SPUROL WroMMg. Kanloorbediende DIEMMiM uiasrdeuolle cadeau bin Oumoaiin Kwaliteitswerk GOED DRUKWERK W&alwijïscbe Stoomdrnliliehi Anlooi Tieloi - Waalwijk. iïïf IL UWE ADVEBTENT1ES voeten msetomm gevraagd Gesprongen handen-Ruwe huid Bij Apo+hekers en Drogis+en Liefdadigheidsconcert. Het winterseizoen is begonnen en daarmede komen onze traditioneele liefdadigheidsconcerten. Apollo opent de rij met een armenconcert ten bate van de Vincentius-vereeniging. Als datum is vastgesteld Zondag 10 December a.s. Met de voorverkoop der kaarten is reeds aangevangen en evenals andere jaren moet deze verkoop marcheeren. Want er is geld noodig en veel geld, want de nood zal dezen winter nog liooger stijgen dan andere jaren. Biljartwedstrijd. Zaterdagavond heeft in het café van den heer Wagemakers, Donge scheweg een groote biljartwedstrijd plaats tusschen Juliana, gevestigd in bovengenoemd café en 't Centrum Dongen, liet Centrum zal met een sterk zestal uitkomen waaronder de kampioen A. Peeters uit Dongen. Juliana dat met haar bekende sterke zestal uitkomt zal geen ge makkelijke partij hebben. Voor biljartlief hebbers een mooie gelegenheid dezen wedstrijd te komen bijwonen. Aanvang der wedstrijden 7 uur. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 21 Nov. '33. Zaterdag 2 Dec. hoopt Sinterklaas onze stad te bezoeken. Bij die ge legenheid zal de Fanfare der H. Familie hem inhalen nabij de Oud- Heusd. Poort. Vervolgens gaat het onder de tonen der muziek naar het Gemeentehuis, waar terwijl de kin deren zullen worden getracteerd. Hierna wordt nog een omgang ge maakt door de stad, waarna de goede Sint zijn intrek neemt in hotel 't Wapen van Amsterdam. De Heusdensche Fanfare geeft op Zaterdag 2 Dec. een feestavond, waarbij de tooneelvereeniging uit Eethen haar medewerking zal ver- leenen. De Winkelweek, die door de Winkeliersvereeniging zal worden georganiseerd, is definitiet vastge steld van 25 Nov. tot en met 5 Dec. De Heer Harry Poll draagt voor de microfoon van de K.R.O. in den middag van den 2en Kerstdag we derom een vertelling voor, nl.: »Bij het Kerstkindje«. Zaterdag werd hier gespeeld voor de comp. S.O.S. door Longa tegen W.V.V. (Werkendam). Uitslag 2-4. Zondag speelde P.S.V. tegen T.O.P. (Drunen). Uitslag 2—1. Ver der speelde Juliana II tegen Baard wijk voor de comp. B.V.B. Uitslag 1-0. Juliana I speelde hier Zondag tegen Nevema uit 's-Bosch. Hoewel de laatste club tegen de eerste is opgewassen, .wist deze te winnen met 2—1. Bij de rust was de stand 1—0. En hiermede speelde Juliana haar 7en wedstrijd, waarmee ze haar 7e overwinning behaalde in de 1ste kl. (afd. IV) van den B.V.B., zoodat ze thans nog ongeslagen aan den kop staat. Van harte wenschen we Juliana geluk met haar succes. Met een beetje good luck heeft ze kans op het kampioenschap. Het zij zoo. De afloop van den wedstrijd om het kampioenschap Heusden en Altena bij de damclub V.V. is aldus: Gesp. gew. rem. verl. pnt. J. Pellekaan 5 5 10 9 A. de Graag 5 3 2 0 8 C. de Joode 5 2 2 1 0 G. Jonker 5 1 13 3 C. Bax 5 10 4 2 A. Deurloo 5 1 0 4 2 De Graag, die 3 keer dezen wed strijd won, moest zijn titel afstaan aan J. Pellekaan, den nieuwen kam pioen. De R.K. Tooneelvereeuiging Kunst en Vermaak opent a.s. Zon dag het winterseizoen met de op voering van het tooneelstuk »Onder de Sovjetvlag« en het blijspel »De nieuwe Burgemeester«. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Aan het bestuur van den R.K. Middenstandsbond te Geertrui- denberg. Mijne Heeren, In antwoord op Uw schrijven d.d. 10 November, hebben wij de eer U het volgende mede te deelen: le. dat in de vergaderingen van 't N.C.C. steeds is gestreefd naar een be voordeeling van de plaatselijke winke liers. 2e. dat er nog nimmer één cent buiten de gemeente werd uitgegeven; 3e. dat door ons Comité nimmer werd overwogen (nog minder beslo ten) een prijsaanvrage van schoeisel e.d. buiten de gemeente te doen; 4e. dat wij het ten zeerste betreu ren, dat door Uw Voorzitter, die te vens lid is van het Nat. Crisis Comité, I geen antwoord werd gegeven op de ge- I stelde vragen, daar hij toch met alle werkzaamheden van het N.C.C. op de hoogte kon zijn. I Ter voorkoming van verkeerde in- drukken, welke ook buiten de gemeen- te zijn gewekt door de plaatsing van het verslag uwer vergadering, hebben wij gemeend goed te doen ook ons ant woord in de pers te publiceeren. Het Nationaal Crisis-Comité, Afd. Geertruidenberg. CORRESPONDENTIE. Th. S., Waspik. Wij ontvingen uw zeer uitvoerig ingezonden stuk, maar kunnen dit tot onze spijt niet opne men. Het handelt hier blijkbaar uit sluitend tusschen U en dhr. R. over een kwestie van huurschuld, waar mede wij noch 't publiek iets uitstaan de hebben. Dit is een louter persoon lijke aangelegenheid, die allerminst in 'n courant thuis hoort. RED. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Huldiging Kap. Beekmans. Gisteren vierde, zooals gemeld, de Weleerw. heer kapelaan E. Beekmans zijn 12'/j-jarig priesterjubileum, welk heugelijk feit niet onopgemerkt is voorbij gegaan. 's Morgens om half negen werd in de parochiekerk van St. Jan een plechtige H. Mis tot intentie van den jubilaris opgedragen. Kap. Beekmans droeg deze H. Mis zelf op, daarbij geassisteerd door kap. van Rooij en kap. Klaassen en alle misdienaars. Het kerkkoor voerde op zeer ver dienstelijke wijze een meerstemmige H. Mis uit. Op de receptie die in de pastorie gehouden werd verschenen de ge- heele geestelijkheid van Waalwijk en van Kaatsheuvel, de beide secretaris sen van het bisdom den Bosch, de Z.Eerw. heeren M. v. d. Ven en J. v. Loon, het Kerkbestuur, B. en W., de directeur der Avondhandelsschool, deputaties van het Wit-Gele Kruis, van de Congregatie, de Retraite- penning, de Jonge Werkman van Baardwijk en vele particulieren. Vele hartelijke woorden werden den jubileerende kapelaan toege sproken. Talrijk waren de schriftelijke feli citaties die inkwamen, o.m. van de verschillende onderafdeelingen van de R. K. Werkliedenvereeniging. Bloemstukken waren aangeboden o.a. door de patiënten van het St. Nicolaas-ziekenhuis, van de Jonge Werkman van Waalwijk en van Baardwijk, van dir. en leeraren der hand. avonds, en van den Bond|van Handels- en Kantoorbedienden. Kap. Beekmans mocht van tal van vereenigingen waarvan hij het ad viseurschap bekleedt geschenken ontvangen. Een en ander zijn duidelijke blijken van de hoogachting en waardeering. die men Z.Eerw. in Waalwijk toe draagt. Maandagavond hebben de besturen van de R.K. Werkliedenvereeniging en van den Jongen Werkman hun adviseur en directeur hulde ge bracht. Namens de Werkliedenver eeniging werd den jubilaris daarbij een bidstoel aangeboden. De Jonge Werkman schonk zijn directeur een stel zilveren messen. Nieuwe Zaak. De heer J. Kool heeft zijn bekende oude zaak in groenten en fruit meer naar het centrum onzer plaats over gebracht. Was hij vroeger gevestigd aan het Westeinde, a.s. Zaterdag zal hij zijn geheel nieuw ingerichte zaak aan de Haven op den hoek van de Kerkstraat openen. De nieuwe winkel ziet er uitstekend verzorgd uit, en voorziet o.i. op dit punt in een behoefte. Wij gelooven dan ook wel dat de heer Kool zijn zaak in zijn nieuwe pand op even succesvolle wijze zal drijven als tot nu toe. Het beste succes zij hem toegewenscht. VRIJH.