IS ESI 18! IS S 8 ET ZR JIMIO-M-lfliM" liens ui! nalsligimL R. D. B. THEATER No. 82. Woensdag 11 Oct. '33. 56e Jrg. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 11 Oct. 1933. Jaarmarkt (Bavo-markt) op Donderdag 12 October 1933. Geslaagd. Aan de R.K. Handelshoogeschool voor Economische en Sociale We tenschappen te Tilburg slaagde voor het examen Boekhouden en Ilan- delsrekenen Mej. Mies Tielen alhier. Waahvijks Belang. Algemeene Vergadering op Maan dag 16 October 1931, des avonds ten 8.30 uur in de zaal „Musis Sacrum". Aan de Orde: 1. Opening en Notulen. 2. Jaarverslag van den Penning meester. 3. Mededeelingen. (Weg naar Roestelberg, Propa ganda voor 't koopen in Waalwijk, Geschenk Raadhuis, Wandelkaart Openbaar Volksfeest, Waalwijk nummer „Ons Nederland", Midden stands-tentoonstelling, Markten, enz. 4. Rondvraag en Sluiting. K.JV.—dag in Waalwijk. Zondag heeft alhier de eerste aan neming van meisjes voor de K.J.V. plaats gehad. Ter gelegenheid daar van was deze dag tot een ware feestdag voor de K.J. Vers gepromo veerd. 's Morgens om acht uur begon het met een plechtige H. Mis met assistentie, die in de St. Antonius- kerk werd opgedragen. De kerk was zoo vol dat er geen plaats meer te vinden was. De meisjes ontvingen gezamenlijk de H. Communie. Tijdens de H. Mis hield Pater Gerlachus O. M. C., die het triduum had ge leid een predicatie, die bedoeld was als een propagandawoord voor de K.J.V.beweging. Zeer duidelijk zette de pater de tweeledige taak der K.J.V., de beschermende en de vormende, uiteen. In het clublokaal, in de zaal der meisjesschool in de St. Crispijn- straat was voor de K.J.V.'ers een feestelijk ontbijt aangericht, waar het natuurlijk prettig toeging. 's Middags om half twee werd bij het clublokaal de stoet van K.J.V.'ers uit Waalwijk, Kaatsheuvel, Berkdijk en Tilburg opgesteld. De marsch ging langs het H. Hart beeld waar een vaandelhulde werd gebracht en een lied gezongen werd. De stoet trok daarna met slaande trom en wapperende vaandels verder naar de parochiekerk van St. Jan, waar om drie uur een plechtig Lof werd gecelebreerd door den H.Eerw. heer Deken van Riel. Kapelaan v. d. Waarden, onder-directeur der K.J.V., in het diocees den Bosch hield een predicatie, waarin hij op duidelijke wijze het doel van de beweging uit een zette. De aannemingsplechtigheid werd verricht door Deken van Riel. De meisjes legden de belofte met het hand op het vaandel af. Nadat deze plechtigheid beëindigd was sprak Deken van Riel de meisjes toe. Hij hoopte dat velen hun mooie voor beeld zullen volgen en zullen mede werken om het woord van den Paus Alles herstellen in Christus, in prac- tijk te brengen. Op het kerkplein werd vervolgens het spreekkoor opgevoerd, dat een indrukwekkend schouwspel werd, waarin de K.J.V.'ers hun idealen uitzegden. Bij deze plechtigheden gaf o.m. wethouder Eibers blijk van z'n be langstelling. De stoet werd daarna weer opge steld voor den propagandatocht door de gemeente, die in.het clublokaal eindigde. De feestvergadering, die 's avonds gehouden werd in het door de Kofa- magazijnen schitterend versierde clublokaal, trok een zeer groote be langstelling vooral ook van de zijde der ouders. We merkten in de zaal o.m. op pastoor v. Erp, pater Gerlachus O. M. C. uit Breda, kap. Riet ra, dir. der Kaatsheuvelsche afdeeling, kap. v. d. Waarden, diocesaanonder directeur, verschillende H.H. kape laans, Burgemeester Moonen, Wet houder Smolders, en een deputatie van den R.K. Vrouwenbond. Deken van Riel was verhinderd de verga dering bij te wonen. Pastoor Verhagen, directeur der Waalwijksche K.J.V., opende de bij eenkomst met een welkomstwoord. Hij bracht daarbij hulde aan de dames Zijlmans en Reijnders, die zich yele opofferingen hebben ge- troos' bij de voorvormingscursussen. Tan