II. Door de a.s. Feesidaoen: ter&che Aniistelelleu Brief uit Waspik. De Omzetbelasting. Eleclr. Lie Bakkerij PDLLES-HEESBEEN LAND EN VOLK VAN DEN BALKAN H. de Bont-v. Huiten Elektr. Luie Bakkerij POLLES-HtESBEEN THE DANSANT Ooit aan de wagens. No. 101. Zaterdag 16 Dec. 1933. 36e Jrg. DERDE BLAD. ZIJ, DIE ZICH MET INGANG VAN 1 JANUARI OP DIT BLAD ABON- NEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMMERS GRATIS. Waspik, 12 December 1933. Geachte Lezer, Had reeds vorige week in onze gemeente wegens de gladheid een ongeval plaats, thans is het met die glauheid weer haast niet minder, en zich onnoodig op straat hegeven beteekent een sollicitatie naar een paar gebroken ribben, armen ot heenen. 't is reeds aardig aan het winteren, en natuurlijk hebben we reeds fijn geprofiteerd van onze nieuwe ijsbaan. We mogen het Bestuur der IJsclub gerust een pluimpje geven, want reeds hadden we enkele dagen op de nieuwe haan onze krullen gedraaid, toen eindelijk ook in naburige plaatsen de banen werden geopend. En nu mocht deze of gene al beweren, dat de haan veel te klein is, dat men er geen water in zou houden, enz. enz. een feit is het toch maar dat het initiatief van enkele liefhebbers datgene heeft tot stand gebracht, waaraan reeds lang behoefte was. Waspik telt veel kunstenaars op de schaats en de winter van hard ijs kan zoo grillig- kort zijn, dat velen reeds een haantje gingen probeeren als 't eigenlijk nog maar half vertrouwd was. Huisge- nooten hieven dan nerveus en zenuw achtig achter, steeds maar denkende aan het diepe "water van Vest of Wielals er soms eens iels gebeurde. Is dus de nieuwe ijsbaan, vooral voor ouders, niet een ware uitkomst Geachte lezer, laat anderen afkeuren, maar neem zelf het zekere voor het onzekere. Wordt lid van de nieuwe vereeniging. Wedicht wordt straks de baan nog grooter, nog comforta beler nog meer van alle gemakken voorzien. Om nog eens op de Derde Waspik» sche Winkelweek terug te komen (reeds vorige keer schreven wij er over) kunnen we veilig aannemen, dat er door de deelnemers, zoo niet meer dan toch minstens zooveel is omgezet als in '32. Men heeft zelfs voor de laatste dagen nog bonnen b.v. moeten laten drukken, en wij gelooven wel dat de prijs, welke de winkeliers voor deze bonnen moesten betalen voor een groot gedeelte ge reduceerd zal kunnen worden. De winkeliers zijn dan ook zeer zeker dankbaar tegenover het Waspiksche publiek gestemd, 'n Goed voorbeeld gaf een onzer voornaamste ingezetene die ongeveer duizend loten te zijner beschikking kreeg. Naar weverder vernamen zijn verschillende zoowel geld- als winkeliersprijzen nog niet afgehaald. Zij, die dus nog loten in hun hezit hebben, zullen de num mers nog eens moeten nazien en vergelijken, 't Best lijkt ons even de origineele lijst aan te vragen, daar er op een paar winkellijsten abusievelijk een paar verkeerde nummers moeten zijn ingevuld. En dan ook niet te lang hiermede te wachten, daar intusschen de ter mijn van afhalen zoo langzamer hand verstrijkt. En 't zou toch jammer zijn als iemand een prijs had gewonnen, en deze door een misverstand niet zou worden uitge reikt. Dus allen nog maar eens aan het snuffelen. Met het distribueeren der z.g. goedkoope margarine schijnt het ook nog niet al te best te gaan. Destijds heeft de winkeliersvereeniging, op deze distributie geprobeerd beslag te leggen, maar nadien hoorden wij er niets meer van. Trouwens, als men nagaat wat aan deze distributie voor een winkelier te verdienen is, ge looven wij gaarne dat men er niet zoo bijzonder op gesteld zal zijn, Het zou natuurlijk al heel verkeerd zijn, als de Gemeente zich in het - winkelvak ging indringen, maar toch zou het nog zoover kunnen