Radioprogramma. Wethouders en den Burgemeester aangfe-t nomen houding, waarbij men er niet voor terugschrikt, verdachtmakingen te lnnceeren, die zelfs geen schyn van waarheid bevatten, maken het naar onze meening noodzakelijk den Raad voor te stellen in het „Reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad der Ge meente" eenige wijzigingen aan te bren gen. Het nieuwe artikel 72 der Gemeen tewet heeft n.l. de mogelijkheid geopend een lid, dat reeds eenmaal uit de verga dering is verwijderd, by herhaling van ordeverstoring voor een langeren tyd. van het bijwonen der vergaderingen uit te sluiten. B. en W. stellen daarom voor, in arti kel 14 van het Reglement van Orde alinea 5 te vervangen door: 5. Indien een lid, aan wien ingevolge de bepaling van de voorgaande alineai staande de vergadering de toegang tot die' vergadering en tot het gebouw, waarin de vergadering gehouden wordt, is ont zegd, in een volgende vergadering weder om op eenigerlei wijze, tenzij door het uiten van heleedigingen of verdachtna* kingen, hetzij door aansporing tot revo lutionnaire daden of tot ordeverstorin gen, hetzij anderszins den geregeldei? gang van zaken belemmert, kar» de Raad op voorstel van den Voorzitter, dat lid voor een ben,aaiden tyd. doch. niet langer dan voor vijf vergaderingen, den toeea'p tot de vergaderingen en tot h'.l gebouw waarin de vergaderingen worden gehou den. ontzeggen. Over dit voorstel woidt onmiddellijk, zonder voorafgaande be raadslaging, by stemming door den Raad beslist. 6. Indien on het. in alinea 4 van dit artikel genoemde beroep afwijzend is beschikt, of indien het betrokken lid van dat recht van beroep geen gelmik maak', zoomede indien de Raad het in alinea 5 genoemde voorstel van den Voorzitter heeft aangenomen, is hel befrrkken lil verplicht onmiddellijk de vergadering en het 'gebouw, waarin de vergadering wordt gehouden, te verlaten. Bij weigerachtigheid doet de Burge meester hem zoonoodig doo.* den stei- ken arm, verwijderen, terwijl deze te vens zorg draagt, dat dat lid voor den benaalden tyd uit de vergadering wordt geweerd. 3. Politieverordening dansverbod. Vaststelling wijziging der algemeene politieverordening in verband met door Ged. Staten ter zake gemaakte bedenkin gen inzake dansverbod. v. Drunen vraagt of hier niet de noo- digc soepelheid betracht kan worden. De Voorzitter zegt toe, dat zooveel mo gelijk soepelheid betracht zal worden, maar dat men aan het besluit vast moet houden. 4. Bouwverordening. Wijziging der Bouwverordening in ver band met de door Ged. Staten gemaakte aanmerkingen. De Voorzitter zegt, dat hieraan naar zijne meening niets veranderd zal kun nen worden. 5. Wijziging keuringsverordening in gevolge de Warenwet. Dit wordt zonder eenige discussie aan genomen. 6. Aanvulling verordening op de Per- soneele Belasting. De Voorzitter deelt mede, dat de door den Raad in de vergadering van 28-8 j.l. vastgestelde verordening op de Perso- neelc Belasting 1896 terug is ontvangen, met verzoek, daarin een kleine wijziging aan te brengen. Bij de wet van 29 Juli 1933 is uit art, 31 bis van evengenoemde wet gewijzigd in dien zin, dat voor motorrijtuigen, be doeld onder letter C. van bovengenoemd artikel, die een waarde hebben van min der dan ƒ2900.aan belasting wedt geheven een bedrag van 2.voor elke gebeele som van 200.