I ECHO Vil IE? in „TITANEN DER LUCHT" R. D. B. -THEATER. So. 100- Woensdag 13 Dec. 1933. 56e jrg. TWEEDE BLAD. ZIJ, DIE ZICH MET INGANG VAN. 1 JANUARI OP DIT BLAD ABON NEREN, ONTVANGEN DE TOT jjIEN DATUM VERSCHIJNENDE U'MMMERS GRATIS. crwVINCIaaL NIEUWS. Waalwijk, 13 December 1933. REGLEMENT R. K. KIESVEREENIGING. III. (Slot). AFDEELING II. De verkiezing van leden voor den Gemeenteraad. Artikel 20. Minstens één maand vóór den datum der officieele candidaatsfcïlling zal docr een commissie van 3 leden uit liet he: tuur der kiesvereeniging, te benoe men door den Voorzitter, en waarvan de oudste in jaren voorzitter is, zitting gehouden worden voor het in ont vangst nemen van candidatenlijsten. De dag. het uur en de plaats wordt den leden minstens acht dagen van tevo ren bekend gemaakt. Candidatenlijsten worden door het bestuur beschikbaar gesteld, eveneens de formulieren waarop de candidaten de betreffende verklaringen moeten [eekenen. Elke candidatenlijst moet door min stens 15 kiezers geteekend worden, en begeleid zijn van een verklaring van de rsndidaten, dat zij de candidatuur aan vaarden. Voorts moeten de candidaten een verklaring teekenen, dat zij te al len tijde een opengevallen plaats in den gemeenteraad zullen bezetten. Iedere candidaat is verder verplicht te bevestigen, dat hij niet voor voor keurstemmen zal ijveren of doen ijve ren. De voorloopige groslijst zal daarna door liet bestuur worden vastgesteld door loting. Blijkt het. aantal der be hoorlijk gestelde candidaten minder te zijn dan 20, dan kunnen de ontbreken de door het bestuur aan de lijst worden toegevoegd. Aan de stemming voor de groslijst iunnen alleen zij deelnemen, die op 1 Januari van het verkiezingsjaar lid der R. K. Kiesvereeniging waren. Op een Zondag, minstens drie dagen voorafgaande aan de wettelijke can- didaatstellig, kan ieder lid zijn stem uitbrengen op 0 candidaten, volgens het puntenstelsel. Dit puntenstelsel werkt als volgt: Dorr de leden worden 6 candidaten genummerd en wel van 1 tot en met 6. Xo. I geeft men hem, die men als eer ste geplaatst wil zien. tei^wul dit num mer voor 6 punten telt. .Die men als tweede geplaatst wil zien, geeft me.n Xo. 2. Dit nummer telt voor 5 punten, en zoo vervolgens tot en met No. 6, welk nummer voor 1 punt telt. Na afloop der stemming wordt het aantal punten, door iederen candidaat behaald, vastgesteld. De candidaat die het hoogste aantal punten, op zich heeft ver.eenigd, wordt als eerste op de officieele candidaten lijst geplaatst. De candidaat die op één na het hoogste aantal punten op zicli vereenigd heeft, wordt als tweede seplaatst, en zoo vervolgens. Bij gelijk aantal punten heslist het lot. De stemming in de kiesvereeniging kan op meer dan een plaats in de ge meente gehouden worden. De plaatsen worden door het bestuur aangewezen. Kik stembureau moet bestaan uit min stens drie personen, doon den Voorzit ter aan te wijzen, waarvan dc oudste in jaren voorzitter is. Dag, uur en plaats of plaatsen, waar de stemming zal plaats hebben, worden den leden minstens zes dagen tevoren bekend «"maakt. Direct na afloop der stemming wor den de stemmen opgenomen. Zoo dit bezwaarlijk is. worden de stembussen verzegeld en blijven onder berusting van den voorzitter van het stembureau. Wanneer tot stemopneming wordt overgegaan, worden de