komen, dat iedere winkelier er voor paste. Te meer als het waar is wat men vertelt, n.l. dat verschillende winke liers ook hier steeds gesmokkelde Belgische margarine krijgen aange boden, ja zelfs dat er mee langs de huizen wordt geleurd. Gezien de hedendaagsche mentaliteit van een groot deel der bevolking, zou hier aan nogal wat meer te verdienen zijn. ADEPT. Naarmate de datum van inwerking treding der Omzetbelasting (1 Jan. a.s.) nadert, des te meer beijvert men zich allerwege om den be trokkenen een zoo goed mogelijk inzicht te geven in deze nieuwe belastingwet. Via de radio, door spreekbeurten en met artikelen in nieuws- en vakbladen wordt getracht om vooral den fabrikanten en handelaren de noodige kennis van deze vrij ingewikkelde materie bij te brengen. Doordat men echter te veel tracht de wet in haar geheel uiteen te zetten en de stof daardoor te uit gebreid wo»dt, kunnen velen niet voldoende de voor hen voornaamste bepalingen in zich opnemen en begrijpen om er voor de practijk hun nut mee te kunnen doen. Bovendien zijn eerst in de Staats courant van 6 December j.l. de uitvoeringsvoorschriften der Omzet belasting opgenomen die omtrent de practische toepassing der ver schillende wets-bepalingen meer positiever gegevens verschaffen dan voordien uit de oorspronkelijke en gewijzigde wetsartikelen vielen te distilleeren. Het lijkt ons daarom niet on dienstig om thans aan belanghebben den eenige practische wenken te geven. Zij zullen zich veel zwarig heid, kosten en moeiten kunnen besparen door van het volgende goede nota te nemen Wat dienen fabrikanten en hande laren reeds NU te doen Volgens art. 19 der wet kan den fabrikant vergunning worden ver leend om de grond- en hulpstoffen, brandstoffen, electrische energie en verpakkingsmiddelen, die hij bij de verwerking of bewerking van goe deren in zijn bedrijf noodig heeft, in te slaan zonder dat wegens de levering of den invoer daarvan omzetbelasting of invoerrecht inge volge deze wet wordt betaald. Ook een handelaar, die den fabri kant deze grondstoffen, etc. levert, kan de voor zijn bedrijf benoodigde koopwaren en verpakkingsmiddelen na verkregen vergunning, zonder betaling van omzetbelasting of in voerrecht inslaan. Onnoodig te zeggen dat dit voor de meeste fabrikanten en handelaren een zeer belangrijke bepaling is. In hun eigen belang adviseeren wij hen met nadruk thans onverwijld deze vergunning aan te vragen. Immers, heeft men dat niet tijdig gedaan, of wacht men met zijn aanvrage totdat omstreeks Nieuwjaar de aan vragen bij honderdtallen tegelijk bij den Inspecteur binnenkomen en dus op een spoedige beslissing niet meer te rekenen valt, dan zal men in het begin van 1934 over de meeste grond- en hulpstoffen, resp. koop waren en verpakkingsmiddelen de omzetbelasting hebben te betalen, waarvan men anders vrijgesteld was geweest. Weliswaar bestaat later de mogelijkheid om restituiie hier van te verkrijgen, maar de daaraan verbonden administratieve beslom meringen zullen velen afschrikken, zoodat deze nalatigheid een aardig schadepostje kan beteekenen. De voor het aanvragen dezer ver gunning te bezigen formulieren geheel volgens wettelijk voorschrift ingerichthebben wij ten behoeve onzer abonné's laten drukken en stellen wij gratis voor belanghebben den ter beschikking. Men lette verder nog op het volgende Voor zoover de aanvragers wonen te Waalwijk, Kaatsheuvel, Loon op Zand, SprangCapelle, Dussen Drunen en de|overigeOostelijk van de genoemde gelegen plaatsen moeten de aanvragen gericht worden tot den Inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen te 's Bosch. De aanvragen behoeven niet ge zegeld te zijn. De omschrijving van de grond en hulpstoffen, etc. waarvoor