Miiin, lanisiraltrs DIT BLAD. Duitscbland om zich te verdedigen, er nieis te doen valt, want de tijd, dat dergelijke dingen mogelijk waren, is voor Dij. Maar aanvaardt b raaklij*, het, zijn veingticid te zoeken in een overeeasicininiiig, verkregen in vrije en gelijke onderhandeling, dan is, Hitler Dcrcid. „a tout entendre, a tout couiprendre, a tout entrcpeiidre Uiutreut net heengaan van Duitsch- land uit Genè/c, verKiaarde Hitler, dat du een noodzakelijke daad was en dat hij daarmee den tuesiaud verhelderd meende te hebuen. Üuitschiand zal met meer naar Genève leiugkeeren. BINNENLAND. Groote knoeierijen bj de levering van rundvee aan hel rijk. De Crisis Rundvee Centrale heelt de levering van dracnug rundvee in de Zuid Lunourgïcne praaisen Valken burg en Öinaril plotseling stopgezel. Du houdt veroand met geOicKen groote knoeierijen. Het staal ad. vast, dat taliooze veehandelaren in het naburige België zeer minderwaardig drachiig vee met tientallen, zoo niet houderdtallen hebben opgekocht legen bespjueujk lage prijzen Deze beesten werden dan over de Nederlandsche grens gesmokkeld en worden in Ne- dcrland aangeboden bij de levering voor de regecring, waai bij het rijk dan veel hoogere prijzen beiaalt. De organisatie van dezen grooten sinok kcinaudei en knoeierijen zou ook naar andere steaen in Nederland zijn uitgebreid, o.a zou het vee in grooie vracniauio s ook naar s-Hertogeubosch worden vervoerd. Dok daar evenwel is men gewaar schuwd en overal worden maatrege len genomen om de knoeierijen den kop in te drukken. Invoering W.- Europeeschen tijd in den winter en Midden Eur. tijd in den zomer. De Tweede Kamer heeft de motie- Van der Waerden, waarin de re- geering verzocht wordt het tijdvraag- siuk te overwtgen en na te gaan ot een oplossing misschien kan worden gevonden door invoering van den West Europeeschen tijd in den winter en den Midden Europeeschen lijd in den zomer aangenomen met 46-29 stemmen. De Kroonprins van Zweden in ons land. Met den boottrein uit Vlis9ingen is gisteravond om 8 49 uur de Kroon prins van Zweden met klein gevolg aan het Centraal Station te Amsterdam aangekomen. De Kroonprins was gis terochtend met het s s. Meckelenburg vuu do S.oomvaarimaaischdppij Zee land uit Engeland vertrokken. De Kroonprins heelt zijn intrek genomen in het Amstelbotel. indien het weer gunstig is zal de hooge bezoeker zich morgen per K. L M. vliegtuig naar Stockholm begeven. In vijf' dagen naar Indië. Naar wij vernemen zal de F 20, het nieuwste vliegtuig dat in Decem ber probeeien zal in vijf dagen een poslvlucht naar Indië te maken, bestuurd worden door Smirnoff en Soer. Het vertrek is bepaald op 18 December. De postvliegtuigen zijn tusschen Kerstmis en Nieuwjaar steens zwaar met post geladen en bet is daarom, dat de K. L. M. besloten beeft de F. 20 de extra-postvlucht te laten maken en daarmede tevens te trach ten, bet groote traject Ned.-Indië in slechts vijf dagen te volbrengen. Er zal naluuilijk meer vlieguren per dag .wordeu gevlogen, maar de ma chine is veel sneller dan de andere vliegtuigen. Men moet er bovendien rekening mee houden, dat de F. 20 in den slecbtsten tijd van bet jaar vliegt, maar ook deze omstandighe den in aanmerking genomen, neemt men aan, dat bet toestel een record vlucht zal kunnen maken. Strengere orde in Tweede Kamer. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp van de heeren Aalberse c s, ingediend tot wijziging van het regie ment van orde voor de Kamer. Naar de meening der voorstellers bevat dat reglement een ernstige leemte, doordat verwijdering van een lid slechts kan plaats hebben, nadat de Kamer daartoe heeft besloten. De voorgestelde nieuwe bepalingen beoogen in de eerste plaats daarin tc voorzien. Voorts willen de voorstellers doen vervallen de bepaling, dat de voorzitter een lid, dat beleedtgende uidrukkingen bezigt of de orde verstoort, eerst tot de orde moet roepen. Het op eenig erlei wijze blijk geven van instemming met onwettige handelingen zou reeds een voldoenden grond moeten vormen voor het ontnemen van het woord. RECHTZAKEN. kunnen dragen. En wij kunnen de verordening van Waspik niet veranderen, zeide de president, daarom zullen wij u moeten veroordeelen wegens de over treding waar bet bier over gaat. Eisch bevestiging van bel vonnis f 1U boete. C. A. L. tuinder te Waspik, ge heel alsvoor. Ook hij kon niet be talen en de burgemeester van Waspik bad gezegd te weten, dat Me tuinder geen centen bad voor de waterlei ding. Dan moet je den burgemeester maar vragen de boete voor je te president, aan betalen l adviseerde de maar wij hebben ons te lioutlen aai de wet. Eisch bevestiging van het vonnis. HET KIND AT BIJNA NIETEN HOESTTE MAAR DüUK. .Ons kind kreeg hevige aanvallen van slijmhoest. Het kind werd hoe langer hoe zwakker, at bijna niets en hoestte maar door. Hel had het zoo benauwd, dat wij vaak dachten dat hij in een hoestbui zou blijven. Geen enkel geneesmiddel hielp hem, totdat wij op het gelukkige idee kwamen eens Abdijsiroop te prubeeren. Na één flesch kwam er veel slijm los. hetgeen gro te verlichting gaf en na 3 flesschen Abdijsiroop was onze lieve kleine weer gezond*. Zoo schreef ons mevr F. v. L., wier origineele hrief voor ieder ter inzage ligt. Als Uw lieve kleine kinkhoest heeft, kunt Ge met Abdijsiroop de angst- aanjagende benauwdheden verminde ren. de slijmoplosstng vermeerderen en de ademhaling vergemakkelijken Daarmede bestrijdt Ge en vooikomtGe hel hijgen en het afmattende hoesten zult Ge zien verminderen en ophou den. Dank zij haar bijzondere samen stelling uit kruidenexiracten heeft Akker's Abdijsiroop een buitengewoon geneeskrachtige werking bij aandoe ningen der ademhalingsorganen, zooals Hoest, Bronchitis, Asihma, Slijm- en Kinkhoest. Thans per flescli f 1. 1 1 50 en f2 75 Abdijsiroop-bonbons gestolde" Abdijsiroop) voor buitens huis 35 cent en 60 cent per doos. De waterleiding in Waspik. Wegens overtreding der Bouw verordening te Waspik was M. J. J de Z. 02 jaar, landbouwer te Was pik, door den Kantonrechter te Waalwijk veroordeeld tot f 10 boete Het geval betreft het verzuim van verdachte niet aan te sluiten bij de waterleiding. Verdachte beweerde de kosten van de waterleiding niet te Het bouwen van een voor rekening van A. van DRUNEN. woonhuis Oers is opgedragen aan L. van Oers alhier. Op de uitvoering van a.s. Zon dag door de harmonie «De Volhar ding» zal optreden bet duo Henry en Willy van Noort uit Amsterdam met een keurig repertoire. Woensdagmiddag arriveerde per auto St. Nicolaas met Zwarte Piet in ons dorp, hetwelk veel be langstelling trok. In den Tafï-winkel werden aan de kinderen verschillen de lekkernijen uitgereikt, wat zeer in den smaak viel. DRUNEN. De viering van het Ceciliafeest door ons parochiaal Zangkoor droeg dit jaar 'n bizonder karakter. Want na vele jaren feest gevierd te hebben in de Congregatie zaal bad dit nu weer plaats in calé Vissers, zooals vroeger. Bovendien waren er 2 zilveren jubilarissen onder de leden n.l. de heeren J. lJpelaar, de bekende helden-tenor en W. Kogels. De voorzitter de beer M. van Halder feliciteerde de jubilarissen met dit gedenkwaardig