-CAPELLE. In het verslag der rede van den heer H. de Hoop, gehouden in de Ger. Kerk aan het Bruggetje, werd abusievelijk gespro ken van 20.000 leden der Chr. Organisatie. Dit moet zijn 120.000 BINNENLAND. Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft gisteren de wetsontwerpen inzake steun aan noodlijdende gemeenten en vermin dering van de uitkeeringen, aange. nomen. De Tweede Kamer heeft gisteren de wetsontwerpen tot htffing van opcenten op de gemeentefonds- en vermogensbelasting, alsmede verschil lende andere wetsontwerpen aange nomen. Naar een nieuwe ordening van bedrijfsleven Eerst de schoen- en leder-indusirie? Minister Verschuur deelt in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de begrooting van Econ. Zaken en Landbouw.om. mede, dat de regeering, wat het vraagstuk van een nieuwe ordening van het bedrijfs leven aangaat, nog menige belemme ring op het pad dezer ordening vindt, hoewel het oogenblik, waarop deze haar intrede zal doen wellicht niet meer in de verre toekomst ligt. Het vraagstuk van de economische samenwerking tusschen ondernemers, tot denzelfden bedrijfstak behoorende, heeft reeds gedurende eenigen tijd de aandacht van den minister. Hij over weegt de mogelijkheid een meer regelmatig contact te leggen met or. ganen uit de daarvoor in aanmerking komende bedrijven. Een bedrijf dat wellicht voor een stap als hier be doeld, rijp zou kunnen zijn, is de schoen- en lederindustrie. De regeering ontveinst zich niet, dat daarbij voor zichtigheid moet worden betracht. HET RAPPORT DER COMMISSIE SCHOUTEN. Het rapport der commissie-Schou ten, belast met de taak de regeering te adviseeren omtrent toetsingsnormen voor de beoordeeling van de bezoldi ging van het personeel in dienst van provinciën, gemeenten enz., is thans bekend, gemaakt. Uit het verzamelde materiaal is de commissie gebleken, dat tusschen de bezoldigingsregelingen van de onder scheidene publiekrechtelijke lichamen groote verschillen bestaan, welke zeker in de tegenwoordige tijdsomstandig heden niet gerechtvaardigd zijn te ach ten. De cumulatie van inkomens of van inkomen met pensioen behoort, vol gens de commissie, zoor zoover het pu bliek belang zich daartegen niet ver zet, te worden tegengegaan. Tot af schaffing van cumulatie behoort niet te worden overgegaan, indien daaruit hoogere uitgaven voor de openbare kassen zouden voortvloeien, tenzij an dere overwegingen hiertoe zouden no pen. De vaststelling van algemeen gel dende salarisschalen voor burgemees ters, secretarissen en ontvangers, komt de commissie voorshands nog onge- wenscht voor. Wel dient naar minde re divergentie in de bestaande bezol digingsregelingen van deze functiona rissen te worden gestreefd, o.a. door het bevorderen van gelijke voorschrif ten in zake pensioensverhaal en cumu latie. Deze laatste ware in haar wer king zoodanig te beperken, dat zij geen ongewenschte afmetingen aanneemt, noch in de combinatie van het aantal functies, noch in de totale belooning van de gecombineerde functies. Neemt Mussert ontslag? De leider der N.S.B. ir. Mussert, zou aan een redacteur van „de Tijd" het volgende verklaard hebben: „Ik wacht met