vrij stelling wordt gevraagd behoeft slechts te bestaan uit de aanduiding met de algemeen gebruikelijke handelsbenamingen van de be treffende artikelen. Zoo zal een schoenfabrikant in zijn aanvrage niet behoeven op te sommen ringen, nagels, knoopjes, gespjes en tientallen andere onderdeelen, maar hiervoor kortweg de benaming »schoenfournituren«kunnen bezigen. Zoo ook zullen de vele leersoorten wel met »overleder«, »zoolleder«, »voeringleder«, enz. voldoende zijn aangeduid. Voor verpakkingsdoel einden kan hij vrijstelling vragen voordoozen, inwikkelpapier, pak papier, touw, e.d. Men doet goed te voren even zijn inkoopboek of inkoopfacfuren door te zien om eenig inzicht te krijgen wat men zooal noodig kan hebben en daarna pas de aanvrage op te stellen. Heeft men een vergunning als hierboven omschreven ontvangen (deze geldt tot wederopzegging), dan zal men, telkens als men van deze artikelen heeft te bestellen, een »bestelorder« in duplo moeten schrijven. Deze bestelorders, volgens wetlelijken voorgeschreven formaat en indeeling uitgevoerdzijn in druk verschenen ter Waalwijksche Stoom drukkerij Antoon Tielen, waar men ze in practische doorschrijf bloes tegen zeer maligen prijs verkrijgen kan. Eén exemplaar dezer bestelorder gaat naar den leverancier of wordt bij de aanvrage voor invoer over gelegd, het andere wordt, na ont vangst der betreffende goederen, naar den betrokken inspecteur der Inv. en Acc. gezonden. Wij meenen de belanghebbenden hiermede in zooverre dat in het bestek van een couranten-artikeltje mogelijk is, van het belang en de practische toepassing van art. 19 te hebben op de hoogte gebracht. De kennis van dit artikel toch is op het oogenblik wel het meest urgent te achten. Wij stellen ons voor t.z.t. enkele andere bepalingen, die voor de meeste betrokkenen van belang zijn onder de loupe te nemen. Zij die over een of ander deze omzetbelasting betreffende nadere inlichtingen wenschen, kunnen zich daarover schriftelijk tot onze redactie wenden. Schrijver dezes zal dan in een volgend artikel op deze vragen antwoorden. J. v. M. Belasting-consulent. PROVINCIAAL NIEUWS Waalwijk, 15 December 1933. Koopt in Waaiwlfk. .Steunt de Waalwlfksche handel en industrie. W. B Deken van Hiel. Naar wij vernemen is de toestand van den HoogEerw. heer deken van Biel nog steeds beterende. Wel moet Z. HoogEerw. 't bed houden en is vol strekte rust geboden, maar de ver betering blijft toch aanhouden. Doktersfonds R.K. W. V. Waalwijk. Huishoudelijke vergadering op Maandag 18 Dec. 1933, 's avonds 8 uur in de groote zaul der R.K. Werkliedenvereeniging. Aan de orde 1. Opening, 2. Notulen der vorige vergadering. 3. Uiteenzetting van het verloop van het conflict met de geneesheeren tot op heden, 4. Bespreking van eventneele voorstellen tot het sluiten van over eenkomsten met de Geneesheeren. 5. Rondvraag en sluiting. R.K. H.H.S.—H.B.S. In de gistermiddag gehouden ver gadering van 't Plaatselijk bestuur der R.K. H.H.S.—H.B S. werd de weleerw. heer J. R. van Rooij, kape laan van St. Jan, in hartelijke be woordingen geïnstalleerd als mode rator der school door den voorzitter van 't Plaatselijk Bestuur, den heer J. van Iersel. De nieuwe moderator hoopte zoo veel mogelijk te werken in 't belang der school in aangename samen werking met het Bestuur, zooals zijn voorganger zoovele jaren het voorrecht heeft gehad. Voorbarig, Dezer dagen lazen wij in het »Dagblad van Noordbrabant» dat er bij de directie der P.T.T. plannen zouden zijn om op verschillende punten in Waalwijk publieke tele fooncellen te plaatsen. Naar wij echter uit de.bestebron vernemen is dit beritht zeer voor barig. Het ligt voor de naaste toe komst niet in de bedoeling tot plaat