feest. Spreker hoopte dat zij nog een reeks van jaren met dezelfde toewijding, Gods lof zouden blijven verkondigen en dat bet bun gegeten mocht zijn, ook hun gouden feest als werkend lid te vieren. Vervolgens werd door allen een heildronk gewijd aan de feestelingen waarna een feestzang werd aange heven. De feestvierende heeren dankten den voorzitter voor zijn waardeeren- de woorden en de medeleden voor de gebrachte ovatie. De voorzitter verwelkomde ver volgens de drie nieuwe leden, van wie hij de beste verwachting koesterde voor den bloei van bet kerkkoor. Het feestmaal werd alle eer aan gedaan waarvoor de hospita een woord van dank in ontvangst mocht nemen. De feeststemming bleef er in van het begin tot het einde, zoodat dit feest in aangename ber innering zal blijven. Woensdagavond werd te Elshout in de Congregatiezaal de eerste biljartwedstrijd gespeeld tus schen B.J.C. uit Drunen en E.B.C. aldaar. De uitslag is als volgt B.J.C. E.rt.C. C. Koks 100 A. Merks 37 C. Vesters 100 M. Klerks 69 H. Brok 98 Th.v.d. Besselaar 100 H. Verhoeven 100 C. Pulles 94 Th. v.d. Wiel H. Tausch Wegens het laate uur kon de partij tusschen Th. v. d. Wiel en H. Tausch niet meer gespeeld wor den. ELSHOUT. Ter gelegenheid van het gouden feest van vier leden van het Zangkoor was de kerk smaakvol versierd. Om 7 uur werd een H. Mis voor de leden opgedragen met alge- meene H. Communie. Om 9'/3 uur werden de jubilarissen met bun echtgenooten afgehaald en kwamen allen bij v. d. Lee bijeen, vanwaar men weer naar de kerk trok, waar om 10 uur door Pastoor Willems een sobmneele H. Mis gecelebreerd werd. Na het Evangelie hield de ZeerEerw. heer Pastoor een feest rede, waarin hij de verbeven taak der koorzangers schetste. Na de H. Mis werd een foto genomen, terwijl een feestcantate van C. J. Klijn werd uitgevoerd. Vervolgens ging men naar de feestzaal bij H. v. Hoorn, waar de beer Jos. Klijn, directeur van bet Zangkoor een schitterende feestrede hield. Als souvenir bood spr. beide jubilarissen een fauteuil aan, waarop een lang zullen zij leven volgde. Pastoor Willems bracht nogmaals een woord van hulde, vooral ook tot de echtgenooten van de jubila rissen. De heer H. Timmermans bracht, zeer onder den indruk, na mens alle jubilarissen een woord van dank aan den ZeerEerw. beer Pas toor en aan den directeur en leuen. Hij dankte ook de familie v. Hoorn voor het schitterend feestmaal en gaf tot slot nog een zangnummer ten beste. Ook wij wenschen de jubilarissen nog enkele jaren van ijverige plichts vervulling en daarna een welver diende rust. NIEUWKU1JK. Woensdag vierde het parochiaal Zangkoor in café de Bont baar jaarlijksch Ceciliafeest. Door den secretaris, den beer W. de Bont werd des avonds verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Door den ZeerEerw. heer Pastoor werd bet woord gevoerd tot de zangers. Veel succes bad de onderling georganiseerde biljart wedstrijd waaraan mooie prijzen waren verbonden. Deze wedstrijd was zoodanig in elkaar gezet, dat per slot de slechtste speler zoo goed als de beste een prijs won. De avond werd verder onder een genoeglijk samenzijn met zang, voordracht enz. doorgebracht. Voor de versterking van den inwendigen mensch was door de keuken van café de Bont zooals gewoonlijk op uitstekende wijze gezorgd. Op Zondag 26 Nov. a.s. zal in het Bondsgebouw door het Jongens patronaat »St. Jan« een uitvoering worden gegeven. Dit is de eerste uitvoering die deze vereeniging geeft sinds hare oprichting met eigen krachten. Het program, dat aan elk wat wils biedt, vermeldt bovendien ook nog enkele gymnas tische oefeningen. Er staat voor velen dus wederom een genotvollen avond te wachte^ In bet café Gerards alhier werd een nieuwe biljhrlclub opgericht genaamd »Onzenoord«. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 26 Nov. 1933. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur lees- dienst, n.m. 2 uur Ds. Guittart van Raamsdonksveer. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. J. C. Hagen. De afdeeling Sprang van het Ned.Werkl. Verbond «Patrimonium» hoopt a.s. Dinsdag haar zilveren jubileum te herdenken. Des avonds wordt in de zaal van den Chr. Volkshond een herdenkings-samen- komst gehouden met medewerking van den heer J. L. Feijten te Utrecht, Declamator. Ds. J. C. Hagen zal een opwekkend woord spreken, terwijl tevens het woord zal worden ge voerd door vertegenwoordigers van Verbond en Gewestelijk Organisatie. Afgevaardigden van verschillende corporaties en plaatselijke vereeni- gmgen zijn uitgenoodigd. Het be stuur heeft een feestgids samenge steld waarin naast een voorwoord van den voorzitter, bijdragen zijn opgenomen van den WelEerw. Heer Ds. P. v. Toorn van Rotterdam, eere-voorzitter der afdeeling en van den secr. en 2en voorzitter. Verder zijn hierin afgedrukt het programma voor de herdenkingssamenkomst, alsmede een aantal te zingen verzen. Het belooft alzoo een waardige herdenking van het 25-jarig bestaan der afdeeling te worden, mede door de goede voorbereidende maatrege len der feestcommissie. VRI.IH.CAPELLE. Naar men ons mededeelt zal het fanfarecorps »Sirena» alhier in de volgende maand in het café van den heer J. Treffers aan het Bruggetje haar eerste win- teruitvoeringgeven. De muzieknum- 's Morgens half tien leesdienst. - Dinsdavond vierde de vrouwen. Bij besluit van den voorzitter vereeniging haar eerste Jaarfeest van het Centraal Stembureau is in Behalve de verslagen van Secretaresse de bestaande vacature tot lid van j en Penningmeesieresse, kregen de den Raad der gemeente Sprang- Capelle benoemd verklaard de heer G. A. S. de Bas. Tot assistent bij de Coöp. Stoomzuivelfabriek »De Toekomst« alhier is benoemd de heer H. E. Verlaren te Morra Lioessens (Fr.). Het glas-, behang- en verfwerk van een viertal Middenstandswonin gen te Waalwijk is na gehouden aanbesteding door den aannemer, den heer Spuybroek te Raamsdonk, opgedragen aan Gebr. v. d. Waals alhier, als zijnde de laagste in schrijvers. i/ Aan het door de Harmonie «Woensels Muziekcorps« te Eind hoven georganiseerd internationaal Concours voor solo's, duo's en quartetten zullen van ons Muziek gezelschap Kunst na Arbeid» op Zaterdag 2 Dec. a.s. de volgende solisten deelnemen L. Rosenbrand en P. Christ in de 3e afd.; W. v. Zeist en A. H. Spie lings in de 2e afd.; P. Molcgraafin de le afd. en P. Spuybroek in de afd. Uitmuntendheid, alsmede het duo A. H. SpielingsP. Spuybroek in de le afd. De pianobegeleiding van deze solisten en van het duo zal berusten bij onzen dorpsgenoot, den pianist Adr. v. d. Linde. \S A.s. Zondag des nam. half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te treden Ds. v. d. Roest uit 's Gravenmoer, 's Morgens half tien leesdienst. i/ J.l. Woensdagmorgen brandde door onbekende oorzaak een hooi schelf van den landbouwer C. d. R. in de Nieuwstraat af. Door het lltnk optreden van de omwonenden werd voorkomen, dat de brand zich uit breidde en dat een kind van P. S. in de vlammen omkwam. Hel 2e elftal der voetbalver- eeniging »Capelle« speelt a.s. Zon dagmiddag op eigen terrein voorde le klasse B.V.B. tegen D.E.V.0.2 uit 's Hertogenbosch. f WASPIK. Gisteren werd aanbe steed het verbouwen van het café van den heer Chr. van Dongen. Le inschrijvingen luiden als volgt: Massa. A. A. de Graauw f 531. L. Filters f 529.