— met een mini mum van 8.Aangezien het hiervoor genoemde bedrag van ƒ2.in de door den Paad vastgestelde verord°ning is ge bracht op 5.acht de minister het gewenseht. het minimumbedrag van 8 evenredig te verhoogen. D;t be'drng moftt dus worden gesteld on 2* maal 8 is 20. De Voorzifter stelt den Raad voor de gevraagde wilziging aan te brengen. Aldus wordt besloten. 7. Wetsontwerp inzake vereeniging van gemeenten. De Voorzitter zegt als volgt: Zooals bel uwen Raad bekend is, werd van Ged. Staten het wetsontwerp ontvan gen, o.m. inhoudende de uitbreiding van deze gemeente met het dorp Elshout, on der mededeeling, dat opmerkingen be treffende dat ontwerp binnen twee maanden aan het College kunnen wor den medegedeeld. Naar aanleiding hiervan meenen B. en W. den Raad te moeten voorstellen, aan Ged. Staten mede te deelen, dat de Raad zich in het algemeen kan vereenigen met de uitbreiding van de gemeente met een gedeelte der gemeente Oudheusden, mits a. de grensvorming tusschen Drunen en Heusden, gelyk die in het ontwerp is om schreven, op een andere wijze geschiedt. Naar de meening van B. en W. ver dient het aanbeveling Ged. Staten nog maals uitdrukkelijk te wijzen op de brie ven van 19 en 20 Mei j.l., waarin het oordeel van den Raad en de Commissie uit de ingezetenen ex. art. 158 der Ge meentewet, over het voorstel tot uitbrei ding der gemeente werd medegedeeld en waarin duidelijk werd aangetoond, hoe de grensvorming bij een billijke verdee ling van grondgebied en inwoners der gemeente Oud-Heusden c.a. minstens ge nomen behoorde te zijn; b. De overbrenging van het gemeente archief van Oudheusden naar de ge meente Heusden slechts van tydelyken aard zij. Overeenkomstig het wetsontwerp zou de gemeente Drunen worden uitgebreid met het grootste gedeelte der bevolking van Oudheusden. Derhalve zal Drunen 't meeste behoefte hebben aan het archief van Oudheusden, terwijl dit volgens het ontwerp naar Heusden zou worden over gebracht. Hierbij zou Ged. Staten kunnen wor den medegedeeld, dat er dezerzijds geen bezwaar tegen bestaat, het gemeente-ar chief van Oudheusden voorloopig naar Heusden te doen overbrencen, zoolang totdat Drunen een geschikte bewaar plaats bezit. Na eenige discussie wordt een en an der zonder stemming aangenomen. Vaststelling schoolgeldkohier 1933. Besloten conform voorstel van B. en Wethouders. 8. Aangaan eeldleening eroot ƒ10200. B. en W. stellen thans voor te besluiten tot het aangaan der leening ad 10.200 tegen parikoers en een rente van hoog stens 4.5 pet. Aldus wordt besloten. - 9. Benoeming leden dör Commissie.; tot Wering van Schoolverzuim. Het oude comité bestond uit de heeren van Rooy, Veltman, v. Eewyk, Muskens en Mej. v. d. Sanden. De heeren Veltman en Muskens zijn niet meer herkiesbaar. Vacature de Rooij. De heer de Rooij werd gekozen met 7 stemmen. Vacature Veltman. Benoemd de heer C. van Delft met stemmen. Vacature mej. v. d. Sanden. Benoemd Mej. Fr. v. d. Sanden met al gemeene stemmen. Vacature Muskens. Benoemd P. Vrijhoeven met 5 stemmen. Vacature van Eewijk. Benoemd de heer van Eewijk met 7- •temmen. 10. Benoeming lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke iftreding. De heer Veltman treedt af. Op de voordracht staan H. J. Veltman "•n A. v. d. Wiel. Benoemd de heer Veltman met 6 stem men. 11. Ontslag onderwijzers O.L. School. B. en W. stellen yoor om deze onder wijzers met inonng van 1 Mei a.s. eervol •nfslag te verleenen. De heer Van Drunen wil de onderwij zers bedanken voor de verdiensten die ij hebben eehad voor de school. Hi' 'ankt hierbij het onderwijzend perso neel namens de ouders en de kinderen. 