bussen ter plaatse waar het stembureau zittine heeft gehad, door dat bureau geopend en in-h.'t openbaar proces-verbaal der ytemming opgemaakt, waarna de bil- ytten verzegeld met begeleidend pro- es-verbaal naar het stembureau wor- hureau worden gebracht. Het stembureau der parochie St. Jan treedt op als hoofdstembureau. Het bestuur zorgt, dat de officieele candidatenlijst, behoorlijk ingevuld en onderteekend ter bevoegder plaatse wordt bezorgd op den vastgestelden tijd voor de officieele indiening. AFDEELING III. Studie- en Propagandaelubs. Artikel 21. In elke parochie der gemeente Waal wijk bestaat een R. K. Studie- en Pro pagandaclub. Artikel 22. Het doel dezer clubs is: a. het bevorderen van: 1. de principieele politieke ont wikkeling barer leden. 2. de voorlichting omtrent en de belangstelling in de actueele politieke vraagstukken, 3. de politieke propaganda; b. het in studie en behandeling ne men van de actueele politieke onder werpen c. het bevorderen van. een nauwer contact tusschen de katholieke kiezers in hun parochie; d. het houden van propaganda-ver- gaderingen; e. het werven van leden en aspi rant-leden voor de R. K. Kiesvereeni ging: f. bet bijhouden der ledenregisters; g. het innen der contributies; h. alles, wat door het bestuur der kiesvereeniging in overleg met de stu die- en pTopagandaclubs verder wen- schelijk wordt geacht in het belang van een krachtige afdeeling Waalwijk der R.K. Staatspartij. Artikel 23. Leden van de studie- en propagan- daclubs kunnen allen zijn, die lid of aspirant-lid van de R.K. Kiesvereeni ging zijn. Artikel 24. Vóór 1 Februari van ieder jaar wordt een algemeene vergadering ge houden van de leden der studie- en propagandaelubs. In dezo vergadering doet de secreta ris verslag over het laatst afgeloopen jaar. Dc penningmeester doet rekening en verantwoording. De voorzitter benoemt een commis sie van 2 leden om rekening en ver antwoording na ie zien. en zal na goed keuring de penningmeester voor zijn beheer gedechargeerd worden. Verder roept bet bestuur een alge meene vergadering der studie- en pro pagandaelubs bijeen, zoo dikwijls als het zulks noodig acht. Artikel 25. Het bestuur bestaat minstens uit 3 leden, n.I. een voorzitter, een secretaris en een penningmeester. De beide laatst genoemde functies kunnen naar ver- kiezig door één lid worden waargeno men. Het bestuur wordt voor één jaar door de algemeene vergadering der studie- en propagandaclub gekozen. Aftredende leden zijn terstond herkies baar. Artikel 26. De studie- en propagandaelubs zijn verplicht vóór 1 Maart een vergadering bijeen te roepen van de leden der R.K. Kiesvereeniging in hun parochie. Van elke vergadering der kiezers wordt kennis gegeven aan het bestuur der R.K. Kiesvereeniging, dat te allen tijde bevoegd is deze door een of meer dere zijner leden te doen bijwonen. ïn de in het eerste lid, bedoelde ver gadering heeft de verkiezing plaats van de bestuursleden der kiesvereeni ging. Bij het ontstaan eener vacature in, het bestuur der kiesvereeniging, kan binnen een maand door minstens 10 leden uit de betreffende parochie een candidaat uit hun parochie gesteld worden hij het bestuur der studie- en propagandaclub. Wanneer slechts één candidaat ge steld is, kan door het, bestuur der stu die- en propagandaclub een tweede candidaat gesteld