Sigaren en Sigaretten. SlNicolnas-Geschenken H. Kolsleren-Lagarde A manden gewild naar keuze H. Eolsferen Lagarde Zondagmorgen m 121st 2 uur roon. ANTON I Brief uil Waspik. DE SIGAAR VOOR FIJNPROEVERS. Ziet onze keurige BIJ ONS IN VOORRAAD! Zaterdag 18 Nov. 1933. 56e Jrg. DfclKDE BLAD. Waspik, 14 November 1933. Geachte Lezer Een O'ide bekende, de Heer (of Mejuf ?j Angorensis, is weer eens aan 't woord geweest en heelt voor de zooveeiste maal weer eens een lans gebroken voor onze mooie Waspiksche vereeniging de KJ.V. Het ligt niet in de lijn van onder- geteekcnde, om op dergelijke inge zonden stukken in te gaan, maar, waar Angorensis in zijn ijver voor de goede zaak, nogal doordraait, wil ik toch deze keer wel even voor remblok fungeeren. Iemand die voor het puuiiek bestemde brieven gaat schrijven, dient tevoren vooral de gevolgen hiervan te kun nen overzien, hetwelk veel voor namer is dan te gaan dreigen met «groot geschuta. En m.i. kunnen de nadeelige gevolgen van 't P.S. van 1.1. Zaterdag wel eens grooter zijn, dan de vuordeelen welke voor de K.J.V. hieruit kunnen voortspruiten. Zoo vind ik het bijv. een reuzen- blunder om in een algemeen gelezen blad iemand uit onderwijskringen aan te vallen, laat staan hem publiek een «uitbranden* te geven. Het is mij persoonlijk onbenend, welke onderwijzer ot' onderwijzeres, die het vermoedelijk niet met de KJ.V. eens is, zich op zulk een kwajongens achtige manier hierover zou hebben geuit. Per saldo maakt dit ook niets uit, maar mijn vaste meening is, dat dergelijke gevallen niet publiek in de kiant, maar in een onderwijs blad gesignaleerd moeten worden, en dan nog slechts na waarschuwing aan- en goedkeuring van de betrok ken superieuren, immers, het kind, dat zoo juist klaar is gekomen met zijn »Jeugdhoekjc« uit te spellen, leest ook nieuwsgierig die artikelen, waarboven met vette letters de naam van zijn woonplaats gedrukt staat. En nu moge het al niet alle^ be grijpen,... weg is het prestige van zijn onderwijzeres, en weg is mis schien het resultaat van jaren noes ten arbeid. Om nog niet eens te spreken van den indruk die vooraj de andersdenkende van ons Katho lieke onderwijs als zoodanig moet krijgen. Men is immers zoo spoe dig geneigd om te generaliseeren. Neen, Waarde Angorensis, ik prijs U w lofrede op hen, die offers welen te .brengen, maar ik kan er niet mede accoord gaan, dat daarnaast het kwaad van anderen aan de groote klok wordt gehangen. Lees nog maar eens na in het bekende groene boekje over.. »het kwaad van anderen onnoodig bekend maken«. En thans staan we wederom aan den vooravond van een Waspiksche Winkelweek, welke Donderuag, 23 November officieel zal worden ge opend. Naar we vernemen zijn er weder ruim twintig winkeliers, welke uit ondervinding weien dat eendracht macht maakt. Up 't allerlaatste moment zijn er nog een paar nieuwe leden tot de Winkeliersveieeniging toegetreden, en wel velen zullen zich afvragen, hoe dit mogelijk is, daar voor deelname ook het lidmaatschap der R.K. Middenstandsvereeniging vereischt is, en men h>er slechts lid kan worden, door stemming opeen algemeene ledenvergadering. (Die inlusschen niet is gehouden 1) Zijn er misschien nog machten die bo\en deze stemming uit gaan? In ieder geval wij hopen maar, dat ook dit jaar het werk der vereenigde win keiiers weer succesvol moge zijn Reeds twee keeren hebben de win kelweek-deelnemers nu eens extra getoond dat de trek naar de groote stad, noch voor sorteering, noch voor de prijzen, noodig of voordeelig is. En twee keeren ook heeft het overgroote deel van het Waspiksche publiek dit weten te apprecieeren. Moge het thans