Nieuws uil Kaalsiiuul «PUROL ^'r«hpnan'( Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. RAAMSDONKSVEER. Vrijdagavond zal er door Jongelings Ver. en Werkmans bond een Kerst wijdingsavond worden gegeven. GEERTRUIDENBERG. Zaterdagavond j.l., des namiddags 7 uur had in hotel Centraal, alhier, een vergadering plaats, welke was uitgeschreven door een 5-tal ingezetenen dezer gemeente, om te ko men tot oprichting van een ijsclub. Algemeen was men van gevoelen, dat aan een ijsclub in deze gemeente behoef- te bestond, zoodat tot oprichting werd besloten. Tot voorloopige bestuursleden werden gekozen de na te noemen heeren, die de bestuursfuncties onderling hebben ver deeld. A R. C. M. ter Berg, voorzitter; Jos. Ren- niers, secretaris; P. J. Hofman, penning meester en Ür. J. A. H. Jaspers en J. Ge- boers, leden. Besloten werd een verzoek te richten aan den Raad dezer gemeente, om een gedeelte der vestinggrachten, zijnde het stuk vanaf villa Pinksterbloem tot achter de Veeyestraat, aan de vereeniging te verhuren. Het ligt in de bedoeling op deze ves tinggracht, welke door de hooge wallen uitstekend is beschut tegen wind, een drietal banen aan te leggen, terwijl voor verlichting en een goede consumptie zal worden zorggedragen. Staande de vergadering gaven zich 25 personen als lid op, terwijl binnen enke le dagen nog een vergadering zal wor den belegd om tot uitbreiding van het ledental te geraken. Moge het verzoek van deze nieuwe ver eeniging bij den Raad een gunstig ont haal vinden. J Onze stadgenoot J. J. Zijlmans is tengevolge van bloedvergiftiging over leden. Vrijdagavond des nam. half 7 zal in het gebouw van de Evangelisatie Imma- nuel voor de kinderen van de Zondag school de jaarlijksche Kerslfeestviering plaats hebben. Predikbeurten vanwege de Evange lisatie Immanuel: Zondag 24 Dec. des nam. half 8 Ds. Strating uit Oosterhout. le Kerstdag des nam. half 6 Ds. De Bruyn uit Hooge Zwaluwe. 2e Kerstdag geen dienst. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 22 December 1933 des namiddags 2 uur in het Ge meentehuis, aldaar. Te behandelen zaken: 1. Mededeeling pro: es-verbaal van kas-opname over het 4e kwartaal 1933. 2. Vaststelling rekening Sted Gods huizen dienst 1932. 3. Goedkeuring begrooting Sted Godshuizen dienst 1934. 4. Benoeming van een lid der Comm. voor plaatselijk schooltoezicht, wegens periodieke aftreding van den heer Dr. J. Jaspers. 5. Benoeming van leden van de com missie tot Wering van Schoolverzuim, wegens periodieke aftreding op 15 Janu ari 1934. 6. Vaststelling van de verordening tot het heffen van vergunningsrecht met in vorderingsverordening. 7. Ingekomen stukken. 8. Reclames. MEEUWEN. In de garage van de ALAD bussen, alhier, had Maandagmiddag de chauffeur A. v. S. de onvoorzichtigheid om, nadat hij zijn handen met benzine gewasschen had, deze bij een brandende kachel te houden. Plotseling vloog de vergaste benzine aan de handen in brand en taste onmiddellijk mede de kleeren aan. Toesnellende hulp gelukte het met groole moeite de vlammen te dooven met doeken en dergelijke. Van S. had inmid dels groote en zeer pijnlijke brandwon den aan handen en gelaat bekomen en moest direct per auto naar een dokter te Heusden vervoerd worden. Tegen een inwoner, alhier werd proces-verbaal opgemaakt wegens het zonder aangifte slachten van een varken. Het spek werd verzegeld. In de algemeene ledenvergadering van de Afd. Land van Heusden en Altena der Ned. Romologische vereeniging, al hier, werd besloten gezamenlijk vrucht- boomcarbolineum aan te koopen. De prijs voor niet-leden zal hooger gesteld worden dan voor leden van de afdeeling. Voor het gemak van de afnemers zul len depots worden gevestigd te Andel, Eethen en Nieuwendijk. Kaatsheuvel, 17 Dec. 1933. Burgemeester v. Besouw neemt ontslag. Nog tamelijk onverwacht ging Za terdag het gerucht als zoj onze Edel. achtbare heer Burgemeester J L v. Besouw zijn ontslag