worden. Wanneer geen candidaat gesteld is, kunnen door het bestuur der studie- en pronaganda- club één tot vier candidaten gesteld worden. De candidaten moeten worden vóór- gedragen vóór de vergadering, waarin de verkiezing plaats heeft. Artikel 27. De studie- en propagandaelubs kie zen, ten tijde door het reglement der betrokken Statenkieskringorganisatie aangewezen, in hunne jaarvergadering voor elk vol of gedeelte van het eerste 400-tal leden der kiesvereeniging in hun parochie, 'n afgevaardigde voor de kringvergadering der R.K. Statenkies kringorganisatie Heusden, waarbij het aantal leden wordt geacht te zijn het aantal, waarover het voorgaande jaar contributie aan de Statenkieskringor ganisatie is afgedragen. De overschie tende zetel of zetels in de Statenkies kringorganisatie worden door hel be stuur der kiesvereeniging toegewezen aan die parochie of parochies, welke na toepassing van het voorgaande het grootste ledenoverschot hebben. Voor eiken afgevaardigde wórdt een plaatsvervanger gekozen. De afgevaardigden en hunne plaats vervangers worden voor 4 jaren geko zen. Hunne namen moeten aan den Secretaris der betrokken Statenkies kringorganisatie worden opgegeven. De reis- en verblijfkosten van deze afgevaardigden voor het bijwonen der kringvergaderingen worden door dc studie- en propagandaelubs vergoed. Artikel 28. Ter dekking van eventueel door de studie- en propaganda-clubs te maken onkosten, ontvangen deze elk 10 uit de kas der kiesvereeniging en boven dien 5 van het totaal bedrag der geïnde contributie. Artikel 29. Stemmingen geschieden op dezelfde wijze ,als bepaald is in art. 12 van het reglement der R.K. Kiesvereeniging. AFDEELING IV. Kern. Artikel 30. Er bestaat in Waalwijk een kern, wiens taak en doel is omschreven in het Partijblad van 26 Augustus 1933. Het bestuur der kiesvereeniging is in dezen kern vertegenwoordigd door minstens 2 leden, eventueel bij gewone meerderheid van stemmen door het be stuur aan te wijzen. Zooveel mogelijk zal echter uit elke parochie een be» stuursjjd, der R.K. kiesvereeniging lid van den kern zijn. Deken van Riel. Hoewel onze hoogeerw. heer Deken zich den laatsten tijd weer goed voejde en zelfs iederen dag de H. Mis las in de kapel der eerw. Zusters, werd hij Zondagochtend omstreeks half twaalf door een hartzwakte over vallen, die zich zoo ernstig liet aan zien dat dr. L. het noodig oordeelde Zijn hoogeerw. direct te doen voor zien van de H.H. Sacramenten, het geen geschiedde door den zeereerw. heer Buijs, pastoor der parochie van O. L. Vrouw. Gelukkig herstelde de toestand van den zoo beminden lijder zich vrij spoedig, zoodat direct gevaar toen weer was geweken. De heler schap hield geleidelijk aan, zoodat wij kunnen zeggen dat de toestand nu naar omstandigheden goed is. Men zal begrijpen welk een indruk dit droeve nieuws op de parochianen maakte, toen wij dit bericht bekend maakten en zulks ook tijdens het H. Lof werd medegedeeld. Laat ons allen den zeer geliefden herder, den hoogeerw. Deken, ter hulpe komen door een vurig gebed tot God. Waalivijk-nnmmer van »Ons Neder land». Het Dagblad vau Noord Brabant te Breda schrijft Het maandblad .Ons Nederland' kwam met een November nummer uit, dat geheel aan Waal* ijk i9 gewijd Tal van rijk geïllustreerde artikelen geven een goed beeld van de be langrijke