w\-* limns oil Kaalslieivei. f t^oor lit nmum Pastoor Sanders. het bizonder den burgemeesters tot duren plicht stelt aan het officieel daartoe aangewezen lichaam van de vondsten onmiddellijk mededeeling te doen Deze locale vondsten moeten ten goede komen aan een instituut dat door zijn inrichting, bedoeling etc., binnen het betreffende landsdeel waar de voorwerpen gevonden worden, bestaat, terwijl van zeer bizondere voorwerpen unica een copie aan het Centrale Rijkinstituut wordt ge- geven. Dit voorschrift geldt nog onge. wijzigd onder de huidige regeering Al mogen wij het dan al niet met diverse opvattingen van het Duitsche régime eens zijn, dit mag ons niet weerhouden om het goede recht te laten wedervaren en tot voorbeeld te stellen. Ik behoef niet nader aan te toonen dat het Centraal Noord.Brabantsch Museum (onderdeel van het Genoot schap) het aangewezen Centrale punt voor de Brabantsche vondsten is Dit toch is van zelfsprekend, ook vanwege de zich sedert jaren daar bevindende rijke verzameling op dit gebied, die reeds nu als een der belangrijkste in den lande geldt. Sedert mijn bezoek aan het Urnen, veld te Best kwamen daar nog eenige bizonder fraaie urnen van een oudere periode aan den dag. Inmiddels heeft een proefonderzoek te Drunen plaats. KAREL AZIJNMAN, Conservator RECHTZAKEN. De doodslag te Vlijmen. Onder enorme belangstelling werd door de Rechtbank de strafzaak behan deld, tegen L. L. v. E. 30 jaar, manden maker te Vlijmen, thans gedetineerd in het huis van Bewaring te Den Bosch. Aan verdachte wordt ten laste gelegd, dat hij op 25 Juli 1933 te Vlijmen opzet telijk J. Heesbeen van het leven heeft be roofd door hem opzettelijk daartoe met een mes te steken en te snijden, ten ge volge waarvan Heesbeen is overleden. Verdachte stond in Vlijmen zeer gun stig bekend en was nog nooit veroor deeld. In hevigen drift heeft verdachte zich op zijn slachtoffer geworpen en hem de doodelijke steken gegeven. Een nietigheid wat herrie over een duif, was de aanlei ding tot het drama, dat in Vlijmen plot seling zoo groote ontsteltenis bracht. Aanvanklijk hadden de omwonenden niets bemerkt van wat zich aan den openbaren weg afspeelde. Het was ge woonte dat ter plaatse, waar ongeveer de doodslag gepleegd werd, de mannen samenkomen om te buurten of een praatje te houden over de verschillende belangen bij het duiven uitzenden, enz. Het gaat er dan nooit zoo kalm toe. Daar om trok het geschreeuw en geroep daar buiten ook niet dadelijk de aandacht en was het vreeselijk gebeuren daarom te meer bij de bevolking ingeslagen. Ver dachte is gehuwd en heeft een kind. Hy was goed voor zyn gezin en zeer oppas send. Uit Vlijmen waren de nieuwsgieri gen in grooten getale al vroeg present om zich een plaatsje te veroveren op de publieke tribune. De rechtbank was samengesteld als volgt: Mr. W. Ummels, President; Mr. K. Sassen en Mr. Poerink, rechters; Mr. E. Lamers, Griffier. Het O.M. werd waarge nomen door Mr. L. Vermeulen. Er waren vanwege het O.M. 6 getuigen gedagvaard. Verdediger is Mr. E. van Zinnicq-Berg- mann, Den Bosch. Bleek en kalm verscheen verdachte voor de rechtbank. Verhoor van verdachte. Door den President over de aanleiding van het drama ondervraagd, verhaalde hij, met zijn vriend Liebrechts naar den weg te zijn gegaan. Liebrechts leidde een geit. Daar kwam ook Heesbeen aan, die ook aan verdachte goed bekend was en met wien hij vaak sprak over de