Radioprogramma. pM ferpac&ten H. de Bont-v. Huiten VERPACHTING. L. W. J. C. Christ, L11T IL IWE IDIEBTEITIES operatie. 3. Voorstel tot heffing van 100 opcenten op de gemeentefondsbe lasting. 4. Voorstel tot heffing van 150 opcenten op de personeele belasting. 5. Voorstel tot wijziging van de begrooting 1934. GEMENGD NIEUWS. Raadselachtig geval. Late voorbijgangers waarschuwden Dinsdagavond den rijksveldwachter Janssen te Jutphaas, dat er op den IJsselsteinschen weg. ter hoogte van den Randdijk, een motorrijwiel onbe heerd tegen een telefoonpaal s'ond Onmiddellijk werden de burgemees ter en de gemeentepolitie gewaar schuwd, daar men aan een ongeluk dacht. Men vreesde dat de man in den Hollandschen IJsel, die parallel loop' met den IJselsteinschen weg, was geraakt. Door de duisternis en den mist was het niet mogelijk, dadelijk een onderzoek in te stellen, zoodat men daar Woensdagmorgen mee begonnen is Na een poos dreggen is het lijk van Van E uit den IJssel opgehaald en ter beschikking van de justitie gesteld De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van dit ongeval. De heer v. E wa9 gehuwd en laa' vrouw en twee kinderen achter. De moord te Heesch. Woensdagmorgen werden zwaar ge boeid door de marechaussee uil Gcffcn (N.-Br.) naar Den Bosch overgebrach de woonwagenbewoners-M en S, die verdacht worden te Heesch den moord gepleegd te hebben op den 35 jarigen J van Box'el uit Uden Na verhoord te zijn zijn zij in het huis van be waring opgesloten. 24 Dooden bij een autobus.ongeluk Een autobus, waarmede een grooi aantal menschen, die aan een socia listische vergadering hadden deelge nomen, naar huis keerden, is in de buurt van Huescar in een afgrond gevallen. Er werden 24 menschen gedood en vele anderen werden, voo' een deel zeer ernstig, gewond. WASPIK, 16 Nov. '33. Aan Anyorensis. Zoo gaarne als ik de eenvoudige, vaak enthousiaste stukjes en rijmpjes lees resp. ond.rteekend door Adept en Rijmelaar, zoo pijnlijk word ik steeds verrast door de absoluut geen doel hebbende postcripta van uw personage. Wou U, dte misschien tot de meest ontwikkelden poogt te hooren, de blijdschap om de bloei der Jeugd- vereeniging in literaire woorden u ten de aanhef van »Gorter's Mei» was hier tóch wel wat mis plaatst goed, maar dan hooren daar geen minachtende benamingen en dreigementen bij, Zoodra U die bittertafel praatjes hoorde, had U de onnoozele bakker en die verwaten lager onderwijs kracht toch wel aanstonds terecht kunnen wijzen. De bittertafel zou een aandachtig auditorium gevormd hebben en U waart de rechte man op de rechte plaats geweest. Ik mag toch zeker wel aannemen, dat U de vermelde insienaties per soonlijk gehoord hebt en niet na kaart over nieuwtjes uit de zooveelste hand, want dan Angorensis, waar schuw ik U voor uw beschuldigin gen. Moogt U op buurvrouw praatjes op dergelijke manier ingaan? Pas op Angorensis, waagt U niet op glad ijs in vakbladen waar U ntet thuis hoort. Wees er van overtuigd, dat ze U daar wel van antwoord zouden dienen, niettegenstaande uw scherp geschut en gasbommen. Of moet tk 't anders opnemen en verpersoonlijkt de bakkerin kwestie een gedeelte van onzen middenstand, de onderwijs-kracht het intellectuecle dat wij bezitten? Uw beide uit drukkingen duiden dan op een categorie inwoners, waarvan bij U vast schijnt te staan, dat elk zijn verstand niet verder gaat dan't door hem beoefende ambacht of bekleede positie. Maar