plaats, welke Waalwijk als centrum van de Langstraat inneemt Vooral 't inleidend artikel van der voorzitter van „Waalwijks Belang", den heer J. Timmermans Ph zn werpt daarop een helder licht. De heer Jan Tit-len zet uitvoerig uiteen, wat door „Waalwiiks Belang* voor Waalwijk als toeristisch centrum werd gedaan Burgemeester E C J Moonen wijst o.a. op een verandering, welke de laatste jaren in het gemeentebe. leid plaats greep, n 1 de zorg voor dc verfraaiing der gemeente Hiervan getuigen, naast aanleg van nieuwe straten en verbetering van bestaande, de stichting van enkele zeer beziens waardige kerkgebouwen enz last not least, van het monumentalen raadhuis met zijn ruime voorplein van architect Kropholler. De heer C J. A. v. Liempt behandelt Waalwijk als winkelcentrum en dra. G J. de Vrie9 bekijkt de plaats al9 onderwas centrum. Het belangrijkste blijft Waalwijk evenwel als centrum der schoenin dustrie en het is du9 begrijpelijk dat de meeste bijdragen daaraan zijn gewijd. De heer J W. van Heesbeen schrijft over de lederindustrie, ir. H van der Waerden vertelt een en ander over de Rijksschool voor leer looiers en schoenmakers, een model inrichting van den eersten rang, en de heer J C. Spapens legt vooral den nadruk op het goede product, wat betreft kwaliteit en aesthetisch aspect Ten slotte noemen we een inter<9 sant overzicht van de geschiedenis van Waalwijk door den heer J. van der Hammen Nicz Uit deze korte opsomming zal reeds voldoende blijken, dat dit leerzame Waalwijk-nummer bij uitstek geschikt is om de aandacht op het centrum der Langstraat te vestigen. Het moge daarom in de eerste plaats velen niet-Waalwijkers in handen komen. De Zuid Willemsvaart te Helmond schrijft: Het December-nummer van .Ons Nederland" (Orgaan van de Alg, Nederl. Vereeniging voor Vreem delingenverkeer) is gewijd aan Waal wijk, het centrum van de Langstraat De uitgever heeft er de onmisbare medewerking voor verkregen van .Waalwijks Belang" en zoo kunnen we met veel wetenswaardigs ^n moois over het centrumstadje der Langs'.raat kennis maken. De schoen- en leder, industrie krijgt een belangrijk aandeel, doch ook .overig" Waalwijk werd niet vergeten. Retraite R.K. H.H.S. en H.B.S. Zondagmorgen had de sluiting plaats der driedaagsche retraite der katholieke studenten der R. K. H. HS.-H.B.S. alhier, die onder leiding van pater Philipo C.s.s.R. bij de eerw. zusters J. M. J. is gegeven. Zij werd besloten*'met eene H. Mis in de kapel der eerw. zusters, waaronder algemeene H. Communie en waarbij het plaatselijk bestuur, de leeraren en verschillende ouders tegenwoordig waren. Na ailoop volgde een gemeen schappelijk ontbijt, waarvoor de eerw. zusters uitstekend hadden zorg gedragen en waaronder nog vele hartelijke en behartigenswaardige woorden gesproken werden door den eerw heer moderator, den directeur, den pater en waar een der leerlingen hartelijk dank bracht voor de re traite en de goede zorgen in zoo menig opzicht aan hen besteed. Tot slot gaf de voorzitter van het plaatselijk bestuur, de jongelui, na deze dagen van geestelijke afzonde ring, Maandag vrij af, wat natuurlijk de prettige stemming verhoogde en de studenten nog meer voldaan huiswaarts deed keeren. Excursie. Zaterdagmiddag bracht een ge zelschap eerw. Broeders-onderwijzers van de St. Petrusscholen alhier een