Nieuvs uil Kaalsheaie!. Radioprogramma. de nieuwe cursussen, die één jaar duren. Bij voldoende deelname kan ook op andere dan bovengenoemde plaatsen deze opleiding worden ge geven, die vooral bedoeld is voor hen, die bevoegdheid hebben voor het Lager Onderwijs en het Bewaar- schoolonderwijs. Zoo is in het nieuwe programma reeds een cursus te Maastricht opgenomen. Verdere in lichtingen worden gaarne verstrekt door de Rector der R.K. Leergangen te Tilburg. Vern ieuwing R ij bewijzen Ter voorkoming van moeilijkheden met de politie woidt aan houders van rijbewijzen, welke in de maand November a.s. verloopen, aangeraden minstens acht dagen vóór den ver valdatum een nieuw rijbewijs aan te vragen ter secretarie hunner woon- plaats. De geldigheid van elk rijbewijs eindigt twee jaar na de dagteeke- ning der afgifte. Kijk eens na of uw eigen rijbewijs niet verloopen is CAPELLE. Vorige week Donder dagavond werd door den bescherm heer van het muziekgezelschap »Kunst na Arbeid«, den heer R. Middelkoop, aan het bestuur en de werkende leden dezer vereeniging, in verband met het a.s. huwelijk zijner jongste dochter, een gezelligen avond aangeboden, welke bijeen komst door den beschermheer en zijn echtgenoote, alsmede door het bruidspaar, werd bijgewoond. Deze avond werd geopend door het mu ziekgezelschap met de uitvoering van het »Lang zullen zij leven«, waarna de voorzitter der vereeniging, de heer J. Michaël, de familie de gelukwenschen der vereeniging over bracht, waarvoor de bruidegom hartelijk dank bracht. Deze avond legde eenerzijds ge tuigenis af van het medeleven van den beschermheer en zijn familie met het muziekgezelschap en ander zijds van de goede stemming van de leden der vereeniging, welke niet weinig verhoogd werd door de gulle tractatie van den beschermheer. Aan het eind van dezen avond bracht de voorzitter namens de aan wezigen dank aan den beschermheer en zijn familie, welke woorden door de leden met een hartelijk applaus onderstreept werden. J Gedurende de werkweek van 6 tot 12 Oct. 1933 bedroeg het aan tal tewerkgestelden bij de gemeen telijke werkverschaffing 90. 1/ Het 2e elftal der voetbalvere niging »Capelle» speelde j.l. Zondag een competitiewedstrijd voor de le klasse B.V.B. op eigen terrein tegen «Kaatsheuvelsche Boys I» uit Kaats heuvel, welke wedstrijd door de Boys met 42 gewonnen werd. Stand bij rust 11. Het ruim 2-jarig dochtertje van P. K. aan den Loonschendijk had j.l. Maandagmorgen het ongeluk met haar hand tusschen een wasch- machine te geraken, zoodat zij zich dermate bezeerde, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. \y Naar we van bevoegde zijde vernemen zal Ds. J. Cuperus uit Mastenbroek, die het beroep naar de Ned. Herv, gemeente alhier heeft aangenomen, niet in het begin der maand November naar deze ge meente overkomen, zooals oor spronkelijk het voornemen was, doch pas in de maand December zich aan zijn nieuwe gemeente verbinden. RAAMSDONKSVEER. Op 11 etf 12 October 1.1. werd bij de Eerw. Zusters alhier examen gehouden voor linnen- en costuumnaaien, onder toezicht der R.K. Vereeniging tot bevordering van Industrie-onder wijs voor meisjes »St. Anna». Aan het examen namen deel 18 candi dates n.l. 7 voor costumière en 11 voor lingerie-naaien, die allen met mooie punten slaagden. Voor cos tuumnaaien slaagden de dames L. Canters, M. v. Iielvoort, G. Oome, C. Verbaarschot, C. Wuijten, C. Zwart en A. de Hoogh, en voor linnennaaien M. Boons, D. Broeders, A. Hendrikx, A. Peters, C. Marce- lissen, L. de Poorter, A. Sneijers, H. v. Uijen, A. Vorstenbosch, A. v. d. Westen en J. v. d. Westen. Van deze geslaagden genoten 15 meisjes hare opleiding bij de Eerw. Zusters alhier. Nieuwe leerlingen voor den volgenden costuum en lingerie cursus kunnen zich nu al aanmelden bij de Eerw. Zusters. Het bouwen van een landbouw- schuur voor rekening van