Ranbesieding. ink oerkoraen: J. ELEKAN, „DeEciio uan liet Zuiden DE SCHO m lil Til a J. V. d. LINDEN morden aanbesteed Notaris A. SCHAAP LilT 1L OWB ADVERTENTIES IEMAND MOOIE MODELLEN. VERLAAGDE PRIJZEN. „KERKKLOKJE" IJl staat in het midden der beweging, RUWE HU/D R.K. Gediplomeerd Kraamverzorgster keisik zijn verminderd. II BUITENLAND. Nieuwe troebelen in Spanje, In Spanje is Zondagnacht een nieuwe opstand uitgebroken, die dooi de anarchisten en syndycalisten was voorbereid. Vooral in Andalusië en in Catalonië is het tot ernstige bot singen gekomen. Wij laten bier slechts enkele dei- talrijke wandaden der rebellen volgen. Te Madrid, waar tot nu toe mets was voorgevallen, zijn elf bommen ontploft. Hel mag geen wonder heeten, dat persoonlijke ongelakken niet hebben plaats gevonden. De materieele schade daarentegen is aanzienlijk. Te Barcelona hebben de schiet partijen in de voorsteden de geheelen nacht voortgeduurd. In de stad zelf zijn vier bommen ontploft. Twee personen zijn gedood en velen ge wond. Bovendien zijn de bakkers in staking gegaan. De militairen verzorgen de broodvoorziening. Op 15 K.M. afstand van Valencia is de expresstrein ValenciaSevilla tot ontsporing gebracht, doordat extremistische elementen een brug in de lucht hadden laten vliegen. De trein stortte in de diepte. Tot nu toe zijn 5 dooden, 11 ernstig- en 17 lichtgewonden geborgen. Te Grande hebben extremisten brand gesticht in zes kerken en kloosters, welke groolendeels in asch zijn gelegd. De watervoorziening is gestoord. Te Saragossa hebben de anarchis ten geprobeerd het gouvernements gebouw te bestormen. Zes personen zijn gedood. De troepen werden van de daken beschoten. De schiet partijen duren voort. Te Alfajar bij Valencia, zijn 14 syndicalisten om het leven gekomen, doordat bommen, welke verdeeld werden, te vroeg zijn ontploft. 400 bommen zijn in beslag genomen. Te Bilbao en Sevilla, waar het nog rustig is, zijn zeer scherpe voor zorgsmaatregelen getroffen. De be langrijkste punten in de stad zijn bezet'door militairen met machine geweren en pantserauto's. In het geheel zouden tot nu toe 40 dooden en gewonden te betreuren zijn. Venizelus President van Griekenland In politieke kringen te Athene wordt ernstig de mogelijkheid over wogen, om Venizelos candidaat te stellen voor het presidentschap van Griekenland. De ambtsperiode van den tegenwoordigen president Zaimis loopt op 6 Juni 1931 at. Hillerjeugd. Tusschen den leider van het arbeidsfront, dr. Ley en den jeugd leider van het Duitsche rijk, Baldur van Schirach, is een overeenkomst tot stand gekomen, volgens welke de Hitler-jeugd de eenige Duitsche jeugdbeweging is, die ook de jeugd van het arbeidsfront omvat. Het jeugdbureau van het arbeids front èn het jeugdbureau «Kracht door vreugde« zullen één instantie vormen onder leiding van 1- ranz Langer. Het arbeidsfront stelt het jeugd bureau de middelen en leerkrachten ter beschikking voor vakopleiding, terwijl de Hitler-jeugd haar leden die opleiding zal doen volgen. Een succes voor Chautemps. Zaterdagmiddag heeft de I- ransche Kamer met 403 tegen 63 stemmen de eerste alinea aangenomen van het financieele regeeringsontwerp, behelzende de korting op de ambte naarssalarissen. Door den premier Chautemps was de vertrouwens kwestie gesteld in een ferme en door een groot deel der Kamer toegejuichte rede. Revolveraanslag op den lerschen ex-premier. De politieke spanning in Ierland is gedurende het week-end door verscheidene sensationeele inciden ten tot een hoogtepunt opgevoerd. Op den parlementairen leider van de Iersche oppositie en vroegeren minister-president Cosgrave is Zon dagavond een revolveraanslag ge pleegd. De leider van de Vereenigde lerland- Partij en de