bezoek aan de P.N.E.M. centrale te Geertruidenberg. Onder de deskun dige voorlichting van een tweetal ingenieurs, de heeren Bijeken en Merkx, werd het imposante bedrijf bezichtigd, waarbij de excursisten veel nieuws kennis opdeden omtrent de opwekking van electrische ener gie in het algemeen, omtrent het Noord-Brabantsche model bedrijf in hel bijzonder. Waterschap »De Binnenpnldcr van Waalwijk De stemgerechtigde ingelanden van het waterschap »De binnenpolder van Waalwijk» zijn opgeroepen tot een algemeene vergadering op a.s. Vrijdagmiddag in de achterzaal van hotel Verwiel. De agenda vermeldt als eenig punt de verkiezing van twee leden in het Dag. Bestuur, wegens aftreding van de heeren Fl. van Baal en Adr. van Nooij. HET THEATER MET DE BESTE FILMS! Vrijdag 15 December 8 uur Zaterdag 16 December 8 uur Zondag 17 December 6 en 8'/a ""f- LyoMUxav in de meest besproken groolste en sensationeele luchtvaarlfilm ooit ver vaardigd Plaatsbespreking dagelijks bij Fa. WED. TH. G. PULLES, Sigaren magazijn. Telefoon 116, Een lezing van A. den Doolaard over den Balkan. Do tweede winterlezing van de Waalwijksche Ontwikkelingsclub zal c.s. Maandag gehouden worden. De bekende jonge schrijver A. den Doolaard zal komen spreken over het volk van den Balkan. Den Doolaard heeft dit land doorkruist, te voet en te paard, hij heeft geleefd onder, maar ook inet het volk. Daarom be grijpt hij ook de ziel van dit armelijke volk, waarover hij schreef in zijn boe ken „De Wilden van Europa" en het pas verschenen „De Herberg met het Hoefijzer". Ten einde onze lezers eenigszins met de merkwaardige figuur van Den Doolaard bekend te maken, ontleenen wij hier een gedeelte aan een artikel dat Anthonie Donker kort geleden schreef in de Nieuwe Rotterdainsche Courant: „Den Doolaard is een benijdens waardig mensch: hij is meer op reis dan thuis; hij reist meer te voet of met primitieve verkeersmiddelen dan per Lissone en Mitropa, hij verkeert meer in primitieve landen dan in de mon daine bedevaartplaatsen. Er is vrijwel geen mensch en geen ding ter wereld, voor wie eenmaal riict besef en inspi ratie van het leven geproefd heeft, on interessant, maar voor wie lang ge noeg in zijn eigen land was-,-is Andor ra interessanter dan Amsterdam en Scutari boeiender dan Schipluiden. Den Doolaard ziet met scherp kij kende oogen en een ondoofbaar inte resse de kleuren en lijnen der wereld, en, steeds, ook de menscben, niet en kel in hun uiterlijke verschijning, in hun curieuse kleederdrachten, maar ook binnenwaarts,dieper in, in hun aard en zeden en karakter. Zijn oogen hebben een onstelpbaar pleizier in het leven, en zoolang men dat heeft, kan men nooit heelemnal ongelukkig wor den. Er is altijd nog een wolkenveer, een bergkam, een vlakte, een driftige heek, een glooiing, een lijn, een bocht, die voor een oogenblik de oogen ver rukt en voor dat oogenblik 's we relds ellende goedmaakt. In dit verhaal uit Noord-Albanee- sche bergen, spelend onder het nog wilde, primitieve maar prachtige volk der Malissoren, is Den Doolaard weer in zijn element. In „De Wilden van Europa" verhaalde hij al met geest drift van de Balkanvolkeren, hier zijn er weer de landschappen en schilder achtige dorpen, de oude herbergen met de ondoorgrondelijke Malissoren. Den Doolaard moet in korten tijd veel van dit volk gezien en