sing van telefooncellen over te gaan. Alleen bestaat groote kans voor spoedige plaatsing alleen in de St. Antoniusstraat Tricotage fabriek »Seta Wij vernemen dat de tricotage- fabriek »Seta» alhier, die thans is gevestigd aan de Grootestraat 160, zal worden overgeplaatst naar het thans leegstaande fabrieksgebouw aan het Laageinde, waarin vroeger de Meubelfabriek wlndustria» was gehuisvest. Was tot voor kort een gedeelte van het bedrijf te Breda gevestigd, thans is de geheele fabriek naar Waalwijk verplaatst. Het is een ver heugend teeken dat het bedrijf zich steeds blijft uitbreiden, en zoogoed van orders is voorzien dat er zelfs met twee ploegen >gewerkt moet worden. Aanbesteding. Hij de aanbesteding voor het bouwen van een Winkelhuis voor rekening van den heer H. Kierks-Sommers, onder architectuur van Ad. Aarts te Reijen, werd ingeschreven als volgt: J. v. d. Aa, Waalwijk 17.995 A. v. Hulten-Krol, Waalwijk 17.980 Firma G. v. Huiten. Waalwijk 17.825 H. Maas, Waalwijk 17.775 W. v. d. Hammen. Waalwijk 17.750 J. Kooien, Waalwijk 17.748 Wed. Aarts <Sj Zn., Waalwijk 17.490 A. Vermeer, Waalwijk 16.900 Het werk werd direct aan den laag- sten inschrijver opgedragen. Collecte. De deze weck in onze gemeente ge houden collecte ten hate der vereeni ging van oud-Indische militairen „Het Vaderland Getrouw" heeft 22.50 op gebracht. Postavond. Naar wij uit goede bron vernemen, zal de vijfde Postavond gehouden wor den op Zaterdag 13 Januari 1934. Voor medewerking aan deze groote uitvoering werd uitgenoodigd de zeer bekende artisten-familie Hofmann, be ter bekend onder den naam „duo Hof mann" Dit, uit 4 personen bestaand, voor drachtkunstenaars-ensemble, zal voor een groot deel den avond vullen met duo's, trio's, kwartetten, in moderne en nationale kleeding, met revueschet- sen, komische één-acters, vroolijke scènes, muziek (accordeon) zang, dans, enz. Verder zal medewerking verleenen het hier nog onbekende, maar niet minder illuster cabaret-gezelschap van den heer Belderok-Louwers uit Mid delburg. Speciaal voor dezen avond zal de eerste Waalwijksohe-Zesdaagsche vertoond en omgeroepen worden. De beste koppels nemen hieraan deel, waarvan enkele zeer favoriet, 'n Uni cum in de Waalwijksche tooneel-we- reld Door bemiddeling van eenige inge zetenen van Waalwijk, heeft men voor dien avond beslag weten te leggen op een rondreizend circus, dat deze uit voering met een kort nummertje zal openen. Naar men ons mededeelde zou dit circus hoofdzakelijk bestaan uit eenige artisten. Zigeuners, Chineezen Negers, Apen, Leeuwen en nog enkele andere uitheemsche diersoorten. De begeleiding en de dansmuziek za verzorgd worden door het Moscow-or- kest. dat een speciale bezetting voor dezen avond heeft samengesteld. Zooals altijd, zal deze uitvoering een waar feest worden, waaraan iedereen kan deelnemen. De alleen-kaartver Nikkelen vulpotlood, Groene vulpenhouder. Auto-ongeval. Den heer V. uit Baardwijk over kwam Woensdagmorgen te Nieuwkuik een ongeval, dat bijzonder gunstig is afgeloopen. Toen hij moest uitwijken slipte zijn luxe wagen tengevolge van de gladheid van den weg. De auto kwam tegen een boom terecht en kantelde vervolgens om. De inzitten den, de heer V. en drie familieleden, bleken er vrij goed te zijn afgekomen, ofschoon één hunner bewusteloos werd opgenomen. De verwondingen bleven beperkt tot eenige minder ernstige schrammen, en builen. De nieuwe wagen was grondig ver nield en wie het wrak zag liggen kon moeilijk begrijpen dat hier geen ern- MAANDAGAVOND spreekt 18 DKCEMBER over zijn zwerftochten door den Balkan. MET LICHTBEELDEN en MUZIKALE ILLUSTRATIE HET BESTUUR DER WAALWIJKSCHE ONTWIKKELINGSCLUB. Entrée fl.