A. v. Wijk alhier is opgedragen aan D. Hobo te Nederhemert voor de som van f 1549. Bij het 8-jarig dochtertje van K. in de Koningsstraat is de besmet- telijkeziekte Roodvonk geconstateerd. Op Zaterdag en Zondag 18 en 19 November a.s. zal de Kon. Erk. Postduivenvereen. «Prinses Juliana» haar 11e nationale Tentoonstelling houden. Nadere bijzonderheden zul len nog nader in dit blad bekend worden gemaakt. beroepstooneel te engageeren blijkt goed geweest te zijp De nummers der Liedertafel, die aan de opvoering van de groote klucht voorafgingen werden goed gezongen. De clou van den avond waren echter De Trekvogels, het bekende Nederlandsche Tooneel- gezelschap onder Directie van den heer Th. Hart. De keuze voor dezen avond was gevallen op de groote klucht in drie bedrijven, „De wonderdokter*. Het tooneelgezelschap was dit dolle werk volkomen machtig lederen rol werd uigebeeld, op een wijze, waarvan we mogen getuigen, dat het onberispelijk was.'t Werd in de zaal 'n onbedaarlijk gelach, met de opeenstapeling van de dolste dolligheden, die deze klucht ons doet beleven Vaak werd bij open doek reeds een applaus gebracht, dat bij wijlen zelfs het spel eenigzins hin. derde Na.de klucht trad Mej Netty Busch nog als cabaretière op en liet daarbij in hare ernstige en humoris tische levensliedjes het publiek van haar lieve stem en haar onovertreffe- lijke uitbeelding genieten Alles bijeen een avond waarop Bel Canto trotsch kan gaan. Bijz. Vrijw. Landstorm. De wedstrijden van den Bijz. Vrijw. Landstorm afd. Kaatsheuvel zijn thans geëindigd. In 10 oefeningen werd door een 70-tal leden aan dezen wedstrijd deelgenomen. De uitslag van de 30 hoogste schutters was als volgt: 1 H. A. Elshout 40b p., 2 H. Kra- nenveld 381 p., 3 J. Ypelaar 362 p., 4 J. van Rooij 347 pt., 5 G. v. Boxtel 330 p., 6 L. van Gorp 325 p., 7 H. Roelofs 316 p., 8 L. van der Ven 316 p., 9 B. van Huiten 308 p., 10 A. van den Hoek 308 p., 11 G. Moo- lenschot 302 p., 12 L. van Berkel 302 p., 13 J. Cornelissen 300 p., 14 M. Didden 297 p., 15 F. Wagema- kers 296 p., 16 P. v. d. Mortel 282 p., 17 F. Netten 281 p., 18 H. van der Ven 268 p., 19 A. Emmers 264 20 Jos. van den Hoven 260 p., 21 C. Klijn 249 p., 22 M. Holten 247 23 L. van Boxtel 245 p., 24 A. de Nijs 240 p., 25 N. Brekelmans 230 p., 26 H. van Amelsvoort 223 p., 27 J. de Kort 217 p., 28 J. Jansen 211 p., 29 M. Mens 205 p., 30 N. Kleijssen 203 p. De hoogste series waren H, Elshout 46 en M. Didden en H. Roelofs 45 p. Voor de prijsuitdeeling moet nog een dag worden vastgesteld. Zuster Emiliana. Heden bereikte ons het bericht dat de Eerw. Zuster Emiliana, die in het Ziekenhuis te Raamsdonks- veer ter verpleging aan een zware nierziekte was opgenomen, na een smartelijk lijden hedennacht is over leden. Kaatsheuvel bijzonder de afdeeling t.b.c. bestrijding van het Wit Gele Kruis verliest in deze ijverige en hoogst bekwame enquetrice een moeilijk te vervangen kracht. Hare raadgevingen, hare hulp en hare toewijding hebben ter plaatse voor de bestrijding van de t.b.c. groote waarde gehad. De ijvervolle Zuster mogen het loon voor haar toegewijden arbeid reeds ontvangen hebben. Kaatsheu vel en vooral zij, die met in haar in nauwere verbinding gestaan heb ben, zullen haar in dankbaarheid blijven gedenken. Excursie Bilthoven. Zondag jl. maakte een 30-tal per sonen uit onze plaats een excursie naar Bilthoven om aldaar een be zoek te brengen aan het nieuwe sanatorium v. «Herwonnen Levens kracht.» Het gezelschap bestond uit enkele Bestuursleden der plaatselijke afdeelingen van H. L., eenige heeren bestuursleden van de plaatselijke t.b.c.