ZATERDAG a.s. Kousenhuis Grootestraat 293 naast het Postkantoor. w Zie openingsannonce Zaterdag 6 Januari. ~*u HET KOUSENHUIS publiek verkoopen: Notaris Schreurs zal door ons in een behoefte voor WAALWIJK en Omstreken worden voorzien door de OPENING van een naar alle eischen des tijds ingericht Natuurlijk zullen hier alle kousen aan beduidend lagere prijs verkocht worden, maar bovendien zullen wij door onze enorme verscheidenheid en keus alles overtreffen. S J. en M. VAN LOON Het is overbodig mede te deelen, hoe de woorden van den Voorzitter van K.B. den Burgervader en zijn familie troffen. In keurige bewoordingen dank te de Weled. Gestr. heer Mr. Jos van Besouw, zoon van den Burgemeester. Hij sprak: Ingezetenen van Kaatsheuvel, Dames en Heeren, Namens mijn Vader, die wegens zijn gezondheidstoestand niet in staat is, persoonlijk tot U te spreken, moet ik U allen hartelijk dank zeggen voor de iTéffénde blijken van belangstelling hem betoond bij zijn heengaan als Burgemeester. Het initiatief uitgegaan van de Vereeniging Kaatsheuvels Be lang, gevolgd door de spontane mede werking van alle vereenigingen, om op dezen laatsten dag van zijn bestuur een afscheidsgroet in massa aan den schei denden Burgemeester te brengen, had mijn Vader reeds zeer aangenaam ge troffen; uit de wooTden van den Voor zitter van K. B. en uit het défilé der Vereenigingen is hem, evenals uit de talrijke blijken in den loop der jaren, thans weer overduidelijk gebleken, dat Kaatsheuvel steeds met zijn Burge meester heeft meegeleefd, en dat de be volking van Kaatsheuvel de pogingen van zijn Burgemeester om met hen tot den bloei van Kaatsheuvel mede te wer ken op prijs heeft gesteld. Naast de vele aangename dagen in uw midden doorgebracht, zal deze laatste dag van zijn bestuur, waarop de gevoelens van Kaatsheuvel op zoo grootsche en sym pathieke wijze zijn gebleken, in zijn verder leven, dat hij als ambteloos bur ger onder U zal doorbrengen, de aan genaamste herinnering zijn uit de 33 jaren, dat hij Uw Burg. geweest is. j Niet alleen op gelegenheidsdagen heeft Kaatsheuvel en Loon-op-Zand de trouw j aan het gezag en de genegenheid aan J den persoon van zijn Burgemeester j betuigd; het was vooral de dagelijks ondervonden stille medewerking, de voelbare steun bij ziin handelingen als Burg., die mijn Vader als Bur gemeester het leven heeft veraange naamd, wat hem heeft getoond, dat de bevolking van Kaatsheuvel en Loon- op-Zand zich gaarne door hare be stuurders laat leiden, wanneer die be volking in zich de overtuiging draagt, en voelt, dat die bestuurders het goed met haar meenen. Voor de van U on dervonden medewerking, voor dezen hem betoonden steun, voor Uwe per soonlijke vriendschap gedurende bijna 33 jaren, zegt mijn Vader U allen har telijk dank. Het herinneringsalbum, dat door Kaatsheuvel en Loon-op-Zand namens alle vereenigingen aan mijn Vader wordt aangeboden, aanvaardt hij gaar ne als een herinnering aan zijn bestuur. Dat album zal voor hem vele scha- kels*bevatten in den langen keten van herinneringen; dat album zal den band die den scheidenden Burgemeester van Kaatsheuvel en Loon-op-Zand bindt en die nimmer zal kunnen worden verbro ken, verstevigen. Mijn Vader bréngt dank aan alle vereenigingen, in het vertrouwen dat zij steeds grooter en krachtiger zullen worden en dat zij zullen bijven medewerken aan den groei en boei van Kaatsheuvel; mijn Vader dankt de geheele bevolking en wenscht haar alle goeds voor de toe komst. De geluidsversterkers van de Radio centrale gaven de menigte, tot