R. D. B. Theater feamm „Mei groeten en kussen, Veronica". ®eee®*ee®eeeee KERSTNUMMER. Maandag len Kerstdag Dinsdag 2den Kerstdag Winkelsluiting. Tijdens de Kerstdagen en Nieuw jaar is de winkelsluiting in Waalwijk alsvolgt geregeld Van I* tot 24 Dec. mogen alle winkels tot 10 uur geopend zijn. Op 24 en 31 December mogen winkels, waarin uilsluitend brood, banket, suikerwerk en chocolade worden verkocht, alsmede bloemen winkels geopend zijn. Op 25 en 2(5 December en op 1 Januari mogen alle winkels geopend zijn, en wel op 25 Dec. en 1 Jan. lot 8 uur n.rn. en op 26 Dec. tot 9 uur n m. Verder zijn de gewone bepalingen van toepassing. Zilveren jubileum. De hee** G. van Huiten. gemeente- bouwkundige, thans op non-activiteit vanwege een ongeval bij een brand opgeloopen, zal 1 Januari 19.54 den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaren in gemeentedienst trad en be noemd werd tot gemeente-opzichter. Naar wij vernemen zal dit feit op 2 Januari worden herdacht en zal het d n jubilaris dien dag zeker niet aan blijken van belangstelling ont breken. Benoemd. I)e heer J. Smarius, secretaris der Vereen, van Waahvijksche Schoenfa brikanten, is benoemd tot Voorzitter der Bedrijfsvereeniging voor Zieken geldverzekering in de Schoenindustrie, in de plaats van den heer de Pont, die als zoodanig ontslag had gevraagd. Directeur P.T.T.-kantoor. Naar wij vernemen is met ingang van 16 Februari 1934 aangewezen als directeur van het P.T.T.-kantoor te Waalwijk den referendaris der P.T.T., de heer Blokzijl, thans directeur der P.T.T. te Den Briel. Vervroegde Postbestellingen. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling der Posterijen de postbestel lingen in onze gemeente aanzienlijk te vervroegen. Dit zal bereikt worden door de post bestelling te doen uitgaan na aan komst van een autobusdienst, die in gelegd wordt van station 's-Bosch S.S. naar Waalwijk en die om 5,30 uur voorin, te Waalwijk aankomt. De eerste postbestelling kan dus al uitgaan tusschen 7 en 7.30 uur. De laatste postbestelling gaat uit na aan komst van de post met de autobus Til burgWaalwijk, die hier arriveert om 18.43 uur, zoodat de laatste bestelling zeker om 19.10 uur kan beginnen. Zoo deze regelingen definitief tot stand komen, mogen we dus een be tere postbestelling, waarnaar reeds zoo lang verlangd is, spoedig tegemoet zien. Lezing A. den Doolaard. De lezing die de bekende reizende romanschrijver A. den Doolaard, Maandagavond in de achterzaal van H >tel Verwiel gehouden heeft, had een veel grootere belangstelling ver diend dan zij gekregen heeft. Diegenen die zich do »r het slechte weer of om andere omstandigheden hebben laten weerhouden den Doolaard te gaan beluisteren, hebben veel gemist. In een prettige causerie heeft de nog jeugdige schrijver ons veel wetens waardigs verteld over de kleurige collectie van volkeren die het poli tiek zoo rumoerige Balkan-schier eiland bevolken. Den Doolaard heeft drie jaren lang dit land doorkruist. Hij heeft er lief en leed met de be volking gedeeld, met hen gewerkt en met hen gefeest, en wellicht is dan ook niemand beter in staat ons in te lichten over Malissoren, Albanee- zen, Kroaten, Serviërs, Montenegrij- nen, Bulgaren, Macedoniërs. Boeiend vertelde hij van het krijgs haftige volk uit het land der Zwarte Bergen, de Montenegrijnen, met hun vele oude volksgebruiken, hun levens gewoonten, die zoo hemelsbreed ver schillen met onze West-Europeesche. Vooral ook over de schitterende huwelijksceremoniën, die zich in deze landen sinds eeuwen hebben gehandhaafd, en over de gastvrijheid van het volk, praatte den Doolaard lang en aangenaam, met zijn