- Donateurs vrij. Zaal Hotel VERWIEL. AANVANG KWART OVER ACHT. Plaatsbespreken gratis in HOTEL VERWIEL. Er had zich een eere commité ge vormd ter huldiging van de leden Jhr. Mr. F. van Rijckevorsel, te Ber- hcum en J. J de Vlam, te Eindhoven, die gedurende 25 jaar lid zijn van Prov. Staten. Beide jubilarissen waren vele jaren lid van Ged. Siaien, welke furctie ook thans nog door het lid de Vlam wordt vervuld. In de huldigings commissie hadden zitting genomen de leden Mr. P. H. Loeff. Jhr. Mr van Meeuwen, C. Foppele, Jos Meyring en H Jimmink, allen te Den Bosch. Bij monde van den voorzitter Mr P. H. Loeff, werden beide jubilarissen onder zeer waar- deerende woorden gehuldigd namens de Siaien voor het vele wat zij ge durende een kwart eeuw in hel belang van de hun dierbare provincie hebben gedaan. De huldiging ging gepaard „P_r?_o°n on«eIukken te be" „,o de aanbieding aan ieder der jubilarissen van een traai zilveren blad treuren zijn. Schaatswedstrijden te 's-Bosch. Om het kampioenschap van Noord-Brabant. Zaterdag 16 December worden op de schitterende ijsbanen van „den IJzeren Man" onder Vught, door de Tilburg- sche IJsclub wedst-rijden georgani seerd in het hardrijden, om het kam pioenschap van Noord-Brabant De met inscriptie en versierd met het wapen van Noord Brabant. De jubilarissen dankten in gevoelige woorden. BIOSCOOP. »Titanen der Lucht». R.D.B.-Theater. «Titanen der Lutt» is een van den Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond. Er zal gereden worden over afstan den van 500, 1500 en 5000 M. Op de banen zorgt een luidspreker der fa, Richel uit den Bosch voor mu ziek uit de zaal. Het belooft dus een waar ijsfeest te worden, waarbij na tuurlijk de prettige restaurants van „De IJzeren Man" geen kleine attrac tie zullen zijn. Voor nadeTe mededeelingen verwij zen wij naar de advertentie in dit blad. wedstrijden staan onder auspiciën van boeiende en spannende Ameri- kaansche vloot- en luchtkrachllilms. »Windy», een oude zeerob aan boord van een vliegtuig moederschip en »Steve», een jong sergant, krijgen oneenigheid daar zij elkaar bij hun wederzijdsche vriendinnen in onge nade brengen. Dat wordt nog erger als de jonge Steve in Windy's plaats wordt benoemd, en deze laatste in verband met de veie klachten over zijn gedrag tot gewoon soldaat wordt gedegradeerd. Nu overkomt Steve een vliegtuig ongeluk en Windy is zoo edelmoedig dat hij hem te hulp komt. Dankzij zijn moedig werk weet bij den jongen man in veiligheid te brengen, noch zelf moet Windy zijn kameraad schappelijke daad met zijn leven bekoopen. Men krijgt in deze film, waarin Wallace Beery en Clark Gable de hoofdrollen spelen, vele sensatio- néele staaltjes op bet gebied der vliegkunst te zien. Juist deze zorgen voor de spanning die er van btgin tot einde is. ï)Icli bleib bei dir....» Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDINO. Kern Waai wijk R.K. Staatspartij. koop berust in handen van den heer De Kern Waalwijk der R.K. Staats- dan Muis. partij zal a.s. Dinsdag weer bijêen- Evenals verleden jaar zal ook dit- komen in de foyer van Musis Sacrum. maal ee» zek€r percentage van^e zui De leden gelieven er nota van te vere opbrengst worden afgedragen aan neinen dat de bijeenkomsten van den bet plaatselijk crisis-comité. Kern voortaan in de agenda van dit Besoijensche Postduivenvereeniging. blad zullen worden aangekondigd. j Fehruarj ig34 d(i KoninkIijk Kantongerechten. erkende Postduivenvereeniging te v.m Bij Kon. Besluit zijn per 1 Jan. eer- Besoijen haar 12V2-jarig bestaansfeest vol uit hun ambt ontheven, met H. M. De vereeniging wenschtte dien dag dank voor de als zoodanig \bewezen niet onopgemerkt voorbij te laten gaan diensten, de kantonrechters-plaatsver- en zal deze