Voor de a.s. Feestdagen: tism ui! Kiilsliuuul Electr. Loxe Bakkerij PDLLES- HSBEEf voor zijne activiteit. Des te meer, zoo zeide spr., is te betreuren de slechte opkomst van hedenavond. Moet men nu nog wakker geschud worden Kent men nog niet de gevaren die dreigen van de zijde der N.S.B. en van de A.N.F.B. Het gaat om onze vrijheid en om het behoud van onze jeugd. Mogen wij dulden dat de rechten van onze kerk worden aangetast Mogen wij dulden dat onze Koningin in een hoek getrapt wordt om ze er slechts uit te halen om nu en dan een gecensureerde speech te houden Wij scharen ons achter het Kruis, achter Christus Koning en vereeni gen ons in de R.K. Staatspartij. Zoo trekken wij ten strijde voor God, Koningin en Vaderland«. Een krachtig applaus klonk na deze woorden. De Voorzitter dank Ie den heer Witlox en hoopte dat zijn woorden, via de pers, hun invloed niet zullen missen. Ook spr. laakte de houding van diegenen, die op straat en in café een groolen mond opzetten, maar die hier achterwege blijven. De Voorzitter sloot hierop de vergadering op de gebruikelijke wijze, nadat hij de hoop had uit gesproken, dat de eerstvolgende algemeene vergadering, in Januari of Februari, drukker bezocht zou zijn. bij deze mooie sport-beoefening door te brengen. Een nieuwe bepaling. Burg. en Weth. van Waalwijk hebben een kennisgeving rondge zonden waarbij zij bekend maken, dat vanaf 1 Jan. 1934 geen vuilnis bakken meer zullen worden geledigd die niet tevoren aan de straat zijn geplaatst. Indien men er prijs op stelt dat het vuilnis achter wordt gehaalc kan dit geschieden tegen een betaling aan de gemeente van f5.per jaar voor particulieren en f 10. per jaar voor café's en andere inrichtingen met bijzonder veel vuilnis, zulks ter beoordeeling van Burg. en Weth. Het bedrag moet gestort worden vóór 30 Dec. 1933 bij de Centrale Administratie aan de Gasfabriek. Wij zouden het gewenscht vinden, dat mede bekend gemaakt wordt de juiste tijd waarop de vuilniswagen verschillende deelen der gemeente bezoekt; anders zijn de bakken door de jeugd of viervoetige speurders al lang voor een deel op straat ge ledigd. H. v. d. Geld Leo Elshout A. Veltman P. Elshout N. Merkx J. v. d. Hoven J. A. Koks A. Maas 10 2 8 4 9 9 18 7 4—3 8 9 9 18 8 7 14 9 1—8 2 7 2 14 5 10 7 3 14 Bezoekt 't Groot Kegelcon- cours in de Twee Kolommen. R.K. Werkliedenvereeniging. Donderdagavond hield de R.K. Werkliedenvereeniging haar derde onlwikkelingsavond. Ook nu was de belangstelling slechts heel povertjes. In zijn openingswoord drukte de geest, adviseur kapelaan Beekmans daarover zijn teleurstelling uit. Hij hoopte dat de weinige aanwezigen de andere leden zouden aansporen de lezingen voortaan bij te wonen. Hij had goede hoop dat de Jicht- beelden-avonden die op 't program staan meer aantrekkingskracht zullen hebben. Z.E. spoorde de jongelui nog aan deel te nemen aan de Kerstmis retraite. De heer Eijkemans kreeg daarna het woord om een en ander te zeggen over fascisme en nat. socialisme. In een helder betoog zette spr. uiteen dal deze stroomingen uitingen zijn van den Europeeschen na—oorlog- schen geesl. Er zijn twee aspecten van de beide richtingen, die spr. broer en zuster noemde, n.l. op de eerste plaats de staatkundige, die bevorderd wordt door de verwording der democratie, en op de tweede plaats de sociologische. Deze uit zich in de leer dat de klassenstrijd geen uilkomst kan brengen en dat de groote problemen moeten worden opgelost door samenwerking van kapitaal en arbeid. Dit is dus een aantrekkelijke stelling van het fas cisme, die trouwens steeds door het katholicisme is verkondigd. Spr. wil dan ook niet ontkennen dat het fascisme eenige goede dingen in zich houdt, 'dit is per slot van rekening ook van het socialisme en zelfs van het communisme te zeggen. Paus Pius XI