-vereeniging, verschillende wijk agenten van H. L. en enkele andere belangstellenden. Onder goede leiding werd de hoogst moderne inrichting bezichtigd. Na afloop werd in Utrecht even verpoosd, en daarna de terug reis aanvaard. Kaateheuvel, 17 Oct. 1933. Eerste winteruitvoering Bel Canto. De eerste winteruitvoering waarmede de Zangvereeniging Bel Canto ter plaatse het seizoen opende, is een groot succes geworden. De zaal was uitverkocht. Het idee van het bestuur om in plaats van een humoristenduo voor dezen keer een AGENDA. WAALWIJK. Donderdag 8'/3 uur repetitie voor allen liedertafel Oefening en Vermaak W.G.V. Donderdag 5'6'/, u. adspiranten afd. D.van 63/48 u. afd. C.; van 8'/,10 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.158.30 uur en 8.4510 uur. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel Oefening en Vermaak. HILVERSUM 296 M. A. V. R. O. HUIZEN 1876 M. K. R. O. N. C. R. V. K. R. O. N. C. R. V. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. V. P. R. O. V. A. R. A. A. V. R. O. V. A. R. A. V. P. R. O. V. A. R. A. HUTZEN 1875 M. K. R. O. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. V. A. R. A. HUIZEN 1875 M. K. R. O. nen met een prachtig schot de Juliana- keeper te passeeren, 10. Juliana beantwoordt met enkele tegen aanvallen en wanneer de rechtsbuiten op j het IUVB-doel afstormt, wordt door een I RWB-achterspeler een overtreding be- i gaan, waarvoor een strafschop wordt toe- gekend, waardoor de centervoor de par tijen op gelijken voet brengt, 11, waar- na even later bij een Juliana-aanval de linksbinnen met een mooi schot de lei- j ding geeft, 2—1. RWB zet er ook alles op en wanneer ook een Juliana-achter- speler 'n overtreding begaat, worden uit j den toegestanen strafschop de partijen j op gelijken voet gebracht, 22. Hoe beide partijen nog worstelen, j doelpunten blijven uit en komt met dezen stand rust. Na rust wordt weer flink gewerkt en komt Juliana het meest in den aanval. De Juliana middenlinie, welke een prach tige partij speelt, zet de voorhoede tel kens aan het werk en wordt meest op de RWB-helft gespeeld. Uit een worsteling voor het RWB-doel weet de rechtsbinnen Juliana de leiding te geven, 32. Onder groote spanning gaat de tijd ver der en als weder op het RWB-doel wordt geschoten, stompt de keeper den bal te rug, waarna de Juliana-centervoor dezen weet te bemachtigen en met een onhoud baar schot den voorsprong vergroot 4-2. RWB onderneemt ook weer een aanval en als voor het Juliana-doel de rechts achter een overtreding begaat, wordt deze door den scheidsrechter van het veld gestuurd. Juliana speelt nu een goede party en de RWB achlerhoede moet alles in het werk stellen om het gevaar te keeren. Ook de Juliana-keeper moet nog enkele malen enkele schoten verwerken, maar gedoelpunt wordt niet meer en onder groote spanning komt het einde. Juliana 2 heeft na een schitterend ge speelden wedstrijd een 91 overwin ning behaald op BW 5 en met groote belangstelling zien wij dan ook de ver richtingen van onze reserves tegemoet. Zondag a.s. moet het le elftal naar Den Bosch om te spelen tegen Bossche Boys en het 2e elftal eveneens naar Den Bosch tegen Nivema. R. W. B. De resultaten van de 1.1. Zondag ge speelde wedstryden zijn dezen keer ge ring. Het le elftal verloor in Baardwijk met 42. RWB 2 moest op eigen terrein met 1-0 de meerderheid van Nivema uit 's-Bosch erkennen. Het was een slecht gespeelde wedstrijd. Onze juniores hebben er voor gezorgd dat er toch nog eenige winst geboekt kon 34 uitslag de verhouding beter hebben weergegeven. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld, alleen de spil van Quick moet trachten zijn spel te behcerschen, daar hij door zijn al te forsch spel niet alleen zich zelf, maar ook de vereeniging een onsportieven naam bezorgd. Gelukkig echter traden de Quick-aanvoerder, alsmede de scheids rechter tegen bovengenoemden speler zeer streng op, wat zeker is toe te jui chen. In het belang van onze R.K. Voet balsport rest nog te vermelden, dat deze wedstrijd door een flinke belangstelling werd bijgewoond en door geen enkele wanklank werd gestoord. (Wij verzoeken nogmaals de uitvoerige verslagen niet allemaal Woensdagochtend te zenden. De wedstrijden zijn toch Zon dag gespeeld, zoodat de verslagen ons toch Dinsdag-ochtend zouden kunnen be reiken, wat ons veel gemak verschaft. RED.). R.K.V.V. H.V.V. H.V.V.