dan Angorensis raakt U ook mij, U gooit de handschoen, ik raap hem op. Antwoorden zal ik U, nu niet in uw dichterlijke taal vol met venijn, maar in woorden die aan duidelijk heid niets te wenschen overlaten. »Doe uw schoeisel uit, want de grond waar gij staat is heilig" lezen wij in 't Oude Testament, door u profanceerend veranderd in »klom- pen.» Was 't niet vollediger als u hier aan toevoegde »Heer, ik dank U, dat ik niet ben gelijk deze.» Maar wie of w.it U ook bent. burger, boer of buitenman, daal af van 't punt waar u zich hebt op gesteld. Leer het leven en het volk kennen. Als u dan later gelouterd door 't meemaken van het practische leven nóg eens zoudt willen schrijven, dan bestaat er kans, dat uw post cripta even graag gelezen wordt als thans de brieven van Ademptende rijmpjes van Rijmelaar. Intnsschen laat de meisjes voor zich zelf getuigen. Ze zijn er fier genoeg voor. Het goede voorbeeld werkt zoo zacht. 'N LEZER. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BFTFRF HFERENKtFEDING. MARKTBERICHT. Waalwijk, 17 Nov. 1933. Varkens f7 f9. Eieren 5—7 cent. Ai>V KHTKNTleP». Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen de WED. VAN MUILEKOM, gelieven hiervan opgave te doen aan J. VAN MUILEKOM, Noorder Parallel weg 19, Waalwijk. Notaris te Waalwijk, zal ten verzoeke van het Bur gerlijk Armbestuur van Waal wijk op Woeusdag 29 (November 1833 des avonds te 7 uur in het café »DE KOHENBEUHS« aan de Markt te Waalwijk Voor den tijd van 4 jaren, in gaande Kerstmis 1934 t,m. 1938 de volgende perceelcn bouw- en welland: I. het perceel aan de 2e Zeine te Waalwijk Sectie B no. 353 groot y4.40 Are; In huur bij Kinderen van Daelen voor f75.—p. jaar. II Het perceel daarnaast (ten Westen) Sectie B no. 352 groot 92.10 Aren; in huur bij Mart. v. d. Broek voor f80.— per jaar. III. Het perceel langs de Put straat te Waalwijk Sectie B no. 181 groot 1.26.20 H.A., in huur bij Joh. van Nooij te Waalwijk voor f 100.per jaar. 51038 groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contraoten sells minder 1 Schoenfabriek te Kaatsheuvel In brand gestoken. Daders beschuldigd van: Brandstichting, diefstal, meineed, valschheid in geschri/te enz Kort na 't afdrukken van ons no van Woensdag, bereikte ons t bericht van een ontdekking der centrale recherche, waarvan een vroeger schoen, fabrikant van Kaatsheuvel en z'n zoon, thans te Rotterdam, de hoofdfiguren zijn. Wij geven hier een omstandig vei haal: L)e Rotterdamsche centrale recherche heeft een brandsnct terscomplot ont. maskerd, dat op 7 Juni van dit jaar een schoenfabriek te Kaatsheuvel (N -Bj in vlammen deed opgaan, nadat men groote partijen van de kostbaarste artikelen en de boekhouding in veilig heid had gebrdCht. Uc 51-jarige eigenaar van deze zaak. de heer J. M S diens 19 jarige zoon F. G S. te Kaatsbeuvcl, en de zaakwaarnemer, zekere M zonder vaste woonplaats, zijn door de Rotterdamsche politie gearresteerd. Zij hebben reeda een volledige bekentenis afgelegd. Bcnaive aan brandstichting, hebben zij zich nog aan verschillende andere misdrijven, zooals onttrekking van goederen aan een laillietcn boedel, valschheid in geschrifte, poging toi oplichting van den verzekering maat schappij en meineed schuldig gemaakt. Het was de centraie recucicne te Rotterdam ter oore gekomen, dat op eeu zolderkamertje in de Oleander, straat aldaar bij een klokkenkastmaker eeu groote partij leer was