heeft dit persoonlijk erkend. Maar de waarheid die in deze stel sels ligt heeft men aan het christen dom ontleend. Spr. wees er met nadruk op dat ondanks deze goede zijden het fascisme moet worden veroordeeld om de verkeerde be ginselen en daden die het heeft en gedaan heeft. Spr. zette dan in den breede uiteen hoe het nat. soc. in Duitschland tot de macht kon komen. Daartoe wees hij op de militairistische gezindheid vnn het volk, op de desillusie van den oorlog, het socialistisch bewind, de opkomst van het communisme. Dit alles riep de reactie teweeg, en het is geen wonder dat het volk ontvankelijk was voor de leuzen van het nat. soc. Uitvoerig besprak spr. vervolgens het partijprogram van Feder, de militaire vorming der Duitsche jeugd e.a. punten. Kap. Beekmans heeft met een dankwoord den avond gesloten. Zonte Amandelen Zome Krakelingen Zoute Vlinders Zonte Pindawafels Zoute Stengels Zoute Bolletjes Zoute Koekjes Verkiezing kamer van Koophande voor de Langstraat. Bij de Donderdag 21 dezer ge houden stemming voor 4 leden van bovengenoemde Kamer (afd. Klein bedrijf) werden gekozen de heeren C. Jansen, Geertruidenberg. C. Marks, Waalwijk. W. J. van den Noort, Made. A I). C. Snels, Dongen. Kerstprogramma Liedertafel »Oefcning en Vermaak Maandag le Kerstdag 12 uur. Programma 1 Gloria, koor Verheij. 2a. Glockenlied, Leudosé. b. Buszlied, 3a. Kerstlied, Diamant. dubbel mannenkwartet b. Wiegenlied, J. Brahms, dubbel mannenkwartet 4. Die Ernte, Schwartz, groot koorwerk Verder vestigen wij nogmaals de aandacht op het in dit nummer ge annonceerde Groot Kerstbal dei Liedertafel op Dinsdag 2en Kerstdag. De groote Jaszband »The Famous Little Band» uit Gorinchem zal on getwijfeld de noodige stemming erin brengen en houden. Deze muziek en de verlaagde entréeprijzen zullen ongetwijfeld velen naar Musis Sacrum lokken. Donateurs van »0. en V.» hebben hun gewone vrije entree met ééne dame. (Zie vervolg Prov. Nieuws 4e blad). Hel inleggeld van '1 Grool Kegelconcours in de Twee Kolommen Is slechts 25 cent per 5 ballen. Kegelconcours. Onder auspiciën van den Tilburg- schen Kegelbond vangt a.s. Zaterdag op de banen der N.V. Hotel de Twee Kolommen het groot Kegelconcours aan. Het zal des namiddags ten 5 uur door 't bestuur van den Tilburgschen Bond geopend worden, waarbij te vens verschillende vereenigingen enz* zijn uitgenoodigd. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar de verspreide bil jetten en wij twijfelen er niet aan of velen zullen van deze gelegenheid profiteeren om hun geluk te be proeven en eenige gezellige uurtjes DRl NEN. Op de meisjescongre gatie wordt op den Tweeden Kerstdag voor de leden een uitvoering gegeven door de damestooneelvereeniging. Op gevoerd zal worden: „De heilige Phi- lomena", treurspel in 3 bedrijven met apotheose. Bij de verkiezing van 4 leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken, afd. Kleinbedrijf", werden alhier uitgebracht de navolgende stem men: J. P. Elemans 3, C. Jansen 3, C. Marks 4, J. W. v. d. Noort 3, A. J. v. Riel 1, H. Rombouts 2, A. D. C. Snels 1 i/ .Bij den gehouden biljartwed strijd te Elshout. tusschen B.J.C. alhier en E.B.C. aldaar, wer<j gespeeld als volgt B.J.C.—E.B.C. H. BrokTh. v. d. Besselaar 10037 Th. v. d. WielM. Klerks 10045 J. v. Delft—H. Tausch 100—67 H. VerhoevenA. Klijn 10092 Door afwezigheid van een der leden kon de vijfde partij niet gespeeld wor den. DRUNEN. Stand van den grootra damwedstrijd op de Jongenscongrega- tie. le Afdeeling. P. v. d. Ven 10 8 1 1 17 J. Lommers 11 6 5 12 P. v. Nistelrooy 7 2 14 5 G. Klerks 7 7 H. Pulles 12 5 7 10 A. v. Delft 10 4 6 8 A. v. d. Heijden 12 4 8 8 B. v. Leest 15 8 7 16 L. v. d. Krabben 8 4 13 9 A. de Wit 7 1 -6 2 4 2e Afdeeling. W. VisseTs 11 8 3 16 P. Willemse 10 2 1 7 5 J. Tupie 8 4 13 9 J. v. Delft 12 10 2 20 