— P. de Graauw f 549. J. C. de Ru ij ter f 498. A. J. Mutsaers f 495. Jac. van den Broek f 477.— V erf werk": Th. Hamers f 100 Gebr. van Gerwen f 74. C. Roovers Wzn. f 68.— Gegund aan de laagste inschrijvers. Zondag a.s. zal in het hotel van lersel een uitvoering worden gegeven door de Tooneelvereeniging »H. O. R. A.» uit Roosendaal, waarbij zal worden opgevoerd het tooneel- spel in vier bedrijven »'t verleden spreekt.» RAAMSDONKSVEER. Op Dinsdag 28 November as. zal in het gebouw van Chr. belangen »Retoboth« aan de Julianalaan de film «Barmhartig- heid« worden vertoond, benevens een extra nummer de huldiging van H.M. in het Stadion te Amsterdam. Voor de volwassenen om7'/2uuren voor de kinderen om 41 /2 uur. De opbrengst komt ten bate van den arbeid der ver. »hut Hoogeland« en hare kolonies. Herhaaldelijk komen op het politiebureau klaebten binnen wegens baldadigheid en het voetballen op straat door de jeugd. De gemeente politie heeft Woensdag proces-verbaal opgemaakt tegen een persoon uit deze gemeente, die zich hieraan schuldig had gemaakt. mers zullen afgewisseld worden door voordrachten. Bij hef Hoofd der O. L. School den heer W. de Roon, wer den gisternacht uit een buitenkooi verschillende konijnen ontvreemd. De vermoedelijke dader is een hond. Woensdagmorgen brak brand uit in een hooimijt van C. de R. in de Nieuwstraat, daar er nog al spoe dig heel wat publiek op de been was, was het brandje spoedig ge- bluscht en wist men zoodoende erger te voorkomen. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Zondag 26 Nov. op te treden Ds. P. K. Keiser. GAPELLE.- Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des nam. 2 uur op te treden Ds. Mulhnickel uit Waalwijk. Naar we reeds eerder meldden zal St. Nicolaas as. Zondag onze gemeente met een bezoek vereeren. We ontvingen bericht dat St. Nico laas met zijn gevolg de volgende route door het Veer zal nemen. Het uur van aankomst is bepaald om 12 uur 's middags op het Heereplein. Van daaruit zal de volgende route worden genomen, naar Sandoel, dan terug door de Koningsstraat, Wil- helminalaan, Prins Hendrikstraat, Keizersdijk, Hoofdstraat naar Heere plein. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal Ds. Guittart des voormiddags om half tien optreden, in de Dorpsche Herv Kerk; des middag9 wegens vacaturebeurt te Sprang geen dienst. Door de Afdeeling van hef Bijbelgenootschap werd alhier f35 ontvangen van haar leden. De Vereeniging tot stichting en instandhouding van een Protest. Ver. Lokaal, koos Ds. Guittart tot Eere-Voorzitter. Z Eerw. lief zich deze verkiezing welgevallen. De R. K Tooneelvereenging Kunst na Arbeid" geeft Zondag en Maandagavond haar eerste winter- uitvoering De mannenvereeniging onder leiding van Ds Guittart mag zich in een gestadigen vooruitgang ver- beugen. Begon ze met 11 leden, nu reeds telt ze er twintig. vergaderden heel wat te genieten van zang. voordrachten en samenspraken. Het tableau voorstellende de Rot9 der Eeuwen viel bijzonder mooi uit. Ruim 150 personen waren aanwezig. RAAMSDONK. De lichtingen 1929 en 1U30 zullen in het jaar 1934 voor herhalingsoefeningen op moeten komen. GEERTRUIDENBERG. Onze stadgenoot, P. Vermeeicn, die eeltige weken geleden zoodanig van zijn fiets kwam te vallen dat hij een hersen schudding opliep, is Woensdagmiddag ten gevolge van dit ongeval in het R.K. Ziekenhuis alhier overleden. Dinsdag j