gevraagd hebben. Wij kregen door den dag hiervan de officieele bevestiging met de mede deeling, dat het ontslag per 1 Januari e k is aangevraagd. Sinds bijna drie maanden is onze geachte Burgemeester buiten dienst geweest, doordat een klein beslag het hem onmogelijk maakte zijn func tie te vervullen. Hij zelf en alle ge- meenteraren met hem, hadden gehoopt dat de ongesteldheid van spoedig voor- bijgaanden aard zou zijn en dat hij minstens per 1 Januari wederom de leiding der gemeente in handen zou hebben genomen Ofschoon zijn toe stand wel dagelijks nog betert en hij zich sterk genoeg voelt voor een dagelijksche wandeling en de gewone conversatie, voelder hij zich toch niet in staat om het werk, dat hem als hoofd der Gemeente wederom te wachten stond met voldoende krachten te gaan ter hand nemen. Daarom kwam voor velen het vrij plotselinge beslui: om ontslag aan te vragen en daardoor de leiding in handen van sterkere krach ten te kunnen laten stellen, zeer on verwacht Ruim 33 jaren was Burgemeester v. Besouw met de leiding van onze meente belast Toen hij destijds als Burgemeester van de kleine grensge. meente Puite naar hier werd over geplaatst waren Kaatsheuvel en Loon op Zand nog van weinig beteekenis Onder zijn zegenrijk bestuur is de gemeente uitgegroeid tot een machtige industrieplaats, die in productie als de eerste in de schoenindustrie moet genoemd worden. S<eeds interesseerde Burgemeester v. Besouw zich voor alles en ieder Rijk en arm stond hij met dezelfde vriendelijkheid en eenvoudige gemoe delijkheid te woord en zoowel de bloei als de nooden van de bevolking gingen hem ter harte Burgemeester v. Besouw moge thans uit zijn hooge functie heengaan hij zal bij allen steeds blijven wat, hij tot heden was en zooals wij hem kennen .Burgemeester v. Besouw* Moge dat nog vele jaren zijn 1 Bekroningen. Op de groote tentoonstelling van Ormihophilla te Utrtchi behaalde de bekende pluimveefokker de heer J. Tuerlings wederom groote successen. In de klasse Wit Leghorn Eng Type won hij in vier klassen 4 maal 1 ste en twee maal 3de prijs met 2 eere- prijzen. In zwart Java kriel 1 maal eerste en 1 maal 2de prijs met eere- prijs en in Zwart Cochirikriel met 2 inzendingen 2 maal eerste prijs met 2 eereprijzen met predicaat Uitmun tend. De heer P Elshout behaalde met Zwart Minorca een eerste en een derde prijs met eereprijs en met Minorca kriel tweemaal Z E. V. Vier jubileerenden. 12'/, jaar bestuurslid der H. K. Vak- en Standsorga nisatie. Men schrijft ons Vier onzer beste mannen, met name: M. Üingtmans, Voorzitter onzer vakafd. Lederbewerkers, onder afd. van de Nederl. R.K. Fabrieks- arbeidersbond, C. Gubbens, Jan Broks en Jos. v. Wezenbeek, respec tievelijk penningmeester en commis sarissen bestuursleden der plaatse lijke R.K. Werklieden vereeniging. Vier vrienden, getrouwe degelijke mannen. Vrienden van den werk man. Getrouwe werkers voor onze afdeelingen en hare leden mede in het algemeen bondsbelang. Degelijke mannen vooral ook omdat het Roomsche kerels zijn, niet alleen in naam, maar in practijk. Afgescheiden ervan dat het te veel plaatsruimte zou vragen van dit blad, zou het ook ondoenlijk zijn om den waren staat van dienst dezer jubilarissen te memoreeren. 't Zou ook niet stroken met hun opvatting en daarom tegen hun wensch. In derdaad diegene die daarop staan, zijn in den regel de ware werkers niet in de samenleving. De zulke houden het als regel geen 12 jaar vol, niet alleen in de standsorgani satie, doch zeker niet als voorzitter van een dusdanige groote vakafdee- ling, waarvan de taak voor een be stuurder of mede bestuurders de laatstejaren buitengewoon moeilijk is. Hoe het ook zij, zoowel in het een als in het andere geval gevoelen wij ons mede namens besturen en leden zoowel landelijk als plaatselijk niet minder namens den plaatselijke Eerw. Adviseur Kapelaan de Klijn, verplicht, de vier jubileerende mede bestuurders