niet minder zijn. ADEPT. PKOVINC1AAL NIEUWS. Waalwijk, 17 Nov. 1933. Priester-jubileum. Dinsdag 21 November a.s. zal de WelEerw. heer E. Beekmans, kape laan van St. Jan, zijn 12'/s-jarig priesterfeest vieren. Kapelaan Beekmans, die reeds jaren in onze parochie werkzaam is, heeft naast z'n priesterlijk leven en parochiaal werk groote verdiensten vergaard als adviseur van de R.K. Werkliedenvereeniging, als directeur van 't retraite-werk, als leider der congregatie, maar niet minder als godsdienstleeraar aan de R.K. Mid delbare Handelsavondschool en re dacteur van 't Kerkklokje. Speciaal willen wij wijzen op z'n krachtdadig werken voor de oprich ting en den groei van de »Jonge Werkman«, in welks belang hij on vermoeide pogingen deed op ver schillend terrein, laatstmaal om de jongelui een nuttige en leerrijke ont- De meest welkome g*schm- ken voor HEEREN zijn; Voor ST. NICOLAAS is ons Magazijn wederom zeer ruim gesorteerd. Ziet onze geprijsde Etalage. Aanbevelend, Grootestraat 201, WAALWIJK Telephoon 139. spanning te brengen, waarvoor hem niets te veel is. Wij brengen Z.Eerw. daarvoor openlijk hulde en dank en bieden hem onze hartelijke felicitaties bij dit koperen priesterjubileum, met de hoop dat hij nog vele jaren vrucht baar moge werkzaam zijn in den Wijngaard des Heeren. St. Nicolaas-collecte W. D. In de a.s. week zullen wederom eenige bereidwilligejongedames eene collecte houden voor het St. Nicolaas- feest, dat Waalwijks Belang telken jare de behoeftige gezinnen en dezer kinderen bereidt. Wij. zullen er niet op behoeven te wijzen dat juist in een tijd als dezen een extralje in die huishoudens welkom is iets ex tra's om den winter minder bang, St. Nicolaas met minder zorg voor de kleinen tegemoet te gaan. De dames der bestuursleden van W. B. zullen zich als steed-» met de organisatie belasten, de geschenken bepalen en voor distributie zorg dra gen en daarbij het advies dei arm besturen en charitatieve vereenigio- gen inroepen. Wij vertrouwen dal elk ingezetene iets zal bijdragen, de meesten kun nen iets geven en laten de meer gegoeden vooral dit mooie werk van «Waalwijks Belang« krachtdadig steunen en de collecteerende dames niet teleurstellen. Of en wat er nog meer op het programma van W. B. staat tegen St. Nicolaas, kunnen we nog niet melden, daaromtrent is nog geen beslissing genomen. Nu gaat 't om de collecte, om steun, teneinde de behoeflige gezin nen en dito kinderen een blijde ver rassing te bereiden. En daaraan werke iedereen mee! Gezien de prima reputatie welke deze artikelen in binnen- en buitenland genieten, mogen we veronderstellen dat deze vertegenwoordiging voor de fa. Vermeer en Bierens een groot succes zal worden, wat wij haar gaarne toewenschen. De Kern Waalwijk der R.K. Staatspartij gevormd. Donderdagavond werd in de foyer van Musis Sacrum een bijeenkomst gthouden, tot oprichting van den Kern Waalwijk der K K Staatspartij. Dat er voor de kernvorming een groote belangstelling bestaat, bleek wel uit het feit, dat niet minder dan ongeveer 40 personen aan den oproep hadden gevolg gegeven. De vergadering stond onder leiding van de heer J W. van Heesbeen. voorzitter der R K. Ktesvereeniging. die een kort inleidend woord sprak Daarin moest hij het betreuren dat Waalwijk dat toch als centrum der Langstraat geldt, dit niet is met be- trekking tot de politieke actie. Het stemde spr. vooral blij dat de jeugd zooveel belangstelling voor de Kernvorming aan den dag legt. Nadat spr erop gewezen had dat het hier niet zoozeer de oprichting dan wel de omvorming van den kern Waalwijk betrof, schetste hij in het kort bet doel van de kern. Hij wees er