de gelegenheid tot het uit- -.jrengen van felicitaties werd op de eerste plaats gebruik gemaakt dooi den Burgemeester. Deze wenschte pastoor Verhagen en de aangenomen meisies geluk en uitte zijn beste wenschen voor de toekomst dei- nieuwe afdeeling. Kapelaan Beekmans sprak een felicitatiewoord namens de R.K. J.W., pastoor v. Erp deed zulks uit naam der Waalwijksche geestelijk- heid en mej. Sweens namens de afd. Udenhout. Door den directeur werd voorle- j zing gedaan van talrijke schriftelijke Het verdere gedeelte van den de vakopleiding in de schoenmakerij avond had een prettig verloop. Er werden liederen gezongen en rei dansen gegeven, die alles bijeen een aardig programma vormden. Daarbij werden er versnaperingen rondge diend en zorgde de fa. v. Nellevoor een kopje koffie of thee. Pastoor Verhagen heeft aan het slot nog een dankwoord gesproken tot alle belangstellenden, en tot hen die hun medewerking hebben ver leend aan het tot stand komen der Iv. J. V. Clir. Jongelingsuereeniging. De Chr. Jongelingsvereen. hield Maandagavond in de zaal voor Chr. Belangen alhier haar achtste jaar vergadering, die zeer goed bezocht was.' Nadat de bijeenkomst met gebed en psalm-gezang was geopend, sprak de heer v. Ham, voorzitter, het welkomstwoord, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot het hoofd bestuurslid den heer v. Erven. Vervolgens werd een hoofdstuk uit den Bijbel gelezen, waarna de heer v. Caem uit Sprang een inleiding hield over Handelingen. Na een korte pauze sprak de heer v. Erven over »Onze Offerande of onze Oveigave». Beide onderwerpen werden aan een diepgaande bespreking onder worpen. De heer A. Goedhart hield een voordracht getiteld »Een Zielestrijd». Van de Rondvraag werd geen ge bruik gemaakt, waarna de bijeen komst op de gebruikelijke wijze werd gesloten. theater met de beste films A.s. ZATERDAG en ZONDAG JACK ÖUCHMA^ en - ANNA KEAGLE in [GOEDEN NACHT WEENEN.) EEN PRACHTFILM, in scène gezet door den meester regisseur HERBERT WILCOX. Schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm. Zaterdagmiddag werd de onderlinge schietwedstrijd van de afdeelingen Waalwijk, v.m. Baardwijk en v.m. Besoijen van den Bijz. Vrijw. Land storm, gehouden op de speelplaats der St. Pelrusschool. an iedere afdeeling schoot een zestal twee series van 5 patronen. De uitslag was; Afdeeling Waalwijk. p. 91 p. 80 p. 88 p. 92 p. 93 p. J. Nou wens A. Gadella P. Wijkmans M. Alewijn L. Dekkers F. Smolders Totaal 531 p Gemiddeld per schutter 88J Afdeeling v.m. Besoijen. C. Verhagen 88 M. Janson 86 S. Ypelaar 83 B. v. Dongen 86 G. Couwenbergh 88 /e- P- P- P- P- P- P- C. Treffers 90 Totaal 521 p. Gemiddeld per schutter 865/e Afdeeling Baardwijk. 83 p. 82 88 86 88 91 W. v. d. Mee P. v. Woensel C. de Jong Th. Pulles A. v. Tuil E. de Vries Totaal 418 p7 Gemiddeld per schutter 862/a. Opvoering Familie Loberg Het gemengde Tooneelgezelschap «Kunst en Vriendschap», v./h. ge vestigd in de zaal van mej. de Wed. J. Ilelvoirt, alhier is omgezet in een reizend tooneelgezelschap onder denzelfden naam en zal zich bepa- cn tot het geven van tooneeluitvoe- ringen hier en elders. Voor dit seizoen is gekozen het prachtige tooneelspel van CorHermus, getiteld Familie Loberg», wat reeds door Kunst en Vriendschap meer malen met succes voor 't voetlicht is gebracht. De eerste opvoering, hij den aan vang van dit tournée, zal gegeven worden in de zaal van den heer P. van Cromvoirt te Waalwijk (v.m. Baardwijk) op Zondag 22 Oct. a.s. Kunst en Vriendschap is met meerdere vereenigingen en zaalhou ders in onderhandeling getreden, waaruit zij nu reeds kan verwachten, een druk tooneelseizoen tegemoet te gaan. De algemeene leiding van bovengenoemd werk, berust bij den heer Jac. Bakker. Voor hen die zich alsnog met Kunst en