12. Wijziging beerooting 1933. /onder d;scussie aangenomen. 13. Wii?iging goedgekeurd geldlec- 'in «besluit. Vroeger werd 1 maal per jaar rente betaald. Geld leeneer vraagt nu 2 maal ner inar rentebetaling. Aldus wordt besloten. 14. Aankoop perceel grond. Voor dit punt raat de Raad over in mheime vergadering. (Huisgezin). BUITENLAND. DE SLOTFASE VAN HET RIJKSDAGPROCES. Het Requisitoir. Woensdag is de laatste fase van het historische proces te Leipzig ingetre- len. De Oberreichsanwalt, Dr. Werner, en zijn plaatsvervanger, Dr. Parisius. hebben hun requisitoir gehouden. De vervolging, zoo zeide Dr. Werner, stelt zich op het standpunt, dat deze misdadige aanslag 't fanaal, 't teeken moest zijn voor de vijanden van den staat, om hun algemeenen aanval te gen het Duitsche Rijk te openen, het Duitsche rijk te verbrijzelen en in plaats daarvan de dictatuur van het proletariaat te stellen, een Sovjet-staat bij de gratie der derde internationale. Het Bruinboek en de besprekingen van de Londensche enquête-commissie noemde dr. Werner grotesk. De Oberreichsanwalt besprak daar op den persoon van v. d. Lubbe en verklaarde, er bij te blijven, dat deze een communist is, ook al betwist hij lit zelf, en al zullen ook de andeTe ver dachten dit feit betwisten. Dr. Werner, schilderde in het kort v. d. Lubbe's levensloop en wees er daarbij speciaal op, dat zijn uittreden uit de C. P. H. niet perse een scheiding van de partij beteekent, aangezien zulk een uittre den vaak een inniger sympathie met de doeleinden der partij meebrengt. Bovendien heeft v. d. Lubbe na zijn uittreden opnieuwin den geest der partij gewerkt en nog tot in den jong- sten tijd contact gehad met vooraan staande leden der K. P. D. Van der Lubbe, zoo ging de Ober reichsanwalt verder, ging alleen daar om niet met de communistische partij accoord, omdat de leiders naar zijn meening niet energiek genoeg waren. Hij wilde den, stoot geven tot grootere activiteit. Wat hij daarbij op het oog had, kon niet anders zijn dan een communistische revolutie. Er kan niet de minste twijfel over bestaan, dat v. d. Lubbe een commu nistische revolutie wilde doen uitbre ken. Onder deze omstandigheden zal niemand de K. P. D. kunnen vrijplei ten van de moreele verantwoordelijk heid voor deze daad. Dr. Werner beschreef uitvoerig de communistische ophitsings-activiteit in de rijksweer, de politie etc., en zette uiteen hoe de toestand zich kort voor !en brand had toegespitst. Hij noemde tal van politioneele en justitieele con stateeringen over de voorbereidingen tot burgeroorlog in de verschillende landsdeelen door de K.P.D. waardoor bewezen wordt, dat de K.P.D. in Fe bruari 1933 een opstand verwachtte. Dr. Parisius legde er, in een betoog dat 5 uren duurde, den nadruk op/lat v. d. Lubbe de daad niet alleen kan hebben bedreven. De verklaring van Van der Lubbe, aldus spreker, dat hij vóór de brandstichting nooit in den Rijksdag is geweest, is onjuist. Immers het is op grond van de getuigenver- hooren komen vast te staan, dat hij aan een bezichtiging van het Rijksdag gebouw heeft deelgenomen. Verder