mooie, eenigszins dichterlijke woordkeus. Dit alles werd geïllustreerd met een prachtige serie lichtbeelden, die ons een duidelijk beeld gaven van de schoonheid van het Balkan-land schap, en die ons producten van huisvlijt lieten zien die ware kunst werken zijn. Het eigen karakter der volksmuziek uit de Bulkan-eilanden demonstreerde den Doolaard met behulp van enkele gramafoon-platen. De Voorzitter der Waal wij ksche Ontwikkelingsclub, de heer Jan Verwiel, h« eft de avond met een welkomswoord geopend en na afloop dank gebracht aan dhr. den Doolaard, waarbij hij er op wees dat deze 1 zing bij de bezoekers vele wan begrippen omtrent den Balkan heeft weggevaagd en er een nieuw en juister beeld van dit land voorTn de plaats heeft gesteld. Nogmaals: het is jammer dat niet meerderen dezen mooien avond hebben bijgewoond. Kegelconcours. A.s. Zaterdagmiddag ten 5 uur begint het groot Kegelconcours op de banen der N.V. Hotel »DeTwee Kolommen« alhier. Voor deze gelegenheid zijn de banen door de speciaal—firma Collignon te Rotterdam geheel ge restaureerd en is 't materiaal prima in orde gebracht. Er worden uitsluitend geldprijzen uitgeloofd nl. plm. f 150 en iederen dag extra een prijs van f5.— Het inleggeld bedraagt slechts f 0.25 per 5 ballen, wat zeer zeker een laag tarief is te noemen. Ongetwijfeld zal een en ander velen uit Waalwijk en omgeving aantrekken eens een kans te wagen, want 't is reeds een heele tijd ge leden dat een kegelconcours in onze plaats werd georganiseerd en de kegelsport is populair, zeker als er zulke mooie prijzen te winnen zijn. Er wordt alleen vrije baan ge worpen. Biljarten. Zaterdagavond werd in café »'t Vosje« van den heer W. Pullens de tweede wedstrijd van 't concours der E B.B. gespeeld. Ditmaal was de W.B.C. uit café van Berkel alhier op bezoek. De uitslag was als volgt: Eerste vijftallen. W.B.C. E.B.B. F. Schoeiitz 100 W. Pullens 82 F. SUats 100 H. Klrijn 93 Q. Pullens 90 |os. SUats 100 C. van Berkel 64 L. v. d. Ge d 100 P. Danckaart 58 M. van Mierlo 100 412 Tweede viertallen. W B.C. M. de Folter Ant. van berkel B. Hornes B. Dolkens E.B.B. H. Slaats F. de Vries A. Verheijden K. Leijtens 75 75 75 75 255 300 Hoogste serie F. Schoelitz van W.B.C. 35. Ook ditmaal heeft de organi- seerende vereen ging E. B. B. de overwinning dus aan zich gehouden. Doordat »Volhouden« uit Sprang met grooter verschil verloor staat deze thans op de tweede plaats. Agent Didden. In de te Roosendaal gehouden vergadering der afd. Noord Brabant van de Kon. Ned. Politiehonden Vereeniging is aan den heer Didden, agent van politie alhier, de gouden speld uitgereikt voor bewezen dien sten als leider en »boef» bij keu ringen voor het certificaat. Gouden Bruiloft. Tegen hedenavond is in café Wingels aan de Haven een ver gadering belegd door het comité ter viering der gouden bruiloft van het echtpaar Verschure—Ammers- dorfer. Men verzoekt ons mede te deelen dat deze vergadering alleen voor dames uit de buurt toegan kelijk is. Algem. Ned. Politiebond. Gistermiddag is in Hotel de Twee Kolommen een vergadering gehou den van de afd. Noord-Brabant van den Alg. Ned. Polidebond. Vele politiemannen uit de omgeving wa ren aanwezig. De heer Baselier, commissaris van politie te Roosen daal, heeft een uiteenzetting gegeven van het onderwerp »de Verdachte». Een mooi succes. Bij de liefdadigheidsschaatswed strijden die Zaterdagmiddag op de IJzeren Vrouw te's Bosch gehouden werden behaalden mej. R. v. Loon en de heer G. Klerkx alhier een i mooi succes. Zij wonnen n.l. de wed strijden in hardrijden resp. voor dames en heeren. Onze »Puiloogersen het mystery van Loch Ness. Wij lezen onder Hors