Vriendschap in verbinding willen stellen om in hunne zalen voornoemd tooneelspel voor 't voet licht te laten brengen vermelden wij hier het Secretariaat-adres: Station straat 7 D, Waalwijk. Mr. J. A. G. M. van Hellenberg-Hubar. Mr. J. A. G. M. van Hellenberg- Hubar, lid der Tweede Kamer en bekend om z'n actie voor den -j— Middenstand, is benoemd tot burge- felicitaties, o.m. was er daar een bij meester van Rijswijk (Z.H.). van pastoor v. Oirschot uit Tilburg, j Ook had hij relaties met de schoen die intertijd het openingstriduum en lederkringen. Tlij was o.m. voor gegeven heeft. zitter der Nationale Federatie voor en schoenhandel, lid der commissie van advies van het Rijksproefstation voor de Lederindustrie en de Rijks school voor leerlooiers en schoen makers te Waalwijk en voorzitter van 't Leder-controle-station. Te veel buitenlandsche Zakenlieden in ons land. Het Tweede Kamerlid de heer van Hellenberg Hubar had de aandacht van den Minister van Economische Zaken er op gevestigd, dat den laatsten tijd tal van buitenlandsche zakenlieden, met name grossiers en detaillisten, zich in Nederland hebben gevestigd of maatregelen nemen zich te vestigen, terwijl de meeste Neder- landsche zakenlieden hun uiterste kracht moeten inspannen om het hoofd boven water te houden. (Wij meenden juist dal Mr. Hellen berg Hubar ook sprak over fabrieken (buitenlandsche fabrieken, o.m. Bata Red.) Minister Verschuur is het er mee eens dat het aantal bovenbedoelde buitenlandsche zakenlieden toene mende is en acht ook onder de tegenwoordige omstandigheden een onbeperkten toevloed van buiten landsche zakenlieden niet gewenscht Die vestiging van zoodanige zaken lieden zal, evenals reeds ten aanzien van industrieele bedrijven geschiedt nauwlettend gevolgd en voor zoover noodig en mogelijk beperkt worden Dat het aantal dezer vestigingen o_ heden reeds onevenredig groot zou mogen heeten, is aan den Minister niet gebleken hij houdt zich in tusschen van het verloop van dit verschijnsel op de hoogte. Baler H. van der Veerf. De Zeereerw. pater H. van der Veer, die, zooals we reeds meldden aan de gevolgen van een motoron geval bij Vught in 't Ziekenhuis te 's Hertogenbosch is overleden, wei naar het »Huisgezin« meedeelt 28 Mei 1889 te Amersfoort geboren en maakte zijn studies aan de seminaries in het aartsbisdom. In 1914 werd hij priester gewijt en was achtereenvolgens kapelaa te Hamersveld en Harmeien. In 1920 trad de eerw. heer Van der Veer in de Congregatie van Scheut en vertrok reeds een jaar later als missionaris naar de missie van Jehol in Mongolië. In het najaar van 1927 keerde hij naar het vaderland terug en was sedert dien werkzaam aan de pro paganda voor de Missiën in liet Missiehuis Sparrendaal te Vught in opvolging van pater Raaijmakers. De plechtige uitvaart zal geschie den Woensdag om 10 uur in de kapel van het Missiecollege St. Fran ciscus Xaverius (Sparrendaal). Pater v. d. Veer was ter gelegenhek onzer laatste Missie-tentoonstelling alhier in den stand der paters van Sparrendaal aanwezig en had ook hier door z'n aardigen uitleg en prettigen omgang aller sympathie. De Sterrenregen van Maandag. Ook in onze omgeving is de sicrien regen Maandagavond zeer goed waar genomen. Velen hebben zich afgevraagc wat de oorzaak van dit zeldzame schouwspel kan zijn. Waarschijnlijk heeft men te doen met de resten van een niet periodieke komeet, die in haar baan in de nabijheid van de aarde is gekomen Door de aantrekkingskracht van de aarde zijn de losse deelen uit hun oorspronkelijke baan getrokken en door de wrijving met de atmosfeer van de aarde verhit, en daar voor ons zicht baar geworden. Hoewel men dikwijls door leeken hoort beweren dat vallende sterren sterren zijn, die aan den hemel stonden en plotseling naar beneden vielen, is