Radioprogramma. WIJ VRAGEN Handwerken en Wol. Jan van Mil m Amandelspeculaas B B B B B B B B p uit Kaatsheuvel. Gezien de verrich tingen van beide elftallen j.l. Zondag, Capelle 2 te Waalwijk tegen W.S.C. 3, en de Boy9 te Heusden tegen Juliana, twijfelen we niet, of de sportliefhebbers zullen Zondag een spannende wed strijd te aanschouwen kriigen, zoodat we, indien het weer medewerkt, een flinke belangstelling op het terrein aan de Willem van Gent9vaart ver- wachten. VRIJH. CAPELLE. Gedurende de maand September werd er op de Rijkspostspaarbank ingelegd een som van f 4736 41 en terugbetaald f 1856 87. WASPIK. Op Zondag a s. 15 Oct. des voormiddag9 half tien, en des namiddags om half drie hoopt voor de Ned. Herv. kerk alhier, op te treden de WelEerw. Heer D9. Go9tinga van Utrecht. A 9. Zondag na de Hoogmis zal de R.K. Leesbibliotheek weder worden geopend. De boeken zullen verkrijg baar worden gesteld in het patronaats gebouw. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal Ü9 Guittart optreden om half tien in de Dorpsche Kerk, de9 namiddags geen dienst op het Veer, wegens vacaturebeurt te Sprang. Alhier werd een Hervormde Mannenvereeniging opgericht. Het bestuur bestaat uit: 09. Guittart, Voorz C. Sneep Vice Voorzen Algem. Adjunct. G. Timmers Seer., en G. Oosterling Penningm. Naar wij vernemen mogen de Echtelieden J. v. Dongen.Verdonk op 17 dezer herdenken, dat zij 60 jaar geleden in het Huwelijk traden. GEERTRUI DEN BERG. Onze stadgenoot de heer D. H. van Dongen is herbenoemd tot tijdelijk leeraar aan de Geertruidenbergsche Teekenschool. Kerkdiensten op Zondag 15 October 1933. Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer des v.m. 9.30 en de9 n.m, 2 uur de heer v. d, Kolf uit Dubbeldam. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente alhier, te houden op Maandag 16 Oct. 1933, des n.m. ten 6 ure. Agenda 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Vaststelling van reglementen op de rechtstoestand van de Secretaris, de Ontvanger en de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 4. Vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van keurloonen. 5. Verlenging van rekening—cou rant—overeenkomsten met de N.V. Bank voor Nederlandschegemeenten. 6. Overeenkomst betreffende de toelating van kinderen op de O. L. School te Meeuwen. 7. Vaststelling aanvullend kohier op de Hondenbelasting. 8. Voorloopige vaststelling van de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente. Donderdag v.m. j.l. sloeg in de Kerkstraat een paard van den land bouwer A., gespannen voor een kar met suikerbieten op hol. De bejaarde landbouwer F. H. die onder aan den dijkweg aan het werk was, wist nog juist op zij te springen, daar de kar met bieten van den weg onder aan den dijk terecht kwam. Hij kwam hierbij in ter plaatse staand prikkel draad, waarbij zijn kleeren werden vernield en hij aan zijn rug een lichte verwonding opliep. Was hij niet op het laatste moment op zij gesprongen, dan had het hem ver moedelijk zijn leven gekost. Het hollende paard werd een eind ver der tot stilstand gebracht, zoodat alles nog betrekkelijk goed is afge- loopen. BINNENLAND. De prijsvraag van het Nat. Crisis Comité. Naar schatting zijn op de prijsvraag van het Nat. Crisis Comité, 200 000 inzendingen ingekomen, waarvan 60 pet. fout is. De opbrengst zal plm. f 70 000 zijn. Storm boven Nederland. De storm die Woensdagmorgen