begrepen hebben, hij is een eind (verder dan gewoonlijk voor West-Europeanen weggelegd is, denk ik) in hun leven en gewoonten doorgedrongen: een volk, schuw als dieren en trotsch als vorsten, met een wild en onstuimig eergevoel, en een driftig zuiver hart onder hun vervuilde hemden en on reine lichamen. Beheerscht door een sterk, onweerstaanbaar gevoel van zelfhandhaving". Eerste Waalwijksche Kanarie - Vereeniging. Zondagmorgen had de officieele opening plaats van de Kanarie-ten toonstelling met zangwedstrjjd, ge houden door de Eerste Waalwijksche Kanarievereeniging, gevestigd in het café van A. v. d. Pluim. De Voorzitter der Vereeniging riep allen welkom en deelde mede, dat de heer J. Hornes aangewezen was als Voorzitter der Tentoonstellingscomm. en verleende hem gaarne het eerst het woord. Deze sprak"Als volgt;. Als Voorzitter van de Tentoonstel lingscommissie voel ik mij verplicht u allen hartelijk welkom toe te roe pen. Mocht onze tentoonstelling zich telken jare in een goede inzending van goede zangers verheugen, thans, mijne heeren, moet ik constatceren, dat dit jaar de inzending en de zang der vo gels.alles heeft overtroffen. Daar het ons bekend is, dat er in Waalwijk en omstreken nog vele ka narieliefhebbers huiten onze vereeni ging staan, hebben wij gemeend een flinke reclame te moeten maken voor onze Tentoonstelling, om zoodoende de vele kanarieliefhebbers aan te spo ren eens een kijkje te komen nemen; opdat zij zich dan kunnen overtuigen, dat zij niet langer buiten onze Veree niging kunnen, niet alleen in hun eigen belang, maar toch zeker in het belang der kanarievogel-sport. Ook kan ik niet nalaten een woord van dank te brengen aan onzen keur meester, den heer Jansen uit Tilburg, die zijn zware taak op uitstekende wijze heeft volbracht. En hiermede, geachte Voorzitter, geef ik u het woord voor de officieele opening van onze tentoonstelling. De Voorzitter, de heer Pijnenburg, sprak als volgt Op de eerste plaats dank ik den heer J. Hornes voor zijne woorden en op de tweede plaats onzen harteüjken dank voor alles wat u voor onze ten toonstelling gedaan hebt. Tot mijn spijt moet ik mededeelen, dat de heer Raaymakers, mede-op richter Van onze vereeniging. gemeend heeft zijn ontslag als lid der vereeni ging te moeten nemen. Ik kan dan ook niet nalaten hem een woord van dank ie bregen voor alles wat de heer Raaymakers al die jaren voor onze vereeniging gedaan heeft. Verder deel de hij mede, dat hij nu 19 jaar lang voorzitter is van de vereeniging en al hoewel hij alles voor de vereeniging voelt, meent hij, wijl het moeilijk is om van Tilburg te komen, dnt iemand anders zijn plaats moet innemen, maar toch hoopt hij steeds lid van de vereeniging te blijven. Hiermede ver klaarde hij de tentoonstel'ing voor ge opend. De heer J. Hornes drong er op aan, liet voorzitterschap voorloopig nog te blijven waarnemen, daar de Ver. haar 4e lustrum ingaat. De Voorzitter zei dit ten slotte ook toe. Dc belangstelling voor de .tentoon stelling is den geheelen dag groot gt>- 'weest. Officieele uitslag van de Kanarie- tentoonstelling met zangwedstrijd, ge houden in de zaal van den heer A. v. d. Pluim op 9 en 10 December 1933. Klasse I: 4 vogel* eigen teelt: le pr. J. Kipping, Waalwijk 297 p. 2c pr. H. Maas, WaUwijk 2.39 p. 3e pr. W. Netten, Kaatsheuvel 286 p. Klasse II: 2 vogel', eigen teelt: le pr. W. Netten, Kaatsheuvel 146 p. 2e pr. J. Kipping, Waalwijk 134 p. 3e pr. J. Kipping, Waalwijk 129 p. 4e pr. A. v. Wanroo", Kaatsheuvel b. 1. 