het een uitgemaakte zaak, dat het cosmische lichaampjes zijn, in den regel steentjes van hoogstens enkele grammen gewicht, die een baan in het heelal beschrijven en daarbij in botsing komen met den dampkring. De snelheid ten opzichte van de aarde is zeer groot, bijv 40a50K.M per seconde, hetgeen 2000 maal zoo snel als een sneltrein en 50 maal zoo snel als een kanonskogel is. Daardoor verbranden zij reeds in de hoogste lagen der atmosfeer en alleen de allergrootste exemplaren bereiken het aardoppervlak. De hoogte, waarop de vallende sterren van den Leoniedenzwerm (13 17 November) oplichten, is 150 kilometer en de hoogte van het eind punt 100 K M. De zwerm der Leo. nieden, die in 1799, 1833 en 1866 zoo'n groot opzien baarde, schijnt te worden gevormd door brokstukken van de komeet Tempel, die in 1866 zichtbaar was. Uit de bovengenoemde jaartallen blijkt, dat er een periodiciteit van ruim 33 jaar bestaat in de frequentie van den Leoniedenzwerm. Exemplaren er van zijn ieder jaar zichtbaar, doch eens in de 33 jaren kan men zeer rijken regen van vallende sterren verwachten. In 1899 is deze rijke regen, waarvan voorspeld is dat hij de aarde zou doen vergaan, echter uitgebleven Eerst in 1901 was de frequentie der Leonieden rijker dan gemiddeld. Het verschijnsel der Leonieden moet daar aan toegeschreven worden, dat de aarde eenmaal per jaar de baan der Leonie den, dus de baan van de komeet van Tempel snijdt. De deeltjes, zijn echter niet gelijkmatig in die baan verdeeld. Er zijn plekken, waar meer deeltjes zijn dan elders. Eens in de 33 jaar ontmoet de aarde deze rijkere plekken. Het is niet onmogelijk, dat de rijke sterrenregen, dien wij in 1932 hadden moeten zien, en dien wij uitgesteld achtten tot November 1933, zich aan ons gepresenteerd heeft, al kan dit, zoolang er geen door beroepsastrono men op een sterrewacht verrichte waarnemingen bestudeerd zijn, niet met absolute zekerheid beweerd worden. DRUNEN, De collecte ten bate van het crisis.comité gehouden in de R K. kerk alhier, heeft opgebracht f97.-j-r Op de vergadering die op de jongenscongregatie gehouden is tot vorming van een nieuwe tooneelver- eeniging, hebben zeven personen zich aangemeld, waaronder zeer goede krachten zijn. De gelegenheid voor aanmelding blijft opengesteld. NIEUWKUIJK. Zondagavond j.l. werd in de zaal van den heer Gerards alhier door het welbe kende humoristen-paar Cornelissen en Boeren uit 's Bosch, een goed geslaagde uitvoering gegeven. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Het was een avond van genot en humor, zoodat het publiek over het optreden der humoristen ten zeerste content was wat wel telkens bewees het applaus. De hegeleiding was bij den heer F. van Son alhier in goede handen. Zondag a.s. houdt de Missie- naaikring »Petrus Donders« alhier haar jaarlijksche Missietentoon stelling in het Patronaat. De ten toonstelling zal na de Hoogmis worden geopend. In beide H. Missen zal door een eerw. Pater een predicatie worden gehouden over de Missie en zal voor hetzelfde doel een schaal collecte worden gehouden. CAPELLE. J.l. Vrijdagmiddag stond de auto van den directeur der gasfabriek te Kaatsheuvel voor de woning van den kleermaker K., te Vrijhoeve—Capelle. De expediteur de R., uit Sprang kwam met een vrachtauto, geladen met brandstof fen, de Hoogevaart af en nam de draai ter plaatse met zoodanige snel heid, dat een gedeelte der lading van den wagen schoof en tegen den luxen wagen aankwam, waardoor deze ernstig beschadigd werd. Naar we vernemen is deze zaak in handen der politie. Het mond- en klauwzeer in deze omgeving neemt nog steeds toe. Thans is deze ziekte weder ge constateerd onder het vee van den landbouwer G. v. d. H. in de Nieuw- straat. liet muziekgezelschap «Kunst na Arbeid» bracht 1.1. Zaterdagmid