een gerust geweten af, of men mij van hoogerhand zal dwingen of het leiderschap van de N.S.B. of mijn functie van hoofdinge nieur van den Prov. Waterstaat neer te leggen, in het laatste geval dus broodroof zou willen plegen. In dat ge val geval zal ik slechts zwichten voor dwang en onder protest als hoofd ingenieur ontslag nemen, om 't leider schap van de N.S.B. te kunnen blijven uitoefenen. SPORT. WIELERSPORT. DE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCH?:. Slaats uitgevallen. De Amsterdamsche Zesdaagsche be gint haar einde weer te naderen. De val die Pijnenburg den eersten avond ge maakt heeft, blijkt niet zoo erg te zyn geweest. Hij zat den volgenden dag ten minste weer op de fiets. Erger is er Slaats aan toe. Hij was Zondagnacht gevallen en verwondde zich daarbij aan het been. Aanvankelijk leek de verwonding niet erg, doch Maandagmiddag moest hij op geven daar het been sterk gezwollen was tengevolge van een bloeduitstorting. Zyn koppelgenoot v. Hoek is op zyn eentje nog 24 uur in de baan gebleven, doch ook hij moest daarna opgeven. Onder de renners schijnt er af en toe een gemis aan animo te zijn. Tenminste de jury moet herhaaldelijk straffen uit- deelem omdat de renners het vertikken in hoog tempo te rijden. Pijnenburg en Wals hebben hun supe rioriteit bewezen door hun achterstand tengevolge van Pijncnburg's val in te loo- pen. Zij gaan thans aan den kop. De stand was gisteravond 12 uur: 1. Pijnenburg-Wals 340 p. 2. Braspenninx-v. Kempen 166 p. 3. Guimbretière-Broccando 96 p. 5. 6. 7. Op 8. Op 3 ronden: 4. Richli-Buehler 202 p. Aerts-Loncke 30 p. Guerra-Bresciani 85 p. Rausch-Hurtgen 85 p. 5 ronden: v. Nek-van Hout 59 p. Op 9 ronden 9. Vluggen-Muller 113 p. Op 14 ronden 10. Adan-de Wolf 67 p. AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S. W.G.V. Donderdag 5'/41>'/2 u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8'/210 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.158.30 uur en 8.45—10 uur. Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater, „Nu komt het er op aan." Zaterdag 8'/2 u. repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak.» Zondag 12 uur repetitie voor "llen Liedertafel «Oefening en Vermaak." GEMENGD NIEUWS. Scheepsramp op de Noordzee. Vrijdagavond heeft zich op de Noordzee, in de buurt van het Bor kumerrif een drama afgespeeld, dat met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid, aan 10 personen het leven heeft gekost. Tijdens een hevig stormweer iseen Duitsche motorboot de Kreuzsee welk schip op reis was van Hamburg naar Londen ge- kapseisd. Een paar minuten later is de boot gezonken. De equipage, uit 11 koppen bestaande, heeft twee sloepen gestreken Eén sloep, waarin 5 mannen zaten, is bij het strijken tegen den scheepsromp te pletter ge. slagen en de 5 inzittenden zijn in zee gestort. Het valt niet aan te nemen, dat een van hen nog gered zal blijken te zijn De andere boot is behouden in het water terecht geko men, maar zij is al heel spoedig vol water geslagen De schipbreukelingen, die niets hadden kunnen redden de meesten waren in nachtgewaad hebben uren van bittere ellende door staan. Vijf van hen zijn dan ook van uitputting gestorven. De zesde man is opgepikt door het Duitsche stoomschip Egeria, dat gisteren hier is aangeko men. Deze man die wel de eenige overledene zal zijn is in het zieken huis aan den Coolsingel opgenomen. Men vreest, dat hij een zware long. ontsteking heeft. Aan hetgeen de overledene over