—D.E.S. 7—1. Zondag 1.1. speelde onze RKVV HVV haar 3c competitiewedstrijd en wel tegen DES en wisten dezen wedstrijd op schit terende wijze te spelen. Voor de rust speelde DES een keurige partij, al spoe dig namen zij de leiding door een straf schop en nog voor de rust wist HVV den achterstand om te zetten in een 31 voorsprong. Na de rust wist HVV nog 4 maal het net te vinden. Deze wedstrijd had een goed verloop en er was veel be langstelling. Onze HVV-ers kunnen op 'n goeden wedstrijd terugzien. Voor Zondag a.s. is vastgesteld de wed strijd RODA 2—HVV. Hierop komen wij nader terug. KAATSHEUVEL. D. E. S. Zondag speelde onze R.K. Voetbalver. DES haar eerste competitiewedstrijd te gen SVD uit Den Bosch. Dat het onze jon gens hij deze eerste ontmoeting het niet gemakkelijk zouden hebben, hadden we reeds voorspeld, doch dat SVI) zoo'n sterken tegenstander was, daarop had den we niet gerekend. DES verscheen met twee invallers, hetgeen zeer zeker het geheel van de ploeg niet bevorderde. Het eerste half uur ging de strijd ge lijk op, doch nog voor de rust kwam er SVD steeds beter in en wist zij den stand tot half time tot 42 op te voeren. Direct na de thee dachten we DES nog te zien ophalen en danig werd de ach terhoede van SVD aan het werk gezet, j Na een kwartier spelen was het woord 1 echter weer aan SVD, dat thans een wed- j strijd gingen spelen waarbij onze jon- gens ver te kort schoten. Door keurig combineeren en fraai open spel en fraai open spel moest worden dor BVV 0^met 'een 5—T neder- I eJ danig aan gelooven en werd door SVD de stand tot 72 opgevoerd, waar mede het einde kwam van deze uiterst laag naar Den Bosch te sturen. Voor 22 October is wederom voor RWB 1 een uitwedstrijd ingelast tegen DEVO, 's-Bosch. R.K.V.V. H.E.C. De vierde competitiewedstrijd, welke 11EC te St. Michieis Gestel moest spelen is met een gelijk spel geëindigd. Eerst in de laatste minuut slaagde M. Michiels- Gestel er in de gelijkmaker te scoren. Dit was heel jammer voor HEG, dat den ge- heelen wedstrijd door hard, zeer hard en zeer goed gewerkt heeft, om dan in de laatste minuut zich de over winning te zien ontgaan, was wel sneu. Toch kan HEG met het gelyke spel wel tevreden zijn. Als wij tenminste de tal rijke schoten van den gevaarlijken mid- voor van St. Michiels-Gestel in overwe ging nemen, die ofwel juist naast gingen ofwel door Eekels, die wederom in pracht-conditie was, nog juist gehouden werden. St. Michieis Gestel beschikt over een hardwerkende ploeg met een prima kee per en backs. De halflinie en voorhoede, uitgezonderd de midvoor, waren niet zoo goed als b.v. dezelfde spelers van Oranje Wit. HEG speelde ook nu weer beneden haar vorm van voor veertien dagen. We kunnen dit echter voor een groot ge deelte wijten aan het slechte, te korte en vooral veel te smalle veld. Met dal al is HEG toch nog ongeslagen en heeft uit 4 wedstrijden zes punten. Voorwaar geen slecht begin. Vanaf den aftrap neemt St. M. G. den bal mede en reeds denken we hen te zien doelpunten maar de achterhoede redt. Het spel verplaatst zich uiterst snel. Nauwelijks heeft HEG een gevaarlijke aanval ondernomen of St. M. G. valt weer vurig aan. De verschillende kansen en werkelijk goede schoten te vermelden is onmogelijk. Na ongeveer een half uur spelen krijgt de midvoor van HEG den bal aangespeeld, keurig draait hij om een i paar tegenstanders heen om dan met' 'n schitterend schot den verrasten doelman I te passeeren, 01. Vol vuur speelt HEC verder en dit is ook wel noodig. Herhnal- i delijk breekt St. M. G. door en het is j vooral de centervoor