dag een serenade bij zijn bescherm heer, Notaris R. Middelkoop, in ver band met het aanstaand huwelijk zijner jongste dochter. Namens de vereeniging werd het bruidspaar en de familie gecompli menteerd door den voorzitter der vereeniging, den heer J. Michaël. waarna bruid en bruidegom in wel gemeende bewoordingen dank brach ten voor de hun gebrachte hulde. De postduivenvereniging »Wi Luchtvaart», gevestigd in het café van mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Eysden met den volgenden uitslag J. Blom 1, 4, 6, M. de Jong 2, 3, C. Broeks 5, 18, 21, C. Rosen brand 7, 9, 12, 19, P. Bakkeren 8, C. Ver hagen 10, 11, 13, P. Nieuwenhuizen 14, 15, 20, G. Stam 16, 17. Aangetoonde duiven M. de Jong en C. Rosen brand, terwijl de uitge loofde extraprijs, een paar schoenen, gewonnen werd door M. de Jong. A.s. Vrijdagavond inkorven voor wedvlucht op a.s. Zondag. Voor de le klasse B. V. B. speelde het 2e elftal der voetbalver- eeniging »Capelle» j.l. Zondagmiddag te Waalwijk een competitiewedstrijd tegen W.S.C. 3 aldaar, bij welke wedstrijd de beide vereenigingen de puntjes deelden. Stand 1 1. De plaatselijke A. R. Propa- gandaclub houdt a.s. Donderdag avond 7 uur in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje een ledenvergadering, waarop door een der leden een inleiding zal ge- honden worden over het onderwerp Verzekeri ngs wezen De heer G. Popma, assistent bij de Coöp. Stoomzuivelfabriek »De Toekomst» alhier, is met ingang van 16 dezer benoemd tot controleur bij de Crisis Zuivelcentrale te 's Gra- venhage. Aan het 2 December a.s. te Eindhoven te houden Internationaal Concours voor solo's, duelten en quartetten, uitgeschreven door Har monie »Woensel's Muziekcorps»zul len een tweetal duetten, alsmede een zestal solisten van het muziekgezel schap «Kunst na Arbeid» deelnemep. 'Tot bestuursleden der Neti. Herv. Jongelingsvereeniging op Ger. grondslag «Gideon» aan den Loon- schendijk zijn in de vacatures, ont staan door het bedanken der heeren J. den Hollander en W. Haverhals, benoemd de heeren P. J. Rijken en TI. Dekkers. U Vergadering der Coöp. Aan- toopvereeniging Capelle, Vrijh.— Capelle en Sprang op Donderdag 12 October des avonds zeven uur btj dhr. J. Treffers te Vrijh.Capelle. Aan de orde Aanschaffen veevoeder, hulpmest stoffen, pulpkolen enz, W De in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden collecte ten bate der zending heeft ongeveer f 47. opgebracht. Onze dorpsgenoot G. Vos Cz., korporaal Mil. Politie, is overge- naar plaatst van 's Hertogenbosch Maastricht. I)e heer en mevrouw Heijmans- van Vegten te Vrijh.-Capelle vierden j.l. Zondag onder veel blijken van belangstelling hun zilveren huwe lijksfeest. [y De catechisaties voor toe komstige lidmaten der Ned. Herv. gemeente zijn deze week onder leiding van den consulent dezer gemeente, Ds. Guittart uit Raams- donksveer, weder begonnen. WASPIK. Zaterdagmiddag had op den Stationsweg een motorongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Het 4-jarig kindje van schipper de B. had het ongeluk onder een motorrijwiel te geraken. Met een ernstige hoofdwonde werd de kleine opgenomen. De motor rijder kwam door het remmen even eens te vallen en bekwam ook won den aan gelaat en handen. Beide slachtoffers werden door Dr. Wijffels verhonden. De motorrijder kon daarna huiswaarts keeren. Het aan gereden kindje maakt het naar om standigheden goed. Door de R.K. Winkeliersvereen. is besloten ook dit jaar in den St. Nicolaastijd wederom een Winkel week te houden. Zondag werd de St. Theresia- kerk te WaspikBoven bezocht door een processie uit Vlijmen en omstreken. Bij aankomst ongeveer 10 uur werd een plechtige H. Mis opgedragen waaronder predicatie. In den loop van den middag werd een plechtig Lof gecelebreerd en werd