H. Kuypers 15 9 1 5 19 J. Pulles 12 6 2 4 14 F. Kuypers 14 8 2 4 18 C. Sasse 9 6 3 12 G. Pelders 11 11 J. v. Liet 12 3 2 7 8 H. v. Delft 14 4 10 8 C. v. Drunen 12 6 1 5 13 L. Kuypers 20 9 2 9 20 M. de Gouw 13 13 26 W. Bruurmijn 14 8 6 16 C. Hommels 7 7 J. v. d. Heijden 9 3 6 6 Th. Couwenberg 19 3 1 15 7 H. Brok 13 3 3 7 9 Fr. v. Leest 12 9 1 2 9 H. Maas 15 11 4 22 C. v. Baardwijk 12 2 10 4 R. v. Son 13 9 1 3 19 A. v. Son. 12 5 7 10 J. Mackay 12 4 2 4 10 M. v. Loon 12 5 2 5 12 J. v. d. I^eur 13 4 2 7 10 De koorzanger J. v. d. P., die zich met spoed naar het koor wilde bege ven, viel door de gladheid van den vloer in het kerkportaal met zijn hoofd tegen den muur. waardoor hij zich zoo ernstig aan het hoofd verwondde, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. NÏEUWKUIJK. Op Maandag 25 en Dinsdag 26 December a.s. zal de Too- neelvereeniging „Kunst na Arbeid" in het Bondsgebouw een groote uitvoe ring geven. Opgevoerd zal worden: .De Verloren Zoon"; groot gecostu- meerd bijbelsch treurspel met zang in drie bedrijven en apotheose. We twij felen niet, of ook ditmaal zal onze vereeniging, gezien haar gunstige re putatie vop dit gebied, zich in een enorme belangstelling kunnen verheu gen. Gedurende de Kerstdagen zal door ons parochiaal zangkoor onder lei ding van den heer C. de Gouw onder de Stille H. Missen een meerstemmige Kerstcantate ten gehoore worden ge bracht. v WASPIK. Door den heer Commls saris der Koningin is met ingang van Januari a s eervol ontslag als iemeenteveldwachter verleend aan den ïeer G. de Koning Moge het den heer de Koning gegeven zijn nog vele jaren van zijn welverdiende rust te genieten. in de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag 24 Dec. voor de gemeente op te treden de heer van der Ent, van Aalst, des morgens om half tien en des avonds om zes uur, terwijl op den eersten Kerstdag des morgens om half tien hoopt voor te gaan, de heer van den Hoek te Gapelle. Op den len en 2en Kerstdag zal oor de Tooneelvereeniging „Entre- ^ous* een uitvoering worden gegeven in de concertzaal van den heer H. van ersel. Opgevoerd zal worden het jlijspel „De Gebroeders Kalkoen". RAAMSDONKSVEER. 2en Kerst dag zal met de kinderen der Herv. Zondagsschool het Kerstfeest gevierd worden in Rehoboth. Zondagmorgen zal Ds. Guittart optreden in de Dorpsche kerk, len Kersdag des morgens op 't Veer, des middags op het Dorp en 2en Kerstdag om half tien weder op 't Dorp. GEERTRUIDENBERG. Ned Herv. Kerk, Zondag 24 December des avonds om 6 uur Kerstfeestviering voor de kinderen van de Zondagschool. Maandag 25 Dec. (1ste Kerstdag) des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer. Zondag 24 Dec. des v m. 9,30 en des n m. 2 uur de heer v.d. Kolf uit Dubbeldam. Maandag 25 Dec. des v.m. 9,30 en des n.m 2 uur de heer v.d Ent uit Aalst Des avonds om kwart over vijf kerstfeestviering voor de kinderen van de Zondagschool. Voor de aangifte voor den dienstplicht der lichting 1935, die in de maand Januari a.s. moet geschie. den, zal in het bijzonder zitting wor den gehouden ten Gemeentehuize op Dinsdag 16 Januari voor de letters A F.: op Woensdag 17 Jan. voor G M.; op Donderdag 18 Jan voor N R.en op Vrijdag 19 Jan voor de letters S Z. De levering van brood voor rekening van het Burgerlijk Armbe. stuur is voor het tijdvak van vier maanden dat 1 Januari a.s. aanvangt, gegund aan den broodbakker Fr. Rooijackers, van het Dorp. Het vleesch in blik is in het volgend tijdvak verkrijgbaar bij de slagers J. A. H. van Gent en J. van Helvert. Het aantal gezinnen dat er recht op hebben bedraagt 353. De vereeniging „Spaarlust" zal op Woensdag 27 December a.s in het café van C. Heessels aan het Heere plein een feestavond houden. Het trio de 3 gebroeders Broeders zullen hunne medewerking verleen,en om den avond zoo goed mogelijk