o.m. ook langs dezen weg hartelijk dank te betuigen voor het vele en moeilijke werk dat zij in die 12'/, jaar in het plaatselijk belang hebben verricht. Ten stotte zouden we niet graag verzuimen de gezins- en verdere familieleden van de jubilarissen naast onzen dank te brengen voor de offervaardigheid en mede hulp bij de vervulling van het werk der hier bedoelde functionnarissen, voorzeker ook te feliciteeren, daar zij met ge paste trots moge neerzien op deze mannen, en als een sieraad beschou wen, dezulke onder de hunne te mogen rekenen. Gesprongen handen-Ruwe hui< Bij Apothekers en Drogisten Uitvoering Euphonia. Zondagavond werd in de zaal van. het Kon. Muziekgezelschap Euphonia een tooneelspel gegeven door het Zuid Nederl. Tooneel uit Tilburg, onder lei ding van de heeren P. Vink en W. Hart. Opgevoerd werd „De Dollar-Koning". Dit melo-dramatisch tooneehverk werd door het gezelschap op een wijze uitgevoerd die eiken bezoeker zijn be- j wondering afdwong, hetgeen tot uiting kwam bij liet daverend applaus dat na elk bedrijf werd geoogst. Het meermalen ontroerende spel, nu en dan verlucht door een komisch in termezzo werd door iedereen aange voeld. We mogen niet anders hopen dan dat we het Zuid Nederl. Tooneel na hun eerste succes ter plaatse, eens spoedig zullen terugzien. Jammer dat de zaal zoo slecht bezet was, hetgeen wel zijn oorzaak zal vin den in de felle koude, want dat houdt veel bezoekers terug en last not least het ijsvermaak. Kamer van Koophandel. Donderdag 21 December a.s. zal al hier de verkiezing plaats hebben voor de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Langstraat, afd. Kleinbe drijf. Momenteel heeft onze gemeente, welke de grootste is uit het rayon, geen vertegenwoordiger. Ieder zal moeten toegeven, niet alleen in onze gemeente doch ook daarbuiten, dat dit een zeer groote onbillijkheid is. Zonder twijfel zullen de kiezers thans nog meer dan ooit dit gemis aanvoelen en we mogen vertrouwen dat allen ter stembus zullen komen ,om ook hier de gewenschte vertegenwoordiging te krij gen. Met de gemeenten Waalwijk en Dengen is overeenstemming bereikt en luidt het advies als volgt te stemmen: voor wat Dongen betreft 1 Snels. Don gen, 2 van Riel, Kaatsheuvel, 3 Marks, Waalwijk; voor wat Waalwijk betreft 1 van Riel, Kaatsheuvel, 2 Snels, Don gen, 3 Marks, Waalwijk; voor wat Loon-op-Zand betreft 1 van Riel, Kaatsheuvel, 2 Snels, Dongen, 3 Marks, Waalwijk. 1 K. J. M. 2en Kerstdag zal in de zaal van den heer Jan van Dun door de K.J.M. uit onze plaats en met medewerking van de K.J.V. Zangclub en K.J.V.-mandoli- neclub uit Dongen, des namiddags om 4 uur een Kerstspel wordenopgevoerd. De groote sympathie die het K.J.V.- werk in deze gemeente geniet waar borgt zeer zeker wederom een succes volle dag. Duivententoonstelling. De Postduivenvereeniging De Reis duif, gevestigd bij den heer Chr. Oer- lemans, Telefoonstraat alhier, zal op Zondag 24 en Maandag 25 dezer een tentoonstelling van duiven houden in combinatie met hare zpstervereeniging De Getrouwe Duif, gevestigd bij den heer J. van Heeswijk, alhier. Op deze tentoonstelling zullen onge veer 150 stuks duiven te bezichtigen zijn. Als keurmeesters zullen fungeeren de heeren P. van Dongen en Jac. Koe nen, beiden wonende te Dongen. De tentoonstelling wordt gehouden in het clublokaal van de Reisduif, bij den beer Chr. Oerlemans. Euphonia. Op den 2en Kerstdag wordt in de zaal van 't Koninklijk Muziekgezel schap Euphonia, een groote Cabaret- en Operette-avond gegeven door het gerenommeerde ensemble Pro Arte uit Antwerpen, dat aldaar reeds meerma len optrad met diverse opeTetten en steeds met groot succes werkzaam was. Dinsdag a.s. komt „Pro Arte" met een variatie op haar programma. Niet een operette, doch een revue uit diverse Operette zal vertoond worden, ont leend aan de nieuwste succeswerken van den laatsten tijd, o.m.: „Im weissen Rössl"; Gravin Maritza; De lustige