opgesiageu. De politie ging eens op onderzoek uil en toen bleek, dat deze man het leer van zekeren M den zaakwaarnemer van den schoenfabrikant 6 had ge kregen om te verknopen In en pak huis aan den Maurusweg zou nog een veel grooter voorraad teer en schoen makers ournituren liggen. Toen de centrale recherche ook nier ging kijken, vond zij inderdaad een zeer groote partij vau deze artikelen, een gedeelte va.i de boekhouding, die betrekking had op de scnoeutabnek van den heer S. te Kaatsheuvel, achter een kapstok ia een acietasch verborgen, en een aantal brieven over het faillissement van de firma, die na den brand tailiiet was verklaard. Brieven gevonden. Uit de papieren bleek onmiddellijk, dat men hier met misdrijf ie doen had. Duidelijk kwam dit aan het licht, toen men eenige brieven vo.id waarin Bitvoerig over het plan van de brand stichting werd geschreven. De recherche stelde zich in verbinding met de curatrice in het faillissement, rar. Emma Lion te 's-Hertogenbosch, die nog eens bevestigde, dat de labriek van S inderdaad in Juni totaal was afgebrand, en dat de heer S. daarna failliet was verklaard. Met deze gegevens achtte de politie voldoende termen aanwezig om alle goederen zoowel in het pakhuis aan den Mauritsweg als die in de Olean derstraat in beslag te nemen en den fabrikant J. M. S. en zijn zoon die thans te Rotterdam woonden, te arres teeren. Aanvankelijk onikenden zij iets van het misdrijf te weten, doch toen de brieven, die in de acietasch gevonden waren, aan het tweetal werden voorgelegd, vielen zij door de mand. Vader en zoon verklaren, dat het plan om de fabriek in brand te steken en zoodoende de verzekeringssom in handen te krijgen, was geopperd toen de zaken zeer slecht gingen. De schuldeischers vroegen steeds dringen der om hun geld. Vader en zoon beweerden, dat zij het advies hadden gekregen van den zaakwaarnemer, die had voorgesteld de duurste goederen uit de fabriek te verwijderen en ver volgens de fabriek in vlammen te doen opgaan en de in veiligheid gestelde goederen later te verkoopen. Daar de fabriek reeds vroeger eens was afge brand en er ook al eens een begin van brand was gebluscht, vreesde men al dadelijk voor ontdekking van de brandstichting, zoodat dit plan zeer geraffineerd moest worden opgezet. De heer S. ging daarom op den dag, dat de fabriek in brand zou worden ge- stoken, naar Rotterdam, terwijl de zaakwaarnemer en de zoon het zaakje wel zouden opknappen. De »vreeselijke<f. tijding. Op den middag van den 6den Juni gingen de zaakwaarnemer en de zoon tijdens het schaftuur de fabriek in om uit te zoeken, waar de brand het best kon worden gesticht en zoo besloot men, dat het vuur zou worden aan gestoken in een partij linnen schoen- neuzen op den zolder, 's Nachts om een uur voerde de zoon F. G S. het plan uit, en in betrekkelijk korten tijd brandde de fabriek tot den grond toe af. De vader werd door de Rotterdam- sche politie op verzoek van de politie te Kaatsheuvel onmiddellijk gewaar schuwd en de man scheen hevig ontsteld te zijn, toen hij de vreese ijke" tijding hoorde. Toch had de beer S. bujkoaar geen haast om naar zijn zaak loe te gaan, en den volgenden dag ging hij eerst nog naar den zaakwaar nemer om daar besprekingen te voeren Korlen lijd na den brand ging de heer 5>-, die den verzckeringssom nog niet had ontvangen, failliet, want de schuld eischers hadden niet opgehouden den beer S. te manen om hun