door een gezellig samen- vangers J. M. C. Paap, mr, L. H. A. zijn worden gevierd. Verhoeven,en mr. C. H. Bleeker, allen Daar het anders te laat zou worden, te Heusden en E. C. J. Moonen te heeft de vereeniging besloten om op 13 en 14 Januari een onderlinge hok- tentoonstelling te houden. Er zal een eerste klas duivenkenner, uitsluitend voor vliegtype, aangezocht worden. Ook de vereeniging heeft in haar 12'/i-jarig bestaan uitmuntende dui- A. Den Doolaard in Waalwijk. Over Den Doolaard, die Maan dagavond in de zaal van Hotel Verwiel, over de Balkanlanden zal spreken, lazen wij kort geleden in de Maasbode enkele artikelen van Albert Kuyle. Wij laten hier een fragment volgen »Den Doolaard reist nog op de goede, ouderwetsche manierergens binnenwaaien in een land, en er niet anders doen dan de andere menschen. Niet alleen met hen de zelfde lucht ademen en onder den zelfden hemel loopen, maar met hen eten, zingen, werken, dansen en triestig zijn. Zóó reizen sluit de kans in, vroeg of laat het schot te zien wegvallen tusschen de mensche- ltjke gevoelens, aan den eigen land aard ontsproten, en de sentimenten van het nieuw betreden land. Den Doolaard werkte maanden en maan den als los arbeider in de streken, welke hij tot achtergrond van -zijn boek »be druivenplukkers» koos. Landschap en natuur werden hem dan ook zóó vertrouwd, beheerschte hij zoo volledig binnen de kraak- helderemogelijkheden vanzijn woord dat we als bet ware een geur en een kleur waarnemen rond de levens die zich afwikkelen in dit boek. Het gegeven? Het zal den auteur zijn ingevallen toen hij aanden rand van een onafzienbaren wijngaard zijn in lachen en zwoegen verdienden bo terham at. Het zal zijn samenge steld uit opgevangen verhalen van zijn medeplukkers, uit wat de her innering bewaarde van zwerftochten en wandelingen, en samen zijn ge groeid tot een bont verhaal waarin hij alles wilde onderbrengen, alles en allen in een neiging om niets achter te houden van wat zijn zwer vend leven hem in den schoot wierp.» Het Dagblad van Noord Brabant schreef o.m. over de lezing van den Doolaard »Geniaal was de wijze, waarop deze interessante »wanderer» door het vertellen van al deze afzonder lijke details uit het volksleven van volksgebruiken en tradities, toch Luxor Bioscoop.. In de Luxor loopt deze week een amusante filmkomedie, waarin Jenny Jugo en Hermann Thimig de hoofd rollen vervullen. Mary Peters ziet zich, door papa's beschikking, genoodzaakt met een drogen zakenpiet te trouwen, waar zij natuurlijk bijzonder weinig zin in heeft, üp het laatste moment trekt zij er daarom tusschenuit, met de bedoeling pas terug te komen wan neer haar aanstaande op de boot naar Amerika zit. In de trein maakt zij kennis met een aangenamer jongmenscb, die haar echter door een misvers.and voor een dievegge aanziet. Hij zal het meisje daarom aan de politie overgeven, maar voor hij daarloe de kans heeft gehad hebben zich een aantal zeer komische verwikke lingen voorgedaan, waaruit hij de conclusie kan trekken dat Mary verliefd op hem is. De rest laat zich begrijpen. »ich bleib bei dir....» is een Film die den bezoeker eenige uren van aangename verpoozing zal schenken. DAGELIJKS verkrljybtiar. CAPELLE. Voor de Ned. Ilerv. gemeen te hoopt a.s. Zondag des morgens half 10 en des namiddags half 3 op te treden Ds. Cuperus. De overtocht aan het veer over den Nieuwen Maasmond geschiedt, nu het us •vast zit, per z.g. schietschouw, zoodat voetgangers en wielrijders weder over gezet kunnen worden. Bij de j.l. Dinsdagavond in het café van den heer J. Quirijns ten overstaan en Waalwijk. Opgepast Woensdag plaatsten wij een waar schuwing tegen de practijken van agenten in ondergoed etc., die