Blauwhemden, Generaal O'Duffy, is Zondagavond door de vlucht naar Ulster aan arrestatie, welke De Valera bevolen had, ontkomen. GEMENGD NIEUWS. Gezin door kolendamp bedwelmd' Op de 2e étage pand 64 aan de van der Sluisstraat te Rotterdam woont het gezin v. d. Laar, bestaande uit den 27 jarigen man H. v.d. Laar, die broodbezorger is bij de firma v. d. Meer en Schoep, zijn 25 jarige echt. genoote en een tweejarig dochtertje. Zij bewonen twee van de uit drie kamers bestaande étage, namelijk een voorkamer en een russchenkamer, in welke laatste vertrek zij slapen. Vanochtend verscheen v. d. Laar niet op den gezetten tijd hall negen op zijn werk en men stuur- de daarom een anderen broodbezor ger uit om hem te vervangen. Deze laatste, belde te ongeveer half 10 bij v.d. Laar aan, maar kreeg geen antwoord. Daar hem dit verdacht voorkwam begaf hij zich naar den politiepost aan den Scbieweg, waar hij den dienstdoenden inspecteur van het geval in kennis stelde. Deze begaf zich onmiddellijk met twee agenten naar de v.d. Sluisstraat en verschafte zich toegang tot de woning van v d. Laar. In de tusschenkamer gekomen vond men man en vrouw bewusteloos te bed liggen. Hun dochtertje was nog wel bij kennis maar was ook niet leelemaal in orde. Toen de politiemannen de verbin dingsdeur naar de voorkamer open den kwam hun een verstikkende wolk tegemoet. Het bleek dat het gas zich uit een brandende kachel had ont wikkeld en daar alles potdicht was, had het gas door spleten in de deur zich naar de tusschenkamer verspreid. Onmiddellijk hebben de politieman nen de vensters opengegooid en de G. G. D. gewaarschuwd, waarna zij op de slachtoffers kunstmatige adem haling hebben toegepast De man kwam het eerst bij kennis, de vrouw, die men al gedeeltelijk verstijfd had gevonden, wat later. Het geheele gezin is raar het ziekenhuis aan den Berg weg gebracht en daar opgenomen Alle drie de menschen maakten het vanmiddag redelijk wel. Vreeselijke dood in een mijnschacht. Een 30 jarige mijnwerker uit Lan- aken, is bij het uitvoeren van een reparatiewerk in een der schachten Charbonnages Limbourg Meuse, te Eisden, ten gevolge van het breken van een ketting waaraan hij hing, in den mijnput geploft. Het liik werd vreeselijk verminkt op den 720 meter diepen bodem der schacht terugge- vonden. Ondeugdelijke levensmiddelen De overheid zorgt er voor, dat de winkeliers slechts deugdelijke eetwaren kunnen ver- koopen, doch hoe staat het ermee wanneer U ze gebruikt? Wanneer U muizen hebt kan in één nacht Uw voedsel vies en bedorven worden. Maak nu direct een eind aan de*e bron van schade en ergernis door Rcdebt te gebruiken op de voorgeschreven m nier. De Heer A. te K. ondervond in zijn schuur veel last van muizen, die hij met allerlei middelen trachtte te verdelgen. Tensloue probeerde hij Rodent en na twee dagen schreef hij ons met slechts één doosje 113 muizen gedood te hebben. Koop nog heden een enkele doos k 50 ct. of een dubbele doos k 90 ct. en morgen zult U van muis en rat bevrijd zijn. Imp.: Firma B. Meiaders na, Dea Haag, A 43 (Reeds in een gedeelte van onze vorige* oplaag opgenomen). VERVÓLG PROVINCIAAL NIEUWS. Urand te v.m. Baardwijk. Gisteren in den vooravond is de brandweer gealarmeerd voor een brand aan het Laageinde te v.m. Baardwijk. Ongeveer vijf uur was deze ontstaan in een met riet bedekte woning, eigendom van den heer Jos. Loeff en bewoond door de familie P. Leijtens. De brandweer was zeer spoedig aanwezig en bestreed het vuur met een slang op de waterleiding. Ook de motorspuit was spoedig gear riveerd, doch deze behoefde geen dienst te doen, daar spoedig bleek dat van het huisje toch niets meer te behouden was, terwijl er, dank zij de gunstige windrichting geen gevaar voor overslaan