Weduwe; Victoria en haar Huzaar; Het land van den Glimlach etc. Niemand minder dan de bekende acteur uit de keurzaal Ostende „Eric Lund" en mej. Lissy Janssens, le danseres van het Scala Theater uit Antwerpen, zijn dien avond op het tooneel ten gast. De regie is in handen van den heer E. Julsam, terwijl Mw. J. v. Rooy-Waroquiers als orkestleidster optreedt. DRAiSftA-YANVALKLllBURG'S-* A LEVER NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 19 Dec. '33. Voor de leden der Chr. Knapen- vereeniging »De jonge Garde» wordt Donderdagavond van 79 uur we derom een cursus gegeven in liguur- zagen. t/ In het R.K. Vereenigingslokaal werd de 2e onlwikkelingsavond ge houden, waarhij als spreker optrad de Edeiachtb. heer Burgemeester, die zijn onderwerp »Onze sociale wet geving» vervolgde. Evenals de vo rige keer vond hij een zeer aan dachtig gehoor. De uitvoering in Concordia onder leiding van den heer H. Kunge uit Rommel is een dag vervroegd en heeft plaats 20 Dec. De heer H. Vos is herbenoemd tot notabelen bij de Ned. Herv. Kerk, de heer A. v. d. Plas, die ook aan de beurt van aftreding was, komt in herstemming met den heer S. Deurloo. Den 2en Kerstdag wordt in het R.K. Patronaatsgebouw een film avond gegeven door de fa. de Laat (Tilburg). Vertoond worden de Credo liim, die van Lourdes en een humo ristische. Aan Mej. van Hest werd bij gelegenheid van de opdracht aan nieuwe leden der congregatie van L. Vrouw, de gouden medaille uitgereikt voor 50-jarig trouw lid maatschap. Het Kerstboomfeest voor de Zondagsschool der Ger. Kerk heeft plaats reeds Vrijdagavond, voor die der Ned. Herv. Kerk Dinsdag 2b December. In tamelijk verkleumden staat werd gevonden de ruim 80-jarige F. v. d. Gr., die gevallen was en een schouder bad ontwricht. Na voor- loopig door dr. V. te zijn behandeld werd hij onder gebracht ter venlere verpleging. De uitslag van de 3e ronde der clubcompetitie bij V. Y. is Hoofdklasse de Graagde Joode 2—0, le kl. A. Deurloo—Bax, par tijen afgebroken.2e kl. Aut. Sluimers- J. Deurloo 20, J. DeurlooJ. Swagemakers 1-1. Jonker-Fi Iters $-0. In den Kerstnacht wordt in de R.K. Kerk uitgevoerd de Kerslcantate van Dobbelsteen, waarin soli voor tenor en bariton. t/ In de etalage van den heer v. Hoften zijn de prijzen geëtaleerd bestemd voor de verloting ten bate der Heusd. Fanfare met als le prijs een liets, terwijl ook de overige er mogen zijn. Voor steeds de tijdelijke belangen onder geschikt gesteld üeeft aan ue eeuwige. Blijve in de nationale zaak door dezen tijd heen de leiding bij kinderen van ons volk op wien de leer der kerk invloed heeft. Het is noodig dat partijen waarvan de diepere be ginselen parallel loopen, tot gemeen- schappelijken opbouw elkander vin den in nationale bedding. Evenmin echter als de kerk de eeuwige belangen op de 2e plaats heelt kunnen sletten evenmin zal in gemeenschappelijken arbeid het welzijn van 't vaderland gedoogen dat de nationale zaak op de 2e plaats komt te staan. Hoogachtend, IJ. BURGERLIJKE STAND. KAATSHEUVEL. 1 tan. 15 December 1933. Geboren: Maria Johanna A. d.v. Martinus Voets ei} P. C. Dankers. Antouia J. C. d.v. Petrus J. Schoenmakers en E. M. C. de Bakker. Maria Tb. d.v. Jan van Gulik en H. G. Dingemans. ls- fridus A. G. z.v. Cornells J. Coomans en J.L. Meijer. Petrus J. z.v. Wil helmus B. van de Wouw en C. Boutier. Marius P. Fr. z.v. Johannes C. Bee- rens en A. J. M. van der Velden. Lucien J. M. z.v. Nicolaas A. van dei- Velden en G. C. A. van Riel. Adria- nus J. J. z.v. Cornells D. van Son en J. M. C. Coolen. Joannes Chr. z.v. Engelbertus Kemmeren en J. A. Schel- lekens. Wilhelmina G. d.v. W. W. Huybregts en G. G. Brandsma. Mechelina A. d.v. Adrianus J. Zwaans en J. Meeuwsen. Overleden: Cornelia W. Damcn 8 maanden. Pieternella Maas echtg. van M. van Boxtel 73 jaar. Johannes A. IJpelaar 10 jaar. Johannes D. Nouwens 6 weken. Isfridus A. G. Coomans 5 dagen. Lambertus C. v. Eeten 3 we ken. Gerardus P. Hazenberg 8 we ken. Maria Valk, weduwe van Cor nells de Kok 82 jaar. Huwelijken: Antonie Verduyn 27 jaar en Catha- rina H. Sprangers 21 jaar. plaats en streek is ADVERTEEREN LEEUWARDEN in dit blad maar ook NOODZAKELIJK, VOLDOENDE! Dagelijks stijgt onze lezers kring, zoowel hier, als buiten. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur! Nog pas verdedigde de Minister van Sociale Zaken het afknippen van franje aan de werkloozensteun in de groote steden. Hieronder viel ook gedeeltelijk de verdiensten der vrouw van een werklooze. De Kamer ging mee en wij zeggen daar geen kwaad van. Thans wordt in de 2e Ksimer door een lid uit de rechterzijde voorgesteld om de huwende onderwijzeres te ontslaan. Hiermede worde n dubbele inkomens tegengegaan en kan menig werkzoekende weer voor zijn gezin 't dagelijksch brood op eerbare wijze gaan verdienen. Hierop verklaart thans de betreffende minister dat men met dat voorstel elkander op eksteroogen trapt Laten we echter hopen dat het ten bate van 't algemeen belang in de wet komt. De leer der barmhartigheid zooals die sinds eeuwen in de kerk geleerd wordt, moge zijn heilzame doorwer king in de wetgeving blijven vinden. In Duitschland waar geen enkele partij den mond tegen de huidige regeering durft open te doen, schroomt de kerk niet, zonder zelf het stuurrad van staat in de hand te willen nemen, haar stem tegen de dwalingen in het huidig systeem te verheffen. Moge door deze tijdem heen zij haar invloed ook op dewerkloozen niet verliezen. Hier heeft de kerk 't meeste recht van spreken, omdat ze GEMENGD NIEUWS. Drama in pension in Surrey. In een pension in het plaatsje Faroham in Surrey, heelt zich verleden week een drama afgespeeld, waai bij drie personen om het leven zijn ge. komen de eigenares van het pension, mevrouw Wilson, haar 19 jarige doch- ler Iris en dr. Herman Bakker, een ongeveer 50 jarige Nederlander uit Zeist, die sedert een jaar in pension woonde. Kort voor zeven uur des morgens werd een der pensiongasten door een kreet, afkomstig uit de kamer van mevrouw Wilson wakker. Hij begaf zich derwaarts en daar hij nicis meer hoorde, klopte hij aan de deur Er kwam geen antwoord en na enkele oogenblikken ging hij, vermoedende, dat er iets niet in den haak was, de slaapkamer binnen. Daar zag hij in bed liggen mevrouw Wilson met een schol in het hootd naast haar lag haar dochter Iris met atgrijselijke hooldwonden. Het scheen, dat mevrouw Wilson in haar slaap was doodgeschoten, dat de dochier daardoor wa9 wakker geschrikt, zich had opgericht en eveneens was ver moord. üe pensiongast waarschuwde oogenblikkelijk de politie, die het huis en de omgeving doorzocht. In de kamer boven de gerage vond men het lijk van dr. Bakker, met een dubbelloopsgeweer naast zich. In zijn zakken werden twee brieven aange troffen, welke aan den Coroner gericht waren Deze brieven zullen, naar verwacht wordt, licht werpen op het drama. Bakker, die weduwnaar was en drie kinderen heeft, welke in Nederland zouden wonen, oefende geen medische praktijk uit. Hij had iets te doen met petroleum en ging door voor welgesteld, hoewel hij in den laatsten tijd her haaldelijk door plaatselijke winkeliers werd gemaand. Hij stond op zeer goeden voet met mevrouw Wilson en haar dochter, ofschoon er in den laatsten tijd ruzie was tusschen hem en mevrouw WÜ9on, een weduwe, met wie hij verloofd moet zijn geweest. Het schijnt, dat deze ruzie in ver band stond met Iris. De doodslag te Woerden. Het Openbaar Ministerie heeft tegen den gewezen bedrijfsleider van de Woerdensche Pannenfabriek De Bock, wegens doodslag van jhr. van Ingen, tien jaar gevangenisstraf gtëischt en nam daarbij als verzachtende omstan. digheid aan, dat verdachte gedurende de volle vier jaar den wereldoorlog heeft medegemaakt en daardoor een buitengewoon prikkelbare gemoeds. toestand had gekregen.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7