ASPIRIN faast&tn viRfTws uit mevTsnicK Katholieke Uniuersite.it. Het 2e lustrum der R.K. Univer siteit is op schitterende wijze gevierd. Mgr. Jansen en Diepen waren tegenwoordig, met drie ministers Marchant, Deckers en Verschuur. Na de rede van den rector-mag nificus, sprak de aartsbisschop en daarna minister Marchant, die een zeer toegejuichte rede hield. De rector-magnificus deelde mede dat het R.K. Werklieden-verbond van het bisdom den Bosch, een feestgave geschonken heeft van f 10.000 ten bate der Universiteit. Hij bracht dank aan Koningin en regeering voor de aanwezigheid van drie ministers, in het bijzonder is de tegenwoordigheid van den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen een groote vreugde. Diens woorden zullen onvergetelijk blijven. Wij willen in vrijheid leven als goede vaderlanders. Hierop werd het Wilhelmus ge zongen en werd een telegram van hulde en dank aan de Koningin voorgelezen. DRUNEN. De lessen van den huisvlijtcursus zullen wekelijks ge geven worden als volgt In het Jongenspatronaat Maandag en Dinsdag om 0 uur voor de jongens onder de vijftien jaar, Dinsdag en Woensdag in de Jongens-Congregatie voor de jongens boven de vijftien jaar om 7 uur. Voor de meisjes Dinsdag Kniples en Donderdag handwerken om half zeven in.de Meisjescongregatie. Woensdag 25 October zal op het gemeentehuis alhier de jaarver gadering gehouden worden voor het bestuur van het Crists-comité. De verwarmings installatie in de R.K. Kerk alhier, aangelegd dooi de N.V. Gebr. Vincent te Schiedam is thans gereed gekomen. Door den aanleg hiervan, is aan een langgekoesterden wensch voldaan en in een dringende behoefte voorzien Zondag na de Hoogmis were in de Meisjescongregatie een op boete verplichte jaarvergadering gehouden voor de leden van het onderl. R.K Ziekenfonds. Aanwezig was ook de geestelijke adviseur. De Voorzitter, de heer H. Jehoel verwelkomde allen en opende de vergadering met chr. groet. Nadat de notulen waren voorge lezen werd een gespecifeerd flnantiee verslag uitgebracht, waaruit blijkt dat de inkomsten bedroegen f 422.55 en de uitgaven f258.30. Batig saldo fl98.(')0. Totaal bezit f853.18. Het aantal leden van het Zieke fonds bedraagt 33, van het doktersfonds 14 Vervolgens had een verkiezing plaats voor een nieuw bestuurslic in plaats van den heer M. v. d. Leur die wegens hoogen ouderdom ontslag had gevraagd als bestuurslid en als secretaris. Gekozen werd de heer L. Kogels die tevens ook de functie van secretaris op zich nam. Door den Voorzitter werd dank gebracht aan den heer M. v. d. Leur voor de vele diensten, die hij geheel belangloos gedurende meer dan 30 jaren aan de vereeniging heeft be wezen. Nog werd medegedeeld, dat de leden in de maanden Dec. en Jan. telkens 14 dagen vrijgesteld zullen worden van contributie, Hierna sloot de Voorz. met chr. groet. u Zondag werd alhier onder de H. Missen collecte gehouden voor de R.K. Universiteit. Deze week Dinsdag om 6 uur begint de Knipcursus voor Meisjes in de Meisjescongregatie. Donderdagavond begint voor de Meisjes de cursus in handwerken, waarvoor beide avonden veel deel neemsters zijn. Mooi werk in deze winter. DRUNEN. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van J. de Wit is opgedragen aan van Iersel Merks Vrijdag had alhier de aanbe steding plaats van de schutting voor het voetbalveld der R.K. V. V. V.J.C." Alle timmerlui uit Drunen waren uitgenoodigd om in te schrijven. De uitslag was als volgt Fr Fressen f121.M. van Loon f120.