die een voortdu- rend gevaar is voor HEC. Hoewel er van beide zyclen hardnekkige pogingen ge daan worden om te doelpunten, blijven deze uit, zoodat er voor de rust niet meer gedoelpunt wordt. SPORT. VOETBAL. LUXEMBURG—ZUID-NEDERLAND 3—6. Ons Zuidelijk elftal, dat schijnbaar niet het sterkste was dat wij op de been konden brengen, heeft in Luxemburg verrast met een schitterenden wedstrijd, waarin de vertegenwoordigers van het vriendelijke staatje met zyn 300.000 zie len, met 63 werden geklopt. De ziel van het Zuidelijk elftal was de middenlinie met Pellikaan als sier, maar ook de Leeuw en Oprinsen volbrachten hun taak in alle opzichten aanvallend en verdedigend prachtig. Aanvankelijk deden Van Meer en v. d. Linden zwakjes doch dank zij hun enthousiasme wisten zij de snelle Luxemburgers te weerstaan en Pottgens verdedigde zijn doel zonder fouten. In de voorhoede schitterde Broe ken die na de rust de hattrick verrichtte met knallende schoten, waarin de kleine Longa-man zich als een schutter van in ternationale klasse heeft- laten kennen. Maas en de Gier waren een paar snelle vleugelspelers. Kools, hoewel langzaam, stichtte door zijn groote techniek herhaaldelijk ver warring in de Luxemburgsche verdedi ging en was zyn plaats nog ten volle waard. Het Luxemburgsche elftal had tegen dit elftal niet veel in le brengen en viel dan ook erg tegen. WAALWIJK. JULIANA. JULIANA—RWB 4—2. Onder groote belangstelling had Zon dag j.l. deze ontmoeting plaats. Juliana verschijnt met 1 invaller voor den rechtsachter. Na rust, nu IIEC eenigszins met wind mee speelt, is zij iets in de meerderheid j Zij kan deze, ondanks de vele schoten, l die rakelings overgaan of nog juist ge- keerd worden, niet in doelpunten uit drukken. St. M. G. doet dan een serie ge vaarlijke aanvallen, die echter door onze prima verdediging onschadelijk gemaakt worden. Talrijk zijn de hoekschoppen die op beide doelen genomen worden, doch succes brengen zy niet. De scheidsrech ter die zeer goed leidde, moet enkele malen een speler van St. M. G. waarschu wen voor te forsch spel. De lijd gaat voor HEC tergend langzaam voorbij. Er is nog enkele minuien le spelen. Luid aan gemoedigd door hun supporters stelt St. M. G. alle pogingen in het werk om ten minste een gelijk spel te behalen. HEG houdt echter moedig stand. Onvermoeid blijven zij doorwerken, totdat ten slotte het fatale oogenblik komt. Als bij een schermutseling voor het HEC-doel de bal fair gespeelden wedstrijd. Voor het aantal toeschouwers dat we in geen tijden hier zoo hebben gekend, is de groote nederlaag van DES wel een tegenvaller geweest. DRUNEN. VJC 1, alhier, speelde Zondag haar le competitiewedstrijd tegen DVO II uit Haarsteeg en verloor met 32. De Sporters 2, alhier, speelden Zon dag j.l. op eigen terrein voor de compe titie tegen Emos 2 uit Helvoirt en won nen met 42- De Sporters 1 wonnen Zondag schitte rend van Juliana 1 uit Boxtel met 52. De Vlijmensche Boys versloegen Zondag TOP 1, alhier, op eigen terrein met 41. ELSHOUT. Zondag speelde de voetbalverceniging ESC, Elshout tegen SDO, Nieuwkuik en verloor met 35. BURGERLIJKE STAND. KAATSHEUVEL. Geboren: Gornelis J zv Joannes van der Linden en M. J. van Wanrooy. Johannes M Th M zv Jacobus A van Lier en M A A Oerlemans. Petrus A J M zv Johan nes M J Hanff en W P van der Velden. Adriana dv Jacobus J Luyten en M. Vissenberg. Josephus F A zv Adria- nus A. van Noye en G F C Heuvelmans. Cornelia W F dv Gornelis S. van Loon en A M J Dekkers. Johanna C P dv Hendrikus Hoevenaar en Th M. van Veld hoven. Ilenriette M W dv Johannes B. Brands en A M van Loon. Johan nes Fr. M zv Johannes A Vloemans en P J Roes.tenberg. Maria C H dv Adrianus J Clijn en J G Rijnders. Johannes zv Wilhelmus C Dingemans en M H Molen- raampje schot. Gerardus J J zv Adrianus G Timmermans en II. van der Rijt. Wil helmus F L zv Wilhelmus van