123 p. Klasse III. 1 vogel eigen teelt; le pr. J. Kipping, Waalwijk 72 p. 2e pr. J. Emmen, Waalwijk b.l. 66 p. 3e pr. J. Kipping, Waalwijk, b.l. 66 p. 4e pr. J. Emmen, Waalwijk b.l. 60 p. 5e pr. J. Kipping, Waalwijk, b.l. 60 p. Klasse IV. 2 vogels open klasse, le pr. J. Kipping, Waalwijk 157 p. 2e pr. H. Lommers, Waalwijk 142 p. 3e pr. A. v. Wanrooy, Kaatsheuvel 123 p. Klasse V. 1 vogel open klasse: le pr. A. v. Wanrooy, Kaatsheuvel 81 p. 2e pr. A. Brokken, Waalwijk 72 p. 3e pr. H. Maas, Waalwijk 69 p. 4e pr. J. Kipping, Waalwijk 64 p. 5e pr. J. Kipping, Waalwijk 63 p. Meester Zanger der tentoonstelling, 1 vogel, open klasse: A. v. Wanrooy, Kaatsheuvel 81 p. Meester Zanger der tentoonstelling. 1 vogel eigen teelt H. Maas, Waalwijk 78 p. le pr. Derby-vogel A. van Wanrooy, Kaatsheuvel 71 p. Wisselbeker Klasse I gewonnen door J. Kipping, Waalwijk. Wisselbeker Klasse II" gewonnen door W. ketten, Kaatsheuvel. Klokje, Klasse IV, gewonnen dooi J. Kipping, Waalwijk. Wisselprijs Lauwertak gewonnen door A. van Wanrooy, Kaatsheuvel. Wisselprijs, eerekruis Meester Zan ger der geheele tentoonstelling, gewon nen door A. van Wanrooy, Kaatsheu vel. Eerekruis. geschonken door den Voorzitter der tentoonstelling, voor meester zanger der tentoonstelling, ge wonnen door A. van Wanrooy, Kaats heuvel. Medaille, geschonken door H. Maas voor de beste holrol, gewonnen door J. Kipping, Waalwijk. Zilveren Bondsmedaille meester zanger eigen teelt, gewonnen door H. Maas, Waalwijk. R.K. Middenstandsnerceniging. Gisteravond vergaderde de R.K. Middenstandsvereeniging in de achter zaal van Hotel Verwiel. Een tweetal nieuwe leden werd aangenomen. Door het bestuur was de heer J. Siemer, leeraar aan de R.K. H.H.S alhier, bereid gevonden om een uitr cenzetting te geven van de omzetbelas ting. Ruwe haid «et diepe Krorcu Winterhanden, winterooren? Wintervoeten, winterteenent Stukke armen, stukke beenen? Weer in o-de na 't gebruik Van Purol, Parol Is pulk! De lieer Siemer verduidelijkte in 'n uitgebreid en lielder betoog verschil lende vragen, die omtrent de Omzet belasting rijzen. Na de uiteenzetting die door de aan wezigen met de grootste aandacht werd gevolgd, werden uit de vergade ring-verschillende vragen gesteld, die door den inleider breedvoerig werden beantwoord. De Voorzitter, de heer Chr. van Liempt, heeft de vergadering gesloten met een dankwoord aan den heer Siemer. Luxor Bioscoop. Men schrijft ons: Zooals bekend is, zal gedurende de Kerstdagen in de Luxor de film „Het teeken des Kruises" vertoond worden. Na het vele wat in de meeste bladen over deze film geschreven is, laten wij. hieronder enkele gegevens volgen van dit milliocnenwerk: Voor de Paramountfilm „Het teeken des Kruises", die door Cecil B. de Mille werd geënsceneerd, werd 260000 nieter negatief opgenomen. Van dit kwart millioen meter film fiet de theaterbezoeker die de voltooide film gaat zien, er slechts vier duizend. Voor deze film, die ten tijde der Christenvervolgingen onder het be wind van Nero in Rome speelt, wer den bijna 7500 figuranten geënga geerd. De kosten van de totale productie bedroegen 2.245.000 dollar, dus meer dan vijf millioen gulden. Ruim tien duizend verschillende nvenschen werkten in verschillende functies aan de film mede. In een speciaal voor dit do^l inge richte werkplaats werden in de Para mount-ateliers zelf 1500 metalen wa penrustingen en ruim 600 kopieen van antieke sieraden vervaardigd. 