-, J. Snijder f104 85. Gebr. Jehoel f97 H. Jehoel f93 84. H. de Wit f9150 A Hereijgers f89 50 Gegund aan den Iaagsten inschrijver ELSHOUT. Zondag had alhier de jaarlijksche prijsverschieting plaats van de leden van O L. Vr. Schuts, gevestigd bij den heer J. Klerks. De prijzen werden behaald als volgt le prijs Arn. Klerks, 2e J van de Wiel, 3e H. Lambrechts. 4e P. Klerks, 5e Bard van de Wiel, 6e L. Klerks, 7e Frans van de Wiel, 8e Joh. Klerks, 9e Christ Klerks, 10e W van de Wiel, lie M van Huiten, 12e H Vrij. hoeven, 13e A. Priem, 14e G Verdijk, 15e W. de Hart, 16e G. Wouters, 17e J. Klerks. De prijzen werden met een toe passelijk woord uitgereikt, waarna men nog eenigen tijd in gezelligheid door- bracht. Op Zondag 29 Oct. zal door' de tooneelvereeniging met mede werking der harmonie een uitvoering worden gegeven in de zaal der Jongens congregatie. ELSHOUT. J.l. Zondag werd alhier I onder de H. Missen een predikatie gehouden over de Missie, door twee Missionarissen van de Abdij Berne Heeswijk, waarna een Missie-collecte. - NIEUWKUIJK. Op 11 en 12Nov. a.s. zal door de duiveneiub „Ge vleugelde Vrienden" in café Th. van der Geld 'n groote Nationale Duiven- tentoonstelling worden gegeven. Hiervoor zullen verschillende en vele prijzen worden beschikbaar gesteld. Als keurmeester zal optreden de heer Cleemans uit Tilburg. y Op 14, 15, 16 en 22 October a.s. houdt de Missienaaikring alhier z'n jaarlijksche Missie-tentoonstelling Zondag 15 October werd deze tentoonstelling na de Hoogmis offi cieel geopend door den ZeerEerw. heer Pastoor dezer parochie. Onder beide H. Missen van Zondag werden de predicaties gehouden door den Z.Eerw. Pater Zoetmulder. Het bezoek aan de tentoonstelling was zooals gewoonlijk druk. Hetgeen de dames lieten zien be hoeft bij het werk van andere jaren niet achter te staan. Maandag werd voor de Heeren nog een Missie-avond gegeven door den Z.Eerw. Pater Zoetmulder terwijl Zondag de actie zal gesloten worden met een uitvoering voor de dames. Toen de heer W. Hornman Zaterdagavond vanuit Zalt-Bommel per fiets huiswaarts keerde, werd hij op den Boschveldweg ter hoogte A. Passier door een achterop komende auto aangereden. Hij werd een meter of 10van den weg geslingerd. De bestuurder van de auto trok zich van het heele geval niets aan en reed door alsof er niets gebeurd was. Door een ter plaatse passeerende auto werd deheei Hornman opgenomen en thuis ge bracht. Hij bleek een flinke vleesch- wonde te hebben bekomen aanzijn been en klaagde erg over pijn in den rug. Door Dr. Weijers uit Vlijmen werd het eerste verband gelegd. Het ware te wensc'nen dat de roeke- looze bestuurder van de auto voor zijn onmenschelijke daad zijn stra niet ontging. u NIEUWKUIJK Door de tooneel vereeniging .Kunst na Arbeid" alhier werd in studie genomen het tooneel. spel „De Verloren Zoon*, drama in drie bedrijven Naar we vernemen igt het in de bedoeling, dit stuk m?t Kerstmis a.s op te voeren. Op Maandag 23 October as houdt de biljartclub Drie van 't Kiet' gevestigd in café Th. van der Geld haar jaarlijksch teerfeest Ter dezer gelegenheid zal aan den heer A Merkx, lid der club een zilveren herinneringsmedaille worden aange boden voor het onderling behaald kampioenschap biljartspel. Gedurende het afgeloopen jaar werden door hem het hoogste aantal punten behaald. Dinsdagmorgen sloeg op Onzen oort bij het passeeren van een auto de luxe auto van de P N.E.M. over den kop Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de wagen werd nogal vrij ernstig beschadigd. De hoofdprijzen van de ge- houden loterij ten bate van den Missie- naaikring werden gewonnen door A. v d Aa, Bruurmijn en Govers. is VLIJMEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 19 October 1933 des n.m. ten 7.30 uur ten raadhuize. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burg. en Weth. om aan jeugdige werkloozen gele genheid te geven tot het volgen van een cursus te 's Hertogenbosch. 3. Stemming over het aangehouden voorstel-Boom inzake subsidie aan de vereeniging Stierhouderij. 4. Beroep van A. v. Vugt tegen de beslissing van Burg. en Weth. tot weigering van de verzochte bouw vergunning met voorstel van Burg. en Weth. 5. Verzoek van hel bestuur der R.K. Middenstandsvereeniging tot verlaging van de Pers. Belasting op biljarten met voorstel van Burg. en Weth. 6. Vastsielling van de begrooting der gemeente met inbegrip van die van het G.E.B. en beschikking over de daarbij behoorende verzoek schriften. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot verhooging van de opcenten op de Pers. Belasting. 8. Voorstel van Burg. en Weth. tot regeling van de te heffen opcenten op de hoofdsom van de Gemeente fondsbelasting over 1934/35. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De A.R. J. A (Anti.Revolutionaire Jongeren Actie Mr. Heemskerk, alhier kwam j 1 Vrijdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in ver gadering bijeen, onder leiding van laar voorzitter, den heer Drost. Door dhr. H Kortweg werd een onderwerp ingeleid over »De roep om het Gezag". In den breede zette de inleider hierbij uiteen hoe een. ieder gehoorzaamheid verschuldigd is tegenover de Overheid als Dienaresse Gods. Een flinke bespreking volgde op deze keurige inleiding. Besloten werd op 17 Nov. a s jaarvergadering te houden, op welke vergadering dhr. Drost een onder werp zal inleiden over 't Calvinisme. Op Donderdag 26 October a s zal vanwege de Afd. Sprang van den Ned. Chr Bond van Fabr. en Tran- sportarbeiders in de zaal van den Chr. Volksbond een propaganda vergadering worden gehouden, waarin aU spreker zal optreden dhr. Kunst, hoofdbestuurder van genoemden bond WASPIK. W.S.C. I-Hercules II. WSC wint den toss en trapt tegen den sterken wind af. Eerst 'n weinig heen en weer getrap. Dan komt WSC los, weet een hoekschop te forceeren, die echter niets oplevert. De sterke wind blijkt een groote spelbreker en is oorzaak van vele uitballen. Herculles speelt zenuw achtig, waarvan WSC partij weet te trekken. Een voorzet van links be landt voor het doel en de Hercules linkshalf maakt penalty. De WCS- centervoor schiet onhoudbaar in. (1 0). Dit schijnt een aanmoediging voor de Hercuianen. Ze zetten ge weldig opvooral de gebr. Selders werken uitstekend. We verwachten een doelpunt van Hercules, maar het succes komt aan de andere zijde doordat de Hercules-doelman den bal onder zijn handen door laat glippen. (2—0). Dit wordt de Hercu ianen te bar. De aanvoerder spoort zijn jongens nog eens aan en deze werken als leeuwen. Hun zwoegen wordt spoedig beloond met een prachtig doelpunt van den links binnen. (21). Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust is de opstelling van Herculles gewijzigd. De linkshalf is met den linksbuiten van plaats ver wisseld. Dit bleek een goede ver andering. Onmiddellijk ontwikkelt zich een vlug spel, waarbij de doel- verdedigers nogal eens handelend optreden. Plotseling zien we den rechtsbinnen van WSC een prachtig schot geven en de Hercules-doelman moet visschen. (3—1). De Hercuianen blijven moed houden en ze zitten geweldig op den bal. Door prachtig combinatiespel weet Hercules nog een doelpunt te forceeren. Bravo klinkt het over het geheele veld. De Hercules supporters blijven aanmoe digen. Hercules is in de meerderheid en de voorhoede levert schot op schot. Plotseling he- ft een WCS-speler het ongeluk penalty te maken. De cen- tervoor schiet keurig in. (3—3). Met dezen stand komt het einde. De leiding van dezen zeer span- nenden wedstrijd was in goede handen. In hotel van Iersel werd aan besteed het maken van een ijsbaan voor rekening van de Waspiksche IJsclub. Het werk werd gegund aan J. C. v. d. Ven alhier voor ruim f390. Zondag 1.1. werd de R.K. Lees bibliotheek wederom geopend. De verzameling werd uitgebreid met prachtige boeken, zoodat zeer velen van de bibliotheek gebruik zullen maken. RAAMSDONKSVEER. Ds. Guit- tart, Ned. Herv. Pred. alhier is met zijn Catechisaties begonnen. Vrijwel den geheelen Woensdagmiddag heeft Z.Eerw. les te geven. Tot Leden van het Dag. Bestuur van den Steen van Kloosteroord polder werden benoemd onze Dorps- genooten, dhr. D. Lankhuyzen Szn. en P. A. van Dongen. Gedurende de maanden Mei tot en met September werd in de Busjes der Veersche Chr. School bijeen gebracht een bedrag van ongeveer 31 Gulden. Naar we vernamen werd de aanleg van het Electrisch Licht in het nieuwe Vereenigingsgebouw ge gund aan dhr. G. Simonis als zijnde de laagste inschrijver. GEERTRUIDENBERG. Ingediend is een wetsontwerp tot goedkeuring van den onderhandschen verkoop van het voormalige Exercitieterrein te Geertruidenberg aan de Roomsch Katholieke Gemeente aldaar. Deze gemeente heeft dit terrein in koop gevraagd ten behoeve van de stichting van een nieuwe begraaf plaats. Aangezien het terrein voor den dienst van het departement van defensie kon worden gemist en ook overigens tegen vervreemding van den grond in het belang van den staat geenerlei bezwaar bestond, en de R. K. gemeente bereid was de hoopsom te besteden van f 4500, welke, in verband met de door twee deskundige schatters aan het onroe rend goed toegekende waarde, door het rijk is gevraagd, werd de ver koop, onder voorbehoud van goed keuring bij de wet, in een akte vastgelegd. u Vrijdag 20 October a.s. hoopt onze oudste ingezetene van Geertrui denberg, de weduwe C. H. Klerck, geb. Lucas, haar 95e verjaardag te vieren. Door de gemeente-politie werd tegen J. D. procesverbaal opgemaakt wegens het gebruiken van een ge wicht dat niet van het vereischte goedkeuringsmerk was voorzien. Het gewicht is in beslag genomen. De catechesatielessen van de Evangelisatie Immanuel alhier, zijn heden Woensdag, wedeiom aange vangen. De lessen worden gegeven door Ds. de Bruijn uit Hooge Z wal uwe. Voor de Evangelisatie Imma nuel hoopt Zondag a.s. des n.m. half zes voor te gaan Ds. Guittart uit Raamsdonksveer. Voor de Ned. Herv. Kerk gaat Zondag a.s. des voormiddags 10 uur voor Ds. Zuurdeeg. Sl\ JOACHIMSMOER. Zondag 8 October had de Algemeene Ver gadering plaats van de R.K. Voet- balvereeniging »Blauw-Wit« alhier in café Maas te half twaalf voorm. De Voorzitter opende met gebed en moedigde in zijn openingswoord de leden aan vooral te toonen met woorden en daden, dat men lid is van een R.K. organisatie. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd, waarna de Voorzitter mededeeling deed van een bij hem ingebrachte aanmerking op 't spelen op den 4de Zondag der maand September. Deze had om inlichtingen gevraagd aan den ZeerEerw. Heer Visser, bondsadviseur te Boxtel, welk ant woord deze opmerking voor de vergadering voldoende weerlegde. 