Osch en J M van Venrooij. Johannes II zv An dreas S. Dekkers en A G van der Wouw. Johannes W A M zv Th. Fr. Cappetti en A W A Hulshof. Overleden Marynus de Jong, echtg. van A. van Rijswijk, 68 jaar. Gehuwd Franciscus G M J A Verdaasdonk, 29 J jaar en M J Brokx, 26 jaar. RAAMSDONK. Van 7 t.m. 13 October 1933. Geboren: Amarentia dv Adrianus L Blom-Verlee. Josephus J J zv Dirk Roosenbrand— Lammers. Johanna W. C. dv Gornelis Huijgens-de Vries. Maria Th. C. dv Antonius J. C. Magilsen-de Wilde. Ilui- berdina P. dv Petrus G. van den Kie- boom-van Dongen. Johannes H. zv Hendricus J. van Strien-Bink. Elisa beth M. dv Peter D. Netten-van der Leij. Gehuwd BINNENLAND. De inkomens en vermogens in het belastingjaar 1932 1933. Het inkomen over 1929 was in 1931 met 16 pet. verminderd. Het vermogen van 1 Mei 1929 tot 1 Mei 1932 met 25 pet. achteruitgegaan. Meer werkgelegenheid in Gelderland- Op uitnoodiging van den minister van Sociale Zaken heeft zich in Gelderland een commissie gevormd teneinde te bevorderen, dat de te werkstelling van werkloozen gedu rende dezen winter belangrijk kan worden uitgebreid. De bedoeling is, dat een aantal kleine werkzaamheden wordt ter band genomen met name door of vanwege de gemeentebesturen. De commissie is samengesteld uit drie leden van Gedeputeerde Staten. Gisteren is in het provinciebuis te Arnhem de commissie door den minister geïnstalleerd. Als eerste secretaris heeltdecom missie benoemd mr. P. C. Loopuyl te Oosterb*.ek. Nederlandsch journalist in Berlijn gearresteerd. De Nederlandsche journalist Jhr. Mr. de Marees van Swinderen is gisteren tijdens de behandeling van bet rijksdagproces gearresteerd. Hij zou in een Javaansch blad een artikel hebben geschreven dat voor Göring beleedigend was. Na verboord te zijn is Jhr. v. Swinderen weer op vrije voeten gesteld. GEMENGD NIEUWS. Bewusteloos bij zijn motor gevonden Zondagavond omstreeks 7 uur werd op den weg tusschen Helmond en Aarle Rixiel een motorrijder door voorbijgangers bewusteloos bij zijn motor gevonden. De man de 28 jarige landbouwer P. S. uit Helmond bleek met zijn motor tegen een boom te zijn gereden, tengevolge waarvan hij een zware hersenschuddinghad opgeloopen. De man werd naar het ziekenhuis te Helmond overgebracht, waar hem onmiddellijk het H Oliesel werd toegediend. Kapitale boerderij te Vught afgebrand. Brandstichting Zondagnacht is brand ontstaan in de kapitale boerderij annex café, van den landbouwer L. van Oorschot, te Vught bij s-Hertogenbosch. De boer derij ging geheel in vlammen op. Slechts de woninginventaris kon wor den gered. Zes koeien, twee kalveren en een tuim 400 kippen kwamen in de vlammen om. De schade wordt geraamd over de f 10.000 Naar verklaring van de boschwach ters en van de bewoners van het huis zouden er gronden aanwezig zijn om brandstichting te vermoeden. Inbraak te Iledel. Te Hedel is ingebroken bij den café- en winkelhouder J. Janssen, aan de Schipbrug. Uit een kast in de huiskamer werd een geldkistje, in houdende ongeveer 700 gulden gesto len. De bewoners hebben van de inbraak niets bemerkt, daar zij in het aangrenzende café vertoefden en de dienstbode zich reeds te ruste had begeven. De dieven hebben vanaf het van de bakkerij tót voor de kast de vloer van het huis met peper bestrooid, teneinde het speuren met politiehonden onmogelijk te maken. De rijks- en gemeentepolitie hebben onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, in den loop van den avond en den nacht werden verscheidene personen aangehouden, doch allen zijn zij vrijgelaten. Het onderzoek wordt voortgezet. Door een tram overreden en gedood. Gisteren is de 45 jarige wegwerker van de R. E.T., J. Bom, uit de Musschenbroedstraat te Schiedam, op den Bermweg aldaar bij 't achtereen tram omloopen onder een motorwagen van lijn 14 geraakt. Met een schedel breuk is hij in bewusicloozen