ver rond het gemeentehuis geschaard, gelegenheid het gesprokene geheel te volgen. Het persfotobureau Het Zuiden nam van de massa-deinonstratie buiten en van de officieele lichamen in de Raads zaal meerdere foto's. De receptie die bijna een half uur duurde, gaf aan de bestuursleden van de diverse vereenigingen gelegenheid met een handdnik van den sympathie ken Burgemeester te scheiden. Dat de ze momenten hem vaak overgevoelig waren was Burgemeester van Besouw herhaaldelijk aan te zien. Kaatsheuvel heeft op een waardige wijze zijn laatste sympathie betuigd aan hem, die 33 jaar de man geweest is die Kaatsheuvel geleid heeft. - Bland. Vrijdagavond orn half zes brak brand uit in de Lederwaren- en Kettingkastenfabriek der lirma Mar cus Schilders in de Hoofdstraat Ie Kaatsheuvel. Ig één oogenblik, zon der dit de omwonenden iets vooraf gemerkt hadden, stond de fabriek met woonhuis een oude leerlooi erij met houten bovenverdieping in lichte laaie. Mei moeite konden zich het personeel en de bewoners redden, waarbij de jongeheer J. S. eenige brandwonden opliep bij een poging om met snélblusschers te redden, en een der meisjes van het personeel een heenkwetsuur opliep |)ij de overhaaste poging om zich te blusschen. Niets kon wordengered. De voorraad grondstoffen, waaronder veel celluloid, gaf aan 't vuur een gretig voedsel, waarlegen geen blus schen kon baten. Met 4 stralen op de waterleiding werden de omlig gende gebouwen, die een oogenblik ernstig gevaar liepen en waai bij aan het woonhuis van Mej. v. Nieuw- stadt reeds een begin van brand ontstond, nat gehouden In een goed half uur lag het geheele gebouw ten gronde. De gemeente- en rijkspolitie zorgde voor goede afzetting, die bij de drukte van hét uitgaan der fa brieken enorm groot was. De brand ontstond bij de kachel op de bovenv verdieping. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. 1 Duivententoonstelling. In de zaal van den heer Jan van Dun werd een groote duiventen- toonstelling gehouden uitgaande van de Kaatsheuvelsche Concoursbond, waajg? bij niet minder dan pl.m. 250 duiven werden ingezonden. Tot aller genoegen was de keuring verricht door den bekenden duiven- kenner den heer Cor Witlox te Waal wijk en den heer L. de Laat uit Vlij men. De uitslag was: Oude doffers 800 K.M. Ie prijs J. Snaphaan, 2 M. Zacht, 3 F. van den Assem, 4 en 5 A. Aussems, 0 Fr. van den Assem, Z.E.V. A. Pijnen burg, E.V. Fr. van den Assem. Oude duivinnen 800 K.M. 2e prijs C. Stokkermans, 3 en 6 en E.V. Fr. van den Assem, 5 C. de Bondt, Z.E.V. Zijlmans. Oude doffers 400 K.M. Ie prijs M. Zacht en W. van Best, 2e J. Zijlmans, 3 J. Snaphaan, 4 en 5 L. van Mosselveld, 6 M. Zacht, 7 M. Zacht, 8 P. van Esch, 9 J. Bergmans, Z.E.V. P. van Esch. Oude duivinnen 400 K.M. Ie prijs J. Bergmans en A Pijnen burg, 2 2x P. Stokkermans, 3 A Pij nenburg, 4 P. Stokkermans, 6 J. van Dongen, 7 P. Zylmans, 8 A. Priems, 9 C. de Bondt, Z.E.V. J. Bergmans en G. Laros, E.V. Frv van den Assein. Jonge doffers 250 K.M. 2e prijs A. Snieren, 3 L. van Mos- j selveld, 4 B. Kemmeren, 5 B. Kemme- ren, 6 W. Kemmeren, Z.E.V. J. Opper man, P. Zijlmans, Jos Valk, B. Kem meren, Fr. van den Assem en 2x G. Laros. Jonge duivinnen 250 K.M. le prijs C. de Bont en J. Snaphaan, 2 J. Couwenberg,'3 J. Zijlmans, 4 Fr. v. den Assem, 5 P,;Ligtvoet, 7 J. Opper man, 8 A. Priems, 9 C. v. d. Assem, Z.E.V. 2x C. van Boxtel, Jos. Schrau- wers, P. Zijl mans, J. Bergmans. J. Kemmeren, C. van den Assem, W. van Best, A. van der Ven, A. Snoeren, F. Damen, 2x A„ Pijnenburg, Fr. van den Assem en 2x G. Laros. Jonge duivinnen 100 K.M. 2e prijs en 4e C. van den Assem. 