te doen slagen. Dezer dagen vierde de heer Adr. van Gerwen, President van het R.K. Zangkoor op het Veer zijn gouden jubileum als korist. Op den feestavond gehouden in hotel „de Witte Leeuw", werd de jubilaris gehuldigd bij monde van den vice-President den heer P. Broeders, die hem het cadeau aanbood, bestaande uit een prachtige clubfauteuil, een geschenk van de leden. De heer van Gerwen werd nog toegesproken door den Wel.Eerw. Heer Kapelaan van der Vaart die hem prees als een bekwaam zanger, die met de kerkmuziek wel op de hoogte is. Hierna sprak de jubilaris een kort dankwoord, waarna de avond verder in gezellig samenzijn werd doorgebracht. Moge de jubilaris nog vele jaren op aarde Gods lof bezinge. Het greot Kegelconcours In de Twee Kolommen begint Zaterdagmiddag 5 uur. DOOR BEKLEMMENDE BENAUWDHEID LEKEN 40 TREDEN 40 K.M. »Als ik begon te hoesten duurde het wel een kwartier voor ik tot be daren kwam. Ik was zoo vermoeid en afgemat, dat ik niet heen of weer kon. Toen ik echter met Abdijsiroop begon, ging ik met den dag vooruit en na het gebruik van een ilesch ben ik weer geheel de oude geworden in 4 dagen tijd. Ik klim bij ons de trap op van 40 treden zonder hoest of benauwdheid. Voor mijn zoontje, waarvoor ik verschillende: middelen heb gebruikt zonder succes, heb ik altijd een flesch Abdijsiroop in huis, welke hem direct helpt.Zoo schrijft ons de heer D. D. v. E. te A., wiens origineele brief voor iedereen ter inzage ligt. Akker's Abdijsiroop bevrijdt de ademhalingsorganen van slijm en andere ziekteverwekkende stollen. Abdijsiroop verruimt de ademhaling, verdrijft benauwdheden, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Onovertroffen bij Hoest, Bronchitis, Influenza, Asthma. Alom verkrijg baar. Thans per flesch f 1.f 1.50 en f2.75. Vraagt voor gebruik bui tenshuis Abdijsiroop-Bonbons (»ge- stolde« Abdijsiroop) even genees krachtig 1 35 en 60 ct. p. doos. Kaatsheuvel, 22 Dec. 1933. Kon. Muziekgezelschap »Euphonia<.(. Zondag 24 Dec. a.s. zal om 12 uur de algemeene jaarlijksche leden vergadering worden gehouden van 't Kon. Muziekgezelsch. »Euphonia«. Naast het uit te brengen jaarver slag, zal de uitloting plaats hebben van een 4-tal obligaties en de ver kiezing plaats hebben van bestuurs leden. w.o. een vacature van den heer G. Wijdemans. Kaatsheuuelsche Boys. Zondag a.s. zal na een rust van een tweetal weken het voetbalspel op den Horst wederom aanvangen. De Kaatsh. Boys 2e elftal krijgen bezoek van RWB 3, terwijl het eerste elftal bij RWB 2 te gast is. Eerste Lustrum. Op den tweeden Kerstdag a.s. jaan de Kaatsh. Boys hun eerste ustrum vieren. Het eerste elftal zal dan 'n vriendschappelijke»-wedstrijd spelen tegen Baardwijk 1 om 2 uur n.m., terwijl het 2e en het 3e elftal elkaar voor de competitie om 12 uur op het Horstterrein zullen ont moeten. Des avonds zal de heer Tos alhier met medewerking van den heer Verstraten optreden voor eden, donateurs en supporters in de zaal van Mej. de Wed. v. Berkel alhier. Operette avond. Het bekende Operette gezelschap «Pro Arte« uit Antwerpen, dat reeds zoo menig maal met de meest bekende operettes met veel succes in Euphonia optrad, zal op den 2en Kerstdag aldaar voor het voet- icht komen met een fantaisie Operette Revue, waarin de mooiste gedeelten van de nieuwste werken op dit gebied zijn verwerkt. De leiding berust bij den heer E. Julsam. Je orkestleiding is in handen van Mej. J. van Rooij Waroqiers, terwijl als gast zullen optreden de bekende acteur Eric Lund en Lissy Jassens van het Scala Theater te Antwerpen. Knapenkoor. Het onlangs opgerichte Knapenkoor zal van de mooiste gelegenheid die het kerkelijk jaar biedt, gebruik maken om voor 't eerst in de kerk op te treden Gedurende de stille H.H. bissen van den'Nachtdienst zullende mooiste deelen in solo, quartet, terzet