toesiand tiaar het ziekenhuis aan den Bi rgwrg vervuerd, waar hij bij aankomsi bieek te zijn overleden. Marinus J. Bouwens, jm., oud 21 jaar en Huiberdina de Jongh, jd., oud 19 jaar. Kolendampvergiftiging in een schuit. Hendrikus L. Goossens, jm., oud 23 T H^rtnöPnhnsrh is in pen schio jaar en Elisabeth J. van Biezen, jd. oud Ae. 8 HertogenDosctl is in een scnip, 19 jaar. Jacobus M. van Strien, jm. j dat in de Zuid-Willemsvaait lag, de oud 25 j. en Hendrica M. Vissers, jd.. oud 21 jaar. Overleden Adriana Zijlmans, wed. van Pieter H. Kommers, oud 71 jaar. Adriana P. J. niet ver genoeg wordt weggewerkt, is de M. Sprangers, echtg. van Joannes W. F. rechtsbinnen er als de kippen bij om j M. de Klijn, oud 43 jaren, met een, voor den keeper onhoudbaar schot gelijk te maken, 11. Er was nog maar een minuut te spelen. Geen wonder dat de aanhangers van St. M. G. in de wolken waren. Zij hebben HEC leeren kennen als een ploeg waarmee niet te spotten valt en waren hoogst voldaan dat zij een gelijk spel hebben kunnen behalen. De laatste minuut brengt nog een gevaarlijke aanval van St. M. G. Doch als de keeper ook deze onschadelijk heeft gemaakt en den bal het veld heeft inge zonden, fluit de scheidsrechter einde en is do stand 11. A.s. Zondag speelt HEG 1 thuis tegen Uno Animo te Loon op Zand. We komen hierop Zaterdag nog even terug. Ons 2e elftal speelde tegen Quick 1. al hier en verloor hiervan met 14. Zelden hebben wij onze reserves zoo'n slechten wedstrijd zien spelen als deze. Onze jon gens zyn. met uitzondering van enkele, tegenover een stevig gebouwd elftal, zoo nis van Quick, niet in slaat hun spel ten volle te ontplooien. Dit. alsmede drie groote fouten van onzen links-back, wel ke even zooveel doelnunten kosten, is wel de grootste oorzaak van deze groote nederlaag. De overwinning echter is door Quick ten volle verdiend, al zou 'n vier H. ten zijn en twintigjarige schippersknecht K uit Hoboken bij Antwerpen gevolge van verstikking dood in kooi gevonden. De man was gisteren na zijn werk in het vooron der gegaan, waar hij in een kajuitje van 2 vierk. M. oppervlakte een slaapstede had. De kleine patrijspoort was gesloten Er had den geheelen dag en nacht een anthracietkacheltje gebrand. Toen schijnt kolendamp ontslaan te zijn. Toen de kinderen van den schipper hedenmorgen den knecht wilden gaan wekken, kregen /ij geen antwoord, waarna de schip per een9 ging kijken Hij vond den man levenloos in zijn kooi. Abonneert U op het Waalwijksche en Lang- itraatsche blad,dat ook v oor Uwe advertenties het aangewezen or gaan is» omdat tin deze plaats en streek alge meen gelezen wordt. DONDERDAG 19 OCTOBER 8,00 Gramofoonmuzick 10,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonmuziek 10,30 Pianorecital 11,00 Voordracht door Marianne va nDain 11,30 Vioolrecital 12,00 Lunchconcert 2,30 Omroeporkest 3,00 Vervolg Knipcursus 3,45 Gramofoonmuziek 4,00 Voor zieken en ouden van dagen 4,30 Bela, Kiss en zijn orkest 5,00 Voor grootcro kinderen 5,30 Dinermuzick 6,30 Sportpraatje 7,00 Hans Schlndler en zijn orkest 7,30 Engelschc les 8,00 Vaz Dias 8,05 Gramofoonmuziek 8,15 Concert 9,15 Gramofoonmuziek 9,30 Avro-radiotooneel 10,05 Dansmuziek 11,00 Vaz Dl as 11,10 Gramofoonmuziek l SJO MMiMimttrl 10,00 Gramofooniiiuzick 10,15 Morgendienst 10,15 Graniofooninuzick 11,00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,15 Lunchconcert 2,00 Cursus fraaie handwerken 3,00 Gramofoonmuziek •1,00 Bijbellezing 5,00 Cursus handenarbeid 5,30 Concert 6,30 Stapelkamp voor het CNV 6,45 Gramofoonmuziek 7,15 Ncd Chr Persbureau 7,30 Weekoverzicht 8,00 Concert 9,00 A D Seemann over Indo-Chlnn 9,30 Orgelbespeling 10,00 Vaz' Dias 10,30 Gramofoonmuziek VRIJDAG 20 OCTOBER. 