3e L. van Mosselveld, Z.E.V. Jo Couwen- berg, J. Kemmeren, A. Priems, A. van der Ven en H. Snoeren. Jonge dofferslOO K.M. Ie prijs J. Kemmeren en L. v. Mos selveld, 2e Fr. Damen, Z.E.V. Fr. van den Assem. j:u': Mooiste oude duif Fr. van den As sem; mooiste oude doffer Jan van Doi^~ gen; mooiste jonge duif Jo Couwen- berg; mooiste jonge doffer H. Snoe ren. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heasden 3 Jan. '34. 28 Dec. had de laatste zitting plaats van het Kantongerecht en den volgenden "dag die van de Ge- zondheids-commissie. De zittingen van het eerste hebben voortaan plaats in 's Bosch, terwijl de laatste is opgeheven. Beide laatste zittingen hadden plaats zonder bijzonder ce remonieel. Vs remonieel. Donderdagnamiddag had in de Sterrestraat een aanrijding plaats tusschen een shell-wagen en een zware vrachtauto, De laatste bracht het et* goed af, de eerste minder j goed en moest met een kraanwagen worden weggesleept. Bovendien brak door de botsing een leuning af der Schapenbrug. 't Bleef bij materieele i schade. Bij de damclub V. D. namen Donderdagavond slechts een 4-tal spelers deel aan de compelilie. In de Je kl. won Bax van Ger. Jonker, in de 2e kl. J.v Deurloo van Ant. Simmers. Voortzetting van de com petitie 8 Jan. 1934. De uitslag van de voetbalwed strijden van deafgeloopendagen zijn- Comp. Juliana II—Kaatsheuvel sche Boys III 2; Comp. P.S.V.— T.O.P. {Drunen) 1—0 en Comp. Longa—Stormvogels 2—3. Juliana Wilhclmina (Wijk) 3—0 (vriendschappelijk). De verloting ten bate der Heusd. fanfare, die Zaterdag plaats had, had den volgenden uitslag. I le pr. 469, enz. in volgorde 76, 3 )6, 794, 169, 560, 159, 426, 64, 186, 715 en 508. -De toestand op de Maas is zoo, dat op de Bergsche Maas geen ijs meer, voorkomt; op het traject HeusdenGorcum is de vaart ook mogelijk, dank zij de hulp van een ijsbreker.y (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen). De Raad der gemeente Waalwijk kwam Vrijdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den Edelachtb. Heer Burgemeester. Secretaris de heer J. van Mierio. Afwezig de heeren Nuyten en v. Haren De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Van Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurd besluit d.d. 24 Nov. 1933 tot wijziging der gemecnte-begrr.o ting 1933. II. Goedgekeurd besluit van 24 Nov. 1933 tot het aangaan eener rekening courant-overeenkomst met de N.V. Gel- dersche Credietvereeniging, kantoor Waalwijk. III. Goedgekeurd besluit d.d. 29 Sept. 1933 tot overdracht van een strookje grond in eigendom aan II. J. Klerkx. IV. Ontvangstbericht van het op 29 September 1933 vastgestelde verordening op de winkelsluiting. V. Mededeeling. Kon. Goedkeuring herordening op de^heffing van secreta rie-leges. VI. Nota van aanmerkingen op de gemeente-begrooting voor het jaar 1934. b. Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Fin. Adviezen der Veree niging van Nederlandsche Gemeenten, proces-verbaal van gehouden kasopne- ming d.d. 28 November 1933 bij den ge- meente-ontvanger. Al deze stukken worden zonder op merking voor kennisgeving aangenomen. 2. Voorstel tot wijziging der verorde ning op de heffing van slachthuisrechten. Wordt goedgekeurd. 3. Voorstel tot wijziging der verorde ning op de veemarkten. Voorgesteld wordt in deze verordening ie verbieden den aanvoer van runderen, met z.g. wormbuiten bezet. De heer v. d. Waerden vraagt of al het vee dat wordt aangevoerd aan een keu ring onderworpen wordt. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer v. d. Waerden juicht dit voor stel zeer toe. Destijds is er een commissie voor runderhorselbestrijding opgericht, welke voornamelijk door de Amsterdam- schc Huidenelub finantieel werd ge steund. Doordat steun van overheidswege uitbleef, is de commissie in haar bemoei ingen bijna geheel moeten staken. Deze maatregel voor de veemarkten zal z.i. de horselbestrijding zeer ten goe de komen. .Wordt besloten de voorgestelde bepa ling op te nemen. .4. Voorstel tot verhuring van de wo ning Mr. van Coothstraat nr. 31. 5. Alsvoor van de woning Minister Locffstraat nr. 27. De heer v. d. Waerden meent, dat een waarborgsom voor gemeentewoningen geëischt werd en waar de huur "oor het pand in de Mr. van Coothstraat op het oorspronkelijk bedrag van 625.Is ge bleven, vraagt hij zich af, waarom deze bepaling inzake^ waarborg niet is ge handhaafd. Z.i. kan niemand daar eenig bezwaar tegen hebben, daar men het be drag later weer terug ontvangt als men de woning in behoorlijken toestand ver laat. De Voorzitter zegt, dat voor woningen, verhuurd door den Raad, geen waarborg som wordt gevraagd. Die bepaling geldt voor woningen door het Woningbedrijf verhuurd. De heer Spapens vindt hel niet logisch, om voor gemeente-woningen onderscheid te maken, hij is sterk voor het eischcn van een waarborgsom voor alle gemeen te-woningen en betoogt, dat men dat ook in de steden algemeen verlangt. Wethouder Eibers meent, dat er in principe wel iets voor het eischen van een waarborgsom is te zeggen. Maar nu voor de andere door den Raad verhuur de woningen deze bepaling niet gemaakt is en ook omdat voor deze woningen een minimum huurtijd van 4 jaar verlangd wordt, adviseert hij om voor deze geval len geen verplichting tot het storten van een waarborgsom te stellen. De heeren v. d. Waerden en Spapens blijven van meening, dat een waarborg som diende verlangd te worden, zij het niet voor deze, dan toch voor verder door den Raad te verhuren woningen. Ook de heer Pullens meent, dat voor Woningbedrijf en gemeente dezelfde lyu getrokken dient te worden. De heeren v. Driel en Spijkerman spre ken zich echter tegen deze bepaling uit. Tenslotte wordt een voorstel van den beer Spapens in stemming gebracht, om bij het verhuren dezer beide woningen de waarborgsom niet te eischen, doch wel bij volgende te verhuren woningen. Vóór stemden de heeren v. d. Waerden, Klijberg, Pullens, Smolders, Eibers, Spa pens en v. d. Geld. Tegen de heeren Spijkerman, Passier, Roxs en van Driel, zoodat het voorstel met 74 stemmen is aangenomen. 6. Vaststelling van den pensioens grondslag van M. H. C. Kolster als tijde lijk schoolarts. Conform voorstel van B. en W. wordt besloten. 7. Voorstel tot wijziging der gemeen te-begrooting voor het jaar 1933. Wordt zonder bemerking goedgekeurd. 8. Benoeming van leden van diverse tommissiën. Commissie voor de Licht- cn Water bedrijven De aftredende leden: J. J. M. A. Klij berg, F. Passier en C. W. Pullens, wor den met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Commissie voor het Woningbedrijf. De aftredende leden: C. N. v. Haren, F. C. Roxs cn J. C. Spapens worden mét nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Burgerlijk Aimbstuur van Waalwijk: Aftredend lid: J. J. van Dooren. Burg. en Weth. dragen voor: 1. J. J. van Dooren. 