duiven. Heesbeen kwam blijkbaar uit een her berg: hij was kennelijk onder den in vloed van drank. Verdachte hield 'n duif in de hand en nu beweerde Heesbeen dat die duif van hem was. De duif droeg een ring. Als je me bewijzen kunt, dat de duif met dezen ring aan, van jou is, dan zal ik ze je geven. Ik heb niks met je te ma ken, man! Heesbeen bleef treiteren, het gesteggel duurde voort en inmiddels sloeg Hees been naar verdachte, die niet zag waar mee Heesbeen sloeg. Verdachte liep eeni ge passen door, bemerkte toen dat hij bloedend verwond was en liep toen te rug. Hevig in drift ontstoken greep hij een mes en stak op Heesbeen in, niet om hem te dooden, maar om er hem eens flink „van raak te geven". Je had naar huis moeten gaan, Hees been was onder invloed van drank en jij had je niet zoo door je drift mogen la ten leiden. Verdachte zeide er ook veel spijt van te hebben.- 't Getuigenverhoor. Getuige W. Roks, 34 jaar, mandenma ker te Vlijmen, weet niet waarom de he vige ruzie ontstond. Hij heeft alleen waar genomen dat Heesbeen daar stond en verdachte op hem afging en naar hem sloeg of stiet. Heesbeen zeide nog een paar ruwe woorden, gaf toen een jan kend geluid, en terwyl liep hem het bloed uit de broek. Getuige Antoon Meesters, mandenma ker te Vlijmen, heeft Heesbeen met ver dachte zien vechten. Heesbeen sloeg met een mes op Liebrechts in en naar ver dachte, die zijn jas opende en een mes greep. Verdachte liep nader op Heesbeen toe en zeide: Nou, steek nou met een mes. Getuige heeft ook al eens met Heesbeen en diens familie te stellen gehad. Hees» been had hem toen mishandeld. Getuige Leendert Steenland, Rijksveld wachter te Vlijmen, heeft den verslagene aangetroffen voor diens woning. Hij was reeds overleden. Getuige heeft het lijk in beslag genomen en doen vervoeren naar het lijkenhuisje, en begon daarna zijn onderzoek. Het mes waarmede het mis drijf werd gepleegd, lag in de woning van verdachte. Getuige de Maat, wachtmeester bij de Marechaussee, heeft het lyk van Steen- land overgenomen en het onderzoek me de geleid. Getuige W. Harks, veldwachter te Vly- men, was by het vinden van het lijk te genwoordig. Gevraagd naar het gedrag van verdachte, antwoordde getuige, dat verdachte zeer gunstig bekend stond. Al leen als knaap was hij eens by een klei nen diefstal betrokken geweest. Daar praten we niet meer over, merk te de President op. Getuige B. Mettrop, Arts, Den Bosch, die in opdracht van de Justitie de sectie op het lijk heeft verricht, verklaarde, dat de steek, welke den slagader by het slachtoffer raakte, doodelijk was. Er was een hevige bloeding ontstaan, eenige rib ben waren gewond. Getuige M. C. Liebrechts, 33 jaar, man denmaker te Vlijmen, verklaarde dat hy met een geit aan de hand van het voet balveld kwam. Hij had ook een duif in de hand, die bij hem was komen aanvlie gen. Heesbeen, die te veel gedronken had, maakte herrie over de duif, schopte naar de geit, treiterde en mishandelde eerst Liebrechts en daarna verdachte, die zoowat de partij trok voor Liebrechts. Verdachte zeide tot den verslagene Mensch, gebruik toch je verstand! Maak toch geen herrie over die duif. Maar Heesbeen ruziede voort en na 'n oogen- blik was het drama gebeurd. Ilequisitoir. De Officier Mr. L. Vermeulen wees er op, dat het ongelukkige messentrekken al weer een menschenleven heeft ge- eischt. Voor wat het verloop van het drama betreft, had verdachte moeten