is tijdens de behandeling van het proces door het rijksgerechtshof het onomstootelijk bewijs geleverd, dat de brandstichting onmogelijk kan zijn geschied op de wijze, als Van der Lub be wil doen gelooven, doch dat hij in 'elk geval medeplichtigen of mededa ders moet hebben gehad. Alle drie deskundigen zijn tot de conclusie gekomen, dat het volkomen uitgesloten is, dat Van der Lubbe den brand in de zittingszaal alleen heeft gesticht, doch dat de brandhaarden tevoren door anderen moeten zijn ge- Teed gemaakt. Men zal moeten aanne men, dat laatstbedoelde personen nauwkeurig niet de situatie vertrouwd waren. Dr. WerneT heeft vervolgens de schuldvraag van Torgler besproken. De procureur-generaal meende, dat er geen twijfel over kan bestaan, dat beklaagde Torgler als dader bij den rijksdagbrand betrokken is geweest en dat hij de misdaad begaan heeft met het doel, de leden der communistische partij aan te hitsen, om erop los te slaan. Ten aanzien der andere beklaagden verklaarde de proc.-generaal, dat de verdenking bestaat, dat de drie Bul garen in Duitschland ongeoorloofde dingen hebben gedaan, die verband houden met de voorbereiding van een Duitsche revolutie. Dat zij echter met den Rijksdagbrand in verband staan, valt niet zeker te bewijzen, hoewel een rierke verdenking in deze richting blijft bestaan. Daarop stelt de proc.- generaal zijn eisch. De Eischen. Donderdagmiddag zijn de eischen uitgesproken. De eisch luidde voor v. d. Lubbe en Torgler de doodstraf en voor de drie Bulgaren Dimitrof. Popof en Taneft vrijspraak. Pleidooien. Dr. Teichert, de verdediger der Bul garen. heeft Donderdag zijn pleidooi gehouden. Hij kwam daarin tot de con clusie dat de Bulgaarsche beklaagden nimmer in het Rijksdaggebouw kon den zijn geweest. Strenge vorst in Europa. In Frankrijk blijft de koude aan houden. Vooral in het Oosten hecrscht een strenge vorst. Te Nancy staal, de thermometer 15 graden onder nul, te Vitrv-le-Francois 20 graden en te Har 'e-Duc zelfs 21 graden onder nul. Te Parijs vriest bet tusschen de 4 en 10 /?raden. De Seine is voor een groot ge deelte met ijs bedekt. In de omgeving van Lvon heeft het gesneeuwd. In Polen wordt een temperatuur be neden 20 gr. C. aangetroffen, te Ber lijn vriest het ongeveer 15 gr. Reeds 52 slachtoffers der koude in de V. S. Het aantal dooden als gevolg van de intense koude, die in het Oosten en het Midden-Westen der Vereenigde Staten heerscht, is thans tot 52 geste gen. In Michigan, Ohio en Pennsylvania heeft het zwaar geijzeld. Sovjet-Rusland en de H. Stoel. De „Osservatore Romano" demen teert de berichten, volgens welke Far ley, de Amerikaansche minister van nosterijen, de rol v(an bemiddelaar zou hebben gespeeld tusschen den H. Stoel en de sovjet-linie, ten einde sovjet-Rus land over te halen zijn anti-godsdien stig standpunt te laten voren. Loebe uit het concentratiekamp. Onder de 5000 gedetineerden in de concentratiekampen, die volgens het besluit van den Pruisischen minister- nresident Goering amnestie verkregen hebben, bevindt zich ook de vroegere socialistische voorzitter van den rijks dag Paul Loebe. De drankinvoer in de V. St De Amerikaansche bondsraad voor bet toezicht op ,geestrijke dranken heeft voor den tijd tot 31 Maar de-vol gende contingenten vastgesteld: Italië 1,100.000 gallons, Frankrijk 784,000, Engeland 007.000, Duitschland 