daarbij op dat de kern voor een groot deel van zijn propagandistische laak ontheven is, door het werk der reeds bestaande prop clubs Tenslotte zcide spr. dat de kern een absoluut zelfstandige instelling is, al is nauw contact met de Kiesvereeniging gewenscht. Door verschillende aanwezigen wer den nog opmerkingen gemaakt. Enke len drongen erop aan dat meerdere arbeiders in de kern zullen zitting nemen. Staande de bijeenkomst traden 32 leden tot de kern toe, Het voor loopig bestuur werd als volgt samen ges eld C. Pullens, Voorzitter; Th. Bakkers, Secretaris; H. Witlox, Pen nirigmeester W Klerkx en G. Knepflé leden. Zaterdag zal het bestuur den Kern- leidersdag te Utrecht bezoeken. Lang werd g-sproken over de benoeming van den Kernleider. Tenslotte werd deze kwestie aangehouden tot de volgende bijeenkomst, wanneer het bestuur een voordracht zal opmaken. A.s. Woensdag komt de kern weer bijeen in de achterzaal van Hotel Verwiel Bijz. Vrijw. Landstorm. Door de afdeelingen Waalwijk, Baardwijk cn Besoijen van den Fa. P. T. BIERLAAGH-VAN OER HEIJDEN HOEK RAADHUISPLEIN TELEFOON 72. WAALWIJK Ook binnen geëtaleerd. Prachtige loxe doozen BONBONS EN SURPRISES. met Comestibles, Wijnen en Likeuren, fijne Vruchten in blik e. d. Aanbevelend, Grootestraat 199. WAALWIJK. Telephoon 139. mag worden, vooral als men bedenkt dat de producten van den heer Pulles bekroond werden als de beste van niet minder dan 1400 inzen dingen. In de vitrine zijn de drie prach tige zilveren bekers, die de heer Pulles won, tentoongesteld. Een buitengewoon succes, dat een felicitatie waard is en een nieuw bewijs is van de vakbekwaamheid van den heer Pulles. A.R. Kiesvereeniging. De Anti.Rev. Kiesvereeniging «Nederland en Oranje» te Waalwijk houdt een algemeene ledenvergade ring op Maand.-g a.s., des avonds 7'uur, in het gebouw voor Chr. Belangen. Als onderwerp vermeldt de agenda «Moeten we ons opnieuw orienteeren in te leiden door den heer H. de Hoop, waarna bespreking van dit onderwerp zal volgen. Uituoering Meisjespatronaat. Zondag 26 Nov. zal het Meisjes- patronaat te v.m. Besoijen haar jaarlijksche uitvoering geven in haar lokaal van zang, declamatie, rei dansen, gymnastiek enz. Het belooft schitterend te worden. Plaatsbespreking bij het post agentschap den heer L. Franken vanaf Zaterdag 23 November. Vertegenwoordiging y>de Amsteh. Naar wij vernemen heeft de N.V. Chroomlederfabriek «de Amstel» te Amsterdam en Waalwijk de alleen vertegenwoordiging van hare pro ducten voor Holland opgedragen aan de fa. Vermeer en Beerens alhier. Zooals bekend fabriceert de Amstel peau de suède, boxcalf en mastbox. Bijz. Vrijw. Landstorm is een pro paganda—avond belegd, waarop de heer A. B. Rabou uit den Bosch het woord zal voeren. De vergade ring, die voor alle belangstellenden toegankilijk is, wordt gehouden op Zaterdag 25 Nov. des nam. 3'/, uur •in de groote zaal van den Gildenbond. Prachtige Bekroningen. Al tal van malen hebben wij melding mogen maken van successen door den heer M. G. Pulles-Heesbeen alhier op bakkerswedstrijden in Nederland en over de grenzen be haald. Zoo dikwijls zelfs dat we het al heel gewoon vinden als de heer Pulles met een eersten prijs onder scheiden wordt. Van een serie bekroningen als het product van den heer Pulles deze week op de nationale vakwedstrijden in Hotel l'Europe te Utrecht behaalde, moe ten we hier echter zeker melding maken. Hij verwierf daar n.l. den eersten prijs met zijn inzending beschuit en de eerste prijs en tevens een zilv. medaille voor waterbrood. Tevens kreeg hij den kampioensprijs voor het hoogste aantal punten in di ie klassen. Zeker een succes dat