doen, wat hy eerst zijn slachtoffer aan ried, toen hij zeide: mensch, ga naar huis, maak je niet zoo druk over een duif. Er is tijdens die oogenblikken een mo ment geweest waarop niets te doen was. De ruzie was afgeloopen en verdachte ging reeds heen. Hy had toen niet moeten terugkeeren en eenvoudig naar huis moe ten gaan. Verdachte kan zich dus niet op noodweer beroepen. Spr. memoreert dat verdachte gunstig bekend staat, maar dat is geenszins een verontschuldiging voor het zich zoo te buiten gaan. Het misdrijf door verdachte gepleegd is zeer ver schrikkelijk en tegen het messentrekken moet ernstig en zeer streng worden op getreden. Spr. zal met het gunstig ver leden van verdachte bij den eisch reke ning houden. De Officier kwalificeert het misdrijf als mishandeling met doodelijk gevolg en eischte deswege twee jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. Pleidooi. De verdediger Mr. E. van Zinnicq- Bergmann, Den Bosch, leidde zijn plei dooi in met namens verdachte diens groot leedwezen te betuigen over wat hy misdaan heeft en over het leed dat door den dood van Heesbeen over diens fa milie gekomen is. Pleiter is overtuigd, dat de gemoeds toestand van verdachte zoodanig is ge weest, dat hij in die oogenblikken zich geen rekenschap kon geven van wat hij deed. Het slachtoffer had hem in dien opgewonden toestand gebracht. Geen oogenblik heeft verdachte bedoeld zijn slachtoffer een doodelijken steek te ge ven. In gewonen toestand zou verdachte niet in staat zijn iemand te mishandelen, dus nog minder hem naar het leven te staan. (Verdachte begint te schreien). Pleiter wijst op het gunstig verleden van verdachte en verzekert, dat zoodra de straf zal volbracht zijn, verdachte zal trachten voor het gezin te doen wat hij kan om althans een weinig verzachting te brengen voor wat hij misdaan heeft en waarvoor hij zelf ernstig lijdt. Ten slotte concludeert pleiter tot de uiterste clementie. Aan verdachte gevraagd of hij nog iets te zeggen heeft, antwoordt hij, dat hy al tijd zoo goed geleefd heeft en zijn best heeft gedaan. Hij vraagt dat de Recht bank zijn gunstig verleden in aanmer king zal nemen. Uitspraak 26 October a.s. a, - V m V SPORT. DE VOETBALCOMPETITIE. In verband met de ontmoeting Luxem burgZuid-Nederland, die Zondag ge speeld zal worden, staat de competitie in het Zuiden bijna stil. Er is slechts één 2e klasse wedstryd, Picus gaat op bezoek bij TAC en zal daar wellicht een gelijk spel kunnen bevechten. Waalwijk beleeft al aanstonds de re- turnwedstryd tusschen Baardwijk en RWB. Het zal er in Baardwijk gaan span nen; de thuisclub zal er alles moeten op zetten om het verlies van j.l. Zondag on gedaan te maken, wil zij haar eerepiaats niet aan RWB afstaan. 2e klasse B. Tilburg: TACPicus. 3e klasse C. Oosterhout: SBOVHKI. Breda: SNSGudok. 3e klasse D. Baardwijk BaardwijkRWB. s-Bosch: DevoTOP. JULIANA. JULIANA—RWB. Zondag a.s. wordt deze belangrijke plaatselijke competitiewedstrijd op het Juliana-terrein gespeeld. Als ooit 'n wed strijd werd gespeeld, welke, met het oog op de bezetting van de bovenste plaats van groote beteekenis is, dan is het toch zeker deze, daar de winnaar van dezen wedstrijd de beste papieren krijgt. Beide partijen zullen er dan ook alles opzetten om als overwinnaar uit dezen kamp te komen. Het is moeilijk een voorspelling te wagen omtrent den uitslag, vooral bij een plaatselijke ontmoeting en wij zien dan ook