naar andere perceelen bestond. De brandweer, die onder leiding stond van brandmeester Hendriks, was het vuur spoedig meester. Van de woning bleef echter zoogoed als niets meer over. De bewoners zijn er in geslaagd nog eenig huisraad uit de brandende woning te halen. Eenige vaten petroleum, de bewoner is petroleum- handelaar, die naast het huis lagen konden nog bijtijds worden weg gerold. Naar wij vernemen was van het verbrande niets verzekerd. Voor den eigenaar van het huis dus een een leelijke schadepost en voor het gezin Leijtens, dat zijn huisraad groolendeels, benevens alle kleeren in de vlammen zag opgaan, een ware ramp. Naar de oorzaak van den brand kan men slechts gissen. Vermoede lijk is een vonk uit den schoorsteen op het rieten dak terecht gekomen, waardoor dit ontvlamd is. Donderdag ontstond een begin van brand in de schoenfabriek dei firma v. S. alhier. Een verstikkende rook vulde reeds de fabriek en sloeg naar buiten, wat door een passee- rend werkman werd opgemerkt. Men snelde naar binnen en gelukkig kon men den vuurhaard spoedig ont dekken, n.l. een kist met smeulende snippers, die alstoen verwijderd kon worden en daarmee het dreigende gevaar voorkomen. GETROUWD: J. v. d. HIL - en G. N. KNAAP. die, mede namens wederzijdsche ouders, hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun i huwelijk ondervonden. Willemstad, 5 Dec. 1933. 1 Hiermede zeggen wij hartelijk dank voor de belangstelling bij de geboorte van onze zoon CHRIST. JAC. MAAS. E. MAAS-WIJSBEEK. Waalwijk, December 1933. beveelt zich aan voor verpleging. Grootestr. 56 a, Waalwijk. Op Maandag 18 December ten 6 uur n.m. in café TALEN Haven 's-Gravenmoer zal publiek in perceelen en in massa: Het verbouwen van een werkplaats tot een dubbel woonhuis aan de haven te 's-Graven moer voor rekening van den heer C. MOUTHAAN aldaar. Bestek en teekening a f2.50 per ex. Restitutie fl.50 bij in levering op den dag der be steding en ter inzage in genoemd café. AanwijzingDonderdag 14 December des n.m. 2 uur. Architect C. P. SCHELLEKENS Kardinaal van Rossum- straat 43 DONGEN. Telefoon 140. te Waalwijk, zal bij inzet op Donderdag 21 December 1933 en bij toeslag op Donderdag 4 Januari 1934, telkens om 7 uur des avonds ten koffiehuize van M. LANK HAAR te Baby- loriiënbroek KOOP 1. Weiland te Meeuwen Sectie B no. 197, groot 1,35,00 H. A. KOOP 2. Weiland te Eethen, Sectie B nos. 5 en 6, groot I,39,95 H. A. Toebehoorende aan W. Vos te 's-Gravenhage. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. 51121 Notaris gearresteerd. 'n Notaris te Oohgensplaat is iD arrest gesteld door den officier van justitie te Rotterdam, verdacht var. fraude. Op 1 December was genoemde notaris naar Rotterdam vertrokken om den officier van justitie van zijn fraude in kennis te stellen. Onmiddellijk daarna is de arrestatie geschied. Een en ander is than9 bekend geworden omdat de notaris bij zijn vertrek had gezegd, dat hij voor enkele dagen op reis moest, Omtrent den aard en den omvang van de verduistering 19 nog niets, bekend, doch van betrouwbare zijde vernamen wij, dat het verduisterde bedrag zeer aanzienlijk moet zijn Her was bekend, dat door het notariaat vele zaken werden afgedaan, die een andere notaris niet wenschtt af te doen. De doodslag te Vreeswijk. In aansluiting op het bericht, be treffende een vechtpartij met doode lijken afloop, meldt men uit Vrees wijk, dat de verd. v. H. een volledige bekentenis heeft afgelegd. Hij heeti van S. met een vijl gestoken, doch verklaarde uit noodweer te hebben gehandeld, v. H. is uit de voorloo pige hechtenis ontslagen. Haar kind naalden laten slikken De politie te Bergen (N.