3 nieuwe leden werden geïnstalleerd. Besloten werd met algemeen goed vinden voor alle wedstrijden* entree te heffen en wel 10 ct. per persoon; kinderen en donateurs 5 cent. De penningmeester bracht verslag uit over de met 1 October beëindigde driemaandelijksche periode. De kas toonde een batig saldo van f 3.77 wat door de kascommissie werd onderzocht en bevestigd, 't Kardinale punt was: 't ongeval, met een der spelers van Blauw-Wit op den thuis wedstrijd op Zondag 8 October 1.1. Dit lid heeft zich onder geneeskun dige behandeling moeten stellen en is voorloopig niet geschikt tot wer ken. De voorzitter leidde dit punt zeer onpartijdig in, wees er op dat fouten begaan waren door leden van de vereeniging; maar dat ver moedelijk ook door een der spelers fouten gemaakt zijn. Hij verzocht in de toekomst den scheidsrechter als de gezaghebbende persoon bij 't spel te beschouwen. Aan de dis cussies namen de ooggetuigen vooral deel. Ten slotte, kwam men toch tot het inlicht dat hier moest gesteund worden en wel door: 1ste 't aan vragen van een vriendschappelijken wedstrijd aan den Bond, ten 2de 't geven van een bijdrage uit de kas. De voorzitter sloot deze vrucht bare vergadering met dank voor de genomen besluiten. ST. JOACHIMSMOER. Zaterdag vergaderde de Tooneelclub T. O. G. ter bespreking van haar winterpro- gram. De algemeene vergaderingen en 't op tijd aanwezig zijn op de repetities werd op boete verplichtend gesteld. Voor de eerstvolgende uit voering werd 't program vastgesteld, terwijl verzocht werd 't tijdschrift »Plankenland«, dat voor dit dilet tanten-gezelschap zoo leerzaam is, regelmatig te doen circuleeren onder de leden. Blauw-Wit speelde Zondag 1.1. een vriendschappelijken wedstrijd op haar terrein met 't derde elftal van D E. S. uit Kaatsheuvel. De uitslag was 51 voor D. E. S. De voor de Moersche leden uitgeschreven schietwedstrijd van de Vrijwillige Landstorm kon door bizondere omstandigheden niet door- Heusden, 17 Oct. 1933. Zondag werd door de V.V, „P.S.V." gespeeld (comp. R. K. V. Btegen Zwaluwen II. De laatste won met 4—1. Voor de competitie van den B.V.B. speelde Zondag Juliana tegen D.E.V.O te 's Bosch. Ze won met 2—0. Bij de Damclub »V. D.» werd als volgt gespeeld Kampioenschap Heusden en Altena: De Joode—Jonkers 11Bax Deurloo afgebroken. Groepswedstrijd: Fitters Schreuders 2—0; Sluimers—Deurloo 02; Jonkers—Brouwers 2—0Swagema- kers-Deurloo (afgebr. partij 2e ronde) RECHTZAKEN. Van een booze buururouw Adriana V., huisvrouw Sn. te Kaatsheuvel had Cornelia L. uitge scholden voor alles wat leelijk was en Cornelia liet 't er niet bij zitten. Zij liep naar de politie en het slot was dat Adriana in Den Bosch moest terecht staan, waar Cornelia tal van bezwarende verklaringen tegen Adriana aflegde die nog eens werden bevestigd door Leonardus van R. die al 't moois had gehoord wat verdachte in een vloed van scheld woorden Cornelia had toegevoegd. Haar booze bui kostte nu geld bovendien want Adriana werd ver oordeeld tot f 5.boete subs 5 dagen „zitten". 