een oefening van den H. Kruisweg gehouden. Zondagavond werd in het hotel van den heer II. van Ierscl een uit voering gegeven door de vereeniging »IIet Nederlandsch Tooneel», waarbij werd opgevoerd het tooneelspel in 4 bedrijven »01Ters der Zee» en het blijspel in één bedrijf »Zijn Edel achtbare». Er werd schitterend spel geleverd, zoodat na afloop van elk bedrijf een dankbaar applaus den spelers ten deel viel. RAAMSDONKSVEER. Tot le den van het Provinciaal Comité voor Werkloozenzorg gesticht op initiatief van den Raad der Kerken werden gekozen Ds. de Bruin, Ds. Postma, Ds. Liersema, Boer, Pelekaan en C. Sneep. Tol Bestuurslid van den Chr. Besturenbond Raamsdonksveer- Geertruidenberg, werd gekozen na mens de Chr. Bouwvakken dhr. A. Snijders Pzn. Dhr. B. J. Elsman, Hoofd der Dorpsche Chr. School, die het vorig jaar slaagde voor de acte Landbouw verwierf Zaterdag te Boxtel de acte voor Pluimveeteelt. RAAMSDONKSVEER. De Radio- Centrale «Raamsdonk», die sinds Mei j.l. geëxploiteerd wordt door de N.V. Brabantsche Radio Distributie Maatschappij te Ginneken, is thans geheel omgebouwd en gemoderni seerd. De Centrale is geheel ver nieuwd en sinds eenige weken zijn alle aangeslotenen ook in het bezit van een aansluiting op een buiten- landsch programma. De muziek enz. is zoo mooi dat het aantal abonné's is verdubbeld. De N.V. heeft ook geen kosten en moeite gespaard; het is nu een pracht-centrale ge worden. Volgens mededceling van den directeur der centrale de heer Gos. A. Simonis, zal de Centrale op een nog nader te bepalen datum voor belangstellenden te bezichtigen zijn. Het 4-jarig kindje van C. de Jongh aan de Hooikade geraakte spelenderwijze alhier in de haven. De kleine werd nog bijtijds gered door den heer Joh. Lodewikus van de Steenstraat, die zich zonder te bedenken geheel gekleed te water I egaf. In verband met een verzoek van den vader, zal door de gemeente politie een onderzoek worden inge steld, teneinde J. Lodewikus een onderscheiding voor zijn moedige daad te doen geworden. - De opbrengst van de speldjes verkoop op het Dorp ten bate dei plaatselijke Crisis-comité's bedraagt f26.20. Zondag j.l. des avonds om 6 uur werd in het St. Leogebouw door eenige schoolkinderen van de R.K. Jongensschool opgevoerd het tooneel- stuk »De Indianenclub», opgeluisterd met zang en muziek. De uitvoering welke gratis toegankelijk was, was zeer druk bezocht; de groote zaal was tot in alle hoeken gevuld. Het stuk werd prachtig opgevoerd, wat wel bleek uit het herhaaldelijk applaus. GEERTRUI DEN BERG. Kerk diensten op Zondag 15 October 1933. Evangelisatie Immanuel des n.m, half zes Ds. Strating uit Oosterhout Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 Ds. Zuurdeeg. Door onbekende oorzaak kwam de motorrijder d. P. met zijn motor te vallen op de Markt alhier Hij werd gewond aan hand en schouder terwijl zijn kleeren alsmede de motor gehavend bleken te zijn. uur NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 10 Oct. 1933 - Bij zijn familie alhier vertoeft onze oud-stadgenoot de heer W Merx, sergeant bij de Kon. Marine! die met de Dempo terugkeerde «ft N.O. Indie, waar hij aan boord was van de Zeven Provinciën, toen daarop de muiterij plaats had. ~7P? uitslag van de competitie wedstrijd Juliana tegen de Kaats heuvelsche Boys, alhier gesDeeld is 1-0 voor Juliana. P Zondag speelden de leden der damclub V.D. alhier, De Graag en Pellekaan te s Bosch de laatste partijen voor het kampioenschap van Noord-Brabant. De uitslag was Peperkamp-De Graag 0-2- Sterk Pellekaan 0-2; De Graag-Sterk 1 1 en Pellekaan-Peperkamp l—1 T?n zoo eindigde De Graag met 5 .erwinningen en 2 keer ro.nko En ovti wuimii^cii en Keer remise in zijn 7 gespeelde partijen en werd dus met 12 punten ongeslaoen kampioen. Zondagmiddag van 121 