geld Wetende, dat de verzckeringssom geheel en al door de schuldeischers zou worden opgenomen, had men nog een twee le pian gemaakt om een zoete winst uit de zaak te balen, n.l. door het opmaken van een g*.fingeerde schuldbekentenis van 5000 gulden voor een schuld, die de laOnck in Januaii 1931 zou hebben aangegaan jegens een Etigeische labriek. Vader en zoon, alsmede de zaak. waarnemer zijn, toen zij een volledige bekentenis hadden afgelegd, Maandag jl in bewaring gesteld Zii zijn naar s-Hertogenbosch overgebracht en voor den officier van Justitie geleid. Men deelde ons nog nader mee dat een advocaat uit het arrondisse ment s Bosch zou zijn geschorst, ook in verband met deze zaak. DOOR BEKLEMMENDE BENAUWDHEID LEKEN 40 TREDEN 40 K.M. .Als ik begon te hoesten duurde het wel een kwartier voor ik tol be. daren kwam. ik was zoo ver moeid en atgemat, dat ik riet heen of weer kon. i oen ik echter met Abdijsiroop begon, ging ik met den dag vooruit en na net gebruik van een fl.sch ben ik weer geheel de oude geworden in 4 dagen ijd. ik klim bij ons de trap op van 40 treden zonder hoest of beuauwd- neid. Voor mijn zoontje, waarvoor ik verschillende middelen heb gebruikt zonder succes, heb ik altijd een ficsch Abdijsiroop in huis, welke hem direct helpt." Zoo schrijft ons de heer D. D. v. E te A., wiens originecle brief voor iedereen ter inzage ligt Akker's Abdijsiroop bevrijdt de ademhalingsorganen van slijm en an dere ziekteverwekkende stoffen. Abdij, siroop verruim: de ademhaling, ver- drijn benauwdheden, heelt de aange dane en ontstoken plekken. Onover troffen bij Hoest, Bronchitis, li flu- enza, Asthma. Alom verkrijgbaar. Thans per fiescb t 1 f 1 50 en I 2 75 Vraagt voor gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (.gestolde* Ab- dij siroop) even geneeskrachtig 1 35 en 60 ct p. doos. Clandestiene huisslachling. Tien boeren te Nistelrode hadden het plan opgevat in het geheim een koe te slachien teneinde op deze wijze de belastingpenningen te ont. duiken. Zij hadden echter niet er op gerekend, dal er rijksambienaren zijn, die deze feilen toch wel aan het licht brengen. Toen de slachting was geschied, vervoegde zich aan de boerderij een rijksambtenaar diezich voordeed als een veekoopman De mannen geraakten in vertrouwelijk gesprek, zoodat de rijksambtenaar weidraf van de frau duleuze slachting op de hoogte was. Eenigen tijd laier kwam de pseudo veekoopman terug met eenige mare- chaussees uit Uden. Er werd huiszoe king gcëischt. Dit werd geweigerd en de politiemannen konden dus weinig uitrichten. Zij kwamen echter spoedig terug met den burgemeester van Nisielrode. In dien tusschentijd hadden de boe ren alle pc gingen in het werk gesteld om het vleesch te verstoppen. Dit was hun slechts ten deele gelukt. De maréchaussees stelden in de boerderij een uitgebreid onderzoek in. De slagers waren echter verdwenen. Ook de hooizolder werd nauwkeurig door zocht. Het vermoeden, dat de over treders zich hier hadden verborgen, werd bewaarheid. De maréchaussees trapten flink op het hooi om de verstekelingen uit hun schuilplaats te voorschijn te laten komen. Dit had tot gevolg dat een van de boeren op het gezicht werd ge- trapt en schreeuwend tevoorschijn sprong Een ander wilde vluchten, maar zakte door het hooi juist voor de voeten van den burgemeester. Daarna kwamen de anderen te voor- schijn. Allen zijn daarna onder politie geleide naar het gemeentehuis