5 Alweer moest ze t-recht slaan. Antonia v. G., huisvrouw v. W. en haar moeder vrouw van G. beiden te Kaatsheuvel hadden voor den zooveelstcn keer ruzie gehad met vrouw L. N., die in de buurt woont van de plaats waar Antonia haar rollende woning had neergezet. Het was nu nogal hoog geloopen met de ruzie en verdachten, moeder en dochter, hadden buurvrouw tal van beieedigingen naar het hoofd geslingerd. Vrouw L. scheen tevoren Antonia te hebben bedreigd, aldus haar ver klaring. Wat er van zij, er was altijd ruzie en de beide partijen stonden steeds als furie's tegenover elkaar. Het O. M. acht het noodig om eens juist te worden voorgelicht over de eeuwigdurende ruzie van de beide families. De verdere behandeling der zaak wordt daarom bepaald op 30 Oct. a.s. Wederspa n n ig heid. L. H., 40 jaar, opperman te Vlijmen was in hooger beroep gekomen van een vonnis waarbij hij v.roordeeld was wegens verzet tegen een maré- chaussée uit Heusden, die hem be trapte op overtreding der Motor- en Rijwielwet op 12 Febr. 1933. De boete werd door het gerechts hof van f25. teruggebracht tot f20.- i Uitspraken. De rechtbank wees vonnis in de volgende zaken C. Ch. V., schoenmaker te Loon- op-Zand, vernieling f50.subs. 50 dagen hechtenis, E. Ch. V., schoenmaker Loon-op- Zand, vernieling f50 subs. 50 dagen hechtenis. Ch. W. V., schoenmaker Loon-op- Zand, vernieling f50 subs. 50 dagen hechtenis. G. J. A. T., ged., diefstal te Uden- hout en Schijndel, 4 mnd. gev. straf. Huisuredc breuk. Tegen F. Sch. te Rotterdam, en J. V. te Kaatsheuvel werd f30. A. C. v. W. en A. Sch. te Kaats heuvel f20.boete geëischt wegens huisvredebreuk te Waalwijk gepleegd. Uitspraak volgt nader. (y GEMENGD NIEUWS. Groentenhandelaar met zijn wagen aangereden. Aan de. "gcuo'g n uuer. Ltdtn. Zaterdagmiddag omstreeks half drie wilde de groentenhandelaar E. Hofman uit Bussum, den Rijksweg Naarden Muiden bij het kruispunt Karnemelk sloot Meersteeg met zijn wagen over steken, toen uit de richting van Naar. den een auto naderde die derhalve den voorrang had. De automobilist, de heer J. Raben uit den Haag, gaf signalen, doch H stak niettemin plotseling den weg over De heer R, remde maar kon een aanrijding niet voorkomen. H. viel op den gronden is met een hoofdwonde en hersen schudding naar de Majellastichting vervoerd. Zijn toestand was ernstig. Zondag is hij aan de gevolgen van het ongeluk overleden Moloriijder botst tegen een boom ouerlijdt aan de gevolgen van het ongeluk. Gistermorgen is de 24 jarige D v. Zandbergen uit Sliens, die per motor fiets langs den Meester Piter Jelles Troelstraweg te Leeuwaiden huiswaarts keerde, vermoedelijk doordat hij het stuur kwijt raakte, met groote snelheid tegen een boom gebotst De rijder smakte op het rijwielpad, terwijl de motoifiets op den berm van den weg nog een zes meters doorschoof en daar in aanraking kwam met drie meisjes, die daar meenden veilig te zijn. De motorrijder liep een schedel, breuk op. De kinderen werden licht gewond. De ernstig gewonde motor- rijker overleed spoedig. Zijn stoffelijk overschot werd naar het stadszieken- hui9 te Leeuwarden vervoerd. Motorrijder gedood. Te Soesterberg is Zondagmiddag omstreeks vijf uur de motorrijder J. de G. afkomstig uit Maartensdijk op den hoek van de Banningstraat bij café Het Zwaantje door een auto komende uit de richting Amersfoort, aangereden en aan de gevolgen ter plaatse overleden. Zijn verloofde, die op de duo zat, kreeg ernstige wonden en werd naar het ziekenhuis De Lichtenberg vervoerd, waarheen ook het lijk van den motorrijder is over- gebracht. De oorzaak van het ongeluk schijnt gezocht te moeten worden in de omstandigheid dat de beide be stuurders elkander verkeerd hebben onnoodiq pijn lijden? '9 P' i hef Dat was hef onaange name lof onzer voor ouders. Aspirin is vol komen onschadelijk voor hef organisme en doet de pijnen in weinige minuten ver dwijnen. V'isi'jirena verkrijgnaar in Oe oranjs-bandbuiiie» van 20 laoi. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3