d'oeuvre in de Maasbode van Zondagmorgen. «Naar aanleiding van ons berichl over het monster van Loch Ness, (een monster dat aan de Schotsche kust zou gezien zijn. Red.), wordt one medegedeeld, dat de visschers- vereeniging »Het Puiloog» te Waal wijk een uitnoodiging ontving van een haar bevriende Sport-Vischver- eeniging »The Salmon» uit Inver ness (Schotland) voor een vischdag op het Caledonische Kanaal. Heden 20 December zal getracht worden »to try to catch the monstrous cre ature», zoo schrijven de Schotsche vrienden. Voor dit doel, zoo schrijft men verder, is georganiseerd een groote vischpartij, waaraan minstens 500 man (waaronder 350 beroeps- visschers) zullen deelnemen. Of 't onzen »Puiloogen», die van de uitnoodiging gebruik zullen ma ken, geguna zal zijn het monster made te vangen? Good luck W. S. C. Voor a.s. Zondag is voor WSC een be langrijke thuiswedstrijd vastgesteld. De leider der afdeeling, Roermond, komt n.l. op bezoek. Diefstal. Bij den heer v. d. A. in de Stations straat werden den laatsten tijd her haaldelijk voorwerpen van geringe waarde ontvreemd. Trots verden king gelukle het niet den dief te knippen en deze zag voor enkele dagen zelfs kans een bedrag van enkele honderden guldens uit de kast te nemen. Men meent den dief op het spoor te zijn. Dronkeman. Door de maréchaussée werd Maan dagavond zekere C. uit Rotterdam opgebracht, die in dronken toestand in de St. Crispijnstraat lag. C. was naar Waalwijk gekomen om zijn kinderen op te zoeken, die hier bij pleegouders wonen Hij werd op hel politiebureau ingesloten, waar hij zijn roes kon uitslapen. Kerst—retraite te Vught. Evenals voor de meisjes is er door on verwachte omstandigheden nu ook gelegenheid voor de jongens en mannen van Waalwijk om met Kerstmis een retraite te houden. De retraite te Vught begint op Zaterdag avond te 7 uur en eindigt Dinsdag (3e Zondag) des middags. Men be- ho> ft derhalve geen werk te verzui men. Zij die aan deze retraite willen deelnemen, worden verzocht daarvan kennis te willen geven op de pastorie der eigen parochie. {Zie vervolg Prov. Nieuws 4e pagina). BEREID U VOOR op de mooiste film ooit vertoond: „OE WITTE WON" IN HET R. D, B. THEATFR. HET THEATER MET DE BESTE FILMS. DRUNEN. Donderdag 21 Dec. zal alhier een stemming gehouden worden voor 4 leden van de Afdeeling ..Kleinbe drijf" der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat. Het stem bureau zal dien dag in de Raadzaal van het gemeentehuis geopend zijn van 9 uur v.m. tot 2 uur nam. Woensdagavond gaat de biljartclub B.J.C. van de jongenscongregatie, alhier een wedstrijd spelen tenen E.B.C. van de Congregatie te Elshout. Aanvang om half 6. Op Zondag 14 Jan. zal de R.K. Voethalver. „De Sporters", alhier, haar 10-iarig bestaan vieren. Om half 7 zal een H. Mis worden op gedragen, waaronder algemeene H. Com munie dér leden. Na de Mis bijeenkomst in het clublokaal, café C. Bogaarts. al waar men gezamenlijk zal ontbijten. Van 12 tot 1 uur receptie en huldiging van 2 jubilarissen door het bestuur, n.l. de heeren H. van Ravensteijn Mz. en H. van Ravensteijn Antz. Door de harmonie „De Volharding" en de Mannenzangver. „Zang en Vriend schap" zal 'n serenade worden gebracht. Om 2 uur Jubileumwedstrijd tusschen het eerste elftal der jubileerende club en het sterke DOSKO uit 's-Bosch. Om half 6 feestvereadering in het club lokaal en huldiging der jubilarissen door de leden. Tot slot dezer vergadering tractatie aan de leden. Verder zal de avond worden doorge bracht in gezellig samenzijn met vroolijke Jaszbandmuziek, zoodat deze dag tot een onvergetelijke zal worden gemaakt voor de Sporters. De heer