12 leeuwen, 18 leeuwinnen,. 10 oli fanten, 16 tijgers, 5 luipaarden, 23 krokodillen, 160 paarden en nog tal van andere dieren werden voor de opnamen gebruikt. De meesten maak ten deel uit van de barbaarsche at tracties waarmede Nero in de groot- sche arena-scènes de gunst van het volk wint. De vier sterren van de film behoo- ren tot vier verschillende nationalitei ten. Charles Lnughton, de vertolker van de Nero-figuur, is een Engelsch- man, Elissa Landi, die het Christen meisje Mercia speelt, is een Oqsten- rijksche, Claudette Colhert, die in de film Weizerin Poppaea creëert, werd in Frankrijk gebqrpn, te.rwijl Frederic March, Superbus 'de prefect van Rome de eenige Amerikaan onder de sterren is. Zooals op andere plaatsen zal dit filmwerk ook hier groote belangstel ling trekken, wat wij aoor den onder- nemenden heer van Berkel van harte wenschen. Gouden bruilop. Het echtpaar Jos. Verschure- Am mersdortfer, wonendein de Groo testraat (Haveneinde), zal naar wij vernemen op 31 Januari a.s. zijn gouden huwelijksteest vieren. De buurtschap zal dezen dag niet zónder meer laten passeeren. Beeds tegen Vrijdagavond 8 uur is in café Leijten een vergadering belegd, waar toe allen worden uilgenoodigd die wonen in de buurt van Mr. van Coothstraat tot de Haven. Op deze vergadering een buurt—comité gekozen worden. Feestavond. Maandagavond hield de Spaar— vereeniging »'l Overschotje» gevestigd in café »de Zwaan» van den heer Hub. van Boxtel—IJpelaar haar eersten feestavond. Nadat de Voor zitter der vereeniging, de heer H. van Engelen de avond had geopend met een uitvoerig welkomswoord, geheel op rijm gesteld, werd begonnen met een zeer geanimeerd barak- concours waarbij voor elk lid een fraaie prijs beschikbaar was. Hierna volgde een gezellig samen zijn hetwelk in zeer prettige stem ming verliep, dank zij de vele voor drachten, liedjes en refreinzangen. Hierna werd door den voorzitter met een toepasselijk woord een prachtige in kleuren uitgevoerde ledenlijst aan de vereeniging aange boden als geschenk van het bestuur. Omstreeks twaalf uur ging men aan tafel om te genieten van een heer- li|ke palingmaaltijd. Het woord van hulde en dank wat werd gebracht aan den kastelein en de waardin »tante Klaar» voor de bijzondere zorg en moeite aan dezen avond besteed was dan ook ten volle ver diend. Dank zij de leiding van den cere moniemeester, de heer Th. Boter mans en de buitengewoon feestelijke stemming waarin alle leden tot het laatste oogenblik verkeerden,is deze eerste feestavond van de Spaarver- eeniging »'t Overschotje» schitterend geslaagd. Collecte. Met toestemming van B. en W. werd in v m. Baardwijk en Waal wijk een collecte gehouden teneinde de fam. P.Leijtens, die zich door den brand van j.l. Vrijdag van have en goed zag beroofd, weer aan denoo- dige huisraad en kleeding te helpen. De buurtbewoners die daartoe het initiatief namen, zagen hun werk met flinke giften beloond. Een mooi voorbeeld van naasten liefde en bnrgerzin.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5