speciaal aan overheidspersoneel verkoopen en deze mensehen een eenzijdig contract venkenners gekweekt. Hiervan zullen ter teekening voorleggen. er enk?,cn ,°P dezelfde tentoonstelling Naderhand is gebleken dat reeds nakeuring houden. De eerste mt- verschillende personen bezoek van s,a8 ,™n de keuring wordt voor hen zulk een reiziger hebben gehad, en dat Seheun gehouden. Na afloop der beide een totaalbeeld wist te scheppen dat van notaris Middelkoop gehouden inzet j van het woonhuis met tuinderu van den in staat was den toehoorders een heer J- H. Vos Jzn. werd koop 1, woon- vrij volledigen indruk te geven van huis met tuinderij, ingezet op 2850. gebruiken en toestanden in de Bal- en koop 2, hooiland en tuingrond op aan de Nieu- kanlanden. Bijzondere aandacht verdienen verder de meer dan schitterende lichtbeelden, die de lezing opluis terden en het feit, dat door gramo- foonmuziek en vertooning van pro ducten van huisvlijt uit de besproken landen, den indruk, den aanwezigen gegeven, nog belangrijk versterkt werd. Dat Den Doolaards lezing ook zeer geestig was in woord- en beeld keuze, kan de waardeering er voor slechts verhoogen. In totaal een avond van genot en leering.» Er staat ons dus Maandag een mooie avond te wachten, waarvoor, zij zich hebben laten verleiden hun ^ringen worden alle meeningen met wonX^e.ï n ee'n handteekening te zetten. Zelfs een po- vergdeÏSbjffllïï"aftaan, i htie-agent had zich laten overhalen! 8,nS zien' 01 J OOK Keurmeesters on Men zij dus ,op zijn hoede en wyke der. haar leden bezit Indien er ver niet te gauw voor mooie voorspiege- eenigmgen in Groot- na wij zijn, r 10 Hntzen hiervoor een prijs willen beschikbaar 1 stellen, kunnen deze in 't clublokaal van den heer Holtzer-Passier bezorgd worden en zullen deze in dank worden U DENKT TOCH AAN DE Zondagmiddag van 5—9 nor In MUSIS SACRUM? aangenomen. Gevonden voorwerpen. Op het politie-bureau zijn inlichtin- Plechlige zitting der Stalen van Noord—Brabant. Huldiging zilveren jubilarissen. Donderdag, na bet sluiten der openbare gewone zitting van Prov. Staten, vereenigden de leden zich in plechtige bijeenkomst, welke mede werd bijgewoond door het oud-lid der gen te bekomen omtrent de navolgende Staten Jhr Mr. A. F. O. van Sasse gevonden voorwerpen: van Ysselt. Op het „Eendennest' wevaart wordt iederen middag, nu er hier in deze omgeving geen andere gele genheid bestaat om vrij te rijden, druk van de ijssport geprofiteerd. A.s. Zondag des voorm. half 10 en des nam. ten 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschenlük optreden de heer Hage, godsdienstonderwijzer te Kampen. Ter verkiezing van een lid van het Burgerlijk Armbestuur te dezer plaatse, wegens periodieke aftreding van den heer A. J. Verhoeven zijn door het Armbestuur candidaat gesteld de heeren A. J. Verhoeven en A. van der Hoeven. De in de Ned. Herv. Kerk alhier ten bate van den Eere-dienst gehouden extra collecte heeft opgebracht 147.70. De heeren J. A. Verheijden en G. Koene zijn herbenoemd tot ouderling en de heeren A. J. Verhoeven en J. van der Schans tot diaken der Ned. Herv. Kerk alhier. Met de kinderen van de Chr. School aan den Loonschendiik zal in het kerk gebouw aldaar Kerstfeest worden ge vierd on Vrijdagavond 22 dezer. De lei ding zal berusten bij het personeel der school. Het aantal ingeschrevenen bij de plaatselijke arbeidsbemiddeling bedraagt 118. Tengevolge van de vorst is de werk verschaffing stop gezet, zoodat thans de vorststeunregeling in werking is ge treden. Zoate Amandelen Zoute Krakelingen Zoute Vlinders Zoute Pindawafels Zoute Stengels Zoute Bolleifes Zonte Koekjes I 1. DEN DOOLAARD Irnnlnn.lnn I f 500.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9