boven ons land woedde heeft in verschillende plaatsen ernstige scha de aangericht en zelfs zijn enkele slachtoffers gevallen. Te Amsterdam was het een 18-jarige jongeman, die door een zwaren tak welke van een boom was afgerukt werd getroffen. De schedel van den jongen werd in tweeën gespleten. Hij was op slag dood. Te Dedemsvaart heeft de najaars storm ook een slachtoffer geëischt. De 26-jarige Margee Dam, wonende aan de Heinbaaswijk aldaar, begaf zich tijdens den razenden storm buiten haar woning, juist op het oogenblik dat een der groote eiken, staande voor de woning, met wortel en tak uit den grond werd gerukt. Zij werd door den boom in den rug gewond, viel neer en bleef liggen. Aanvankelijk klaagde zij over pijn in den rug, buik en beenen. Ge neeskundige hulp werd ingeroepen en men constateerde een beenbreuk en vermoedelijk een nierscheuring. Gisteravond laat is zij ten gevolge UWE AANDACHT na VOOR ONZE El p SPECIALE S O R- TEERING v/h Gez v. d. Sanden. van inwendige kneuzingen over leden. Bij Barendrecht is schipper Bekker met zijn schuit tengevolge van den storm, tegen een ducdalf werd ge slagen. Het roer sloeg daardoor om en de schippersvrouw, die een kind van 4 maanden op den arm had, sloeg over boord. De schipper is in zijn roeiboot gegaan en het is hem gelukt zijn vrouw te grijpen. Het kind is echter verdronken. De roei boot, met man en vrouw, is tegen een anderen ducdalf geslagen. Bek ker en zijn vrouw zijn in dien ducdalf geklommen waar zij latei- door anderen zijn afgehaald. Het lijkje van het kind is een uur latei- opgehaald. Storm. In Haarlem is een groote circustent door den wind opgenomen. Bij Bergen op Zoom zijn op een afstand van ongeveer tweehonderd meter van elkaar twee kanaalschepen vergaan in het gezicht zan een vlucht, haven nabij de gasboei nr 7 in de Noordgeul van het Volkerak. Beide schepen waren belast met zand. De bemanning kon met gropte moeite worden gered. GEMENGD NIEUWS. Vliegramp in de Betuwe. Twee militaire toestellen om laag gestort Vier dooden. Donderdagochtend zijn twee militai re vliegtuigen op een weide te Marsch bij Lienden aan een zijweg van den hoofdweg Tiel Rhenen naar beneden gestort De vliegtuigen zijn geheel vernield Volgens mededeeliog van ooggetui gen bevonden zich ca. 10 uur vier toestellen in de lucht. Zij manoeu vreerden ongeveer ter hoogte van den Marschpolder en gaven bij deze oefeningen af en toe staaltjes van kunstvliegen te zien. Op een gegeven moment vlogen twee vliegtuigen hooger dan de beide andere, zij maakten toeren alsof zij krijgertje speelden. Daarbij raakten zij met de vleugels in elkaar en wel zoodanig dat het eene toestel dadelijk ineenstortte, enkele seconden later viel ook het andere Het eerste vlieg tuig raakte onder het vallen in brand, het tweede kwam ca 100 M. verder neer. De vliegtuigen waren uit de richting Soesterberg gekomen. Het duurde meer dan anderhalf uur eer men de vreeselijk verminkte lijken der vier vliegeniers uit de puinhoopen had tevoorschijn gehaald. Een ooggetuige beschrijft het tooneel van den ramp als volgt: Rondom op het terrein liggen de in elkaar gedrukte resten van de vlieg tuigen, een parachute, met bloed be vlekte draagbanden in de nabijheid van een van de vernielde draagvlak ken. Met toewijding en eerbied zijn dorpelingen bezig de resten van de verongelukte vliegers te bergen. Juist wordt ons medegedeeld, dat een der lijken