2. G. J. van Loon. Herkozen de heer J. J. van Dooren. Burgerlijk Armbestuur van Baardwijk: Aftredend lid: W. J. van der Mee. Burg. en Weth. dragen voor: 1. W. J. van der Mee. 2. Th. H. van Leent Herkozën de heer W J. van der Mee. Burgerlijk Armbestuur van Besoijen: - Aftredend lidM. L. Verhagen. Burg. en Weth. dragen voor: 1. M. L. Verhagen. 2. A. Blok. Herkozen de heer M. L. Verhagen. R.K. Burgerlijk Gasthuis: Aftredend lidP. W. H. Verwiel. Burg. en Weth. bevelen aan: 1. P. W. H. Verwiel. 2. C. J. J. M. Witlox. Herkozen do heer P. W. H. Verwiel. Commissie van toezicht op het Middel baar Onderwijs: Aftredende leden: L. W. J. C. Christ (periodieke aftreding) en Mr. M. F. H. Brouwers(aftreding wegens vertrek). Burg. en Weth. bevelen aan: In de vacature L. W. J. C. Christ: 1. L. W. J. C. Christ. 2. N. J. P. Gragtmans. In de vacature Mr M. F. II. Brouwer*: 1. Drs. M. H. C. Kolster 2. J. H. Wiesman. Herkozen werd de heer C.h* l*t. Nieuw gekozen de heer Kolster. Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs: Aftredend lid: P. H. Broos. Burg. en Weth. bevelen aan: 1. P. II. Broos. 2. G. P. 11. Veltman. Herkozen de heer P. Broos. Commissie van toezicht op het Nijver heidsonderwijs Aftredend lidS. F. van Wees. Burg. en Weth. bevelen aan: 1. S. F. van Wees. 2. E. E. H. Bossaerts. Herkozen de heer F. van Wees. Hierna schorst de Voorzitter de open bare vergadering om in geheime zitting te behandelen: 9. Reclame inzake schoolgeld. le Drunen zal op Maandag 8 Januari 193b voorm. half tien precies bij PULLES-DE WIT op de Kuiksche Heide te Drunen I. Voor de Graven d'Oullremont 53 koopen eiken- en elzen schaarhout, ter plaatse bree der bij biljetten omschreven. 1 koop canadatakken liggende in de Meeuwersteeg. Bij Inschrijving worden ver kocht: Twee zware Iepeboomen, nabij het woonhuis van Ge rard us van Son teNieuwkuijk Biljetten vóór 6 Januari 1934 in le leveren ten kantore van Notaris Schreurs te Drunen. Inlichtingen geeftdeopzichter Hendr. Roestenburg. II. Voor de gemeente Oudhewden 10 koopen Elzenschaarhout langs de Eindsche Steeg in het boschje van den Storren- hoek. III. Voor Mej de Wed. L. van Oudheusden-Klijn te 's Bosch. 10 koopen Schaarhout in Stor- renhoek. IV. Voor den Heer A. W. A van Selers te Drunen. 1 koop Elzenschaarhout langs het O os terdijkje, Oostzijde nr. 1 2 koopen Elzenschaarhout op de Scheiding achterliet woon huis van L. v, d. Lee, Oost zijde nrs. 2 en 3. 51224 Wij hopen, dnt U nog vele Jaren zullen worden geschonken om getuige te zijn, van de toenemende ontwikkeling onzer gemeente welke U steeds ter harte heeft gegaan. De hand welke U zoovele jaren aan onze ge meente en ook nnn ons heeft verbonden, wen dollen wij niet te verbreken, zonder daaraan een blijvende herinnering voor U en Uw werk te ver binden. Daarom hebben de samenwerkende vereenigln- gen van de geheele gemeente besloten, U een her inneringsalbum aan te bieden. Zoodra dit werk, waaraan wij onze beste zorgen zullen besteden, gereed zal zijn, zullen wij U deze overhandigen. WIJ durven hopen, dnt deze .een blijvende her innering moge geven, nnn Uw zegenrijken arbeid, nnn het werk dat U voor ons en voor onze be langen hebt gedaan. Dnt Gij dnnrin moogt terugvinden de vriend schap en de genegenheid van de bevolking je gens Uw persoon en de cere welke wij U zoo gaarne nis onzen Burgemeester hebben gebracht en nog steeds brengen. Wanneer wij daarin mede ook Uwe. echtgenoote en Uw e kinderen wenschen te .betrekken, dan moge voor Uw verder leven Gods mildsten zegen opl U en Uw familie rusten, als een blijvende en oen dankbare hulde ann Uw persoon, aan onzen scheidenden Burgemeester. K0US1NHU1S

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3