met spanning den uitslag tege moet. Dat er voor deze ontmoeting een ongekende belangstelling bestaat is te begrijpen, daar elk sportliefhebber uit Waalwijk en omgeving Zondag op het Juliana-terrein aanwezig zal zijn, te meer daar dit ook de eenige wedstrijd is welke voor den KNVB alhier wordt gespeeld. Aanvang half drie. Juliana 2 speelt ook een thuiswedstrijd en krijgt BW 5 uit Den Bosch op bezoek. Onze reserves hebben de competitie op waarlyk schitterende wijze ingezet en wij vertrouwen dat zij er ook Zondag al les op zullen zetten de overwinning te hehalen, hoewel BW gewoonlijk een ge vaarlijke tegenstander is. Aanvang van dezen wedstrijd om 12 u. R. W. B. RWB 1 gaat een tegenbezoek brengen te Baardwijk. RWB 4 speelt thuis tegen BW 6 om 12 uur. RWB 2 krijgt bezoek, van Nivema uit 's-Bosch. Onze reserves zullen beter moe ten spelen dan vorige week, willen zij succes behalen. Aanvang 2 uur, terrein RWB. R.K.V.V. H.E.C. Zondag moet HEC wederom een be- OA STUKS IC cents jL\J voor I*# ,0,^,0, 'wereldbon en speelkaart in elk pakj.e langrijke uitwedstrijd spelen. Zij is dan de gast van St. Michiels-Gestel. Deze ver eeniging moet over een prima elftal be schikken. HEC kan dus op een hevigen tegenstand rekenen. Volgens de geruch ten is St. Michiels Gestel een der sterkste ploegen die in deze afdeeling spelen. HEC zal dus alle moeite moeten doen om een gunstig resultaat te bereiken. Daartoe is op de eerste plaats noodig een vlug goed sluitend samenspel. Als het binnentrio dan op tijd flink schiet, zal er toch wel een gaatje in het doel der tegenpartij te vinden zijn. HEC-ers, doe Zondag eens je uiterste best. Bedenk eens in welk een gunstige positie ge komt als ge Zondag wederom kunt winnen. Dan zoudt ge met 3 gewon nen en 1 gelijk gespeelde wedstryd fier aan het hoofd Uwer. Afdeeling staan. Dit is toch wel eenige moeite en opoffering waard. De reis wordt geblaakt per auto. Vertrek vanaf het speelterrein te 12.30 uur. Ook voor HEC 2 staat een zeer belang rijke wedstrijd op bet programma. Zij krijgen Quick 1 op bezoek. Een plaatse lijke ontmoeting dus. Wie zal winnen? We moeten op deze vraag het antwoord schuldig blijven, omdat beide tegenstan ders aan elkaar gewaagd zijn en op een plaatselijke ontmoeting geen peil is te trekken. Wel verwachten we een span nende kamp, die nqar we hopen, in de beste verstandhouding gespeeld zal wor den. Quick 1 heeft een goed elftal, waar in o.a. de ex-HEC-speler Th. v. d. Wiel uitkomt. Maar ook HEC 2 beschikt over goede, hoewel zeer jonge spelers. De HEC-ers zullen er ongetwijfeld al les opzetten om dezen wedstrijd met een goed resultaat te beëindigen. Dus, zooals gezegd, een spannende wedstrijd staat ons te wachten. Laten èn spelers èn pu bliek er toe medewerken dat wij van een spannenden en faire'n wedstrijd kunnen genieten. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het HEC-terrein en zal aanvangen om 12 uur. Wij herinneren er aan dat voortaan iedereen, die GEEN (id is van HEC, zich voor het bijwonen va-n een wedstrijd van een plaatsbewijs moet voorzien. Dus ook de dames der ledeq, die door hen ge ïntroduceerd worden, moeten van een toegangsbewijs voorzien zijn. We raden dus iedereen in hun eigen belang aan 'n kaartje te koopen, idaar er voortaan strenge controle zal gehouden, worden. De entree voor het 2e elftal is 15 cent op alle plaatsen. De leden van HEC worden in hun eigen belang, beleefd doch