-H.) heeft een 23-jarige ongehuwde Duitsche dienstbode gearresteerd, die er van wordt verdacht, haar kindje van tien maanden oud, koperschilfers van keielpoets-lappen en eenige naalden te hebben ingegeven, De dienstbode, die bij een familie te Bergen in betrekking was, zou haar dochtertje, dat bij een familie te Alkmaar tegen een maandelijksche vergoeding was uitbesteed, op een Zondag toen zij vrij had, hebben afgehaald om te gaan wandelen, Tijdens deze wandeling zou zij de kleine koperschilfers hebben gegeven Het kindje was sedertdien lastig en schreide veel. Voor korten tijd was de moeder wederom haar kindje komen opzoeken. Toen zij een tijdje mei de kleine alleen was, heelt zij haar een banaan gevoerd. Eenige dagen later werden in de ontlasting stukken van naalden aangetroffen. Hierdoor werd het vermoeden dal er iets gebeurd was dat niet in orde was, bevestigd. Een uitgebreid onderzoek werd ingesteld, hetgeen tot de arrestatie van de jeugdige moeder leidde. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. -8 December 1933. Geboren: Jacoba Ha. Ala. dv C. J. van Hilst-van Vuuren. Gerardus A. C. M. zv C. J. Muslert-Cioin. Cornells P. W. zv \V. C. van Raak-van Bcntem. Elisabeth Ca. dv W. C. -van Raak-van Bentem. Cornelia Aa. Ja. Ma. dv A. H. van Kuik- de Hart. Maria Ca. dv A. A. Pullens- Kampen. Josephinu Ma. dv F. C. Ber- kclmans-Muyris. Anna Ma. Tba. dv A. C. lvrol-Fitters. Hendrika Tha. dv M. Maas-Remie. Overleden: Ma. Pa. Bruunnijn, 3 weken. Ma. E. Ca. Richter, wed. van G. C. H. Holtgrefe (38 jaar. Huwelijks-aangiften C. G. M. Verwiel, 28 jaar, te Helmond en La. Ma. Ca. Schohaus, 25 jaar te Waal wijk. J. A. van der Heijden, 30 jaar en Ila. Ma. Dekkers, 26 jaar, beiden te Waal wijk. Gehuwd: Geene. Ingekomen J. G. Jansen en echtg. van Zutphen. J. Meulman en gezin van Sprang-Capelle. A. J. van de Griendt, van Tilburg. P. A. Zwaans en echtg. van Loon op Zand. Ga. van Leeuwen, van Tilburg. Ga. Aa. Pelders, echtg. van J. van den Hoek, van Drunen. Vertrokken: Fa. Wa. Kamp naar Den Haag. Ha. van Gorkum naar Loon op Zand. Ja. Aa. Timmermans naai Eindhoven. M. H. ten Hove naar Nieuw-Vosmeer. J- W. Genuït cn gezin naar Sprang-Capelle. G. A. van Willigenburg naar Zwoller karspel. Aa. Ma. Boot naar Zevenber gen. Ja. Ga. Boot naar Tilburg. An. Aa. Timmermans naar Eindhoven. Rechtskundig adviseur TE "s-BOSCH, Havenstraat 5 (nabij het Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden. INVULLEN beschrijvingsbil- jetten. Opmaken van BEZWAAR SCHRIFTEN wegens te hoogen aanslag enz. enz. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder! aie ecu ubvoiuuï volledige reclame wil hetKC" voor plaats en V'tzV., plaatse zijne advertenties in Onze keuze in Visitekaartjes is aanzienlijk uitgebreid, terwijl de prijZGIl asniflGf" Vraagt Monsterboeken met letterproef. Ze zijn behalve rechtstreeks aan ons kantoor o.m. te bestellen bij de navolgende adressen, die monsterboeken ter inzage hebben J. EIKENBROEK, St. Antoniusstr., Waalwijk H. SCHOUTEN, v.m. Besoijen. J. GENUïT, Sprang. H. GOUDA, Vrijhoeve-Capelle. H. SCHULLER, 's-Grev.-Capelle. A. VAN VELTHOVEN, Waspik. J. VAN ESCH, Drunen. M. HERMANS, Vlijmen. Waalwljksche en Courant, en het Langsiraatscha voor Kaatsheuvel, Loonopzand, Waalwijk en Waspik. Vollediger en beter reclame kan geen enkel b«ad bieden, men bereikt dan zoowat a!!e ittwoners dezer streek. WAALW1JKSCHB STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELEN. Offic. Orgaan van den Ned. Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoen- winkeliers vereenigingen en ziet z'n lezerskring elke week be duidend toenemen. HEEREN SCHOENEN LEDERFABRIKANTEN, houdt hiermede in uw eigen belang rekening en maakt reclame in „DE SCHOEN Schra/e Lippen Gesprongen Handen 0 99

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 4