genoemd LUXOR BIOSCOLP. voorverkoop v. kaarten aan het loket WIELERSPORT. Het succes van Frans Staats. Over het laatste succes dat Fr. Slaats op de Antwerpsche baan behaald heeft, lezen wij in de Sport-Echo van 15 Nov. nog het volgende: Laten wij beginnen met de heldenda den van Slaats. Deze Brabander heeft 't Zaterdagavond in het Antwerpsche Sportpaleis klaargespeeld om in een wedstrijd met tandemgangmaking de Bel gen de Rijck en Huijs te kloppen. Slaats won den len rit over 10 K.M. in 11 min. 21 sec. met Huijs op 50 en de Rijck op 100 M. en den 2en rit over 20 K.M. won hij 'in 22 min. 39 sec., wederom met Huijs als 2e en de Rijck als 3e. Slaats reed verrassend goed achter tandems en wie mocht denken dat hij won omdat de anderen niet zoo veel ts beteekenen hadden, zal wel geheel van opinie veranderen, wanneer hij weet dat Huijs nog maar kort geleden den beroem den Franschman Archambaud klopte en dat Slaats bij dezen, zoo succesvollen wedstrijd, het baanrecord achter tan dems, dat op naam van Ronsse stond met 11 seconden verbeterde. De fraaie, van croo'e klasse getuigende wijze waarop de Waalwijker zijn tandems volgde, doet ons de verwachting koeste ren, dat hij het op het gebied van rijden met gangmaking nog ver, heel ver zal brengen. Misschien is hij wel onze toekomstige stayer, de rotan waarop het geheele Zui den. ja, ons geheele land wacht. Wellicht is hij de man, die de kwijnende Neder- landsche stayersport weer doet herboren worden. Krijgen wij binnen afzienbaren tijd matches SlaatsLacquehay, zooals wij die vroeger zagen tusschen Storm en Li- nart? Het ware te wenschen, want een staver van internationale klasse, 'n we- reldgroote hebben wij hier hard noodig. BIOSCOOP R D.D.-Theater. King of Jazz. Het R.D.B.-Theater brengt deze week de beroemde «King of Jazz«, met de band van Paul Whiteman. De film heeft in Amerika een geweldige opgang gemaakt. Het is een werk dat geheel op zichzelf staat, vol vroolijkheid en schoonheid. Amerikaansche bladen schreven bij het uitkomen van deze film, dat in vergelijking met «King of Jazz« al het andere wat van Hollywood komt lilliputterswerk lijkt. De film is geheel gekleurd, waarmede men in dit werk schitterende resultaten heeft bereikt. Wie dus een avond van vroolijk heid wil beleven en de opzweepende muziek van Paul Whiteman en zijn kornuiten wil genieten, w<et dat hij daarvoor in het B. D. B.-theater terecht kan. Luxor Bioscoop. De Bloem van Hawaii. «De Bloem van Hawaiï« is een aardige operette film. De magnifieke muziek van Paul Abraham is op gelukkige wijze in de film aange bracht, terwijl denamen van ariisten als Martha Eggerth, Ernst Verebes, Petrowich en Junkermann een waarborg zijn voor een zeer ge slaagde film. Als in de meeste operettefilms is ook hier 't verhaal vrij fantastisch. Het gaat over een prinsesje van Hawaii dat als bloe- menverkoopstertje in Parijs leeft. De kroonprins moet het meisje trouwen om zijn rechten op den troon niet kwijt te zijn. Maar een Amerikaansch diplomaat had de liefde van de prinses reeds inge palmd en zoo wordt de prins teleur gesteld, wat niet wegneemt dat de film toch op een happy end eindigt. Persbericht Graan—Centrale. De Nederlandsche Graan Centrale deelt ons mede ln verband met de inbeslagneming van groote partijen onwettig ingevoer de rogge in de grensstreken, heeft de Nederlandsche Graan Centrale de denaturatie in deze gebieden lijdelijk stop gezet. Thans is een nieuwe regeling ont worpen, welke geldt voor de navol gende gebieden 1. Zeeuwsch Vlaanderen. 