dringend ver zocht hun bewijs van lidmaatschap mee te brengen. .r.k.v.v: H.V.V. H.V.V.D.E.S., Kaatsheuvel. Zondag is voor qnze voetbalvereeni- ging vastgesteld HW—DES. Deze twee vereenigingen hebben elkaar nog niet ontmoet. DES heeft ;echter pas eenmaal gespeeld en toen kregen zij een nederlaag te slikken, terwijl HVV er echter 2 heeft gespeeld, 1 gewonnen -en 1 verloren. Hoe ze het er Zondag zullen afbrengen? Volgens dien wedstrijd tegen VIOS zou den wij wel een overwinning durven voorspellen, maar wij raden toch de HVV-ers aan, zich van het begin tot het einde geheel te geven, dan ook zal suc ces niet uitblijven; vooral het spel niet te kort houden en op tijd schieten. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Het terrein is gelegen naby den Galge- wiel. Wij raden het publiek aan om Zon dag eens 'n kijkje te gaan nemen op het terrein van HVV. Ge steunt er ook tevens de RKVV mede. R.K.V.V. QUICK. A.s. Zondag 15 October zal Quick 1 haar 3en competitiewedstrijd gaan spelen tegen HEC 2. Het is zeer moeilijk reeds nu daar iets over te zeggen, omdat het de eerste ontmoeting is. We zullen ons dus niet aan voorspellingen wagen; doch men mag toch wel een spannenden wed strijd verwachten. Z.H. Exc. Mgr. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch, heeft benoemd tot pastoor te Vught den weleerw. heer L. A. Sanders, kapelaan te Waalwijk. Het is niet geheel onverwacht dat wij de mededeeling krijgen dat kape laan Sanders tot pastoor is benoemd, want reeds eenigen tijd was men aan zijn koers bezig en kwam Z.Eerw. in aanmerking voor een der te ver vullen vacatures. Zijn heengaan doet in ons zeer ge mengde gevoelens opkomen. Slechts zeer noode immers zien wij kapelaan Sanders hier vertrekken, want wij weten maar al te goed wat hij in de ruim 17 jaren dat hij in Waal wijk zijn priesterlijken arbeid heeft verricht, voor de parochianen van St. Jan en feitelijk voor heel de plaats en zelfs de streek gedaan heeft en geweest is. Op de eerste plaats denken wij daarbij natuurlijk aan zijn werk als priester, waardoor hij zich in alle kringen bemind wist te maken. De zachtmoedigheid en hulpvaardigheid, waarvan Z.Eerw. tegenover de ge- loovigen blijk gaf, mag voorbeeldig genoemd worden. Door zijn talrijke huisbezoeken was hij in zeer vele gezinnen, bij rijk en arm, een huis vriend geworden wiens goed woord en raad op zijn volle zwaarte werden geschat. Hij was dan ook een hulp en steun voor vele gezinnen, waarlijk een priester die zijn roeping verstond: te gaan tot het volk. Nu kapelaan Sanders pastoor is geworden zal zijn priesterlijke arbeid natuurlijk nog meer zegen kunnen afwerpen. Vele instellingen en vereenigingen in Waalwijk, die konden bogen op den steun en medewerking van kape laan Sanders, zullen zijn heengaan als een ernstig verlies voelen. Daar is op de eerste plaats de R.K. H. H. S. en H. B. S., waaraan kapelaan Sanders sinds de oprich ting was verbonden. Als moderator en tevens leeraar in de Godsdienst leer, Kerkelijke- en Bijbelsche Ge schiedenis heeft hij zeer veel bijge dragen tot de ontwikkeling, den groei en bloei van de school. Talrijk zijn de jongelui die door de lessen van kapelaan Sanders hun gods dienstig gevoel, hun diep geloof en hun enthousiasme voorde katholieke zaak hebben zien groeien en" aan wakkeren. Het zal het schoolbestuur moeilijk vallen een plaatsvervanger te vinden die zijn werk met dezelfde kracht, wijs beleid