood onder het houden van een aanspraak 't cadeau aan van de leerlingen. Namens de oud leerlingen werd de jubilaris gefelici teerd door den heer P. de Bont Gzn., die hem tevens ook het cadeau aanbood. Vervolgens werd de jubilaris toe gesproken door den ZeerEerw. Heer Pastoor L. van Heeswijk, den heer J. Nollen en Mevrouw Kok, die namens het personeel een cadeau aanbood. Daarna voerde het Knapenkoor nog enkele meerstemmige zangnum mers uit, onder leiding van den

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9