399,000, Spanje 395,000, Japan 187,000, Neder land 110,000 (honderdtienduizend), Portugal 00,000, China 35,000 en Grie kenland 25,000 gallons. Deze cijfers vormen bet totaal voor gedistilleerd, wijnen, bieren en, andere gegiste dran ken, Rust in Spanje hersteld. De minister van Binnenlandsche Za ken heeft verklaard, dal thans de rust in geheel Spanje is hersteld.'De drie duizend arbeiders van de marinewerf te Ferrol zijn weer aan het werk ge gaan en ook in Sevilla is de toestand normaal en de arbeid hervat. Belasting op de buitenlandsche arbeidskrachten in Frankrijk. Onder de door de Fransche Kamer bij het z.g. financieel herstelplan aan genomen nieuwe belastingen is er één, die in niet onbelagriike mate Neder- landsche belangen raakt, 't Is die wel ke geheven zal worden van werkge vers die vreemde arbeidskrachten in dienst hebben. Deze heffing bedraagt lOpCt. van de aan buitenlanders be taalde loonen voor zoover de werkne mers in Frankrijk wonen, 15 pCt. als zij er slechts tijdelijk verblijven (sei zoenarbeid). Werken buitenlanders in Frankrijk voor eigen rekening, dan worden ze belast als zijnde hun eigen werkgever. Oorlog in. den Chaco geëindigd? De Paraguayaansche minister van Oorlog heeft medegedeeld, dat de oor log in het Chaco-gebied feitelijk afge- loopen is, daar de Boliviaansche troe pen geheel zijn verslagen. Frankrijk betaalt niet aan Amerika. Er is een nota aan de Ver. Staten in voorbereiding waarin wordt gezegd dat Frankrijk nog steeds gebonden is aan de stemming in de Kamer van 14 De cember 1932 en dus de op 15 Decem ber vervallende termijn zijner oorlogs- schuldeti niet zal kunnen betalen. De Ontwapeningscortferentfe.' Als gevolg van de bijeenkomst van het Britsche kabinet, waarin het ont- wapeningsvraagstuk is besproken, zal de Britsche minister van Buitenland sche Zaken, sir John Simon, geduren de de Kerstdagen een bezoek brengen aan Rome, Parijs en Genève en ver moedelijk ook aan Berlijn. Deze bezoe ken, zoo wordt verklaard, zijn bedoeld als een uiterste poging om de ontwa peningsconferentie alsnog te 'redden. BINNENLAND. Steun aan noodlijdende gemeenten. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag Ier Eerste Kamer over de web ontwerpen tot steun aan nood lijdende gemeenten en tot ver mindering der uitkeering bedoeld in art. 3 der wet van Ij Juli 1929. Wanneer vele gemeentebesturen aldus zegt de Regeering door de aanneming der oniwerpen voor moeilijkheden zullen worden ge plaatst, dan is dit een gevolg der tijdsomstandigheden, die alle open bare lichamen dwingen, zich in te stellen op een veel lager niveau van uitgaven. Het zou een onnatuurlijke toestand zijn, indien de uilkeeringen aan de gemeenten bleven gebaseerd op een belastingopbrengst, die tot het verleden behoort. Aan de auto nomie wordt niet geraakt. Die is alleen bestaanbaar bij financieele zelfstandigheid. De regeering erkent de wensche- lijkheid, de rijksbijdrage in de werkloosheidslasten zooveel mogelijk naar algemeen geldende regelen te doen bepalen. Een wettelijke rege ling acht zij echter niet mogelijk, niet alleen door het sterk wisselend karakter dezer uitgaven, maar ook omdat zich plaatselijk zoo zeer verschillende toestanden voordoen, dat het niet mogelijk zou zijn, daar voor een algemeene wettelijke rege ling te ontwerpen. ludien sommige crisisuitgaven van gemeenten