en hoog plichts gevoel zal kunnen voortzetten. De hulde, die hem in November 1925 bij zijn 12'/2-jarig priesterjubilé door de school gebracht werd, mogen wij hier nog wel even in herinnering brengen. Toen is het overduidelijk gebleken hoe/eer schoolbestuur, leeraren en leerlingen den Moderator wisten te hoogachten en zijn werk te waardeeren. Niet alleen in het godsdienstige en moreele was kapelaan Sanders der school tot grooten steun, wij mogen bij zijn heengaan wel eens memoreeren den bijzonderen finan- cieelen steun die hij aan deze stich ting verleende. Ook daarvoor past op deze plaats een woord van dank bare hulde. Door zijn adviseurschap is kapelaan Sanders vele Waalwijksche vereeni gingen tot een steun en zegen ge weest. Wij noemen de R.K. Werk- meestersbond, de R.K. Waalwijksche Gymnastiekvereniging, waarvoor hij zeer groote verdiensten heeft gehad, de R.K. Politiebond St. Michaël, de Alg. R.K. Ambtenaarsvereeniging, de R.K. Dames Gymnastiekvereeniging »Orova» en de R.K. Voetbalvereni ging H.E.C. Dat kapelaan Sanders ook voor de gezonde lichamelijke opvoeding veel heeft gedaan blijkt vooreerst reeds uit het adviseurschap van genoemde sportverenigingen. Bovendien was Z.Eerw. voorzitter van het Comité voor Lichamelijke Opvoeding in deze gemeente. Onder de vele andere instellingen die zijn gewaardeerde zorgen hadden noemen wij nog de R.K. Volks bibliotheek, waarvoor kapelaan San ders als directeur ontzettend veel heeft gedaan. Voorts den schitteren den jaarlijkschen Kindsheid-optocht, die steeds onder zijn leiding stond en waarvoor hij zich zelfs zeer veel moeite getroostte. Ten slotte memoreeren wij zijn ijveren voor de «Voortplanting des Geloofs«. Uit deze korte beschouwing moge blijken het vele wat kapelaan San ders voor parochie en plaats heeft gedaan. Geen wonder dus dat wij ons met zorg afvragen wie hier zijn plaats zal kunnen innemen. Lof en dank voor hetgeen hij voor ons allen en alles deed en voor de aangename samenwerking in menig opzicht. Maar van den anderen kant stemt het ons blij dat kapelaan Sanders thans den herderlijken arbeid kan beginnen, waarnaar hij zoo vurig heeft verlangd en dat hij thans een wel verdiende belooning in deze prach tige parochie vindt voor zijn priester lijke en andere zorgen zoovele jaren aan de parochie St. Jan en onze gemeente besteed. Hij heeft dit dubbel en dubbel verdiend, niet 't minst voor den moei lijken en grootschen arbeid aan de godsdienstige, wetenschappelijke en moreele toekomst der jeugd van plaats en streek, zooveel jaren be steed. Wij feliciteeren hem van harte met zijn benoeming en wenschen hem Gods besten zegen toe voor hem en voor zijne parochie. Deze laatste mogen wij wel dubbel feliciteeren met een dergelijken pastoor. Pastoor Sanders proficiat en alle heil voor de toekomst. Z.\ H. Exc. de Bisschop van 's Hertogenbosch heeft met ingang van 20 October 1933 eervol ontslag verleend als moderator der R.K. Hoogere Handelsschool, H.B.S. aan den ZeorEerw. heer L. A. Sanders, in verband met zijn benoeming tot pastoor, onder hartelijke dankbetui ging voor de in die hoedanigheid bewezen goede diensten. Tot opvolger van kapelaan Sanders werd door Z. H. Exc. Mgr. Diepen tot kapelaan te Waalwijk benoemd de WelEerw. heer J. R. van Rooij, die kapelaan is te Goirle. Z.Eerw. werd priester gewijd in 1920 en is sinds 1926 kapelaan te Goirle. Kaatsheuvel, 12 Oct. 1933. Voethal. Zondag a.s. begint