G. J. Vissers, alhier, was bij de door Ged. Staten gehouden aanbe stedingen laagste inschrijver op bestek no. 45: het reconstrueeren van Provin ciale wegen, met een bedrag van 44.933. Bij de gehouden eerste seriewed strijd op de barakken bij H. van Son, café naast de veiling, werden de prijzen behaald als volgt: J. v. Delft, le prijs een fiets met 171 punten; 2e prijs W. v. Son 142 punten electrische lantaarn; 3e prijs Lambertus Schalken met 123 punten. De 2e seriewedstrijd om 3 vette ganzen wordt wederom begonnen. HAARSTEEG. Woensdag, des nam. 7 uur, vergadering van den Raad dezer gemeente over annexatie en lichtkweslie. SPRANG-C.APELLE (Voorm. Sprang). Dinsdagmorgen omstreeks 11 «uur had aan den viersprong bij de Biersteeg al hier, een botsing plaats tusschen d<m be stelauto van de Coöp. Broodbakkerij „Broederhulp" te Kaatsheuvel, die van bet Oosteinde kwam gereden, en een luxe auto uit Tilburg, die in de richting Waal wijk reed. De luxe wagen werd vrij zwaar beschadigd en moest door een kraanwa gen worden opgehaald; de bestelauto van „Broederhulp" kwam er beter af en kou zijn weg vervolgen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Donderdagavond 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier het Kerstfeest met de kinderen der Zondagschoolvereeni- ging „Jacliin" worden gevierd. In den vooravond van j.l. Zondag bemerkten voorbijgangers eenig flikke rend licht in het Geref. Kerkgebouw, al hier. De koster, hierop opmerkzaam ge maakt, stelde terstond een onderzoek in en bevond, dat het hout van een stoof had vlam gevat, hetwelk echter spoedig kon worden gebluscht. De A.R.J.A. „Mr. Heemskerk", alhier komt Donderdagavond half 8 in de zaai van den Chr. Volksbond in vergadering bijeen. Door dhr. Adr. Braspenning zal een onderwerp worden ingeleid: „Werkge ver en Werknemer". De Chr. Gem. Zangvereeniging „Ex celsior", alhier, geeft op a.s. Dinsdag (2en Kerstdag) haar gewone jaarlyksche zang uitvoering onder leiding van haar direc teur de heer Alb. Christ te Capelle. De heer W. Kok, propagandist van het Chr. Nat. Vakverbond in Nederland, trad j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier als spreker op voor den Chr. Besturenbond Sprang-Ca- pclle, met het onderwerp: „liet C.N.V. aanschouwelijk voorgesteld". De zaal was flink bezet. Na opening door den Voorzitter, sprak de heer Kok aan de hand van een aantal prachtige beelden die hierbij werden vertoond, over het werk van het C.N.V., vanaf de oprichting tot heden en wees daarbij op den grooten groei, waar voor dankbaarheid past. Spr. wees op de verschillende instellingen van het C.N.V., als: T.B.C.-fonds „Draagt elkan ders lasten", eigen drukkerij, enz. De heer Kok werd door ue aanwezigen met belangstelling aangehoord. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Ter gelegenheid van het 2u-jarig be staan van de Schoolvereeniging voor Chr. Volksonderwijs alhier, wtrd j.l. Vrijdagavond een zeer goed be zochte Ouderavond gehouden. Onder de vele aanwezigen merkten we ook op Ds. Roos, Ned. Herv. predikant te Helvoirt, inspecteur van Chr. Volksonderwijs. Nadat de ouders in de gelegen heid waren gesteld het werk hunner kinderen te bezichtigen, waarvan een zeer druk gebruik werd ge maakt, opende om c.a. 7.30 uur Ds. Louwe—Kooymans uit v.m. Baard wijk dezen Ouderavond door te laten zingen Psalm 25: 2 en gaat voorin 't gebed. Vervolgens heet Z.Eerw, de aan wezigen welkom. Dezen avond aldus spr. is ook een bijzondere, daar we thans mogen gedenken dat de school 20 jaar beslaan heeft en welke onder Gods zegen tot grooten bloei is gekomen, waarom spr. de hoop uitsprak dat Gods zegen verder mag rusten op