I. des avonds acht uur werd door de gymnasiiekvereemging Entre Nous een gymnastiekdemonstra. tie gegeven in de groote zaal van hotel Central. De verschillende gymnasti sche oefeningen vielen zei-r in den smaak van het talrijk aanwezig publiek, zoodat Entre Nous verzekerd kan zijn dat zij de aanwezigen een genotvollen avond heelt verschaft. Het geheel werd Oesloten met een gezellig bal, waaraan medewerking verleende het bekende Jaszorkesi, onder leiding van den heer van Bekhoven uit Oosterhout. Zaterdag en Zondag a s. beide avonden om acht uur zal door de R.K. Tooneelvereeniging St. Joseph, onder-afdeehng van de R.K. Werk- liedenvereenigtng een uitvoering wor den gegeven in het r.k. parochiehuis. Opgevoerd wordt het tooneelspel in drie bedrijven Hellas terwijl het blijspel in een bedrijf Het Elfde Gebod het geheel zal besluiten. Door B. en W is aan de r.k. middenstands vereeniging vergunning verleend tot het houden van een loterij, waarvan de opbrengst komt ten bate van het nationaal crisis comité afdee ling Geertruidenberg. v/ Gedurende het tijdvak 25 Nov. tot en met 5 December a s., mogen alle winkels in deze gemeente tol 10 uur des namiddags geopend zijn, zoodat de bepalingen der winkelsluitingswet, wat betrelt de sluiting om acht uur op deze dagen niet van toepassing zijn. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m 9,30 en des nm. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Ent uit Aalst. Vanwege de gemeente zijn aan de Spoorstraat een aantal zilverlinden geplaatst. Ook op den vluchtheuvel in de Koestraat zijn een aantal dezer linden geplaatst, heigeen hel stadsas- pect wel is ten goede gekomen. De werkzaamheden aan de Veen- straat zijn thans geheel beëindigd De geheele straat is van nieuwe klinkers voorzien, terwijl rioleering is aange bracht. Dit werk is uitgevoerd onder toezicht van de Ned. Heide Mij. Het geheel is keurig opgeknapt, zoodat opzichter Nertngs wederom heelt laten zien dat hij kijk op de zaak heeft. Was Geertruidenberg enkele jaren geleden berucht om zijn slechte straten, thans kan hierover het tegendeel worden gezegd, en kan onze gemeente bogen op straten, die den toets van vergelijking met andere gemeenten glansrijk kan doorstaan. HANK. Dezer dagen lag bij een landbouwer H. v. d. Slelt, des mor gens een beste melkkoe dood in den stal. Ook bij den landbouwer G. v. Delft was d«t het geval. Beide ka davers zijn na afkeuring van den keurmeester begraven. Voor genoemde landbouwers een heele schadepost. Door den landbouwer H. v. H. alhier, is aangifte bij de plaatselijke politie gedaan, dat hij een 11 /2jarig kalf vermist dat hier in den polder .»Nieuw Boerenverdriet» is ge loopen. Of hier van diefstal of \an wegloopen spraken is wordt door de politie onderzocht. Ten bate van de Christelijke Meisjes- en Knapen vereeniging alhier is op 16, 17, 18 en 22 Nov. een fancyfair gehouden in de school aan »De Krimp» alhier. Dit fancy- fair, kan als buitengewoon geslaagd worden beschouwd, daar het zeer druk is geweest en goede zaken zijn gemaakt. Daarbij is het er heel prettig en gezellig toegegaan, zonder den minsten wanklank. Het geheel, waaraan verbonden was een loterij, heeft circa f 1000 opgebracht. Dezer dagen is de oudste in woonster alhier, de wed. v. d. Rluijm 94 jaar oud geworden. Hare gezond heid is den laatsten lijd minder goed. Wenscht gil volledig ingelicht over gebeurtenissen, vergade ringen, uitvoeringen, ver- koopingen, verpachtingen ln Uwe en omlig gen d e gemeenten ABONNEERT U DAN OP

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 11