8,00 Gramofoonmuziek 10,00 Morgenwijding 10,15 Voordracht door Care! Rijken 10,30 Viool en piano 11,00 Onze keuken door P J Kers Jr 11,30 Vlooi en plano 12,00 Lunchconcert 2,15 Gramofoonmuziek 2,30 I.eo Straus draagt voor 3,00 Gramofoonmuziek I,00 Vara-klein-orkest 4,50 Na schooltijd 5,30 De Flierefluiters G,12 Zong en orgel II,10 J W Matthijscn over het Fascisme 7,00 Vnra-orkest 8,00 Cursus Rcllgleusc Opbouw, Dr Banning 8,30 Concert 9.00 Cursus Menschen in dezen tijd. Mej Dr B ruining 9,30 Concert 10,00 Vrijz Godsd Persbureau 10,05 Vaz Dias 1 10,15 Lezing H v Loliuizrit over Groenland 10,45 Gramofoonmuziek 11,00 De Notenkrakers i 8,00 Morgen concert 10,00 Gramofooninuzlek 11,30 Voor zieken en ouden van dagen 12,15 Het Weensch Radio Octet 2,00 Gramofoonmuziek 2,30 Planovoordrnchl 3,30 Woenscb Radio Octet 4,30 Gramofoonmuziek 5,00 Het KRO-orkcst 7,15 Mr Hnstinx: Afghanistan 7,35 Grnmofoonmuzlek 8,00 l>le Jabreszelten 10,15 Vaz Dias 10,50 Gramofoonmuziek 11,00 Hel Weensch Radio Octet ZATERDAG 21 OCTOBER 8,00 Gramofoonmuziek V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding 10,15 Uitz v arbeiders Jn de continubedrijven 12,00 De Notenkrakers I,15 Gramofoonmuziek 2,50 Henry Meyer; De velligheldsweek 3,10 A'dnmsch Symphonie-orkest 4,00 Zang met orgel en plano 4,30 Fllmkwartiertje 4,50 A'dnmsch Symphonle-orkesl 5,25 Gramofoonmuziek 5,40 Letterkundig overzicht 6,02 De Wlelewanl 6,30 Piano 7,00 Van en voor het plutlelumi 7,30 Gramofoonmuziek 8,00 Herhaling SOS-beriehten 8,02 Vaz Dias en Varia 8,15 Bonte avond 9,15 F Dost spreekt 9,25 Orgelspel 9,45 Voordracht door Willem van Capellen 10,05 Vervolg Bonte avond 11,00 Gramofoonmuziek 8,00 Morgenconcert 10,00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,15 Het Weensch Rndio Octet 2,00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd 2,30 Kinderuurtje 4,00 Het KRO-orkest 4,30 Cursus schriftverbetering 5,00 Orkest 5,15 Esperanto-nieuws 5,30 Orkest 6,20 Journalistiek overzicht 6,40 Orkest 7,15 Mevr Schelfhout-v 7,35 Gramofoonmuziek 7,45 Sportpraatje 8,00 De KRO-Boys 8,30 Vaz Dias 8,35 Gramofoonmuziek 9,00 Concert 9,45 Radlotoonecl 10,30 Vervolg concert II,15 Gramofoonmuziek 11,30 Vaz Dias 11,35 Gramofoonmuziek d MeulenCorsica Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlugge strijd en zijn de aanvallen van RWB gevaarlijk, zoodat de Juliana-verde- diging alle zeilen bij moet zetten om het gevaar te keeren. Na 10 min. spelen weet bij een RWB-aanval de reohtsbin- 1 t.m. 15 October 1933. 11 1/4 tot 13 3/4 cent; koehuiden van 11 1/4 tot 15 3/4 cent; vaarshuiden van 11J tot 16J cent; osliuiden van 11 1/4 tot 15 3/4 cent; stierhuiden van 8 1/4 tot 12 cent, alles per pond. Do veiling had een sleepend verloop. Prijzen tot circa 1 cent per pond lager. Enkele partijen ble ven onverkocht. MARKTBERICHTEN Vee en Paarden Rotterdam. 17 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 126 paarden, 6 veulens, 2009 vette en magere runderen, 026 nuchtere kalveren, 798 vette en graskalveren, 411 schapen of lam meren, 4 varkens, 46 biggen en 12 bokken) of gei ten. i Prijzen per Kg.: vette koeien 50 60, 48 ii 54, 36 k 21 cent; vette ossen 52 fi 56, 45 48, 34 a 38 cent; stieren 48 k 52, 12 4-1, 31 38 cent; vette kalveren 100 k 110, 85 k 95, 70 k 75 cent; schapen 38 k 35 k 32 centlammeren 42 k 38 a 35 cent; schapen 18 ft 14 k 9 per stuk; lam meren 16 U k 12 per stuk. Prijzen per stuk van mager vee: nuchtere slnclitknlveren 7, 5,50, 4; nuchtere fokkal- veren 10, 8; biggen 12, 10, 6; slacht- paarden 130, 85, t 70; werkpaarden 170, 140, 90; hitten 65, 50, 40; stieren 240, ICO, ƒ100; kalfkocien 240, 200v 160; melk koeien 230, 190, f 140; vnarzen 130, 110, 90: pinken 90. 70, 45; grasknlveren 45. 30, 22; biggen per week 1^20 kil. Huiden. Amsterdam.. 17 October. De afloop van de gisteren door de Ameterdnmsche Huidenclub ge houden valling luidt als volgt: paardenhuiden van 4,60 tot I 8.60 par stak; plnkbutdan van

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6