geen dekking zouden kunnen vinden door verder voort gezette bezuiniging en evenmin door verdere besparing op de kosten der werkloosheidbestnjding kunnen verdwijnen, zal de Regeering nader moeten overwegen, op welke wijze hierin zal moeten worden voorzien. Het nieuwe stelsel van subsi- dieering van noodlijdende gemeen ten, dat in voorbereiding is, heeft ten doel, de contróle op de financiën der noodlijdende gemeenten door de rijksorganen te vereenvoudigen. Bovendien zal dit-stelsel, naar ver wacht wordt, het mogelijk maken de subsidies uit 's rijks schatkist tot vooraf bepaalde bedragen te begrenzen. Heen badcosluum in openbaar. De gemeenteraad van Hilversum heeft het voorstel van 13. en W. aangenomen, waarbij bepaald is dat het voortaan verboden zal zijn zich op of aan den openbaren weg te bevinden in badcosluum, dan wel rn aanstoot gevende strand- of sporlkleeding. Heffing van couponbelasling. Na een korte behandeling heeft de Tweede Kamer het ontwerp tot hefting van een couponbelasting zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Een poging van de sociaal democraten om deze belasting van 2 pCt. op 5 pCt. te brengen, is mislukt; met 4b tegen 20 stemmen is het desbetreffende amendement- Ter Laan verworpen. Een amendement-Fleskens om 't tijdelijk karakter van deze heffing in de wet vast te leggen (voor vijf jaar) werd aangenomen met 47 tegen 18 stemmen. Opheffing van de Gezondheids commissies. De Eerste Kamer heeft het wetsontwerp tot wijziging van de Gezondheidswet, waarbij de gezond heidscommissies worden opgeheven, met 27 tegen 11 stemmen aange nomen. 'legen stemden de sociaal democraten en prof. van Embden (v. d.) Oud-Minister Waszink ernstig ziek. Mr. M. A. M. Waszink, burge meester v. Roermond, oud-minister van Onderwijs, K. en W., is gister avond van de laatste H. Sacramenten voorzien. De toestand van den burgemeester was in de laatste weken zeer achteruitgaande. Geen feesten ten Hove. In verband met de blijvende moeilijke tijdsomstandigheden heeft H.M. de Koningin besloten wederom gedurende dit winterseizoen geen olficieele feesten en maaltijden te doen plaats hebben. Voorts ligt het niet in de bedoeling van H.M., dat aanvragen voor eerbiedige opwach ting en dankbetuigingen zullen worden ingediend. Zware straffen voor de muiters van »De Zeven Provinciën De Zeekrijgsraad te Soerabaja legde de volgende straffen op aan de eer te groep Europeesche muiters van .De Zeven Provinciën". De korporaal-machinist M. Boshart 16 jaar (eisch 14 jaafy De korporaal sioker G. F Dannau 12 jaar (eisch 11 jaar). De korporaal.machinist M. Dooye- weerd 10 jaar conform den eisch. De korporaal-machinist B. van Leeuwen 8 jaar (eisch 7 jaar). De korporaal-machinist W. Tichelaar 1 jaar coniorm den eisch, De sioker-olieman P. A. Peeters 8 jaar (eisch 7 jaar). De stoker-olieman W. Snel 4 jaar (eisch 4'/a jaar). De stoker-olieman C. A. Vermeulen l'/a jaar (eisch 1 jaar) Aile straften gelden met aftrek van preventieve hechtenis met uitzondering van beklaagden Tichelaar en Ver. meuleD, die niet in voorarrest zijn geweest, voorts met omslag uit den Jienst en ontzegging van de bevoegd- heid om bij de gewapende macht dienst te nemen, behalve ten aanzien van de beklaagden Tichelaar en Vermeulen., Kon 's morgens niet aan 't werk omdat het hoesten htm 's nachts zoo had afgemat. »Door een