de ramp vetteld heeft ontleenen wij het volgende De toestand aan boord van onze sloep was vreeselijk, Wij zaten tot ons middel in het water en telkens sloegen golven over het scheepje. Het roeien hebben wij al spoedig moeten opgeven en men moest zich terdege vasthouden aan de doften, om niet uit de boot te worden geslagen Wij konden geen licht maken, niet bij de proviand in de boot komen en wij hadden niet de minste beschutting De uren duurden eindeloos lang en aan den nacht scheen geen einde te zullen komen. Na verloop van eenigen ijd raakten de meesten het bewust zijn kwijt en de een na den ander is van uitputting gestorven. De 2e ma chinist Kindt genaamd en ik waren nog steeds bij bewustzijn en wij heb ben de dooden over boord gezet, omdat onze sloep te zwaar belast was Eèti van onze kameraads is, toen hij uitgeput even de doft waarop hij zat losliet, door een golf opgenomen en over boord geslagen. En zoo werd het aantal menschen in onze boot steeds kleiner Tenslotte waren Kindt en ik nog slechts overgebleven. Toen zagen wij opeens vlakbij de lichten van een schip, dat achteraf de Egeria bleek te zijn. Wij hebben zoo hard als wij maar konden om hulp geschreeuwd en gelukkig heeft men oii3 roepen gehoord. Maar nog \óór dat de Egeria langszij was, was ou& Kindt ungeput in elkaar gezakt. Explosie in Britsche kolenmijn. In een kolenmijn in de buurt van ChcSierlield heelt een geweldige ont ploffing plaats gehad. Acnuieu mijnwerkers werden van de buitenwereld algcsncden. Olschoon onmiuücüijk alles in het werk weid gesteld, om de slachtoffers ie hulp te komen, kouden slechts 3 mijnwerkers levend geborgen worden. L)c 15 anderen vonden den dood ioe oorzaak vari de explosie is niet bekend. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. Rotterdam, 21 November. Ter veemarkt ware heden aangevoerd 193 paarden, 5 veulens, 2748 vette en ma gere runderen, 790 nuchtere kalveren, o22 vette en graskalveren, 297 schapen of lammeren, 5 varkens, 83 biggen en 18 hokken ol geiten. Prijzen per kilo: 5558 et., 4852 ct. en 3030 et.; vette ossen 5052 ct., 4040 ct. en 3430 ct.; stieren 44 48 ct., 4044 ct. en 3430 ct.; vette kalveren 8595 ct., 7075 ct. en 45 55 ct.; schapen 38 ct., 35 ct. en 30 ct.; lammeren 41) et., 30 ct. en 32 ct. Scha pen 18, 14 en 8, lammeren 15, 13 en 8 per stuk. Prijzen per stuk van mager vee: nuchtere slachtkalveren 10, 8 en 0; nuchtere fokkalveren 14, 11 en 6; biggen 12, 10 en ƒ7; slaehtpaarden 130, 80 en 65; werkpaarden 150, 120 en 80; hitten 75, 00 en 40; veulens 80, 60 en 45; stieren 260, 190 en 130; kalfkoeien 260, 210 en 160; melkkoeien 250, 200 en 150, vaar zen ƒ130, ƒ110 en ƒ90; pinken 90, 70 en 45; graskalveren 60, 45 en ƒ30; biggen per week 1.20 en 1.10. ADVEKTENTlëN. Op groote Schoenfabriek wordt VOOR Ü5RECT EEN AANKOMEND R.K. Leeftijd 16-18 jaar. Brieven onder no. der ad vertentie aan het Bureau van dit blad. 51047 Lees a.s. ZATERDAG mijne advertentie, wantik geef wederom bij gelegen heid van St. Nicoiaas GROOTESTRAAT Hoekelnde 327. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder! Bij schoenen let men op KWALITEIT, maar bij Drukwerk is kwaliteit zeker een eerste vereischte, daar een cachet geeft aan elke zaak en goed drukwerk ook een goed artikel intro duceert. Bestelt dus uw drukwerk daar waar naast KWALITEITSWERK ook BILLIJK WERK geleverd wordt Bestelt uw drukwerk dus bij -rwmuimm JJMJCjra.-XIWnMUKw—BBUM— f w- w

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 8