gebracht, waar zij bekenden zich aan de over treding te hebben schuldig gemaakt. Twee personen, zekere v. d. L. en de M. zijn opgesloten. De frauduleus geslachte koe werd in beslag genomen en in het nood- slachihuis van den Boerenbond op geborgen. Wie schetst echter de ver bazing van de rijksambtenaren toen j gistermorgen bleek, dat het vleesch was verdwenen. Onbekend gebleven personen die zich door verbreking van een ruit toegang tot het gebouw had den verschaft hebben het vleesch ge stolen. De maréchaussee stelt een uitgebreid onderzoek in. Het is haar echter nog niet gelukt de dieven op te sporen. Kindermishandeling door moeder te Haarlem. Een 22-jarige huisvrouw in de Stormstraat te Haarlem heeft haar twee jarig zoontje mishandeld, zoodat het spoedig daarna is overleden. De vrouw is door de recherche aange houden en in verzekerde bewaring gesteld. Het gebeurde heeft zich afgespeeld in de buurt waar de woningen voor sociaal achterlijken zijn gevestigd De vrouw had drie kinderen van 3, 2 en 1 jaar. Het 2 jarige zoontje was nogal lasiig daar het ziekelijk was. Het werd door de moeder dikwijls gesla gen. Vermoedelijk in een bui van zenuwachiige drift heeft de moeder het kind gisteren met de vuist tegen den grond geslagen en daarna heefi zij met den geschoeiden voet op het buikje van het kind getrapt. Tot haar schrik bemerkte zij dat het kind er slecht aan toe was. Toen haar man 's avonds ihui9 kwam, vertelde de vrouw, dat zij dien dag de wasch had gedaan Haar zoontje van twee jaar was erg lastig geweest, zoodat zij het op grpakt had Doordat haar handen nog glad waren van het zeepsop, wa9 het kind haar uit de handen grglipt en op den grond terecht gekomen De man waarschuwde een dokter, die den dood constateerde Aan de politie deelde de vrouw aanvankelijk hetzelfde verhaal mee Zij i9 echter naar het politiebureau gebracht, waar zij tenslotte mededeel de op welke wijze het kind om het leven wa9 gekomen Het lijk is in beslag genomen. De vrouw had beiouw van haar daad het was niet haar bedoeling het kind te dooden doordat het zoo schreeuw de en vaak lastig wa9 heeft zij het mishandeld. INGEZONDEN STUKKEN. (builen verantwoordelijkheid der Red.). ZONDAG 19 NOVEMBER. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. 9,00 Tuinbouwhalfuurtje 9,30 Vara-orkest 10,20 Voordracht door Martien Beversluis 10,10 Vnra-orkcst 11,30 Lezing door W H Vliegen A. V. R. O. 12,00 Lunchconcert 2,00 Boekenhalfuur 2,30 Concert ■1,00 Ooggetuigeverslag Zesdaagsche 4,45 Vaz Dins Sportuitslagen enz V. A. R. A. 5,00 Kinderuurtje V. P. R. O. (5,00 Halve uren met boeken 6,30 Wijdingsdlenst A. V. R. O. 8,00 Vaz Dias 8,15 Concert 9,10 Gramofoonmuzick 9,30 Het Omroeporkest 10,15 Ooggetuigeverslag Zesdaagsche HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,30 Morgenwijding N. C. R. V. 9,30 Gramofoonmuziek 9,50 Kerkdienst Gcref Kerk te Leeuwarden 11,35 Gewijde muziek K. R. O. 12,15 KRO-Boys 1,00 Pater Kokke: Missieleven in Brazilië I,20 Concert 2,10 Spreker 2,30 Gramofoonmuziek 3,00 Relais v h KRO-Phohiprogramnia 4,00 KRO-Orkcst 4,30 Ziekenhalfuurtje N. C. R. V. 5,00 Orgelbespeling 6,00 Kerkdienst Ned Hcrv Kerk Den Haag K. R. O. 7,45 Voetbaluitslagen van de RKF 7,50 Land- en volkenkunde door Pater Breukers 8,15 KRO-orkest 9,10 Zangrecital 9,25 Gramofoonmuziek 9,35 Hoorspel 10,15 Vaz Dias 10,20 KRO-orkest 10,40 Epiloog door het KRO-koor MAANDAG 20 NOVEMBER. HILVERSUM 