het hoofd mist. Wij slaan het lugubere werk van wat meer nabij gade. Onder een met bloed doortrokken laken ligt het rampzalig verminkte lichaam van den bestuur der, zijn valhelm er bovenop. Blijk baar is het vliegtuig diep in den grond gedrongen, daar men met spaden bezig is den motor uit te graven. De nummers van de vliegtuigen zijn 304 en 325. Het tweede, meer in de richting van den ouden Cuneratoren liggende vlieg tuig is niet in die mate vernield als dat hetwelk in het voorste gedeelte van de weide is neergekomen. Een ongekende drukte valt op de landwegen waar te nemen. Blijkbaar is het bericht uan deze ramp tot ver in den omtrek doorgedrongen Nu de moter min ot meer bloot is gekomen, wordt de aanblik nog af grijselijker. Aan alle onderdeden kleeft bloed en bloedige lichaamsdeelen De namen van de slachtoffers zijn jhr. van Coehoorn van Sminia en sergeant Hardeveld, die in toestel 304 waren gezeten jhr. van Asch van Wijck en sergeant majoor Vermeulen, die in toestel 325 zaten. De twee luitenants waren ongehuwd, maar sergeant-vlieger Hardeveld laat een vrouw en twee kinderen, sergeant majoor Vermeulen een vrouw en negen kinderen achter. Veenbrand in Drenthe. Door onbekende oorzaak, vermoe delijk een vonk uit een tabakspijp of 'n weggeworpen sigaret, is in de veen derijen te Emmer Erfscheidenveen bi'and ontstaan. Het vuur greep met een dusdanige razende snelheid om zich heen, dat om vier uur de brand woedde, over een breedte van onge. veer 500 meter en een dan een kilometer van West naar Oost en zich steeds verder verplaatste in Noord-Oostelijke richting. Verschillende woningen werden door het vuur bedreigd. Met groote moeite slaagden mare. chaussees er in uit de bedreigde woning van den aibeider Pool de vrouw en twee kinderen, die den verstikkingsdood nabij waren en zich door den dichten rook in bewuste- loozen toestand bevonden, te redden. Door den dichten rook was het niet mogelijk een overzicht van den brand te krijgen. De schade kon nog niet worden geschal. De verbrande turf was niet verzekerd, zoodat de eigenaren zeer aanzienlijke schade lijden. De ver- brande woningen waren evenwel tegen brand verzekerd. Men schijnt het vuur than9 in be dwang te hebben FOLTERENDE PIJN IN DEN ARM Na 5 dagen hielp het juiste middel reeds Een dankbare brief alt Den Helder. „Ongeveer een jaar had ik geen leven door vreeselijke pijnen die ik leed in den arm. Onder mijn werk zaamheden ging 't eerst wel, doch wanneer ik even tot rust kwam was het niet uit te houden van de piin en omdat het mij eenigszins verlichtte hield ik mijn arm in de hoogte. Zoo zat ik steeds bij de tafel te kreunen, maar al9 de nacht kwam dan begrijpt U, dat dit een moeilijke houding was Mijn arm geheel in de wol gepakt ging ik met den arm omhoog zoo den nacht in. Maar o als die arm kwam te liggen, dan ontwaakte ik steeds door dezelfde pijn. Aan uit gaan was geen denken in kerk of gezelschappen kon ik toch slecht den verkeersagent spelen Alles heb ik onze zeer FIJN GEKRUIDE 25 cent per half pond. D^~ Ook aan de wagens. Elec. Luxe Bakkerij PULLES.HEESBEEN Tel. 99. Het proces te Berlijn. Bij de voortzetting van het Rijks dag-proces is Dimitroff Woensdag opnieuw buitengesloten toen hij verklaarde dat hij niet alleen be klaagde, doch ook zijn eigen ver dediger was. Weer messenstekerij te Oss. Omstreeks halftien Maandagavond kreeg de familie v. d H. in haar woning