30 uur gaf de R.K. fanfare haar laatste zomerconcert op de Vischmarkt dat ondanks het mindere gunstige weer toch nog vele bezoekers trok. En hiermede zijn deze concerten onzer beide fanfares, die honderden hebhen doen genieten, weer lot het voorjaar afgeloopen. Namens de talrijk v:len, die er van profiteerden betuigen we hierbij hartelijk dank aan beide korpsen met hunne directeuren, die zich steeds beijver den, om door prima muziek een aangename afwisseling te brengen in ons stedeke. Verleden Zondag circa één uur kwamen een zestal sportvereeni- gingen, die deelnamen aan den wandeltocht van V.I.O.S. te 's Bosch, onze gemeente binnen, waar ze voor de controle een bezoek moesten brengen aan hotel Concordia. Hoe wel er omstreeks dien tijd een malsch buitje viel, verkeerden alle deelnemers in goede conditie en zetten ze 11a eenig oponthoud hun, tocht over Ammerzoden en Hedel voort in de richting van 's Bosch, het punt van uitgang. Tot leeraar in 't handteekenen aan de Nuts-teekenschool alhier is benoemd onze stadsgenoot J. Ver schuur. Abonneert U op het Waalwijksche en Lang- straatsche blad, dat ook voor Uwe advertenties het aangewezen or gaan is, omdat 't in deze plaats en streek alge meen gelezen wordt. Kaatsh. 8 October. 1933 Wielerbaan. De Kaatsheuvelsche Wieleiclub heelt met haar laatste baanwedstrijd niet weinig geboft. De inschrijvingen waren van dien aard, dat met recht op veel belangstelling mocht gehoopt worden, en het weer werkte in den namiddag zoodanig mede, dat de belangstelling in daden kon worden omgezet. Hon derden stonden dan ook langs de baan geschaard en we kunnen er volmondig bij vei klaren, dat de bezoekers niet teleurgesteld zijn. Er is zoowel door de juniores als door de nieuwelingen en onafhankelij. ken in een tempo gereden, zooals slechts zelden op sintelbanen gereden wordt. Daarbij was de achtervolgings wedstrijd tusschen de twee oudjes een atraciie, die geweldig insloeg. De uitslagen warenKoppelwed strijden juniores 50 ronden met twee klassementen 1 Doleweert—Kievits 8 pnt. 2 Wagenmakers v. Gils 7 pnt. 3. v. Esch—v. Esch op 3 ronden met 3 punten. Achtervolgingswedstrijd op twintig ronden maximum tusschen de seniores Heeffer en Konst gedecideerd gewon nen door Heeffer. Koppelwedstrijd met 6 klassementen in VI2 uur. 1 Spierings-de Moor 18 pnt. 2 Zijlmans Dalmeijer 7 pnt. 3 N. Pol v. Leest 4 pnt. 4 G. v. Boxtel v. d. Biggelaar op 1 ronde met 16 punten Vooral in dezen laatsten wedstrijd werd snel gereden. Eenige valpartijen, die zich in aanvang ernstig lieten aan. zien, bleken goed uit te vallen. Plotseling dood gebleven. Toen de landbouwer M deJ. zich na den maaltijd naar builen begaf, daar hij zich niet al te wel gevoelde, en hij na eenigen tijd niet in huis was teruggekeerd, gingen zijn huisgenooten zien waar hij gebleven was. Tot hun grooten schrik, vonden zij hun vader dood liggend in de weide. Een hart. verlamming had een einde aan zijn leven gemaakt. Uitbreiding Parochiaal Zangkoor. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het bestuur van let R.K Zangkoor, het aantal zangers van het koor aanmerkelijk uit te breiden. Reeds lang is voor onze groote kerk de behoefte gevoeld van een koor, dat in sterkte meer met de grootte van onze ruime kerk overeenkomt Hedenmorgen is met een twaalftal zangers, hoofdzakelijk gerecruteerd uit leden van de zangvereeniging Bel Canto geconfereerd metaIsgevolg.dat dezen zich als leerlingen voor het koor hebben aangeboden. Het ligt in de bedoeling door het geven van een cursus, zoowel in het Gregoriaansch als in meerstemmige muziek, en daarnaast met het meemaken van de gewone koor repetitie's, de mannen zoo spoedig mogelijk tot practische kerkzangers te bekwamen. TWEEDE BLAD.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5