verwaarloosde verkoud heid kreeg ik het op mijn borst, waardoor ik het verschrikkelijk be nauwd had. Ik kon 's morgens niet naar mijn werk gaan, omdat ik 's nachts niet sliep van benauwdheid. Na 't gebruik van Abdijsiroop trad een algeheele verandering in. Ik kon weer rustig diep ademhalen, mijn werk verrichten en slapen. Ik voel mij nu zoo goed als nooit tevoréh en dank dat mijns inziens alleen aan de Abdijsiroop«. Zoo schrijft ons de heer J. H. te B., wiens urigineele brief voor ieder ter inzage ligt. De op bijzondeie wijze samenge stelde Abdijsiroop werkt heerlijk slijmoplossend, verzachtend, hoest- stillend; verruimt Uw ademhaling en tast Uw hoest in de grondoorzaak aan, vermijdt etterige slijmvorming en ontsteking. Door Abuijsiroop te nemen hebt Gij iets bijzonders voor borst en keet en op iederen leeftijd kunt GeAbdijsiroopgebruiken.Thans per flesch t l.—f 1.50, f2./5. Ge bespoedigt Uw genezing door buitens huis Abdijsiroop-Bonbons(»gestolde« Abdijsiroop) te gebruiken. 35 cent en 00 cent per doos. (Reet.) Enkhuizen-Stavoren op de schaats. Te Enkbuizen kwamen Donderdag per schaats van Stavoren aan de 18 jarige hL Oelema en de 21 jarige F. Bieeker. Zij hadden den atsiand Stavoren Enkhuizen over het lJsel- meer, ongeveer 20 K M inandeihalf uur afgelegd. Hel ijs was volgens hen zeer goed. In het trajeci bevinden zich echter eenige wakken. De Friesche Elfstedentocht. Zaterdag a.s zal de Friesche elf stedentocht gehouden woiden. De te volgen, route zal nog nader worden vasigesield. Ernstig overweegt men in verband met de pogiDgen, de vaart LeeuwardenHarlingen voorde sch epvaart open te houden in atwijking van vorige tochien, dezen lochi in omgekeerde richting te houden. De rijders beginnen dan te rijden in de richting Sneek inplaats van in de richting Dokkum. Een Nederlandsch joutnalist in Duitschland gehinderd Onder bovenstaand opschrift lezen wij in het Noord-Brabamsch Dagblad Het Huisgezin: Tijdens de rechtzitting van Dinsdag in het proces der Voiksverein te Mü.ichen, deelde de commissaris van puiitie aldaar aan de pers mede dat er in het buiienland berichtgeving over dit proces werd gedaan, die niet toelaatbaar is. 's Middags werd onze correspondent bij den „Kegierungsrat" omboden waar hem een streng verhoor werd afgenomen, welke ondervraging deze autoriteit besloot met een scheldpartij op hel Centrum. Na nog eenigen tijd, bewaakt door een SS. en een S A.-man, vas gehou den te zijn, kon deze Nederlandscbe journalist heen gaan Hem werd echter medegedeeld, dal hij van de verdere behandeling der rechtzaak was uiige, sloten en dat hij goed deed Mü ichen. Glaubach en Duischiand zoo spoedig mogelijk te vertalen. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. A. V. R. V. A. R. A. V. P. R. A. V. R. O. ZONDAG 17 DECEMBER 9,00 Voctbalmcdedeellngen 9,03 Tuinbouwhalfuurtje 9,30 Residentie-orkest 10,00 Voordracht door Max tien Beversluis 10,20 Residentie-orkest 12,00 Concort 1,00 Gramofoonmuzlok 2,00 Boekenhalfuur 2,30 Het Concertgebouworkest 4,00 Zang 4,25 Gramofoonmuzlek on Sportuitslagen 5,00 Orgelspel 5,15 Uitzending voor kinderen 5,45 Gramofoonmuziok 6,00 Halve uren met boekm 6,45 Wljdingsdienst 8,00 Vaz Dias 8,15 Het Omroeporkest 9,00 Intern Chanvons dooi- L Vljlanri 9,20 Concert 9,45 GrafiiofooxfnrnUk i&tiu x.;

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6