aan de Udenschestraat te Oss bezoek van een buurman, een zekeren K., waarmede de bewoners al sedert geruimen tijd .op voet van oorlog leven". De buurman kwam er zich over beklagen, dat met steenen naar zijn woning was geworpen. Over de schuldigen ontstond tusschen den bezoeker en den gastheer verschil van meening. De twist liep zóó hoog, dat het gezelschap onderling slaags raakte en de messen voor den dag werden g haald. K v. d. H en diens vader bekwamen bloedende verwondingen Een ontboden geneesheer verleende de eerste hulp. De snijwonden van de drie mannen bleken niet van ernstigen aard te zijn. Ook de politie was weldra ter plaatse en stelde een onderzoek in. Proces-verbaal werd tegen de messensteker9 opgemaakt. Brandstichting in en om Eindhoven. De Bossche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen A. M. H. 42 jaar, arbeider, W, C. 34 jaar, timmerman en L. R. zonder beroep, allen te Eindhoven, die terecht hadden gestaan wegens brand stichting in en om Eindhoven. u j \iv 1 I De rechtbank sprak allen vrij en radJ gelastte hun onmiddellijke invrij- i heidstelhng. j Het O. M. had resp. 8 jaar, 4 jaar en 6 maanden gevangenisstraf ge— eischt. 19 personen levend begraven. In het dorp Apolopi in Honduras zijn 19 personen levend begraven bij een aardverschuiving, die het gevolg was van een orkaan en on ophoudelijke plasregens. mij Kruschen Salt9 aangeraden, maar ik kon maar niet gelooven, dat dit zou baten. Nu, dat dan ook nog maar eens geprobeerd 1 En werkelijk, na 'n dag of vijf zei ik tegen mijn man Nu, of dat nu van Kruschen komt weet ik niet. maar ik ben een geheel ander mensch Steeds is het beter geworden tot ik een week of zes na dien geheel beter wa9. Nu neem ik het al een maand of negen in en ben r zóó flink en gezond Ik weet j In andere deelen van Honduras mijn geluk niet. 's Morgens een hal- j zijn verscheidene personen verdron- ven theelepel in een kopje thee is mij ken, doordat de hevige regens de onmisbaar en ik zou het voor geen rivieren buiten de oevers deden geld willen missen. Ik heb het al treden. Ook is een groote hoeveel- menigeen aangeraden. Men had ge. zegd, dat het zenuwrheumatiek was en ik er nooit af zou komen, maar gelukkig liep dit anders. Mej. M. O., Den Helder. heid vee verdronken. Drievoudige moord ie Stockholm. Gisteren werden in de woning van den taxi ondernemer Blomquist te Stockholm zijn vrouw, zijn 8- en zijn Wat Kruschen Salts deed voor Mej.2 jarig dochtertje vermoord gevonden. MO. was; het kwaadaardig urinezuur verdriiven, dat de kwellende rheu. matische pijn veroorzaakt En Kru. schen zal haar ook verder bewaren Het onderzoek wees uit, dat Blomquist zelf de moordenaar is Hij ismeteen van zijn auto's gevlucht en wordt door de politie vervolgd. Omtrent zijn voor de verschrikkingen van rheuma- motieVen tast men in het duister tiek. Want de .dagelijksche dosis zal haar organisme in een perfecte conditie houden, zoodat schadelijke stoffen als urinezuur zich nooit meer kunnen ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend ver- krijgbaar bij alle apotheken en dro gisten a f 0.90 en f160 per flacon. Let wel dat op het etiket op de flesch, zoowe 1 als op de buiten verpakking, de naam Rowntree Han delsmaatschappij Amsterdam voorkomt. Op het oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren zonder dat het U iets kost. Er zijn namelijk onlangs onder de apothekers en