den arbeid dezer school. Vervolgens sprak Z.Eerw. naar aan leiding van Math 19 14 «Laat de kinderen tot Mij komen», een toe passelijke inleiding op het werk van dezi n avond. Dé heer Drost, sprak hierna over ^Christelijke opvoeding». Werd door Ds. Louwe Kooymans hoofdzakelijk het geestelijk ge««eelte der Chr. op voeding aangetoond, spr. zou meer bij de behandeling der Chr. opvoe ding tot het practische afdalen. Allereerst wees spr. op het verschil tusschen z.g. neutraal en chr. onder wijs. Vervolgens gaf spr. een uiteen zetting van het doel der opvoeding. Chr. opvoeding is noodzakelijk voor de vorming van een gehoorzame en standvastige persoonlijkheid met eigen wil. Breedvoerig stond spr. stil bij de wilsvorming Gehoorzaamheid is noodzakelijk voor de opvoeding, vooral voor Chr. opvoeding, ook kan hierbij de tucht noodzakelijk moeten worden toegepast. De Chr. opvoeding stelt zijn eischen, zij moet zich altijd richten op den Christus. Hierna sprak Ds. Roos. Het deed spr. goed op dezen avond met het bestuur en ouders wier kinderen deze school bezoeken op dezen ge- denkavond is kennis te maken. Daar spr. met verschillende scholen steeds nauw contact staat kan hij de ver zekering geven dat deze school mede een der beste is welke Z.Eerw. steeds bezocht. Spr richt ook het woord tot het hoofd de heer Dees en verder personeel, dat met hem de jeugd van Sprang onderwijst en opvoedt In weerwil dat van U aldus spr. zware offers gevraagd worden, hoopt spr. dat zij niet volle liefde zullen bezield blijven voor het schoone werk der opvoeding. Ten slotte richt spr. zich tot de ouders en wekt deze tot gebed op voor hen die aan de vorming van uw kinderen werken. In de pauze werd aan de aanwe zigen een kop chocolademelk met koekjes aangeboden. Na de pauze sprak de heer A. Dees, over »Jezus voor zijn 30ste levens jaar.» Door spr. werd aangetoom wat groote beteekenis het ook heeft voor het geloofsleven der jeugd van Jezus. Spr. toonde aan dat uit dit leven op te merken valt, dat Hij als Borg en Middelaar in de werek 1 gekomen was. Deze goed verzorgde Zorgt tijdig voor uwe ADVER TENTIE in ons Kerstnummer. )it blad verschijnt Vrijdag-Zaterdag en blijft dus vier dagen in handen en op de leestafel, ieder heeft dus t grootste belang daarin zijn adres en artikelen te adverteeren. inleiding werd met spanning gevolgd. Door de heer v. d. Ham, werd ïierna een stukje proza voorgelezen, waarna Ds. Louwe Kooymans een woord van dank sprak aandespre. iers en ouders voor hunne betoonde belangstelling. Spr. hoopt dat dezen avond het zijne mag bijdragen om steeds mee te komen tot goede saam werking tusschen school en gezin, waarna spr. eindigde met dankzeg ging. Staande werd gezongen Psalm 72 11. Hoogst voldaan keerden de ouders angs de met sneeuw bedekte wegen om c.a. 11 uur huiswaarts. VRIJHOEVE-CAPfeLLE. Donderdag avond j.l. gaf het Fanfarecorps „Sirena" alhier in het café van J. Treffers aan het Bruggetje, haar eerste winteruitvoering onder leiding van den directeur, den heer P. B. Bisselink van Kaatsheuvel. Na een welkomstwoord van den Voor zitter der vereeniging, den heer W. de Roon, werd het programma, bestaande uit een vyftal muzieknummers en een vijftal voordrachten, op voortreffelijke wijze afgewerkt. De arbeider A. S. kwam vanwege de gladheid van den weg, zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp van Dr. R. moest worden ingeroepen. De Jeugdclub van den Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond komt a.s. Vrijdagavond 22 December in het ge bouw voor Chr. Belangen in vergadering bijeen. Als spreker hoopt in deze samen komst op te treden de heer M. J. Kunst, hoofdbestuurder, met