voor onze R.K. voetbalver. DES het competitierad te draaien. Alsdan krijgen we hier op be zoek het sterke SVD uit Den Bosch. Het zal onze jongens niet ontgaan zijn het succes dat deze vereeniging Zon dag wist te behalen tegen HEC uit Waalwijk. Zonder twijfel zal dit voor onze Dessers een aansporing zijn alle krachten in te spannen om de eerste wedstrijd van 't competitieseizoen tot een overwinning te brengen. De wedstrijd vangt aan te half drie. Hoenderclub. In de hedenavond gehouden leden vergadering van de Hoenderclub Kaatsheuvel werd besloten volgende week Zaterdag de dieren der leden te doen enten. In de maand November zal een excursie gemaakt worden naar de gecombineerde groote Pluimvee- tentoonstelling van de R.K.P.V. en Avicultura te Rotterdam, terwijl in de maand December een plaatselijke ten toonstelling zal worden georganiseerd voor pluimvee, in den uitgebreidsten zin van het woord. Winkelweek. Hedenavond vergaderde in café Jo- han Smit de Winkeliersvereeniging al hier. Na ampele bespreking werd be sloten dit jaar weer een grootsche winkelweek te houden en hieraan meerdere attracties te verbinden. Mogen de tijden dan al niet geschikt geacht worden voor een winkelweek, zooals we die hier eenige jaren achter een gekend hebben, toch meent de Winkeliersvereeniging dat een recla me voor hunne zaken, ook al zou die met groote kosten gepaard gaan, suc ces moet brengen. We kunnen het be sluit van de Winkeliersvereeniging niet anders dan toejuichen. Groote geldprijzen en daarbij een verloting van waardevolle artikelen moeten on getwijfeld een attractie zijn om te Kaatsheuvel te komen winkelen. We kennen den durf en energie van onze Winkeliersvereeniging voldoende om te mogen verwachten, dat de winkel actie 1933 er weer eene van groote be teekenis zal worden. Naaischool. Onder toezicht van twee afgevaar digden van de Vereeniging tot Indu strie-onderwijs n.l. mej. Vugts uit Den Bosch en Zuster Amelbergs, Directri ce der Naaischool te Oirschot, hebben alle leerlingen van de naaiscool van het klooster „Bethlehem" alhier, 12 in getal, met succes het examen voor het diploma lingerie, costumière en cou peuse afgelegd. Een mooi succes voor het werk der Zusters. Het lijdt geen twijfel of de nieuwe cursus die half October aanvangt, zal hierdoor aan attractie niet weinig winnen. Kookschool. Moesten we eenige weken terug on zen spijt uitdrukken dat de cursus voor de Kookschool der Eerw. Zusters alhier zoo weinig belangstelling trok, thans kunnen we tot ons genoegen constateeren, dat de toeloop der leer lingen geregeld gaande blijft. Hoe gaarne de Zuster-leerares dat ook heeft, toch heeft dit een groote schaduwzijde, daar alle leerlingen die nakomen, moeten worden bijgewerkt. In hun eigen belang zouden we dus gegadigden adviseeren, zich zoo spoe dig mogelijk bij den cursus aan te sluiten. Eerste Winteruitvoering Bel Canto. Zooals groote affiches aankondigen geeft de Zangver. Bel Canto Zondag 1, dezer haar eerste winterconcert in de zaal van den heer Jan van Dun. In afwijking met andere concerten heeft het Bestuur voor deze gelegen heid ter aanvulling eèn tooneelgezel- schap geëngageerd, dat alom in den lande goeden naam heeft. De Trekvo gels, onder Directie van den heer Th. Hart, zullen opvoeren de groote klucht „De Wonderdokter", die in de groote PRIJS IN IIOll AND GOODWIN c'co' NEW YORK U.S.A.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6