en 4 stemm. gemengd koor van het I roote Oratorium Emmanuel van vlüller worden uitgevoerd, terwijl in e Hoogmis om 10 uur de 3-stemmige tfis voor gemengd koor van Aug, Wiltberger zal worden gezongen. Het Kerstspel van onze K. J. M.'ers. Wij zijn niet vaak in de gelegen- leid van onze K.J.V.'ers en K J.M.'ers iets ter publicatie in de courant aan te bieden. De instellingen timmeren nu eenmaal niet steeds aan den pu. ilieken weg, doch doen hoofdzakelijk ïun vormend werk in gesloten kring, tfet de a.s. Kerstdagen evenwel treden de jongeren naar buiten met een Kerstspel van intieme schoon- leid. Op den 2en Kerstdag zal in de zaal van den heer Jan van Dun een uitvoering gegeven worden onder leiding van een der leidster Mej M. v. d. Broek, Onderwijzeres aan de St. Therezia school alhier. 't Spel wordt gespeeld door de K.J.M.'ers, dus meisjes van 12 16 jaar. In 't geheel zijn er pl.m. 50 meewerkenden. Een koor van Engelen (K.J.M.'ers voert kerstgezangen uit, terwijl de eigenlijke spelers in groepen uitbeelden, wat het koor zingt. Ver- schillende koren zullen worden bege- leid door de K.J.V mandolineclub uit Dongen, die ter afwisseling tus schen de verschillende tafereelen enkele kerstliederen zal laten hooren. 't Spel begint met een groep, die voorstelt .Maria als Onbevlekte Ont vangenis" omringd door een koor van Engelen, die haar toezingen: .Tota pulchra es Maria". Verder volgen de verschillende tafereelen, zooals ze voorkomen op de eigen, handig door de K.J.M.'ers geschilderde programma's, die Zaterdag en Zondag ten verkoop zullen worden aange boden. De zaal is alleen toegankelijk voor dames. De voorverkoop van kaarten geschiedt door de K.J.V.'ers en K J M.'ers zelf en heeft tot heden reeds een goed resultaat. Wij mogen gerust verwachten dat deze uitvoering een succes zal worden. Afscheid Burgemeester. Het bestuur der Ver. Kaatsheuvels Belang heeft zich met onderstaande circulaire tot de burgerij gewend om onzen gevierden Burgemeester bij zijn heengaan een passend, doch hoogst verdiend afscheid te bereiden. Aan de burgerii van Kaatsheuvel. LS. Zooals U allen bekend is, heeft onze WelEdAchtb. Heer Burgemeester met ingang van 1 Januari ontslag aangevraagd. Burgemeester van Besouw heeft in de 33 jaren, dat bij onze gemeente bestuurde, zooveel voor onze plaats gedaan, dat wij ons verplicht voelen, hem een afscheid te bezorgen, waaruit de dankbaarheid en sympathie der burgerij spreekt Het Bestuur der vereeniging Kaats heuvels Belang heeft het initiatief ge nomen een afscheidsfeest te organi- seeren op Zondag 31 December om 12 uur des middags, dat in hoofdzaak zal bestaan in het houden van een défilé van al de vereenigingen. gezel schappen en instellingen ter plaatse. Ter bespreking van de organisatie van dit plan, wordan alle Voorzitters of Secretarissen uitgenoodigd ter ver gadering op heden Vrijdag 22 Dec. om 8uur n.m. in Euphonia. Het Bestuur der Ver Kaatsheuvels Belang vertrouwt, dat niemand deze gelegenheid zal laten passeeren om een laatste hulde te brengen aan onzen scheidenden Burgemeester. Het Bestuur van Kaatsh. Belang. M. A. v. d. WEE, Voorzitter. J. F. C. TEURLINGS, Secr. Het ligt tevens in de bedoeling van Kaatsh. Belang om den Burgervader als herinnering aan zijn heengaan een Album aan te bieden, voorzien van dt handteekeningen van de burgerij. Barak—concours T.B.C. Naast het Barak concours dat nog steeds loopt in den Gildenbond waar van a.s. Zaterdag tot Dinsdag iederen dag gelegenheid bestaat tot 9pelen, zal op Zaterdag 23 Dec. n.m 7 uur in café H van Heesch op de Vaart een tweede barak concours geopend worden, speciaal voor de bewoners van Vaart, Horst en Hoekje, doch waaraan overigens iedereen kan deel nemen. J gesp gew gel verl pnt. gesp gew gel verl pnt.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10