296 M. A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuziek 10,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonmuziek 10,30 Mr La Cbapelle draagt voor 11,00 Orgelconcert 12.00 Concert 2,30 Gramofoonmuziek 3,00 Kamer-rauziek 3,30 Causerie door A Ingcnool Jr 3,50 Gramofoonmuziek 3,55 Vervolg Kamermuziek I,30 Causerie door Max Tak 5,30 Orgelconcert 7,00 Causerie Prof v Rverdlngen 7,30 Kamermuziek 8,00 Vaz Dias 8,05 Concert 9.30 Radio-tooneel 10,05 Ooggetuigeverslag Zesdaagsche HUIZEN 1875 M. N. C. R. V 8.00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst II.00 Lezen van Chr lectuur 11,30 Gramofoonmuziek 12,15 Gramofoonmuziek 12,30 Orgelconcert 2,00 Uitzending voor scholen 2.35 Gramofoonmuziek 2,45 Wenken voor de keuken 3.15 Cursus knippen en stofversicren 4.00 Bil bell erin g 5,00 Gramofoonmuziek 5,15 Het Arnhemsch Mandoline Kwintet 6.30 Vragenuurtje 7.15 Ned Chr Persbureau 7.30 Vragenuurtje 8,00 SnmenVomst Leger des Heils te Dordrecht 9.30 NCRV-Kamer-orkcst 10,00 Vaz Dias: Vervolg concert II,00 Gramofoonplatcn DINSDAG 21 NOVEMBER HILVERSUM 296 M. A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuziek 10,00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10,30 Ochtcndconcert 11,00 Kook- en Bakpraatje 11,30 Ensemble Otto Hendriks 12,30 Lunchconcert 2.30 Omroeporkest 3,00 Knlpcursuns 4,00 Vloolrecltal 4,30 Radio-klndcr-koorzang 5,00 Halfuur voor kleinere kinderen V. P. R. O. 5,30 Bijbelvertcllingen A. V. R. O. 6.00 Het Omroeporkest 7,00 Causerie door Dr Hillen 7,15 Gramofoonmuziek 7.30 Engelsofa» tw 8,00 Vaz Dias 8,05 Kovacs Lajos en zijn orkest 9,00 Avro-Radiotooneel 10,10 Kovacs Lajos en zijn orkest 11,00 Vaz Dias 11,10 Gramofoonmuziek en ooggetuigeverslag Zesdaagsche HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,15 KRO-orkest 2,00 Vrouwenuurtje з,00 Modectirsus 4,00 KRO-Boys 0,00 K W C Kloppenburg: De RK Stnndsorgani- satie voor den werknemenden middenstand 6,15 KRO-Boys 6,40 Esperanto-cursus 7,15 Moederschapszorg door J B Deeleu 7,35 Gramofoonmuziek 7,45 Verbondskwartlertje N. C. R. V. 8,00 Chr Zangver Bennebroek 9,00 Ouderuurtje 9,30 Tamboers- en Pijperscot-p5» Dordrecht 10.30 Gramofoon platen WOENSDAG 22 NOVEMBEk HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek 9,30 Onze keuken door P J Kers Jr V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Uttz v arbeiders in continubedrijven R. V. U. 11,00 Zuster Meyboom: Wat men moet doen en laten, wanneer men tegenwoordig is bij een plotseling ongeval in het gezin V. A. R. A. 11,30 Zang en piano 12,00 Vara-klein-orkest 2,15 Knipcursus 3,00 Voor de kinderen 5,45 Gramofoonmuziek 6,00 Orgelspel v. u. 6.30 Herman Rutters: Tnl tot Hnendel's Julius Caesar V. A. R. A. 7,00 Vara-orkest 7,15 Kapitalisme enz door J W Matthijsen 7,35 Vervolg concert 8,00 Vaz Dias enz 8,15 Dansmuziek Vara-orkest 9,00 C v d Lende: Burgers en Bonzer» 9,20 Gramofoonmuziek 10.15 De St Louis-Bos's 11,00 Orgelspel 11,30 Gramofoonmuziek HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Gramofoonplaten 10,30 Morgendienst 11,00 Harmoniumbespeling 12,15 Gramofoonmuziek 1230 Trio Alberse 2,00 Gramofoonplatcn 3,00 Zang en piano 5,00 Kinderuurtje 6,00 Landbouwhalfuurtje 6,30 Onderwijsfonds v d Binnenvaart 7,15 Ned Chr Persbureau 7,30 Gramofoonplaten 8,00 Sprekers namens Ned Jongelingsverbond 10,00 Vaz Dias 10,10 Gramofoonmuziek

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10