2e. Noord- Brabant, voor zoover liggende ten Zuiden van de spoorlijn Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Tilburg eu van een denkbeeldige lijn lilburg, Oirschot, Eindhoven, Someren, Roer mond. (Eindhoven en Roern ond niet meegerekend) 3e Zuid Limburg ten Zuiden van de spoorlijn Hasselt, Maastricht, Meerssen, Aken. Volgens deze nieuwe regeling zullen handelaren en verwerkers welke door de Nederlandsche Graan Centrale zijn erkend, wederom in staat worden gesteld rogge te denatureeren, doch zulks op de navolgende voorwaarden Aan den erkenden handelaar zal worden toegestaan te denatureeren inlandsche rogge en rogge welke door hem mocht zijn geïmporteerd. Alle rogge moet worden ingeschreven in een register, bestaande uit lijsten, welke door de Nederlai Jsche Giaan Cen trale zullen beschikbaar worden ge steld. Bij iederen koop zal voorts de handelaar zijn verkooper moeten ver plichten, een verklaring te ondertee kenen volgens een door de Ned rl. Graan Centrale gegeven model en die door de N.G.C. zullen worden ge controleerd. Voor alle rogge waarvan aldus vasigesteld is, dat zij niet aikoms igis uit partijen welke onwettig zijn inge voerd, zal denaturatie worden toege staan onder toekenning van de door de Nederlandsche Graan Centrale be- paalde vergoeding ad I 3 50 p 100 Kg. Rogge waarvan geen bewijs van herkomst aanwezig is kan door den inspecteerenden ambtenaar niet alleen worden geweigerd, doch hij kan ook last geven deze partijen te denaiuree- ren zonder dat daaivoor een vergoe. ding wordt betaald Bezwaren hier tegen kunnen bij het Hoofdkantoor der Nederlandsche Graan—Centrale kenbaar worden gemaakt. Iedere erkende handelaar die voor denaturatie op bovengenoemde voorwaarden in aanmerking wenschc te komen, wordt dringend aangeraden bij de Nederlandsche Graan Centrale Korte Voorhout 10, den Haag uitvoe- rige aanwijzingen, alsmede de voor geschreven registers, lijsten en verkla ringen aan te vragen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predik beurten Zondag 19 Nov. '33. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 lees- dienstn.m. 2 uur D. v. d. Roest, van 's Gravemoer. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. J. C. Hagen. Bij de j.l. Woensdagavond ge houden verkiezing van ambtsdragers voor de Geref. Kerk alhier in de vacature A C. Fijan en J. Verbeek, werden gekozen voor ouderling J. Verdoorn, en voor diaken A. B. van der Hoeven. J.l. Woensdagavond werd J. L. door den wielrijder B. D. aangere den met het ongelukkige gevolg dat L. een ernstige schouderfractuur be kwam. Dr. Winkelman verleende de eerste hulp en achtte overbren ging naar het ziekenhuis nood zakelijk. Een dergelijk ongeval trof Don derdagavond J. M., die door een onbekende wielrijder aangereden, zich met ernstige hoofdwonden onder geneeskundige behandeling van Dr. W. moest stellen. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het be stuur van de v.v. »Sparta« deelt ons mede dat de trekking van hare ver loting zal plaats hebben op a.s. Vrijdag 21 November om half acht in 't café van den heer J. Treffers aan 't Bruggetje. De trekking zal onder politie toezicht geschieden. GEBRUIKT ONS eens, gecombineerd met een sneetje van ons 't Is een smakelijke, voedzame en gezonde BOTERHAM. Elec. Luxe Bakkerij PULLES -BEESBFEN Tel. 99. 51001 Onder voortdurende contróle van 't Station van Wageningen. EETHEN, Openbare vergadering van den Raad der gemeente Eethen, te houden op 21 Nov. 1933 des voor middags om 9.30 uur. Aan de orde 1. Aanvrage ingevolge de Land arbeiders wet. 2. Vaststelling van een verordening, omtrent verplichte verzekering tegen kosten van ziekenverpleging en leem NIEUWE PHILIPS' GLOEILAMPEN

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9