een onderwerp over het Vakonderwijs. Naar men ons mededeelt, heeft de heer J. Haverhals, alhier, ontslag geno men als Secretaris van de plaatselijke af deeling van den Chr. Bouwvakarbeiders- bond. CAPELLE. Bij de j.l. Zaterdagmiddag gehouden verkiezing van 3 notabelen der Ned. Herv. gemeente alhier werd «le heer M. van Eek herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer W. B. Rijken, de heer G. v. d. Hoeven J.B.z. gekozen werd. In herstemming komen de heeren J. G. Addink en G. v. d. Schans. De jaarlijksche verhuring van zit plaatsen in de Ned. Herv. Kerk, alhier heeft dit iaar ruim 1900.opgebracht. Dit is ruim 900.meer dan vorig jaar. Voor niet leden zal door de Gein. Zangvereeniging ,,'t Rozeknopje", onder leiding van den heer N. Snijers op Don derdagavond in de zaal van den heer L. F. van Dongen de operette in 3 bedrijven „De Trekvogels" voor de 2e maal wor den opgevoerd. Kaarten 50 cent zijn nTTg te bekomen bij den Secretaris derjy vereeniging, den heer E. Colet. De Postduivenver. „De Luchtvaart" houdt a.s. Zaterdagavond 7 uur in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart een al gemeene ledenvergadering, ter bespre king van de te houden feestvergadenng en ter nadere regeling van de niet Kerst mis in het clublokaal te houden onder, linge Postduivententoonstelling. Als keurmeester zal de heer v. Wan- roov uit Oosterhout optreden. In verband met de Kerstdagen zal de uitreiking van boeken voor de lezers van het plaatselijk correspondentschap van de Openbare Leeszaal te Breda, in- plaats van Donderdag 28 dezer plaats hebben a.s. Zaterdagmiddag van 23 u. in de O.L. School in de Kom. De hrn. J. A. Verheijden en G. Koene hebben hun benoeming tot ouderling en de heeren A. J. Verhoeven en J. van der Schans hun benoeming tot Diaken in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse aange nomen. Gedurende het tijdvak van 228 October 1933 werd in de gemeente Sprang-Capelle ten behoeve der gemeen telijke werkverschaffing uitbetaald 3741.35i, terwijl in hetzelfde tijdvak door de plaatselijke werkloozenkassen 635.50 uitgekeerd werd. v WASPIK. Zaterdag herdacht de heer A. Rollenbergh den dag, waarop hy voor 50 jaren als werkend lid toetrad tot de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak". Zooals begrijpelijk is, kon dezen dag voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbijgaan. Wegens de hevige koude kon de serenade aan de woning van den ju bilaris- niet doorgaan. Het feest werd ge houden in de hannoniezaal, waar de ju bilaris op de eerste plaats werd toege sproken door den heer van Schijndeï, voorzitter der harmonie. Spreker wensch- te den heer Rollenbergh geluk met het jubileum dat hij mocht vieren, stelde hem als toonbeeld voor de overige wer kende leden als een der meest ijverige leden, die slechts zeer zelden een repe titie cf concert verzuimt, en bood hem een gouden medaille aan. Spreker sprak den wensch uit, dat het den heer Rollen bergh gegeven zoude zijn, nog vele jaren lid der Harmonie te blijven. De jubilaris dankte den Voorzitter voor zijn hartelijke woorden van gelukwensch, alsmede de werkende leden voor hun geschenk, dat hem bijzonder aangenaam was. Hij gaf de verzekering, dat hij zyn beste krachten aan de Harmonie zou blij ven wijden. Vervolgens werd den jubi laris en de werkende leden een feestmaal tijd aangeboden. Hedenmorgen had op den hoek KerkstraatVaartje een botsing plaats tusschen twee vrachtauto's. Met eenige materieele schade liep het ongeval af. HET THEATER MET DE BESTE FILMS. HET SUCCES DER HOOFDSTEDEN. 73 49 63 70 475

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6