drogisten een aantal flacons Kruschen verdeeld, die alle verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proefflacon ge. bruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En indien U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon aangezien het gezin altijd den indruk had gewekt van een zeer gelukkige samenleving. Noodlottige ketelontploffing. In een olieraffinaderij te Terni in Italië is één der reusachtige, twee verdiepingen hoog oprijzende, ketels ontploft. Twee arbeiders werden volslagen door den stoom verbrand uit de pui- nen gehaald. Een derde overleed aan de zware brandwonden. Drie anderen werden zwaar gewond. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »De blauwe Donau». Zaterdag 8 uur, R.D.B.-Theater, »Good Night Vienna». Zaterdag 8' L uur repetitie voor allen ongeschonden terugbrengen naar den, Liedertafel Oefening en Vermaak. apotheker of drogist bij wien U dezen gekocht hebt. Hij «I U uwe geheele,Z°nff «uur repetitie voor allen uitgave, - Fl. 1.60 - onmiddellijk en Liedertafel Oefening en Vermaak. zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt i9 bij de groote maat en slechts voor een be perkten tijd verkrijgbaar is. Gaat dus nu naar uw apotheker of drogist, voordat hij deze „Groote Proefpakken" heeft uitverkocht. De Stakingsbeweging in de Ver. Staten. Ondanks het enthousiasme voor Roosevelt's herstel-actie vlotten de zaken in de Ver. Staten nog niet te best. Alom gaan de arbeiders in staking. In Pittsburg, waar 40.000 mijn werkers in staking zijn is een brug met dynamiet opgeblazen en een schacht van een mijn in brand gestoken. Er werden ook pogingen in het werk gesteld een kolentrein tot ontsporing te brengen. In Hazelton in Pennsylvanië zijn nog 1000 mijnwerkers in staking gegaan. Vier personen werden ge wond bij ongeregeldheden. De plannen van de overheid voor steunverschaffing aan werkloozen vorderen snel. Reeds meer dan vijftien millioen lieden worden on dersteund. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 u- Luxor Bioscoop »De blauwe Donau». Zondag 6 en 8'/2 u. R.D.B.-Theater, »Good Night Vienna». Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, Onder verdenking, De doodenzwaai. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S. van den Hoven, 52 jaar en Ha. v. Vugl 44 jaar beiden alh. F. Smienk, 23 jaar en Sa. Ca. van Geenen, 18 jaar, beiden alhier. Gehuwd J. A. Couwenberg, 25 jaar te Loon op Zand en Ca. Aa. Kroot, 23 jaar alhier. P. A. M. de Cock 27 jaar en Ma. Aa. Ja. Ca. Ma. Zijlmans, 22 jaar, beiden alhier. A. W. Zwart 28 jaar te Woerden en Ha. K. Both, 27 jaar, alhier. Ingekomen: W. J. van den Broek van Hooge en Lage Mierde. Th. van der Lee, van Nieuwkuik. C. J. Jutte en gezin van Eindhoven. Aa. Ma. van Keulen van Vught. Ka. Aa. van Boven Kaarsmaker van Loon op Zand. Aa. Ma. Ja. La. Grand van Rotterdam. Vertrokken Ra. A. B. van Meer naar Oosterhout. Aa. Wa. de Graaff naar Almkerk. Pa. Ja. van der Heijden naar Geffen. Ga. van Tongeren naar Drunen. E. Ja. Engelberts naar Tilburg. Chr. W. Cas- telijn naar Berlicum. J. J. M. van En gelen naar Buenos Aires. Ka. Korn- wehel naar Essen-Borbuck (Did.). J. en A. Evers naar Westfalen (Did.). C. A. Flipse naar Valkenswaard. H. Kool naar Loon op Zand. Ca. Chra. Groe nenboom naar Schiedam. Ba. Ja. en M. L. Rodenburg naar Loon op Zand. RAAMSDONK. Van 30 Sept. t.m. 6 October 1933. Geboren Cornelis A. J. zv Bernardus lac. Els- man-Konings. Adriana J dv Leonar- dus M. Keijzers-Boot. Gehuwd Adr. van Erp. jm., oud 24 jaar en Adri ana M. van Strien, jd., oud 22 jaar. Marinus J. Fens, jm. oud 27 jaar en Jo hanna van Eijl, jd. oud 24 jaar. Overleden: Jacobus Maton, echtg. van Ja. de Jong, oud 58 jaren. V. A. V. P. A. V V. A A. V K. R N. C K. R HILVERSUM 296 M. R. A. R. O. R. O. R. A. R. O. HUIZEN 1875 M. R. V. O. R. V. O. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. 6—13 October 1933. Geboren: Geertruida Ja. Ma. dv J. P. A. van den Dungen-Coolen. Aaltje D. dv G. J. Gou- da-van den Anker. Antonius P. zv P. J. Musters-Kroot. Catharina Ma. dv M. Bergmans-van der Meijden. Antonius W. zv A. A. van Rijswijk-v. d. Klundert. Johannes B. zv H G Wagemakers-Bre- kelmans. Overleden: G. van Bladel, echtg. van Pa. Kogels, oud 52 jaar. Huwelijks-aangiften C. H. van Es 30 jaar en Ja. Aa. van den Hoven, 27 jaar, beiden alhier. J. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. V. P. R. O. V. A. R. A. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8,30 8,32 9,00 9,20 9,40 10,30 12,00 12,30 2,00 2,30 4,00 4,45 5,00 0,00 0,50 7,10 8,00 8,15 9,10 9,30 10,15 10,30 11,30 N. C 8,30 9,30 10,30 12,00 12,15 2,00 2,30 3,00 4,00 4,30 5,00 5,30 7,45 7,50 8,45 8,50 9,10 9,25 9,55 10,10 10,15 10,40 ZONDAG 15 OCTOBER. Postduiven- en voetbalberichten Tuinbouwhalfuurtje Orgelspel Gramofoonmuziek Cello en orgel Kerkdienst uit den NPB te Baarn Filmpraatj* Concert j Boekenhalfuur Concert Gramofoonmuziek Sportuitslagen, Gramofoonmuziek Kinderuurtje VARA-orkest Wakker en Tropenduit Operette-muziek Vaz Dlas Concert Gramofoonmuziek Concert Gramofoonmuziek Dansmuziek Gramof oonmu2lek Morgenwijding i Gramofoonmuziek Hoogmis uit Breda Middenstandskwartiertje Het Wcensch Radio-Octet Godsdienstonderricht voor ouderen Het KRO-orkest Concert t Het KRO-orkest Ziekenhalfuurtje Gewijde muziek Kerkdienst Ned Herv Kerk Wemeldingen Na den dienst tot 7,45 Gewijde muziek Voetbaluitslagen RKF Pater Dr Zuure: Zingen en zeggen van een negervolk Vaz Dlas Het Haagsclie Strijkkwartet Gramofoonmuziek Het Haagsche Strijkkwartet Gramofoonmuziek Vaz Dias Het KRO-orkest Epiloog door het kleine koor MAANDAG 16 OCTOBER. 8,00 Gramofoonmuziek 10,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonmuziek 10,45 Hetty Beck draagt voor 11,00 Orgelspel 11,15 Voordracht Hetty Beck 11,30 Zang en orgel 12,00 De Notenkrakers 2,30 Vara-klein-orkest 3,00 Voordracht door Rollen Numan 3,20 Vara-klein-orkest 3,50 Gramofoonmuziek 4,00 Vara-klein-orkest 4,00 Vara-klein-orkest 4,30 Na schooltijd 5,00 Dt Flierefluiters 5,25 Orgelspel 5,35 De Flierefluiters 6,02 BPS-trio 0,30 Muzikaal babbeltje 7,10 Boekbespreking 7,30 Welntraubs Syncopators spelen 8,00 Herhaling SOS-berichten 8,02 Vaz Dias 8,15 Opera: De Barbier van Sevilla 9,50 Hoorspelletje 10,10 Vervolg Opera 11,05 Gramofoonmuziek 8,00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Morgenconcert 10,30 Morgendienst 11,00 Lezen van Chr lectuur 11,30 Gramofoonmuziek 12,30 Orgelconcert 2,00 Uitzending voor scholen 2,35 A J Herwig, over: planten 3,15 Cursus knippen en naaien 4,00 Bijbellezing 5,00 Concert 6,30 Vragenuurtje 7,15 Ned Chr Persbureau 7,30 Vragenuurtje 8,00 Orgelconcert 9,00 Ds Koningsberger: Wat hebben wirf aan Jezus 9,30 Liederen-recital 10,30 Vaz Dlas 10,40 Gramofoonmuziek

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10